Heli Raamets
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Maamajandus
Tomatitaime hind müügipaikades erineb üle nelja korra
Mai on tomatite istutamise kõrgaeg. Kuigi seemnepakk maksab kõikjal enam-vähem ühepalju ja ka tomatitaime kasvatamine peaks olema sarnane, oli madalaima ja kõrgeima hinna vahe lausa neljakordne.
Loe edasi
Uudised
Maitseb paremini ja on odavam: alkoholivaba õlu vallutab joogiturgu
Ühelt poolt alkoholiaktsiisi tõus ja teisalt uue tehnoloogiaga saadav parem maitse on pannud aina rohkem inimesi alkoholivaba õlle ning sellest valmistatud jookide järele haarama.
Loe edasi
Uudised
VIDEO ja FOTOD | Vaata, kas Türi lillelaada õieilu võtab silme eest kirjuks!
Täna algas kolm päeva kestev taimesõprade pidu kevadpealinnas Türil, kust leiab midagi huvitavat nii silmailuks kui ka maitsemeelte rõõmustamiseks.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Uus viie pipra õlu silmamune ära ei kõrveta
Tartus A. Le Coqi tehases sai just pudelitesse kolmas pruul mehhikopärast maisi ja viie pipraga õlut Santaños con Jalapeño.
Loe edasi
Arvamus
Inimesi on palju, aga kirjaoskus vähene
TUTTAV TUNNE * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
Kuivus on toonud üle 500 metsa- ja maastikupõlengu
Suviselt kuum maikuu on muutnud metsad tuleohtlikuks ja andnud päästjatele tööd tulekahjude kustutamisel.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Küpseta kuningliku laulatuse puhul britipäraseid kakukesi ehk skoone
Sel laupäeval toimub Suurbritannia ja Põhja-Iiri prints Harry ning tema kihlatu Meghan Markle pulm, mille puhul on ka meil põhjust küpsetada midagi inglisepärast.
Loe edasi
Uudised
Kuhu kadus LEADERi raha? Hüppa sadulasse ja mine vaatama!
Kevadest sügiseni toimuvad rattamatkad Tartumaal toetust saanud kohtadesse, et näidata inimestele, mida on toetusraha abil tehtud.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Küpseta Eurovisiooni puhul Portugali kuulsaid imemaitsvaid kooke pastel de nata’sid
Neljapäevases Eurovisiooni poolfinaalis pakkusid saatejuhid esinejatele kohalikke keedukreemiga lehttaignakorvikesi, mida kiitis ka Marko Reikop.
Loe edasi
Uudised
Eesti jäätisevabrikud võtsid jäätistest välja osa suhkrust
Kuumad, jäätise söömiseks sobilikud ilmad on käes. Neil, kes ei taha jäist maiust süües liiga palju suhkrut saada, on nüüd võimalus valida kahe vähendatud suhkrusisaldusega toote vahel.
Loe edasi
Maamajandus
Saladuslik ärimees rajab Hiiumaale Euroopa suurimat maheastelpaju istandust
Astelpajukasvatus on tõusnud uuele laineharjale – Hiiumaal käib hiiglaslike istanduste rajamine ja väidetavalt plaanitakse marju korjama kutsuda hiinlased.
Loe edasi
Maamajandus
Õiguskantsler: PRIA on õigusvastaselt vähendanud loomapidaja toetust
Loomapidajate kurtmine, et PRIA on pindalatoetuste määramisel liiga karm, sai kinnitust, kui õiguskantsler tuvastas, et ameti tõlgendus läheb lahku Euroopa Komisjoni kehtestatud reeglitest.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Kuidas anda koerale esmaabi ja teha kunstlikku hingamist
Soojade ilmadega, kui lemmikloomad saavad rohkem õues ringi joosta, võib juhtuda, et nad astuvad klaasikillu jalga või satuvad kaklusesse.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti parim toiduaine peaks järgmisest nädalast jälle suuremates kaupluskettides müügil olema
Eesti Parimaks Toiduaineks 2018 valiti külmsuitsu klaarsäga viilud õlis ettevõttelt M.V.Wool. Kahjuks polnud eelmise nädala lõpus kolmes Maalehe poolt külastatud ketipoes seda toodet üldse müügil.
Loe edasi
Maamajandus
Ettevõtted, kes ei tõsta palka vähemalt viis protsenti, peavad panema uksed kinni
Töötajatest on suur puudus, nii et ettevõtetel ei jää muud üle, kui palku tõsta ja paremaid tingimusi pakkuda, kusjuure vaid paariprotsendisest palgatõusust ei piisa.
Loe edasi
Maamajandus
Ranna Rantšo turvakodu päästab loomi tapamajast
Kui koerte ja kasside varjupaiku on meil mitu, siis farmiloomade osas on Ranna Rantšos tegutsev turvakodu esimene nii suur.
Loe edasi
Maamajandus
Kalevi maiustustes oli mullu 80 tonni vähem suhkrut
Kuigi kommidelt ja šokolaadidelt eeldatakse magusust, mille tagab suhkur, vähendas meie suurim kommivabrik märkamatult osade toodete suhkrusisaldust.
Loe edasi
Maamajandus
Maaeluminister imestab, et õunamahla sisse pannakse ka kurki
Tänasel toiduainetööstuse aastakonverentsil lähenes maaeluminister Tarmo Tamme ettekande aeg, kuid keda polnud saalis, oli minister. Ta ilmus siiski sõna otseses mõttes viimasel minutil välja öeldes, et oli tegelikult majas, kuid maitses koridoris välja pandud Eesti parima toiduaine konkursi tooteid.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti nõges vallutab Iirimaa ja Prantsuse kööke
Eesti aiapidajate nuhtlust nõgest soovivad osta Iirimaa kohvikud ja Prantsuse toidupoed, huvi on ilmutanud teisedki riigid.
Loe edasi
Turg
Maamessi turul sai nii juustu kui putru
Maamessi turutelk oli üks edukamaid kauplemiskohti. Suurim üllatus oli see, kuivõrd palju valmistatakse Eesti taludes omanäolisi juustusid.
Loe edasi
Päevateema
Suurtootja Veljo Ipits toiduainete hinnatõusust: süüdi on kõrged maksud ja madal efektiivsus
Äsja teist korda Eesti Toiduainetööstuse Liidu volikogu esimeheks valitud Salvesti omanik Veljo Ipits ütleb, et meie erakordselt kõrged toiduhinnad saavad alguse juba kallist tootmisest.
Loe edasi
Uudised
Maitsete aasta aitas Peipsimaa lambad telesse ja presidendipaleesse
Maaeluministeeriumi poolt käima tõmmatud toidupiirkondade aastad algasid suure peo ja sööminguga, kuhu tuli kokku hulk tähtsaid ametnikke. Mida tõi see aga kaasa kohalikele ettevõtjatele?
Loe edasi
Arvamus
Kas maitsvat toitu on võimalik ka soodsalt teha?
KÜLAVAHEKÜSITLUSEestis on toidukaup kallis. Hinnad on viimastel aastatel tõusnud rohkem kui ELis keskmiselt.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Vaata Gardesti tänast kaubavalikut kaks tundi enne poeuste avamist!
Meie videoreporter jõudis Gardestisse kaks tundi enne seda, kui keskuse uksed avati linnarahvale. Keskuse valmimisega seotud inimesed olid kutsutud esimestena sealset väljapanekut uudistamas, nüüd on kõigil teistelgi võimalik seda näha.
Loe edasi
Arvamus
Miks ostis Eesti piimatööstus eelmisel aastal nii palju toorpiima Lätist?
Aastaid on siinsed põllumehed müünud piima Läti ja Leedu tööstustele, kuid nüüd selgus, et mullu kasvas hüppeliselt hoopist Lätist Eestisse toodud toorpiima kogus.
Loe edasi
Aed
Tšilli kasvab tõepoolest talvel aknalaual edasi!
Mullune suvi oli jahe ja niiske, nii et soojalembesed tšillitaimed jõudsid sügisel enne külmade saabumist just vilju kandma hakata.
Loe edasi
Aed
ARVA ÄRA | Mis on need 13 veidrat toodet, mida aianduspoes müüakse?
Maaleht tegi ringkäigu peagi avatavas ilmatusuures Gardesti aianduskeskuses Tartu lähedal ning leidis sealt hulga tooteid, millest esmapilgul aru ei saa.
Loe edasi
Aed
Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest nädal enne avamist
Tuleval teisipäeval täitub paljude rohenäppude unistus, kui Tartu linna piiril avab uksed Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest.
Loe edasi
Aed
VIDEO ja FOTOD | Uudista Gardesti aianduskeskust Tartus juba enne avamist
Tuleval teisipäeval täitub paljude rohenäppude unistus, kui Tartu linna piiril avab uksed Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest.
Loe edasi
Uudised
Rohenäppe ootab Tartus uus hiiglaslik ostuparadiis
Tuleval teisipäeval avab Tartu linna piiril uksed Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest, mis püüab kliente võita nii kaubavaliku kui ka loodussäästlike lahendustega.
Loe edasi
Arvamus
KÜLAVAHEKÜSITLUS: Millal teie viimati õnnetult kukkusite?
Päästeamet keskendub ennetustööle, et õnnetuid kukkumisi vähem oleks.
Loe edasi
Maamajandus
Hallitusjuustu tootmine koliti saunast lauta
Õde ja vend Triinu ja Madis Arm alustasid aasta tagasi vanas palksaunas hallitus­juustu valmistamist. Nüüd kolisid nad tootmise vanasse lauta ehitatud meiereisse.
Loe edasi
Uudised
Kütus südamele: 13 aastat teadustööd jõudis kapslitena apteeki
Südamesõber TENSIA on esimene Eestis leiutatud ja toodetud kapslis toidulisand, mis sisaldab elusaid piimhappebaktereid ja muid aineid, mis toetavad südame-veresoonkonna tööd.
Loe edasi
Ettevõtlus
Toiduhuvi viis kodurestorani loomise ja jäätisetootmiseni
Ihamaru külas Põlvamaal, vana Postitee ääres ootab Kopli talu kollane maja nii hea toidu nautijaid kui ka neid, kes tahavad õppida seda ise valmistama.
Loe edasi
Ettevõtlus
Peipsilt päästetud kalamees: mõtlesime, et upume ära!
Täna hommikul tekkis Varnja kandis Peipsi jääle pragu, mis hakkas kiiresti laienema. Jääle jäi lõksu hinnanguliselt paarsada kalameest, suures osas lätlased ja leedukad.
Loe edasi
Ettevõtlus
McDonald's ja Hesburger olid varakult kartulite küpsetamise määruseks valmis
Kartulist ja teraviljast valmistatud toodete tootmisel, kui neid küpsetatakse kõrgel temperatuuril, võib tekkida suur kogus tervisele ohtlikku akrüülamiidi, mille kogust tahetakse vähendada.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Praekartulite poolt ja vastu
Teave selle kohta, et järgmisel nädalal jõustub Euroopa Liidus määrus, mis ei luba kartuleid pruuniks ja krõbedaks küpsetada, leidis kõva kriitikat ja kommenteerimist.
Loe edasi
Uudised
Hulkuva koera omanikku tohib vaid viisakalt noomida
Hulkuvad koerad on pahatihti ainult nende mure, kes koerte pärast ebamugavusi või lausa kahju kannavad. Pahategudelt tabatud penide omanikke noomitakse ning murtud metskitse eest näiteks ei esita keegi arvet.
Loe edasi
Uudised
Jõustuv praekartulimäärus puudutab ka saia röstimist
Laia kõlapinna saanud määrus akrüülamiidi vähendamise kohta toidus ei keela küll kodus kartulite pruuniks praadimist, kuid toitlustusasutustel tuleb tervist säästvaid juhiseid täitma asuda juba järgmisel nädalal.
Loe edasi
Uudised
Kartulikrõpsude praadimist ELi uued pruunistamisvastased nõuded ei muuda
Kui kartulist ja teraviljast valmistatud tooteid küpsetada kõrgel temperatuuril, võib neis tekkida suur kogus tervisele ohtlikku akrüülamiidi. Euroopa Komisjon tahab selle kogust kõigis ELi riikides vähendada.
Loe edasi
Uudised
HOMSES MAALEHES | Ametnikud ei luba lisaks kirjandusteostele raamatukogus seemneid laenutada
Tänavu otsustati Tartu Linnaraamatukogus teiste riikide eeskujul hakata inimestele taimede seemneid “laenutama”, kuid see tõi kaasa põllumajandusameti ettekirjutuse.
Loe edasi
Uudised
Tartu raamatukogu sai põllumajandusametilt ettekirjutuse
Tänavu otsustati Tartu Linnaraamatukogus teiste riikide eeskujul hakata inimestele taimede seemneid “laenutama”, kuid see tõi kaasa põllumajandusameti ettekirjutuse.
Loe edasi
Uudised
EL keelab ära krõbedaks küpsetatud kartulid
Kartulite ja teraviljatoodete küpsetamisel, röstimisel ning praadimisel tekib liiga suur kogus tervisele ohtlikku akrüül­amiidi, seetõttu ei tohiks neid toite ülemäära pruunistada.
Loe edasi
Uudised
Rimi tõstab töötajate palku, kvalifitseeritumad müüjad hakkavad saama ligi 700 eurot kätte
Neljapäeval kirjutas Maaleht müüjate madalatest palkadest ja samal päeval toimunud Rimi teeninduskonverentsil lubas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe, et tänavu lisatakse nende palgafondi miljon eurot.
Loe edasi
Uudised
HEIDO VITSUR: ostja hoidmiseks ohverdatakse nii palgad kui ka marginaalid
See, mis siin toimub, paistab kaugemalt, eriti aga väljastpoolt Eestit vaadatuna absurdsena.
Loe edasi
Vaatlus
Suur kriis poodides
Eesti levinuima ameti esindajatest on tuline puudus, samas jääb palk kõvasti alla keskmise ning pealekauba ähvardavad kutsehaigused. Olukord kaubanduses on selline, et inimesi jagub leti ette, kuid mitte selle taha.
Loe edasi
Vaatlus
FOTOD | Eesti parima toiduaine konkursil võistlesid väiketootjate räimerullid, põdrapoiss ja aedviljakrömpsud
Teisipäeval Tartus toimunud Eesti parima toiduaine konkursil võistles 19 Lääne-Eesti ja 14 Lõuna-Eesti väiketootjate toodet. Väikeettevõtete osas toimub see konkurss tänavu 11-ndat korda.
Loe edasi
Vaatlus
Müüja argipäev: väljaheide kassa juures ja alusetud süüdistused
Suure ketipoe teenindaja jagab oma kogemusi müüjatööst. Avaldame selle anonüümselt, kuigi toimetusel on teada kõigi inimeste ja ka konkreetse ketipoe nimi.
Loe edasi
Vaatlus
Kas poodide lühem lahtiolekuaeg vähendaks müüjate puudust?
Müüjate puudus süveneb iga aastaga, samas on meil erinevalt Kesk-Euroopast poed tunduvalt kauem lahti. Mida arvavad eksperdid sellest, kui meil oleksid poed lühemalt avatud ja kas see leevendaks müüjate vajadust?
Loe edasi
Vaatlus
Viis võimalust, mis tooks müüjaid juurde või tõstaks nende palka
Müüjate puudus, pikad tööpäevad ja madal palk on probleemid, millega tuleb praegu silmitsi seista. Maaleht uuris kümnelt eksperdilt, mida nende muredega ette võtta ning lõpuks koorus välja viis lahendusvarianti.
Loe edasi
Vaatlus
Töökas, talud kriitikat, lepid niru palgaga? Sobid müüjaks!
Lähiaastatel on ainuüksi Tallinnasse vaja juurde tuhandeid müüjaid, kuid puudus on neist juba praegu. Mis nipiga meelitatakse inimesed sektorisse, mille maine pole kiita ja kus inimesed unistavad palgast, mida teiste alade töötajad peavad väga kehvaks?
Loe edasi
Vaatlus
Endine Rimi töötaja: päeva jooksul kõndisin 52 km
Egle Nurmsoo on hakkaja naine, kes neli aastat tagasi otsustas pealinna kanti kolida ja kandideeris Magistrali Rimisse. Seal selgus, et müüja kõige olulisem omadus on kannatlik vaikimine, juhtugu mis tahes.
Loe edasi
Vaatlus
Eestisse üritati mee pähe smuugeldada 20 tonni säilivusaja ületanud riisifruktoosisiirupit
Veterinaar- ja Toiduamet pidas Muuga piiripunktis kinni umbes 20 tonni tundmatut kaupa, mis importija andmetel oli mesi, kuid mis vastavuse kontrolli järgi oli hoopis siirup.
Loe edasi
Uudised
Ettevõtjad on avastanud, kuidas noored suvel tööle saab
Koolinoortest suvemalevlased võivad olla hea väljapääs maaettevõtjatele, kes vajavad abi hooajaliselt ning oskavad noored tööle panna. Siiani on malevasse ihkajaid kaugelt enam kui sobivaid tööandjaid.
Loe edasi
Uudised
Müüja argipäev: oleksin tahtnud tänavale maha istuda ja lihtsalt magada
Eesti levinuima ameti esindajad töötavad sageli nigelates tingimustes ja teenivad kehva palka, kuigi neist on pidevalt puudus. Tööl tegelikult juhtuvast rääkida ei taheta – ülemus hakkab kiusama ja elu läheb hullemaks.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Nuuma silma Tartu kutsekooli pagar-kondiitrite imeilusate võistlustöödega
Naistepäeval peeti Tartu Kutsehariduskeskuses ülekoolilisi võistlusi Aasta tegija 2018. Muude erialade seas võtsid mõõtu ka üheksa pagarit ja seitse kondiitrit.
Loe edasi
Uudised
Ülemiste keskuse direktor: meil on poed liiga kaua lahti!
Müüjate madalad palgad pole mingi saladus, samas napib meil selle töö tegijaid, kuid uusi kaubanduskeskusi ehitatakse siiski muudkui juude.
Loe edasi
Maamajandus
Ametnikud asuvad toetuspettustega jõulisemalt võitlema
Maaeluminister Tarmo Tamme juhitud töörühm arutas, kuidas senisest jõulisemalt toetuspettuste vastu astuda ja seda juba enne taotluste esitamist.
Loe edasi
Uudised
Metsamehed on solvunud, sest neist tehti aastapäevafilmis rüüstajad
Presidendi vastuvõtul näidatud NO-teatri kontsertfilm “Teekond” solvas hingepõhjani metsandussektori inimesi, kes leiavad, et neid ja valdkonda on näidatud hirmutavas ning halvas valguses.
Loe edasi
Uudised
Keisri lemmikõlu ja klaasmuna: väheseid tooteid, mis on 100 aastat vastu pidanud
Kuigi saja aasta jooksul on materjalid ja tehnoloogiad kõvasti arenenud, leiab üht-teist sellist, mida valmistati ka Eesti Vabariigi algusaegadel. Palju seda küll pole.
Loe edasi
Uudised
100 aastaga on inimesed kasvanud, põllud rohkem vilja ja lehmad enam piima andma hakanud
Sajandiga oleme ise pikemaks muutunud ja õppinud, kuidas saada põldudelt suuremat saaki. Ka meie ostujõud on kõvasti kosunud.
Loe edasi
Uudised
Luminor: kinnisvaralaenude intressid võivad järgmisel aastal tõusma hakata
„Raha hind on praegu jätkuvalt soodne, kuid see aeg saab ümber,” ütles Luminor panga peaökonomist Tõnu Palm (Luminor on Nordea ja DNB liitumisel tekkinud pank, mis on praeguseks tegutsenud üle 100 päeva).
Loe edasi
Maamajandus
Kodumaist rapsiseemet tehastele ei jagu
Painkülas Olivia õli valmistaval Scanola tehasel on tulnud toorainest puudu, kuid aasta pärast peaks rapsi töötlemist alustama ka uus tehas Imaveres.
Loe edasi
Maamajandus
Eestis valmistatud ternespiimapulber on välismaistest kapslitest seitse korda soodsam
Praegusel gripihooajal passib immuunsust tõstev ja nakkushaigustest jagu saamist soodustav ternespiimapulber justkui rusikas silmaauku.
Loe edasi
Maamajandus
Analüütik: Eesti inimeste elu on läinud palju paremaks, kuid Soomele võime järele jõuda alles 2064. aastal
Tartus toimunud aasta suurimal põllumajanduskonverentsil “Eesti põllumajandus 100" rääkis SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor majanduse olukorrast ja väljavaadetest.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Tartus saab veebruarikuus vilja koristada
Maaülikooli spordihoones toimuval aasta suurimal põllumajanduskonverentsil “Eesti põllumajandus 100" sai proovida kombaini simulaatorit.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Igaüks saab proovida, kuidas käib virtuaalse viljapõllu pritsimine
Tartus Maaülikooli spordihoones toimuval aasta suurimal põllumajanduskonverentsil “Eesti põllumajandus 100" sai proovida virtuaalreaalsuses viljapõllu kaitsmist taimehaiguste eest.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Baltic Agro konverentsil võõrustatakse sadu põllumehi ja konjakit pakuti juba hommikul
Täna toimub Tartus Maaülikooli spordihoones aasta suurim põllumajanduskonverents “Eesti põllumajandus 100".
Loe edasi
Maamajandus
HOMSES MAALEHES | Kas tarbijaid eksitatakse? Sinimustvalge lipumärgiga vorstikesed on valmistatud hoopis odavast importlihast
“Väga paljud tarbijad arvavad, et ostes lipumärgiga tooteid, toetavad nad Eesti põllumehi,” selgitas Valgamaa lihaveisekasvataja Kaupo Kutsar. “Tegelikult on osa lipumärki kandvatest vorstidest tehtud odavast importlihast ja põllumeestel ei ole seetõttu võimalik oma loomi Eestis müüa.”
Loe edasi
Uudised
Imeväega pulber: Tartu teadlaste uus leiutis
Selle asemel, et osta tervise toetuseks teisel pool maakera valmistatud ternespiimatablette või -kapsleid, saab nüüd soodsama hinnaga kodumaist külmkuivatatud ternespiimapulbrit.
Loe edasi
Uudised
Lipumärgi vastu võitlev talunik saab Euroopast abi
Valgamaa lihaveisekasvataja Kaupo Kutsar on üle aasta väitnud, et Toiduliidu välja antav lipumärk eksitab tarbijaid, sest jätab mulje kodumaisest päritolust ka siis, kui tooraine on toodud väljastpoolt.
Loe edasi
Uudised
SÕNA SEKKA: Enne reisi uuri tingimusi
Käisime soojal maal puhkamas. Ostsime meile pakettreisi müünud reisibüroolt ka eestikeelse ekskursiooni. See oli küll tunduvalt kallim kui kohalike reisibüroode pakutud vene- või ingliskeelne, kuid eesmärk oli, et ka poeg kõigest räägitust aru saaks.
Loe edasi
Uudised
Veljo Ipits hoiab Salvestit kodumaisel kursil
Põlise tartlasena on Veljo Ipits tegelenud ettevõtlusega Emajõelinnas ja see tõi talle ka presidendi tunnustuse.
Loe edasi
Uudised
INTERAKTIIVNE AJAHÜPE | Vaata, kuidas Eesti laste mänguasjad on 100 aasta jooksul muutunud
Eestis on mänguasjade areng teinud tohutu hüppe justkui kiviajast infoajastusse, selgus Tartu Mänguasjamuuseumis sajale aastale tagasi vaadates.
Loe edasi
Uudised
Sirje Potisepp roolib toiduliitu kindlal käel
Tänavune presidendi teenetemärgi kavaler Sirje Potisepp on juhtinud Toiduliitu alates 2005. aastast. Eesti Toiduainetööstuse Liidu volikogu nimetas mullu sügisel ta juba viiendat korda liidu juhatajaks järgmiseks kolmeaastaliseks ametiajaks. Ettevõtted on tema tööga rahul ja seekordne tunnustus tuleb kõrgeimalt tasandilt – presidendilt.
Loe edasi
Arvamus
Reisid ajas ja ruumis
SÕNA SEKKA: Enne reisi uuri tingimusi * TUTTAV TUNNE: Nõukaaja ihalus * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Maamajandus
Kas põllumajanduse jaoks koolitatakse piisavalt spetsialiste?
Põllumajandusse tuleb täpselt nii palju juhte kui vaja, kuid oskustöölisi on puudu, selgus selle kohta tehtud uuringust. Näiteks aednikke koolitatakse vajadustest rohkem, kuid enamik neist ei jõua aianditesse.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO ja FOTOD: Maaülikoolis avati ligi miljon eurot maksnud toidulabor
Eesti Maaülikooli toiduteaduse ja toiduainete tehnoloogia õppetoolis avati Eestis unikaalne laborikompleks, mis võimaldab tudengitel õpitut kohe praktiliselt ellu viia ja esmakordselt kasutada tootearendus väga väikeseid tooraine koguseid.
Loe edasi
Elu
“Mängime sajaga”: okstest voolitud loomade juurest nutitelefonini
Eestis on mänguasjade areng teinud tohutu hüppe justkui kiviajast infoajastusse, selgus Tartu Mänguasjamuuseumis sajale aastale tagasi vaadates.
Loe edasi
Elu
VIDEO | Vaata, kuidas männiokstest vitamiinirikast mahla pressitakse
Lisaks puu- ja köögiviljadele saab mahla pressida ka metsas kasvavate puude võrsetest ja okstest.
Loe edasi
Maamajandus
Emeriitprofessor: Eesti vutt on maailmas ainuke tõug, ülejäänud on populatsioonid
Ainuke Eestis aretatud linnutõug ja maailmas ainsana tunnustatud vutitõug pääses napilt hävingust ning saab tänavu 30aastaseks.
Loe edasi
Maamajandus
Nipid, kuidas valmistada vutimune parimal moel
Eestis kasvatatakse vutte juba 40 aastat, kuid nende kenade kirjude munade söömine pole väga levinud. Kuidas vutimune valmistada, selgitas aastakümneid vuttide aretusega tegelenud professor Harald Tikk.
Loe edasi
Uudised
Metsaraie käigus maha jäävatest okstest saab väärtuslikku mahla
Praegu jäävad raie käigus maha võetud kuuskede ja mändide oksad metsa alla, kuid nendest saaks pressida vitamiinirikast mahla toidu- ja kosmeetikatööstuse jaoks.
Loe edasi
Ettevõtlus
Latika talus ei hoita mune ühes korvis
Mahetalunikuna nullist alustades on võimalik hakkama saada, kuid tööd ja tegemised tuleb hästi läbi mõelda ning tulusid-kulusid hoolega kaaluda.
Loe edasi
Uudised
Elektrilevi lõikas esimese asjana maha säästa palutud puud
Miks võeti likvideerimisele mineva elektriliini kõrvalt maha sinna 20 aastat tagasi istutatud kuused ja männid, imestavad isa ja poeg, kes läksid suurfirmaga kokkuleppele just seetõttu, et puid päästa.
Loe edasi
Uudised
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Kas kallim toit on tervislikum? Kumb maitseb paremini - odavam või kallim toode?
Odavpoodide võidukäik paneb müüdavat luubi alla võtma ning küsima, miks on samalaadsetel toiduainetel mitmekordne hinnavahe ja kas väiksem hind tähendab vähem kvaliteetset kaupa.
Loe edasi
Uudised
PPA teenindusbüroodes vonklevad mitmetunnised ootejärjekorrad
„Küll oli palju rahvast, oma sada inimest!” rääkis 3. jaanuaril politsei- ja piirivalveameti Tartu teenindusbüroos lapse ID-kaardil järel käinud mees. „Ootasime ligi kaks tundi.”
Loe edasi
Uudised
Pangakontorid on aasta lõpus inimestest pungil
Nagu iga aasta lõpus, kiirustavad ka tänavu paljud inimesed veel viimastel päevadel rahaasju korda ajama.
Loe edasi
Uudised
Edukas ärimees loobus pärast välgutabamust oma äridest
"Elu nagu seiklusfilmis," võiks öelda Reimo Lilienthali kohta, kes mitu korda pääses surmasuust, keeras mammona kummardamisele selja ja tegeleb nüüd teiste aitamisega.
Loe edasi
Uudised
Miks poed müüvad sarnast toidukaupa erineva hinnaga?
Odavpoodide võidukäik paneb müüdavat luubi alla võtma ning küsima, miks on samalaadsetel toiduainetel mitmekordne hinnavahe ja kas väiksem hind tähendab vähem kvaliteetset kaupa.
Loe edasi
Uudised
HOMSES MAALEHES: Kas tänavu on lootust hankida jõululauale kodumaine seapraad või tuleb leppida piiritagusega?
Sigade Aafrika katku tõttu on siinset seakasvatust juba mitu aastat räsinud kriis, mille tõttu rõngassabade arv vähenes tohutu kiirusega ning sellega koos omamaise liha osakaal poodides.
Loe edasi
Uudised
34 soovitust, kuidas jõulude ajal kaalus mitte juurde võtta
Meie veendumused ja uskumused toetavad jõuluaja suurt söömapidu, mis tänasel päeval on ilmselgelt liiast, sest argipäevalgi süüakse rikkalikult.
Loe edasi
Uudised
Kui suur lootus on tänavu saada kodumaist seapraadi?
Sigade Aafrika katku tõttu on siinset seakasvatust juba mitu aastat räsinud kriis, mille tõttu rõngassabade arv vähenes tohutu kiirusega ning sellega koos omamaise liha osakaal poodides.
Loe edasi
Maamajandus
Kas kodumaist leiva- ja saiajahu jätkub uue saagini välja?
Tänavu jäi 15 protsenti põllukultuuride pinnast koristamata, mis tõstab üles küsimuse, kas rukist ja nisu jagub või tuleb seda hakata importima.
Loe edasi