Heli Raamets
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Aed
Viinapuude lõikamise rusikareegel: tuleb lugeda neljani
Viinamarju kasvatatakse paljudes siinsetes koduaedades, kuid selleks, et taimed talve kenasti üle elaksid, tuleb sügisel natuke vaeva näha.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Heli Raamets: praegu ulme, varsti argipäev
Olen suur ulmekirjanduse austaja. See sai alguse lapsepõlvest, kui lugesin Jules Verne’i raamatuid.
Loe edasi
Uudised
Maarahvas ei peagi enam poodi minema - Eesti firma toob pakiautomaadi igasse metsatallu
See, mis praegu tundub veel ulme, on peagi tegelikkus – postkastid asendatakse lähiaastatel koduste pakiautomaatidega ja internetist kauba ostmine muutub veelgi mugavamaks.
Loe edasi
Maamajandus
Igaks juhuks loomale antud antibiootikumid võivad nullida hilisema ravi
Antibiootikumid lükkavad kasutaja suletud ringi: haigele loomale on vaja õiget rohtu, need selguvad pärast laboriuuringut, ent selleks ajaks võib loom juba surnud olla. Nii võetakse riiulilt tuntud laiatoimelised ravimid, aga need ei mõju.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Viinapuude sügisene lõikamine ja katmine on tegelikult lihtne
Novembris on paras aeg viinapuud talveks ette valmistada. Sügislõikus ei pea olema sugugi väga "karm", kuna osa kääritööd võiks, erinevalt levinud arvamusest, jätta ka kevadeks.
Loe edasi
Maamajandus
Seakasvataja: see on linnalegend, et eesti tarbija on vaene ega jõua kodumaist liha osta
Lipumärk, mis on pandud ka Eesti tööstustes importlihast valmistatud toodetele, on ajanud harja punaseks seakasvatajatel, kuna odavama sisse toodud liha kasutamise tõttu ei taheta kasutada kodumaist toorainet.
Loe edasi
Maamajandus
Eestlased söövad oluliselt rohkem liha kui eurooplased keskmiselt
Mullu tarbis eestlane keskmiselt 78,5 kg liha, mis on ligi neli kilo vähem kui tunamullu. Enam kui pool Eestis tarbitavast lihast on sealiha: mullu söödi üle 40 kg sealiha, 25 kg linnuliha ja 9,6 kg veiseliha inimese kohta, rääkis seakasvatuse aastakonverentsil Marko Gorban maaeluministeeriumist.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Heli Raamets: üleilmse turu puhul ei pea asuma sugugi pealinnas
Seni on räägitud peamiselt sellest, kuidas pealinn Tallinn peibutab maapiirkondade elanikke sinna kolima.
Loe edasi
Päevateema
Maale elama kolivad need õnnelikud, kes suudavad seal töö leida
Kaks pealinnast ära kolinud naist kinnitavad, et elukeskkond on maal palju nauditavam, kuid leiva lauale saamine nõuab nuputamist.
Loe edasi
Päevateema
TÕUSEV TREND: kümne viimase aasta jooksul on Tallinnast mujale Eestisse kolinud ligi 73 000 inimest
Tänavu aasta ettevõtte tiitli pälvinud Cleveron pakub oma töötajatele nii häid tingimusi, et noored kolivad riburada Tallinnast Viljandisse üleilmset pakiautomaadiäri arendama.
Loe edasi
Uudised
Suuremad nõud tähendavad suuremaid portsjone ja kasvavat kehakaalu
Ette tõstetava toidu kogust silma järgi hinnates võib tänapäeval kasutuses olevate suuremate taldrikute tõttu olla portsjon soovituslikust tunduvalt suurem, mis pikapeale kergitab ka kehakaalu.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Räpina inimesed pole Swedbanki rahaautomaadi uue asukoha üle rõõmsad
Täna võeti kurikuulsaks saanud sularahaautomaat Räpina vallamaja seina seest ära ja paigaldati pool kilomeetrit eemale, Konsumi vastas oleva maja seina sisse.
Loe edasi
Uudised
VIDEO JA FOTOD | Kurikuulus Räpina sularahaautomaat koliti uude kohta
Kui eile kinnitas Swedbank Maalehele, et Räpinas palju paksu pahandust põhjustanud sularahaautomaadi kolimist uude kohta alustatakse täna kell 11, siis kohapeal selgus, et selleks ajaks oli automaat juba teisaldatud ning järelejäänud avauski vallamaja haldushoone seinas kinni müüritud.
Loe edasi
Elu
Ränk tsikliõnnetus pani neiu elule teistmoodi vaatama
Elu ja surma piiril käinud inimesed oskavad elu varasemast tunduvalt rohkem hinnata. Nii ka see noor naine, kes usaldas Maalehele oma loo.
Loe edasi
Elu
Surmakogemuse läbi elanud Võrumaa tüdruk: hakkasin nägema inimeste hingi. See oli nii õudne!
Võrumaa tüdruk sattus raske haigusega haiglasse, kust edasi jõudis ta otse taevasse, kirjutab homse Maalehe erinumber "Viimane teekond". Tagasi tulles oli maailm tema jaoks muutunud.
Loe edasi
Elu
VIDEO | Aasta põllumees: ühistegevuses peab osapoolte vahel tekkima usaldus
Konkursi “Aasta põllumees 2018” võitjaks kuulutati Jaan Metsamaa. Uurisime tema esmaseid muljeid ning küsisime, kuidas kaasata tööle noori ning kuidas arendada edukat ühistegevust.
Loe edasi
Elu
Kiire intervjuu | Millist kahju teevad haned põllumeestele?
"Kevadel imestad, mis nüüd juhtunud on! Kas põllumees on laisk olnud ja pole tööd teinud?"Missugust kahju teevad näljased haned põllumeestele? Seda selgitab EPKK nõukogu esimees, Lääne-Virumaa teraviljakasvataja Olav Kreen.
Loe edasi
Elu
VIDEO | Arnold Rüütel: sotsiaalse arengu eest seisavad sotsid, kõige tõsisemalt vaatab tulevikku EKRE
Küsides aasta põllumehe konverentsil president Arnold Rüütlilt, milline erakond on Eestis kõige põllumehesõbralikum, mainis president nii Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kui ka EKREt.
Loe edasi
Elu
Noortalunike juht: noored vajavad nõu, kuid nõuandesüsteem on nähtamatu nagu lumeinimene
MTÜ Eesti Noortalunikud juht Kaja Piirfeldt rääkis tänasel aasta põllumehe konverentsil noorte põllumeeste muredest nii enda kui ka teiste näitel.
Loe edasi
Elu
Kiire intervjuu | Üvasi talu kitsepiima veel kaubandusvõrgust ei leia
Tänavusel aasta põllumehe konkursil sai rahvahääletusel enim hääli Anne Grünberg Üvasi talust. Rääkisime temaga paar sõna juttu.
Loe edasi
Uudised
Töötukassa kulul tasuta õppijate hulk on plahvatuslikult kasvanud
Eelmisel aastal hakkas töötukassa pakkuma tasuta koolitusi ka tööl käivatele inimestele. Tänavu on huviliste hulk plahvatuslikult suurenenud, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Uudised
Epp Kärsin: me elame täpselt nii hästi, kui me seksime
„Naised vastutavad suhte vaimse tasakaalu eest 60 protsendi ulatuses,” rääkis Tartus toimunud Südame tarkuse päevadel yoni ja lingam-massaaži koolitaja Epp Kärsin, kelle koolitustel on viimase 3,5 aasta jooksul käinud üle 13 000 inimese.
Loe edasi
Uudised
Viinamarju saab rebaste ja putukate eest kaitsta lihtsa nipiga
Meie koduaedades on viinamarjakasvatus laialt levinud, kuid sageli on kasvatajad hädas maiaste loomade, lindude ja putukatega, kes saaki rikuvad või selle üldse nahka pistavad.
Loe edasi
Maamajandus
Salmonelloosi tõttu võib juhtuda, et peame sisse tooma umbes kolmandiku vajalikest munadest
Enne OÜd Sanlind, kes tootis üle veerandi Eesti kanamunadest, tabas tänavu salmonelloosipuhang ka kaht Pärnumaa talu, kus hukkamisele läks üle 50 linnu.
Loe edasi
Uudised
Kui ametnik võtab poest vaid kaks pakki liha tasuta kaasa, siis on see vedamine
Väikepoodnik kurtis Maalehele, et veterinaar- ja toiduameti inspektor käib tema poest liha võtmas ning enamasti valib kallimaid tükke. Selgub, et toiduseadus annab selleks loa.
Loe edasi
Maamajandus
Esimesena maailmas hakkavad eestlased tootma rapsist taimset liha
Maailmas töötatakse välja järjest uusi sorte taimset liha, mida toodetakse peamiselt soja- või hernevalgust. Rapsivalgul põhineva “liha” tootmiseni jõutakse esimesena Eestis, Jõgevamaal.
Loe edasi
Maamajandus
GALERII | ERMi poe sortiment ulatub Turbo nätsudest hõbedast suursõlgedeni
Tartus asuvas Eesti Rahva Muuseumis, mida on praeguseks külastanud üle poole miljoni inimese, asub ka põneva sortimendiga suveniiripood. Kes seal käib ning mida sealt ostetakse?
Loe edasi
Uudised
Toidusuveniir peaks olema maitsev ja oma looga. Nagu näiteks lestaribad või ivan-tšai
Uus trend on pakkuda turistidele kaasa ostmiseks söödavaid meeneid ja seetõttu on kahel viimasel aastal Eesti eri piirkondades korraldatud toidusuveniiride konkursse.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Tänu soojale suvele korjati Tartumaal rikkalik viinamarjasaak
Tänavusel soojal suvel kasvas palju viinamarju, kuid Maaülikooli Rõhu aias ei mõõdeta seda mitte kilode, vaid hoopis veinipudelitega.
Loe edasi
Uudised
Keelekümblus või kivisõda? Jüri Kraft võitleb eesti ja vene kooli liitmise vastu Mustvees
Mustvee kooli vilistlane, endine kergetööstuse minister ja õmblusvabriku Sangar suuromanik Jüri Kraft hoiatab, et Mustvee kahe erikeelse kooli ühendamisel võib piiri ääres eesti keel ja meel kaduda, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Maamajandus
Üks puuduv sõna riigihankes läks riigiasutusele maksma kümneid tuhandeid eurosid
Eesti Taimekasvatuse Instituut soovis osta taimekaitsepritsi, kuid ei pannud sellele esitatavaid nõudeid ülitäpselt kirja, mis viis lõpuks kolmeaastase kohtulahinguni ja selle kaotamiseni.
Loe edasi
Aed
Miks on tänavu nii palju koitanud ja puu otsas mädanevaid õunu?
Aiapidajad on sel sügisel püstihädas – vaatamata kuivale suvele kipuvad õunad lausa puu otsas ära mädanema. Lisaks on paljud ubinad koikäike täis aetud, nii et moosi ei saagi neist teha.
Loe edasi
Aed
Kuidas teha vahet Peipsi ja Poola sibulal?
Tänavune suvi oli sibulakasvatuseks soodne, aga kuna mulluse vihmase suvega kasvanud tippsibulad ei säilinud hästi, sai Peipsi ääres tavapärasest vähem sibulaid maha panna.
Loe edasi
Maamajandus
Tänavused õunad ja marjad korjasid kõvasti kaalu, värvi ja suhkrut
Kuna suveilm oli lõunamaine, kasvasid ka marjad ja puuviljad nii, nagu elaksid nad lõunamaal.
Loe edasi
Maamajandus
Kurk ja kõrvits kosusid kuumaga kenasti
Soojalembesed kultuurid andsid tänavu hea saagi, eriti kui nad ka vett said.
Loe edasi
Uudised
Tartu turuhoonest kaovad järjest ostjad ja müüjad
Mullu oktoobris pärast renoveerimist avatud Tartu turuhoones jääb iga kuuga ostjaid ja müüjaid vähemaks. Milles on asi?
Loe edasi
Maamajandus
Ahju ajamiseks heina jagub
Kui juba loomapidajad on tänavu hädas talveks vajaliku koguse heina ja silo saamisega, siis kust leiavad seda veel biogaasijaamad ning katlamajad, kes sellest sooja toodavad?
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Vaata, kuidas Tartumaal pliidi alla pugenud nahkhiir häälitseb ja tiibu lehvitab
Vaata otseülekandena sündinud toredat videot, kus Maalehe ajakirjanik leiab oma Ihaste suvilast nahkhiire, kes näib esmalt unine, kuid asub esimese puudutuse peale oma väge näitama.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | 10 aastat masust – parem karta kui kahetseda
Sel kuul möödub kümme aastat masu algusest. Kas mäletate, missugune oli elu Eestis enne seda? Meenutab paljuski praegust olukorda – palgad tõusevad hoogsalt, korterite hinnad kerkivad, tööpuudus on pea olematu ja hea palga peale saab ehitajaks pea iga mees, kes jõuab haamrit käes hoida.
Loe edasi
Maamajandus
Mahekonkursi staariks tõusis tänavu kasemahl
Kevadine turgutav kasemahl on nüüd poodide kaudu ka linnainimesteni jõudnud. Nutikad tootjad on aga astunud sammu edasi ja kasemahlast uusi huvitavaid tooteid valmistama hakanud.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Vaata, kuidas jõuab põllult poodi eestlaste lemmikkartul
Kartulivõtt ei käi tänapäeval sugugi põllul küürutades, vaid spetsiaalse kartulikombainiga. Käisime Viljandimaa põllul vaatamas, kuidas eestlaste lemmikuks valitud kartul 'Gala' jõuab põllult poodi.
Loe edasi
Uudised
Millised kartulisordid on praetult kõige ohutumad?
Pea pool aastat ei ole enam söögikohtadest leida krõbedaks praetud kartuleid, kuna need võivad olla tervisele ohtlikud. Kodus saab krõbekartuleid siiski ohutult valmistada, kui valida õige sort.
Loe edasi
Taimekasvatus
Viljandimaa kartulikasvataja: kartuli söömine väheneb, sest inimestel pole aega koorida ega isegi keeta
Samal ajal kui eestlaste kartuli­söömise harjumus väheneb hirmutava kiiru­sega, teevad kasvatajad suuri pingu­tusi, et leida häid sorte ning pakkuda värsket ja kvaliteetset kraami.
Loe edasi
Taimekasvatus
FOTOD | Arbuusile ja suvikõrvitsale tekkisid maagilised märgid
Põlvamaal Lutsu küla Lutsu talus kasvas Saima Rüütlel selline arbuus, mis pani pererahva vilja tuppa tuues imestama – arbuusi sellel küljel, mis oli vastu maad, oli tekkinud saladuslik märk.
Loe edasi
Uudised
Kodumaistest vaarikaseemnetest pressitud õli maksab 400 eurot liiter
Probleem, mida teha kaubandusliku välimuseta vaarikatega, sai praktilise lahenduse – leiti sobivaim tehnoloogia vaarikaseemnetest üliväärtusliku õli tootmiseks.
Loe edasi
Uudised
Kõige enam satuvad tarbimislaenudega inkassosse lõunaeestlased
Tööpuudus on kahanenud olematuks, palgad kerkivad mühinal ja inimesed koguvad järjest suuremaid hoiuseid, aga võtavad ka aina rohkem laenu.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Kõrgest palgast jääb väheks
Palgad pole kunagi olnud nii kõrged kui praegu ja keskmine palk kerkib hoogsalt edasi. Sellest hoogsamalt kasvavad aga inimeste võetud tarbimislaenud.
Loe edasi
Uudised
Eesti arbuus oli täis üllatusi - tänavust saaki saab mõõta tonnides
Seekordne lõunamaiselt kuum suvi sobis arbuusi- ja melonikasvatuseks, nii et kohalikud eksootilised viljad jõudsid ka poelettidele. Arbuusidega läks koguni nii jõudsalt, et kasvatajad naljatavad: peale nende suurt midagi peenralt ei saanudki.
Loe edasi
Uudised
Laenamine kasvab hoogsalt, eriti kõrgepalgaliste hulgas
Tööpuudus on kahanenud olematuks, palgad kerkivad mühinal ja inimesed koguvad järjest suuremaid hoiuseid, aga võtavad ka aina rohkem laenu.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Heli Raamets: loodan, et prügistajad surevad lõpuks välja
Tunnistan ausalt, et olen prügifriik. Sorteerin kodus prügi nii, et olmejäätmeid tekib kuus kõigest peotäis.
Loe edasi
Uudised
Pööravere vannikinos ei pea riidest lahti võtmagi
Noore pere pöörane mõte osta vana koolimaja, kus polnud vettki, viis veel pöörasemani: avada seal vannikino.
Loe edasi
Uudised
Saarlaste võilembus neid paksuks ei tee, küll aga kosuvad suhkrumaiad järvakad
Miks küll süüakse Valga­maal vorsti ja Saaremaal võid? Piirkondlikud toidu­eelistused näitavad, et valitakse südame ja raha­kotiga – kui võimalik, valitakse oma maakonna toode, kui mitte, siis see, millele kukkur peale hakkab.
Loe edasi
Uudised
Kartulikasvataja: soovitan kartulit süüa koos koorega
Sel laupäeval toimub Tartus Aparaaditehases esimene üle-eestilise Kartulifestival, kus saab proovida 22 sorti kartuleid ja valida oma lemmiku.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kas julged süüa 28 meetri kõrguses Peramaa tornirestoranis?
Tuleval nädalavahetusel, 25. ja 26. augustil lookleb 175kilomeetrine Peipsi Toidu Tänav Vasknarvast Setomaale Saaboldasse. Kõige kõrgem koht, kus restoranitoitu maitsta saab, asub Tartumaal 28 meetri kõrguses Rõka vaatetornis.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Eesti suurimas mustast lepast suitsusaunas pole lava! Kus siis võtta leili?
Tartumaal asuvas Peramaa puhkekeskuses valmis mõni aasta tagasi üks eriline saun, kus pole traditsioonilist lava, kuid leili saab võtta küll.
Loe edasi
Uudised
Peipsi äärsel 175 km pikkusel toidutänaval saab süüa tornis, kust võib näha karusid
Augusti viimasel nädalavahetusel avab Peipsi ääres Vasknarvast Saaboldani uksed 50 kohalikku ja just selleks ajaks püsti pandud ehk pop-up-restorani.
Loe edasi
Uudised
Peipsi sibula saak on tänavu kehv. Kuidas see mõjutab hinda?
Sibulasaak on Peipsi ääres üles võetud ning Varnjas, Kasepääl ja Kolkjas pakuvad tänava ääres iga kümmekonna meetri taga kohalikud kasvatajad oma kraami.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Tee kodus ise jäätist, mis on lihtne, maitsev ja väherasvane!
Ostsin jäätisemasina ja olen nüüd erinevaid retsepte katsetanud. Jogurtijäätis tuli nii hea, et sellest on saanud meie pere lemmik, kusjuures seda saab valmistada ka ilma jäätisemasinata (järgi proovitud)!
Loe edasi
Uudised
Viljandi folgil saab ühekordsete topside asemel kasutada Eestis valmistatud disaintopse
Viljandi folgil on järjest rohkem panditavaid ja taaskasutatavate topse ning klaase, mis aitavad hoida keskkonda.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Teadlane soovitab: istuta viinapuude lähedusse roose. Miks?
Maaülikooli Rõhu katseaias on iga viinapuurea otsa istutatud roosid, aga mitte sugugi vaid ilu pärast.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Võrtsjärve ääres Väike Rootsi talus viib kala keele alla
Väike Rootsi talus Järvekülas Elva vallas saab näha pinnalt päästeõppuseid koostöös Rõngu vabatahtlike päästeüksusega. Kohal on päästepaat koos varustusega, paakauto, vetelpäästekoeradning politsei- ja piirivalveamet koos piirivalvekoeraga.
Loe edasi
Uudised
FOTOD ja VIDEO | Kanarbiku talus saab veini mekkida ja lehma lüpsta
Tartumaal asuva Kanarbiku talu peremees on täiskarsklane ja kuid ka hinnatud veinimeister. "Sel aastal sain koduveinikonkursil pihlakaveiniga teise koha," rääkis ta. Ta sellel konkursil mitmeid kordi osalenud ja võitnud.
Loe edasi
Uudised
VIDEOD | Põhjalik ülevaade, kuidas lõigata viinapuid, et saada head saaki
Eesti Maaülikooli aianduse professor Kadri Karp näitab Rõhu katseistanduses, kuidas viinapuid lõigata nii kevadel, sügisel kui ka suvel ja räägib, miks peaks nende juurde istutama roose.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Küpseta inglise pudingit, mille kõrvale süüakse liha
Maalehe lugejareis (ela blogis kaasa) viib sel korral reisisellid Inglismaale ja Šotimaale, kus veedetakse üks päev Yorkshire’s. Sel puhul valmistame Yorkshire’i pudingit.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Viinapuulehtedest saab valmistada veini kasulikkusega võrreldavat teed
Eestis on koduaedades viinamarjade kasvatus juba üpris levinud, kuid viinapuult saab lisaks marjadele ka muid osi kasutada.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Üllatav põhjus, miks ei jõua Eesti viinamarjavein kunagi ketipoodidesse
Kohalikku viinamarjaveini pole üheski ketipoes müügil ja tõenäoliselt see sinna kunagi ei jõuagi.
Loe edasi
Uudised
Eesti esimene tassisupp valmib kahe minutiga
Kolm aastat nuputamist, kuidas valmistada E-ainetevaba kiirsuppi ja nüüdseks ongi kaua tehtud kaunike valmis.
Loe edasi
Uudised
Maaülikool tahab Eesti viinamarjadest teha mitu korda tervislikumat veini kui prantslastel
Üllataval kombel saavad viinamarjad Eestis tunduvalt enam päikest kui lõuna­poolsetes veinimaades ja tänu sellele on siinsetes marjades rohkem kasulikke aineid.
Loe edasi
Uudised
Põllumehed kahtlustavad Järvamaa küünide põlemises kurja kätt, päästeamet isesüttimist
Eelmise nädala esmaspäeval süttis Järvamaal viietunnise vahega kaks suurt heinaküüni. Päästeameti hinnangul oli tegu isesüttimisega, kuid põuaga võitlevad põllumehed seda ei usu.
Loe edasi
Uudised
Numbrite kohaselt sorteeritakse Eestis prügi liiga vähe, samas ajavad pakendikonteinerid üle ääre
Eestis on olmejäätmete sortimine olnud kohustuslik juba ligi kümme aastat, kuid see pole nii hästi käima läinud, kui loodeti. Eesmärk on aastaks 2020 ringlusse võtta vähemalt 50 protsenti olmejäätmetest, kuid 2016. aastal oli see vaid 28 protsenti.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Moodne maaelu: samas talus lehmalaut ja ilusalong!
Valgamaal ligi 30 aastat Vaariku talus lehmi pidanud ja teravilja kasvatanud Maia ja Peeter Teder otsustasid tegevust laiendada ja ehitasid ilusalongi, mis paikneb eraldi majas lausa kahel korrusel.
Loe edasi
Maamajandus
AVATUD TALUDE PÄEV: Vaariku talus on lehmade kõrval ka ilusalong
Valgamaal asuva Vaariku talu perenaine kummutab arvamuse, et maanaised ei ihale salongiteenuste järele. Tema pidi lehmade lüpsmise kõrvalt linna iluteenuste järele sõitma, kuni tegi oma tallu ilusalongi.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Rakvere lihakombinaadi juht avalikustab, mida nad töötajatele pakuvad
Rakvere lihakombinaadi emafirma HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere tunnistab, et töötajate leidmine ja hoidmine on üks suuremaid väljakutseid üldse.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Haruldased kaadrid Viljandimaa farmist, kuhu toodi ülikallid sead
Kolme viimase aasta jooksul pole võõraid, sealhulgas fotograafe, Aafrika seakatku ohu tõttu sigalatesse lubatud. Nüüd õnnestus Maalehe fotograafil pääseda seafarmi filmima, kuigi eelnevalt tuli läbida paras kadalipp.
Loe edasi
Maamajandus
Pajumäe tahab tulevikus mahejuustu Aasiasse müüa
Viljandimaal asuvas mahetalus sai äsja valmis uus ja suur meiereihoone, mis lubab tootmismahu kahekordistada.
Loe edasi
Uudised
Anne Mere: otsustasime, et ei lase Eesti seakasvatusel välja surra
HKScan Estonia ostab tänavu seakasvatuse arendamiseks ja tõu parandamiseks sadu tõusigu. Et ühe sellise sea hind on enam kui tuhat eurot, ulatub investeering 800 000 euroni.
Loe edasi
Uudised
Võõrtöölisteta toidutootmises enam toime ei tule
Töötajate puudus on lisaks põllumajandusele ka toiduainetööstustes nii suur, et tänavu palgatakse Eestis lühiajaliselt tööle ligi tuhat ukrainlast.
Loe edasi
Uudised
HKScan Eesti juhatuse esimees Anne Mere
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kuidas võileivakurk purki saab? Põltsamaal võeti ette esimesed eestimaised kurgid
Orkla Põltsamaa tehases algas hapukurgihooaeg kohe pärast jaanipäeva, kui eksporttoodete jaoks pandi purki Saksamaalt toodud kurgid. Kolmapäeval hakati sisse tegema siinsetelt põldudelt pärit kraami.
Loe edasi
Uudised
Nutikas toode – korduvkasutatav ilma viinata maitseviina tegemise komplekt
Kaks venda töötasid välja kohalike ravimtaimede segu retsepti, millele viina lisades saab valmistada nii napsu kui ka ihuhädade vastu aitavat mikstuuri.
Loe edasi
Uudised
Põllumeeste ja tarbijakaitse liidu avalik kiri: lipumärk lihatoodetel on eksitav
Lipumärk liha ja lihatoodete märgistamisel on eksitav, seisab kuue organisatsiooni poolt alla kirjutatud ja täna Riigikogule üle antud avalikus kirjas.
Loe edasi
Uudised
Uus ärimudel lühendab talutoidu vaevalist teed restoranidesse
Nüüd kui otse tootjalt tarbijale ehk OTT-võrgustike kaudu jõuab talukaup kodustele söögilaudadele, tahetakse see viia ka toitlustusasutustesse.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Läti rahvustoit oblikasupp valmib lihtsalt, kuid mure sellega on hoopis muus
Riias peetakse sel nädalal üldlaulu- ja tantsupidu (kiika ka Maalehe laulupeoblogi). Sel puhul valmistame Lätis väga armastatud rahvustoitu – oblikasuppi.
Loe edasi
Uudised
Saaremaa ettevõtja pani purki esimese partii roosiõitest moosi ja siirupit
Orissaare kandis maitseäädikaid ja siirupeid valmistav Maria Kaljuste pani äsja pudelitesse ja purkidesse roosiõitest keedetud hõrgutised.
Loe edasi
Uudised
GRAAFIK | Kui palju inimesi ja kust kolis möödunud aastal Tallinna?
Viimatise rahvaloenduse andmete põhjal prognoosis statistikaamet, et Tallinna elanike arv jääb alla 400 000 ja väheneb igal aastal. Tegelikkus on aga teine: pealinna elanike hulk ületas äsja 450 000 piiri.
Loe edasi
Uudised
Madu teeb massaaži!? Ja pole üldse halb ega kole!
„Tema nimi on Friida-Freya-Dracula, ta on maisi-roninastik ja meie juures elanud kolm aastat,” tutvustab Tartumaal asuva Kamelia turismitalu ja koolituskeskuse perenaine Anneli Kööba-Orlov oma 180 cm pikkust lemmikut.
Loe edasi
Päevateema
MIDA TALVEL SÖÖME? | Põllumehed: sellist aastat pole varem olnud!
“Sellist aastat pole varem olnud,” ütlevad põllumehed seitsme nädala pikkuse põua kohta. Keegi neist ei söanda ennustada, kas jaanipäeva vihm päästis toidulaua või mitte.
Loe edasi
Uudised
Regionaalpoliitika ei toimi: pealinn on kümne aastaga neelanud Tartu jagu rahvast
Viimatise rahvaloenduse andmete põhjal prognoosis statistikaamet, et Tallinna elanike arv jääb alla 400 000 ja väheneb igal aastal. Tegelikkus on aga teine: pealinna elanike hulk ületas äsja 450 000 piiri.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Valmistaks rabarberikoortest paberit? Väga lihtne!
Paberit saab valmistada lisaks puidule ka vanadest T-särkidest ja teksapükstest, aga ka pilliroost ja rabarberikoortest.
Loe edasi