Heli Raamets
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Parima toiduaine tiitli pälvinud juust saab poodidest varsti otsa
Kolmapäeval toimunud Toiduliidu aastakonverentsil kuulutati välja parima toiduaine konkursi võitjad, selgus ka jahmatav uudis, et Old Saare juust muutub defitsiidiks.
Loe edasi
Pühapäeval toimub Alatskivil Peipsi toidu suur pidu
Peipsi toidu suur pidu koos laadaga toimub Alatskivi lossi õuel ja juhatab sisse Peipsimaa maitsete aasta alguse.
Loe edasi
Maamajandus
Saaremaa väiketootja tegi suhkruvaba joogi Kut Söstar
Maamessi toiduhallis jäid silma kenas klaaspudelis joogid, mis polnudki alkohoolsed, nagu eksklusiivsest pudelist järeldada võiks. Seda Saaremaa uudistoodangut võib suvel sinna ostma minna.
Loe edasi
Turg
Maamessil sai kanepit proovida
Eelmisel nädalal Tartus toimunud Maamessil sai toidukraami nii messiturult kui toiduhallist.
Loe edasi
Turg
Graafikud ja tagasiside: eestlaste masintõlge on sama hea kui Google Translate
Eelmisel nädalal avaldasime loo sellest, et Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi keeletehnoloogid said valmis uuendusliku eestikeelse masintõlke tööriista, mis töötab eesti-inglise-eesti suunal ja toetub tehisnärvivõrkudele.
Loe edasi
Turg
Maamess: Muusik ja näitleja Mait Trink valmistab vürtskastmeid
Maamessil on teiste väiketootjate seas oma kaupa pakkumas ka tuntud muusik ja näitleja Mait Trink. „Esimesed kastmed valmisid neli aastat tagasi,“ tunnistas head toitu armastav mees, pakkudes kastmeid maitsta ja lisades juurde tarbimissoovitused.
Loe edasi
Turg
Maalehe loterii on Maamessil menukas
Maamessi B-hallis on nagu tavaks saanud, väljas ka Maaleht oma boksiga, kust saab soetada Maalehe meeneid ja raamatuid.
Loe edasi
Turg
VIDEO: Nutikas leiutis – õunakorjaja, mis säästab kummardamisest
Igal sügisel on aiapidajad hädas sellega, et õunad pudisevad puu alla maha. Selleks, et neid sealt ära korjates ei peaks kummardama ja selga vaevama, on loodud õunakorjaja.
Loe edasi
Turg
VIDEO: Võsalõikuri kettavahetus võtab vaid mõnikümmend sekundit
Maamessil toimunud xTREEm CUP võistlusel võtsid metsamehed omavahel mõõtu võsalõikuri kettavahetuses.
Loe edasi
Turg
Vaata, mis ametimeestest on toiduainetööstuses kõige suurem puudus
Värskelt valminud Swedbanki tööstusettevõtete uuring näitab, et toiduainetööstuse sektoris plaanib käivet kasvatada ligi 3/4 vastanutest ja 4/5 loodab parandada kasumlikkust.
Loe edasi
Turg
Piimatöötlejate 10 olulist võitu eelmisel aastal
Eesti piimasektori mullustest saavutustest saab pika nimekirja, selgub maaeluministeeriumis koostatud Eesti piimatöötlemise sektori 2016. aasta ülevaatest.
Loe edasi
Turg
VIDEO: Mida arvavad tartlased suhkrumaksust
Valitsuse plaan kehtestada karastusjookidele suhkrumaks, kogudes nii 24 miljonit eurot aastas, on viimasel ajal palju poleemikat tekitanud. Maaleht uuris, mida aravad sellest inimesed tänavalt ja kuidas see nende elu mõjutaks.
Loe edasi
Turg
Coca-Cola polegi kõige suhkrurikkam karastusjook
Inimesed peavad sageli kõige magusamaks karastusjoogiks Coca-Colat, millest on saanud justkui suhkru võrdkuju. Kas see on ka tegelikult nii?
Loe edasi
Turg
VIDEO: Kus neist kolmest tootest on kõige rohkem suhkrut?
Mõtle kaasa, missugune neist kolmest tootest on kõige suhkrurikkam – kas Coca-Cola, ketšup või kiirpuder.
Loe edasi
Turg
VIDEO: Vaata, kuidas mururobot tangot tantsib
Kui eesti keeles rääkiv mururobot kandis nime Tango, siis Tartu noored tantsutähed olid Rasmus Lang ja Martina Heimo, kes kuuluvad 16-18-aastaste vanusegruppi ja on kahekordsed Eesti meistrid ning maailma kaheksandad.
Loe edasi
Turg
FOTOD: Tartus võtsid maamehed linnapealt võimu üle
Teisipäeva keskpäeval küsisid maamehed Tartu linnapealt Urmas Klaasilt maanädala tõttu võimu enda kätte. Nädala tippsündmuseks on 25. korda toimuv Maamess.
Loe edasi
Turg
Eestlaste uus leiutis teeb Google Translate'ile silmad ette?
Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi keeletehnoloogid said valmis uuendusliku eestikeelse masintõlke tööriista, mis töötab eesti-inglise-eesti suunal ja toetub tehisnärvivõrkudele. Uudse lahenduse abil saab kasutaja mõtestatult ja soravalt tõlkida eesti keelde.
Loe edasi
Turg
SUHKRUKALKULAATOR: Kui palju suhkrut tarbid tegelikult
Värske rahvastiku toitumise uuringu järgi söövad täiskasvanud päevas keskmiselt kaks ning lapsed alates koolieelikutest kuni teismelisteni 3-4 korda rohkem magusat kui soovituslik.
Loe edasi
Turg
Hundinuiasupp ja võilillemesi - Tartu botaanikaaias näeb söödavaid umbrohtusid
Täna avati Tartu botaanikaaias näitus “Umbrohi taldrikul”. Külastajad saavad osasid taimi maitsta ja uurida ka retsepte, kuidas umbrohtudest roogi valmistada.
Loe edasi
Turg
Vaata, kui palju on suhkrut erinevates jookides alates piimast ja lõpetades likööriga
Valitsus plaanib maksustada magusainega või lisatud suhkruga joogid, kus on suhkrut rohkem kui 5 grammi 100 milliliitri kohta. Naturaalsed mahlad tahetakse jätta maksustamise alt välja.
Loe edasi
Turg
Testi, kas tead mis toitudes-jookides on rohkem suhkrut
Seoses valitsuse plaaniga kehtestada jookidele magusamaks, on viimasel ajal räägitud rohkem toitude ja jookide suhkrusisaldusest.
Loe edasi
Turg
FOTO: Annelinnast leiti sportlik kukk, kes ootab peremeest
Eelmisel nädalal teatati Tartu koduta loomade varjupaika, et Anne tänaval suurte kortermajade juures patseerib ilus kirju kukk. Tegu oli sportliku isendiga, kes tegi jooksuharjutusi autode vahel.
Loe edasi
Turg
VIDEO: Vaata, kuidas Mõniste Muusikapesa õpilased mängivad pilli vaid pärast neljakuust harjutamist
Kolmapäeva pärastlõunal Mõniste lasteaed-põhikooli uksest sisse astudes on kuulda, et läheduses mängib ansambel. Päris ansambliga siiski tegu pole, toimub kohalike pillimängu õppurite koosmäng. Kusjuures noorim liige on viieaastane ja loeb nooti paremini, kui kirjatähti. Vanimal liikmel on aga eluaastaid turjal 63. Tegu on huvialaõppeharuga, kus saavad muusikat õppida kõik soovijad.
Loe edasi
Maamajandus
Ühistuline lihatööstus tekkis tänu kriisile
Seakasvatajad tunnis­tasid, et panid seljad kokku ja ostsid oma lihatööstuse suuresti kriisi tõttu. See peaks edas­pidi aitama kriise valutumalt üle elada.
Loe edasi
Uudised
Hanede peletamiseks põllult on kõige tõhusam ilutulestikurakett
Kui detektoristidest saab lahti politsei ja muinsuskaitseinspektorite abil, siis ablaste hanede põldudelt eemale ajadamiseks on põllumeestel terve arsenal relvi.
Loe edasi
Uudised
Põllumehed veavad vägikaigast ülbete aardeküttidega
Kui põllud asuvad detektoristidele huvipakkuvas piirkonnas, ootab viljakasvatajaid sageli ees ebameeldiv üllatus. Mahlast venekeelset sõimu kuuleb veel pealekauba.
Loe edasi
Maamajandus
LEADERi programmi ootavad muutused
Kuigi Euroopa Liidu praegune eelarveperiood on poole peal, käib töö uue etapi muudatuste tegemiseks.
Loe edasi
Uudised
Seakasvatajad avasid esimese ühise lihatööstuse
Kolmapäeval taasavati Vastse-Kuuste lihatööstus, mille mullu suvel ostis seakasvatajatele kuuluv ühistu. Seal valmivad nüüd uhiuue kaubamärgi all vaid kodumaisest sealihast tooted.
Loe edasi
Uudised
Soome koolidirektor pani lapsed liikuma
Pikemad vahetunnid koos õueskäimisega ja vähem istumist ka tunni ajal on andnud Soome koolides hämmastavaid tulemusi.
Loe edasi
Uudised
Mõniste kool tõestab, et ka maal saab pillimängu õpetada
Kui maalaps tahab klaverit või kitarri mängima õppida, tuleb enamasti ette võtta pikk sõit linna, muusikakooli. Mõniste koolis õpivad aga laste kõrval mõnd pilli mängima isegi täiskasvanud.
Loe edasi
Maamajandus
Elektrilevi ei anna Paradiisile voolu
Tartumaal asuvas Paradiisis on segased lood – kuivati jaoks elektriühendusega maatüki ostnud ja seal võrgulepingu sõlminud viljakasvataja pole siiani elektrit saanud.
Loe edasi
Uudised
Kas suhkruta moos on ka magus?
Aina rohkem räägitakse sellest, et sööme liiga palju valget suhkrut. Samas on juba aasta jagu poodides saadaval suhkruta valmistatud moos, mis ei lähe müügiks nagu soe sai.
Loe edasi
Uudised
GALERII: Handsa, kasesiirup ja hapukapsakrõpsud võtsid omavahel mõõtu
Täna hindas komisjon konkursi „Eesti parim toiduaine“ raames Lõuna-Eesti ja Virumaa väikeettevõtete tooteid ja neljapäeval hinnatakse Lääne- ja Põhja-Eestist pärit tooteid.
Loe edasi
Maamajandus
Taotlusest puudunud rist jättis ristikupõllu toetuseta
Eakas põllumees on hädas. “Kuidas ma pean taotlust täitma, et toetust saada?” küsib ta nõutult pärast vaideid ja kohtuotsust.
Loe edasi
Uudised
Repinskile kuulunud Konju pood on pidevalt kauba eest võlgu
Väiketootjad on hädas ja kurdavad, et üürikest aega maaeluministri ametit pidanud Martin Repinskile kuulunud Konju talupoodi oma kaupa müüki saates tuleb raha pikalt oodata ja korduvalt küsida.
Loe edasi
Uudised
Kui hommikul pole aega putru keeta, saab selle poest kaasa osta
Poes karbiga pakutav lõuna- või õhtusöök on praeguseks tavaline, kuid nüüd on võimalik sealt ka valmis hommikuputru saada.
Loe edasi
Uudised
UURING: Eestlased vitsutavad "vaid" liha ja magusat, mille tulemuseks on ülekaal
Keskmise eestimaalase soovitatava ja tegeliku toitumise vahe, mis kindlaks tehtud toitumissoovituste ja uuringuga, on üpris suur, nagu võib näha ka juuresolevalt pildilt.
Loe edasi
Külaskäik
Metsarestoranis küpseb lõkkel gurmeetoit
Kui Maalehe kollane auto Põlvamaal asuva Palojärve juurde jõuab, on Oliver Tohval lõke juba üles tehtud ja kuuseokste ning samblikega kaunistatud laud kaetud.
Loe edasi
Külaskäik
Kvaliteedimärgi pälvinud linaõli paneb koduloomadel karva läikima
Mooste vallas asuv Linaagro OÜ pälvis Põlvamaa rohelisema märgi koduloomadele mõeldud linaõlile, mis on valmistatud kohalikest linaseemnetest.
Loe edasi
Uudised
Mullu lisandus töötajate ridadesse üle 6000 eaka
Järjest rohkem pensionäre otsustab edasi töötada, tõstes sellega Eesti ELi viie töökaima riigi hulka.
Loe edasi
Uudised
Eestlased vitsutavad liha ja magusat
Keskmise eestimaalase soovitatava ja tegeliku toitumise vahe, mis kindlaks tehtud toitumissoovituste ja uuringuga, on üpris suur, nagu võib näha ka juuresolevalt pildilt.
Loe edasi
Uudised
Professor: enamus toidulisandeid on mõttetud, mõned võivad olla ka toksilised
Maailmaturul on üle 50 000 toidulisandi, millest umbes 6 000 on viimase kuue aasta jooksul jõudnud ka Eestisse.
Loe edasi
Uudised
Nõiariigist leiab 50 erinevat puidust kikilipsu
„Enne jõule olid meil müügil mõned puidust kikilipsud ja neid osteti väga hästi kingitusteks,“ rääkis Võrumaal asuva Uhtjärve Ürgoru Nõiariigi peremees Aivo Värton. „Siis mõtlesin, et miks ma ei võiks nendega ise tegeleda.“
Loe edasi
Uudised
Eestlased söövad liiga palju magusat ja liha ning liiga vähe leiba ja kala
Kui piimatooteid sööme me riiklikes toitumissoovitustes toodud koguses, siis muude toidugruppide osas on asi kehvasti, selgus eestlaste toitumisuuringu tulemustest.
Loe edasi
Uudised
Suitsusingi söömisest pole põhjust loobuda
Soome ajakirjanduses on üles kerkinud paanika, et EL ei luba seal peagi enam suitsusaunaliha müüa ega süüa. Eestis sellist hirmu pole.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO: Tartu laulu- ja tantsulapsed pidasid lumepargis vastlapäeva
Kuigi vihm ja soe ilm on lumikatet kõvasti sulatanud, jagus Tartu lumepargis seda piisavalt, et teha tuubiga väga pikk vastlaliug, mille kiirus tõusis lausa üle 40 km/h.
Loe edasi
Uudised
Suvepäevad on Uhtjärve Ürgoru Nõiariigi leib
Enamik maaturismi-ettevõtteid saab põhisissetuleku kolmel suvekuul ja peab sellega ka ülejäänud aasta ära elama. Kuidas see tegelikkuses välja näeb?
Loe edasi
Uudised
Jalad raudus ja kott peas, kas õnnestub põgeneda?
Hingata on raske, sest must kott on pähe tõmmatud. Jala ümber on jäme kett, millega olen koos sõpradega seina külge ühendatud. Oleme hullu poolt kinni võetud ja keldris olevasse kongi vangistatud. Välja pääsemiseks on piiratud aeg ja hullu eelmise ohvri jäetud vihjed.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Reformid toovad tööturule värsket verd
Riik on töövõime- ja pensionireformiga jõudnud niikaugele, et üsna varsti peaks tööturule lisanduma tuhandete viisi uusi töökäsi.
Loe edasi
Uudised
Kartulisõda käib juba mitu aastat ja lõppu ei paista
Poeketid on lahtise kartuli hinna nii alla löönud, et kartulikasvatajad ei saa oma kulusidki kaetud. Tartus on Coop aga hinnasõjast välja astunud.
Loe edasi
Maamajandus
Ametnikud teevad elukaugeid määrusi
Põllumeeste arvates vajavad rohumaa kohta käivad seadusepügalad muutmist. Kas ministeerium võtab neid kuulda?
Loe edasi
Maamajandus
Kasepääl peaks iga neljas inimene töövõimetu olema. Kohalikud ei tea ühtegi
Riigikontrolli auditi järgi on valla tuhandest tööealisest elanikust 404 töövõimetuspensionärid.
Loe edasi
Maamajandus
Selles vallas peaks iga neljas inimene olema töövõimetu. Kohalikud ei tea ühtegi
Riigikontrolli auditi kohaselt on Peipsi ääres asuvas Kasepää vallas tuhandest tööealisest elanikust tervelt 404 töövõimetuspensionärid, mis on ühtlasi Eestis kõige rohkem.
Loe edasi
Uudised
Noored vajavad maal tööd, riik aga toetab vaba aja veetmist
Noorte, maaelu ja -ettevõtlusega seotud 68 meetmest enam kui pooled on suunatud kohaliku kogukonna ja kultuuri toetamisele ning vaba aja sisustamisele. Seevastu töökohtade loomist aitavaid meetmeid on käputäis.
Loe edasi
Maamajandus
Kuuri ehitatud meierei sai tunnustuse
Üvasi talu võib nüüd oma kitsede piimast valmistatud grilljuustu müüa nii poodidele kui ka restoranidele. Tunnustatud meierei sai valmis tänu koostööle lehmi pidava sõbraga.
Loe edasi
Maamajandus
Õpilased saavad neljaks nädalaks minna teise keelega kooli ja 200 eurot pealekauba
Viie tegutsemisaasta jooksul on VeniVidiVici Õpilasvahetus mõistnud, et eesti ja vene keelt kõnelevate noorte ühendamiseks on tarvis teha midagi enamat, kui korraldada ühe või kahe nädala pikkuseid vahetusi.
Loe edasi
Uudised
Maaeluminister moodustas põllumeestest nõuandva koja
Kui Martin Repinski võttis ministriks saades nõunikena tööle kolm tegevpõllumeest, siis Tarmo Tamm moodustas põllumeestest seitsmeliikmelise nõuandva koja.
Loe edasi
Uudised
Searasvast seep ei "sula" kraanikausi serval ära
Eestis on terve hulk seebivalmistajaid kes kasutavad toorainena taimseid rasvu. OÜ Daphne valmistab aga seepe kodumaisest searasvast ja ravimataimedest.
Loe edasi
Uudised
Tartus oodatakse toitumispsühholoogia uuringusse toidusõpradest naisi
Söömine on meie igapäevane tegevus, ometi tundub see kohati nii müstiline. Miks mõned inimesed söövad liiga palju ja teised liiga vähe? Miks osadele meeldib magus rohkem kui teistele? Kas me käitume näljasena teistmoodi kui täis kõhuga?
Loe edasi
Maamajandus
Niitmata kombainialune võinuks tuua Eestile 15 miljonit eurot trahvi
Kõik algas tavapäraselt – audiitorid sõitsid Brüsselist nädalaks Eestisse, valisid välja kümmekond taotlejat, uurisid dokumente ja käisid kohapeal põlde vaatamas.
Loe edasi
Maamajandus
Sorteeriks küll, kuid pakendikonteiner ajab üle ääre
Juba aastaid kehtib Eestis kohustus sorteerida tekkivaid jäätmeid.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Leiba näeb varsti vaid muuseumis
Mõni aasta tagasi, kui proua Evelin Ilves viis koduse leivaküpsetamise massidesse, oli igal vähegi kokandushuvilisel naisel või mehel külmikus juuretisepoeg ja üpris tihti jahtus rätiku all värske leib.
Loe edasi
Päevateema
Noored on hakanud järjest vähem rukkileiba sööma
Kuigi rukkileib on eestlaste rahvustoit, mis aidanud üle elada ka rasked ajad, jääb selle sööjaid aasta-aastalt vähemaks.
Loe edasi
Päevateema
Kas saiakesed tõesti tõrjuvad rukkileiva eestlaste toidulaualt?
Kibe statistika näitab, et viie aasta jooksul on rukkileiva tootmine vähenenud 38 protsenti ja samal ajal on väikesaiade osa kasvanud lausa 126 protsenti.
Loe edasi
Päevakorral
Põllumehed unustavad kirja panna, mis toetust nad soovivad
PRIA peadirektori asetäitjad Ahti Bleive ja Jaanus Hämmal selgitavad PRIA tegevuse köögipoolt taotluste kontrollimisel ning toetuste maksmisel.
Loe edasi
Arvamus
Inimeste piinamine tööl ja puhkehetkel
Sõna sekka * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Uudised
Turvas, muda ja vetikad lähevad ilupurki
Looduskosmeetikat tootvaid ettevõtteid on tekkinud nagu seeni pärast vihma. Toorainena kasutatakse päris üllatavat kraami, mis on pärit Eesti loodusest.
Loe edasi
Maamajandus
Hirm saab tõeks: osal viljapõldudest on tarvis hakata taas rohtu kasvatama
Lehmade arv on viimastel aastatel jõudsalt vähenenud ja seetõttu ei lähe enam vaja ka nii palju rohumaad. Eestis esmakordselt peavad rohumaa viljapõldudeks tegijad rohumaad taastama hakkama.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO: Jõulutaat ja –memm avalikustavad mitmed saladused
Jõululaupäev on käes ja punast kuube kandvatel tegelastel on käed-jalad tööd täis.
Loe edasi
Maamajandus
Jäätmeid sorteerima innustab raha, kuid mitte väike summa
Riigikontrolli tellitud küsitluse järgi teab 90% inimestest, miks on vaja jäätmeid sortida, ning seega võiks eeldada, et nad on valmis ka seda tegema. Tegelikkus nii roosiline ei ole.
Loe edasi
Uudised
LOO JÄLGEDES: Toimetus aitas ametnikel määrusest aru saada
Augustis kirjutasime, et loomapidajad ei ole vihmase suve tõttu jõudnud loomadele heina teha.
Loe edasi
Uudised
LOO JÄLGEDES: Sõnnikut võib aunastada kaks aastat
Maikuus kirjutasime, et lihaveisekasvatajad on hädas, kuna tänavu jõustunud veeseaduse muudatused sõnniku aunas komposteeru­mise aja kohta ei lähe tegeliku eluga kokku.
Loe edasi
Uudised
Mehed teevad männiokastest paneele
“Oi kui ilus!”, “Küll see näeb äge välja!” ning “Kas need on päris okkad?”. Selliseid arvamusi ja küsimusi kuuleb inimeste suust, kes esimest korda näevad Okka paneele.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Kuidas valmivad piparkoogid suurtööstuses?
Igaüks on kodus piparkooke teinud ja teab, kuidas see käib. Maaleht uudistas Tartus asuvas Eesti Leivatööstuses, mismoodi tehakse neid maitsvaid jõuluaegseid maiustusi suurtööstuses.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: kuidas valmivad piparkoogid suurtööstuses?
Loe edasi
Uudised
PRIA saatis 1745 põllumehele teatise toetuse kohustuste vähendamise kohta
Eelmisel nädalal said paljud mahe- ja keskkonnasõbraliku toetuse taotlejad PRIA-lt kirja, mis viis tuju nulli või vererõhu lakke.
Loe edasi
Uudised
Mornas asuva Õnne talu peremees ei tea “Õnne 13st” midagi
Juba paarkümmend aastat on Eesti kodudes iganädalaseks külaliseks Morna elanikud seriaalis “Õnne 13”. Tegelikult on Morna-nimeline koht täitsa olemas – Viljandimaal Karksi vallas.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Piparkooke tehes ei pääse tainarullist ka suures tööstuses
Igaüks on kodus piparkooke teinud ja teab, kuidas see käib. Maaleht uudistas Tartus asuvas Eesti Leivatööstuses, mismoodi tehakse neid maitsvaid jõuluaegseid maiustusi suurtööstuses.
Loe edasi
Maamajandus
Agroturism on saanud jalad alla
Kui paarkümmend aastat tagasi oli igal lapsel maavanaema, siis praegu on lehma või kana nägemine enamikule linnainimestele suur sündmus. Ilmselt seetõttu on järjest populaarsem agroturism.
Loe edasi
Maamajandus
Veri või vili! Juba 100 aastat tagasi propageeriti taimetoitu ja arvustati liha söömist
Tänapäeval söövad eestlased liiga vähe puu- ja köögivilju, sama mure oli juba üle 100 aasta tagasi.
Loe edasi
Uudised
Lapsed söövad magusat soovituslikust neli korda rohkem
Käes on aasta magusaim aeg, mil päkapikud ja jõuluvanad kuhjavad mudilased kommidega üle. Samas tarbivad eestimaalased suhkrut soovitatavast niigi mitu korda rohkem.
Loe edasi
Mõjukad 2016
MÕJUKAD 2016: Suurim sea- ja linnukasvataja TEET SOORM
Põllumajandusülikoolis majandusökonoomika ja juhtimise eriala lõpetanud Teet Soorm on põllumajanduse ja toidu töötlemise valdkonnas töötanud üle 20 aasta.
Loe edasi
Mõjukad 2016
MÕJUKAD 2016: Parteisõdurist maaeluminister URMAS KRUUSE
Kui Taavi Rõivase teises valitsuses määrati põllumajandusministriks reformierakondlane Urmas Kruuse, tundus see algul pigem nalja või libauudisena.
Loe edasi
Uudised
Kus süüakse vorsti-saia, kus võid ja leiba?
Eesti eri otstes eelistatakse vägagi erinevaid toiduaineid ja seega on maakondade perede toidulaual üpris isepalgeline menüü. Sõltub ka sellest, milliseid roogi armastatakse vaaritada ise, oma koduköögis.
Loe edasi
Uudised
VAATA, kui palju sa hakkad pensioni saama
Selleaastane SEB pensionivalmiduse uuring näitas, et Eesti elanikel on soov saada pensioni ligi 90% pensionieelsest sissetulekust.
Loe edasi
Uudised
Suhkrumaks võib limonaadi kaks korda kallimaks muuta
Uus valitsus plaanib alates 2018. aastast kehtestada magustatud jookidele maksu, mis tooks riigi kukrusse 24 miljonit eurot aastas.
Loe edasi
Uudised
UUS VALITSUS: suhkrumaks, koolilõunad, maakoolid
Valitsus plaanib alates 2018. aastast kehtestada magustatud jookidele maksu, mis tooks riigi kukrusse 24 miljonit eurot aastas, tõsta koolitoiduks eraldatud summa ühe euroni õpilase kohta päevas ning kavandab toetusi väikeste maagümnaasiumide eluspüsimiseks, kuid Alatskivi keskkooli jaoks on see hiljaks jäänud.
Loe edasi
Päevateema
Kindlam kui pensionisammas on mets, maa või kinnisvara
Arvamus, et II pensionisammas tagab muretu vanaduspõlve, ei pea paika. See tagab sarnase sissetuleku, nagu on praegustel pensionäridel ehk 40 protsenti eelnenud palgast.
Loe edasi
Päevateema
Hea uudis – riik annab edaspidi koolitoiduks 1 euro päevas
Uus valitsuskoalitsioon avalikustas kokku lepitud majandus- ja maksupoliitika põhimõtted, mille hulgas on ka koolitoiduks eraldatud summa tõstmine ühe euroni päevas õpilase kohta.
Loe edasi
Päevateema
VÄRSKES MAALEHES: Miks surevad mehed noorelt?
Vähem koolis käinud ja madalama haridusega inimesed surevad tunduvalt varem kui kõrgema haridusega inimesed, näitab statistika.
Loe edasi
Maamajandus
Mahetootja viib oma marjad poodi pudelis
Kui kõiki omakasvatatud vaarikaid ja mustikaid ei jõua turul ära müüa, on üks võimalus ehitada tootmine, kus marjad pudelisse ja purki panna.
Loe edasi
Päevateema
Iga kooliaasta lisab elueale vähemalt aasta juurde
Vähem koolis käinud ja madalama haridusega inimesed surevad tunduvalt varem kui kõrgema haridusega inimesed, näitab statistika.
Loe edasi
Uudised
Karaskite järeletegemine valmistab väikeettevõtjale tõsist muret
Kui oled oma kaubamärgi nullist üles töötanud ja avastad, et endine koostööpartner pakub ka sarnaseid tooteid, on ehmatus ja pettumus suur.
Loe edasi
Uudised
Tulevikus saab igaüks omale ise pensioni kujundada
Paar kuud tagasi välja käidud mõte tõsta pensioniiga 70 eluaastani ei leidnud valitsuses heakskiitu.
Loe edasi
Uudised
Tsahkna: pensioniea 70ni tõstmine ei olnud ametlik ettepanek
„Meil jääb töötavaid inimesi järjest vähemaks. Seda teavad kõik, kuid keegi ei taha sellest väga rääkida,“ ütles sotsiaalkatseminister Margus Tsahkna reedel toimunud Pension 2050 visioonikonverentsil.
Loe edasi