Ivar Soopan
Ajakirjanik
Majapidamise kaevuvee kvaliteetseks muutmiseks kulus 2500 eurot
Lääne-Nigula vallas elav Astrid Roosileht on koduse puurkaevu veekvaliteediga aastaid hädas olnud. Hiljuti tellis ta uuringu, kust selgus, et vee puhastamiseks vajab ta kallist aparatuuri.
Loe edasi
Uudised
Joogivee uuring aitab tuhandet kaevuomanikku
Üle 2000 inimese on Eesti Kesk­konna­uurin­gute Keskusele teatanud, et soovivad oma joogivee kvaliteeti kontrollida, kuid detsembris välja kuulutatud uuringu käigus tehakse tasuta analüüse vaid tuhandele.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Ivar Soopan: päkapikkude tapmise aeg
Meie ümber on üks nähtamatu maailm, mille toimimisest keegi suurt ei tea. Ei peagi teadma, sest see toimib segamatult, üldjuhul sujuvalt ning polegi põhjust sekkuda või uurida, kuidas seal asjad käivad.
Loe edasi
Uudised
VÕIMAS MUUTUS: Haapsalu piiskopilinnusesse lisandub üle viie miljoni eest närvikõdi
Järgmisel aastal avatakse Haapsalu piiskopilinnuse pealinnuses aasta ringi kasutatav keskaja ajalugu käsitlev tegevusmuuseum-külastuskeskus. Ulatuslik renoveerimine ja ehitus läheb maksma 5,3 miljonit eurot.
Loe edasi
Uudised
Uskuge või mitte: Omniva probleemid on seljatatud, pakid liiguvad taas
Omniva esindaja sõnul on ettevõtte uus logistikakeskus nüüdseks sellises töökorras, et enamik saadetisi jõuab adressaadini õigel ajal.
Loe edasi
Uudised
Monika Salu vallavanemakarjäär võib jääda üsna lühikeseks
Juunikuust Kuusalu valda maatriksjuhtimise meetodeil tüürinud Monika Salu ametisoleku aeg võib jääda lühikeseks, sest volikogus tekkinud uus koalitsioon kavatseb vallavanemat umbusaldada.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Haapsalu turul avati kohaliku toidu kauplus
Laupäeva hommikul avati Haapsalu turul Läänemaa talunike toiduvõrgustiku Otse Tootjalt Tarbijale (OTT) toidukauplus.
Loe edasi
Uudised
Mootorratta juhiloa saamiseks peab edaspidi läbima keerulisema sõidueksami
Tänavune aasta on mootorratturitele olnud rekordiliselt traagiline: 117s kannatanutega õnnetuses on hukkunud kuus ja viga saanud 123 inimest. Seega pole imestada, miks tsikliloa saamise sõidueksam keerulisemaks muutub.
Loe edasi
Uudised
Hiina turistid sularaha ei kasuta ning võivad Eestis maksetega hätta jääda
Eesti püüab sammu pidada läänemaailmas leviva võitlusega hiina turistide pärast, see nõuab turismitööstuselt uutmoodi mõtlemist. Kui me end Hiina järgi ei kohanda, jääme ilma kopsakast tulust.
Loe edasi
Mõjukad 2018
MAAELU MÕJUTAJAD 2018 | Jaanus Vihand on viinud Coopi arengujoone enneolematusse kõrgusse
Jaanus Vihandist kirjutades võiks alustada kõige igavamal moel – kõik kulgeb oma rada. Kuid “kulgemine” ei ole Vihandi kontekstis igav, see näitab hoopis juba varasema väga heamineku jätkumist.
Loe edasi
Mõjukad 2018
Monika Salu katsetab Kuusalus kriitikute kiuste Eesti omavalitsustes enneolematut juhtimismeetodit
Kuusalus käib kodusõda. Pikaaegne vallavanem kaotas suvel töö ja uus pealik Monika Salu teeb erakordseid muudatusi, mis opositsioonile ei meeldi ning puudutavad nii ametnikke kui ka vallarahvast.
Loe edasi
Mõjukad 2018
Piirikaubandus suurendas joomist ja illegaalse kange alkoholi osakaalu
Kümne aasta taguse ajaga võrreldes on Eesti elanike alkoholitarbimine vähenenud küll muljetavaldavalt palju, ent alkoholiaktsiisi tõusu ja piirikaubanduse hoogustumise perioodil sai see tagasilöögi.
Loe edasi
Mälu
Sõda Ukrainas ning soov kogeda midagi põnevat ja seikluslikku ärgitab Kaitseliitu astuma
Eesti vanim ja suurim jõustruktuur – vabatahtlikke riigikaitsjaid koondav Kaitseliit – saab 11. novembril 100aastaseks. Millega kaitseliitlased tänapäeval tegelevad?
Loe edasi
Mälu
VIDEO | Nii valmivad kirstud, milles meid viimsele teekonnale saadetakse
Soomlased sängitatakse mulda heledas puuvillase või linase kangaga kaetud kirstus, eestlased aga pigem hallides, naised ka vanaroosas toonis kunstsiidiga üle löödud puusärkides.
Loe edasi
Mälu
VIDEO | Mida peaksid teadma, kui soovid lahkunud lähedase surnukeha tuhastada?
Lahkunu tuhastamisega pöörduvad eestlased tagasi oma juurte manu, sest on ju põletusmatus olnud siinsele rahvale traditsiooniliselt ainuomane surnu ärasaat­mise tava.
Loe edasi
Päevateema
EESTI POSTI TEENUS, MILLEST KEEGI EI TEA: maal saad isegi mööbli tasuta koju tellida
Paanikaks pole põhjust – Omniva kontorite arvu vähenemisel jääks postiteenus maal ikkagi kättesaadavaks. Juba praegu on ettevõttel teenuseid, mis on mugavamad ja odavamad kui postipunktis käimine, aga teavad sellest vähesed.
Loe edasi
Päevateema
Pankadel on veel 150 000 paroolikaardi kasutajat
Eestis on kokku umbes 150 000 pangaklienti, kes endiselt kasutavad veebipangas audentimiseks peatselt kehtivuse kaotavat koodikaarti. Enim paroolikaarte on kasutuses Swedbanki klientide hulgas.
Loe edasi
Uudised
Koodikaardid kaovad. Kuidas ennast edaspidi pangas tuvastada?
Kümned tuhanded pangakliendid kasutavad veebis autentimiseks veel koodikaarti, kuid järgmise aasta veebruariks peavad nad otsustama, millise uue võimaluse enda isiku tuvastamiseks valivad.
Loe edasi
Vaatlus
ANALÜÜS: Milline erakond kasutab sotsiaalmeediat kõige halvemini ja kes on Facebooki-meister?
Sotsiaalmeediakanalid on erakondadele kiired, odavad ja mõjusad moodused luua uusi kontakte ning mõjutada valijaid. Kõik Eesti erakonnad kasutavad Facebooki, aga nende oskus seda teha kõigub kahe äärmuse vahel.
Loe edasi
Päevateema
Tasuta bussid purustavad reisijate arvu rekordeid. Kas kommertsliinide arvelt?
Tasuta bussidega sõitjate arv on enneolematult suur – augustis sõideti avalikel liinidel 376 000 korral rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Kommertsliinidele ja Elronile on see hakanud mõju avaldama.
Loe edasi
Päevateema
VIDEO I Eestlased plastikureostust avastamas – Horvaatia saarte varjatud randu katab jäätmekiht
Haapsalu purjetaja, keskkonnaprobleemidele tähelepanu pöörava Agur Paesülla seiklus Horvaatia rannikul jätkub ettearvamatu merereisiga Visi saarele.
Loe edasi
Arvamus
Vaikimine pole alati kuld ega rääkimine hõbe
SÕNA SEKKA | Üks uus amet * TUTTAV TUNNE | Vaikimine pole alati kuld * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Tappev reostus – Vahemere traalerite võrku jääb 10 kilo kala kohta üks kilo plastikut
Selja taga 2500 kilomeetrit autosõitu Haapsalust Aadria mere äärde Horvaatiasse. Oleme valmis merele minema, et teha selgeks, kui reostunud on Vahemeri.
Loe edasi
Arvamus
Michel Sittow Kumus - kunstisaal või lastesõim?
TUTTAV TUNNE: Kunstisaal või lastesõim? * SÕNA SEKKA: Usaldage mälestusi * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Hulljulge ettevõtmine – Eesti katamaraan kihutas mööda maad Vahemerele maailma parandama
Tänavu juunikuus valmis Agur Paesüllal 6,4-meetrine katamaraan. Keskkonnakaitsja hingega purjetaja kolm aastat kestnud ehitustöö sai jätku 9. septembril, mil purjepaat Haapsalus järelkärule tõsteti ning autonina Horvaatia poole keerati.
Loe edasi
Uudised
Seiklus algas – purjekaga mööda maad Eestist Vahemere äärde plastprügi korjama
Haapsallane Agur Paesüld alustas läinud pühapäeval ligi 2500 km pikkust teekonda Horvaatiasse. See sõit on ebatavaline mitmel põhjusel. Maaleht teeb reisi kaasa, et avantüristlik seiklus jäädvustada.
Loe edasi
Päevateema
Kihnu Veeteed: lõbusõiduks mõeldud laevadega pole võimalik liine töös hoida
Seitsme laevaga väikesaarte vahel opereeriv ettevõte Kihnu Veeteed tõdeb, et mõne aluse tehnilise seisukorra tõttu on keeruline pidada regulaarset liiniühendust. Suvine suur liinikatkestus Ruhnu liinil sai üllatus olla vaid poliitikutele.
Loe edasi
Päevateema
VIDEO: Selline on Prangli parvlaev, mille saarerahvas soovib uuega asendada
Prangli ja mandri vahel sõitev Wrangö on üsna uus laev, aga parvlaeva on pidevalt saatnud tehnilised rikked.
Loe edasi
Päevateema
Leedoga seotud firma võtab Kihnu Veeteedelt üle Prangli parvlaevaliini
Tänavu oktoobrist vahetub Prangli parvlaevaliini operaator, sest vedaja leidmiseks korraldatud hankel tegi konkurent praegusest operaatorist Kihnu Veeteedest üle kahe korra odavama pakkumuse.
Loe edasi
Uudised
Kampade hirmus: noorte kuritegevus mullu suurenes, aga räiget vägivalda oli vähem
Maal pole noortekampade tekkeks vajalikku anonüümsust, kuid pahateod ei jää sealgi tegemata. Noorte kuritegevust on rohkem seal, kus üldises statistikas rohkem vägivalla­kuri­tegusid. “Kui löövad täiskasvanud, hakkavad lööma ka lapsed,” ütleb vanemprokurör Ülle Saar.
Loe edasi
Uudised
NIMEKIRJAD | Millise eriala arstide juurde ja kus on Eestis kõige pikem järjekord? Millises haiglas saab kõige kiiremini eriarstiabi?
Iga haigla osas on välja toodud kolm ambulatoorset eriala, kuhu on kõige pikem järjekord 1. augusti seisuga.
Loe edasi
Päevateema
Koolide nipid: kui on julgust, saab kotid kergemaks, hommikud hilisemaks ja koolitoidu tervislikuks
Üha rohkem on koole, kel leidub julgust pakkuda loovaid lahendusi, mis koolis käimise kogu kooliperele mõnusamaks teevad. Rohtu on leitud nii raskete kottide kui ka unisena kooli jõudmise vastu.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Eriarsti valides hinga rahulikult
Tänavu kevadel püüdsin saada visiidiaega ühe eriarsti juurde. Elukoht oli Tallinnas, aja kokkuhoiuks vaatasin visiidiaegu pealinnast.
Loe edasi
Päevateema
Üllatav uuringutulemus: maaelanikud saavad linnarahvast paremini eriarstiabi
Kuigi see kõlab uskumatult, näitab sotsiaaluuring, et maal on arstiabi paremini kättesaadav kui linnas. Mullu ei saanud eriarstiabi otsinud linnaelanikest vastuvõtule 14%, maa-asulais oli hättajääjaid poole vähem.
Loe edasi
Päevateema
VIDEO | Haapsalu rehabilitatsioonikeskus avas ratastoolikasutajatele ainulaadse mängu- ja tegevuspargi
Täna avas Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus promenaadi äärde mängu- ja tegevuspargi aktiivseks vabaaja veetmiseks eelkõige ratastoolis inimestele, nende pereliikmetele ning kaaslastele.
Loe edasi
Intervjuu
Maailmakoristuspäeva saatejuht Kristo Elias: riik peaks seisma selle eest, et prügi sorteerimine oleks motiveeriv
“Osooni” saatejuht ja toimetaja Kristo Elias on äsja maha ajanud habeme, mis tal nädalaga koos sõpradega Lätis matkates ette kasvas. Ta on tagasi ERRi telemajas ja valmistub uueks televäljakutseks, mille mastaap paneb õlgu väristama.
Loe edasi
Reportaaž
Martna mesinik tõestas, et Austraalia imetaru meeldib ka Eesti mesilastele
Martna mees Arvo Kirs on ilmselt kõige uuendusmeelsem mesinik Eestis, kirjutab homne Maaleht. Kaks aastat tagasi ostis ta Austraaliast ennenägematult innovaatilise mesitaru, kuid kas see ka Eestis toimib, selgus alles nüüd.
Loe edasi
Uudised
FOOKUSES: Teenindus ja kaubandus meelitab inimesed traditsiooniliselt maatöölt
Maal elavate inimeste töökohavalikud on aastate jooksul pea peale pööratud – inimesed lähevad tööle pigem teenindusse ja kaubandusse, mitte traditsiooniliselt maaeluga seotud valdkondadesse.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Tee heategu – Haapsalu purjetaja kutsub huvilisi Vahemerele katamaraaniga sõitma ja prügi korjama
Hiljuti katamaraani valmis saanud Haapsalu purjetaja Agur Paesüld alustab septembris kahenädalast reisi Vahemerel. Keskkonnast hoolivad huvilised saavad temaga kaasa sõita.
Loe edasi
Uudised
Haapsalu mees läheb oma kätega ehitatud katamaraaniga Vahemerele prügi korjama
Agur Paesüld kavatseb enda ehitatud katamaraaniga minna Vahemerele plastprügi korjama. Keskkonnakaitsjast purjetaja võtab ette eraldatud Horvaatia rannad, mis on maa poolt raskesti ligipääsetavad.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kuulus Treppoja on nireks kuivanud, kõrvalolev liivakarjäär aga triiki vett täis
Treppoja kõrval elav Kloogaranna elanik pakub, et oja kuivamisel võib olla seos liivakarjääriga, mis vett endasse kogub.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO | Kuulus Treppoja on kuivanud kahesentimeetriseks nireks. Kas põhjus on põuas, kopratammides või hoopis liivakarjääris?
Treppoja astangud on populaarne vaatamisväärsus, kuid merre voolav joastik on praegu kuiv nagu puuämber. Põhjus võib olla põuas, aga kohalik elanik soovib selgust, kas vee võis endasse imeda hoopis sealne liivakarjäär.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO | Haapsalu Väiksel viigil niidetakse veetaimi
Haapsalu Väiksel viigil niidetakse täna altpoolt veepiiri taimi. See on vajalik, et viigil saaks sõita aurupaat Kallis Mari. Kui veetaimed kasvavad liiga suureks, jäävad need aurupaadi sõukruvi külge kinni.
Loe edasi
Uudised
Kümned tuhanded inimesed ajavad Eestis läbi vesikäimla ja vannitoata
Vesikäimlad olid kasutuses Indias Harappa kultuuri igas majapidamises juba ligi 4500 aastat tagasi, aga meil läheb selle saavutamisega veel aega. On maakondi, kus neljandikul peredest see luksus puudub.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Haapsalus hakkasid metsmaasikad suve jooksul teist korda õitsema
Haapsalus Sadama tänaval hakkasid paari päeva eest metsmaasikad sel suvel teist korda õitsema.
Loe edasi
Arvamus
Eestlane räägib ilmast rohkemgi kui inglane
SÕNA SEKKA: Kannatame ikkagi ära * TUTTAV TUNNE: Märk nii elust kui surmast * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
Soojarekord löödi nii ametlikult kui ka mitteametlikult
“Räägitakse kuumarekordist Lääne-Nigulas, aga Uuemõisas on veel soojem,” ütles Haapsalus elav ilmahuviline Toivo Tomingas teisipäeval pärast seda, kui Lääne-Nigula ilmajaamas oli õhutemperatuuriks mõõdetud 32,4 kraadi.
Loe edasi
Uudised
VIDEOD | Nädalavahetusel müristasid Haapsalus mootoreid ameerika autod
Haapsalu oli nädalavahetusel erakordselt rahvarohke - linna täitsid ameerika autod ja neid imetlevad inimesed.
Loe edasi
Päevateema
Kõige rohkem tööealisi on Ruhnus, enim ülalpeetavaid aga Viljandis. On see hea või halb?
Kas ehitada koolimaju või hooldekodusid? Omavalitsuste elanike vanuse statistika võimaldab teha põnevaid järeldusi, miks just mõnes paigas on nii palju noori, aga teises armastavad elada eakad.
Loe edasi
Uudised
Talvine elektri hind sõltub Norra sügisvihmadest
Elektri börsihinna tõus aasta lõpuks ligi kolmandiku võrra võib saada tõeks, aga see on kõigest ennustus. Ennatlikult koduse elektri hinnapaketti vahetades ei pruugi tarbija kokkuvõttes kasu lõigata.
Loe edasi
Uudised
Kadunud pärandi pärl: Hellenurme vesiveski - viimane Eestis, mis veel vee jõul töötab
Hellenurme veskiemanda Mae Juske kannatlikkus ja ettevõtlikkus on sama imekspandavad kui paik, millel ta hinge sees hoiab. Ta räägib oma tegevusest ainult naerulsui, nagu oleks see sama loomulik kui veskitammist alla voolav vesi.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Tasuta asjade iseloomulik konks
Kui annad lapsele jäätise, lubad seda poole peale limpsida ja siis võtad maiuse käest, teeb laps suure tõenäosusega kõva häält.
Loe edasi
Uudised
Erisused muudavad bussiliikluse maakonniti nüansirohkeks, kõige segasemad lood on Pärnu- ja Läänemaal
Enamikus maakondades on 1. juulist avaliku teenindamise lepinguga maakonnaliinidel tasuta bussisõit kõigile vanusegruppidele, eristuvad aga neli maakonda. Erisusterikas on bussiliiklus Pärnu- ja Läänemaal.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Haapsalu purjetaja murdis kolm aastat tööd ja nüüd on see valmis – kuulsa katamaraanitüübi koopia künnab laineid
See lugu algas kolm aastat tagasi, kui Agur Paesüld hakkas garaažis katamaraani ehitama. Aguril on selle purjekaga suured plaanid, mis ulatuvad kodusest merest palju kaugemale.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kuidas olla mõjukam? Noored peavad Haapsalus (eel)arvamusfestivali
Täna peetakse Haapsalu promenaadil esimest Noorte [eel]arvamusfestivali, mille eesmärk on suurendada noorte hääle mõju avalikus aruteluruumis.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Romantilises Haapsalus tegi suve esimese reisi aurupaat Kallis Mari
Täna alustas Haapsalu Väiksel viigil huvisõite aurupaat Kallis Mari. 1955. aastal Rootsis ehitatud aurupaat teeb Väiksel viigil sõite teist suve, varem sõidas puuküttel paat reisijaid Tagalahel.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Sääsed ründavad? Vaata, kuidas valmistada looduslikku sääsepeletit
Looduskosmeetika töötube korraldav Anni Raie osaühingust Ökohipi õpetas Haapsalus huvilistele, kuidas valmistada looduslikku sääsepeletit.
Loe edasi
Uudised
Kolme ministeeriumi suhtes algatati tselluloositehase planeerimise asjus menetlus
Andmekaitse inspektsioon algatas kolme ministeeriumi suhtes järelevalvemenetluse, et kontrollida tselluloositehasega seotud dokumentide registreerimata jätmist. Bürokraatliku arusaamatusena tunduval vaidlusel on tundlik sisu, sest see puudutab tselloositehase planeerimist.
Loe edasi
Uudised
Soome rafineerimistehases töötanud eestlane: see, et loodust ei reostata, on täielik jama
Kahes Soome biorafineerimistehases töötanud eestlane kirjeldab seda, mida võõras silm tootmishoonetes ei näe. Ta leiab, et hoolimata abinõudest võivad seesugused tehased loodust reostada.
Loe edasi
Uudised
TUTVU | Nimekiri külmikumarkidest, mida peetakse tuleohtlikeks
Suurbritannias on uuritud külmikute ohtlikkust peamiselt selle järgi, millisest materjalist on kapp tehtud ja kui süttimisohtlik on agregaadi isolatsioonimaterjal.
Loe edasi
Uudised
Neli aastat, 20 põlengut: leekidesse lahvatavad külmkapid põhjustavad Eestis ränki õnnetusi
Nelja aasta jooksul on külmkapist alguse saanud 20 tulekahju, neist üks lõppes inimese surmaga ja teine tappis 44 looma.
Loe edasi
Uudised
LIGINULLENERGIAMAJAD | Eesti kõige targemas kortermajas analüüsivad teadlased peaaegu kõike, mida annab mõõta
„Ei ole ühtegi renoveeritud hoonet, mis oleks nii hästi üles mõõdistatud,“ ütleb Tallinna Tehnikaülikooli ehitusteaduskonna doktorant Anti Hamburg, kui liigume Tallinnas Akadeemia tee 5a kortermajas.
Loe edasi
Uudised
LIGINULLENERGIAMAJAD | Miks on vaja soojustagastusega ventilatsiooniagregaati?
TTÜ tehnikamagister ja lektor Teet Tark selgitas, et soojustagastuse agregaat on vajalik küttekulu kokkuhoiuks, sissetõmmatava õhu eelsoojendamiseks ja õhu puhastamiseks.
Loe edasi
Uudised
LIGINULLENERGIAMAJAD | Riik kehtestab nõuded, nende täitmise kulu jääb eraomaniku kanda
Arhitekt Mihkel Tüüri sõnul on liginullenergia määruse üheks miinuseks see, et nõudmised kehtestab riik, aga kinni peab selle maksma erasektor.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Keila – väikelinn, kus on Eesti suurim kool ja kus võib metsa ära eksida
Keila on huvitav linn. Mõni võtab seda Tallinna eeslinna või magalana, kuid see on ülekohtune määratlus.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Keila – väikelinn, kus on Eesti suurim kool ja kus võib metsa ära eksida
Keila on huvitav linn. Mõni võtab seda Tallinna eeslinna või magalana, kuid see on ülekohtune määratlus.
Loe edasi
Päevateema
Liginullenergiamajad: Soome võitleb hallitusega, Eestis on viimane aeg naabrite vigadest õppida
Soome on hädas aastate eest ehitatud hoonetes lokkava hallitusega ning paljude koolide siseõhk ei vasta nõuetele. Kas see on tulevik ka Eestis, kus tulevaste majade sisekliima hakkab sõltuma peagi jõustuvast liginullenergia nõudest?
Loe edasi
Päevateema
KAAMERAGA MAAL | Suur osa vesiveskitest on langenud varemetesse, vilja jahvatab vaid üks
Eesti tööstuspärandi ühed võimsamad näited on vesiveskid. Neil oli minevikus erakordselt suur tähtsus. Maaleht uuris kaameraga viit paika, kus vesiveski veel jahvatab, veskihoone on taastatud või kus on alles vaid varemed.
Loe edasi
Päevateema
Analüütik: laenuintress on soodne, kuid nii see ei jää
SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor hoiatab, et nullilähedane EURIBOR teeb laenamise soodsaks, aga tulevikule mõeldes võiks arvestada suuremate intressimaksetega.
Loe edasi
Päevateema
Pangad vastavad: kas vanemapuhkus takistab kodulaenu saamist?
Kui pere üks liige on vanemapuhkusel, tal oli varem korralik palk ja tulevikus on töökoht olemas, kas pere saab kodulaenu?
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Käes on sõitvate katuste aeg
Päris suur osa Eesti elanikest peaks tundma kergendust – tulumaksureform jätab neile pisut rohkem raha kätte, kui varem jäi. See suurendab tarbimist ja seeläbi kasvab Eesti majandus.
Loe edasi
Uudised
Kinnisvara hinnaralli: laulva revolutsiooni põlvkond otsib kodu
Eelmise aasta kiire palgakasv ja kõrge tööhõivemäär soosivad kinnisvara ostmist ning uute korterite ja majade ehitamist, kirjutab ülehomne Maaleht. Lisaks on kodu soetamiseks valmis arvukas laulva revolutsiooni põlvkond.
Loe edasi
Uudised
Maale reoveemahutite ehitamiseks saab peagi toetust küsida
Linnade ümbrused on täis suvilaid, mille reoveemahutid ja imbkaevud pole loodud aasta ringi kasutamiseks. Nüüd saavad eraisikud küsida riigilt toetust, et ehitada piisavalt suured mahutid või uuendada vanu.
Loe edasi
Elu
Jan Uuspõld ja Indrek Ditmann teevad saadet joodikutele
Raadio 2 üks populaarsemaid saateid on nagu salvestus hullumaja puhvetist, mille ühel pool letti on Indrek Ditmann ja teisel pool Jan Uuspõld – koomikuks sündinud improvisatsioonigeeniused.
Loe edasi
Elu
VIDEO: Eesti suurimal huumorifestivalil esineb poolsada artisti
Nii palju nalja ja meelelahutust kolme päeva jooksul ühe korraga ühes paigas pole Eestis kunagi saanud. 8.-10. juunil esineb Tallinna külje all Luigel kokku ligi poolsada Eesti tipphumoristi, näitlejat, luuletajat, mustkunstnikku ja muusikut.
Loe edasi
Elu
VIDEO: Uuspõllu ja Ditmanniga stuudios – nii sünnib Raadio 2 kõige naljakam saade
Raadio 2 üks populaarsemaid saateid on nagu salvestus hullumaja puhvetist, kus ühel pool letti on Indrek Ditmann ja teisel pool Jan Uuspõld. Nad on koomikuks sündinud improvisatsioonigeeniused.
Loe edasi
Uudised
Kahtlus: hindajad kergitavad korterite väärtust kunstlikult
Kas kinnisvarahindajad kerivad vahel kunstlikult korteri hinna üles, mille tõttu kallineb samas piirkonnas kinnisvara põhjendamatult palju? Sellele vihjavaid juhtumeid on teada, asjaosaliste kinnitusel on need erandid.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Kogukond päästab raieohus metsa
Võimalik, et see Eestis esimene kord, kui üks väike kogukond palub üldsuse abi, et osta metsafirmalt välja metsamaa, mida ähvardab lageraie.
Loe edasi
Uudised
Lageraie vastu võitlev kogukond tahab maa metsafirmalt välja osta
Läänemaal loodud mittetulundusühing üritab metsafirmalt välja osta neile hingelähedast maad ja päästa sellega metsa lageraiest. Kogukonna eestvedajad loodavad, et nende algatusest võtavad tuld ka teised.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Luua metsanduskoolis aitab keerulist ametit õppida virtuaalreaalsus
Jõgeva vallas asuv Luua küla on esmaspäeva hommikul inimtühi. Vähem kui 300 elanikuga asula on aga kooliperioodil ligi 500 inimese võrra suurem. Metsanduskool on see, mille järgi Luuat enim tuntakse.
Loe edasi
Probleem
Alkoholisõltuvuse ravi on kallis? Tegemist on müüdiga – see on tasuta
Eestis on hinnanguliselt 55 000 alkoholisõltlast, ent abi otsib aastas vaid mõni tuhat. Patsientide vähesuse üks põhjus on müüt, et ravi ei ole või see on kallis, kuid tegelikult on võimalused raviks olemas, pealegi tasuta
Loe edasi
Uudised
Väikehaigla sünnitusabi kvaliteet võib järele anda kriitilisel hetkel
Valga ja Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise otsuse taga on sünnituste vähenemine, mis teeb väikeses haiglas professionaalse abi tagamise keeruliseks.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Sõja hinda küsi iraaklastelt
Mõne päeva eest möödus 15 aastat Iraagi sõja algusest. 2003. aasta 20. märtsil tabasid Bagdadi pommid, mille lõhkemist vaatas kogu maailm otseülekandes teleritest. Turvaliselt.
Loe edasi
Uudised
Uuring avastas põhjaveest umbrohumürgi, mida Eestis ei müüda
Äsja valminud uuring näitas, kui suures koguses jõuavad Eesti pinna- ja põhjavette taimekaitsevahendite jäägid. Üllatavalt palju on vees ainet, mille sisaldusega tooteid Eestis ei müüda.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Adavere fenomen — olümpiakangelased tulevad maapaigust
Saskia Alusalu ja Marten Liiv alustasid noores eas kiiruisutamisega Adavere uisuovaalil ning nüüdseks on neist saanud olümpialased.
Loe edasi
Uudised
Noarootsi jahimehed küttisid kärntõves hundi, tegu võis olla ühega Pürksis koera purenuist
Noarootsi jahimehed küttisid Paslepas pühapäeval ühe hundi, kelle laskmise luba jahihooaja välisel ajal neile läinud neljapäeval antud oli.
Loe edasi
Uudised
MAALEHE DOKFILM | Värsketel jälgedel: hundid piirasid Läänemaa pere talu
Leila külas asuva talu pererahvas avastas laupäeva hommikul, et öösel olid hundid hoonete seinaääri nuuskinud ja kogu taluõue tihedalt jälgi täis tatsanud. “Minul emana võtab natuke kõhedaks,” ütles kahe väikse lapse ema Lii Toht.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Elujärg paraneb, aga mitte alkohoolikul
Eesti elanike alkoholitarbimine väheneb järjekindlalt. Nii näitab statistika. Usun, et nii ongi, sest faktid kinnitavad seda.
Loe edasi
Uudised
Maaettevõtja argipäev: poole ajast tegelen töötajate sõltuvus- ning rahaprobleemidega
Valgamaa ettevõtte Ökopesa juhi Triin Peipsi sõnul on sobivat spetsialisti peaaegu võimatu leida. Töötajad tuleb ise välja õpetada ning lisaks tegelda nende sõltuvus- ja rahaprobleemidega.
Loe edasi
Uudised
Laevakruiis on väga kallis, kuid sellest hoolimata eestlastele järjest jõukohasem
Hiljutise turismimessi Tourest ajal ja järel raporteerisid paljud ettevõtted, et senised rekordid kukuvad. Wris Reisibüroo müügikäive suurenes aastaga ligikaudu 9 protsenti ja jõudis 12 miljoni euroni. Enim suurenes puhkusereiside müük – 45 protsenti.
Loe edasi
Uudised
SUUR ÜLEVAADE | Milliseid reisikindlustuspettusi eestlased üritavad?
Eesti elanikud ei ole kunagi nii palju reisinud kui praegu ja reisi kvaliteedile rõhutakse varasemast rohkem. Selle põhjus on nii elujärje paranemises kui ka aastatega kogunenud oskuses leida taskukohane reis.
Loe edasi
Uudised
Eestlased reisivad enneolematult palju ja luksuslikult. Kust need võimalused tulevad?
Eesti elanikud ei ole kunagi nii palju reisinud kui praegu ja reisi kvaliteedile rõhutakse varasemast rohkem. Selle põhjus on nii elujärje paranemises kui ka aastatega kogunenud oskuses leida taskukohane reis.
Loe edasi