Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Ettevaatust, ootamatud suvetõved!
Ka suvel kuuma ilmaga võib palavik taevastesse kõrgustesse kerkida ja hääl sootuks kaduda, eriti neil, kes töötavad konditsioneeriga ruumides.
Loe edasi
Eestis kasvatatud vikerforell toob vesiviljelusettevõtetele miljonitesse ulatuva käibe
Vesiviljelusettevõtted müüsid 2017. aastal 870 tonni kaubakala ja -vähki ehk kokku 3,7 miljoni euro väärtuses, teatab statistikaamet. 2017. aastal müüdud toodangu maht oli viimase viie aasta suurim.
Loe edasi
Nartsissilehtede söömine ja rododendroniõitest valmistatud joogi joomine lõppesid oksendamisega
Hoolimata sellest, et terviseamet igal kevadel soojade ilmade saabudes meelde tuletab, et nii mõnigi aias või metsas tärkav taim põhjustab söömisel tõsise tervisehäda, on tänavu oma tervist kahjustatud nii ülaseid kui rododendroniõisi süües.
Loe edasi
BIOKÜTUSELISANDIGA BENSIIN | Kas aiatehnika kütusepaak peab seismise ajal olema täis või tühi?
Senisest suurema biokütuselisandiga bensiini müügiletulek alates 1. maist 2019 on paraja hulga küsimusi tekitanud. Kas vanemates sõidukites ja teistes bensiini tarbivates seadmetes tohib seda kasutada või mitte?
Loe edasi
ARVO KOKAKOOL | Plaadikook värske kapsaga
Kauplustes on juba saada varast kapsast ning miks mitte küpsetada üks lahtine pirukas, mile täidiseks kapsas. Videos jagab plaadikoogi valmistamise juhiseid hobikokk Arvo Kassin.
Loe edasi
ARVO KOKAKOOL | Vahelduseks tavalistele roogadele - neerusupp
Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas keeta suppi neerudest (jah, just!), võttes aluseks Loone neerusupi retsepti.
Loe edasi
Soe kevad pani elu käima: erinevad taimed õitsevad üheaegselt ning linnud pesitsevad varem
„Mingi segadus on looduses küll, eriti taimemaailmas – kõik hakkasid äkki korraga õitsema“ ütleb Raplamaal elav loodusehuviline ajakirjanik Viio Aitsam, kui Maaleht uurib, kas vastab tõele, et linnud pesitsevad tänavu kuidagi eriliselt vara.
Loe edasi
KAS TÕESTI? | Riigikogulased soovivad seadustada kreisi, millesse kuuluvad erinevates riikides asuvad omavalitsused
Riigikogus algatati taaskord pärast 2016. aasta läbikukkumist eelnõu, millega soovitakse luua alus kreiside ehk mitmeid riike hõlmavate kohalike omavalitsuste moodustamiseks.
Loe edasi
RETSEPT | Hõrk räimesupp kooreses leemes
Rahvuskala räim klapib tänu tagasihoidlikult hõrgule maitsele ja pehmetele luudele ka laste maitse-eelistustega ning on heaks võimaluseks tutvustada kalatoitude maailma pere noorimatele.
Loe edasi
Tänavu on teel haiglasse ehk autos sündinud kuus last
Meditsiinilise sünniregistri andmetel on Eestis 2018. aasta algusest siiani teel haiglasse sündinud kuus last, Maakondadest on esindatud Pärnu, Jõgeva, Lääne-Viru ja Harju maakond.
Loe edasi
Nõukogude ajal oli Eestis kasutusel ebakvaliteetne leetrivaktsiin ja osa tänastest täiskasvanutest peaks ennast uuesti vaktsineerima
Tervisamet soovitas juba seitse aastat tagasi, et tänased täiskasvanutel, keda lapsena vaktsineeriti leetrite vastu aastatel 1980-1992, tuleks end uuesti vaktsineerida, sest toona kasutati Eestis Venemaalt pärit leetrivaktsiini, mille kvaliteet oli ebastabiilne.
Loe edasi
ARVO KOKAKOOL | Kevadine hitt: kaerajahupräänikud rabarberitäidisega
Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas küpsetada maitsvaid kevadisi küpsiseid, mile põhikomponentideks on kaerajahu ja rabarber.
Loe edasi
Tervis
Sagedasem, kui arvatakse: 59aastane bussijuht sai une pealt insuldi, 14aastane poiss kukkus koolitunnis koomasse
Teatakse, et insult on raske haigus. Kuid et see tabab elu jooksul iga kuuendat inimest, on üllatav. Kaasaegne arstiteadus annab aga paljudele neist siiski võimaluse terveneda.
Loe edasi
Tervis
Kartulikasvatajad lubavad jaanipäevaks värsket eestimaist kartulit
Osa kohalikust varajasest kartulist on kasvamisega juba nii kaugel, et kasvatab jaanipäevaks parajad mugulad alla. Lisaks on Eesti kartulikasvatajatel tarbijatele muidki meeldivaid üllatusi varuks.
Loe edasi
Tervis
Kalapüügivahenditel muutusid silmasuurused ja haugipüügikeeluaeg pikenes
Eile kinnitati valitsuses muudatused kalapüügieeskirjas, millega ennekõike muudeti silmasuurusi Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel ning Võrtsjärvel.
Loe edasi
Tervis
Vandeadvokaat Indrek Sirk: Riigikohus lõpetas politsei vale ja ebaõiglase praktika inimeste suhtes, kes unustasid pikendada juhiluba
Riigikohus tegi 20. aprillil otsuse, et aegunud juhiloaga sõitmine ei tähenda sõiduõiguse puudumist, vaid üksnes seda, et dokument jäi õigel ajal uuendamata, kirjutab Eesti Ekspress.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Vladislav Koržetsi kalasupp piimaga
Hobikokku ARvo Kassin juhendab, kuidas keeta piima-kalasuppi. Retsepti autoriks on kalandushuviline kirjanik ja humorist Vladislav Koržets.
Loe edasi
Tervis
Kui hästi sa tunned meie tuntud inimesi? Pane ennast proovile!
Nuputage, kes Eesti avaliku elu tegelastest on kujutatud Kohtla-Järve koolinoorte poolt valmistatud nukkudena.
Loe edasi
Tervis
Põllumajandusettevõtja peab PRIA-le tagastama pea 400 000 eurot, aga raha pole sentigi ja riik jääb pika ninaga
Viljandimaal Tarvastu vallas tegutsev OÜ Rocmar PM on silmitsi maksujõuetusega, sest peab tagasi maksma 389 355,44 eurot mahepõllumajanduslikku toetust.
Loe edasi
Tervis
RETSEPT | Tervislikus kuues koorene kanapasta
Kõrge energiaväärtusega roog on heaks võimaluseks peita sinna kasulikke köögivilju ja valgurikast kanaliha.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Šokis lähedased: Pirita kalmistul toimub korrastustööde nime all püha paiga hävitamine
Tallinnas Pirita kalmistul toimuvad ametnike sõnul korrastustööd, kuid mitmete inimeste arvates, kelle lähedased sellesse väikesesse kalmuaeda maetud, on tegemist barbaarse aja- ja kulutuuriloo hävitamisega.
Loe edasi
Tervis
Eestit, Lätit ja Leedut ühendab suvel Balti mõisate kett
Kolme riigi mõisate ühenduste ühise pingutusena löövad enam kui 130 Baltimaade ajaloolist mõisa ja linnust eeloleval suvel külastajatele uksed valla, ühinedes sümboolseks Balti mõisate ketiks.
Loe edasi
Tervis
Mesilased võivad kergemalt hingata, ülimürgiste taimekaitsevahendite kasutamine avamaal tahetakse keelata
Euroopa Komisjon esitab täna hääletamisele eelnõud, mis keelustavad neonikotinoidsete toimeainete kasutamise avamaakasvatuses. Eesti toetab eelnõusid.
Loe edasi
Tervis
IRONMANi peakorraldaja selgitab, miks maksab ühepäevasel spordiüritusel osalemine rohkem kui mõne inimese kuupalk
Eeloleval suvel toimub Eestis kaks rahvusvahelisse IRONMANi sarja kuuluvat triatloni, millele hoolimata küllalt kõrgetest stardimaksudest – näiteks IRONMAN Tallinnale 26. aprillil 560 eurot – on registreerunud juba tuhandeid inimesi. Maaleht uuris, miks neil võistlustel osalemine nii kallis on.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Ahvatlev vormiroog suitsukanast ja pastast
Hobikokk Arvo Kassini köögis valmib sel korral suistukana-pastaroog. Retsepti allikaks on Toit ja Trend.
Loe edasi
Tervis
FOTOD JA VIDEO | Seakatk võtab elu metssigadelt ja annab selle metsistele
Peagi jõuab ühele poole metsise mängu kõrgaeg. See on metsise aastases elutsüklis vaid üürikesed kaks nädalat kestev aeg, mil mänguplatsidel käib kukkede vahel tõsine jõukatsumine.
Loe edasi
Tervis
Türi valla võimalik plaan lõpetada põhihariduse andmine Laupa ja Käru koolis on kogukonnad ärevusse ajanud
„Uskumatu, mõned asjad siin maailmas ajavad mind väga vihale,“ kirjutab oma blogis endine Väätsa vallavanem Lauri Läänemets ning talle sekundeerib Facebookis samalaadse sõnavõtuga Väätsa noortevolikogu esimees Sten Perillus.
Loe edasi
Tervis
Erametsanduses pälvisid tunnustuse Eesti vanim metsaühistu, metsandusettevõtja ja maaeluministeeriumi ametnik
Tänasel erametsapäeval tunnustasid Eesti Erametsaliit ja Erametsakeskus Tartus toimunud seminaril erametsasektori tublimaid.
Loe edasi
Tervis
Pärnus peeti kinni kolm isikut, keda kahtlustatakse ulatuslikes kalapüügikuritegudes
Eile, 19. aprillil võttis kohus Lääne ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahi alla kaks meest ja naise, keda kahtlustatakse ebaseaduslikus kalapüügis pikema aja vältel. Keskkonnakahjude ulatus andis aluse uurida kalurite tegevust kriminaalasja raames.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Kalkunihakkliha-kartuli vormiroog
Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas valmistada ahjuvormirooga, milles on põhilisteks koostisosadeks kalkunihakklina ja kartul.
Loe edasi
Tervis
Lehepuhuri kasutamine kevadkoristustel on inimese tervisele ohtlik
Kevadeti õhuluuda ehk lehepuhurit kasutades puhume laiali tolmu, mis mõjub halvasti inimeste tervisele ja määrib ümbritsevad majad. Seeetõttu ei tohiks lehepuhuriga koristamist kuival ja tolmusel ajal ette võtta.
Loe edasi
Tervis
Taliviljad elasid heitliku talve kenasti üle
Sügis venis pikale, lumi ja talvekülmad jõudsid Eestimaale alles jaanuaris. Kuid sellele vaatamata rohetab enamus taliviljapõlde praegu kenasti – elasid talve üle.
Loe edasi
Tervis
Merevalvekeskus kolis häirekeskusega kokku
Selle nädala algusest töötavad häirekeskus ja merevalvekeskus ühes majas, kuhu saabuvad kõik hädaabinumbrile 112 tehtud kõned.
Loe edasi
Tervis
ETTEVAATUST | Kodustes arvutites käib salajane kaevandamine
Suur oli Kihnu saarel elava Mare Mätase imestus, kui talle arvutit parandusest tagastades öeldi, et tundmatud inimesed kaustasid seda krüptoraha kaevandamiseks.
Loe edasi
Tervis
Südamearst: elame kõrge südamehaiguste riskiga piirkonnas, uskudes, et meditsiin on kõikvõimas
Peaaegu kolmandik Eesti elanikkonnast põeb kõrgvererõhktõbe ning üle poole kõigist surmadest on põhjustatud südame-veresoonkonna haigustest. Ida-Tallinna Keskhaigla kardioloogiakeskuse juhataja, südamearst Tiina Uuetoa selgitab, miks on Eesti südamehaiguste riskiriik ning miks vahel pealtnäha terved inimesed sportides surevad.
Loe edasi
Tervis
Mõõdetud: Rukki kanali minimaalne sügavus on viis meetrit
Veeteede amet mõõdistas täna hüdrograafiakaatriga Rukki kanali.
Loe edasi
Tervis
Haritava maa hind kerkib mühinal, turg on kõige elavam kevadel
Maa-ameti täna avaldatud haritava maa 2017. aasta turuanalüüs näitab, et tehingute arv kahanes võrreldes möödunud aastaga 10,8 protsenti, kuid hektari mediaanhind kasvas ligi 8 protsenti, saavutades taseme 2 912 eurot hektari eest.
Loe edasi
Tervis
Buss sõidab sinu peatusest mööda, aga sooviksid, et see peatuks? Anna oma soovist teada!
Riigikogu maaelukomisjoni, maanteeameti ja liinivedajate koostöö tulemusel on jõutud lahenduseni, kuidas teenindada väiksema nõudlusega bussipeatusi – nõudepeatuste süsteemiga.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Valmistame multikeetjas riisiroa ja kana poolkoivad
Hobikokk Arvo Kassin soetas endale hiljuti multikeetja ning valmistab selles kevadiselt kerge riisiroa kanakoibadega. Vaata videost!
Loe edasi
Tervis
Talupidajad soovivad õigust pidada rändlindudele heidutusjahti
Talupidajate Keskliit pöördus keskkonnaministeeriumi poole taotlusega saada selleks kevadeks rändlindude põldudelt peletamiseks maaomanikele heidutusjahtide pidamise õigus.
Loe edasi
Tervis
VIDEO | Milles seisneb Harjumaal katsetusse võetud nutikate kirjakastide saladus?
Omniva paigaldas koostöös Leviraga Harjumaale kolm nutikirjakasti, mis võimaldavad ettevõttel reaalajas jälgida infot sisestatud kirjade koguse ning kirjakasti tühjendamiste kohta.
Loe edasi
Tervis
5 asja, mida ei tohiks kunagi kodus juhtunud õnnetuse korral teha
Igal aastal teadvustab üha enam eestimaalasi kodukindlustuse vajalikkust, kuid õnnetusele reageerides teevad paljud neist üllatavaid vigu, mis võivad valusalt kätte maksta.
Loe edasi
Tervis
Terrassiehitamise ABC: planeerimisest vundamendi, laudise ja hoolduseni
Terrass on suvel üks ütlemata mõnus ajaveetmise koht. Millest alustada ja kuidas ehitada?
Loe edasi
Tervis
100 ja seened tõi Maalehe kujundajale karikatuuriauhinna
Möödunud reedel jagati Viljandimaal Ramsil XV Edmund Valtmani nimelise karikatuurivõistluse auhindu, kolmanda koha tõi sealt koju Maalehe kujundaja Heiki Maiberg.
Loe edasi
Tervis
VIDEO JA FOTOD | Lumesulavesi tormas sellise hooga läbi hoovi, et tahtis pererahval jalad alt niita
Möödunud neljapäeval avastas Kadrina vallas Vandu külas maamaja taastav pere, et nende elamise ümber on äkitselt tekkinud kiirevooluline jõgi.
Loe edasi
Tervis
Sagedasem, kui arvatakse: 59aastane bussijuht sai insuldi une pealt, 14aastane poiss kukkus koolitunnis koomasse
Teatakse, et insult on raske haigus. Kuid et see tabab elu jooksul iga kuuendat inimest, on üllatav. Kaasaegne arstiteadus annab aga paljudele neist siiski võimaluse terveneda.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Räime-kartulivorm kevadistest jääräimedest
Kevadine räimepüügihooaeg on kohe-kohe käes. Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas räimedest ja kartulitest vormirooga valmistada.
Loe edasi
Tervis
Eesti karmima aerutamismaratoni toimumisaeg on ilmataadi otsustada — kas jõgi jääs või imeline suveilm
Kevadise suurveega Pärnu jõel Türist Torisse suunduva aerutamismaratoni toimumisaeg, mis kavandatud 14. aprillile, võib edasi nihkuda, sest täna jõgi veel aerutada ei luba — jääd on liiga palju.
Loe edasi
Tervis
RETSEPT | Lihtne ja tervislik üleööpuder kohupiimaga
Naudi hommikusöögi valmistamise asemel magusaid uneminuteid ning õpi tegema putru, mis valmib eelmisel õhtul ja muutub ööga üha maitseküllasemaks.
Loe edasi
Tervis
KARDETUD TULEMUS KÄES | Vaktsineerimata laps nakatus reisil leetritesse, enne haiguse avaldumist seadis ta koolis ohtu üle 30 vaktsineerimata kaasõpilase
Terviseameti andmetel diagnoositi märtsis 11-aastasel vaktsineerimata lapsel leetrid. Lapse nakatumine leidis aset reisil Taisse, kust pere tuli tagasi märtsi alguses.
Loe edasi
Tervis
Erametsaliit: roheaktivism ja omandivaenulikkus liidavad metsaomanikke
Viimase kolme kuuga on Eesti Erametsaliidu katuse alla lisandunud üle tuhande liikme, mida on tavapärasest (500 liiget aastas) mitu korda rohkem.
Loe edasi
Tervis
Kartuli- ja avamaaköögivilja kasvatajad saavad erakorralise toetusena üle poole miljoni euro
Valitsus otsustas täna eraldada Vabariigi Valitsuse reservist 515 tuhat eurot kartuli- ja avamaaköögivilja kasvatajatele erakorraliseks toetuseks.
Loe edasi
Tervis
Maaülikooli kliinikus terveks ravitud kotkas pääseb pühadeks tagasi vabadusse
Homme, 29. märtsil lastakse vabasse loodusesse Eesti Maaülikooli loomakliinikus ravil olnud kaitsealune merikotkas, kes vajas abi pliimürgistusest, mis saab jahiperioodil sageli paljudele kotkastele saatuslikuks.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Lõhnavad pärmitaignast küüslaugukuklid
Nädalavahetusel on mõnus kokata. Miks mitte küpsetada kukleid, mis elamises mõnusat saialõhna levitavad.
Loe edasi
Tervis
Kodulindude väljaspidamise piiranguid tänavu tõenäoliselt ei tule
Kevadine lindude ränne on kohe algamas ja seetõttu tuletab veterinaar- ja toiduamet meelde, et lindude gripi oht on Euroopas endiselt olemas.
Loe edasi
Uudised
Väikehaigla sünnitusabi kvaliteet võib järele anda kriitilisel hetkel
Valga ja Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise otsuse taga on sünnituste vähenemine, mis teeb väikeses haiglas professionaalse abi tagamise keeruliseks.
Loe edasi
Uudised
Valgamaalased sünnitusosakonna sulgemisest: me ei taha teada, milline reaktsioon oli Haapsalus või Raplas, meie oleme teisel arvamusel!
Lapseootel Valgamaa naised on närvilised – sealse haigla sünnitusosakonna sulgemise plaan on asetanud nad teadmatusse, mil moel jõuda õigel ajal haiglani, kus oma laps turvaliselt ilmale tuua.
Loe edasi
Uudised
Uuring: pestitsiidide jääke leiti enamikest proovivõtukohtadest
Keskkonnaministeeriumi tellitud üle-eestilisest uuringust ilmneb, et taimekaitsevahendite jääke leidus enamikes kohtades, kus proove võeti. Kõige enam leiti jääke herbitsiidist, mida Eestis ei müüda.
Loe edasi
Uudised
Maal töötav perearst: noored tohtrid ei soovi maale tööle tulla, loodavad perearstikeskused võivad neid aga meelitada
Koeru perearst Riina Lääne on sada protsenti veendunud, et soolopraksistel puudub maal tulevik, sest noored arstid reeglina maale ei tule.
Loe edasi
Uudised
Huvi geenidoonorluse vastu on meeletu, esimese ööpäevaga allkirjastati 4000 nõusolekut
Alates eilsest kella 11.30st kuni praeguseni on kodulehte geenidoonor.ee pidevalt lugemas korraga kuni 600 inimest ning geenidoonorluse nõusolekuvormi oli täna varahommikuks digiallkirjastanud juba 3600 inimest.
Loe edasi
Uudised
Eesti sigade elu numbrites. Kuidas jõuab meie toidulauale kodumaine sealiha?
Eestlane seisab uhkelt „sealiharahvaste“ rivis, tarbides keskmiselt 44 kg sealiha aastas. Et aga toidulauale jõuaks vaid kõrgeima kvaliteediga täisväärtuslik liha, peab terve looma elukaar vastama kindlatele tingimustele.
Loe edasi
Uudised
KASULIK NIPP | Kontrolli katust kohe pärast lume sulamist
Põhjamaine heitlik kliima ja tohutud kogused lund lõhuvad iga aasta tuhandeid katuseid, suuremate kahjude vältimiseks tasub katuse seisukorda kontrollida kohe pärast lume sulamist.
Loe edasi
Uudised
Taliviljakasvatajatele makstakse erakorralist toetust
2017. aasta saagikoristusperioodi erakorraliste ilmastikuolude tõttu pöördusid Balti riigid ja Soome eelmise aasta sügisel Euroopa Komisjoni poole, kes otsustas detsembris eraldada neljale riigile erakorraliseks taliviljakahjude hüvitamiseks 15 miljonit eurot.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Ajatatud sibullilled toovad kevade jõudsalt lähemale
Tartu ülikooli botaanikaaias toimuval näitusel "Oodates kevadet" on vaatamiseks välja pandud ajatatud õieilu, mis toob kevadootuse lähemale.
Loe edasi
Uudised
TV3 VIDEO | Vaata, milline näeb välja puudest puhastatud Otepää linnamägi
Möödunud nädalal kirjutas Maaleht korduvalt metsaraiest Otepää ajaloolisel linnamäel.
Loe edasi
Uudised
ELi audiitorid: põllumajanduskulutused peaksid põhinema ambitsioonikatel tulemuseesmärkidel
Euroopa Kontrollikoja tänase avalduse kohaselt peaksid ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) kulutused edaspidi põhinema ambitsioonikatel ja asjakohastel tulemuseesmärkidel, järgides samal ajal täielikult seaduslikkuse ja korrektsuse nõudeid.
Loe edasi
Uudised
PÄEVAPILT | Märtsis jõhvikale? Jah, sest rabad on korjamisvalmis kuremarju täis!
Jõhvikad elavad rabamätastel talvekülmad kenasti üle ning veel varakevadelgi igati korjamiskõlbulikud. Fotol olev saak on korjatud eile, 18. märtsil ühest Harjumaa rabast poole tunni jooksul.
Loe edasi
Uudised
ARVO KOKAKOOL | Täidetud spiraalsed viinerid
Mis toit see veel on? Muidu tavaline viiner, aga huvitava lisandusega. Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas seda rooga valmistada.
Loe edasi
Uudised
Viis tööd, mis tuleb varakevadel kodus kindlasti ette võtta
Päike särab ja kevad tuleb, olgugi, et kraadiklaas veel miinuseid näitab. Näpud aga sügelevad ja innukus kasvab - tahaks midagi teha. Soovitame teha just neid asju ja leiad, et päev on igati korda läinud.
Loe edasi
Uudised
INTERAKTIIVNE KAART | Kust tulevad meie parimad sportlased?
Eesti aasta sportlasi on valitud aastast 1955 (naisi eraldi alates aastast 1967). Kaardilt näed, kus möödus nende lapsepõlv. Mõnedel juhtudel on sünnikoha asemel kodukohana märgitud kasvamise ja kooliskäimise koht, sest just see aeg on tema sportlaseks kujunemisel suure tõenäosusega määravaks kujunenud. Kliki kaardil ja vaata!
Loe edasi
Uudised
Käes on teede lagunemise aeg, järgmisest nädalast kehtestatakse riigiteedel liiklevatele sõidukitele massipiirangud
Järgmisest nädalast hakkab maanteeamet seadma riigiteedele massipiiranguid, et hoida ära teede kahjustusi.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Just niiviisi saad kodus poest ostetud avokaadost oma avokaadopuu kasvama panna
Pähklise kreemja viljalihaga avokaadol on tore suur seeme. Sellest pole kuigi keeruline kasvatada oma avokaadopuu.
Loe edasi
Uudised
ELi audiitorite sõnul ei arvesta põllumajandustootjatele mõeldud põhitoetuskava turutingimusi ega põhine tootjate sissetulekute analüüsil
Euroopa Kontrollikoja uue aruande kohaselt on põllumajandustootjatele mõeldud põhitoetuskavas, mis kehtestati 2015. aastal ühise põllumajanduspoliitika 2013. aasta reformi raames, teatavad piirangud.
Loe edasi
Uudised
Üksi elava pensionäri toetuse maksmise perioodi hakatakse arvestama 1. aprillist
Sotsiaalkindlustusamet tuletab meelde, et üksi elava pensionäri toetuse maksmise perioodi hakatakse arvestama alates 1. aprillist.
Loe edasi
Uudised
LIIGUTAV VIDEO | Eesti juurtega noormees laulis Stockholmis ülivõimsalt Tõnis Mägi "Koitu"
Veebruari algul kõlas Stockholmis EV100 pidustuste Estival avaüritusel Rootsi Kuningliku Muusikakõrgkooli Kungasaleni ehk Kuninga-nimelises kontserdisaalis väga mehises esituses Tõnis Mägi “Koit”.
Loe edasi
Uudised
PÄEVAPILT | Vabaerakond kogub Eesti metsa kaiteks allkirju
Täna hommikul toimus Tallinnas Kultuurikatla ees Vabaerakonna algatatud meeleavaldus Eesti Metsa Kaitseks, mille eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu Eesti metsade jätkusuutliku majandamise olulisusele. Samal ajal algas Kultuurikatlas sees keskkonnaministeeriumi konverents „Mets on meie tulevik“.
Loe edasi
Uudised
Varakevadine sulalumi on ohtlik mitte ainult katusele, vaid kogu hoonele
Varakevadele iseloomulikud vahelduvad temperatuurid ja ilmastikuolud muudavad katustele kogunenud lume raskeks ja vesiseks ja see seab tõsiselt ohtu katusekonstruktsioonid, majafassaadi ja siseviimistluse.
Loe edasi
Uudised
Loodusemees Arne Ader: sanitaarraie nime all on Eesti jaoks märgilise tähendusega maastik lagedaks raiutud
„Juba eelmisel aastal tehtud sanitaarraie oli minu meelest piiri peal, isegi natuke üle. Aga see, mis Otepää linnamäel praegu on toime pandud, on metsanduslikke termineid kasutades lageraie ja käitumist arvesse võttes röövraie,“ ütleb Otepääl elav fotograaf ja loodusemees Arne Ader.
Loe edasi
Uudised
Esimesed karud on talveunest ärganud. Metsaott inimesele reeglina ohtlik ei ole, aga ettevaatlik tasub temaga kohtudes olla
Ida-Virumaal, Saaremaal ja mõnes teiseski kohas on lumel märgatud karude jälgi, mis annab tunnistust sellest, et meie metsade suurimad kiskjad ärkavad taliuinakust.
Loe edasi
Uudised
Jahimehed: salaküttide jõhker veretöö peab saama karistuse
Eesti Jahimeeste Selts (EJS) mõistab märtsi alguses Lääne-Virumaal Ranna jahindusühistu jahimaal toimunud põdralehma ja -pulli salaküttimise hukka ja loodab, et selle toime pannud salakütid saavad oma teo eest õiglaselt karistatud.
Loe edasi
Uudised
Eesti minut: 20 kaunist hetke Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast
Eesti Minut oli 24. veebruaril 2018 kell 13:00 alganud ja üks minut kestnud üleriigiline pildistamisaktsioon, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja millest sünnib Eesti ajaloo suurimaid fotonäitusi. 20 kaunist hetke sellelt näituselt on teie ees.
Loe edasi
Uudised
Miks asub bussipeatus sellises kohas, kuhu pääseb jalgsi vaid eluga riskides? Keegi ei tea!
Maakodu peatoimetaja Kadri Tramm soovis möödunud laupäeval Peetrist, oma kodule kõige lähemal asuvast bussipeatuset Järvamaale Annasse sõita. Peatusse jõudmiseks tuli tal aga mitu korda tiheda liiklusega Tartu maanteed ületada.
Loe edasi
Uudised
Intensiivne metsaraie ei jäta metsadesse kõdupuitu, torikseened surevad välja
Eestist leitud 220 torikseeneliigist on vähemalt viis metsades elanud liiki hävinud ja 11 kriitilises seisundis.
Loe edasi
Uudised
ARVO KOKAKOOL | Tavaline, kuid ometi nii maitsev - peedisupp hapukoorega
Kes siis peedisuppi ei teaks! Väga maitsev. Aga ise seda keeta olete proovinud?
Loe edasi
Uudised
Ulukiuurijad: Eesti hunt ei ole näljas ega kipu inimese kallale
Keskkonnaagentuuri ulukiseirespetsialistid lükkavad ümber viimastel päevadel meedia vahendusel avalikustatud väited, justkui hundid kipuvad küladesse toidunappuse tõttu. Samuti kinnitavad ulukiuurijad, et inimeste kallale hundid ei kipu.
Loe edasi
Uudised
Proviisorid: gripihooaja lõppu pole näha, rahvas ostab kõike, mis olemise kergemaks teeb
Marienthali Südameapteegi proviisor Katrin Jeegeri sõnul on gripihooaeg apteekides kulgenud sarnaselt eelmiste aastatega ja hetkel veel lõppu näha ei ole.
Loe edasi
Päevateema
GRIPP: Eestis vaktsiini ei usuta ja puhata ei osata
Tõbist talve ei maksa ajada külma suve ja vihmase sügise kaela – rohkete viirushaigestumiste põhjuseks on pigem see, et me ei oska puhata ning püüame väsimust võita immuunsust turgutavate vahenditega.
Loe edasi
Päevateema
ARVO KOKAKOOL | Tummine seenesupp
Supp teeb seest soojaks. Ja soe kulub talvel kõigile ära. Hobikokk Arvo Kassin õpetab, kuidas valmistada maitsvat ja huvitavat seenesuppi.
Loe edasi
Päevateema
Algul ei saa vedama, pärast pidama: talvealguse unine suusamüük on edenenud nii jõudsalt, et mõnes poes on valik juba kesiseks jäänud
Viimaste aastate lumeta talvedele rõõmsaks vahelduseks on nüüdseks juba kuu aega valitsenud kena suusailm, justkui muinasjutus. Ning inimesi, kes selle lumise ime nautimiseks poodi uute suuskade järele tõttavad on rohkem kui küll.
Loe edasi
Päevateema
PÄÄSTJATE FOTOD | Pole mingi ime, et sellistes oludes tulekahjud tekivad
Viimase nelja päevaga on Lõuna päästekeskuse päästjad külastanud Lõuna-Eestis 406 kodu, kus koos elanikega otsiti tulekahjude tekkeohte ning vaadati, kuidas neid võimaluste piires kõrvaldada.
Loe edasi
Päevateema
INTERAKTIIVNE KAART | Lõppenud jahihooajal kütiti Eestis 101 hunti
Eilsega lõppenud hundijahi hooajal kütiti kokku 101 hunti lubatud 112-st. Lisaks kütiti kahjustuste vältimiseks 3 hunti eriloaga väljaspool jahiaega.
Loe edasi
Päevateema
VAATA KAARTI | Jääteede hetkeolukord - kolm on avatud, kaks kavandamisel
Tänase, 2. märtsi 2018 seisuga on maanteeamet avanud kolm jääteed – Laaksaare–Piirissaare, Rohuküla–Sviby ja Haapsalu–Noarootsi.
Loe edasi
Päevateema
Nädalavahetusel toimuvad omavalitsuste talimängud. Millistel aladel võisteldakse, kes osalevad ning kellel on võimalus võita?
34. Eesti omavalitsuste talimängud, kus selgitatakse parimad linnad ja vallad, viimased koguni kahes grupis - suuremad ja väiksemad, toimuvad 3.- 4. märtsil peamiselt Viljandis, aga ka mujal.
Loe edasi
Päevateema
Tänavune talv on olnud normist pisut soojem ja päikeselisem
Riigi Ilmateenistus on võtnud kokku kolme talvekuu – detsembri, jaanuari ja veebruari ilmaandmed ning jõudnud järelduseni, et hoolimata külmemast veebruarist oli tänavune talv normist pisut soojem ja ka päikesepaistelisem.
Loe edasi
Päevateema
Hallhüljeste kaitseks luuakse Saaremaa vetes uus loodukaitseala
Valitsus toetas eile ettepanekut moodustada uuendamata kaitsekorraga hallhülge püsielupaiga ja kahe hoiuala põhjal Sääre looduskaitseala.
Loe edasi
Päevateema
Parlamendisaadikud mesilaste ja mesinike kaitsel: mesilaste tervist tuleb hoida, mesinikke toetada ja võltsmee vastu võidelda
Parlamendiliikmed kutsuvad ELi ja liikmesriike suurendama investeeringuid mesilaste tervise kaitsmisse, võitlusse mee võltsimise vastu ja mesinike toetamisse.
Loe edasi
Hüva nõu
Hambad auke täis? Järelikult on elu liiga hea!
Kaaries on elustiili haigus ja tegelikult saab iga inimene oma hammaste tervise heaks väga palju ära teha.
Loe edasi