Ivar Soopan
Ajakirjanik
VIDEO | Patarei vanglasse kavandatakse kommunismikuritegude muuseumi
Eesti Mälu Instituut korraldab rahvusvahelise ideekonkursi, et leida parimaid lahendusi Tallinna loodavale rahvusvahelisele kommunismikuritegude muuseumile.
Loe edasi
HOMSES MAALEHES | Rahandusminister Tõniste: kõrge kütuseaktsiis on eelmiste koalitsioonide töö vili
Rahandusminister Toomas Tõniste tõdeb intervjuus, et tema poleks kindlasti kaasa läinud sellise aktsiisitõusuga ning ta pole veendunud, et purjus autojuhtide põhjustatud surmade arv on vähenenud tänu aktsiisitõusule.
Loe edasi
Intervjuu
Toomas Tõniste: mina nii hoogsat maksupaketti poleks teinud
Rahandusminister Toomas Tõniste tõdeb intervjuus, et tema poleks kindlasti kaasa läinud sellise aktsiisitõusuga ning ta pole veendunud, et purjus autojuhtide põhjustatud surmade arv on vähenenud tänu aktsiisitõusule.
Loe edasi
Intervjuu
KAAMERAGA MAAL | Jägala juga on endale külmaga lugematu hulga teravaid kihvu kasvatanud
Teadagi – umbes 8 meetri kõrgune Jägala juga on talviti ilus, aga mitte alati. Vahel on vett vähe ja siis niriseb astangult alla vaid vähest vett.
Loe edasi
Probleem
Taimekaitsevahendid ja väetised pole põhjaveest kuhugi kadunud
Riigikontrolli värske audit märgib, et hoolimata riigi seatud piirangutest ja toetustest, suureneb põhjavee saastumine väetistest pärit nitraatidega. Põhjavette jõuavad ka taimekaitsevahendite jäägid.
Loe edasi
Turism
Neid nõuandeid järgides leiad kindlasti odava lennupileti
Odavate lennupiletite leidmine pole kunagi olnud lihtsam kui praegu, sest internet pakub lõputult võimalusi. Siin on hulk nõuandeid, mida kasutades leiad kindlasti odava pileti.
Loe edasi
Elu
Eesti kunstnik arendab Vietnamis oma kaubamärki
Raplamaalt pärit Liisimari Randjärv on andekas kunstnik. Ta on kätt proovinud kõikvõimalike kunstivormidega, kuid nüüdseks jõudnud siidimaalini ja ehitab koos abikaasaga üles kaubamärki Liisi Silk.
Loe edasi
Elu
KAAMERAGA MAAL | Eesti kunstnik Liisimari Randjärv ehitab Vietnamis üles oma kaubamärki
Raplamaalt pärit Liisimari Randjärv on andekas kunstnik. Ta on kätt proovinud kõikvõimalike kunstivormidega, kuid nüüdseks on ta jõudnud siidimaalini.
Loe edasi
Elu
Eesti veekogudes leiduv elavhõbe lendab siia troopikast
Eesti rannikuvees püütavas kalas on suhteliselt palju elavhõbedat. Kuidas see aju ja närvisüsteemi, maksa, neere ja loodet kahjustav aine aga meie vetesse satub?
Loe edasi
Elu
HOMSES MAALEHES | Läänemere räim võib olla reostunum kui Vietnami pangasius
Vietnamis Mekongi jões kasvatatava kala reostatuse jälgi otsides jõudis Maaleht ootamatu tulemuseni. Selgus, et Läänemere rasvase kala söömisel tuleks piiri pidada, sest neis on rohkem mürke kui Vietnami pangasiuses.
Loe edasi
Probleem
MAALEHT VIETNAMIS: Läänemere räim võib olla reostunum kui Mekongi kala
Mekongi jões kasvatatava kala reostatuse jälgi otsides jõudis Maaleht ootamatu tulemuseni. Selgus, et Lääne­mere rasvase kala söömisel tuleks piiri pidada, sest neis on rohkem mürke kui Vietnami pangasiuses.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Teha uusi või parandada vanu?
Kolleeg rääkis hiljuti anekdoodi, kuidas juudi mees käib nutumüüri juures palvetamas. Iga päev tunde ja tunde. Kui talt küsiti, kas palvetamisest ka kasu on, vastas mees: räägi nagu müüriga.
Loe edasi
Arvamus
MAALEHE DOKFILM | Ohumärgid viitavad, et Vietnami ähvardab ökokatastroof
Teadlased hoiatavad, et lähima ligi saja aasta jooksul muutub Mekongi delta tundmatuseni. Selle tagajärjed on ettearvamatud. Maaleht uuris Vietnamis, miks vesine ja viljakas ala ohus on.
Loe edasi
Arvamus
Kohalik ostis Läänemaal kaevanduseks plaanitud maatüki ära ning suvitajast soomlane püstitas sinna skulptuuri
Nehatu küla elu ähvardas mõni aasta tagasi dolomiidikaevandus. Asi lõppes kohalike jaoks hästi, kuna kohalike ja valla vastuseisu tõttu kaevandust ei tulnud ja kaevandust plaaninud firma pani maad müüki.
Loe edasi
Arvamus
FOTOGALERII | Pisike Vietnami jõesaar on kalabasseinidest ruuduline, sealt jõuab meie poodi pangasius
Maalehe uurimisretkel Vietnamis Mekongi deltas sai selgeks üllatav asjaolu – hoolimata sellest, et jõe vesi on sogane ja suhteliselt reostunud, ei talletu mürgid ohtlikul määral seal kasvatatavasse pangasiuse kalasse.
Loe edasi
Arvamus
MAALEHE DOKFILM VIETNAMIST | Hirm Eestis müüdava Mekongi kala mürgisuse pärast on asjatu
Mekongi ökoloogiliste probleemide ja jões kasvatatava pangasiuse kala reostatuse jälgi otsides jõudsime üllatava tulemuseni.
Loe edasi
Arvamus
SUUR GALERII | Maaleht käis Vietnamis drooniga ujuvturul
Mekongi deltas keskkonnateemadel lugusid tehes vaatas Ivar Soopan droonikaameraga üle, kuidas käib kauplemine rohkem kui miljoni elanikuga Can Tho linna lähistel asuvail ujuvatel turgudel.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Maaleht Vietnamis – jõel hulpivate majade all kasvavad pirakad kalad
Vietnamis Mekongi delta ümbruses elab 20 miljonit inimest. Nad kasvatavad riisi, kalu, krevette ja kõikvõimalikke veekultuure sadadele miljonitele inimestele. Siinne ökosüsteem on aga ohus ja see mõjutab ka eestlaste toidulauda.
Loe edasi
Reportaaž
Maaleht Vietnamis: jõel hulpiva maja põranda all elab mitukümmend tonni kala
Mekongi deltast Eestisse toodava kala lihtne lugu – viie kuuga rammusaks, siis fileeks ja külmutusse ning konteinerites meie poodidesse.
Loe edasi
Reportaaž
KAAMERAGA MAAL | Kas Eestisse jõudev kala on reostunud?
Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan ja Delfi vanemtoimetaja Lauri Tankler rändavad Vietnamis Mekongi deltas ja uurivad, kas sealt Eestisse toodav kala on reostunud ning milline mõju on kliimamuutustel ning inimtegevusel sellele kogu maailma jaoks olulisele piirkonnale.
Loe edasi
Arvamus
Viga leidis tunnistamist
Valdek Alber meretagune maailm * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Arvamus
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Alkoholihindade erinevused Lätis ja Eestis
Värskest graafikust näeb, mil määral erinevad alkoholihinnad Eestis ja Lätis praegu ning möödunud aasta kevadel.
Loe edasi
Arvamus
Kaduvate Soome turistide asemele tuleb sama palju Vene turiste
Kui Soome turistide ja nende ööbimiste arv tänavu esimese kaheksa kuuga vähenes, siis selle mõju turismisektorile leevendas Vene turistide tagasitulek.
Loe edasi
Arvamus
KULUKAS MUUTUS | Soome turistide ööbimiste arv Eestis vähenes, Lätis aga suurenes järsult
Eesti turismisektoril on tänavu läinud hästi, aga ühes kategoorias on asjad halvasti — oleme kaotanud Soome turiste, kes käivad nüüd varasemast rohkem Lätis.
Loe edasi
Uudised
Teiste riikide kogemus: alkoturism paneb rohkem jooma
Teiste riikide kogemus näitab, et Eesti astus järsult alkoholiaktsiisi tõstes rehale. Piirikaubanduse puhul on raha kõrval oluline ka see, kuidas muutuvad inimeste joomisharjumused ja hakkamasaamine.
Loe edasi
Uudised
Osa Lätist Eestisse toodavast alkoholist on salakaup
Kuigi illegaalse alkoholi ostjate osakaal on viimase aasta jooksul natuke vähenenud (4 protsendilt 3-le), siis tegelikult ei pruugi see nii olla.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Vabadus teha kodust viinaladu
Mõne kuu eest kohtusin Gruusias sakslanna Francaga, kellega rääkisime alkoholi tarbimisest tema kodumaal, Skandinaavias ja Eestis. Franca sõnul on Lääne-Euroopas mõistlik alkoholi tarbimine aastasadade jooksul tekkinud harjumus.
Loe edasi
Probleem
Uuringu tulemused: kaotame Lätile aktsiisiraha ja rikume endiselt tervist
Eesti riigil jäi 2016. aastal alkoholiaktsiisi tõstmisest loodetud tulu saamata ja alkoholi tarvitamise sagedus suurenes. Olukord pole kiita, kuigi kindlasti saaks veel halvemini minna.
Loe edasi
Probleem
VENEMAA UFO-TEOORIA | Raketikatsetused tekitasid taevasse ebatavalised valguskerad
Paljudes Siberi piirkondades teatasid kohalikud elanikud üleeile öösel taevasse ilmunud seninägematutest suurtest valguskeradest ja levima hakkasid jutud tulnukate saabumisest, kirjutab Reisiportaal.
Loe edasi
Probleem
Setomaal murti sikk. Ründaja selgitab välja ekspertiis
Setomaal Tserebi külas murdis kiskja suure siku. Metsloomast maha jäänud küünisejälgede põhjal pakkusid jahimehed, et ründajaks oli karu.
Loe edasi
Arvamus
TUTTAV TUNNE: Kõhugaasid polegi nii halvad
Kui laps olin, sõitsin tädiga kaasa lautadesse, kus ta kolhoosi lehmi seemendas. Nüüd vist öeldakse selle kohta tiinestamine.
Loe edasi
Arvamus
KAAMERAGA MAAL | Magus abielu – Elvi on 50 aastat Kalevile truu olnud
Elu on magus, eriti, kui oled pool sajandit elanud kommide keskel. Selline kogemus on vaid üksikutel inimestel. Üks neist on Elvi Õismaa, Kalevi kompvekivalmistaja.
Loe edasi
Arvamus
KAAMERAGA MAAL | Supertöötajaga laudas – Maaleht jälgis asendustaluniku tööpäeva
Eestis on umbes 30 töötajat, kes on mõnes mõttes asendamatud. Seda sellepärast, et nad on ise teiste töötajate asendajad ning nendeta oleks talupidajatel keeruline puhkust saada või haiguse korral majapidamist töös hoida. Maaleht jälgis ühe asendustaluniku päevatööd.
Loe edasi
Arvamus
KÜTID: Eestile on jahiturismi vaja ja hanede küttimine ei ole massiline
Eesti kütid ja jahikorraldajad on mures, et täna ajakirjanduses näidatud jahituristide trofeefotod on tekitanud kära teema ümber, mis pole nii hull kui kõrvaltvaatajale tundub.
Loe edasi
Uudised
Asendaja palkamine võib minna kallimaks
Asendusteenistus aitab põllumajandustootjatel puhata ja haiguse korral tegevust jätkata. See ei tule talunikele aga tasuta kätte ning tulevikus muutub nende omaosalus senisest suuremaks.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Välismaised jahituristid uhkeldavad internetis Eestis tapetud lindudega
Facebookis ja Instragramis levivad fotod, kus välismaised jahituristid eksponeerivad mõne päeva eest Eestis tapetud läbirändel olevaid linde.
Loe edasi
Uudised
Kuidas Sahara kõrbe tolm Eesti kohale jõudis ja kas see oli inimestele ohtlik?
Eile oli suur osa päevast nagu jaaniöö – päris pime polnud, aga valge ka mitte. Taevas oli kohati tumehall, vahel punakates toonides. Mitmel pool Eestis märgati, et taevast sadanud vesi oli tume nagu tökat.
Loe edasi
Vaatlus
Vesine ilmateade tungib tegelikku ellu: soppa lendab kahte lehte
Toimetusest maale sõitnud fotograaf ja reporter, kes pidid uurima, kas uputab või on pigem põud, jäid esmalt autoga ja siis ka jalgupidi porri kinni.
Loe edasi
Päevateema
Läänemaal kaotavad erakonnad mühinal usaldust
Läänemaa on kõnekas näide sellest, mis juhtub, kui erakonnad jätavad maakondades tegevuse unarusse. Kõvasti üle poole läänlastest valis volikogudesse valimisliitude esindajad.
Loe edasi
Päevateema
GRAAFIK | Valimisliidud said Läänemaal enamiku e-häältest
E-hääletamise tulemuste põhjal said ülekaalukalt enim hääli valimisliidud. Kokku hääletas Läänemaal veebis 3344 inimest.
Loe edasi
Päevateema
INTERAKTIIVNE KAART | Homme saab teoks see, mida täna vaid kaardilt näeb
Homme, 15. oktoobril pärast seda, kui valimisjaoskonnad uksed sulgevad, on Eestis senise 183 valla ja 30 omavalitsusliku linna asemel pelgalt 64 valda ja 15 linna.
Loe edasi
Päevateema
KAAMERAGA MAAL | Ligi 100aastane traktor võttis uuesti hääled sisse
Üle-eelmisel nädalal käivitus pärast mitmekümneaastast vaikimist Eesti vanim Lanz Bulldogi traktor.
Loe edasi
Päevateema
Maainimesed on valimistulemuses ette pettunud: kogu süsteem tuleks ümber teha
On teisipäeva lõuna. Eelhääletamisest on osa võtnud ligi 20 protsenti hääleõiguslikest inimestest. Harjumaal on valimisaktiivsus sel hetkel kõige madalam. Ilm on sant, sajab, kui Rummu poest varju otsin.
Loe edasi
Uudised
95 aastat vana Saksa raud võttis hääled sisse
Ligi sada aastat vana traktor peab olema üks hea tööriist, kui sellega ka praegugi sõita ja tööd teha saab. Varbolasse naasis äsja Poolas värskenduskuuri läbinud Lanz Bulldog, mis on just selline rariteet.
Loe edasi
Uudised
Valimisvõitlus jõuab Betsafe’i ennustusportaali – kes võidab?
Ennustusi tehes pole vaja piirduda üksnes spordimaailmaga, vaid Balti riikide suurimas ennustusportaalis Betsafe spordiennustuse lehel on võimalik panustada ka sellesügiste KOVi valimiste tulemuste peale – mis erakond võidab? Kes saab rohkem hääli? Kui kõrge on hääleõiguslike kodanike valimisaktiivsus?
Loe edasi
Uudised
Ameeriklastele läheb suur relvaarmastus väga kalliks maksma
Hiljutises massitulistamises Las Vegases hukkus 59 ja viga sai üle poole tuhande inimese. Hukkunute lähedastele ja vigastatutele põhjustatud emotsionaalne kahju on mõõtmatu, aga seesugustel tragöödiatel on ka reaalne rahaline kahju, kirjutab Reisiportaal.ee.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Nii töötab Coop Panga mobiilne teeninduspunkt
Coop Pank paigaldab 20 kauplusse mobiilsed pangapunktid, mis on avatud lisaks 14 pangakontorile.
Loe edasi
Uudised
Coop avab kauplustes pangapunktidena paigast paika liigutatavad tehnoloogilised kapid
Coopil on pangakontoreid 14 paigas, aga kaupluste juures on neid praegu viies kohas: Ridala vallas Uuemõisas, Põlvas, Narvas, Kuressaares ja Lasnamäel. Peakontor asub Tallinnas endise Krediidipanga ruumes Narva mnt 4.
Loe edasi
Uudised
Coop Pank toob sularaha maale tagasi, aga mitte piiramatult
Äsja loodud Coop Pangal on esialgu 14 kontorit, aga maale lisandumas 20 mobiilset teeninduspunkti. Kliendiks astunud inimestele avab Coop kevadest sularaha väljavõtmise teenuse kõigis rohkem kui 350 kaupluses.
Loe edasi
Uudised
Probleemid Airbnb-ga: majutuskohti vahendav populaarne veebileht võtab omavoliliselt kliendi arvelt raha
Airbnb kaudu majutuse leidmine peaks olema lihtne ning üldjuhul ongi, aga hiljutine kogemus näitab, et probleemide tekkimisel oled kaitsetu. Ettevõte võib 15 tööpäevaks su raha broneerida.
Loe edasi
Uudised
TRAHVIST VANGLANI | Vaata, millistesse riikidesse reisides tasub karistuse vältimiseks e-sigaret koju jätta
E-sigaretid on kogu maailmas järjest populaarsemad, mis tähendab, et sellega ringi sõites võid sattuda riiki, kus elektroonilise vidina tarvitamine on piiratud või üldse keelatud.
Loe edasi
Uudised
Sünni ja surma registreerimine muutub lihtsamaks
Varsti ei pea lahkunu lähedased surma registreerimiseks enam ametiasutusse kohale minema. Kui meditsiinitöötaja on surmateatise koostanud, jõuab see automaatselt rahvastikuregistrisse.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Raskesti läbitav mägitee viib Euroopa kõrgeimasse külla
Euroopas pole ühtegi teist nii kõrgel mägedes asuvat küla, kus inimesed on järjepidevalt elanud. See on Ushguli. 2100 meetri kõrgusel Loode-Gruusias Ülem-Svanetis.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Miks ehitas Svaneti rahvas mägedesse neid vägevaid ja uhkeid torne?
Gruusia loodeosas Svaneti piirkonna mägede vahele peitunud Mestia väikelinn on kaunis ja eriline paik. Nii õhust kui ka maapinnalt vaadates – Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan tegi mõlemat.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Reis Gruusia mägedesse, kus ilu võidab kõrguskartuse
See on Kaukasuse mäestiku üks ilusaimaid paiku. Gruusias Svanetis, Mestia linna lähedal asub Ušba kahe tipuga mägi, mille pilvedele lähim punkt on 4700 meetri kõrgusel.
Loe edasi
Uudised
REISIBLOGI | Meid embab sõnnikulõhnast tiine ja kodune Gruusia “katus”
Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan puhkab Gruusias ja kirjutab sellest iga päev Reisiportaalis. Seekord kirjeldab ta teekonda Batumist Svaneti.
Loe edasi
Uudised
Batumi botaanikaaed on paradiis Musta mere kaldal
Külaskäigul Gruusiasse tasub külastada ka Batumi botaanikaaeda. Batumi linnast 9 km kaugusel on 108 hektari suurune kauni maastiku ja imeliste taimedega aed. Kõrgendiku jalamilt avaneb vaade Mustale merele.
Loe edasi
Uudised
REISIVIDEO | Aastasajad on Tbilisi vanalinna räsinud, kuid võluvaid hooneid leidub seal küllaga
Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan reisib ringi Gruusias. Mõned päevad tagasi tutvus ta Tbilisi vanalinna võluvate nurgatagustega.
Loe edasi
Uudised
VIDEOINTERVJUU | Spaades on märgata soomlaste vähenemist, eestlasi käib üha rohkem
Statistikaameti andmeil käis tänavu juulis majutusasutustes Soome turiste 9% vähem kui mullu samal ajal. Reisiportaal.ee käis Haapsalus Laine spaas uurimas, kas meie suurima turistigrupi vähenemist on märgata ka seal.
Loe edasi
Uudised
Miks elatakse Hiina külades veidrates ringikujulistes hoonetes?
Hiina lõunaosast leiab piirkonna, kus inimesed elavad paljukesti koos ühes suures hoones, mis on ringikujuline. Nagu müüriga ümbritsetud amfiteater ja samas korterelamu.
Loe edasi
Uudised
VIDEO JA FOTOD | Aed, mida külastavad paljud aiandushuviga turistid
Riho Raudi ja Mare Talviste aed Kloogarannas püüab pilku uhke tiigi, sillakeste, saarekese, okaspuuvormide ning püsililledega.
Loe edasi
Uudised
Laste abiga pannakse metsa üles 10 000 pesakasti
Eesti Erametsaliit soovib kooliõpilaste, era-ettevõtjate ja asutuste abiga panna järgmiseks aastaks metsa üles 10 000 linnupesakasti.
Loe edasi
Uudised
Vabatahtlik põllule ei torma, metsa aga küll
Pariisi lähedal elav abielupaar otsib paari abilist oma farmi, et hakkama saada hooajatöödega. Mõnetunnised tööpäevad konti ei murra ja elamine on tasuta.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL | Eesti piraadisaar püstitas uudistajate rekordi
Mohni saar on tänavu olnud tunduvalt rahvarohkem kui varasematel aastatel. Ja on ka põhjust, sest legendidest tulvil Mohni on eriline paik.
Loe edasi
Uudised
Piraadisaar Mohni lööb tänavu külastajate rekordi
Kui jutuks on saar, patuteele läinud mungad, piraatlus ja erakordne loodus, siis on see nagu põneva seiklusromaani kirjeldus. See romaan on juba valmis kirjutatud ja kannab pealkirja “Mohni saar”.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Jüri Aarma külas legendaarsel Kirill Teiteril
Eesti iseseisvuse taastamise järel häälekalt ja humoorikalt poliitikas osalenud Kirill Teiter meenutas Tõstamaal maakodus Jüri Aarmale antud intervjuus vanu aegu ja arutles praeguse elu üle.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Legend töökusest kaob
Avasin tööportaali lehe ja märkisin üles põllumajandusettevõtted, kes otsivad töötajaid. Helistasin ja küsisin lihtsad küsimused: otsite praegu töötajat, kas olete leidnud ja kui lihtne või keeruline töötajate leidmine on?
Loe edasi
Päevateema
MIKS PALGATAKSE VÄLISMAALASI: 1000 eurot kätte, tasuta auto ja korter, aga töötajat ikka ei leia
Põllumajandustootjad ei leia Eestist töötajaid ka hea palga peale. Üks kurioosseim näide on Järvamaalt, kus 3000eurose palgaga ametisse tuli võtta ukrainlane, sest Eestis sobilikku töömeest ei olnud.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Mida meist arvatakse?
Väiksed rahvad on eneseimetlejad. Ega selles midagi halba ole – viib edasi, sunnib ennast veel paremaks muutma.
Loe edasi
Uudised
Hollandi munaskandaal mõjutab Euroopat, Eestile on mõju väike
Saastunud munade tõttu Hollandi kanamunatööstust tabanud kriis mõjutab enim suurimat muna­importööri Saksamaad. See kergitab hindu, aga Eesti munatootjad on liiga väikesed, et sellest kasu lõigata.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Kiltsis käib "hullumeelne kihutamine" – sääreväristajad sõidavad 12 tundi järjest võidu
Kiltsi lennuväljal peetakse täna punnvõrride võidusõitu, aga see pole niisama lihtne mõõduvõtt, vaid sääreväristajad sõidavad 12 tundi järjest.
Loe edasi
Päevateema
Kass sai rängalt viga – kust ma leian kiiresti abi ja kui kallis see on?
On nädalavahetus. 13aastane kass Muri tuleb väikses Viiratsi aedlinnakus aiast tuppa, lonkab tugevasti ega luba end puudutada. Jalal on näha lahtine haav. Kust ma kassile kiiret abi leian?
Loe edasi
Päevateema
KAAMERAGA MAAL | Kunstiakadeemias loodi seentest ning saepurust vee- ja tulekindel isolatsioonimaterjal
Seened ja nende niidistik on nii vägevad elusorganismid, et neist saab valmistada ehitus- ja olmematerjali. Tule- ja veekindlat, aga ometi looduslikku.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Kliima sunnib rahva rändama
Teisipäeval kirjutas Was-hington Post California ülikooli teadlase uuringust, mis seostab India põllumeeste suure enesetappude arvu kliima soojenemisega.
Loe edasi
Uudised
Kunstiakadeemias valmib seeneniidistikust tulevikumaterjal
Eesti Kunstiakadeemias loodi saepurust ja seeneniidistikust materjal, mis sobib naftal põhinevate plastide asendajaks. Materjal laguneb looduses ega tekita reostust.
Loe edasi
Vaatlus
DROONIVIDEO: Milline on Vihterpalu üheksa aastat tagasi põlenud mets praegu?
Harjumaa ja Läänemaa piiril, Nõvast kümmekonna kilomeetri kaugusel asuvad rabajärved Tänavjärv ja Veskijärv.
Loe edasi
Vaatlus
VIDEO | Kostivere veski varemed muudeti moodsaks vaatamisväärsuseks
19. sajandi lõpus ehitatud Kostivere veski on ehe näide sellest, kuidas vanad varemed muuta tähelepanuväärseks hooneks.
Loe edasi
Intervjuu
Valitsejate valik jätab Pärnu seitsmeks aastaks rongita
Reisirongi otseühendus Tallinna ja Pärnu vahel katkeb vähemalt seitsmeks aastaks raudtee halva seisukorra tõttu. Taristu omanik on valmis teed remontima ja seda kaasrahastama, aga valitsuse valikud on mujal. Edelaraudtee Infrastruktuuri ASi juht Rain Kaarjas ütleb, et mõistliku lahendusega saaks rongiliikluse Lelle ja Pärnu vahel Rail Balticu valmimiseni säilitada
Loe edasi
Intervjuu
KAAMERAGA MAAL: Asustamata Tondisaar on tänu reggae-baarile saanud populaarseks sihtpunktiks
Võrtsjärvel asuv umbes poole hektari suurune asustamata Tondisaar on sel suvel sihtpunkt, mida ilmselt juba tuhatkond inimest on uudistamas käinud.
Loe edasi
Uudised
Ilu uudistajad jätsid maha sürreaalse poolsurnud maastiku
Kui kollaste õitega rapsipõld muutub ühtäkki sinipunaseks, tõmbab see tähelepanu. Kose-Uuemõisas nii juhtus ja tagajärjeks on mahatallatud raps, mis tegi taluniku meele mõruks.
Loe edasi
Uudised
Puhkajate jalgade all hävineb luitemetsade alustaimestik
Rannikul asuvad imekaunid luitemetsad on puhkajate seas populaarsed, ent see seab ohtu nende alade tuleviku. Enam kui 300aastase metsa õrnast aluspinnast kaob taimestik, mille tõttu liiv hakkab omatahtsi liikuma.
Loe edasi
Uudised
DROONIVIDEO: Mis on saanud mooniimetlemise hulluse tõttu rikutud rapsipõllust?
Kose-Uuemõisa taluniku põld näeb välja nagu labürint – moonide ja rukkililledega kaunistatud rapsiväli on täis uudistajate teeradu.
Loe edasi
Uudised
TRAHV KUNI 700 EUROT: Horvaatia kuurortlinn võitleb purjus ja poolalasti turistidega
Horvaatias Hvari saarel asuv Hvari linn on viimastel aastatel muutunud Euroopa üheks glamuursemaks pidutsemispaigaks, ent turistidega kaasneb hulgaliselt probleeme. Seepärast kehtestas linnavalitsus korrarikkujatele väga krõbedad trahvid.
Loe edasi
Uudised
Ronijad murendavad Haapsalu piiskopilinnuse rabedaid müüre
Kui Haapsalu piiskopi- linnus olnuks Liivi sõja ajal samasuguses olukorras nagu praegu, poleks vaja olnud suurt jõudu selle vallutamiseks – hõredad müürid kujutanuks pigem kaitsjatele endile ohtu.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Haapsalu piiskopilinnuse müürid vajavad hädasti kindlustamist
Maalehe droon uuris lähedalt ja kaugelt, millises seisus on ligi 700-aastase Haapsalu piiskopilinnuse müürid.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Vandaalid lammutavad Haapsalu raudteemuuseumi vara
Haapsalu raudtee- ja sidemuuseum asub ajaloolises vaksalihoones. Selle perrooni ääres rööbastel seisev veerem hävineb nii ajahamba kui ka vandaalide tegevuse tõttu.
Loe edasi
Arvamus
Kui rahva vara tuleb rahva eest kaitsta, peab ise tark olema
SÕNA SEKKA: Kui rahva vara tuleb rahva eest kaitsta * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE * TUTTAV TUNNE
Loe edasi
Uudised
Haapsalu vaksal osaliselt tarastatakse
Lõhkumine Haapsalu ajaloolise vaksali raudteemuuseumis on viinud selleni, et seni avalik ala piiratakse taraga. See vähendaks turismiobjektil liikumise vabadust.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Lennukaamera avastas Eesti ühe kaunima iluaia mastaapsuse ja ilu
Tartumaal Pangodi järve lähedal on Elle ja Enno Ahse loonud Eesti ühe hinnatuma aia. Seda on aiandushuvilised käinud aastaid uudistamas, aga seni pole keegi seda ilu õhust näinud. Nüüd on võimalik.
Loe edasi
Uudised
Kaitseväeteenistusest hoiduvate noormeeste elu tehakse kibedaks
Iga aastaga suureneb kaitseväeteenistusest hoiduvate meeste hulk. Planeeritav seadusemuudatus peaks panema noori mõtlema – kas täita ausalt oma kohust või jääda ilma mitmest olulisest kodanikuhüvest.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Kus asub Eesti kõige viltusem kirikutorn? Vaata järele!
Karksi ürgoru pakub imelisi vaateid. See on Eesti üks kaunimaid Eestis. Oru veerel asub Peetri kirik – aastail 1773–1778 ehitatud lihtne, aga see-eest praegusel ajal eriline kirik. Nimelt see on nii viltu, et teist sellist Eestis leida pole.
Loe edasi
Uudised
KAAMERAGA MAAL: Sild Noarootsi ja Haapsalu vahele – 80 aastat pikk unistus võib täituda
Noarootsi poolsaare rahval on olnud ligi 80 aastat unistus – kui ehitataks otsetee üle vee Haapsallu, vähendaks see nende linnaskäimise ajakulu oluliselt. Nüüd on sillaehitus taas päevakorral.
Loe edasi
Uudised
Kas luigest võiks taas saada jahilind?
Luiged olid Eestis enne okupatsiooni jahilinnud. Maaleht uuris, kas luikede arvukuse suurenemine võib tähendada seda, et neid saab tulevikus taas küttida.
Loe edasi