Andres Eilart
Peatoimetaja
Kultuur
Maalehe 30. sünnipäeva puhul ilmub suur raamatusari “Eestile elatud elud”
Nüüd saame valjult välja öelda: Maalehe juubeliaasta saab väärika jätku, sest ilmavalgust näevad 30 esinduslikku raamatut olulistest eestlastest.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Teksti jõud ja pildi jõud
Sel nädalal ühendame teksti ja pildi jõu erilisel moel. Pühendame värskes Maalehes terve rea külgi sellele, et sukelduda sügavamalt maamajanduslikesse ja maaelust immutatud sektoritesse ning arvude varju, et võimalikult terviklikult meie maapiirkondade tervist kontrollida.
Loe edasi
Arvamus
Neljapäeval ilmuva Maalehe tiraaž on rekordiline
Maalehe aasta algab võimsa saavutusega - meie lehe tiraaž on seekord 101 900 eksemplari. Lisaks oleme jätkuvalt suurima tiraažiga (54 400 eksemplari) ajaleht Eestis, selgub Eesti Ajalehtede Liidu väljaannete detsembrikuu andmetest. Sama oli ka ülemöödunud aasta detsembris, toona oli trükiarv 53 300 eksemplari.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: 2017
Juba harjume uue aasta numbreid kirjutama. Lõpus üks ja seitse. Maalehe (ja küllap seega kogu meediamaastiku) aasta algab võimsa saavutusega. Hoiate käes üht osa erakordsest lehetiraažist – 101 900.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kirju aasta popurrii
On olnud üle keskmise kirju aasta. Mõned hetked on läinud lausa murettekitavalt kirjuks. Närviliseks. Mõni jäänud õnneks ka südamlikuks ja soojaks.
Loe edasi
Mõjukad 2016
MÕJUKAD 2016: Just nemad mõjutavad maaelu
Maaleht avaldab teist aastat jutti edetabeli kõige mõjukamatest maaelu edendajatest. See on osa suurest projektist “Eesti mõjukad 2016”, mille raames selgub Eesti selle aasta kõige mõjuvõimsam inimene.
Loe edasi
Turism
Trumpe tagataskus on veelgi
Mõni nädal tagasi sattusin rääkima härraga, kes pole oma elu jooksul veel kordagi lennanud. Tuli aga välja, et ta oli agaralt jälginud Maalehe reisilugusid Madeiralt.
Loe edasi
Päevakorral
Kümme vaprat
Põllumehed kujundavad Eesti kultuuri, traditsioonid ja maastiku. Aasta põllumehe valimisega saame osalejaid pisutki tunnustada. Oleme teie üle uhked! Aitäh!
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Tere, proua president!
Päris aasta algul istusin Jüri Arrakuga ja arutlesime presidendirolli üle ajal, kui paljud kaardid olid veel täiesti avamata. Ta ütles (kokkuvõtvalt): “Naisvariant on päris huvitav. Esimesed jumalakujud olid ka naisterahvad. Naine on sünnitaja, naine on hoidja. Mõningates asjades palju arukam juht. Mehed võtsid positsiooni jõuga endale. Praegu on rohkem vaja naiselikku alalhoidlikkust ja emalikkust. Meie esimene toit oli emalt saadud rinnapiim.” Need laused hakkasid mul nüüd uuesti kõlisema.
Loe edasi
Arvamus
Maaleht Islandil: kuidas tundub sahmakas tulikuuma vett?
Giid Askur Alas loeb sõnad peale: "Vaadake geisri purset hoolikalt ja valige oma koht tähelepanelikult, jälgige tuulesuunda. Keev vesi võib näo põletada, kui valesti seisate."
Loe edasi
Arvamus
Islandi hotell võttis kasutusele Maalehe logo
Maalehe reisisellid ööbisid Islandil kolm ööd jutti... päris oma hotellis.
Loe edasi
Uudised
Maaleht kasvatas endale digilehe
Nii nagu Maaleht on Eesti armastatuim leht, küllap nii saab ka Maalehe uuest digilehest Eesti armastatuim digileht. Maalehe digilehest on võimalik lugeda kõiki Maalehe paberlehes ja selle lisades ilmunud lugusid.
Loe edasi