Heli Raamets
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Maamajandus
Viljapätid saadeti aastateks vangi
Põllumeestelt ligi poole miljoni euro väärtuses teravilja välja petnud ja selle eest maksmata jätnud kelmide jõuk koosnes 13 inimesest, kellest seitse said karistuse.
Loe edasi
Maamajandus
Poole miljoni euro väärtuses teravilja välja petnud kelmid saadeti aastateks vangi
Mitme aasta jooksul põllumeestelt teravilja välja petnud ja selle eest maksmata jätnud kelmide jõuk koosnes 13 inimesest, kellest seitse said eile kokkuleppemenetluse käigus karistused.
Loe edasi
Uudised
Kuidas teha vahet päris ja võltsitud toidukaubal
Kui Peipsi sibul maksab Poola sibulast neli-viis korda rohkem, ahvatleb see mõningaid kiire rikastumise ihalejaid välismaist kraami kallima kodumaise pähe müüma.
Loe edasi
Uudised
Urmas Laht: Soormi ja Tuvi kinnipidamine oli tõeline šokk!
„See oli tõeline šokk,” tunnistas tuntud seakasvataja ja ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu liige Urmas Laht HKScani endiste juhatuse liikmete Teet Soormi ja Mati Tuvi kinnipidamisest kuuldes.
Loe edasi
Uudised
Keskmine palk langes eelmise kvartaliga võrreldes, kuid edaspidiseks ennustatakse tõusu
Keskmine brutokuupalk oli tänavu III kvartalis 1201 eurot, tõustes mullu sama ajaga võrreldes 7,4%, teatas Statistikaamet. Eelmise kvartaliga võrreldes langes brutokuupalk 3,3%, peamiselt ebaregulaarsete preemiate ja lisatasude vähenemise tõttu.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Lihaveiselihast steigi küpsetamises pole midagi keerulist
Eestlased on ikka eelistanud sealiha, nii et veiseliha valmistamine tundub perenaistele sageli liiga keeruline.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Vaata, kuidas valmistada toorest veiselihast tartari
Böff à la tartar on toit, mille põhikomponendiks on toores veiseliha, mida süüakse kuumtöötlemata ehk toorelt. Tartus asuvas Lihuniku äris pakutakse kuivlaagerdunud lihaveiseliha ja sealne peakokk Taavi Adamson näitab, kuidas sellest tartari valmistada.
Loe edasi
Maamajandus
Lihuniku äri: arvukatest veisekasvatajatest esimene avas oma restorani
Selleks et Mõniste vallas mahedalt kasva­tatud lihaveised jõuaksid otse sööjateni, avas Sentafarm Tartu kesklinnas ainulaadse Lihuniku äri.
Loe edasi
Uudised
Väliseestlane vaaritab kagupiiri ääres kitsepiimast Mehhiko karamellikastet
Kanadast pärit väliseestlane Iisak Andreller kolis perega Setumaale, ehitas oma kätega maja ning leidis elatusallika kitsepiimast cajeta’t vaaritades.
Loe edasi
Uudised
Poeomanik: suurem osa kaupmehi petab oma kliente röögatult
Tänavu on inflatsiooni peamine vedaja olnud toiduainete hinnatõus, mis sai alguse juba 2016. aasta sügisel. Oktoobris maksid toidukaubad ja joogid mullusest pea kaheksa protsenti enam. Tootegruppidest on eriti hoogsalt kerkinud piimatoodete hind.
Loe edasi
Uudised
Teaduslikult tõestatud: biojäätmete kogumine ja kompostimisväljakule vedamine ei ole enamasti keskkonnahoidlik ega ka majanduslikult kasulik
Enamuses Eesti omavalitsustes on biojäätmete (köögi- ja sööklajäätmete) käitlemiseks nõuetele vastav kompostimisväljak liiga kaugel, et mingit keskkonnakasu biojäätmete tsentraalsest kogumisest saaks üldse tekkida, majanduslikust tasuvusest rääkimata.
Loe edasi
Päevateema
KIBE HOOP: miski ei muutu poes enam odavamaks
Toit on aastaga kallinenud ligi kaheksa protsenti, andes teravalt tunda ja haugates üha suurema tüki pere eelarvest, kuigi ka keskmine palk on tõusnud.
Loe edasi
Päevateema
PÄEVAPILT | Tõrva Maximas maksab võikilo alla nelja euro
Kui septembris oli võipaanika ja poed osteti sellest toiduainest tühjaks, siis nüüd on olukord vastupidine.
Loe edasi
Päevateema
Haameri talu avas endises Viluste tanklas lihapoe
Laupäeva, 11. novembri hommikul lõi Põlvamaal uksed valla teravilja- ja seakasvatusega tegeleva Haameri talu pood.
Loe edasi
Päevateema
FOTOLUGU | Nutikad sisekujundusnipid Tiri-Jakobi talust
Kui igapäevasest laudas ja põllul rühmamisest sai villand, otsustasid õde-venda Karin Sepp ja Tarmo Kokk oma peredega panna käima elamus- ja naudingutalu, kus töötamine akusid laeks.
Loe edasi
Päevateema
Kas sorteeritud jäätmed kallatakse tõesti muu prügiga kokku?
Küsisime Maalehe Facebooki lehel lugejate käest, kuidas neil on olukord prügi sorteerimisega ja päris paljud kurtsid, et sorteerida pole mõtet, kuna kõik konteinerid tühjendatakse samasse prügiautosse ja seal läheb kõik nagunii segi. See jutt on käinud aastaid, aga kas see vastab ka tõele?
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Kuidas prügiveolt säästa?!
Suvel elan Ihastes asuvas suvilas. Taotlesin jäätmeveo vabastuse seitsmeks kuuks aastas, nii et jäätmevedu toimuks suvilas maist oktoobrini, kui seal elan.
Loe edasi
Päevateema
Kas plaanitav põletamismaks ajab eestlased lõpuks prügi sorteerima?
Keskkonnaministeerium tahab kehtestada jäätmete põletamise maksu ja tõsta jäätmete prügilasse ladestamise tasu. See muudaks olmejäätmete äraveo kallimaks ja peaks panema inimesed rohkem prügi sorteerima.
Loe edasi
Päevateema
TEST | Prügi sorteerimine tundub lihtne kui lapsemäng. Aga tegelikult?
Juba kümmekond aastat tuleb meil kodudes prügi sorteerida. Neljapäevane Maaleht kirjutab sellest pikalt ja põhjalikult. Enne lehe lugemist võiksid aga kindlaks teha, kas oled prügisorteerimise põneval teel alles alguses või näitad juba praegu tipptaset.
Loe edasi
Uudised
Töötaja: sulfitit pannakse kartulitele mitte näpuotsaga, vaid ikka kopsikuga
Kooritud kartulitele sulfiti lisamisel on kontroll koguste üle nõrk ja ainet võidakse kartuli­tele ilusa välimuse andmiseks lisada lubatust tunduvalt enam.
Loe edasi
Maamajandus
Kas presidendi ideel kindlustusfondist on jumet?
“Aasta põllumehe” konverentsil käis president Kersti Kaljulaid välja idee ühiskondlikust kokkuleppest, mis annaks võimaluse kindlustada põllusaak halbade aastate tarvis.
Loe edasi
Maamajandus
KARTULITEST | Sulfititega või ilma – milline kartul maitseb paremini?
Reola Köögiviljade OÜ pakub kolme sorti kooritud kartuleid – sulfideerituid (mis on käinud 0,5% sulfitilahusega vannist läbi), vaakumpakendis (0,2% sulfitiga) ja vees olevaid kartuleid.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kartul polegi nii ohutu
Kooliajal tuli meil paarikaupa käia sööklatoimkonnas. Muu hulgas tähendas see väikese aknaga ruumis kümnete kilode viisi kartulite koorimist.
Loe edasi
Uudised
Lastele söödetakse e-ainetega töödeldud kartuleid vaikimisi tonnide kaupa
Ajal mil üha enam räägitakse puhta kodumaise toidu tähtsusest, ei pruugi lapsevanemad aimatagi, et nende võsukestele antakse lasteaias või koolis sulfititega töödeldud kartuleid.
Loe edasi
Maamajandus
Ahjal tehakse lihaveise- ja ulukilihast suupoolist
Endisest Luha Lihatööstusest sai Liivimaa Lihasaaduste Wabrik ja sortiment muutus tundmatuseni.
Loe edasi
Maamajandus
Riik peaks saagi kindlustamisele õla alla panema
Vihmase sügise tõttu on osa koristatud viljast kehva kvaliteediga või jääb muist saaki üldse põllule. Kas keegi on oma saagi ka kindlustanud?
Loe edasi
Turg
Tartu turuhoone on ilus, kuid ebamugav
Kaks nädalat tagasi avati kolm kuud remondis olnud Tartu turuhoone, mille sisemuse uuendamine läks maksma 2,8 miljonit eurot.
Loe edasi
Turg
VIDEO ja FOTOD | Vaata, kuidas valmivad täidisega šokolaadid ja kommid
Kommivabrikus Kalev valmivad täidisega šokolaaditahvlid täisautomaatsel valamisliinil, kus kogu protsess kestab kokku veidi üle ühe tunni.
Loe edasi
Turg
VIDEO | Kommivabriku juht avalikustab menukaima jõulumaiuse
Kalevis hakati esimesi jõulumaiustusi tootma juba suvel ja kuusk toodi tuppa oktoobri alguses, et töötajatel vastav meeleolu tekiks.
Loe edasi
Turg
Intervjuu Kalevi juhatuse esimehe Kaido Kaarega
Kalevis hakati esimesi jõulumaiustusi tootma juba suvel ja kuusk toodi tuppa oktoobri alguses, et töötajatel vastav meeleolu tekiks.
Loe edasi
Turg
Kalevi kommivabrik saadab sulašokolaadi mahutitega Lätti ja Soome
Aktsiaseltsi Kalev emaettevõte Orkla investeeris Eestisse nn šokolaadiköögi rajamisse 3,5 miljonit eurot. Seal valmistatakse kakaost, suhkrust ja muudest komponentidest šokolaadimasse.
Loe edasi
Maamajandus
Küüslaugukasvatus muutus hobist põhitööks
Juba paar nädalat enam ei rutta Vaike Soosaar hommikuti kontorisse. Pärast kuut aastat palgatöö kõrvalt küüslaukude kasvatamist loodab ta, et sellega saab ennast ära elatada.
Loe edasi
Uudised
Kommivabrikus valmistutakse jõuludeks juba augustist alates
Kalevis hakati esimesi jõulumaiustusi tootma juba suvel ja kuusk toodi tuppa oktoobri alguses, et töötajatel vastav meeleolu tekiks.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Tartu turuhoone avamisele pressis end pea pool linna
Neljapäeva keskpäeval pidi avatama Tartu renoveeritud turuhoone. Jupp aega enne seda oli maja juurde kogunenud suur rahvamass, kes seisis vihma trotsides kannatlikult kinniste uste ees.
Loe edasi
Uudised
Põllumajandustoetuste jagajad üritavad töötada efektiivsemalt ja põllumehi võimalikult vähe segada
Eelmisel nädalal toimus Tartus Euroopa Liidu makseagentuuride juhtide konverents, kus osalesid esindajad 25 liikmesriigist, kandidaatriikidest Türgist ja Makedooniast, Euroopa Komisjoni ja Euroopa Audiitorite koja esindajad.
Loe edasi
Maamajandus
Kontrolle tuleb juurde
IT-lahendused aitavad põllumeeste kontrollimise kulusid vähendada.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti meeskond tõi Agriolümpialt teise koha
Agriolümpia on Euroopa põllumajanduskoolide õpilaste võistlus, kus noored saavad näidata oma erialaseid oskusi.
Loe edasi
Uudised
Meid kotib! Tudengite lahendus plastikuprobleemile mahub võtmehoidjasse
Nutikad noored töötasid välja Poko-nimelise kotikese, millega asendada väikesi õhukesi kilekotte, mille kasutamist kauplustes juba praegu piiratakse.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Kino on muutunud söögikohaks
Tuttav rääkis, kuidas ta oli üle tüki aja kinos käinud ja kui kohutav elamus see oli.
Loe edasi
Uudised
Kinokülastajad neelavad tonnide kaupa popkorni
Filmide vaatamise kõrvale krõbistavad inimesed ära kümneid tonne plaksumaisi ja imevad tilgatuks sadu tuhandeid limonaaditopse.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti õunal tuleb võistelda Poola ja Läti ubinatega
Jahe kevad ja suvi on õunasaagi väikeseks jätnud ning seegi valmib tavapärasest pea kuu aega hiljem.
Loe edasi
Maamajandus
100-meetrise lapivaiba tegemisel tahab käed külge panna üle 100 lapisõbra
Meieselts Meroos ja Vastseliina käsitööühing kutsusid näputööhuvilisi üles osalema EV100 sünnipäevaks 100 meetri pikkuse lapivaiba valmistamisel. Igaüks teeks ühe 100x100 cm suuruse vaiba, mis omavahel ühendatakse ja nii tulebki kokku 100-meetrine vaip.
Loe edasi
Maamajandus
Tõeline magnet: ERMis on aastaga käinud enam kui 300 000 külastajat
Selle nädala reedel täitub Eesti Rahva Muuseumil esimene tööaasta uues majas. Kui eestlaste seas on ERM tuntuselt teine muuseum Kumu järel, siis siinsete venelaste jaoks on tegu küllaltki tundmatu asutusega.
Loe edasi
Maamajandus
Maamehe golf ja ühe minuti pitsa Tiri-Jakobilt
Kui igapäevasest laudas ja põllul rühmamisest sai villand, otsustasid õde-venda Karin Sepp ja Tarmo Kokk oma peredega panna käima elamus- ja naudingutalu, kus töötamine akusid laeks.
Loe edasi
Maamajandus
Parima taimekasvataja tiitel läks Tartumaale
Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) annab neljandat aastat välja parima taimekasvataja aunimetust, mille sel aastal pälvis teraviljakasvataja Madis Ajaots.
Loe edasi
Uudised
Liivimaa Maitsed panevad seljad kokku
Sel nädalal avati talutoidu tootjate ning pakkujate jaoks registreerimine Eestit ja Lätit ühendavasse võrgustikku.
Loe edasi
Päevateema
Nõiast korjusteni
Maalehe ajal on juhtunud igasugu koomilisi asju, nii toimetuses kui ka n-ö põllul.
Loe edasi
Uudised
Teadlased pannakse ettevõtete hüvanguks tööle
Sagedane mure – kuidas ettevõtja saaks teadlaste käest nõu ja vajaduse korral ka konkreetse uuringu või analüüsi – saab tänu ADAPTERile lihtsalt lahendatud.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Vaata, kuidas teha sooja sõira
Sõir ei pea olema sugugi tahke ja noaga leiva peale lõigatav juust, vaid võib olla soe lusikaga söödav maius, mille juurde sobivad hästi erinevad moosid.
Loe edasi
Uudised
Uuema aja menukad toidud: nõgesekotlet ja võilillemesi
Vanasti osati Eestis looduses metsikult kasvavaid taimi toiduks tarvitada praegusest rohkem, kuid tänapäeval on toidulauale trüginud mitmed “uued” umbrohud, selgus etnobotaanik Raivo Kalle doktoritööst.
Loe edasi
Uudised
VIDEO| Vaata, kuidas teha koha äkist ja lutsumaksa salatit
Teisipäeval Eesti Rahva Muuseumis toimunud Peipsimaa toidu seminaril valmistati töötubades mitmeid sellele piirkonnale iseloomulikke toite.
Loe edasi
Uudised
Tatraõiemesi ja sellest valmistatud segud on ülitervislikud
Virgo Mihkelsoo on juba üle 20 aasta Valgamaal tatart kasvatanud, uurinud ja selle imelisi omadusi tutvustanud.
Loe edasi
Uudised
Kodumaine leiutis - kartulivorm, mis säilib viis aastat maitsvana
Metsas mitmepäevasel matkal tahaks sooja sööki, aga see peaks olema maitsev, kaua säiliv, mugavas pakendis, seljakotis kerge ja ka tühi pakk ei tohiks hiljem palju ruumi võtta.
Loe edasi
Uudised
Eksperiment: kas vahukoorest tehtud või tuleb poevõist odavam?
Ma ei ole suur võisööja - leiva peale seda ei määri. Aga mulle meeldib väga küpsetada ja siis läheb võid vaja.
Loe edasi
Uudised
Joel Ostrat avalikustas, kust saab head eesti toitu
Tartu Lõunakeskuses täna toimuval Lõuna-Eesti toidukonverentsil rääkis kokk ja restoraniärimees Joel Ostrat, et kõige lihtsam on head kohalikku toitu otsima minna Lõunakeskuse taluturule.
Loe edasi
Uudised
Eestlaste loodud uus bakter tõi kõrge tunnustuse
Raivo Vilu pälvis maailma ühe suurima keemia­ettevõtte DuPonti medali tegevuse eest, mis ühendab endas tipp­tasemel teadustööd.
Loe edasi
Ettevõtlus
Ostjad leidsid Andre farmi talupoe kiiresti üles
Kuna juustuhimulisi ostjaid käis kontori ukse taga nii sageli, otsustas pererahvas rajada Tartu ja Põlva maakonna piiril Talvikese külas asuva farmi juurde talupoe.
Loe edasi
Arvamus
Palgaga rallitavad vaid pealinlased
Viimatised andmed keskmise palga tõusust on lihtsalt jahmatavad – juuniks oli see kerkinud 1311 euroni. Võrdlustes kasutatava teise kvartali keskmine brutokuupalk oli 1242 eurot ja aastane tõus ligi seitse protsenti.
Loe edasi
Uudised
Jahe suvi pani kurgisaagile põntsu
Pikk ja külm kevad, millele järgnes kõle ja päikesevaene suvi, ei soosinud köögiviljakasvatust. Kas talvel jagub poeriiulitele kodumaist purgikurki?
Loe edasi
Uudised
Keskmine palk tõusis pea kõikjal! Kellel ja kus?
Juunis ületas keskmine brutokuupalk 1300 euro piiri, kuid tänavu teises kvartalis oli see keskmiselt 1242 eurot, olles aastaga kerkinud 6,8 protsenti.
Loe edasi
Uudised
Lase lapsel köögis toimetada
Kuna koolilõuna on algklassidel üpris vara, juba enne kella 11, siis on juntsudel pärast tunde koju jõudes kõht tühi, kuid vanemate saabumiseni jääb veel mitu tundi.
Loe edasi
Uudised
Esimene Eesti firma sai oma toortatratangule gluteenivaba märgi
Nüüd on esimesel Eesti ettevõttel, RemedyWayl, ametlikult õigus kasutada oma toodetel üleeuroopalise litsentseerimissüsteemi alusel välja antavat gluteenivaba kaubamärki.
Loe edasi
Uudised
Marjasaak on niru ja hind jõhker
Tänavune aasta pole marjakasvatajaid rõõmustanud, sest nii maasikate, vaarikate kui ka sõstarde saak on olnud keskmisest kehvem.
Loe edasi
Uudised
Viljandi folgil ringleb sadu taaskasutatavaid topse
Vein või siider maitseb pokaalist tunduvalt paremini, kui ühekordsest plasttopsist, sama lugu on teiste jookidega.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Vaata, missugustest sõidukitest saab Viljandi folgil süüa ja juua
Pannkoogikäru ja kohviratas, jäätisehaagis ja pähklivanker on vaid osa liiklusvahenditest, mille pealt folgil toitu ja jooki müüakse.
Loe edasi
Uudised
Eksperiment: koos 10 palja võõraga keset Viljandi folki saunatamas
Folgil toimuvad mitmed huvitavad õpitoad, nende seas ka üks saunas praktiliselt läbi viidav, juhendajaks massaaži- ja loodusravi õpetaja Alar Krautman.
Loe edasi
Uudised
Hääletajad võistlesid neli päeva mööda Eestit
Tee ääres käsi püsti autosid peatavaid inimesi tasub peale võtta või vähemalt peatuda ja küsida, kuhu minek.
Loe edasi
Uudised
PÄEVAPILT | Vaatamata vihmale võeti Viljandi folgil tants üles
Kui folgipeo avamise ajal oli taevas pilves, kuid kuiv, siis tund aega hiljem hakkas sadama uduvihma. See aga ei rikkunud folgiliste tuju.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Tartu linnas sai avatud talude päeval näha hobuseid ja küülikud
Ihaste tallis, mis jääb Tartu linna territooriumile, saavad linnalapsed ratsutamas käia. Pühapäeval olid uksed avatud kõigile huvilistele.
Loe edasi
Uudised
Põhumaja on kõige rohkem paisid saanud maja Eestis
Avatud talude päeval nägi Tartumaal Kännu talus põhust ehitatud maja, mis ei lagune koost, nagu kolme põrsakese muinasjutus, vaid on väga massiivne oma enam kui meetripaksuste seintega.
Loe edasi
Uudised
Kaspri talu sauna taga tiigi ääres sai avatud talude päev avapaugu
“Issi, miks see kana haiseb?” küsis väike poiss näppudega nina kinni hoides Kaspri talu õuel. “Sõnnikuhais on kopsurohi,” ütles päeva avama tulnud põllumeeste esindaja linnainimestele.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Tiri-Jakobi talu lummab romantiliste nüanssidega
„See siin on meie jaoks pigem hingeline laadimine, et jõuaks igapäevast tööd teha,“ ütleb Karin Sepp Võrumaal Lasva vallas asuvas Tiri-Jakobi talus, mis pälvis tänavusel talukonkursil parima alternatiivtalu tiitli. See talu on tuntud ka kui maamehe golfitalu.
Loe edasi
Uudised
VIDEO JA FOTOD: Vaata, kuidas valmib ühe minuti pitsa
Võrumaal Lasva vallas asuvas Tiri-Jakobi talus saab mängida maamehe golfi ja nautida otse saviahjust tulnud imemaitsvat pitsat.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Mis mäng on maamehe golf? Vaata!
Tiri-Jakobi talus Võrumaal saab mängida maamehe golfi, milleks kasutatakse kahe rusika suurust palli ja golfikeppi, mis meenutab kepi otsa torgatud puukotta.
Loe edasi
Ettevõtlus
Naudingutalu pakub maamehe golfi ja üheminutipitsat
Kui igapäevasest laudas ja põllul rühmamisest sai villand, otsustasid õde-venda oma peredega käima panna elamuste- ja naudingutalu, kus töötamine laeks akusid.
Loe edasi
Uudised
Aiahuvilised on innustunud Facebookis taimede vahetusest
Taimevahetus pakub noore aia omanikule uusi taimi ja vana aia omanikule rohkem ruumi. Nii võidavad mõlemad.
Loe edasi
Uudised
MAALEHE ARHIIVIST | Pensionär võrdleb hambaproteesiäri maffiaga
Novembrikuu on üheksandat aastat ka hammaste tervise kuu, mille raames tõstetakse inimeste teadlikkust hammaste tervisest ning juhitakse tähelepanu ennetusele. Taasavaldame loo sellest, et ennast pärast proteeside saamist mitte petetuna tunda, tasub küsida hinnapakkumine mitmelt hambaarstilt.
Loe edasi
Uudised
Vihm rikub pea poole maasikasaagist
Jaheda kevade tõttu valmis maasikasaak tavapärasest paar nädalat hiljem, nüüd panevad sagedased sajud ja suur niiskus marjad hallitama.
Loe edasi
Maamajandus
Parima talu peremees on tänulik oma inimestele
Tänavu kuulutati parimaks taluks Võrumaal Sännas tuhandel hektaril teravilja kasvatav Koolitare majapidamine, kus elab korraga kolm põlvkonda.
Loe edasi
Maamajandus
Šokolaadile juustu lisamine tõi võidu
Parima talutoidu konkursil riisusid koore Andre juustufarmi aasta küpsenud Andre Grand Old ja juustušokolaad.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD: Põllumeeste päeval tõmbasid Sänna mehed seelikud selga ja särgi seljast
Täna Sännasse Võrumaa põllumeste päevale ja ühtlasi peetud 26. Talupävale tulnud naistele pakkus kohalik rahvatantsurühm Käsikäes nii julget meelelahutust, et see võttis jalad nõrgaks.
Loe edasi
Uudised
Prantsuse muinasjuttude tegelased ootavad põllul lapsi ja lapsemeelseid
Jõgevamaal Sadala kandis panid kohalikud inimesed kolmandat aastat järjest püsti muinasjututegelasi kujutava teemapargi.
Loe edasi
Uudised
TEST: kas veganjäätis suudab võistelda koorejäätisega?
Loe edasi
Maamajandus
Kääpa OTT pakub talukaupa ja õpetab uusi oskusi
Avatud talude päeval kutsub endale külla Jõgevamaal Kääpa kandis värskelt tegevust alustanud võrgustik, kus pakutakse kohalikku kraami otse tootjalt tar- bijale ehk OTT-põhimõttel.
Loe edasi
Kultuur
“Mina jään” tuleb noorusliku uljuse ja lustiga
Hoolega harjutanud lapsed on juustest varvasteni valmis panema endast välja kõik kolmel tantsupeokontserdil ja laulupeol, et “Mina jään” läheks ka ajalukku.
Loe edasi
Uudised
Milline märk näitab, et toit on tehtud kodumaisest toorainest?
See, kui tootel on peal sinimustvalge lipumärk, ei pruugi sugugi tähendada, et tegu on Eestis kasvatatud toorainest valmistatud toidukaubaga.
Loe edasi