Ivar Soopan
Ajakirjanik
FOTOD | Välismaised jahituristid uhkeldavad internetis Eestis tapetud lindudega
Facebookis ja Instragramis levivad fotod, kus välismaised jahituristid eksponeerivad mõne päeva eest Eestis tapetud läbirändel olevaid linde.
Loe edasi
Kuidas Sahara kõrbe tolm Eesti kohale jõudis ja kas see oli inimestele ohtlik?
Eile oli suur osa päevast nagu jaaniöö – päris pime polnud, aga valge ka mitte. Taevas oli kohati tumehall, vahel punakates toonides. Mitmel pool Eestis märgati, et taevast sadanud vesi oli tume nagu tökat.
Loe edasi
Vaatlus
Vesine ilmateade tungib tegelikku ellu: soppa lendab kahte lehte
Toimetusest maale sõitnud fotograaf ja reporter, kes pidid uurima, kas uputab või on pigem põud, jäid esmalt autoga ja siis ka jalgupidi porri kinni.
Loe edasi
Päevateema
Läänemaal kaotavad erakonnad mühinal usaldust
Läänemaa on kõnekas näide sellest, mis juhtub, kui erakonnad jätavad maakondades tegevuse unarusse. Kõvasti üle poole läänlastest valis volikogudesse valimisliitude esindajad.
Loe edasi
Päevateema
GRAAFIK | Valimisliidud said Läänemaal enamiku e-häältest
E-hääletamise tulemuste põhjal said ülekaalukalt enim hääli valimisliidud. Kokku hääletas Läänemaal veebis 3344 inimest.
Loe edasi
Päevateema
INTERAKTIIVNE KAART | Homme saab teoks see, mida täna vaid kaardilt näeb
Homme, 15. oktoobril pärast seda, kui valimisjaoskonnad uksed sulgevad, on Eestis senise 183 valla ja 30 omavalitsusliku linna asemel pelgalt 64 valda ja 15 linna.
Loe edasi
Päevateema
KAAMERAGA MAAL | Ligi 100aastane traktor võttis uuesti hääled sisse
Üle-eelmisel nädalal käivitus pärast mitmekümneaastast vaikimist Eesti vanim Lanz Bulldogi traktor.
Loe edasi
Päevateema
Maainimesed on valimistulemuses ette pettunud: kogu süsteem tuleks ümber teha
On teisipäeva lõuna. Eelhääletamisest on osa võtnud ligi 20 protsenti hääleõiguslikest inimestest. Harjumaal on valimisaktiivsus sel hetkel kõige madalam. Ilm on sant, sajab, kui Rummu poest varju otsin.
Loe edasi
Uudised
95 aastat vana Saksa raud võttis hääled sisse
Ligi sada aastat vana traktor peab olema üks hea tööriist, kui sellega ka praegugi sõita ja tööd teha saab. Varbolasse naasis äsja Poolas värskenduskuuri läbinud Lanz Bulldog, mis on just selline rariteet.
Loe edasi
Uudised
Valimisvõitlus jõuab Betsafe’i ennustusportaali – kes võidab?
Ennustusi tehes pole vaja piirduda üksnes spordimaailmaga, vaid Balti riikide suurimas ennustusportaalis Betsafe spordiennustuse lehel on võimalik panustada ka sellesügiste KOVi valimiste tulemuste peale – mis erakond võidab? Kes saab rohkem hääli? Kui kõrge on hääleõiguslike kodanike valimisaktiivsus?
Loe edasi
Uudised
Ameeriklastele läheb suur relvaarmastus väga kalliks maksma
Hiljutises massitulistamises Las Vegases hukkus 59 ja viga sai üle poole tuhande inimese. Hukkunute lähedastele ja vigastatutele põhjustatud emotsionaalne kahju on mõõtmatu, aga seesugustel tragöödiatel on ka reaalne rahaline kahju, kirjutab Reisiportaal.ee.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Nii töötab Coop Panga mobiilne teeninduspunkt
Coop Pank paigaldab 20 kauplusse mobiilsed pangapunktid, mis on avatud lisaks 14 pangakontorile.
Loe edasi
Uudised
Coop avab kauplustes pangapunktidena paigast paika liigutatavad tehnoloogilised kapid
Coopil on pangakontoreid 14 paigas, aga kaupluste juures on neid praegu viies kohas: Ridala vallas Uuemõisas, Põlvas, Narvas, Kuressaares ja Lasnamäel. Peakontor asub Tallinnas endise Krediidipanga ruumes Narva mnt 4.
Loe edasi
Uudised
Coop Pank toob sularaha maale tagasi, aga mitte piiramatult
Äsja loodud Coop Pangal on esialgu 14 kontorit, aga maale lisandumas 20 mobiilset teeninduspunkti. Kliendiks astunud inimestele avab Coop kevadest sularaha väljavõtmise teenuse kõigis rohkem kui 350 kaupluses.
Loe edasi
Uudised
Probleemid Airbnb-ga: majutuskohti vahendav populaarne veebileht võtab omavoliliselt kliendi arvelt raha
Airbnb kaudu majutuse leidmine peaks olema lihtne ning üldjuhul ongi, aga hiljutine kogemus näitab, et probleemide tekkimisel oled kaitsetu. Ettevõte võib 15 tööpäevaks su raha broneerida.
Loe edasi
Uudised
TRAHVIST VANGLANI | Vaata, millistesse riikidesse reisides tasub karistuse vältimiseks e-sigaret koju jätta
E-sigaretid on kogu maailmas järjest populaarsemad, mis tähendab, et sellega ringi sõites võid sattuda riiki, kus elektroonilise vidina tarvitamine on piiratud või üldse keelatud.
Loe edasi
Uudised
Sünni ja surma registreerimine muutub lihtsamaks
Varsti ei pea lahkunu lähedased surma registreerimiseks enam ametiasutusse kohale minema. Kui meditsiinitöötaja on surmateatise koostanud, jõuab see automaatselt rahvastikuregistrisse.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Raskesti läbitav mägitee viib Euroopa kõrgeimasse külla
Euroopas pole ühtegi teist nii kõrgel mägedes asuvat küla, kus inimesed on järjepidevalt elanud. See on Ushguli. 2100 meetri kõrgusel Loode-Gruusias Ülem-Svanetis.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Miks ehitas Svaneti rahvas mägedesse neid vägevaid ja uhkeid torne?
Gruusia loodeosas Svaneti piirkonna mägede vahele peitunud Mestia väikelinn on kaunis ja eriline paik. Nii õhust kui ka maapinnalt vaadates – Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan tegi mõlemat.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Reis Gruusia mägedesse, kus ilu võidab kõrguskartuse
See on Kaukasuse mäestiku üks ilusaimaid paiku. Gruusias Svanetis, Mestia linna lähedal asub Ušba kahe tipuga mägi, mille pilvedele lähim punkt on 4700 meetri kõrgusel.
Loe edasi
Uudised
REISIBLOGI | Meid embab sõnnikulõhnast tiine ja kodune Gruusia “katus”
Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan puhkab Gruusias ja kirjutab sellest iga päev Reisiportaalis. Seekord kirjeldab ta teekonda Batumist Svaneti.
Loe edasi
Uudised
Batumi botaanikaaed on paradiis Musta mere kaldal
Külaskäigul Gruusiasse tasub külastada ka Batumi botaanikaaeda. Batumi linnast 9 km kaugusel on 108 hektari suurune kauni maastiku ja imeliste taimedega aed. Kõrgendiku jalamilt avaneb vaade Mustale merele.
Loe edasi
Uudised
REISIVIDEO | Aastasajad on Tbilisi vanalinna räsinud, kuid võluvaid hooneid leidub seal küllaga
Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan reisib ringi Gruusias. Mõned päevad tagasi tutvus ta Tbilisi vanalinna võluvate nurgatagustega.
Loe edasi
Uudised
VIDEOINTERVJUU | Spaades on märgata soomlaste vähenemist, eestlasi käib üha rohkem
Statistikaameti andmeil käis tänavu juulis majutusasutustes Soome turiste 9% vähem kui mullu samal ajal. Reisiportaal.ee käis Haapsalus Laine spaas uurimas, kas meie suurima turistigrupi vähenemist on märgata ka seal.
Loe edasi
Uudised
Miks elatakse Hiina külades veidrates ringikujulistes hoonetes?
Hiina lõunaosast leiab piirkonna, kus inimesed elavad paljukesti koos ühes suures hoones, mis on ringikujuline. Nagu müüriga ümbritsetud amfiteater ja samas korterelamu.
Loe edasi
Uudised
VIDEO JA FOTOD | Aed, mida külastavad paljud aiandushuviga turistid
Riho Raudi ja Mare Talviste aed Kloogarannas püüab pilku uhke tiigi, sillakeste, saarekese, okaspuuvormide ning püsililledega.
Loe edasi
Uudised
Laste abiga pannakse metsa üles 10 000 pesakasti
Eesti Erametsaliit soovib kooliõpilaste, era-ettevõtjate ja asutuste abiga panna järgmiseks aastaks metsa üles 10 000 linnupesakasti.
Loe edasi
Uudised
Vabatahtlik põllule ei torma, metsa aga küll
Pariisi lähedal elav abielupaar otsib paari abilist oma farmi, et hakkama saada hooajatöödega. Mõnetunnised tööpäevad konti ei murra ja elamine on tasuta.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Eesti piraadisaar püstitas uudistajate rekordi
Mohni saar on tänavu olnud tunduvalt rahvarohkem kui varasematel aastatel. Ja on ka põhjust, sest legendidest tulvil Mohni on eriline paik.
Loe edasi
Uudised
Piraadisaar Mohni lööb tänavu külastajate rekordi
Kui jutuks on saar, patuteele läinud mungad, piraatlus ja erakordne loodus, siis on see nagu põneva seiklusromaani kirjeldus. See romaan on juba valmis kirjutatud ja kannab pealkirja “Mohni saar”.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Jüri Aarma külas legendaarsel Kirill Teiteril
Eesti iseseisvuse taastamise järel häälekalt ja humoorikalt poliitikas osalenud Kirill Teiter meenutas Tõstamaal maakodus Jüri Aarmale antud intervjuus vanu aegu ja arutles praeguse elu üle.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Legend töökusest kaob
Avasin tööportaali lehe ja märkisin üles põllumajandusettevõtted, kes otsivad töötajaid. Helistasin ja küsisin lihtsad küsimused: otsite praegu töötajat, kas olete leidnud ja kui lihtne või keeruline töötajate leidmine on?
Loe edasi
Päevateema
MIKS PALGATAKSE VÄLISMAALASI: 1000 eurot kätte, tasuta auto ja korter, aga töötajat ikka ei leia
Põllumajandustootjad ei leia Eestist töötajaid ka hea palga peale. Üks kurioosseim näide on Järvamaalt, kus 3000eurose palgaga ametisse tuli võtta ukrainlane, sest Eestis sobilikku töömeest ei olnud.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Mida meist arvatakse?
Väiksed rahvad on eneseimetlejad. Ega selles midagi halba ole – viib edasi, sunnib ennast veel paremaks muutma.
Loe edasi
Uudised
Hollandi munaskandaal mõjutab Euroopat, Eestile on mõju väike
Saastunud munade tõttu Hollandi kanamunatööstust tabanud kriis mõjutab enim suurimat muna­importööri Saksamaad. See kergitab hindu, aga Eesti munatootjad on liiga väikesed, et sellest kasu lõigata.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Kiltsis käib "hullumeelne kihutamine" – sääreväristajad sõidavad 12 tundi järjest võidu
Kiltsi lennuväljal peetakse täna punnvõrride võidusõitu, aga see pole niisama lihtne mõõduvõtt, vaid sääreväristajad sõidavad 12 tundi järjest.
Loe edasi
Päevateema
Kass sai rängalt viga – kust ma leian kiiresti abi ja kui kallis see on?
On nädalavahetus. 13aastane kass Muri tuleb väikses Viiratsi aedlinnakus aiast tuppa, lonkab tugevasti ega luba end puudutada. Jalal on näha lahtine haav. Kust ma kassile kiiret abi leian?
Loe edasi
Päevateema
KAAMERAGA MAAL | Kunstiakadeemias loodi seentest ning saepurust vee- ja tulekindel isolatsioonimaterjal
Seened ja nende niidistik on nii vägevad elusorganismid, et neist saab valmistada ehitus- ja olmematerjali. Tule- ja veekindlat, aga ometi looduslikku.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Kliima sunnib rahva rändama
Teisipäeval kirjutas Was-hington Post California ülikooli teadlase uuringust, mis seostab India põllumeeste suure enesetappude arvu kliima soojenemisega.
Loe edasi
Uudised
Kunstiakadeemias valmib seeneniidistikust tulevikumaterjal
Eesti Kunstiakadeemias loodi saepurust ja seeneniidistikust materjal, mis sobib naftal põhinevate plastide asendajaks. Materjal laguneb looduses ega tekita reostust.
Loe edasi
Vaatlus
DROONIVIDEO: Milline on Vihterpalu üheksa aastat tagasi põlenud mets praegu?
Harjumaa ja Läänemaa piiril, Nõvast kümmekonna kilomeetri kaugusel asuvad rabajärved Tänavjärv ja Veskijärv.
Loe edasi
Vaatlus
VIDEO | Kostivere veski varemed muudeti moodsaks vaatamisväärsuseks
19. sajandi lõpus ehitatud Kostivere veski on ehe näide sellest, kuidas vanad varemed muuta tähelepanuväärseks hooneks.
Loe edasi
Intervjuu
Valitsejate valik jätab Pärnu seitsmeks aastaks rongita
Reisirongi otseühendus Tallinna ja Pärnu vahel katkeb vähemalt seitsmeks aastaks raudtee halva seisukorra tõttu. Taristu omanik on valmis teed remontima ja seda kaasrahastama, aga valitsuse valikud on mujal. Edelaraudtee Infrastruktuuri ASi juht Rain Kaarjas ütleb, et mõistliku lahendusega saaks rongiliikluse Lelle ja Pärnu vahel Rail Balticu valmimiseni säilitada
Loe edasi
Intervjuu
KAAMERAGA MAAL: Asustamata Tondisaar on tänu reggae-baarile saanud populaarseks sihtpunktiks
Võrtsjärvel asuv umbes poole hektari suurune asustamata Tondisaar on sel suvel sihtpunkt, mida ilmselt juba tuhatkond inimest on uudistamas käinud.
Loe edasi
Uudised
Ilu uudistajad jätsid maha sürreaalse poolsurnud maastiku
Kui kollaste õitega rapsipõld muutub ühtäkki sinipunaseks, tõmbab see tähelepanu. Kose-Uuemõisas nii juhtus ja tagajärjeks on mahatallatud raps, mis tegi taluniku meele mõruks.
Loe edasi
Uudised
Puhkajate jalgade all hävineb luitemetsade alustaimestik
Rannikul asuvad imekaunid luitemetsad on puhkajate seas populaarsed, ent see seab ohtu nende alade tuleviku. Enam kui 300aastase metsa õrnast aluspinnast kaob taimestik, mille tõttu liiv hakkab omatahtsi liikuma.
Loe edasi
Uudised
DROONIVIDEO: Mis on saanud mooniimetlemise hulluse tõttu rikutud rapsipõllust?
Kose-Uuemõisa taluniku põld näeb välja nagu labürint – moonide ja rukkililledega kaunistatud rapsiväli on täis uudistajate teeradu.
Loe edasi
Uudised
TRAHV KUNI 700 EUROT: Horvaatia kuurortlinn võitleb purjus ja poolalasti turistidega
Horvaatias Hvari saarel asuv Hvari linn on viimastel aastatel muutunud Euroopa üheks glamuursemaks pidutsemispaigaks, ent turistidega kaasneb hulgaliselt probleeme. Seepärast kehtestas linnavalitsus korrarikkujatele väga krõbedad trahvid.
Loe edasi
Uudised
Ronijad murendavad Haapsalu piiskopilinnuse rabedaid müüre
Kui Haapsalu piiskopi- linnus olnuks Liivi sõja ajal samasuguses olukorras nagu praegu, poleks vaja olnud suurt jõudu selle vallutamiseks – hõredad müürid kujutanuks pigem kaitsjatele endile ohtu.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Haapsalu piiskopilinnuse müürid vajavad hädasti kindlustamist
Maalehe droon uuris lähedalt ja kaugelt, millises seisus on ligi 700-aastase Haapsalu piiskopilinnuse müürid.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Vandaalid lammutavad Haapsalu raudteemuuseumi vara
Haapsalu raudtee- ja sidemuuseum asub ajaloolises vaksalihoones. Selle perrooni ääres rööbastel seisev veerem hävineb nii ajahamba kui ka vandaalide tegevuse tõttu.
Loe edasi
Arvamus
Kui rahva vara tuleb rahva eest kaitsta, peab ise tark olema
SÕNA SEKKA: Kui rahva vara tuleb rahva eest kaitsta * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE * TUTTAV TUNNE
Loe edasi
Uudised
Haapsalu vaksal osaliselt tarastatakse
Lõhkumine Haapsalu ajaloolise vaksali raudteemuuseumis on viinud selleni, et seni avalik ala piiratakse taraga. See vähendaks turismiobjektil liikumise vabadust.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Lennukaamera avastas Eesti ühe kaunima iluaia mastaapsuse ja ilu
Tartumaal Pangodi järve lähedal on Elle ja Enno Ahse loonud Eesti ühe hinnatuma aia. Seda on aiandushuvilised käinud aastaid uudistamas, aga seni pole keegi seda ilu õhust näinud. Nüüd on võimalik.
Loe edasi
Uudised
Kaitseväeteenistusest hoiduvate noormeeste elu tehakse kibedaks
Iga aastaga suureneb kaitseväeteenistusest hoiduvate meeste hulk. Planeeritav seadusemuudatus peaks panema noori mõtlema – kas täita ausalt oma kohust või jääda ilma mitmest olulisest kodanikuhüvest.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Kus asub Eesti kõige viltusem kirikutorn? Vaata järele!
Karksi ürgoru pakub imelisi vaateid. See on Eesti üks kaunimaid Eestis. Oru veerel asub Peetri kirik – aastail 1773–1778 ehitatud lihtne, aga see-eest praegusel ajal eriline kirik. Nimelt see on nii viltu, et teist sellist Eestis leida pole.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Sild Noarootsi ja Haapsalu vahele – 80 aastat pikk unistus võib täituda
Noarootsi poolsaare rahval on olnud ligi 80 aastat unistus – kui ehitataks otsetee üle vee Haapsallu, vähendaks see nende linnaskäimise ajakulu oluliselt. Nüüd on sillaehitus taas päevakorral.
Loe edasi
Uudised
Kas luigest võiks taas saada jahilind?
Luiged olid Eestis enne okupatsiooni jahilinnud. Maaleht uuris, kas luikede arvukuse suurenemine võib tähendada seda, et neid saab tulevikus taas küttida.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Haapsalu külje all asuv Kiltsi rüütlimõis võlub salapäraga
Haapsalu-Rohuküla tee ääres asuvad pika ajalooga Kiltsi rüütlimõisa varemed, millest on praeguseks vähe järel. Kohati on säilinud peahoone portaali kaunistused, millele ilmselt okupatsiooni ajal on lisanud värvi nõukogude sõjaväelaste pintslid.
Loe edasi
Uudised
Noarootsi tammtee Haapsallu on tehniliselt võimalik
Kui Noarootsi poolsaare ühendamine Haapsaluga teostub, saab sellest Eesti pikim tammtee, mis on ehitatud 121 aastat hiljem, kui valmis tee Saaremaa ja Muhu vahel. Eile tutvustatud analüüs annab õnnestumiseks lootust.
Loe edasi
Uudised
LENNUVIDEO: Veetaimed sundisid Haapsalu aurupaadi mõneks päevaks kai äärde
Laupäeval tegi Haapsalu Väiksel viigil esimesed sõidud aurupaat Kallis Mari, kuid pärast paari ringi selgus, et veetaimed on aastaga jõudsalt kasvanud.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Eesti suurim aed näeb linnulennult uhke välja
Tallinna botaanikaaed on ses mõttes mõnus paik, et seal saavad naudingu nii need, kel on süvenenud huvi taimede vastu kui ka inimesed, kes tahavad niisama loodust nautida.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Tallinna kesklinna parklas kaevatakse välja sadu luustikke
Tallinna kesklinna Tõnismäe 11a kinnistul kaevavad arheoloogid välja luustikke. See on 1710. aastal hävinud vana Kaarli kiriku kalmistu, kuhu hakati inimesi matma rohkem kui 400 aastat tagasi.
Loe edasi
Uudised
Suur osa vanadest talunimedest aadressina kaovad
Kõik omavalitsused üle Eesti muudavad või parandavad koha-aadresse, mis muu hulgas tähendab, et tuhanded talukohad ja muud hoonetega kinnistud saavad varasemast teistsuguse, omanikele harjumatu nime.
Loe edasi
Uudised
Tallinna kesklinna märkamatu plats peidab sadu iidseid luustikke
Tallinna kesklinna tiheda liiklusega tänavate vahel kaevavad arheoloogid välja luustikke. See on 1710. aastal hävinud vana Kaarli kiriku kalmistu, kuhu hakati inimesi matma rohkem kui 400 aastat tagasi.
Loe edasi
Uudised
Hoiu- ja kaitsealasid läbistavad õhuliinid tapavad linde
Mitmes Eesti paigas lõhestavad elektrivõrgu õhuliinid lindude lennutee. Kõige ohtlikumad liinid kõrguvad hoiu- ja kaitsealadel, kus vastupidiselt ala eesmärgile inimese loodud rajatised linde hoopis tapavad.
Loe edasi
Probleem
Jaanilõketes põletatav olmeprügi tõstab õhureostuse ohtlikule tasemele
Igal aastal 24. juuni öösel löövad kõik õhusaastet mõõtvate seirejaamade mõõteriistad “punasesse”, sest lugematus arvus lõketes põletatakse koos puiduga ohtralt plasti sisaldavat olmeprügi.
Loe edasi
Probleem
Taevaskoja jõelaev Lonny saab päikesepatareid ja alustab hooaega varem
Taevaskojas Saesaare paisjärvel sõitev jõelaev Lonny saab tänavu lõbureise alustada varem kui varasematel hooaegadel, sest hakkab liikuma päikeseenergia ja elektrimootori jõul.
Loe edasi
Probleem
KAAMERAGA MAAL: Eesti-Vene veepiirile uute toodrite paigaldamine tekitas kohalikus elanikus kahtlusi
Endine tele- ja raadioajakirjanik Kalle Mälberg andis Maalehele teada oma kahtlustest, mis kõlasid nii nagu oleks Eesti vabatahtlikult loobunud osast oma territooriumist.
Loe edasi
Uudised
Kartus, et Eesti liigutab piiri Venemaaga, osutus asjatuks
Eesti loovutab osa oma territoriaalveest Venemaale – selline teade tähendaks skandaali ja viiks ametist mõne ministri või isegi valitsuse. Maaleht uuris asja – rahu, kontrolljoon jääb oma endisse paika.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Eestlane armastab magada tasuta
Eestlane ei armasta kodumaal reisides hotelle. Nii võiks kokku võtta statistikaameti iga-aastase turismiuuringu, mis näitab, et lausa 67% eelmisel aastal ööbimisega sisereisidest olid seesugused, kus Eesti elanik leidis endale tasuta ööbimiskoha.
Loe edasi
Uudised
Tasuline kodumajutus läheneb hotelliteenusele pikkade sammudega
Eestis on paar tuhat veebiportaalide kaudu kodumajutust pakkuvat korteri- või majaomanikku, kelle teenus võtab iga aastaga rohkem turgu hotellidelt. Kontroll nende tegevuse üle muutub aga karmimaks.
Loe edasi
Vaatlus
Äntu Valgejärve kärnkonnakoloonia jätkab jõudsalt sugu
Igal kevadel käib Ekspress Meedia fotograaf Rauno Volmar Lääne-Virumaal Äntu Valgejärves vee pealt ja vee alt pildistamas ning filmimas kärnkonnade tegemisi.
Loe edasi
Vaatlus
Kas Eesti-Vene piiri katselõigu tara on valesti paigaldatud?
Sotsiaalmeedias levitatakse teavet, nagu oleks Eesti-Vene piiri 1,7kilomeetrisel tarastatud katselõigul piirdeaia ülemine tõke valesti paigaldatud. Kui loogikast lähtuda, siis võiks nii tõesti arvata – tara ülemine barjääriosa, millele kinnitatakse okastraat, peaks eenduma mitte Eesti, vaid Venemaa poole, et sealt poolt oleks võimalikult keeruline üle aia ronida.
Loe edasi
Vaatlus
Tallinna Tehnikaülikool liitis kolledžid teaduskondadega
Tallinna Tehnikaülikool sulges sellest aastast eraldi õppeasutusena Tallinna kolledži ning viis Kuressaare kolledži mereakadeemia koosseisu.
Loe edasi
Päevateema
Arnold Rüütli pöörased ideed ja kavalad nõksud
Väärikas ja vaoshoitud Arnold Rüütlis on peidus nutikad krutskid, mis okupatsiooniajal majandit juhtides aitasid maaelu käima tõmmata. Hiljem EPAs juurutas ta aga ideid, mis olid omajagu ajast eest.
Loe edasi
Päevateema
VIDEO: Kuidas õigesti lõigata suure ja vana õunapuu oksi
Tallinna botaanikaaia dendroloog Kalle Kõllamaa võttis ette üle 80 aasta vana õunapuu ja näitas, kuidas nii eaka ja suure puu võra tuleb korrastada.
Loe edasi
Päevateema
KAAMERAGA MAAL: Kristalli- ja kivipoodides jutustavad heatahtlikud haldjad muinasjutulisi lugusid
Astud sammukese tänavalt kõrvale poodi ja oled muinasjutumaailmas. Sädelevad kivid, inglid, haldjad ja rahustav muusika.
Loe edasi
Päevateema
Kivipalavik: üha enam eestlasi otsib abi imeväest
Kivid võluvad peale oma kauniduse eesti­maalaste südameid ka salapära ja nähtamatu maagiaga. Maaleht uuris kivide sisse nägevatelt inimestelt, mis imejõudu neis mineraalides arvatakse peituvat.
Loe edasi
Uudised
Politsei hoiab pärast Rootsi traagilist terroriakti piiril ja laevadel pilgu terava
Eesti politseiametnikud reageerisid eelmisel nädalal Rootsis neli inimest tapnud terrorirünnakule kohe, võttes kasutusele erimeetmed. Lauskontrolli ei tehtud ega tehta ka praegu, ent riski politsei teadvustab.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kuidas valvata Islamiriigi piire?
Stockholmi Drottinggattani tänav on alati olnud turvaline paik. Esimest korda jalutasin seal 1990ndate keskel. Vaid mõne aasta eest olime saanud iseseisvaks. Sõna “välismaa” oli veel erilise kõlaga.
Loe edasi
Arvamus
PUUST JA PUNASEKS: Kuidas õigesti lõigata suure ja vana õunapuu oksi
Tallinna botaanikaaia dendroloog Kalle Kõllamaa võttis ette üle 80 aasta vana õunapuu ja näitas, kuidas nii eaka ja suure puu võra tuleb korrastada.
Loe edasi
Uudised
Botaanikaaias õpetatakse kodus seeni kasvatama
8. ja 9. aprillil on Tallinna Botaanikaaias dendropäevad, kus lisaks puittaimi tutvustavatele ekskursioonidele saab osaleda õunapuude kevadise hoolduslõikuse ja seenekasvatuse praktilistes töötubades.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: "Vaimudeks" maskeerunud välismaised vibukütid jahivad Eestis kopraid
Traditsiooniliselt seostatakse jahipidamisega tulirelva, kuid minnes püssirohuajastu eelsesse aega, peaks traditsiooniliseks küttimismeetodiks pidama pigem vibujahti. Maaleht käis vibuküttidega koprajahil, et uurida selle harrastuse saladusi.
Loe edasi
Reportaaž
Vibuküttidega koprajahil ehk Kuidas olla nähtamatu
Inimasustusest eemal Kasari jõe ääres sisisevad lõkkes niisked puujupid, mida kohendab kamuflaažrõivastes mees. Tema selja taga okste küljes ripub neli tohutut käbi meenutavat tumepruuni kogu.
Loe edasi
Uudised
Maavalitsuste reformi tõttu tuleb muuta 66 seadust ja kulud ümber jagada
Maavalitsuste kaotamise tõttu jaotuvad nende senised ülesanded laiali ministeeriumidele, riigiasutustele ja omavalitsustele, mis omakorda käivitab paljude seadusemuudatuste ümberjagamise jada.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Üllatav ja põnev – Kunstihoone tutvustab linnas lastele sõnnikulõhnalist maaelu
Tallinna Kunstihoones on avatud Eesti kunstnike liidu ülevaatenäitus “Elust maal”, mille kokkupanekul on oma osa ka Maalehel. See näitus pole aga niisama seisev ilu.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali korraldaja kutsub HÕFFi sobimatuks pidavad vaimulikud debatile
Viie Haapsalu koguduse juhid tegid kuu enne väikelinnas peetavat õudus- ja fantaasiafilmide festivale pöördumise, mis kutsub linnavalitsust üles loobuma festivali toetamisest.
Loe edasi
Uudised
Maavalitsuste reformi tõttu kallineb valimiste korraldus viie miljoni euroni
Järgmisel aastal pärast seda, kui maavalitsused on kaotatud, jäävad paljud tulevaste valimistega seotud ülesanded omavalitsuste kanda. See suurendab valimiste korraldamise kulu ligi 6% võrra.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Venemaa elukorraldusest tüdinud disainer pani Eestis püsti puittoodete äri
Vahel juhtub nii, et enam ei saa ja ei taha vanaviisi. Nii läks Peterburis elanud Ilshat Garipoviga, kes kolis kahe aasta eest Eestisse ning tegutseb nüüd Haapsalus disaineri ja puittoodete valmistajana.
Loe edasi
Uudised
Vene disainer loob Haapsalus praktilisi puittooteid
Vahel juhtub nii, et enam ei saa ja ei taha vanaviisi. Nii läks Peterburis elanud Ilshat Garipoviga, kes kahe aasta eest kolis Eestisse ning tegutseb siin disainerina ja puit-toodete valmistajana.
Loe edasi
Arvamus
Allakäik olgu ilus!
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Arvamus
KAAMERAGA MAAL: Originaalsed väärispuidust ehted – Haapsalu abielupaari hobist sai edukas äri
Puidu väärindamisvõimalusi on sadu. Enamik neist on traditsioonilised, ent kui lisada natuke fantaasiat, on tulemus uus ja värske. Haapsalus elavad Tõnu ja Mari-Liis Parbus teevad väärispuidust originaalseid ehteid.
Loe edasi
Uudised
Meretuulepargi arendaja lükkab vandenõuteooria ja valeandmete esitamise süüdistuse ümber
Hiiumaa rannikule planeeritava meretuulepargi vastased protestisid eile Kärdlas, muu hulgas seavad nad kahtluse alla osa keskkonnamõju hindamise aruande järeldustest. Arendaja lükkab need väited ümber.
Loe edasi