Ivar Soopan
Ajakirjanik
Intervjuu
Maailmakoristuspäeva saatejuht Kristo Elias: riik peaks seisma selle eest, et prügi sorteerimine oleks motiveeriv
“Osooni” saatejuht ja toimetaja Kristo Elias on äsja maha ajanud habeme, mis tal nädalaga koos sõpradega Lätis matkates ette kasvas. Ta on tagasi ERRi telemajas ja valmistub uueks televäljakutseks, mille mastaap paneb õlgu väristama.
Loe edasi
Reportaaž
Martna mesinik tõestas, et Austraalia imetaru meeldib ka Eesti mesilastele
Martna mees Arvo Kirs on ilmselt kõige uuendusmeelsem mesinik Eestis, kirjutab homne Maaleht. Kaks aastat tagasi ostis ta Austraaliast ennenägematult innovaatilise mesitaru, kuid kas see ka Eestis toimib, selgus alles nüüd.
Loe edasi
Uudised
FOOKUSES: Teenindus ja kaubandus meelitab inimesed traditsiooniliselt maatöölt
Maal elavate inimeste töökohavalikud on aastate jooksul pea peale pööratud – inimesed lähevad tööle pigem teenindusse ja kaubandusse, mitte traditsiooniliselt maaeluga seotud valdkondadesse.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Tee heategu – Haapsalu purjetaja kutsub huvilisi Vahemerele katamaraaniga sõitma ja prügi korjama
Hiljuti katamaraani valmis saanud Haapsalu purjetaja Agur Paesüld alustab septembris kahenädalast reisi Vahemerel. Keskkonnast hoolivad huvilised saavad temaga kaasa sõita.
Loe edasi
Uudised
Haapsalu mees läheb oma kätega ehitatud katamaraaniga Vahemerele prügi korjama
Agur Paesüld kavatseb enda ehitatud katamaraaniga minna Vahemerele plastprügi korjama. Keskkonnakaitsjast purjetaja võtab ette eraldatud Horvaatia rannad, mis on maa poolt raskesti ligipääsetavad.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kuulus Treppoja on nireks kuivanud, kõrvalolev liivakarjäär aga triiki vett täis
Treppoja kõrval elav Kloogaranna elanik pakub, et oja kuivamisel võib olla seos liivakarjääriga, mis vett endasse kogub.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO | Kuulus Treppoja on kuivanud kahesentimeetriseks nireks. Kas põhjus on põuas, kopratammides või hoopis liivakarjääris?
Treppoja astangud on populaarne vaatamisväärsus, kuid merre voolav joastik on praegu kuiv nagu puuämber. Põhjus võib olla põuas, aga kohalik elanik soovib selgust, kas vee võis endasse imeda hoopis sealne liivakarjäär.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO | Haapsalu Väiksel viigil niidetakse veetaimi
Haapsalu Väiksel viigil niidetakse täna altpoolt veepiiri taimi. See on vajalik, et viigil saaks sõita aurupaat Kallis Mari. Kui veetaimed kasvavad liiga suureks, jäävad need aurupaadi sõukruvi külge kinni.
Loe edasi
Uudised
Kümned tuhanded inimesed ajavad Eestis läbi vesikäimla ja vannitoata
Vesikäimlad olid kasutuses Indias Harappa kultuuri igas majapidamises juba ligi 4500 aastat tagasi, aga meil läheb selle saavutamisega veel aega. On maakondi, kus neljandikul peredest see luksus puudub.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Haapsalus hakkasid metsmaasikad suve jooksul teist korda õitsema
Haapsalus Sadama tänaval hakkasid paari päeva eest metsmaasikad sel suvel teist korda õitsema.
Loe edasi
Arvamus
Eestlane räägib ilmast rohkemgi kui inglane
SÕNA SEKKA: Kannatame ikkagi ära * TUTTAV TUNNE: Märk nii elust kui surmast * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
Soojarekord löödi nii ametlikult kui ka mitteametlikult
“Räägitakse kuumarekordist Lääne-Nigulas, aga Uuemõisas on veel soojem,” ütles Haapsalus elav ilmahuviline Toivo Tomingas teisipäeval pärast seda, kui Lääne-Nigula ilmajaamas oli õhutemperatuuriks mõõdetud 32,4 kraadi.
Loe edasi
Uudised
VIDEOD | Nädalavahetusel müristasid Haapsalus mootoreid ameerika autod
Haapsalu oli nädalavahetusel erakordselt rahvarohke - linna täitsid ameerika autod ja neid imetlevad inimesed.
Loe edasi
Päevateema
Kõige rohkem tööealisi on Ruhnus, enim ülalpeetavaid aga Viljandis. On see hea või halb?
Kas ehitada koolimaju või hooldekodusid? Omavalitsuste elanike vanuse statistika võimaldab teha põnevaid järeldusi, miks just mõnes paigas on nii palju noori, aga teises armastavad elada eakad.
Loe edasi
Uudised
Talvine elektri hind sõltub Norra sügisvihmadest
Elektri börsihinna tõus aasta lõpuks ligi kolmandiku võrra võib saada tõeks, aga see on kõigest ennustus. Ennatlikult koduse elektri hinnapaketti vahetades ei pruugi tarbija kokkuvõttes kasu lõigata.
Loe edasi
Uudised
Kadunud pärandi pärl: Hellenurme vesiveski - viimane Eestis, mis veel vee jõul töötab
Hellenurme veskiemanda Mae Juske kannatlikkus ja ettevõtlikkus on sama imekspandavad kui paik, millel ta hinge sees hoiab. Ta räägib oma tegevusest ainult naerulsui, nagu oleks see sama loomulik kui veskitammist alla voolav vesi.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Tasuta asjade iseloomulik konks
Kui annad lapsele jäätise, lubad seda poole peale limpsida ja siis võtad maiuse käest, teeb laps suure tõenäosusega kõva häält.
Loe edasi
Uudised
Erisused muudavad bussiliikluse maakonniti nüansirohkeks, kõige segasemad lood on Pärnu- ja Läänemaal
Enamikus maakondades on 1. juulist avaliku teenindamise lepinguga maakonnaliinidel tasuta bussisõit kõigile vanusegruppidele, eristuvad aga neli maakonda. Erisusterikas on bussiliiklus Pärnu- ja Läänemaal.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Haapsalu purjetaja murdis kolm aastat tööd ja nüüd on see valmis – kuulsa katamaraanitüübi koopia künnab laineid
See lugu algas kolm aastat tagasi, kui Agur Paesüld hakkas garaažis katamaraani ehitama. Aguril on selle purjekaga suured plaanid, mis ulatuvad kodusest merest palju kaugemale.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kuidas olla mõjukam? Noored peavad Haapsalus (eel)arvamusfestivali
Täna peetakse Haapsalu promenaadil esimest Noorte [eel]arvamusfestivali, mille eesmärk on suurendada noorte hääle mõju avalikus aruteluruumis.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Romantilises Haapsalus tegi suve esimese reisi aurupaat Kallis Mari
Täna alustas Haapsalu Väiksel viigil huvisõite aurupaat Kallis Mari. 1955. aastal Rootsis ehitatud aurupaat teeb Väiksel viigil sõite teist suve, varem sõidas puuküttel paat reisijaid Tagalahel.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Sääsed ründavad? Vaata, kuidas valmistada looduslikku sääsepeletit
Looduskosmeetika töötube korraldav Anni Raie osaühingust Ökohipi õpetas Haapsalus huvilistele, kuidas valmistada looduslikku sääsepeletit.
Loe edasi
Uudised
Kolme ministeeriumi suhtes algatati tselluloositehase planeerimise asjus menetlus
Andmekaitse inspektsioon algatas kolme ministeeriumi suhtes järelevalvemenetluse, et kontrollida tselluloositehasega seotud dokumentide registreerimata jätmist. Bürokraatliku arusaamatusena tunduval vaidlusel on tundlik sisu, sest see puudutab tselloositehase planeerimist.
Loe edasi
Uudised
Soome rafineerimistehases töötanud eestlane: see, et loodust ei reostata, on täielik jama
Kahes Soome biorafineerimistehases töötanud eestlane kirjeldab seda, mida võõras silm tootmishoonetes ei näe. Ta leiab, et hoolimata abinõudest võivad seesugused tehased loodust reostada.
Loe edasi
Uudised
TUTVU | Nimekiri külmikumarkidest, mida peetakse tuleohtlikeks
Suurbritannias on uuritud külmikute ohtlikkust peamiselt selle järgi, millisest materjalist on kapp tehtud ja kui süttimisohtlik on agregaadi isolatsioonimaterjal.
Loe edasi
Uudised
Neli aastat, 20 põlengut: leekidesse lahvatavad külmkapid põhjustavad Eestis ränki õnnetusi
Nelja aasta jooksul on külmkapist alguse saanud 20 tulekahju, neist üks lõppes inimese surmaga ja teine tappis 44 looma.
Loe edasi
Uudised
LIGINULLENERGIAMAJAD | Eesti kõige targemas kortermajas analüüsivad teadlased peaaegu kõike, mida annab mõõta
„Ei ole ühtegi renoveeritud hoonet, mis oleks nii hästi üles mõõdistatud,“ ütleb Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna doktorant Anti Hamburg, kui liigume Tallinnas Akadeemia tee 5a kortermajas.
Loe edasi
Uudised
LIGINULLENERGIAMAJAD | Miks on vaja soojustagastusega ventilatsiooniagregaati?
TTÜ tehnikamagister ja lektor Teet Tark selgitas, et soojustagastuse agregaat on vajalik küttekulu kokkuhoiuks, sissetõmmatava õhu eelsoojendamiseks ja õhu puhastamiseks.
Loe edasi
Uudised
LIGINULLENERGIAMAJAD | Riik kehtestab nõuded, nende täitmise kulu jääb eraomaniku kanda
Arhitekt Mihkel Tüüri sõnul on liginullenergia määruse üheks miinuseks see, et nõudmised kehtestab riik, aga kinni peab selle maksma erasektor.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Keila – väikelinn, kus on Eesti suurim kool ja kus võib metsa ära eksida
Keila on huvitav linn. Mõni võtab seda Tallinna eeslinna või magalana, kuid see on ülekohtune määratlus.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Keila – väikelinn, kus on Eesti suurim kool ja kus võib metsa ära eksida
Keila on huvitav linn. Mõni võtab seda Tallinna eeslinna või magalana, kuid see on ülekohtune määratlus.
Loe edasi
Päevateema
Liginullenergiamajad: Soome võitleb hallitusega, Eestis on viimane aeg naabrite vigadest õppida
Soome on hädas aastate eest ehitatud hoonetes lokkava hallitusega ning paljude koolide siseõhk ei vasta nõuetele. Kas see on tulevik ka Eestis, kus tulevaste majade sisekliima hakkab sõltuma peagi jõustuvast liginullenergia nõudest?
Loe edasi
Päevateema
KAAMERAGA MAAL | Suur osa vesiveskitest on langenud varemetesse, vilja jahvatab vaid üks
Eesti tööstuspärandi ühed võimsamad näited on vesiveskid. Neil oli minevikus erakordselt suur tähtsus. Maaleht uuris kaameraga viit paika, kus vesiveski veel jahvatab, veskihoone on taastatud või kus on alles vaid varemed.
Loe edasi
Päevateema
Analüütik: laenuintress on soodne, kuid nii see ei jää
SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor hoiatab, et nullilähedane EURIBOR teeb laenamise soodsaks, aga tulevikule mõeldes võiks arvestada suuremate intressimaksetega.
Loe edasi
Päevateema
Pangad vastavad: kas vanemapuhkus takistab kodulaenu saamist?
Kui pere üks liige on vanemapuhkusel, tal oli varem korralik palk ja tulevikus on töökoht olemas, kas pere saab kodulaenu?
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Käes on sõitvate katuste aeg
Päris suur osa Eesti elanikest peaks tundma kergendust – tulumaksureform jätab neile pisut rohkem raha kätte, kui varem jäi. See suurendab tarbimist ja seeläbi kasvab Eesti majandus.
Loe edasi
Uudised
Kinnisvara hinnaralli: laulva revolutsiooni põlvkond otsib kodu
Eelmise aasta kiire palgakasv ja kõrge tööhõivemäär soosivad kinnisvara ostmist ning uute korterite ja majade ehitamist, kirjutab ülehomne Maaleht. Lisaks on kodu soetamiseks valmis arvukas laulva revolutsiooni põlvkond.
Loe edasi
Uudised
Maale reoveemahutite ehitamiseks saab peagi toetust küsida
Linnade ümbrused on täis suvilaid, mille reoveemahutid ja imbkaevud pole loodud aasta ringi kasutamiseks. Nüüd saavad eraisikud küsida riigilt toetust, et ehitada piisavalt suured mahutid või uuendada vanu.
Loe edasi
Elu
Jan Uuspõld ja Indrek Ditmann teevad saadet joodikutele
Raadio 2 üks populaarsemaid saateid on nagu salvestus hullumaja puhvetist, mille ühel pool letti on Indrek Ditmann ja teisel pool Jan Uuspõld – koomikuks sündinud improvisatsioonigeeniused.
Loe edasi
Elu
VIDEO: Eesti suurimal huumorifestivalil esineb poolsada artisti
Nii palju nalja ja meelelahutust kolme päeva jooksul ühe korraga ühes paigas pole Eestis kunagi saanud. 8.-10. juunil esineb Tallinna külje all Luigel kokku ligi poolsada Eesti tipphumoristi, näitlejat, luuletajat, mustkunstnikku ja muusikut.
Loe edasi
Elu
VIDEO: Uuspõllu ja Ditmanniga stuudios – nii sünnib Raadio 2 kõige naljakam saade
Raadio 2 üks populaarsemaid saateid on nagu salvestus hullumaja puhvetist, kus ühel pool letti on Indrek Ditmann ja teisel pool Jan Uuspõld. Nad on koomikuks sündinud improvisatsioonigeeniused.
Loe edasi
Uudised
Kahtlus: hindajad kergitavad korterite väärtust kunstlikult
Kas kinnisvarahindajad kerivad vahel kunstlikult korteri hinna üles, mille tõttu kallineb samas piirkonnas kinnisvara põhjendamatult palju? Sellele vihjavaid juhtumeid on teada, asjaosaliste kinnitusel on need erandid.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Kogukond päästab raieohus metsa
Võimalik, et see Eestis esimene kord, kui üks väike kogukond palub üldsuse abi, et osta metsafirmalt välja metsamaa, mida ähvardab lageraie.
Loe edasi
Uudised
Lageraie vastu võitlev kogukond tahab maa metsafirmalt välja osta
Läänemaal loodud mittetulundusühing üritab metsafirmalt välja osta neile hingelähedast maad ja päästa sellega metsa lageraiest. Kogukonna eestvedajad loodavad, et nende algatusest võtavad tuld ka teised.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Luua metsanduskoolis aitab keerulist ametit õppida virtuaalreaalsus
Jõgeva vallas asuv Luua küla on esmaspäeva hommikul inimtühi. Vähem kui 300 elanikuga asula on aga kooliperioodil ligi 500 inimese võrra suurem. Metsanduskool on see, mille järgi Luuat enim tuntakse.
Loe edasi
Probleem
Alkoholisõltuvuse ravi on kallis? Tegemist on müüdiga – see on tasuta
Eestis on hinnanguliselt 55 000 alkoholisõltlast, ent abi otsib aastas vaid mõni tuhat. Patsientide vähesuse üks põhjus on müüt, et ravi ei ole või see on kallis, kuid tegelikult on võimalused raviks olemas, pealegi tasuta
Loe edasi
Uudised
Väikehaigla sünnitusabi kvaliteet võib järele anda kriitilisel hetkel
Valga ja Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise otsuse taga on sünnituste vähenemine, mis teeb väikeses haiglas professionaalse abi tagamise keeruliseks.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Sõja hinda küsi iraaklastelt
Mõne päeva eest möödus 15 aastat Iraagi sõja algusest. 2003. aasta 20. märtsil tabasid Bagdadi pommid, mille lõhkemist vaatas kogu maailm otseülekandes teleritest. Turvaliselt.
Loe edasi
Uudised
Uuring avastas põhjaveest umbrohumürgi, mida Eestis ei müüda
Äsja valminud uuring näitas, kui suures koguses jõuavad Eesti pinna- ja põhjavette taimekaitsevahendite jäägid. Üllatavalt palju on vees ainet, mille sisaldusega tooteid Eestis ei müüda.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Adavere fenomen — olümpiakangelased tulevad maapaigust
Saskia Alusalu ja Marten Liiv alustasid noores eas kiiruisutamisega Adavere uisuovaalil ning nüüdseks on neist saanud olümpialased.
Loe edasi
Uudised
Noarootsi jahimehed küttisid kärntõves hundi, tegu võis olla ühega Pürksis koera purenuist
Noarootsi jahimehed küttisid Paslepas pühapäeval ühe hundi, kelle laskmise luba jahihooaja välisel ajal neile läinud neljapäeval antud oli.
Loe edasi
Uudised
MAALEHE DOKFILM | Värsketel jälgedel: hundid piirasid Läänemaa pere talu
Leila külas asuva talu pererahvas avastas laupäeva hommikul, et öösel olid hundid hoonete seinaääri nuuskinud ja kogu taluõue tihedalt jälgi täis tatsanud. “Minul emana võtab natuke kõhedaks,” ütles kahe väikse lapse ema Lii Toht.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Elujärg paraneb, aga mitte alkohoolikul
Eesti elanike alkoholitarbimine väheneb järjekindlalt. Nii näitab statistika. Usun, et nii ongi, sest faktid kinnitavad seda.
Loe edasi
Uudised
Maaettevõtja argipäev: poole ajast tegelen töötajate sõltuvus- ning rahaprobleemidega
Valgamaa ettevõtte Ökopesa juhi Triin Peipsi sõnul on sobivat spetsialisti peaaegu võimatu leida. Töötajad tuleb ise välja õpetada ning lisaks tegelda nende sõltuvus- ja rahaprobleemidega.
Loe edasi
Uudised
Laevakruiis on väga kallis, kuid sellest hoolimata eestlastele järjest jõukohasem
Hiljutise turismimessi Tourest ajal ja järel raporteerisid paljud ettevõtted, et senised rekordid kukuvad. Wris Reisibüroo müügikäive suurenes aastaga ligikaudu 9 protsenti ja jõudis 12 miljoni euroni. Enim suurenes puhkusereiside müük – 45 protsenti.
Loe edasi
Uudised
SUUR ÜLEVAADE | Milliseid reisikindlustuspettusi eestlased üritavad?
Eesti elanikud ei ole kunagi nii palju reisinud kui praegu ja reisi kvaliteedile rõhutakse varasemast rohkem. Selle põhjus on nii elujärje paranemises kui ka aastatega kogunenud oskuses leida taskukohane reis.
Loe edasi
Uudised
Eestlased reisivad enneolematult palju ja luksuslikult. Kust need võimalused tulevad?
Eesti elanikud ei ole kunagi nii palju reisinud kui praegu ja reisi kvaliteedile rõhutakse varasemast rohkem. Selle põhjus on nii elujärje paranemises kui ka aastatega kogunenud oskuses leida taskukohane reis.
Loe edasi
Arvamus
Nagu maast leitud
TUTTAV TUNNE: Vaata, koolivanaema tuleb! * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Arvamus
KAAMERAGA MAAL | Noarootsi Saunaralli – kuumaverelised seiklesid kuus tundi 20 saunas
Laupäeval liikus Lääne-Nigula valla teedel 45 autot, milles istunud sõpruskonnad ruttasid ühest saunast teise. Noarootsi Saunarallil kostitas tänavu võistlejaid 20 sauna. Oli traditsioonilisi saunu, telksaunu, klaasist kuppelsaunu, veokisse ehitatud või järelveetavaid saunu.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Patarei vanglasse kavandatakse kommunismikuritegude muuseumi
Eesti Mälu Instituut korraldab rahvusvahelise ideekonkursi, et leida parimaid lahendusi Tallinna loodavale rahvusvahelisele kommunismikuritegude muuseumile.
Loe edasi
Arvamus
HOMSES MAALEHES | Rahandusminister Tõniste: kõrge kütuseaktsiis on eelmiste koalitsioonide töö vili
Rahandusminister Toomas Tõniste tõdeb intervjuus, et tema poleks kindlasti kaasa läinud sellise aktsiisitõusuga ning ta pole veendunud, et purjus autojuhtide põhjustatud surmade arv on vähenenud tänu aktsiisitõusule.
Loe edasi
Intervjuu
Toomas Tõniste: mina nii hoogsat maksupaketti poleks teinud
Rahandusminister Toomas Tõniste tõdeb intervjuus, et tema poleks kindlasti kaasa läinud sellise aktsiisitõusuga ning ta pole veendunud, et purjus autojuhtide põhjustatud surmade arv on vähenenud tänu aktsiisitõusule.
Loe edasi
Intervjuu
KAAMERAGA MAAL | Jägala juga on endale külmaga lugematu hulga teravaid kihvu kasvatanud
Teadagi – umbes 8 meetri kõrgune Jägala juga on talviti ilus, aga mitte alati. Vahel on vett vähe ja siis niriseb astangult alla vaid vähest vett.
Loe edasi
Probleem
Taimekaitsevahendid ja väetised pole põhjaveest kuhugi kadunud
Riigikontrolli värske audit märgib, et hoolimata riigi seatud piirangutest ja toetustest, suureneb põhjavee saastumine väetistest pärit nitraatidega. Põhjavette jõuavad ka taimekaitsevahendite jäägid.
Loe edasi
Turism
Neid nõuandeid järgides leiad kindlasti odava lennupileti
Odavate lennupiletite leidmine pole kunagi olnud lihtsam kui praegu, sest internet pakub lõputult võimalusi. Siin on hulk nõuandeid, mida kasutades leiad kindlasti odava pileti.
Loe edasi
Elu
Eesti kunstnik arendab Vietnamis oma kaubamärki
Raplamaalt pärit Liisimari Randjärv on andekas kunstnik. Ta on kätt proovinud kõikvõimalike kunstivormidega, kuid nüüdseks jõudnud siidimaalini ja ehitab koos abikaasaga üles kaubamärki Liisi Silk.
Loe edasi
Elu
KAAMERAGA MAAL | Eesti kunstnik Liisimari Randjärv ehitab Vietnamis üles oma kaubamärki
Raplamaalt pärit Liisimari Randjärv on andekas kunstnik. Ta on kätt proovinud kõikvõimalike kunstivormidega, kuid nüüdseks on ta jõudnud siidimaalini.
Loe edasi
Elu
Eesti veekogudes leiduv elavhõbe lendab siia troopikast
Eesti rannikuvees püütavas kalas on suhteliselt palju elavhõbedat. Kuidas see aju ja närvisüsteemi, maksa, neere ja loodet kahjustav aine aga meie vetesse satub?
Loe edasi
Elu
HOMSES MAALEHES | Läänemere räim võib olla reostunum kui Vietnami pangasius
Vietnamis Mekongi jões kasvatatava kala reostatuse jälgi otsides jõudis Maaleht ootamatu tulemuseni. Selgus, et Läänemere rasvase kala söömisel tuleks piiri pidada, sest neis on rohkem mürke kui Vietnami pangasiuses.
Loe edasi
Probleem
MAALEHT VIETNAMIS: Läänemere räim võib olla reostunum kui Mekongi kala
Mekongi jões kasvatatava kala reostatuse jälgi otsides jõudis Maaleht ootamatu tulemuseni. Selgus, et Lääne­mere rasvase kala söömisel tuleks piiri pidada, sest neis on rohkem mürke kui Vietnami pangasiuses.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Teha uusi või parandada vanu?
Kolleeg rääkis hiljuti anekdoodi, kuidas juudi mees käib nutumüüri juures palvetamas. Iga päev tunde ja tunde. Kui talt küsiti, kas palvetamisest ka kasu on, vastas mees: räägi nagu müüriga.
Loe edasi
Arvamus
MAALEHE DOKFILM | Ohumärgid viitavad, et Vietnami ähvardab ökokatastroof
Teadlased hoiatavad, et lähima ligi saja aasta jooksul muutub Mekongi delta tundmatuseni. Selle tagajärjed on ettearvamatud. Maaleht uuris Vietnamis, miks vesine ja viljakas ala ohus on.
Loe edasi
Arvamus
Kohalik ostis Läänemaal kaevanduseks plaanitud maatüki ära ning suvitajast soomlane püstitas sinna skulptuuri
Nehatu küla elu ähvardas mõni aasta tagasi dolomiidikaevandus. Asi lõppes kohalike jaoks hästi, kuna kohalike ja valla vastuseisu tõttu kaevandust ei tulnud ja kaevandust plaaninud firma pani maad müüki.
Loe edasi
Arvamus
FOTOGALERII | Pisike Vietnami jõesaar on kalabasseinidest ruuduline, sealt jõuab meie poodi pangasius
Maalehe uurimisretkel Vietnamis Mekongi deltas sai selgeks üllatav asjaolu – hoolimata sellest, et jõe vesi on sogane ja suhteliselt reostunud, ei talletu mürgid ohtlikul määral seal kasvatatavasse pangasiuse kalasse.
Loe edasi
Arvamus
MAALEHE DOKFILM VIETNAMIST | Hirm Eestis müüdava Mekongi kala mürgisuse pärast on asjatu
Mekongi ökoloogiliste probleemide ja jões kasvatatava pangasiuse kala reostatuse jälgi otsides jõudsime üllatava tulemuseni.
Loe edasi
Arvamus
SUUR GALERII | Maaleht käis Vietnamis drooniga ujuvturul
Mekongi deltas keskkonnateemadel lugusid tehes vaatas Ivar Soopan droonikaameraga üle, kuidas käib kauplemine rohkem kui miljoni elanikuga Can Tho linna lähistel asuvail ujuvatel turgudel.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Maaleht Vietnamis – jõel hulpivate majade all kasvavad pirakad kalad
Vietnamis Mekongi delta ümbruses elab 20 miljonit inimest. Nad kasvatavad riisi, kalu, krevette ja kõikvõimalikke veekultuure sadadele miljonitele inimestele. Siinne ökosüsteem on aga ohus ja see mõjutab ka eestlaste toidulauda.
Loe edasi
Reportaaž
Maaleht Vietnamis: jõel hulpiva maja põranda all elab mitukümmend tonni kala
Mekongi deltast Eestisse toodava kala lihtne lugu – viie kuuga rammusaks, siis fileeks ja külmutusse ning konteinerites meie poodidesse.
Loe edasi
Reportaaž
KAAMERAGA MAAL | Kas Eestisse jõudev kala on reostunud?
Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan ja Delfi vanemtoimetaja Lauri Tankler rändavad Vietnamis Mekongi deltas ja uurivad, kas sealt Eestisse toodav kala on reostunud ning milline mõju on kliimamuutustel ning inimtegevusel sellele kogu maailma jaoks olulisele piirkonnale.
Loe edasi
Arvamus
Viga leidis tunnistamist
Valdek Alber meretagune maailm * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Arvamus
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Alkoholihindade erinevused Lätis ja Eestis
Värskest graafikust näeb, mil määral erinevad alkoholihinnad Eestis ja Lätis praegu ning möödunud aasta kevadel.
Loe edasi
Arvamus
Kaduvate Soome turistide asemele tuleb sama palju Vene turiste
Kui Soome turistide ja nende ööbimiste arv tänavu esimese kaheksa kuuga vähenes, siis selle mõju turismisektorile leevendas Vene turistide tagasitulek.
Loe edasi
Arvamus
KULUKAS MUUTUS | Soome turistide ööbimiste arv Eestis vähenes, Lätis aga suurenes järsult
Eesti turismisektoril on tänavu läinud hästi, aga ühes kategoorias on asjad halvasti — oleme kaotanud Soome turiste, kes käivad nüüd varasemast rohkem Lätis.
Loe edasi
Uudised
Teiste riikide kogemus: alkoturism paneb rohkem jooma
Teiste riikide kogemus näitab, et Eesti astus järsult alkoholiaktsiisi tõstes rehale. Piirikaubanduse puhul on raha kõrval oluline ka see, kuidas muutuvad inimeste joomisharjumused ja hakkamasaamine.
Loe edasi
Uudised
Osa Lätist Eestisse toodavast alkoholist on salakaup
Kuigi illegaalse alkoholi ostjate osakaal on viimase aasta jooksul natuke vähenenud (4 protsendilt 3-le), siis tegelikult ei pruugi see nii olla.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Vabadus teha kodust viinaladu
Mõne kuu eest kohtusin Gruusias sakslanna Francaga, kellega rääkisime alkoholi tarbimisest tema kodumaal, Skandinaavias ja Eestis. Franca sõnul on Lääne-Euroopas mõistlik alkoholi tarbimine aastasadade jooksul tekkinud harjumus.
Loe edasi
Probleem
Uuringu tulemused: kaotame Lätile aktsiisiraha ja rikume endiselt tervist
Eesti riigil jäi 2016. aastal alkoholiaktsiisi tõstmisest loodetud tulu saamata ja alkoholi tarvitamise sagedus suurenes. Olukord pole kiita, kuigi kindlasti saaks veel halvemini minna.
Loe edasi
Probleem
VENEMAA UFO-TEOORIA | Raketikatsetused tekitasid taevasse ebatavalised valguskerad
Paljudes Siberi piirkondades teatasid kohalikud elanikud üleeile öösel taevasse ilmunud seninägematutest suurtest valguskeradest ja levima hakkasid jutud tulnukate saabumisest, kirjutab Reisiportaal.
Loe edasi
Probleem
Setomaal murti sikk. Ründaja selgitab välja ekspertiis
Setomaal Tserebi külas murdis kiskja suure siku. Metsloomast maha jäänud küünisejälgede põhjal pakkusid jahimehed, et ründajaks oli karu.
Loe edasi
Arvamus
TUTTAV TUNNE: Kõhugaasid polegi nii halvad
Kui laps olin, sõitsin tädiga kaasa lautadesse, kus ta kolhoosi lehmi seemendas. Nüüd vist öeldakse selle kohta tiinestamine.
Loe edasi
Arvamus
KAAMERAGA MAAL | Magus abielu – Elvi on 50 aastat Kalevile truu olnud
Elu on magus, eriti, kui oled pool sajandit elanud kommide keskel. Selline kogemus on vaid üksikutel inimestel. Üks neist on Elvi Õismaa, Kalevi kompvekivalmistaja.
Loe edasi
Arvamus
KAAMERAGA MAAL | Supertöötajaga laudas – Maaleht jälgis asendustaluniku tööpäeva
Eestis on umbes 30 töötajat, kes on mõnes mõttes asendamatud. Seda sellepärast, et nad on ise teiste töötajate asendajad ning nendeta oleks talupidajatel keeruline puhkust saada või haiguse korral majapidamist töös hoida. Maaleht jälgis ühe asendustaluniku päevatööd.
Loe edasi
Arvamus
KÜTID: Eestile on jahiturismi vaja ja hanede küttimine ei ole massiline
Eesti kütid ja jahikorraldajad on mures, et täna ajakirjanduses näidatud jahituristide trofeefotod on tekitanud kära teema ümber, mis pole nii hull kui kõrvaltvaatajale tundub.
Loe edasi