Heli Raamets
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Uudised
Põllumehed kahtlustavad Järvamaa küünide põlemises kurja kätt, päästeamet isesüttimist
Eelmise nädala esmaspäeval süttis Järvamaal viietunnise vahega kaks suurt heinaküüni. Päästeameti hinnangul oli tegu isesüttimisega, kuid põuaga võitlevad põllumehed seda ei usu.
Loe edasi
Uudised
Numbrite kohaselt sorteeritakse Eestis prügi liiga vähe, samas ajavad pakendikonteinerid üle ääre
Eestis on olmejäätmete sortimine olnud kohustuslik juba ligi kümme aastat, kuid see pole nii hästi käima läinud, kui loodeti. Eesmärk on aastaks 2020 ringlusse võtta vähemalt 50 protsenti olmejäätmetest, kuid 2016. aastal oli see vaid 28 protsenti.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Moodne maaelu: samas talus lehmalaut ja ilusalong!
Valgamaal ligi 30 aastat Vaariku talus lehmi pidanud ja teravilja kasvatanud Maia ja Peeter Teder otsustasid tegevust laiendada ja ehitasid ilusalongi, mis paikneb eraldi majas lausa kahel korrusel.
Loe edasi
Maamajandus
AVATUD TALUDE PÄEV: Vaariku talus on lehmade kõrval ka ilusalong
Valgamaal asuva Vaariku talu perenaine kummutab arvamuse, et maanaised ei ihale salongiteenuste järele. Tema pidi lehmade lüpsmise kõrvalt linna iluteenuste järele sõitma, kuni tegi oma tallu ilusalongi.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Rakvere lihakombinaadi juht avalikustab, mida nad töötajatele pakuvad
Rakvere lihakombinaadi emafirma HKScan Estonia juhatuse esimees Anne Mere tunnistab, et töötajate leidmine ja hoidmine on üks suuremaid väljakutseid üldse.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Haruldased kaadrid Viljandimaa farmist, kuhu toodi ülikallid sead
Kolme viimase aasta jooksul pole võõraid, sealhulgas fotograafe, Aafrika seakatku ohu tõttu sigalatesse lubatud. Nüüd õnnestus Maalehe fotograafil pääseda seafarmi filmima, kuigi eelnevalt tuli läbida paras kadalipp.
Loe edasi
Maamajandus
Pajumäe tahab tulevikus mahejuustu Aasiasse müüa
Viljandimaal asuvas mahetalus sai äsja valmis uus ja suur meiereihoone, mis lubab tootmismahu kahekordistada.
Loe edasi
Uudised
Anne Mere: otsustasime, et ei lase Eesti seakasvatusel välja surra
HKScan Estonia ostab tänavu seakasvatuse arendamiseks ja tõu parandamiseks sadu tõusigu. Et ühe sellise sea hind on enam kui tuhat eurot, ulatub investeering 800 000 euroni.
Loe edasi
Uudised
Võõrtöölisteta toidutootmises enam toime ei tule
Töötajate puudus on lisaks põllumajandusele ka toiduainetööstustes nii suur, et tänavu palgatakse Eestis lühiajaliselt tööle ligi tuhat ukrainlast.
Loe edasi
Uudised
HKScan Eesti juhatuse esimees Anne Mere
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kuidas võileivakurk purki saab? Põltsamaal võeti ette esimesed eestimaised kurgid
Orkla Põltsamaa tehases algas hapukurgihooaeg kohe pärast jaanipäeva, kui eksporttoodete jaoks pandi purki Saksamaalt toodud kurgid. Kolmapäeval hakati sisse tegema siinsetelt põldudelt pärit kraami.
Loe edasi
Uudised
Nutikas toode – korduvkasutatav ilma viinata maitseviina tegemise komplekt
Kaks venda töötasid välja kohalike ravimtaimede segu retsepti, millele viina lisades saab valmistada nii napsu kui ka ihuhädade vastu aitavat mikstuuri.
Loe edasi
Uudised
Põllumeeste ja tarbijakaitse liidu avalik kiri: lipumärk lihatoodetel on eksitav
Lipumärk liha ja lihatoodete märgistamisel on eksitav, seisab kuue organisatsiooni poolt alla kirjutatud ja täna Riigikogule üle antud avalikus kirjas.
Loe edasi
Uudised
Uus ärimudel lühendab talutoidu vaevalist teed restoranidesse
Nüüd kui otse tootjalt tarbijale ehk OTT-võrgustike kaudu jõuab talukaup kodustele söögilaudadele, tahetakse see viia ka toitlustusasutustesse.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Läti rahvustoit oblikasupp valmib lihtsalt, kuid mure sellega on hoopis muus
Riias peetakse sel nädalal üldlaulu- ja tantsupidu (kiika ka Maalehe laulupeoblogi). Sel puhul valmistame Lätis väga armastatud rahvustoitu – oblikasuppi.
Loe edasi
Uudised
Saaremaa ettevõtja pani purki esimese partii roosiõitest moosi ja siirupit
Orissaare kandis maitseäädikaid ja siirupeid valmistav Maria Kaljuste pani äsja pudelitesse ja purkidesse roosiõitest keedetud hõrgutised.
Loe edasi
Uudised
GRAAFIK | Kui palju inimesi ja kust kolis möödunud aastal Tallinna?
Viimatise rahvaloenduse andmete põhjal prognoosis statistikaamet, et Tallinna elanike arv jääb alla 400 000 ja väheneb igal aastal. Tegelikkus on aga teine: pealinna elanike hulk ületas äsja 450 000 piiri.
Loe edasi
Uudised
Madu teeb massaaži!? Ja pole üldse halb ega kole!
„Tema nimi on Friida-Freya-Dracula, ta on maisi-roninastik ja meie juures elanud kolm aastat,” tutvustab Tartumaal asuva Kamelia turismitalu ja koolituskeskuse perenaine Anneli Kööba-Orlov oma 180 cm pikkust lemmikut.
Loe edasi
Päevateema
MIDA TALVEL SÖÖME? | Põllumehed: sellist aastat pole varem olnud!
“Sellist aastat pole varem olnud,” ütlevad põllumehed seitsme nädala pikkuse põua kohta. Keegi neist ei söanda ennustada, kas jaanipäeva vihm päästis toidulaua või mitte.
Loe edasi
Uudised
Regionaalpoliitika ei toimi: pealinn on kümne aastaga neelanud Tartu jagu rahvast
Viimatise rahvaloenduse andmete põhjal prognoosis statistikaamet, et Tallinna elanike arv jääb alla 400 000 ja väheneb igal aastal. Tegelikkus on aga teine: pealinna elanike hulk ületas äsja 450 000 piiri.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Valmistaks rabarberikoortest paberit? Väga lihtne!
Paberit saab valmistada lisaks puidule ka vanadest T-särkidest ja teksapükstest, aga ka pilliroost ja rabarberikoortest.
Loe edasi
Maamajandus
Kehv olla? Mine lauta loomade juurde!
Teadmisest, et rahulik tegelemine maatöö ja loomadega aitab stressi ning depressiooni vastu, on Euroopas välja kasvanud lausa teraapia. Meil leiab see praegu veel üsna vähe kasutust.
Loe edasi
Maamajandus
Karjäärinõustaja: need kolm asja paneksid inimesed innukalt tööle
Mida teeksite, kui võidaksite miljon eurot? Kas otsustaksite töötamisest loobuda ja hakkaksite elu nautima või teeksite siiski tööd edasi?
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Kamelia turismitalus aitavad loomad ja linnud inimeste stressi maandada
Tartumaal asuvas Kamelia turismitalus ja koolituskeskuses on nii lastel kui ka suurtel võimalik loomi ja linde silitada ning seeläbi oma akusid laadida.
Loe edasi
Maamajandus
Maasikakasvataja: on mõne aasta küsimus, mil teised sordid 'Polka' kõrvale tõrjuvad
Magus maasikahooaeg on lõpuks kätte jõudnud. Turgudel leiab lisaks tavapärastele sortidele ka uusi ja veelgi ahvatlevamaid, nii et tekib kahtlus, kas nii suured ja punased marjad on ikka Eestis kasvanud.
Loe edasi
Maamajandus
Vaata, missugune armunute sviit valmis hamburgeriputkast
Tartumaal asuvas Kamelia turismitalus saavad noorpaarid veeta meeldejääva öö hamburgeriputkasse ehitatud õdusas sviidis, kus on väiksel pinnal olemas kõik vajalik.
Loe edasi
Maamajandus
Tööandjad noortest: juhina peab väga pehmelt lähenema, et kriitika ei lõppeks lahkumisavalduse esitamisega
Sellenädalane Maaleht kirjutab noortest, tervest põlvkonnast, kes ei kipu tavaliste mallide järgi tööd tegema. Avaldame selles artiklis erinevate tööandjate mured ja kogemused noorte tööle rakendamisel.
Loe edasi
Maamajandus
Vitamiinipommist mikroürti saab lihtsa vaevaga kasvatada ka kodus
Restoranides kasutatakse toitude garneerimiseks sageli pisikesi taimi, mis pole idandid, vaid hoopis mikroürdid. Nendega saab ka koduseid toite kaunistada või rikastada.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Töö võiks olla lust ja lillepidu
Ärkan hommikul siis, kui uni on täis magatud. Toimetan rahulikult ja suundun tööle, ilma kella vaatamata.
Loe edasi
Päevateema
Y ja Z generatsioonid tekitavad Eesti tööturul revolutsiooni: kes juhtimist lustlikumaks ei muuda, need töölisi ei leia
Keskealised juhid on hädas noorte alluvatega, kes ei taha üheksast viieni tööl käia, küsivad palju miks-küsimusi ja on teistsuguste ootustega kui noored paarkümmend aastat tagasi. See aga tekitab konflikti vanema põlvkonna väärtushinnangutega.
Loe edasi
Uudised
Legendaarsed turumüüjad on popid isegi linnades, kus turgu pole
Turg on koht, kus toimetavad legendaarsed kaupmehed ja müüjannad, igaühel rääkida lahedad lood. Ostjad teavad neid ja nemad ostjaid. Turulegendide arvamused turgude tuleviku kohta lähevad aga lahku: ennustatakse nii hukku kui tõusu.
Loe edasi
Uudised
VAATA, millega saab asendada tõenäoliselt keelatavad plasttooted ja kui palju need maksavad!
Kuna kahjuliku plastprügi kogus suureneb maailmameres pidevalt, tegi Euroopa Komisjon ettepaneku võtta vastu uued kogu ELi hõlmavad eeskirjad. See puudutab kümmet kõige sagedamini Euroopa randadest leitud ühekordset plasttoodet ning mahajäetud kalavõrke, mis moodustavad 70 protsenti kogu mereprügist.
Loe edasi
Uudised
Eestlaste plastilembusele tehakse ots peale
Kuna eestlased on Euroopa pea suurimad plastprügi tekitajad, annab ühekorra-plasttoodete müügi keelustamise plaan valusa löögi meie senistele tarbimisharjumustele.
Loe edasi
Uudised
TEST | Kas Eesti ravimtaimedest valmistatud sääsevastane õli toimib?
Hiina meditsiini õppinud ja ravimtaimedega lapsepõlvest peale tegelenud Irja Suvisild valmistab paljusid tervisehädasid leevendavaid looduslikke salve ja nüüd ka sääseõli.
Loe edasi
Uudised
JAHMATAV | Eurotoetustega ehitatud villas ööbimiseks on 1000 eurot liiga vähe!
Turismi arendamiseks mõeldud toetusega Vilsandi saarel korda tehtud villas ööbimise hinnad on kõrgemad, kui pealinna kõige kalimates hotellides. Vaata fotodelt, mida tuhande euro eest saab!
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Nutikus või ahnus?
Nõukogude ajal oli tavapärane, et ehitusel töötavad ülemused ja võimaluse korral ka töömehed panid osa materjali n-ö vasakule. See kas müüdi maha või kasutati omale maja ehitamiseks.
Loe edasi
Päevateema
Moodne maaelu rikastamine: kavalpead ehitavad endale maamajanduse eurotoetuste eest elumaju
Maaleht tutvustab JOKK-skeemi, mida nutikad ja hakkajad inimesed on kasutanud oma eluolu parandamiseks, saades hooned tavapärasest pea poole soodsama hinnaga ehitatud või renoveeritud.
Loe edasi
Päevateema
KADUMA EI LÄHE MIDAGI | Õllest välja võetud alkohol pannakse uuesti pudelisse
A. Le Coq tõi kaks aastat tagasi esimesena Eestisse uue alkoholivaba õlle tootmise tehnoloogia.
Loe edasi
Maamajandus
Tomatitaime hind müügipaikades erineb üle nelja korra
Mai on tomatite istutamise kõrgaeg. Kuigi seemnepakk maksab kõikjal enam-vähem ühepalju ja ka tomatitaime kasvatamine peaks olema sarnane, oli madalaima ja kõrgeima hinna vahe lausa neljakordne.
Loe edasi
Uudised
Maitseb paremini ja on odavam: alkoholivaba õlu vallutab joogiturgu
Ühelt poolt alkoholiaktsiisi tõus ja teisalt uue tehnoloogiaga saadav parem maitse on pannud aina rohkem inimesi alkoholivaba õlle ning sellest valmistatud jookide järele haarama.
Loe edasi
Uudised
VIDEO ja FOTOD | Vaata, kas Türi lillelaada õieilu võtab silme eest kirjuks!
Täna algas kolm päeva kestev taimesõprade pidu kevadpealinnas Türil, kust leiab midagi huvitavat nii silmailuks kui ka maitsemeelte rõõmustamiseks.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Uus viie pipra õlu silmamune ära ei kõrveta
Tartus A. Le Coqi tehases sai just pudelitesse kolmas pruul mehhikopärast maisi ja viie pipraga õlut Santaños con Jalapeño.
Loe edasi
Arvamus
Inimesi on palju, aga kirjaoskus vähene
TUTTAV TUNNE * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
Kuivus on toonud üle 500 metsa- ja maastikupõlengu
Suviselt kuum maikuu on muutnud metsad tuleohtlikuks ja andnud päästjatele tööd tulekahjude kustutamisel.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Küpseta kuningliku laulatuse puhul britipäraseid kakukesi ehk skoone
Sel laupäeval toimub Suurbritannia ja Põhja-Iiri prints Harry ning tema kihlatu Meghan Markle pulm, mille puhul on ka meil põhjust küpsetada midagi inglisepärast.
Loe edasi
Uudised
Kuhu kadus LEADERi raha? Hüppa sadulasse ja mine vaatama!
Kevadest sügiseni toimuvad rattamatkad Tartumaal toetust saanud kohtadesse, et näidata inimestele, mida on toetusraha abil tehtud.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Küpseta Eurovisiooni puhul Portugali kuulsaid imemaitsvaid kooke pastel de nata’sid
Neljapäevases Eurovisiooni poolfinaalis pakkusid saatejuhid esinejatele kohalikke keedukreemiga lehttaignakorvikesi, mida kiitis ka Marko Reikop.
Loe edasi
Uudised
Eesti jäätisevabrikud võtsid jäätistest välja osa suhkrust
Kuumad, jäätise söömiseks sobilikud ilmad on käes. Neil, kes ei taha jäist maiust süües liiga palju suhkrut saada, on nüüd võimalus valida kahe vähendatud suhkrusisaldusega toote vahel.
Loe edasi
Maamajandus
Saladuslik ärimees rajab Hiiumaale Euroopa suurimat maheastelpaju istandust
Astelpajukasvatus on tõusnud uuele laineharjale – Hiiumaal käib hiiglaslike istanduste rajamine ja väidetavalt plaanitakse marju korjama kutsuda hiinlased.
Loe edasi
Maamajandus
Õiguskantsler: PRIA on õigusvastaselt vähendanud loomapidaja toetust
Loomapidajate kurtmine, et PRIA on pindalatoetuste määramisel liiga karm, sai kinnitust, kui õiguskantsler tuvastas, et ameti tõlgendus läheb lahku Euroopa Komisjoni kehtestatud reeglitest.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO | Kuidas anda koerale esmaabi ja teha kunstlikku hingamist
Soojade ilmadega, kui lemmikloomad saavad rohkem õues ringi joosta, võib juhtuda, et nad astuvad klaasikillu jalga või satuvad kaklusesse.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti parim toiduaine peaks järgmisest nädalast jälle suuremates kaupluskettides müügil olema
Eesti Parimaks Toiduaineks 2018 valiti külmsuitsu klaarsäga viilud õlis ettevõttelt M.V.Wool. Kahjuks polnud eelmise nädala lõpus kolmes Maalehe poolt külastatud ketipoes seda toodet üldse müügil.
Loe edasi
Maamajandus
Ettevõtted, kes ei tõsta palka vähemalt viis protsenti, peavad panema uksed kinni
Töötajatest on suur puudus, nii et ettevõtetel ei jää muud üle, kui palku tõsta ja paremaid tingimusi pakkuda, kusjuure vaid paariprotsendisest palgatõusust ei piisa.
Loe edasi
Maamajandus
Ranna Rantšo turvakodu päästab loomi tapamajast
Kui koerte ja kasside varjupaiku on meil mitu, siis farmiloomade osas on Ranna Rantšos tegutsev turvakodu esimene nii suur.
Loe edasi
Maamajandus
Kalevi maiustustes oli mullu 80 tonni vähem suhkrut
Kuigi kommidelt ja šokolaadidelt eeldatakse magusust, mille tagab suhkur, vähendas meie suurim kommivabrik märkamatult osade toodete suhkrusisaldust.
Loe edasi
Maamajandus
Maaeluminister imestab, et õunamahla sisse pannakse ka kurki
Tänasel toiduainetööstuse aastakonverentsil lähenes maaeluminister Tarmo Tamme ettekande aeg, kuid keda polnud saalis, oli minister. Ta ilmus siiski sõna otseses mõttes viimasel minutil välja öeldes, et oli tegelikult majas, kuid maitses koridoris välja pandud Eesti parima toiduaine konkursi tooteid.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti nõges vallutab Iirimaa ja Prantsuse kööke
Eesti aiapidajate nuhtlust nõgest soovivad osta Iirimaa kohvikud ja Prantsuse toidupoed, huvi on ilmutanud teisedki riigid.
Loe edasi
Turg
Maamessi turul sai nii juustu kui putru
Maamessi turutelk oli üks edukamaid kauplemiskohti. Suurim üllatus oli see, kuivõrd palju valmistatakse Eesti taludes omanäolisi juustusid.
Loe edasi
Päevateema
Suurtootja Veljo Ipits toiduainete hinnatõusust: süüdi on kõrged maksud ja madal efektiivsus
Äsja teist korda Eesti Toiduainetööstuse Liidu volikogu esimeheks valitud Salvesti omanik Veljo Ipits ütleb, et meie erakordselt kõrged toiduhinnad saavad alguse juba kallist tootmisest.
Loe edasi
Uudised
Maitsete aasta aitas Peipsimaa lambad telesse ja presidendipaleesse
Maaeluministeeriumi poolt käima tõmmatud toidupiirkondade aastad algasid suure peo ja sööminguga, kuhu tuli kokku hulk tähtsaid ametnikke. Mida tõi see aga kaasa kohalikele ettevõtjatele?
Loe edasi
Arvamus
Kas maitsvat toitu on võimalik ka soodsalt teha?
KÜLAVAHEKÜSITLUSEestis on toidukaup kallis. Hinnad on viimastel aastatel tõusnud rohkem kui ELis keskmiselt.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Vaata Gardesti tänast kaubavalikut kaks tundi enne poeuste avamist!
Meie videoreporter jõudis Gardestisse kaks tundi enne seda, kui keskuse uksed avati linnarahvale. Keskuse valmimisega seotud inimesed olid kutsutud esimestena sealset väljapanekut uudistamas, nüüd on kõigil teistelgi võimalik seda näha.
Loe edasi
Arvamus
Miks ostis Eesti piimatööstus eelmisel aastal nii palju toorpiima Lätist?
Aastaid on siinsed põllumehed müünud piima Läti ja Leedu tööstustele, kuid nüüd selgus, et mullu kasvas hüppeliselt hoopist Lätist Eestisse toodud toorpiima kogus.
Loe edasi
Aed
Tšilli kasvab tõepoolest talvel aknalaual edasi!
Mullune suvi oli jahe ja niiske, nii et soojalembesed tšillitaimed jõudsid sügisel enne külmade saabumist just vilju kandma hakata.
Loe edasi
Aed
ARVA ÄRA | Mis on need 13 veidrat toodet, mida aianduspoes müüakse?
Maaleht tegi ringkäigu peagi avatavas ilmatusuures Gardesti aianduskeskuses Tartu lähedal ning leidis sealt hulga tooteid, millest esmapilgul aru ei saa.
Loe edasi
Aed
Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest nädal enne avamist
Tuleval teisipäeval täitub paljude rohenäppude unistus, kui Tartu linna piiril avab uksed Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest.
Loe edasi
Aed
VIDEO ja FOTOD | Uudista Gardesti aianduskeskust Tartus juba enne avamist
Tuleval teisipäeval täitub paljude rohenäppude unistus, kui Tartu linna piiril avab uksed Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest.
Loe edasi
Uudised
Rohenäppe ootab Tartus uus hiiglaslik ostuparadiis
Tuleval teisipäeval avab Tartu linna piiril uksed Baltimaade suurim kodu- ja aianduskeskus Gardest, mis püüab kliente võita nii kaubavaliku kui ka loodussäästlike lahendustega.
Loe edasi
Arvamus
KÜLAVAHEKÜSITLUS: Millal teie viimati õnnetult kukkusite?
Päästeamet keskendub ennetustööle, et õnnetuid kukkumisi vähem oleks.
Loe edasi
Maamajandus
Hallitusjuustu tootmine koliti saunast lauta
Õde ja vend Triinu ja Madis Arm alustasid aasta tagasi vanas palksaunas hallitus­juustu valmistamist. Nüüd kolisid nad tootmise vanasse lauta ehitatud meiereisse.
Loe edasi
Uudised
Kütus südamele: 13 aastat teadustööd jõudis kapslitena apteeki
Südamesõber TENSIA on esimene Eestis leiutatud ja toodetud kapslis toidulisand, mis sisaldab elusaid piimhappebaktereid ja muid aineid, mis toetavad südame-veresoonkonna tööd.
Loe edasi
Ettevõtlus
Toiduhuvi viis kodurestorani loomise ja jäätisetootmiseni
Ihamaru külas Põlvamaal, vana Postitee ääres ootab Kopli talu kollane maja nii hea toidu nautijaid kui ka neid, kes tahavad õppida seda ise valmistama.
Loe edasi
Ettevõtlus
Peipsilt päästetud kalamees: mõtlesime, et upume ära!
Täna hommikul tekkis Varnja kandis Peipsi jääle pragu, mis hakkas kiiresti laienema. Jääle jäi lõksu hinnanguliselt paarsada kalameest, suures osas lätlased ja leedukad.
Loe edasi
Ettevõtlus
McDonald's ja Hesburger olid varakult kartulite küpsetamise määruseks valmis
Kartulist ja teraviljast valmistatud toodete tootmisel, kui neid küpsetatakse kõrgel temperatuuril, võib tekkida suur kogus tervisele ohtlikku akrüülamiidi, mille kogust tahetakse vähendada.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Praekartulite poolt ja vastu
Teave selle kohta, et järgmisel nädalal jõustub Euroopa Liidus määrus, mis ei luba kartuleid pruuniks ja krõbedaks küpsetada, leidis kõva kriitikat ja kommenteerimist.
Loe edasi
Uudised
Hulkuva koera omanikku tohib vaid viisakalt noomida
Hulkuvad koerad on pahatihti ainult nende mure, kes koerte pärast ebamugavusi või lausa kahju kannavad. Pahategudelt tabatud penide omanikke noomitakse ning murtud metskitse eest näiteks ei esita keegi arvet.
Loe edasi
Uudised
Jõustuv praekartulimäärus puudutab ka saia röstimist
Laia kõlapinna saanud määrus akrüülamiidi vähendamise kohta toidus ei keela küll kodus kartulite pruuniks praadimist, kuid toitlustusasutustel tuleb tervist säästvaid juhiseid täitma asuda juba järgmisel nädalal.
Loe edasi
Uudised
Kartulikrõpsude praadimist ELi uued pruunistamisvastased nõuded ei muuda
Kui kartulist ja teraviljast valmistatud tooteid küpsetada kõrgel temperatuuril, võib neis tekkida suur kogus tervisele ohtlikku akrüülamiidi. Euroopa Komisjon tahab selle kogust kõigis ELi riikides vähendada.
Loe edasi
Uudised
HOMSES MAALEHES | Ametnikud ei luba lisaks kirjandusteostele raamatukogus seemneid laenutada
Tänavu otsustati Tartu Linnaraamatukogus teiste riikide eeskujul hakata inimestele taimede seemneid “laenutama”, kuid see tõi kaasa põllumajandusameti ettekirjutuse.
Loe edasi
Uudised
Tartu raamatukogu sai põllumajandusametilt ettekirjutuse
Tänavu otsustati Tartu Linnaraamatukogus teiste riikide eeskujul hakata inimestele taimede seemneid “laenutama”, kuid see tõi kaasa põllumajandusameti ettekirjutuse.
Loe edasi
Uudised
EL keelab ära krõbedaks küpsetatud kartulid
Kartulite ja teraviljatoodete küpsetamisel, röstimisel ning praadimisel tekib liiga suur kogus tervisele ohtlikku akrüül­amiidi, seetõttu ei tohiks neid toite ülemäära pruunistada.
Loe edasi
Uudised
Rimi tõstab töötajate palku, kvalifitseeritumad müüjad hakkavad saama ligi 700 eurot kätte
Neljapäeval kirjutas Maaleht müüjate madalatest palkadest ja samal päeval toimunud Rimi teeninduskonverentsil lubas Rimi Eesti juht Vaido Padumäe, et tänavu lisatakse nende palgafondi miljon eurot.
Loe edasi
Uudised
HEIDO VITSUR: ostja hoidmiseks ohverdatakse nii palgad kui ka marginaalid
See, mis siin toimub, paistab kaugemalt, eriti aga väljastpoolt Eestit vaadatuna absurdsena.
Loe edasi
Vaatlus
Suur kriis poodides
Eesti levinuima ameti esindajatest on tuline puudus, samas jääb palk kõvasti alla keskmise ning pealekauba ähvardavad kutsehaigused. Olukord kaubanduses on selline, et inimesi jagub leti ette, kuid mitte selle taha.
Loe edasi
Vaatlus
FOTOD | Eesti parima toiduaine konkursil võistlesid väiketootjate räimerullid, põdrapoiss ja aedviljakrömpsud
Teisipäeval Tartus toimunud Eesti parima toiduaine konkursil võistles 19 Lääne-Eesti ja 14 Lõuna-Eesti väiketootjate toodet. Väikeettevõtete osas toimub see konkurss tänavu 11-ndat korda.
Loe edasi
Vaatlus
Müüja argipäev: väljaheide kassa juures ja alusetud süüdistused
Suure ketipoe teenindaja jagab oma kogemusi müüjatööst. Avaldame selle anonüümselt, kuigi toimetusel on teada kõigi inimeste ja ka konkreetse ketipoe nimi.
Loe edasi
Vaatlus
Kas poodide lühem lahtiolekuaeg vähendaks müüjate puudust?
Müüjate puudus süveneb iga aastaga, samas on meil erinevalt Kesk-Euroopast poed tunduvalt kauem lahti. Mida arvavad eksperdid sellest, kui meil oleksid poed lühemalt avatud ja kas see leevendaks müüjate vajadust?
Loe edasi
Vaatlus
Viis võimalust, mis tooks müüjaid juurde või tõstaks nende palka
Müüjate puudus, pikad tööpäevad ja madal palk on probleemid, millega tuleb praegu silmitsi seista. Maaleht uuris kümnelt eksperdilt, mida nende muredega ette võtta ning lõpuks koorus välja viis lahendusvarianti.
Loe edasi
Vaatlus
Töökas, talud kriitikat, lepid niru palgaga? Sobid müüjaks!
Lähiaastatel on ainuüksi Tallinnasse vaja juurde tuhandeid müüjaid, kuid puudus on neist juba praegu. Mis nipiga meelitatakse inimesed sektorisse, mille maine pole kiita ja kus inimesed unistavad palgast, mida teiste alade töötajad peavad väga kehvaks?
Loe edasi
Vaatlus
Endine Rimi töötaja: päeva jooksul kõndisin 52 km
Egle Nurmsoo on hakkaja naine, kes neli aastat tagasi otsustas pealinna kanti kolida ja kandideeris Magistrali Rimisse. Seal selgus, et müüja kõige olulisem omadus on kannatlik vaikimine, juhtugu mis tahes.
Loe edasi
Vaatlus
Eestisse üritati mee pähe smuugeldada 20 tonni säilivusaja ületanud riisifruktoosisiirupit
Veterinaar- ja Toiduamet pidas Muuga piiripunktis kinni umbes 20 tonni tundmatut kaupa, mis importija andmetel oli mesi, kuid mis vastavuse kontrolli järgi oli hoopis siirup.
Loe edasi
Uudised
Ettevõtjad on avastanud, kuidas noored suvel tööle saab
Koolinoortest suvemalevlased võivad olla hea väljapääs maaettevõtjatele, kes vajavad abi hooajaliselt ning oskavad noored tööle panna. Siiani on malevasse ihkajaid kaugelt enam kui sobivaid tööandjaid.
Loe edasi
Uudised
Müüja argipäev: oleksin tahtnud tänavale maha istuda ja lihtsalt magada
Eesti levinuima ameti esindajad töötavad sageli nigelates tingimustes ja teenivad kehva palka, kuigi neist on pidevalt puudus. Tööl tegelikult juhtuvast rääkida ei taheta – ülemus hakkab kiusama ja elu läheb hullemaks.
Loe edasi