Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Uuring: pestitsiidide jääke leiti enamikest proovivõtukohtadest
Keskkonnaministeeriumi tellitud üle-eestilisest uuringust ilmneb, et taimekaitsevahendite jääke leidus enamikes kohtades, kus proove võeti. Kõige enam leiti jääke herbitsiidist, mida Eestis ei müüda.
Loe edasi
Maal töötav perearst: noored tohtrid ei soovi maale tööle tulla, loodavad perearstikeskused võivad neid aga meelitada
Koeru perearst Riina Lääne on sada protsenti veendunud, et soolopraksistel puudub maal tulevik, sest noored arstid reeglina maale ei tule.
Loe edasi
Huvi geenidoonorluse vastu on meeletu, esimese ööpäevaga allkirjastati 4000 nõusolekut
Alates eilsest kella 11.30st kuni praeguseni on kodulehte geenidoonor.ee pidevalt lugemas korraga kuni 600 inimest ning geenidoonorluse nõusolekuvormi oli täna varahommikuks digiallkirjastanud juba 3600 inimest.
Loe edasi
Eesti sigade elu numbrites. Kuidas jõuab meie toidulauale kodumaine sealiha?
Eestlane seisab uhkelt „sealiharahvaste“ rivis, tarbides keskmiselt 44 kg sealiha aastas. Et aga toidulauale jõuaks vaid kõrgeima kvaliteediga täisväärtuslik liha, peab terve looma elukaar vastama kindlatele tingimustele.
Loe edasi
KASULIK NIPP | Kontrolli katust kohe pärast lume sulamist
Põhjamaine heitlik kliima ja tohutud kogused lund lõhuvad iga aasta tuhandeid katuseid, suuremate kahjude vältimiseks tasub katuse seisukorda kontrollida kohe pärast lume sulamist.
Loe edasi
Taliviljakasvatajatele makstakse erakorralist toetust
2017. aasta saagikoristusperioodi erakorraliste ilmastikuolude tõttu pöördusid Balti riigid ja Soome eelmise aasta sügisel Euroopa Komisjoni poole, kes otsustas detsembris eraldada neljale riigile erakorraliseks taliviljakahjude hüvitamiseks 15 miljonit eurot.
Loe edasi
FOTOD | Ajatatud sibullilled toovad kevade jõudsalt lähemale
Tartu ülikooli botaanikaaias toimuval näitusel "Oodates kevadet" on vaatamiseks välja pandud ajatatud õieilu, mis toob kevadootuse lähemale.
Loe edasi
TV3 VIDEO | Vaata, milline näeb välja puudest puhastatud Otepää linnamägi
Möödunud nädalal kirjutas Maaleht korduvalt metsaraiest Otepää ajaloolisel linnamäel.
Loe edasi
ELi audiitorid: põllumajanduskulutused peaksid põhinema ambitsioonikatel tulemuseesmärkidel
Euroopa Kontrollikoja tänase avalduse kohaselt peaksid ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) kulutused edaspidi põhinema ambitsioonikatel ja asjakohastel tulemuseesmärkidel, järgides samal ajal täielikult seaduslikkuse ja korrektsuse nõudeid.
Loe edasi
PÄEVAPILT | Märtsis jõhvikale? Jah, sest rabad on korjamisvalmis kuremarju täis!
Jõhvikad elavad rabamätastel talvekülmad kenasti üle ning veel varakevadelgi igati korjamiskõlbulikud. Fotol olev saak on korjatud eile, 18. märtsil ühest Harjumaa rabast poole tunni jooksul.
Loe edasi
ARVO KOKAKOOL | Täidetud spiraalsed viinerid
Mis toit see veel on? Muidu tavaline viiner, aga huvitava lisandusega. Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas seda rooga valmistada.
Loe edasi
Viis tööd, mis tuleb varakevadel kodus kindlasti ette võtta
Päike särab ja kevad tuleb, olgugi, et kraadiklaas veel miinuseid näitab. Näpud aga sügelevad ja innukus kasvab - tahaks midagi teha. Soovitame teha just neid asju ja leiad, et päev on igati korda läinud.
Loe edasi
INTERAKTIIVNE KAART | Kust tulevad meie parimad sportlased?
Eesti aasta sportlasi on valitud aastast 1955 (naisi eraldi alates aastast 1967). Kaardilt näed, kus möödus nende lapsepõlv. Mõnedel juhtudel on sünnikoha asemel kodukohana märgitud kasvamise ja kooliskäimise koht, sest just see aeg on tema sportlaseks kujunemisel suure tõenäosusega määravaks kujunenud. Kliki kaardil ja vaata!
Loe edasi
Käes on teede lagunemise aeg, järgmisest nädalast kehtestatakse riigiteedel liiklevatele sõidukitele massipiirangud
Järgmisest nädalast hakkab maanteeamet seadma riigiteedele massipiiranguid, et hoida ära teede kahjustusi.
Loe edasi
VIDEO | Just niiviisi saad kodus poest ostetud avokaadost oma avokaadopuu kasvama panna
Pähklise kreemja viljalihaga avokaadol on tore suur seeme. Sellest pole kuigi keeruline kasvatada oma avokaadopuu.
Loe edasi
ELi audiitorite sõnul ei arvesta põllumajandustootjatele mõeldud põhitoetuskava turutingimusi ega põhine tootjate sissetulekute analüüsil
Euroopa Kontrollikoja uue aruande kohaselt on põllumajandustootjatele mõeldud põhitoetuskavas, mis kehtestati 2015. aastal ühise põllumajanduspoliitika 2013. aasta reformi raames, teatavad piirangud.
Loe edasi
Üksi elava pensionäri toetuse maksmise perioodi hakatakse arvestama 1. aprillist
Sotsiaalkindlustusamet tuletab meelde, et üksi elava pensionäri toetuse maksmise perioodi hakatakse arvestama alates 1. aprillist.
Loe edasi
LIIGUTAV VIDEO | Eesti juurtega noormees laulis Stockholmis ülivõimsalt Tõnis Mägi "Koitu"
Veebruari algul kõlas Stockholmis EV100 pidustuste Estival avaüritusel Rootsi Kuningliku Muusikakõrgkooli Kungasaleni ehk Kuninga-nimelises kontserdisaalis väga mehises esituses Tõnis Mägi “Koit”.
Loe edasi
PÄEVAPILT | Vabaerakond kogub Eesti metsa kaiteks allkirju
Täna hommikul toimus Tallinnas Kultuurikatla ees Vabaerakonna algatatud meeleavaldus Eesti Metsa Kaitseks, mille eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu Eesti metsade jätkusuutliku majandamise olulisusele. Samal ajal algas Kultuurikatlas sees keskkonnaministeeriumi konverents „Mets on meie tulevik“.
Loe edasi
Varakevadine sulalumi on ohtlik mitte ainult katusele, vaid kogu hoonele
Varakevadele iseloomulikud vahelduvad temperatuurid ja ilmastikuolud muudavad katustele kogunenud lume raskeks ja vesiseks ja see seab tõsiselt ohtu katusekonstruktsioonid, majafassaadi ja siseviimistluse.
Loe edasi
Loodusemees Arne Ader: sanitaarraie nime all on Eesti jaoks märgilise tähendusega maastik lagedaks raiutud
„Juba eelmisel aastal tehtud sanitaarraie oli minu meelest piiri peal, isegi natuke üle. Aga see, mis Otepää linnamäel praegu on toime pandud, on metsanduslikke termineid kasutades lageraie ja käitumist arvesse võttes röövraie,“ ütleb Otepääl elav fotograaf ja loodusemees Arne Ader.
Loe edasi
Esimesed karud on talveunest ärganud. Metsaott inimesele reeglina ohtlik ei ole, aga ettevaatlik tasub temaga kohtudes olla
Ida-Virumaal, Saaremaal ja mõnes teiseski kohas on lumel märgatud karude jälgi, mis annab tunnistust sellest, et meie metsade suurimad kiskjad ärkavad taliuinakust.
Loe edasi
Jahimehed: salaküttide jõhker veretöö peab saama karistuse
Eesti Jahimeeste Selts (EJS) mõistab märtsi alguses Lääne-Virumaal Ranna jahindusühistu jahimaal toimunud põdralehma ja -pulli salaküttimise hukka ja loodab, et selle toime pannud salakütid saavad oma teo eest õiglaselt karistatud.
Loe edasi
Eesti minut: 20 kaunist hetke Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast
Eesti Minut oli 24. veebruaril 2018 kell 13:00 alganud ja üks minut kestnud üleriigiline pildistamisaktsioon, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja millest sünnib Eesti ajaloo suurimaid fotonäitusi. 20 kaunist hetke sellelt näituselt on teie ees.
Loe edasi
Miks asub bussipeatus sellises kohas, kuhu pääseb jalgsi vaid eluga riskides? Keegi ei tea!
Maakodu peatoimetaja Kadri Tramm soovis möödunud laupäeval Peetrist, oma kodule kõige lähemal asuvast bussipeatuset Järvamaale Annasse sõita. Peatusse jõudmiseks tuli tal aga mitu korda tiheda liiklusega Tartu maanteed ületada.
Loe edasi
Intensiivne metsaraie ei jäta metsadesse kõdupuitu, torikseened surevad välja
Eestist leitud 220 torikseeneliigist on vähemalt viis metsades elanud liiki hävinud ja 11 kriitilises seisundis.
Loe edasi
ARVO KOKAKOOL | Tavaline, kuid ometi nii maitsev - peedisupp hapukoorega
Kes siis peedisuppi ei teaks! Väga maitsev. Aga ise seda keeta olete proovinud?
Loe edasi
Ulukiuurijad: Eesti hunt ei ole näljas ega kipu inimese kallale
Keskkonnaagentuuri ulukiseirespetsialistid lükkavad ümber viimastel päevadel meedia vahendusel avalikustatud väited, justkui hundid kipuvad küladesse toidunappuse tõttu. Samuti kinnitavad ulukiuurijad, et inimeste kallale hundid ei kipu.
Loe edasi
Proviisorid: gripihooaja lõppu pole näha, rahvas ostab kõike, mis olemise kergemaks teeb
Marienthali Südameapteegi proviisor Katrin Jeegeri sõnul on gripihooaeg apteekides kulgenud sarnaselt eelmiste aastatega ja hetkel veel lõppu näha ei ole.
Loe edasi
Päevateema
GRIPP: Eestis vaktsiini ei usuta ja puhata ei osata
Tõbist talve ei maksa ajada külma suve ja vihmase sügise kaela – rohkete viirushaigestumiste põhjuseks on pigem see, et me ei oska puhata ning püüame väsimust võita immuunsust turgutavate vahenditega.
Loe edasi
Päevateema
ARVO KOKAKOOL | Tummine seenesupp
Supp teeb seest soojaks. Ja soe kulub talvel kõigile ära. Hobikokk Arvo Kassin õpetab, kuidas valmistada maitsvat ja huvitavat seenesuppi.
Loe edasi
Päevateema
Algul ei saa vedama, pärast pidama: talvealguse unine suusamüük on edenenud nii jõudsalt, et mõnes poes on valik juba kesiseks jäänud
Viimaste aastate lumeta talvedele rõõmsaks vahelduseks on nüüdseks juba kuu aega valitsenud kena suusailm, justkui muinasjutus. Ning inimesi, kes selle lumise ime nautimiseks poodi uute suuskade järele tõttavad on rohkem kui küll.
Loe edasi
Päevateema
PÄÄSTJATE FOTOD | Pole mingi ime, et sellistes oludes tulekahjud tekivad
Viimase nelja päevaga on Lõuna päästekeskuse päästjad külastanud Lõuna-Eestis 406 kodu, kus koos elanikega otsiti tulekahjude tekkeohte ning vaadati, kuidas neid võimaluste piires kõrvaldada.
Loe edasi
Päevateema
INTERAKTIIVNE KAART | Lõppenud jahihooajal kütiti Eestis 101 hunti
Eilsega lõppenud hundijahi hooajal kütiti kokku 101 hunti lubatud 112-st. Lisaks kütiti kahjustuste vältimiseks 3 hunti eriloaga väljaspool jahiaega.
Loe edasi
Päevateema
VAATA KAARTI | Jääteede hetkeolukord - kolm on avatud, kaks kavandamisel
Tänase, 2. märtsi 2018 seisuga on maanteeamet avanud kolm jääteed – Laaksaare–Piirissaare, Rohuküla–Sviby ja Haapsalu–Noarootsi.
Loe edasi
Päevateema
Nädalavahetusel toimuvad omavalitsuste talimängud. Millistel aladel võisteldakse, kes osalevad ning kellel on võimalus võita?
34. Eesti omavalitsuste talimängud, kus selgitatakse parimad linnad ja vallad, viimased koguni kahes grupis - suuremad ja väiksemad, toimuvad 3.- 4. märtsil peamiselt Viljandis, aga ka mujal.
Loe edasi
Päevateema
Tänavune talv on olnud normist pisut soojem ja päikeselisem
Riigi Ilmateenistus on võtnud kokku kolme talvekuu – detsembri, jaanuari ja veebruari ilmaandmed ning jõudnud järelduseni, et hoolimata külmemast veebruarist oli tänavune talv normist pisut soojem ja ka päikesepaistelisem.
Loe edasi
Päevateema
Hallhüljeste kaitseks luuakse Saaremaa vetes uus loodukaitseala
Valitsus toetas eile ettepanekut moodustada uuendamata kaitsekorraga hallhülge püsielupaiga ja kahe hoiuala põhjal Sääre looduskaitseala.
Loe edasi
Päevateema
Parlamendisaadikud mesilaste ja mesinike kaitsel: mesilaste tervist tuleb hoida, mesinikke toetada ja võltsmee vastu võidelda
Parlamendiliikmed kutsuvad ELi ja liikmesriike suurendama investeeringuid mesilaste tervise kaitsmisse, võitlusse mee võltsimise vastu ja mesinike toetamisse.
Loe edasi
Päevateema
Jahimehed õpetavad: kuidas käituda, kui ootamatult hundiga kokku juhtud
Eesti Jahimeeste Seltsi poole on viimasel ajal pöördunud hundihirmus inimesed, kes soovivad nõu kuidas metslooma suhtes käituda ja abi hundi metsa tagasi peletamisel. Seetõttu konsulteerisime ekspertidega ja koostasime käitumisjuhendi hundiga kohtumise puhuks.
Loe edasi
Päevateema
KAART | Tänasest saab üle jää Piirissaarde sõita kuni kahetonniste autodega
Tänasest, 27. veebruarist on Laaksaare–Piirissaare jäätee avatud sõidukitele massiga kuni 2 tonni. 20. veebruaril avati jäätee kuni 0,5 tonnistele sõidukitele.
Loe edasi
Päevateema
ARVO KOKAKOOL | Ahjus küpsetatud kihiline kartulivorm
Pärast uhkeid pidusööke kulub ära midagi lihtsat ja toitvat. Hobikokk Arvo Kassin näitab, kuidas valmistada kihilist kartulivormi.
Loe edasi
Päevateema
ERM elas suure peo kadudeta üle, uksed on taas külastajatele avatud
Eesti Rahva Muuseumi hoone pidas enam kui tuhande osalenuga Eesti Vabariigi 100. sünnipäevapeole kenasti vastu. Kõik museaalid on endistel kohtadel ning mahaunustatud asju pole nurgatagustest leitud.
Loe edasi
Päevateema
Külaelu eestvedaja Heli Napp: kes vastuvõtule vinguma ei läinud, sellel oli väga tore
“Minule meeldis kõik — koht kus vastuvõtt timus ning seegi, mis seal aset leidis,” ütles möödunud aastal aasta külaks valitud Läsna-Loobu külaelu eestvedaja ja kohaliku rahvamaja juhataja Heli Napp.
Loe edasi
Päevateema
PÄEVAPILT | Ruhnlased söövad Eesti nooremaks
Ruhnu saarel Buldersi talus küpsetati neil päevil külarahvale juubelileib, mida kaunistab sünnipäevanumber 100.
Loe edasi
Päevateema
Küta tuba soojaks, aga ära maja põlema pane!
Suured pühad on ukse ees. Ilm on mõnusalt talvine – nädalavahetuseks maakoju sõites ei tohi unustada ahju kütmisega seotud reegleid.
Loe edasi
Päevateema
Kuidas valmistada sinimustvalgeid roogasid? Toiduvärvid on ju mürgised!
Ilmselt pole eestlased kunagi varem nii suures koguse rahvusvärvides toiduga oma kõhtusid täitnud kui praegu. Valgeid toiduaineid ei pea tikutulega taga otsima, küll aga vajab nuputamist, kuidas muidu tavaline toit siniseks ja mustaks muuta.
Loe edasi
Päevateema
Maaeluminister tunnustas maaelu edendajaid teenetemärkidega
Maaeluminister Tarmo Tamm andis täna ministeeriumis toimunud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale pühendanud aktusel põllumajanduse ja maaelu edendajatele üle üheksa hõbedast ja kaks kuldset ministeeriumi teenetemärki.
Loe edasi
Päevateema
KAART | Esimene tänavune jäätee viib Laaksaarest Piirisaarde, homme avatakse tee üle jää ka Haapsalust Noarootsi
Täna kella üheks ajal avati liiklusele Laaksaare–Piirissaare jäätee.
Loe edasi
Päevateema
LIPUHULLUS | Andke mulle vardasse pandud lipp. Ei, parem juba kolm!
Eesti lippu saadab vabariigi sajanda sünnipäeva eel enneolematu müügiedu. Sinimustvalged lähevad otse vabrikust masinanõelte ja triikraudade alt ehk siis mitte enam soojalt, vaid lausa kuumalt käsi pikal ootavate ostjate kätte.
Loe edasi
Päevateema
ARVO KOKAKOOL | Pidulik kirsi-juustutort
Hobikokk Arvo Kassin selgitab videos, kuidas teha maitsvat ja pidulikku kirsi-juustutorti. Retsepti autoriks on Kirsi Sortila.
Loe edasi
Päevateema
Mahetootjad: toetuse vähendamine ohustab kogu mahesektori arengut
Mahepõllumajanduse Koostöökogu pole rahul sellega, et eelarvesse planeeritud rahast taotletud mahetoetuse väljamakseteks ei jätku. Isegi varasemas suuruses mahetoetus ei kata tegelikku saamata jäänud tulu ja lisakulutusi, mis selle majandamisviisiga kaasnevad.
Loe edasi
Päevateema
INTERAKTIIVNE KAART | Jahimehed tohivad veel rohkem hunte küttida
Huntide ja hundijälgede täiendavate vaatlusandmete põhjal suurendas Keskkonnaamet huntide küttimismahtu, lubades täiendavalt küttida kaks isendit Hiiu, kaks Lääne-Harju ja kaks Võru ohjamisaladel.
Loe edasi
Päevateema
Mahetootjad pahandavad: riigi käitumine tekitab mahetootmises pankrotilaine
Viimasel nädalal on mahesektoris tegutsevaid ettevõtjaid üles ärritanud plaan vähendada 14 protsendi võrra mahepõllumajanduses makstavaid toetusi. Maaeluministeerium püüab olukorrale lahendust leida.
Loe edasi
Päevateema
Hooldekeskus ja rahandusministeerium peavad Võisiku kodu projekti väljamaksetes kokkuleppele jõudma
Hilissügisel kahtlustas prokuratuur Eestisse mitmeid hooldekodusid rajanud Lõuna-Eesti Hooldekeskuse AS-i juht Vambola Sipelgat soodustuskelmuse toimepanemises ning seetõttu peatas rahandusministeerium Võisiku kodu rajamise maksed.
Loe edasi
Päevateema
Tänasel tuhkapäeval algab suur paast
Tuhkapäev on vastlapäevale ehk lihaheitele järgnev liikuv püha, mida tähistatakse alati kolmapäeval, 40 päeva enne ülestõusmispühi, mis sel aastal on 1. aprillil.
Loe edasi
Uudised
Unustage bussipeatused! Teekonda Saarest Setusse saab taskutelefoniga alustada koduukselt
Ametnike töölaual olev revolutsiooniline mõte Eesti ühistranspordi ümberkorraldamiseks võib muuta nii eestimaalaste mõttemaailma kui harjumusi. Esimesena saavad lahendust katsetada saarlased.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Gripp ei halasta, tööandja võiks
Igal aastal, kui talv juba ukse ees terendab, läheb omamoodi sõda lahti. Vaktsineerimissõda. Arstid ütlevad, et mõistlik võimalus grippi vältida on ennast selle ohtliku haiguse vastu vaktsineerida.
Loe edasi
Arvamus
ARVO KOKAKOOL | Memme pannkoogid õuntega
Tänasesse lumisesse vastlapäeva sobivad pannkoogid liulaskmise kõrvale justkui valatult. Ja vastlakuklitele jääb ka veel kõhus ruumi üle.
Loe edasi
Arvamus
VAATA KAARTI | Eeloleva nädalavahetuse märksõnaks on lumi
Suusalembeste eestlaste hing hõiskab rõõmust - lumi, lumi on maas, saab suusatada! Isegi tugitoolisportlased tunnevad sellest rõõmu - kohe palju mõnusam on telekast olümpiamänge vaadata, kui lumehanged läbi akna tuppa paistavad.
Loe edasi
Arvamus
Üllatus-üllatus - kütteta suvekodus hoiab tualetipoti külmumise ära auto talvine klaasipesuvedelik!
Viimastel nädalatel on parajad külmakraadid Eestissegi jõudnud. Sestap on paslik meelde tuletada, et kui kõvem pakane järele annab, siis hakkavad ka majade torud külmuma.
Loe edasi
Arvamus
Magav karu peatas metsatööd
Jaanuari lõpus teavitas raiet teostava Lignator Mets OÜ esindaja Keskkonnaametit Lõuna-Eestis raietööde ettevalmistuse käigus avastatud tõenäolisest pruunkaru talvituspaigast.
Loe edasi
Arvamus
Indiaanipealik kellakeeramisest: riidetükk ei pikene, kui selle ülaosast lõigatud tükk õmmelda alaossa!
Tänavu tähistab kellakeeramine väärikat 100. sünnipäeva, kuid just täna hakatakse Euroopa Parlamendis aru pidama, kas see mitte ära lõpetada. Väidetavalt võiks ainuüksi Eesti ettevõtted sellisel juhul säästa pelgalt ühe nädalaga kümneid miljoneid eurosid.
Loe edasi
Arvamus
KAART | Jääteede üle otsustab ilmataat, pikimad trassid jäävad tänavu ilmselt avamata
Ilm on talviseks pööranud ning ilmselgelt on inimestel, kes soovivad oma ülemereteekonda kiirendada, tekkinud küsimus, kas tänavu ka mõni jäätee avada on kavas.
Loe edasi
Arvamus
Vaata, millises hinnas on kinnisvara sinu kodukohas!
2017. aastal tehti Eesti kinnisvaraturul üheksa protsenti rohkem tehinguid kui aasta varem, selgub äsja valminud maa-ameti kinnisvaraturu aastaülevaatest.
Loe edasi
Arvamus
Spetsialist: võimalus jäisesse vette vajunud autost eluga pääseda on kaduvväike, kuid siiski olemas
Autoga õhukesele jääle sõitmine on lollus, mille tulemused võivad olla vägagi traagilised, nagu näitas eilne juhtum Pärnumaal Munalaiu sadamas.
Loe edasi
Arvamus
ÜKS KÜSIMUS | Miks taliujujad külmas vees šokki ei saa?
Päästeliidu tegevjuht ja vabatahtlik merepäästja Kaido Taberland tegeleb juba kuuendat aastat taliujumisega ning teab oma kogemusest väga hästi, mida külma vette sattunud inimkeha tunneb.
Loe edasi
Arvamus
10 huvitavat võimalust magamistoa valgustamiseks
Magamistoas ei ole vaja väga eredat valgust, seega ära kavanda massiivseid valgusteid ega osta võimsaid lambipirne.
Loe edasi
Arvamus
Manija elanik: saarele peaks isetekkelise tee asemel viima ametlik jäätee
Viieteist aasta eest Manilaiule kodu rajanud ettevõtja Raimond Pärn räägib, et mandrist 800 meetri kaugusel olevale saarele peaks rajama ametliku jäätee nagu palju kaugemale Kihnu, kuid paljud kohalikud on mõtte vastu, kuna ametlik jäätee toovat saarele liiga palju inimesi.
Loe edasi
Arvamus
Eesti metsateadlased sekkuvad tulisesse debatti: metsi peab julgemalt majandama
Jaanuari lõpus tegid Euroopa metsateadlased ühise pöördumise, milles kutsuti üles metsi julgemalt majandama, et leevendada kliimamuutusi. Seisukohaga ühinesid ka maaülikooli metsateadlased. Parasjagu on käimas tuline debatt selle üle, kas ja kuidas metsasid majandama peaks.
Loe edasi
Arvamus
Teenetemärkidega tunnustatakse teiste seas ka mitmeid maaelu edendajaid
President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.
Loe edasi
Arvamus
ARVO KOKAKOOL | Figuurisõbralikud porgandi-õunakotletid
Algaval nädalal soovitab hobikokk Arvo Kassin valmistada kõhule kergeid ja figuurile sõbralikke porgandi-õunakotlette.
Loe edasi
Arvamus
Kodanikeühendus versus ametkonnad: kas värbkakkude pesitsemist häiriti või mitte?
Täna hommikul saatis kodanikuühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) keskkonnaametile ja keskkonnainspektsioonile kaebuse, sest viimaste päevade jooksul raiuti maha saja-aastane männik otse kaitsealuse värbkaku püsipesitsusalas. Ametkonnad on aga veendunud, et kakud ohus ei ole.
Loe edasi
Arvamus
FOTOD | Vaata, milline hakkab välja nägema Eesti-Vene piir
Eile tabas valitsust šokeeriv üllatus: piir läheb koguni kaks ja pool korda kallimaks. EL-i vingeim piirijupp maksab ligi 200 miljonit eurot, kirjutab Eesti Päevaleht.
Loe edasi
Arvamus
Põllumeeste ühistulise töö tulemusel avatakse Imaveres õlikultuuride töötlemise tehas
Homme, 2. veebruaril kell 12 pannakse Järvamaal Imaveres nurgakivi Farm In Productions OÜ õlikultuuride töötlemise tehasele.
Loe edasi
Arvamus
Ekspert selgitab: toorpiim ja maapiim – milles seisneb erinevus?
Piima maitseomadusi kujundab nii rasvaprotsent kui ka valmistamisprotsess, mis iga toote ja ka tootja puhul on veidi erinev, selgitab üle 20 aasta Valios piimaeksperdina tegutsenud Elle Must.
Loe edasi
Arvamus
VAATA KAARTI | Jahimehed on täitnud üle poole huntide küttimise mahust
Eesti Jahimeeste Seltsi teatel on 29. jaanuari seisuga jahimehed koos erilubadega küttinud 63 hunti. Selleks jahihooajaks määrati küttimismahuks 106 hunti.
Loe edasi
Arvamus
Maalehe ajakirjanik Rein Raudvere nimetati ajakirjanduspreemiate konkursil elutööpreemia nominendiks
Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) žürii valis eilsel koosolekul noore ajakirjaniku, multimeedia ning uudise, arvamuse ja olemusloo preemia nominendid, lisaks avalikustasid rahastajad elutöö preemia nominendid.
Loe edasi
Arvamus
FOTOD | Alati ei pea küla ehitama, selle võib ka kududa
Cloughmillsi naiste käsitööklubi on valmis saanud omapärase taiesega, kududes küla, milles nad ise elavad.
Loe edasi
Arvamus
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Hundi küttimise mahtu suurendati 26 looma võrra
Möödunud nädalal tõstis keskkonnaamet hundi küttimise mahtu 80 isendilt 106-ni.
Loe edasi
Arvamus
GRAAFIK | Omavalitsused saavad 2 miljonit eurot ühiselt täidetavate ülesannete täitmiseks
Riigihalduse ministri käskkirjaga kinnitati nimekiri, mille alusel eraldatakse täiendavaid rahalisi vahendeid omavalitsustele ühiselt täidetavate ülesannete teostamiseks.
Loe edasi
Arvamus
ARVO KOKAKOOL | Täidetud hakklihakotletid seentega
Sel nädalal on teil võimalus Arvo Kassini juhiste järgi valmistada seentega täidetud hakklihakotlette.
Loe edasi
Arvamus
Rakvere lihakombinaadis hakatakse läbirääkimisi pidama. Streik on siiski jätkuvalt õhus
AS HKScan Estonia juhtkond nõustus täna hommikul Industriaal- ja Metallitöötajate Ametiühingute Liidu ettepanekuga läbirääkimiste jätkamiseks, et arutada töötajate palganõuet ja tuleva streigi tehnilisi küsimusi. Kohtumine leiab aset neljapäeval, 1. veebruaril kell 11.
Loe edasi
Arvamus
Ametiühing: Rakvere lihakombinaat on asunud streikijaid ähvardama
Rakvere lihakombinaadi tööandja on streigi vältimise eesmärgil hakanud oma töötajaid ähvardama vallandamise, musta nimekirja panemise ja „elu keeruliseks tegemisega“ juhul, kui nad peaksid streigist osa võtma, väidab Industriaal- ja Metallitöötajate Ametiühingute Liit oma pressiteates ning lisab, et ähvardajate nimed on neile teada ja tegu on töötajate ühinemisõiguse jämeda rikkumisega.
Loe edasi
Arvamus
Keskkonnaministeerium põhjavee kaitsmise auditist: Riigikontroll pole arvesse võtnud 2016. aastal tehtud muudatusi
Riigikontrolli täna avaldatud audit „Riigi tegevus põhjavee kaitsmisel“ märgib, et hoolimata seatud piirangutest ja toetustest, suureneb põhjavee saastumine väetistest pärit nitraatidega ning põhjavette jõuavad ka taimekaitsevahendite jäägid.
Loe edasi
Arvamus
ARVO KOKAKOOL | Rullbiskviit, millele annavad maitsenüansi kõrvits ja toorjuust
Hobikokk Arvo Kassin näitab, kuidas ta üht erilise maitsenüansiga rullbiskviiti valmistab. Retsept on pärit portaalist allrecipes.com kasutaja Marit kontolt.
Loe edasi
Arvamus
Lihttööliste vajadus põllumajanduses ja toiduainetetööstuses väheneb, nõudlus spetsialistide järele kasvab
Kuigi põllumajanduse ja toiduainetööstuse erialade lõpetajaid on tuleviku tööjõuvajaduse katmiseks piisavalt, ei asu suur osa neist valdkonna ettevõtetesse tööle. Ettevõtjad kurdavad töökäte nappust, selgub uuringust.
Loe edasi
Arvamus
Ülevaade ebaseaduslikest ehitistest: kahekordne paadikuur, marmorist saun, ringilendav suvila ja salaja kaevatud kanal
„See, kas mingi asi on ehitis või mitte, on defineeritud ehitusseadustikus, st ehitis on inimtegevuse tulemusel loodud ja aluspinnasega ühendatud või sellele toetuv asi, mille kasutamise otstarve, eesmärk, kasutamise viis või kestvus võimaldab seda eristada teistest asjadest,“ selgitab keskkonnainspektsiooni looduskaitseosakonna peainspektor Piret Reinsalu.
Loe edasi
Arvamus
FOTOD | Kodu, kus valitsevad julged toonid ja üllatavad detailid
Trendianalüütik ja disainer Nina Bruun ühendas oma kodus terrakota ja tumeda värvitooni jahedate toonidega. Värvide valikul pööras Nina tähelepanu ruumide funktsionaalsusele. Lase Nina värvivalikutel ka ennast end inspireerida.
Loe edasi
Arvamus
Äge pööris Friederike toob meile laupäeval lumelisa
Samal ajal kui meie saame täna (18.01.2018) Läänemerelt aeglaselt põhja suunas leviva ja hääbuva madalrõhulohu servas üle hulga aja Eestis lund mõõta (1 kuni 9 cm-ni) ja mõtleme juba kapis seisvate suuskade peale, maadleb Lääne- ja Kesk-Euroopa väga raskete ilmaoludega, tatab Riigi Ilmateenistus.
Loe edasi
Arvamus
INTERAKTIIVNE KAART | Millises maakonnas on kõige rohkem hunte kütitud?
Möödunud nädalal avasid hundijahi Harju- ja Hiiumaa jahimehed. 15. jaanuari seisuga on Eestis kütitud 37 hunti, nendest kolm Eesti Jahimeeste Seltsi teatel erilubade alusel.
Loe edasi
Arvamus
ASI SELGE | Aastast 2020 saab Eestis ehitada vaid liginullenergiahooneid
Euroopa Komisjoni avaldas hoonete energiatõhususe direktiivis sätestatud liginullenergiahoone nõude kohta tõlgenduse, mille kohaselt peavad nõuded Komisjoni hinnangul kohalduma valmivatele hoonetele.
Loe edasi
Arvamus
Kohalike omavalitsuste ja audiitorite koostöö muutub tõhusamaks
Riigikogus läbis tänasel istungil teise lugemise eelnõu, mis sätestab täiendavad reeglid kohaliku omavalitsuse üksuse majandusaasta aruande täitmisel.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Neist kolmest komponendist kokku segatud puhastusvahendiga eemaldad vaipadelt kõik plekid
Mõnikord ikka juhtub, et vaibale tekib inetu plekk - kas läheb toitutaldrik või veiniklaas ümber või kukub midagi muud määrivat vaibale. Kuidas plekkidest lahti saada?
Loe edasi
Arvamus
FOTOD | Enne ja pärast: kuus unistuste vannituba, milles mängib kandvat rolli vann
Vannituba uuendades kaalutakse sageli, kumba eelistada - vanni või dušikabiini. Nende vannitubade kandvaks ideeks on vann.
Loe edasi