Ivar Soopan
Ajakirjanik
KAAMERAGA MAAL: Sild Noarootsi ja Haapsalu vahele – 80 aastat pikk unistus võib täituda
Noarootsi poolsaare rahval on olnud ligi 80 aastat unistus – kui ehitataks otsetee üle vee Haapsallu, vähendaks see nende linnaskäimise ajakulu oluliselt. Nüüd on sillaehitus taas päevakorral.
Loe edasi
Uudised
Kas luigest võiks taas saada jahilind?
Luiged olid Eestis enne okupatsiooni jahilinnud. Maaleht uuris, kas luikede arvukuse suurenemine võib tähendada seda, et neid saab tulevikus taas küttida.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Haapsalu külje all asuv Kiltsi rüütlimõis võlub salapäraga
Haapsalu-Rohuküla tee ääres asuvad pika ajalooga Kiltsi rüütlimõisa varemed, millest on praeguseks vähe järel. Kohati on säilinud peahoone portaali kaunistused, millele ilmselt okupatsiooni ajal on lisanud värvi nõukogude sõjaväelaste pintslid.
Loe edasi
Uudised
Noarootsi tammtee Haapsallu on tehniliselt võimalik
Kui Noarootsi poolsaare ühendamine Haapsaluga teostub, saab sellest Eesti pikim tammtee, mis on ehitatud 121 aastat hiljem, kui valmis tee Saaremaa ja Muhu vahel. Eile tutvustatud analüüs annab õnnestumiseks lootust.
Loe edasi
Uudised
LENNUVIDEO: Veetaimed sundisid Haapsalu aurupaadi mõneks päevaks kai äärde
Laupäeval tegi Haapsalu Väiksel viigil esimesed sõidud aurupaat Kallis Mari, kuid pärast paari ringi selgus, et veetaimed on aastaga jõudsalt kasvanud.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Eesti suurim aed näeb linnulennult uhke välja
Tallinna botaanikaaed on ses mõttes mõnus paik, et seal saavad naudingu nii need, kel on süvenenud huvi taimede vastu kui ka inimesed, kes tahavad niisama loodust nautida.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Tallinna kesklinna parklas kaevatakse välja sadu luustikke
Tallinna kesklinna Tõnismäe 11a kinnistul kaevavad arheoloogid välja luustikke. See on 1710. aastal hävinud vana Kaarli kiriku kalmistu, kuhu hakati inimesi matma rohkem kui 400 aastat tagasi.
Loe edasi
Uudised
Suur osa vanadest talunimedest aadressina kaovad
Kõik omavalitsused üle Eesti muudavad või parandavad koha-aadresse, mis muu hulgas tähendab, et tuhanded talukohad ja muud hoonetega kinnistud saavad varasemast teistsuguse, omanikele harjumatu nime.
Loe edasi
Uudised
Tallinna kesklinna märkamatu plats peidab sadu iidseid luustikke
Tallinna kesklinna tiheda liiklusega tänavate vahel kaevavad arheoloogid välja luustikke. See on 1710. aastal hävinud vana Kaarli kiriku kalmistu, kuhu hakati inimesi matma rohkem kui 400 aastat tagasi.
Loe edasi
Uudised
Hoiu- ja kaitsealasid läbistavad õhuliinid tapavad linde
Mitmes Eesti paigas lõhestavad elektrivõrgu õhuliinid lindude lennutee. Kõige ohtlikumad liinid kõrguvad hoiu- ja kaitsealadel, kus vastupidiselt ala eesmärgile inimese loodud rajatised linde hoopis tapavad.
Loe edasi
Probleem
Jaanilõketes põletatav olmeprügi tõstab õhureostuse ohtlikule tasemele
Igal aastal 24. juuni öösel löövad kõik õhusaastet mõõtvate seirejaamade mõõteriistad “punasesse”, sest lugematus arvus lõketes põletatakse koos puiduga ohtralt plasti sisaldavat olmeprügi.
Loe edasi
Probleem
Taevaskoja jõelaev Lonny saab päikesepatareid ja alustab hooaega varem
Taevaskojas Saesaare paisjärvel sõitev jõelaev Lonny saab tänavu lõbureise alustada varem kui varasematel hooaegadel, sest hakkab liikuma päikeseenergia ja elektrimootori jõul.
Loe edasi
Probleem
KAAMERAGA MAAL: Eesti-Vene veepiirile uute toodrite paigaldamine tekitas kohalikus elanikus kahtlusi
Endine tele- ja raadioajakirjanik Kalle Mälberg andis Maalehele teada oma kahtlustest, mis kõlasid nii nagu oleks Eesti vabatahtlikult loobunud osast oma territooriumist.
Loe edasi
Uudised
Kartus, et Eesti liigutab piiri Venemaaga, osutus asjatuks
Eesti loovutab osa oma territoriaalveest Venemaale – selline teade tähendaks skandaali ja viiks ametist mõne ministri või isegi valitsuse. Maaleht uuris asja – rahu, kontrolljoon jääb oma endisse paika.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Eestlane armastab magada tasuta
Eestlane ei armasta kodumaal reisides hotelle. Nii võiks kokku võtta statistikaameti iga-aastase turismiuuringu, mis näitab, et lausa 67% eelmisel aastal ööbimisega sisereisidest olid seesugused, kus Eesti elanik leidis endale tasuta ööbimiskoha.
Loe edasi
Uudised
Tasuline kodumajutus läheneb hotelliteenusele pikkade sammudega
Eestis on paar tuhat veebiportaalide kaudu kodumajutust pakkuvat korteri- või majaomanikku, kelle teenus võtab iga aastaga rohkem turgu hotellidelt. Kontroll nende tegevuse üle muutub aga karmimaks.
Loe edasi
Vaatlus
Äntu Valgejärve kärnkonnakoloonia jätkab jõudsalt sugu
Igal kevadel käib Ekspress Meedia fotograaf Rauno Volmar Lääne-Virumaal Äntu Valgejärves vee pealt ja vee alt pildistamas ning filmimas kärnkonnade tegemisi.
Loe edasi
Vaatlus
Kas Eesti-Vene piiri katselõigu tara on valesti paigaldatud?
Sotsiaalmeedias levitatakse teavet, nagu oleks Eesti-Vene piiri 1,7kilomeetrisel tarastatud katselõigul piirdeaia ülemine tõke valesti paigaldatud. Kui loogikast lähtuda, siis võiks nii tõesti arvata – tara ülemine barjääriosa, millele kinnitatakse okastraat, peaks eenduma mitte Eesti, vaid Venemaa poole, et sealt poolt oleks võimalikult keeruline üle aia ronida.
Loe edasi
Vaatlus
Tallinna Tehnikaülikool liitis kolledžid teaduskondadega
Tallinna Tehnikaülikool sulges sellest aastast eraldi õppeasutusena Tallinna kolledži ning viis Kuressaare kolledži mereakadeemia koosseisu.
Loe edasi
Päevateema
Arnold Rüütli pöörased ideed ja kavalad nõksud
Väärikas ja vaoshoitud Arnold Rüütlis on peidus nutikad krutskid, mis okupatsiooniajal majandit juhtides aitasid maaelu käima tõmmata. Hiljem EPAs juurutas ta aga ideid, mis olid omajagu ajast eest.
Loe edasi
Päevateema
VIDEO: Kuidas õigesti lõigata suure ja vana õunapuu oksi
Tallinna botaanikaaia dendroloog Kalle Kõllamaa võttis ette üle 80 aasta vana õunapuu ja näitas, kuidas nii eaka ja suure puu võra tuleb korrastada.
Loe edasi
Päevateema
KAAMERAGA MAAL: Kristalli- ja kivipoodides jutustavad heatahtlikud haldjad muinasjutulisi lugusid
Astud sammukese tänavalt kõrvale poodi ja oled muinasjutumaailmas. Sädelevad kivid, inglid, haldjad ja rahustav muusika.
Loe edasi
Päevateema
Kivipalavik: üha enam eestlasi otsib abi imeväest
Kivid võluvad peale oma kauniduse eesti­maalaste südameid ka salapära ja nähtamatu maagiaga. Maaleht uuris kivide sisse nägevatelt inimestelt, mis imejõudu neis mineraalides arvatakse peituvat.
Loe edasi
Uudised
Politsei hoiab pärast Rootsi traagilist terroriakti piiril ja laevadel pilgu terava
Eesti politseiametnikud reageerisid eelmisel nädalal Rootsis neli inimest tapnud terrorirünnakule kohe, võttes kasutusele erimeetmed. Lauskontrolli ei tehtud ega tehta ka praegu, ent riski politsei teadvustab.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kuidas valvata Islamiriigi piire?
Stockholmi Drottinggattani tänav on alati olnud turvaline paik. Esimest korda jalutasin seal 1990ndate keskel. Vaid mõne aasta eest olime saanud iseseisvaks. Sõna “välismaa” oli veel erilise kõlaga.
Loe edasi
Arvamus
PUUST JA PUNASEKS: Kuidas õigesti lõigata suure ja vana õunapuu oksi
Tallinna botaanikaaia dendroloog Kalle Kõllamaa võttis ette üle 80 aasta vana õunapuu ja näitas, kuidas nii eaka ja suure puu võra tuleb korrastada.
Loe edasi
Uudised
Botaanikaaias õpetatakse kodus seeni kasvatama
8. ja 9. aprillil on Tallinna Botaanikaaias dendropäevad, kus lisaks puittaimi tutvustavatele ekskursioonidele saab osaleda õunapuude kevadise hoolduslõikuse ja seenekasvatuse praktilistes töötubades.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: "Vaimudeks" maskeerunud välismaised vibukütid jahivad Eestis kopraid
Traditsiooniliselt seostatakse jahipidamisega tulirelva, kuid minnes püssirohuajastu eelsesse aega, peaks traditsiooniliseks küttimismeetodiks pidama pigem vibujahti. Maaleht käis vibuküttidega koprajahil, et uurida selle harrastuse saladusi.
Loe edasi
Reportaaž
Vibuküttidega koprajahil ehk Kuidas olla nähtamatu
Inimasustusest eemal Kasari jõe ääres sisisevad lõkkes niisked puujupid, mida kohendab kamuflaažrõivastes mees. Tema selja taga okste küljes ripub neli tohutut käbi meenutavat tumepruuni kogu.
Loe edasi
Uudised
Maavalitsuste reformi tõttu tuleb muuta 66 seadust ja kulud ümber jagada
Maavalitsuste kaotamise tõttu jaotuvad nende senised ülesanded laiali ministeeriumidele, riigiasutustele ja omavalitsustele, mis omakorda käivitab paljude seadusemuudatuste ümberjagamise jada.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Üllatav ja põnev – Kunstihoone tutvustab linnas lastele sõnnikulõhnalist maaelu
Tallinna Kunstihoones on avatud Eesti kunstnike liidu ülevaatenäitus “Elust maal”, mille kokkupanekul on oma osa ka Maalehel. See näitus pole aga niisama seisev ilu.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali korraldaja kutsub HÕFFi sobimatuks pidavad vaimulikud debatile
Viie Haapsalu koguduse juhid tegid kuu enne väikelinnas peetavat õudus- ja fantaasiafilmide festivale pöördumise, mis kutsub linnavalitsust üles loobuma festivali toetamisest.
Loe edasi
Uudised
Maavalitsuste reformi tõttu kallineb valimiste korraldus viie miljoni euroni
Järgmisel aastal pärast seda, kui maavalitsused on kaotatud, jäävad paljud tulevaste valimistega seotud ülesanded omavalitsuste kanda. See suurendab valimiste korraldamise kulu ligi 6% võrra.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Venemaa elukorraldusest tüdinud disainer pani Eestis püsti puittoodete äri
Vahel juhtub nii, et enam ei saa ja ei taha vanaviisi. Nii läks Peterburis elanud Ilshat Garipoviga, kes kolis kahe aasta eest Eestisse ning tegutseb nüüd Haapsalus disaineri ja puittoodete valmistajana.
Loe edasi
Uudised
Vene disainer loob Haapsalus praktilisi puittooteid
Vahel juhtub nii, et enam ei saa ja ei taha vanaviisi. Nii läks Peterburis elanud Ilshat Garipoviga, kes kahe aasta eest kolis Eestisse ning tegutseb siin disainerina ja puit-toodete valmistajana.
Loe edasi
Arvamus
Allakäik olgu ilus!
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Arvamus
KAAMERAGA MAAL: Originaalsed väärispuidust ehted – Haapsalu abielupaari hobist sai edukas äri
Puidu väärindamisvõimalusi on sadu. Enamik neist on traditsioonilised, ent kui lisada natuke fantaasiat, on tulemus uus ja värske. Haapsalus elavad Tõnu ja Mari-Liis Parbus teevad väärispuidust originaalseid ehteid.
Loe edasi
Uudised
Meretuulepargi arendaja lükkab vandenõuteooria ja valeandmete esitamise süüdistuse ümber
Hiiumaa rannikule planeeritava meretuulepargi vastased protestisid eile Kärdlas, muu hulgas seavad nad kahtluse alla osa keskkonnamõju hindamise aruande järeldustest. Arendaja lükkab need väited ümber.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Gurmaani ja loodusnautleja unistus – kauges maanurgas tegutseb tipp-topp kalarestoran
Läänemaal, Tallinnast sadakonna ja Haapsalust ligi poolesaja kilomeetri kaugusel asub Dirhami sadam. Talvisel ajal nädala sees, kui kõik traallaevad on jäävabast sadamast merele läinud, on see maanurk inimtühi.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Gurmaani ja loodusnautleja unistus – kauges maanurgas tegutseb tipp-topp kalarestoran
Läänemaal, Tallinnast sadakonna ja Haapsalust ligi poolesaja kilomeetri kaugusel asub Dirhami sadam. Talvisel ajal nädala sees, kui kõik traallaevad on jäävabast sadamast merele läinud, on see maanurk inimtühi.
Loe edasi
Uudised
Peidetud Dirhamist tõuseb värske kala aroom
Seda kutsutakse kohvi­kuks maailma lõpus, ning eks ta seda olegi – Tallin­nast sadakonna ja Haap­salust ligi poolesaja kilomeetri kaugusel Dirhamis tegutseb tipptasemel restoran, sealsamas kõrval kalatööstus.
Loe edasi
Uudised
Abielupaar valmistab Haapsalus väärispuidust ehteid
Puidu väärindamise võimalusi on sadu. Enamik neist on traditsioonilised, ent kui lisada natuke fantaasiat, on tulemus uus ja värske. Haapsalus elavad Tõnu ja Mari-Liis Parbus teevad väärispuidust originaalseid ehteid.
Loe edasi
Uudised
Meretuulepargi vastased: kuidas garanteeritakse tuulikute lammutamine?
Nelja Energia planeerib Hiiumaa rannikule üht maailma suurimat meretuuleparki, mis pole aga igavene. Maaleht uuris, mis tuugenitest saab, kui nende aeg on ümber.
Loe edasi
Reportaaž
Suurimast Süüria põgenikelaagrist islami usumeeste sekka
Ivar Soopan kirjeldab seiklusi Jordaanias, kus ta juhuslikult sattus elama süvauskliku muslimi juurde. Too viis ta peiedele ja proovis teda islamisse pöörata.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Valus reform
Maavalitsuste kaotamine, mis on plaanitud järgmise aasta algusesse, teeb haiget väga paljudele – maavalitsustes töötab ligi 500 inimest.
Loe edasi
Arvamus
DELFI TV MINIDOK: Elu maailma suurimas Süüria sõjapõgenike laagris
Zaatari on Jordaania suuruselt neljas “linn", mis asub 12 km kaugusel Süüria piirist. Põgenikelaagris elab 5,3 ruutkilomeetril 80 000 inimest.
Loe edasi
Päevateema
TUME TULEVIK: Poolel tuhandel töötajal seisab pea kohal koondamiskirves
Maavalitsustes valdav teadmatus ja spetsialistide lahkumine on vähendanud töötajate motivatsiooni ning suurendanud nende töökoormust. Tuleva aasta 1. jaanuariks saab kõigist Eesti maavalitsustest ametist priiks 485 inimest, kellest osa leiab uue töö, ent paljude jaoks on järgmised kümme kuud valmistumine halvimaks.
Loe edasi
Päevateema
VIDEO: Miks Urmas Sukles valiti 2016. aasta turismiedendajaks?
Tänavusel Tourestil kuulutati 2016. aasta turismiedendajaks Haapsalu linnapea Urmas Sukles. Sukles räägib videos, mis sel suvel Haapsalus põnevat tehakse ja millised on uued festivalid.
Loe edasi
Päevateema
Teenetemärgiga tunnustatud Anne Oruaas talletab Kehra ajalugu ja suunab kogukonnaelu
Presidendilt sai Valgetähe V klassi teenetemärgi Anne Oruaas, kes on üheksa aastat juhtinud Anija vallas mittetulundusühingut Kehra Raudteejaam.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kui piima ostes saab ka laenu võtta
Coop on tegemas hiigelhüpet finantsteenuste maailma, ja kui asi õnnestub, on see hea uudis eelkõige maapiirkondade elanikele. Ent selles peitub ka risk.
Loe edasi
Uudised
Väikesaarte rahvas saab õiguse sõita saarel tehnoülevaatuseta autoga
Kooskõlastamisele saadetud eelnõu kohaselt muutub lihtsamaks väikesaartel elavate autoomanike elu. Kui nad kasutavad sõidukit vaid saarel liikumiseks, ei pea enam autoga tehnoülevaatusel käima.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Autohullud, midagi teile – Jordaania kuningast jäi maha meeletu autokollektsioon
Jordaanias Ammanis on kuningas Husseini autode muuseum, mis on maiuspala neile, kes peavad lugu erakordsetest sõidukitest.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Sharjah emiraat lammutab terve linnaosa, et teha ruumi pärandkultuuri linnakule
Dubai emiraadi naabruses asuv Sharjah ei paista küll silma nii suurejooneliste projektiga nagu Dubai, kuid sealt leiab ka vaatamist väärivaid paiku. Need on palju inimsõbralikumad.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Kuidas palestiinlane Raymond kaotas kodumaa, töötas end Austraalias üles, naases kodukanti, kaotas kogu äri ja sai taas edukaks
Jordaanias Ammanis on üks eriline hostel, mille omaniku elulugu on samuti erakordne. Palestiinas sündinud Raymond Gordon lahkus kodumaalt 1967. aasta sõja ajal Austraaliasse, kus temast sai edukas ärimees. Teda kutsuti “King of Fashion” – moekuningas. Raymond oli nimelt kõva käsi naisterõivaste valmistamises.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Kuidas palestiinlane Raymond kaotas kodumaa, töötas end Austraalias üles, naases kodukanti, kaotas kogu oma äri ja sai taas edukaks
Jordaanias Ammanis on üks eriline hostel, mille omaniku elulugu on samuti erakordne. Palestiinas sündinud Raymond Gordon lahkus kodumaalt 1967. aasta sõja ajal Austraaliasse, kus temast sai edukas ärimees. Teda kutsuti “King of Fashion” – moekuningas. Raymond oli nimelt kõva käsi naisterõivaste valmistamises.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL : Autohullud, midagi teile – Jordaania kuningast jäi maha meeletu autokollektsioon
Jordaanias Ammanis on kuningas Husseini autode muuseum, mis on maiuspala neile, kes peavad lugu erakordsetest sõidukitest. Muuseumis on vaatamiseks nii tippklassi sportautod ning luksuslikud limusiinid kui ka ralliautod ja lugematu hulk kõikvõimalikke mootorrattaid.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Kui juba liialdada, siis suurelt – 10 miljoni liitrine akvaarium keset kaubamaja
Dubai püüab olla kõiges maailma parim ja suurim ning seepärast ei maksa üllatuda, kui leiad kaubamajast ühe maailma suurima akvaariumi.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Vaata maailma kõrgeimast hoonest avanevat panoraami!
828 meetri kõrguse Burj Khalifa vaateplatvormidele pääsemine pole just odav, aga tasub end ära.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Kommentaare pole vaja – araablaste kalaoksjonil plahvatasid tunded
Araabia Ühendemiraatides Sharjahs on vahva turg, mille keskel korraldatakse värske kala oksjone. Täna oli just üks selline, mille otsa Ivar Soopan juhuslikult komistas.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Okkaline tee maailma kõrgeimasse hoonesse ja siis 77 sekundiga peaaegu tippu
Kui maja on ligi kilomeetri kõrgune, siis on sellest keeruline mööda vaadata. Sissepääsu leidmine võib aga osutuda raskemaks.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Dubai üle võlli maailm – liivaselt tehissaarelt moodsa rongiga lumisele suusarajale
Palm Jumeirah ehk kallite villade, hotellide ja elumajadega tehissaar on kõige paremini nähtav naabruses asuva kõrghoone viimaselt korruselt.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Rallides läbi Dubai kõrbe otsejoones turistilõksu
Reisiblogi neljandas videoloos näitab Ivar Soopan, mida kujutab endast Dubai kõrbesafari.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Viiekesi toas ehk kuidas elavad lihtsad Emiraatide inimesed
Ivar Soopani reisiblogi teises osas tutvustab ta oma elamist ja räägib kuidas kohalikud inimesed elavad.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Dubai ühistransport on maailma parim, ent seal tuleb olla tähelepanelik
Araabia Ühendemiraatides reisiv Ivar Soopan räägib videoblogi kolmandas osas Dubai ja Sharjah ühistranspordist.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA TEEL: Maaleht alustab videolugude sarja elust araabia maades
Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan rändab läbi mitme Araabia riigi ja peab videoblogi.
Loe edasi
Probleem
Varguseohvrid otsivad politsei asemel abi Facebookis
Kurjategijate otsimisel pakub politseile konkurentsi sotsiaalmeedia – varguse ohvriks langenud inimesed kutsuvad vargaid üles varastatud asju tagastama, ähvardades vastasel korral pöörduda politseisse.
Loe edasi
Uudised
Varavastaste süütegude arv vähenes, arvutikelmuste hulk suurenes
2016. aasta 11 kuu statistika näitab, et varavastaste kuritegude arv on võrreldes varasema aastaga oluliselt vähenenud, hüppeliselt on suurenenud aga arvutikelmuste osakaal.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Suursuguse maakonna allakäik – mis juhtus Läänemaaga?
Mitte ühtegi teist maakonda pole haldusreform raputanud nii tugevasti kui Läänemaad. See, mis ajalooliselt suursugusest piirkonnast nüüd alles jääb, on hale vari kunagisest tähtsast ja võimsast alast.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Suursuguse maakonna allakäik – mis juhtus Läänemaaga?
Mitte ühtegi teist maakonda pole haldusreform raputanud nii tugevasti kui Läänemaad. See, mis ajalooliselt suursugusest piirkonnast nüüd alles jääb, on hale vari kunagisest tähtsast ja võimsast alast.
Loe edasi
Uudised
VÄRSKES MAALEHES: Maailma ohvriterohkeima katastroofi jälgedes
Homses Maalehes meenutab kriminaalspetsialist Annika Lall, kuidas ta tosin aastat tagasi aitas Tais tuvastada tsunami tagajärjel hukkunute surnukehi. See töö oli kirjeldamatult raske.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Lageraie kui kuritegu
Metsaseaduse muutmisega kaasnenud vaidlus on ses mõttes hea, et peaks harima rahvast teemal, millest teatakse vähe. Aga harima peab eetiliselt ja faktipõhiselt. Muidu tuleb sellest välja nõiapõletamine.
Loe edasi
Uudised
Metsaseaduse muutmisega kaasnes harvanähtav võitlus
Veebis korjatakse allkirju petitsioonile, mille pealkiri kõlab: “Peatame Eesti metsade hävitamise suurtöösturite poolt”. Emotsionaalsed üleskutsed loovad tulevikust masendava mulje. Kas asi ongi nii hull?
Loe edasi
Reportaaž
Tai tsunami 12 aasta eest pani Eesti kriminalistid proovile
“Tsunami!” karjusid Jaapani turistid, kui märkasid, et merevesi taandus. Enamikule Tai elanikele oli see sõna võõras ja nad ei teinud väljagi. Kauguses vahutas laineviir, mis kiiresti lähenes.
Loe edasi
Uudised
Peakokk annab aru: presidendilossi menüüs on peaaegu kõik eestimaine
Aeglaselt jahvatavate veskikivide vahelt pudenev mahejahu ja erakordse maitsega vähelevinud tudraõli – see on vaid väike osa eestimaisest toidust, mida leiab presidendi ja riigijuhi külaliste laualt.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Sõnnik ei pea ventilaatoris lendama
Kuulad ühe poole selgitusi ja noogutad – tundub, et sul on õigus. Loed teise poole põhjendusi ja noogutad samuti – ka sinul on justkui õigus.
Loe edasi
Uudised
Põlvamaa inimestel suurim autopark
2015. aasta lõpus oli Eestis registreeritud 514 318 erasõiduautot. Kui võtta arvesse kõik Eesti elanikud, on sõiduautode protsent rahvastiku kohta 39.
Loe edasi
Uudised
Mullu sündis kaksikuid enim Harjumaal
Naiste elukoha järgi arvestades sündis 2015. aastal kõige rohkem kaksikuid Harjumaal – 111 paari. Eestis kokku sündis kaksikuid 228. Kolmikud sündisid mullu vaid ühel korral, ja seda Ida-Virumaal.
Loe edasi
Uudised
Haritud rahvas on kogunenud Tallinna, mõned ka Tartus ja Hiiumaal
Eesti Teaduste Akadeemia akadeemikute nimekirja analüüsides selgub, et Eesti 78 akadeemikust on enim pärit Harjumaalt (23).
Loe edasi
Uudised
Kus elavad üle 100aastased ja alla nelja-aastased?
Selle aasta alguse seisuga elas Eestis kõige rohkem 100aastasi ja vanemaid inimesi loomulikult Harjumaal, sest seal on elanike koguarv kõige suurem.
Loe edasi
Uudised
Tööpuudus ja kuritegevus käivad käsikäes
Eesti maakondadest on elanike arvust kõige suurem protsent registreeritud töötuid Ida-Virumaal ja kõige vähem Jõgeva maakonnas.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Lihatööstuse varjatud pool
Maaleht pääses videokaameraga Saaremaa Lihatööstuse ruumesse ja uuris, kuidas seakatku- ning lugematute nõuete ajastul toit poelettidele jõuab.
Loe edasi
Uudised
Kuula, kuidas kõlab tundmatu budinose keel
Soome-ugri tehiskeele lõi kümmekonna aasta eest udmurdi teadlane ja kirjanik Aleksei Arzamazov, kes ise nimetab seda keelt soome-ugri esperantoks.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Lihatööstuse varjatud pool ehk kuidas hakkliha paki sisse saab
Maaleht pääses videokaameraga Saaremaa Lihatööstuse ruumesse ja uuris, kuidas seakatku- ning lugematute nõuete ajastul toit poelettidele jõuab.
Loe edasi
Uudised
VIDEODOKUMENTAAL TAIST: 12 aastat päevast, kui tsunami tappis üle 230 000 inimese
See oli kaksteist aastat tagasi, kui Indoneesia ranniku ääres oli maailma ajaloo üks tugevam maavärin, millele järgnes 230 000 inimese elu nõudnud hiidlaine. Maaleht käis Tais hävitava tsunami jälgi otsimas.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kiire võit võib olla aeglane kaotus
Kuigi kangesti oleks tahtnud kirjutada ametlikult veel sündimata uue valitsuse maksumuudatustest, majandust mõjutavatest otsustest ning sellest, kas ja kuidas see inimeste elujärge parandab, oli eilseks teada vaid kuulujutte.
Loe edasi
Vaatlus
Paratamatus: kuurortides maksab suurriigi turisti sõna
Turismist sõltuvates maades kohandub kuurordielu suurte riikide puhkajate järgi. Mingil määral mõjutab see ka eestlasi, aga südamesse ei maksa seda võtta. Nii lihtsalt on – kes maksab, tellib ka muusika.
Loe edasi
Uudised
PRIA-l jääb Riigikohtu otsusega saamata 224 000eurone tagasinõue
Tallinna Tehnikaülikool sai Riigikohtus õiguse ega pea PRIA-le tagasi maksma 224 000 euro suurust toetust, mida amet nõudis reeglite väidetava rikkumise eest. TTÜ oli varem alamates kohtuastmetes kaotanud.
Loe edasi
Uudised
Riigieelarve tasakaal ei pruugi jääda uue valitsuse eesmärgiks
Võimaliku tulevase valitsuse kolm osapoolt on koalitsioonilepingu tonaalsust kommen­teerides ettevaatlikud. Veel vastu võtmata riigieelarve saab aga tõenäoliselt senisest vasakpoolsema ilme.
Loe edasi
Uudised
Ekspert: Haapsalus ja Rohukülas on lähiajaloos olnud veelgi madalamat merevee taset
Veel eile oli vesi Haapsalu sadamas 68 cm allpool Kroonlinna nulli. Nii suur merevee taseme langus võib tunduda erakordne, kuid lähiajaloos on olnud veelgi suuremat mõõna.
Loe edasi
Uudised
Haapsalu naine pääses Indoneesias üheksa inimese surmaga lõppenud sillavaringust eluga: Mäletan momenti, kui sild kraksatas ja alla lendasime - tundus nagu sõidaks liftiga alla
Möödunud pühapäeval kukkus Bali lähistel kokku 140-meetrine sild, mis ühendas Lembongani ja Ceningani saart. Õnnetuses sai surma üheksa inimest, vigastustega pääses 30. Õnnetuse elas üle ka Haapsalust pärit ja viimased aastad Balil elav Hanka Hanga koos kaaslasega. Mõlemad pääsesid kriimustustega.
Loe edasi
Uudised
EESTLANE TAIS: monarhia solvajail hoitakse silma peal
Tai justiitsminister palus inimestel hoiduda monarhia solvamisest, mis on hakanud riigis levima pärast kuningas Bhumibol Adulyadej surma. Solvajaid ja laimajaid ähvardab siin karm karistus.
Loe edasi
Turism
ISLAND – kõigi hirmsate ja armsate legendide kodu
Islandit ei saa võrrelda ühegi paigaga maamunal, selle müstilise saare võiks vabalt lisada maailmaimede loetellu. Island on hüljatuse, muheda rahva, karmi kliima, looduse ilu ja ettearvamatuse kokteil.
Loe edasi
Arvamus
Ajad muutuvad ning meie koos nendega
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi