Heli Raamets
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Ettevõtja jagab paar teaduspõhist nippi, kuidas nelja kuuga võõrkeel suhu saada
Paljude inimeste uusaastalubadus on õppida selgeks mõni uus keel. Lihtsa keeleõppemeetodi väljatöötaja Ott Ojamets jagab selleks mõned nipid. Ta lubab, et neli kuud järjest 35 minutit päevas õppides saab suhtluskeele kätte.
Loe edasi
Maaeluministeerium ei kuuluta siiski välja looduskatastroofi
Ministeerium on seisukohal, et suvise põua puhul oli tegu määruse mõistes ebasoodsate ilmastikutingimustega (loodusõnnetusega võrreldavad ilmastikutingimused, nagu külm, torm, rahe, jää, tugev vihm või ränk põud).
Loe edasi
Maamajandus
Ministeerium kaalub tagantjärele põua kuulutamist looduskatastroofiks
Kui veel sügisel kinnitas maaeluminister, et Eestis ei saa põua tõttu tekkinud olukorda loodusõnnetuseks kuulutada, siis üllatuslikult saab nüüd seda teha.
Loe edasi
Uudised
Kobab pimeduses: ministeerium pole seadust täitnud ja kilekottide tarbimise analüüsi teinud
Euroopa Liidus tuleb tänavu viia kilekottide kasutamine alla 90 koti inimese kohta aastas. Eestis ei ole aga kotikasutuse andmeid kogutud ja keskkonnaministeerium pole seaduses nõutud analüüsi teinud.
Loe edasi
Turg
Tartu turuhoones õpetati grillima
Tartu turuhoones on nüüd lisaks müügikohtadele olemas ka moodsalt sisustatud esitlusköök.
Loe edasi
Turg
Tartu turuhoonesse on müüjad ja ostjad tagasi tulnud
Kui paar kuud tagasi kirjutas Maaleht, et Tartu turuhoonest kaovad järjest nii müüjad kui ka ostjad, siis praeguseks on olukord muutunud. Detsembris on turul kõige kibedam müügiaeg ja inimesi käib tunduvalt rohkem.
Loe edasi
Turg
Otsus: plastkorgid jäävad pudelite külge, lisaks tuleb riikidel käima lükata taarasüsteem
Euroopa Parlament ja Euroopa Liidu Nõukogu sõlmisid esialgse kokkuleppe osade plasttoodete keskkonnamõju vähendamise direktiivi kehtestamiseks. See puudutab kümmet kõige sagedamini Euroopa randadest leitavat plasteset ja plasti sisaldavaid kalapüügivahendeid.
Loe edasi
Turg
VIDEO | Kuidas valmistada lätlaste imemaitsvat jõulurooga hallherneid
Tüdinud purgis müüdavatest hallhernestest, proovime neid ise leotada, keeta, praadida ning ära süüa. Õnnestub!
Loe edasi
Uudised
Eestlane teab täpselt, milline ta on: igatahes mitte naabri moodi!
Tartu Ülikooli psühholoogia instituudi 50. aastapäeva puhul korraldatud konverentsil “Eesti mõõdud” heideti valgust eestlaste olemusele lähtuvalt uuringutest. Selgub, et armastame endast luua naabritele vastanduvat pilti – kui nemad on lärmakad, siis meie vaiksed.
Loe edasi
Uudised
TEST | Kas kanep on parem küpsise või šokolaadiga?
Kanep murrab aina rohkem meie toidulauale, olles leidnud koha leibades, krõpsudes, hapupiimakamas ja isegi verivorstis. Poest saab ka kanepiõli, -seemneid ja -jahu.
Loe edasi
Uudised
Mesilasvahast küünlad lõhnavad hästi ja puhastavad õhku
Suurtes poodides on letid lookas parafiinist ja sojavahast küünalde all, kuid neid valmistatakse Eestis ka kohalikust looduslikust toorainest.
Loe edasi
Uudised
Coca-Cola valmistab ka kohvi, teed ja taimepiimasid
Kuigi juba 132 aastat valmistatud Coca-Cola on ettevõtte lipulaev, toodetakse üle maailma kokku 500 erinevat brändi - lisaks karastusjookidele ka teed ja kohvi, mahlasid, vett ja taimepiimasid.
Loe edasi
Uudised
Euroopa Liit plaanib eestlasi plastpudelite eduka kogumise eest “karistada”
Enam kui pooltes Euroopa Liidu riikides ei kehti pandipakendisüsteem ja seetõttu satuvad nii plastpudelid kui ka nende korgid loodusesse. Selle vältimiseks plaanitakse kogu ELis karmistada plastidirektiivi.
Loe edasi
Maamajandus
Tahad kanad võtta? Mine kõigepealt kooli! Ja seda täiesti tasuta
Maale kolinud noored tahavad sageli võtta kanad, kuid enne tudeerivad koolis linnukasvatustarkusi, et suleliste hingeelu ja ihulisi vajadusi mõista, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Maamajandus
Kas käibemaksu alandamine muudaks poes köögivilja odavamaks?
Võrumaal Jaagumäe talus kartulit ja köögivilja kasvatav Mart Timmi peab põuasest suvest hullemaks probleemiks seda, et konkurentidel Lätis, Leedus ja Poolas on elu tunduvalt odavam.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumehed on pahased: riik suhtub meisse nagu kudumisringi
Suvel põllumeestele eraldatud 20 miljonit eurot põukahjudest üle saamiseks ei ole toetus, vaid MESi kaudu antav laen, ja üsna kallis laen, üritavad farmerid selgeks teha. Sest avalikkusele on jäänud mulje, et jälle said nad toetust.
Loe edasi
Loomakasvatus
Haameri talul aitasid vee peale jääda oma lihapoed
Seakasvatuses on juba mitu aastat valitsenud raske aeg, nii et ellu­jää­mi­seks tuleb tootjatel leida uusi turus­tusvõimalusi, nagu Haameri talus.
Loe edasi
Loomakasvatus
Kodanikupalk või maksusoodustused maaelanikele, ütle sõna sekka!
#kuidasmekestame algatuse raames kutsutakse ärksaid inimesi esitama lahendusideid rahvastiku vähenemisest tulenevate mõjudega toimetulemiseks.
Loe edasi
Loomakasvatus
7 soovitust, kuidas leida hea töötaja
Kuna töötajatest on puudus, tuleb tööandjatel sobivate kandidaatide leidmiseks varasemast rohkem pingutada ja mõnda asja hoopis teisiti teha.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Heli Raamets: pakutakse tööd, aga mida veel?
Nii suurt töötajate üleostmist ja ühelt kohalt teisele liikumist nagu tänavu, ei ole Eestis taasiseseisvumisaja jooksul olnud. Tööpuudus on kahanenud pea olematuks ja ettevõtted peavad uute töötajate leidmiseks pugema või nahast välja.
Loe edasi
Maamajandus
Väärt töötaja otsimist tuleb alustada sisukast töökuulutusest
Praegu käib tööturul tihe rebimine, nii et heade töötajate leidmiseks tuleb tööandjatel oma kaardid õigesti välja mängida ja varasemast rohkem hüvesid välja tuua.
Loe edasi
Maamajandus
Nüüd saab supi sisse panna kodumaiseid läätsesid
Kui paarsada aastat tagasi olid läätsed eestlaste toidulaual tavalised, siis viimasel sajandil pole neid siinkandis kasvatatud. Nüüd on müügile jõudnud Pärnumaal kasvanud läätsed.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Lihapoodi võib pidada ka tanklas
Põlvamaal endises Viluste tanklas tegutseb juba aasta aega Haameri talu lihapood. Milline on selle poe hinnatase ja mis on kõige populaarsem toode?
Loe edasi
Maamajandus
Läti antibiootikumivaba broiler tahab Eestis kanda kinnitada
Riia lähistel Kekavas asuv Läti suurim broilerikasvatus on viimastel aastatel kõvasti investeerinud, et toota antibiootikumivaba kanaliha. Inimesed ei tea aga, mis on sellise liha eeliseks ja Eesti kauplused ei kipu Kekava tooteid müügile võtma.
Loe edasi
Maamajandus
Aafrika seakatk on levinud nii Euroopasse kui ka Hiinasse
Neli aastat tagasi avastati Eestis esimesel metsseal sigade Aafrika katk. Praeguseks on see haigus jõudnud kümnesse Euroopa Liidu riiki, Ukrainasse, Venemaale ja ka Hiinasse.
Loe edasi
Uudised
Pärnumaa mees hakkas pungerdamise asemel valmistama õunastroopi
Tallinnas elanud abielupaar tegi kanna­pöörde, loobus senisest tööst ja kolis Vändra metsa Pärnumaale. Seal ehitati nullist üles nii uus kodu kui ka tootmisettevõte.
Loe edasi
Mõjukad 2018
MAAELU MÕJUTAJAD 2018 | Triinu Akkermann – Peipsimaa väsimatu turundaja
Kui seni oli Peipsi kant tuntud peamiselt vana­usuliste ja sibulate kaudu, siis eelmisel aastal jõudis paljude eestimaalaste teadvusse, et sealse piirkonna toidukultuur on palju rikkalikum.
Loe edasi
Aed
Viinapuude lõikamise rusikareegel: tuleb lugeda neljani
Viinamarju kasvatatakse paljudes siinsetes koduaedades, kuid selleks, et taimed talve kenasti üle elaksid, tuleb sügisel natuke vaeva näha.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Heli Raamets: praegu ulme, varsti argipäev
Olen suur ulmekirjanduse austaja. See sai alguse lapsepõlvest, kui lugesin Jules Verne’i raamatuid.
Loe edasi
Uudised
Maarahvas ei peagi enam poodi minema - Eesti firma toob pakiautomaadi igasse metsatallu
See, mis praegu tundub veel ulme, on peagi tegelikkus – postkastid asendatakse lähiaastatel koduste pakiautomaatidega ja internetist kauba ostmine muutub veelgi mugavamaks.
Loe edasi
Maamajandus
Igaks juhuks loomale antud antibiootikumid võivad nullida hilisema ravi
Antibiootikumid lükkavad kasutaja suletud ringi: haigele loomale on vaja õiget rohtu, need selguvad pärast laboriuuringut, ent selleks ajaks võib loom juba surnud olla. Nii võetakse riiulilt tuntud laiatoimelised ravimid, aga need ei mõju.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Viinapuude sügisene lõikamine ja katmine on tegelikult lihtne
Novembris on paras aeg viinapuud talveks ette valmistada. Sügislõikus ei pea olema sugugi väga "karm", kuna osa kääritööd võiks, erinevalt levinud arvamusest, jätta ka kevadeks.
Loe edasi
Maamajandus
Seakasvataja: see on linnalegend, et eesti tarbija on vaene ega jõua kodumaist liha osta
Lipumärk, mis on pandud ka Eesti tööstustes importlihast valmistatud toodetele, on ajanud harja punaseks seakasvatajatel, kuna odavama sisse toodud liha kasutamise tõttu ei taheta kasutada kodumaist toorainet.
Loe edasi
Maamajandus
Eestlased söövad oluliselt rohkem liha kui eurooplased keskmiselt
Mullu tarbis eestlane keskmiselt 78,5 kg liha, mis on ligi neli kilo vähem kui tunamullu. Enam kui pool Eestis tarbitavast lihast on sealiha: mullu söödi üle 40 kg sealiha, 25 kg linnuliha ja 9,6 kg veiseliha inimese kohta, rääkis seakasvatuse aastakonverentsil Marko Gorban maaeluministeeriumist.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Heli Raamets: üleilmse turu puhul ei pea asuma sugugi pealinnas
Seni on räägitud peamiselt sellest, kuidas pealinn Tallinn peibutab maapiirkondade elanikke sinna kolima.
Loe edasi
Päevateema
Maale elama kolivad need õnnelikud, kes suudavad seal töö leida
Kaks pealinnast ära kolinud naist kinnitavad, et elukeskkond on maal palju nauditavam, kuid leiva lauale saamine nõuab nuputamist.
Loe edasi
Päevateema
TÕUSEV TREND: kümne viimase aasta jooksul on Tallinnast mujale Eestisse kolinud ligi 73 000 inimest
Tänavu aasta ettevõtte tiitli pälvinud Cleveron pakub oma töötajatele nii häid tingimusi, et noored kolivad riburada Tallinnast Viljandisse üleilmset pakiautomaadiäri arendama.
Loe edasi
Uudised
Suuremad nõud tähendavad suuremaid portsjone ja kasvavat kehakaalu
Ette tõstetava toidu kogust silma järgi hinnates võib tänapäeval kasutuses olevate suuremate taldrikute tõttu olla portsjon soovituslikust tunduvalt suurem, mis pikapeale kergitab ka kehakaalu.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Räpina inimesed pole Swedbanki rahaautomaadi uue asukoha üle rõõmsad
Täna võeti kurikuulsaks saanud sularahaautomaat Räpina vallamaja seina seest ära ja paigaldati pool kilomeetrit eemale, Konsumi vastas oleva maja seina sisse.
Loe edasi
Uudised
VIDEO JA FOTOD | Kurikuulus Räpina sularahaautomaat koliti uude kohta
Kui eile kinnitas Swedbank Maalehele, et Räpinas palju paksu pahandust põhjustanud sularahaautomaadi kolimist uude kohta alustatakse täna kell 11, siis kohapeal selgus, et selleks ajaks oli automaat juba teisaldatud ning järelejäänud avauski vallamaja haldushoone seinas kinni müüritud.
Loe edasi
Elu
Ränk tsikliõnnetus pani neiu elule teistmoodi vaatama
Elu ja surma piiril käinud inimesed oskavad elu varasemast tunduvalt rohkem hinnata. Nii ka see noor naine, kes usaldas Maalehele oma loo.
Loe edasi
Elu
Surmakogemuse läbi elanud Võrumaa tüdruk: hakkasin nägema inimeste hingi. See oli nii õudne!
Võrumaa tüdruk sattus raske haigusega haiglasse, kust edasi jõudis ta otse taevasse, kirjutab homse Maalehe erinumber "Viimane teekond". Tagasi tulles oli maailm tema jaoks muutunud.
Loe edasi
Elu
VIDEO | Aasta põllumees: ühistegevuses peab osapoolte vahel tekkima usaldus
Konkursi “Aasta põllumees 2018” võitjaks kuulutati Jaan Metsamaa. Uurisime tema esmaseid muljeid ning küsisime, kuidas kaasata tööle noori ning kuidas arendada edukat ühistegevust.
Loe edasi
Elu
Kiire intervjuu | Millist kahju teevad haned põllumeestele?
"Kevadel imestad, mis nüüd juhtunud on! Kas põllumees on laisk olnud ja pole tööd teinud?"Missugust kahju teevad näljased haned põllumeestele? Seda selgitab EPKK nõukogu esimees, Lääne-Virumaa teraviljakasvataja Olav Kreen.
Loe edasi
Elu
VIDEO | Arnold Rüütel: sotsiaalse arengu eest seisavad sotsid, kõige tõsisemalt vaatab tulevikku EKRE
Küsides aasta põllumehe konverentsil president Arnold Rüütlilt, milline erakond on Eestis kõige põllumehesõbralikum, mainis president nii Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kui ka EKREt.
Loe edasi
Elu
Noortalunike juht: noored vajavad nõu, kuid nõuandesüsteem on nähtamatu nagu lumeinimene
MTÜ Eesti Noortalunikud juht Kaja Piirfeldt rääkis tänasel aasta põllumehe konverentsil noorte põllumeeste muredest nii enda kui ka teiste näitel.
Loe edasi
Elu
Kiire intervjuu | Üvasi talu kitsepiima veel kaubandusvõrgust ei leia
Tänavusel aasta põllumehe konkursil sai rahvahääletusel enim hääli Anne Grünberg Üvasi talust. Rääkisime temaga paar sõna juttu.
Loe edasi
Uudised
Töötukassa kulul tasuta õppijate hulk on plahvatuslikult kasvanud
Eelmisel aastal hakkas töötukassa pakkuma tasuta koolitusi ka tööl käivatele inimestele. Tänavu on huviliste hulk plahvatuslikult suurenenud, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Uudised
Epp Kärsin: me elame täpselt nii hästi, kui me seksime
„Naised vastutavad suhte vaimse tasakaalu eest 60 protsendi ulatuses,” rääkis Tartus toimunud Südame tarkuse päevadel yoni ja lingam-massaaži koolitaja Epp Kärsin, kelle koolitustel on viimase 3,5 aasta jooksul käinud üle 13 000 inimese.
Loe edasi
Uudised
Viinamarju saab rebaste ja putukate eest kaitsta lihtsa nipiga
Meie koduaedades on viinamarjakasvatus laialt levinud, kuid sageli on kasvatajad hädas maiaste loomade, lindude ja putukatega, kes saaki rikuvad või selle üldse nahka pistavad.
Loe edasi
Maamajandus
Salmonelloosi tõttu võib juhtuda, et peame sisse tooma umbes kolmandiku vajalikest munadest
Enne OÜd Sanlind, kes tootis üle veerandi Eesti kanamunadest, tabas tänavu salmonelloosipuhang ka kaht Pärnumaa talu, kus hukkamisele läks üle 50 linnu.
Loe edasi
Uudised
Kui ametnik võtab poest vaid kaks pakki liha tasuta kaasa, siis on see vedamine
Väikepoodnik kurtis Maalehele, et veterinaar- ja toiduameti inspektor käib tema poest liha võtmas ning enamasti valib kallimaid tükke. Selgub, et toiduseadus annab selleks loa.
Loe edasi
Maamajandus
Esimesena maailmas hakkavad eestlased tootma rapsist taimset liha
Maailmas töötatakse välja järjest uusi sorte taimset liha, mida toodetakse peamiselt soja- või hernevalgust. Rapsivalgul põhineva “liha” tootmiseni jõutakse esimesena Eestis, Jõgevamaal.
Loe edasi
Maamajandus
GALERII | ERMi poe sortiment ulatub Turbo nätsudest hõbedast suursõlgedeni
Tartus asuvas Eesti Rahva Muuseumis, mida on praeguseks külastanud üle poole miljoni inimese, asub ka põneva sortimendiga suveniiripood. Kes seal käib ning mida sealt ostetakse?
Loe edasi
Uudised
Toidusuveniir peaks olema maitsev ja oma looga. Nagu näiteks lestaribad või ivan-tšai
Uus trend on pakkuda turistidele kaasa ostmiseks söödavaid meeneid ja seetõttu on kahel viimasel aastal Eesti eri piirkondades korraldatud toidusuveniiride konkursse.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Tänu soojale suvele korjati Tartumaal rikkalik viinamarjasaak
Tänavusel soojal suvel kasvas palju viinamarju, kuid Maaülikooli Rõhu aias ei mõõdeta seda mitte kilode, vaid hoopis veinipudelitega.
Loe edasi
Uudised
Keelekümblus või kivisõda? Jüri Kraft võitleb eesti ja vene kooli liitmise vastu Mustvees
Mustvee kooli vilistlane, endine kergetööstuse minister ja õmblusvabriku Sangar suuromanik Jüri Kraft hoiatab, et Mustvee kahe erikeelse kooli ühendamisel võib piiri ääres eesti keel ja meel kaduda, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Maamajandus
Üks puuduv sõna riigihankes läks riigiasutusele maksma kümneid tuhandeid eurosid
Eesti Taimekasvatuse Instituut soovis osta taimekaitsepritsi, kuid ei pannud sellele esitatavaid nõudeid ülitäpselt kirja, mis viis lõpuks kolmeaastase kohtulahinguni ja selle kaotamiseni.
Loe edasi
Aed
Miks on tänavu nii palju koitanud ja puu otsas mädanevaid õunu?
Aiapidajad on sel sügisel püstihädas – vaatamata kuivale suvele kipuvad õunad lausa puu otsas ära mädanema. Lisaks on paljud ubinad koikäike täis aetud, nii et moosi ei saagi neist teha.
Loe edasi
Aed
Kuidas teha vahet Peipsi ja Poola sibulal?
Tänavune suvi oli sibulakasvatuseks soodne, aga kuna mulluse vihmase suvega kasvanud tippsibulad ei säilinud hästi, sai Peipsi ääres tavapärasest vähem sibulaid maha panna.
Loe edasi
Maamajandus
Tänavused õunad ja marjad korjasid kõvasti kaalu, värvi ja suhkrut
Kuna suveilm oli lõunamaine, kasvasid ka marjad ja puuviljad nii, nagu elaksid nad lõunamaal.
Loe edasi
Maamajandus
Kurk ja kõrvits kosusid kuumaga kenasti
Soojalembesed kultuurid andsid tänavu hea saagi, eriti kui nad ka vett said.
Loe edasi
Uudised
Tartu turuhoonest kaovad järjest ostjad ja müüjad
Mullu oktoobris pärast renoveerimist avatud Tartu turuhoones jääb iga kuuga ostjaid ja müüjaid vähemaks. Milles on asi?
Loe edasi
Maamajandus
Ahju ajamiseks heina jagub
Kui juba loomapidajad on tänavu hädas talveks vajaliku koguse heina ja silo saamisega, siis kust leiavad seda veel biogaasijaamad ning katlamajad, kes sellest sooja toodavad?
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Vaata, kuidas Tartumaal pliidi alla pugenud nahkhiir häälitseb ja tiibu lehvitab
Vaata otseülekandena sündinud toredat videot, kus Maalehe ajakirjanik leiab oma Ihaste suvilast nahkhiire, kes näib esmalt unine, kuid asub esimese puudutuse peale oma väge näitama.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | 10 aastat masust – parem karta kui kahetseda
Sel kuul möödub kümme aastat masu algusest. Kas mäletate, missugune oli elu Eestis enne seda? Meenutab paljuski praegust olukorda – palgad tõusevad hoogsalt, korterite hinnad kerkivad, tööpuudus on pea olematu ja hea palga peale saab ehitajaks pea iga mees, kes jõuab haamrit käes hoida.
Loe edasi
Maamajandus
Mahekonkursi staariks tõusis tänavu kasemahl
Kevadine turgutav kasemahl on nüüd poodide kaudu ka linnainimesteni jõudnud. Nutikad tootjad on aga astunud sammu edasi ja kasemahlast uusi huvitavaid tooteid valmistama hakanud.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Vaata, kuidas jõuab põllult poodi eestlaste lemmikkartul
Kartulivõtt ei käi tänapäeval sugugi põllul küürutades, vaid spetsiaalse kartulikombainiga. Käisime Viljandimaa põllul vaatamas, kuidas eestlaste lemmikuks valitud kartul 'Gala' jõuab põllult poodi.
Loe edasi
Uudised
Millised kartulisordid on praetult kõige ohutumad?
Pea pool aastat ei ole enam söögikohtadest leida krõbedaks praetud kartuleid, kuna need võivad olla tervisele ohtlikud. Kodus saab krõbekartuleid siiski ohutult valmistada, kui valida õige sort.
Loe edasi
Taimekasvatus
Viljandimaa kartulikasvataja: kartuli söömine väheneb, sest inimestel pole aega koorida ega isegi keeta
Samal ajal kui eestlaste kartuli­söömise harjumus väheneb hirmutava kiiru­sega, teevad kasvatajad suuri pingu­tusi, et leida häid sorte ning pakkuda värsket ja kvaliteetset kraami.
Loe edasi
Taimekasvatus
FOTOD | Arbuusile ja suvikõrvitsale tekkisid maagilised märgid
Põlvamaal Lutsu küla Lutsu talus kasvas Saima Rüütlel selline arbuus, mis pani pererahva vilja tuppa tuues imestama – arbuusi sellel küljel, mis oli vastu maad, oli tekkinud saladuslik märk.
Loe edasi
Uudised
Kodumaistest vaarikaseemnetest pressitud õli maksab 400 eurot liiter
Probleem, mida teha kaubandusliku välimuseta vaarikatega, sai praktilise lahenduse – leiti sobivaim tehnoloogia vaarikaseemnetest üliväärtusliku õli tootmiseks.
Loe edasi
Uudised
Kõige enam satuvad tarbimislaenudega inkassosse lõunaeestlased
Tööpuudus on kahanenud olematuks, palgad kerkivad mühinal ja inimesed koguvad järjest suuremaid hoiuseid, aga võtavad ka aina rohkem laenu.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Kõrgest palgast jääb väheks
Palgad pole kunagi olnud nii kõrged kui praegu ja keskmine palk kerkib hoogsalt edasi. Sellest hoogsamalt kasvavad aga inimeste võetud tarbimislaenud.
Loe edasi
Uudised
Eesti arbuus oli täis üllatusi - tänavust saaki saab mõõta tonnides
Seekordne lõunamaiselt kuum suvi sobis arbuusi- ja melonikasvatuseks, nii et kohalikud eksootilised viljad jõudsid ka poelettidele. Arbuusidega läks koguni nii jõudsalt, et kasvatajad naljatavad: peale nende suurt midagi peenralt ei saanudki.
Loe edasi
Uudised
Laenamine kasvab hoogsalt, eriti kõrgepalgaliste hulgas
Tööpuudus on kahanenud olematuks, palgad kerkivad mühinal ja inimesed koguvad järjest suuremaid hoiuseid, aga võtavad ka aina rohkem laenu.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Heli Raamets: loodan, et prügistajad surevad lõpuks välja
Tunnistan ausalt, et olen prügifriik. Sorteerin kodus prügi nii, et olmejäätmeid tekib kuus kõigest peotäis.
Loe edasi
Uudised
Pööravere vannikinos ei pea riidest lahti võtmagi
Noore pere pöörane mõte osta vana koolimaja, kus polnud vettki, viis veel pöörasemani: avada seal vannikino.
Loe edasi
Uudised
Saarlaste võilembus neid paksuks ei tee, küll aga kosuvad suhkrumaiad järvakad
Miks küll süüakse Valga­maal vorsti ja Saaremaal võid? Piirkondlikud toidu­eelistused näitavad, et valitakse südame ja raha­kotiga – kui võimalik, valitakse oma maakonna toode, kui mitte, siis see, millele kukkur peale hakkab.
Loe edasi
Uudised
Kartulikasvataja: soovitan kartulit süüa koos koorega
Sel laupäeval toimub Tartus Aparaaditehases esimene üle-eestilise Kartulifestival, kus saab proovida 22 sorti kartuleid ja valida oma lemmiku.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kas julged süüa 28 meetri kõrguses Peramaa tornirestoranis?
Tuleval nädalavahetusel, 25. ja 26. augustil lookleb 175kilomeetrine Peipsi Toidu Tänav Vasknarvast Setomaale Saaboldasse. Kõige kõrgem koht, kus restoranitoitu maitsta saab, asub Tartumaal 28 meetri kõrguses Rõka vaatetornis.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Eesti suurimas mustast lepast suitsusaunas pole lava! Kus siis võtta leili?
Tartumaal asuvas Peramaa puhkekeskuses valmis mõni aasta tagasi üks eriline saun, kus pole traditsioonilist lava, kuid leili saab võtta küll.
Loe edasi
Uudised
Peipsi äärsel 175 km pikkusel toidutänaval saab süüa tornis, kust võib näha karusid
Augusti viimasel nädalavahetusel avab Peipsi ääres Vasknarvast Saaboldani uksed 50 kohalikku ja just selleks ajaks püsti pandud ehk pop-up-restorani.
Loe edasi
Uudised
Peipsi sibula saak on tänavu kehv. Kuidas see mõjutab hinda?
Sibulasaak on Peipsi ääres üles võetud ning Varnjas, Kasepääl ja Kolkjas pakuvad tänava ääres iga kümmekonna meetri taga kohalikud kasvatajad oma kraami.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Tee kodus ise jäätist, mis on lihtne, maitsev ja väherasvane!
Ostsin jäätisemasina ja olen nüüd erinevaid retsepte katsetanud. Jogurtijäätis tuli nii hea, et sellest on saanud meie pere lemmik, kusjuures seda saab valmistada ka ilma jäätisemasinata (järgi proovitud)!
Loe edasi
Uudised
Viljandi folgil saab ühekordsete topside asemel kasutada Eestis valmistatud disaintopse
Viljandi folgil on järjest rohkem panditavaid ja taaskasutatavate topse ning klaase, mis aitavad hoida keskkonda.
Loe edasi