Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Uudised
Miks põllumehed kohalikesse volikogudesse kandideerivad ja miks neid valitakse?
Pilk Lääne-Virumaa, Viljandimaa ja Põlvamaa maakondadesse näitab, et põllumehed olid neil valimistel edukad kandideerijad.
Loe edasi
Uudised
Rohke vihmasadu on kruusateede olukorra väga kehvaks muutnud, maanteeamet piirab koormust
Pikka aega kestnud vihmasadu on viinud kruusateed raskesse seisukorda. Vahepealsed paar kuiva päeva on muutnud kruusateid tahedamaks ning võimaluste piires korrastavad hooldeettevõtjad riigi kruusateid.
Loe edasi
Uudised
Suur-Järvamaa asutaja Alo Aasma: natuke nukker tunne on
Küsimusele, kuidas meeleolu on, vastab ainsa kohalike omavalitsuste valimistel osalenud maakonnaülese valmisliidu juht, Järva maavanem Alo Aasma naljaga pooleks: „Unine.“
Loe edasi
Uudised
Taluliidu koduleht langes viiruse ohvriks
"Koduleht on meil suletud jah," tõdeb Eestimaa Talupidajate Keskliidu tegevjuht Kerli Ats ning lisab, et põhjus selleks on väga lihtne - leht nakatus viirusega.
Loe edasi
Uudised
Kõrgeima valimisaktiivsusega hiilgasid väikesaared
Üldine valimisaktiivsus oli eilsetel kohalike omavalitsuste valimistel suhteliselt madal - riigis keskmiselt 53,3%. Maakondadest käidi kõige aktiivsemalt valimas Jõgevamaal (59,3%) ning passiivseimad oldi Saaremaal, kus valimas käis alla poole valimisõiguslikest inimestest. Samas oldi muudest piirkondadest silmapaistvalt aktiivsemad väikesaartel.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kolmetoaline maja, mille püstitamiseks kulub vaid kolm tundi
Maja, millele on nimeks pandud "Prantsusmaa" saab püsti panna peaaegu kõikjale ning püstitamiseks kulub pelgalt kolm tundi.
Loe edasi
Uudised
FOTOKONKURSS | Sügise kaunimad värvid leiad siit!
Sügis oma täies värviilus on kohale jõudnud. Saada meile sellest kiiresti muutuvast värvide mängust fotosid ning osale konkursil - võid võita kopsakaid auhindu.
Loe edasi
Uudised
Soovid kujundada maalähedases stiilis kööki? Vaata fotosid ja ammuta ideid!
Maakodus võiks olla (kuid ei pea olema) köök, mis peegeldab seda, kus maja asub - maapiirkonda, farmielu, loomi ja loodust.
Loe edasi
Uudised
EV 100 peret | Dr Tiina Zõbin: huvi tundsin hobuste vastu lapsest peale, aga hipodroomile traavlite juurde juhatas mind klassiõe venna seitsmerublane võit totalisaatoril
„Eks ma mõtlesin ikka, et mida pärast kooli teha ja kuhu õppima minna. Kaalusin majandust, aga see oleks olnud selline midagi-peab-ju-tegema variant,“ räägib naine, kes pärast kaheaastast tallimehe ja traavisõitjana töötamist toonasesse Eesti Põllumajanduse Akadeemiasse veterinaariat õppima läks ning kellest tänaseks on saanud esimene loomaarst Eestis, kes 2009. aastal hobustele artroskoopilisi liigeseoperatsioone tegema hakkas.
Loe edasi
Uudised
Tugevad vihmasajud on jõudsalt jõgede veetaset kergitanud
Septembrikuu ja oktoobri alguse vihmasajud on maa lirtsuma pannud ning mõnede jõgede veetase kerkib enam kui paarkümmend sentimeetrit ööpäevas.
Loe edasi
Uudised
Šaakalite rüüsteretked viitavad nende arvukuse kiirele kasvule
Kui ühel augustiööl hirmutas šaakalikari Pärnumaal Varbla vallas asuva Mikkeni lamba­talu pererahva võika ulgumisega poolsurnuks, siis talu lambakarja tõid nad möödunud nädalal ka surma.
Loe edasi
EV 100 peret
Perekond Zõbin: major, kindral ja Hard Rock
Suur lotovõit võib inimese elule uue suuna anda. Kuid et klassiõe venna võidetud seitse rubla hobuste võiduajamistel ühe elusaatuse määravad, on maailmas tõenäoliselt juhtunud vaid üks kord.
Loe edasi
EV 100 peret
FOTOD | Šaakalid jätsid kahest noorest utest maha vaid räsitud nahad ja peotäie paljaksnäritud luid
Kui ühel augustilõpuööl hirmutas šaakalikari Pärnumaal Varbla vallas asuva Mikkeni lambatalu pererahva oma võika ulgumisega poolsurnuks, siis talu lambakarja tõid nad nüüd, oktoobri algul ka surma, murdes maha kaks kevadel sündinud noort utte.
Loe edasi
EV 100 peret
VIINERITEST NII JA NAA | Kuus levinud valet ja üks klassikaline retsept
Viinerid on lihatoode, mille toor- ja koostisainete ning rasva- ja soolasisalduse kohta ringleb endiselt hulgaliselt müüte.
Loe edasi
EV 100 peret
PÄEVAPILT | Põllumajandusmuuseumis sündinud eesti tõugu varss sai uhke nime
23. septembril Eesti Põllumajandusmuuseumis sündinud eesti tõugu täkupoiss ristiti laupäeval toimunud lõikuspüha raames Rikkuseks.
Loe edasi
EV 100 peret
Tänasest Peipsist enam alamõõdulist koha püüda ei tohi
Keskkonnaminister Siim Kiisler tühistas täna kehtima hakkava määrusega Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kolm nädalat kehtinud alamõõdulise koha püüdmise võimaluse. Ühtlasi peab tänasest hakkama kasutama suurema võrgusilmaga põhjanoota.
Loe edasi
EV 100 peret
Linnuteadlased jahiturismist: liberaalsed seadused soosivad veelindude tapatalguid
Tuhanded jahituristid suunduvad sügiseti Eestisse, kuna siin, rändeteede ristumiskohas, saab osa võtta nii legaalsetest kui ka illegaalsetest veelindude tapatalgutest.
Loe edasi
EV 100 peret
Vannituba läikima: kasulikud nipid sanitaartehnika korrektseks puhastamiseks
Kui valamute ja WC-pottide eest õigesti ei hoolitseta, võib vannituba kujuneda tülikaks puhastustandriks, kus tuleb võidelda hambapasta- ja seebijääkide, kuivanud veepiiskade, lubja- ja rauasette ning teiste tülikate plekkidega.
Loe edasi
EV 100 peret
Suviselt nostalgiline kohupiimamaius šokolaadise leivapuru ja marineeritud maasikatega
Suvehooaja meenutuseks on toidublogija Silja Luide valmistanud mõnusalt maheda kohupiimamaiuse, millega rännata tagasi sumedatesse suveõhtutesse.
Loe edasi
EV 100 peret
Halinga piimafarm jäi kohtus Terele alla ning nõutud rahast ilma
Harju Maakohus jättis täies mahus rahuldamata Halinga Piimajõe farmi 8. aprillil 2016 esitatud hagi Oliver Kruuda juhitud Tere aktsiaseltsi vastu, milles nõuti Terelt poolt miljonit eurot, teatab Kruuda nimel META Advisory esindaja Margus Hanno Murakas.
Loe edasi
EV 100 peret
ELi audiitorid hakkavad uurima, millisel moel ja kui palju panustavad liikmesriigid põllumajandusloomade heaolusse
Euroopa Kontrollikojal on kavas uurida, kas Euroopa Komisjon ja liikmesriigid on tulemuslikult panustanud ELi loomade heaoluga seotud eesmärkide saavutamisse.
Loe edasi
EV 100 peret
Iga kolmas tablett, mis suhu pannakse, jõuab lõpuks merre
Läänemerre jõuab igal aastal hinnanguliselt kuni 2200 tonni ravimijääke, mis on peaaegu 30% müüdud ravimitest, selgub HELCOMi ravimijääkide uuringu aruandest. Kõige enam leidub Läänemeres südame-veresoonkonna, kesknärvisüsteemi haiguste ning põletike ravimeid.
Loe edasi
EV 100 peret
Kellel on õigus saada üksi elava pensionäri toetust?
Sotsiaalkindlustusamet maksab neljapäeval, 5. oktoobril üksi elava pensionäri toetust 83 749 inimesele summas 9,6 miljonit eurot. Toetust makstakse sarnaselt pensioniga, kas ülekandega või posti teel kojukandena.
Loe edasi
EV 100 peret
Miks tekitab ühe pere jäätmete põletamine koduahjus sama palju toksilisi ühendeid kui 200 tonni prügi põletamine jäätmepõletustehases?
Koduahjus tohib põletada kuiva puitu, immutamata puitu, kiletamata pappi ja paberit ning muud töötlemata looduslikku materjali. Majapidamises tekkinud olmeprügi ei tohi koduahjus, kaminas või katlas põletada.
Loe edasi
EV 100 peret
Millist vara vargad suve- ja maakodudest kõige enam himustavad?
Kui inimestel paluti nimetada kaks peamist hirmu seoses maamajade või suvilatega, siis esimeseks öeldi tulekahju (73% vastajatest) ja teiseks vargust (67% vastajatest).
Loe edasi
EV 100 peret
Maanteed on auto alla jäänud kährikute laipu täis. Miks nad teele tükivad?
Kährikkoeri pole meie metsades tänavu sugugi rohkem kui mullu või tunamullu. Nende surm autorataste all on looduse loomulik rada ning põhjusi selleks on rohkem kui üks.
Loe edasi
Uudised
Pärnumaal lasti maha uurimisprojektis osalenud põder
Kilingi-Nõmmel kaotas küti kuuli läbi elu kuueharuliste sarvede ja jälgimisseadmega varustatud põdrapull. Jahimees sai uhke trofee, aga ulukiuurijate kaheaastane töö on mokas.
Loe edasi
Uudised
FOTO | Kataloonia iseseisvusreferendumit turvab enam kui 2000 traktorit
Ülehomme toimub Kataloonias iseseisvusreferendum. Hoolimata sellest, et Hispaania valitsus sellele just väga hea pilguga ei vaata.
Loe edasi
Uudised
Hiiumaal kütiti väga haruldaste sarvedega põder
Hiiumaa paruksarvedega põder avastati 2014. aasta septembris rajakaamera fotodelt ning nüüd see loom Emmaste jahiseltsi maadel ka kütiti, teatab Eesti Jahimeeste Selts.
Loe edasi
Uudised
Eesti Maaülikooli rektoriks valiti Mait Klaassen
Eesti Maaülikooli rektoriks valiti uueks ametiajaks praegu ametisolev rektor Mait Klaassen. Ainsana üles seatud rektorikandidaadi poolt hääletas 129 valimiskogu liiget.
Loe edasi
Uudised
Tori hobusekasvandustest ja kahest muuseumist kujundatakse üks tervik
Täna kohtus maaeluminister Tarmo Tamm Toril hiljuti loodud Sihtasutuse Eesti Maaelumuuseumid nõukogu liikmete ning muuseumite ja kohaliku valla esindajatega, et ühiselt sihtasutuse tulevikuplaane arutada ning saada ülevaade Tori hobusekasvanduse hetkeolukorrast.
Loe edasi
Uudised
HÜVA NÕU | Mis sobib ühe vanni jaoks, võib teist hoopis kahjustada. Kuidas erinevatest materjalidest vanne puhastada?
Kareda vee ja seebijääkide ning teiste kangekaelsete plekkide korrektne eemaldamine vannist ei ole lihtsalt hügieeni küsimus, vaid aitab ka hinnalisel sanitaartehnikal kauem kaunina püsida.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Vanast küünist inspireeritud kaasaegne maakodu
USA-s asuv arhitektuuribüroo Carney Logan Burke Architects on Wilsonis põneva tööga valmis saanud.
Loe edasi
Uudised
Peagi algav ajujaht nõuab sõidukijuhtidelt tähelepanelikkust
Pühapäeval, 1. oktoobril algab uluksõralistele peetav ajujahihooaeg, mis suurendab tunduvalt metsloomade liikuvust. Eesti Jahimeeste Selts (EJS) kutsub seetõttu inimesi üles tähelepanelikkusele metsas ja asulavälistel teedel liikudes.
Loe edasi
Uudised
LOODUS- JA LOOMASÕBRALIK | Kuidas näriliste sissetungimist majja ära hoida?
Sügis on aeg, mil hiired-rotid saabuva külma talve eest varju hakkavad otsima ning õuest tuppa kolida tahavad. Inimestele see aga väga ei meeldi.
Loe edasi
Uudised
Hiired ja rotid ei anna asu. Mida teha?
Briti kahjuritõrjespetsialistid hoiatavad, et eelolev talv võib tulla üks külmemaid viimase poole sajandi jooksul ning rotid on varmad karmi ilma eest inimeste elamistesse varjule pugema.
Loe edasi
Uudised
Maaülikoolile valitakse eeloleval reedel uus rektor, kandidaate vaid üks
Reedel, 29. septembril toimub Eesti Maaülikoolis rektori valimine järgnevaks viieks aastaks. Ainsa kandidaadina on esitatud ka hetkel ametis olev rektor Mait Klaassen.
Loe edasi
Uudised
Saagikoristus on poole peal. Eelmisel aastal oli pea kogu saak sel ajal juba salves
15. septembriks oli koristatud 57% teravilja, 47% rapsi ja rüpsi ning 49% kartuli kasvupinnast, teatab Statistikaamet.
Loe edasi
Uudised
Tänavuseks parimaks taimekasvatajaks tunnistati Madis Ajaots
Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) annab neljandat aastat välja parima taimekasvataja aunimetust, mille sel aastal pälvis Tartumaa teraviljakasvataja Madis Ajaots.
Loe edasi
Uudised
Euroopa riikide põllumajandusministrid arutasid taas, kuidas fiproniiliga saastunud kanamunade juhtumi kordumist vältida
Maaeluminister Tarmo Tamm osales täna, 26. septembril Brüsselis Euroopa Liidu toiduohutuse eest vastutavate ministrite kohtumisel, mille peateemaks oli munade ja munatoodete saastumine fiproniiliga.
Loe edasi
Uudised
Viis põhjust, miks eestlane eestimaiseid puu- ja juurvilju eelistama peaks
Nelja aastaajaga kliimavöötmes elades pakub loodus meile vitamiinidest ja toitainetest tulvil marju ja värskeid köögivilju piiratud aja vältel, mistõttu on eriti oluline keha enne talve tulekut sellest värskest kraamist täis laadida.
Loe edasi
Uudised
UUS KORD | Metsamaterjali ostu ja müügi kohta tuleb teatis esitada kord aastas
Alates septembrist kehtib metsaseaduse muudatus, mille järgi tuleb maksu- ja tolliametile esitada metsamaterjali või raieõiguse ostu ja müügi teatis kord aastas senise kvartaliaruande asemel.
Loe edasi
Uudised
Ebasoodsad ilmaolud on viljakasvatajatele suurt kahju tekitanud
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja hinnangul oli 22. septembri seisuga koristatud maksimaalselt 60% põllukultuuride – teravili, raps, kaunviljad – pinnast, mis on tavapäraste oludega võrreldes väga tagasihoidlik tulemus. Võrreldes eduka 2015. aastaga on koristus kolm nädalat hilinenud.
Loe edasi
Uudised
PEIPSI SIBUL OOTAB | Peipsiääre vallas on ostjate ootel enam kui üheksa tonni sibulat
Sellel aastal on sibulahooaeg ilmade tõttu lükkunud kuu aega hilisemaks ning seepärast on ka sibulate müügiaeg lühemaks jäänud.
Loe edasi
Uudised
Loomakaitsjad rõõmustavad: Eestis keelustati metsloomade kasutamine tsirkuses!
Täna läbis Riigikogus kolmanda ehk viimase lugemise eelnõu, mis keelustab metsloomade kasutamise tsirkustes.
Loe edasi
Uudised
Politsei kaasab digivaldkonna tippkohtumise turvamiseks kaitseväe
Eeloleval nädalalõpul toimub Tallinnas Euroopa Liidu digivaldkonna tippkohtumine, millest võtavad osa ka mitmed riigipead. Üritusel osalejate turvalisuse tagamiseks kasutatakse lisaks politseinikele ka kaitseväelasi ja kaitseliidu tegevliikmeid.
Loe edasi
Uudised
Riik annab tuleval aastal toimetulekuraskustes peredele küttekollete parandamiseks 1,5 miljonit eurot
Valitsus leppis kokku 1,5 miljoni euro eraldamise toimetulekuraskustes kodude küttesüsteemide kordategemiseks. Projekti „Kodud tuleohutuks“ kogueelarve koos oodatava kohalike omavalitsuste panusega on kolm miljonit eurot ning see on esimene kord, kui nii suures mahus koduste küttekollete parandamist toetatakse.
Loe edasi
Uudised
Paneme piimatooted smuuti sisse! Kolm lihtsat retsepti
Hommikusöögiks valmistatud tervislikud smuutid aitavad parandada seedimist ja annavad kergema enesetunde ning lisaenergiat kogu päevaks.
Loe edasi
Uudised
Eestis kasvatatud hobune võitis noorhobuste maailmameistrivõistlustel kuuenda koha
"Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi tõuraamatu aretuspõhimõtted, Peeter Viiardi aretusvalikud ja Paul Arguse sõidustiil jõudsid taas maailma noorhobuste tšempionaadil finaali," kirjutab ratsaliidu kodulehel sporthobuste kasvatajate seltsi juht Raigo Kollom ning nendib, et konkurents oli ülipingeline.
Loe edasi
Uudised
Kahe pojaga emakaru lõhkus Kuusalu külje all hulga mesitarusid
"No see on tõesti huvitav lugu, mis mul siin juhtus," ütleb hakatuseks Peterburi ja Vana-Narva maantee vahel Kuusalu külas elav Peeter Kivimäe.
Loe edasi
Uudised
Maaelukomisjon esimees: üksikud vastutustundetud põllumehed on mesindusele korvamatut kahju tekitanud
Riigikogu maaelukomisjoni tänasel istungil jätkatakse mesilaste arvu massilise vähenemisega seotud probleemide käsitlemist, et leida tulemuslik lahendus. aaelukomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on mure jätkuvalt tõsine.
Loe edasi
Uudised
EV 100 peret | Britt ja Viljar Tuliti pere: purjetama hakkasime alles üle kolmekümneaastastena
Kui Eestis korraldataks konkurssi innukaima rändaja väljaselgitamiseks, oleks üks kindel kandidaat sellele tiitlile perekond Tulit. Videos räägivad Britt ja Viljar Tulit sellest, kuidas nad purjetama hakkasid ja endale Rootsist paadi ostsid. Loe suurt lugu Maalehe loost lähemalt!
Loe edasi
Uudised
Soomaa sügisese veetõusu maksimum võib saabuda eeloleval nädalavahetusel
Juba neli-viis päeva on vesi Soomaa jõgedes tõusnud nii, et tekkinud on üleujutus. Nädalavahetuseks arvatakse saabuvat sellesügisese üleujutuse tipphetk.
Loe edasi
EV 100 peret
Britt ja Viljar Tuliti lugu: unistusi ei tohi karta, need tuleb teoks teha
Kui Eestis toimuks konkurss innukaima rändaja väljaselgitamiseks, oleks üks kindel kandidaat sellele tiitlile perekond Tulit – Britt, Viljar, Monika ja Kaspar.
Loe edasi
Uudised
Toidujulgeolek ohus? Eestis pole võivarusid
Võrreldes paari kuu taguse ajaga, kui suuremates kauplustes võis valida kümne või enama võisordi vahel, tundub praegune pilt poe- lettidel pisut ehmatav.
Loe edasi
Uudised
Ajutisest võivaliku vähenemisest kauplustes hoopis olulisem on toidujulgeolek – Eestis pole laovarusid
Võrreldes paari kuu taguse ajaga, kui suuremates kauplustes võis valida kümne või enama võisordi vahel, võib praegune pilt, mis poelettidel avaneb, ehmatav tunduda. Kuid jutud sellest, et või on kohe-kohe lõplikult otsas, ei vasta tõele.
Loe edasi
Arvamus
Panin tähele
Nädalavahetusel jooksid tuhanded inimesed pealinnas maratoni. Üritusel, mille kandvaks ideeks peaks olema sportlike eluviiside propageerimine. Kuid kas ikka on?
Loe edasi
Uudised
Kümned seenelised said rõõmsal meelel korvid täis
Läinud pühapäeval viis Maaleht koos RMK rahva ja seenetarkadega kolm bussitäit seenehuvilisi Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala piiril asuva Pikkjärve metsadesse seenetarkusi omandama ja sügisande korjama.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | EV 100 peret: Ingrid Randlaht õpetab välja Eesti tõugu hobuseid
Ingrid Randlaht on kakskümmend viis aastat töötanud hobustega ja nüüd õpetab hobi korras teistele hobuseid välja, peamiselt Eesti hobuseid, kelles on säilinud rohkem metshobust kui teistest hobusetõugudes. Vaata videost! Loe lähemalt põnevast elukorradlusest, kus elavad kolm perekonda koos ühes hoones siit!
Loe edasi
EV 100 peret
EV 100 peret: Üheksa inimest, kari pudulojuseid, hulk harrastusi
Neid naisi – Küllit, Ingridit ja Terjet – ühendab peale peresidemete armastus spordi, muusika ja loomade vastu. Ja nad kõik on ehtsad terakesed maa soola, kelleta oleks külaelu poole vaesem.
Loe edasi
EV 100 peret
Pärnumaal hirmutas šaakalikari võika ulgumisega lambaid ja inimesi
„Auu, auuuuu, auu, auuu, auuuu!“ kuulis Mikkeni lambatalu pererahvas eile õhtul õuest mitmehäälset ulgumiskoori. Ja mitte kusagil kaugusest, vaid noorte uttede karjamaalt, mis kohe elumaja akna all.
Loe edasi
EV 100 peret
Sõnnikulaotamise tehnoloogiatega saab ka netis tutvuda
Trükis “Sõnnikulaotamise tehnoloogiad” on nüüdsest ka elektrooniliselt loetav ja allalaetav, teatab Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda.
Loe edasi
EV 100 peret
RETSEPT: Tervislikumaks tuunitud pontšikud bataadi ja tatrajahuga
Hõrgud kohupiimapontšikud on paljudele nostalgiatoit, mis viib tagasi lapsepõlveradadele ja mõjub stressirohkel päeval kui kõiki haavu parandav vanaema pai.
Loe edasi
EV 100 peret
Viljakoristusaeg on peagi käes. Kuidas vältida viljakuivatites juhtuvaid raskeid tööõnnetusi?
„Kõige traagilisemad õnnetused teraviljaga tegelemisel on toimunud vilja alla vajumise või jäämisega ja seetõttu lämbumisega,“ selgitab tööinspektsiooni konsultant Rein Reisberg. „Teravili ei ole kindel pind, millel kõndida ja kui viljamahuti on sügav, tekib oht vilja sisse vajuda.“
Loe edasi
EV 100 peret
Saaremaa on jätkuvalt populaarne vähipüügi piirkond
Esimesest augustist läheb üle Eesti lahti jõevähipüük. Kui eelnevatel aastatel olid enamikus maakondades kehtestatud vähipüügivahendite piirarvud, siis seekord taolisi arve paika pandud pole.
Loe edasi
EV 100 peret
Põranda õlitamisest võib alguse saada tulekahju
Eile põhjustas Tartumaal elumajas tulekahju põranda õlitamisel kasutatud kaltsude isesüttimine.
Loe edasi
EV 100 peret
Kas võõral põllul herneraksus käimine on normaalne?
Sotsiaalmeedias on vallandunud diskussioon selle üle, kas teeäärsetelt hernepõldudelt kaunade noppimine on vargus, mis väärib kohest ja kiiret hukkamõistu, või täiesti normaalne käitumisviis.
Loe edasi
EV 100 peret
Jahinaiste arv on tõusuteel: tullakse mitte moe pärast, vaid sisemise vajaduse sunnil
Jahiseltsidega ühineb Rootsis aina enam ja enam naisi - iga viies uus litsents antakse välja naisele. Ka Eestis võib jahinaiste arvu mõõta sadadega.
Loe edasi
EV 100 peret
Hiiumaa haigla ja Põhja-Eesti regionaalhaigla sõlmivad ühinemislepingu
Täna, 24. juulil sõlmivad SA Hiiumaa Haigla ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) poolt asutatud SA Hiiu Maakonnahaigla ühinemislepingu, mille tulemusena moodustub uus sihtasutus nimega SA Hiiumaa Haigla.
Loe edasi
EV 100 peret
Kahe aasta pärast pole Tšehhis enam ühtegi karusloomafarmi
Möödunud reedel kiitis Tšehhi senat ülekaalukalt heaks eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide täielikku keeldu alates 2019. aastast. Juuni alguses hääletas keelu poolt Tšehhi saadikutekoda. Seadus edastatakse nüüd presidendile, kes peab selle allkirjastama 15 päeva jooksul.
Loe edasi
EV 100 peret
Kõhule pai: südasuvine keefirismuuti ja kohupiimavorm
Lopsakatest viljadest pungil südasuvine marjahooaeg jõuab peatselt haripunkti, mistõttu on hea aeg lülitada end tervisesõbralike vahepalade ning magustoitude lainele.
Loe edasi
EV 100 peret
LOO JÄLGEDES: Koolide ujumisõpetus saab 2018. aastast miljon eurot lisaks
2016. aasta aprillis kirjutas Maaleht, et ujumise algõpetus on koolides kohustuslik, kuid riigieelarvest eraldatakse selleks nii vähe raha, et enamik lapsi ujumist selgeks ei saa. Puuduliku ujumisoskuse tõttu upub Eestis igal aastal mitukümmend last.
Loe edasi
EV 100 peret
Tamm: taimekaitse ja mesinduse vahel peab valitsema tasakaal
„Taimekaitse ja mesinduse vahel peab valitsema tasakaal. Ainult seaduste karmistamisest pole kasu, kui osapooled koostööd ei tee,” ütles maaeluminister Tarmo Tamm kohtumisel mesinike ja taimekaitsevahendite kasutajatega.
Loe edasi
EV 100 peret
Enamiku ebaseaduslike piiriületuste taga on hooletus
Poolaastaga avastasid piirivalvurid üle poolesaja ebaseadusliku piiriületuse, millest suurem osa juhtus hooletult Peipsil navigeerinud paadijuhtide või piiriäärset ala külastanud turistidega.
Loe edasi
EV 100 peret
Kolm kliimamuutusi leevendavat ettevõtet saavad riigilt suure toetuse
Keskkonnaministeerium toetab kolme ettevõtet, kelle tooted või teenused aitavad kliimamuutusi leevendada, kokku 56 750 euroga.
Loe edasi
EV 100 peret
Põllumajandussõidukid vabastatakse saateauto kasutamise kohustusest
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas täna määruse, mille alusel saavad kuni 4,2 meetri laiused traktorid või liikurmasinad ning nende haakes olevad sõidukid teedel liikuda ilma saateautot kasutamata, kui sellega ei kaasne täiendavat ohtu kaasliiklejatele.
Loe edasi
EV 100 peret
FOTOD: Varbola linnusest varastati kuningas
Eile postitas Varbola linnuse teemapark Facebookis oma lehele fotodega illustreeritud teate, et üks neljast kuninga puuskulptuurist, mis linnust valvasid, on varastatud. Lisaks on vargad linnuses ka lõket teinud ja sinna prügi maha jätnud.
Loe edasi
EV 100 peret
Euroopa Toiduohutusamet kutsub tippteadlasi teaduskomisjonides osalema
Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) kutsub teadlasi üles andma oma panust Euroopa toiduohutuse süsteemi ja ühinema EFSA teaduskomisjonide ja teaduskomiteega.
Loe edasi
EV 100 peret
Väikesaari toetatakse tänavu 638 000 euroga
Tänavu toetatakse riigieelarvest 16 väikesaarte elanikele osutatavate esmatähtsate teenuste kättesaadavust ja nende kvaliteeti parandavat projekti.
Loe edasi
EV 100 peret
Seto Külävüü kostipäiv kostitab huvilisi augustis
Üle Eesti toimub palju kohvikutepäevasid. Kostipäeval on Setomaal mitu eesmärki – tutvustada ja arendada toidukultuuri kohaliku kogukonna ringis, rakendada toitudes võimalikult palju piirkonna saadusi, külalistele soovitakse toidu kõrvale näidata maaelu tegemisi ja siinset kultuurielu.
Loe edasi
EV 100 peret
VIDEO: Tallinnas nähti eile üliharuldast valget varest
Majade vahelisel muruplatsil kohtas üks mustamäelane eile, 18. juulil albiinovarest. on looduses aga ülimalt haruldane leid — tema nägemise tõenäosus võrdub ehk lotovõidu omaga.
Loe edasi
EV 100 peret
Toiduliidu piimalehm jõudis suvepealinna
Toiduliidu piimakampaania maskotina mööda Eesti linnasid rändav piimalehma skulptuur võttis koha sisse Pärnu rannapargis ja jääb sinna suvepealinna elanike ning külastajaid rõõmustama kuni 24. juulini.
Loe edasi
EV 100 peret
Tarmo Tamm Brüsselis: meie põllumeeste elu lihtsamaks muutmine on järjepidev töö
17.–18. juulil toimus Brüsselis Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu, mida juhtisid maaeluminister Tarmo Tamm ja keskkonnaminister Siim Valmar Kiisler. Euroopa Liidu ministrid rõhutasid nõukogul, et Euroopa Liidu ühist põllumajanduspoliitikat (ÜPP) tuleb kindlasti lihtsustada ja kaasajastada.
Loe edasi
EV 100 peret
Avatud talusid aitavad üles leida kaks tasuta nutirakendust
Pühapäeval, 23. juulil toimuva avatud talude päeval osalevaid talusid aitavad leida nutirakendused LiveTeam ja Navicup.
Loe edasi
EV 100 peret
Kiisler kalandusnõukogus: meie eesmärk on kinnitada 2018. aasta püügivõimalused
Tänasel kalandus- ja põllumajandusnõukogu (AGRIFISH) istungil keskenduti 2018. aasta kalapüügivõimaluste aluspõhimõtete arutamisele. Eestil on eesistujana eesmärk võtta selle aasta jooksul vastu järgmise aasta püügivõimalused nii Läänemeres kui mujal.
Loe edasi
EV 100 peret
Vabaerakonna arvates on Eesti mesilased väärt oma seadust
Põllumajandusamet on viimase kahe nädala jooksul teada andud juba viiest mesilaste hukkumisega seotud kaebusest neljast maakonnast.
Loe edasi
EV 100 peret
Kas klienditeenindaja võib puhata siis, kui selleks vajadus ja võimalus on või kindlaksmääratud ajal?
Lugeja küsib: meie poe klienditeenindajad kaebavad füüsilist ülekoormust ja on teinud ettepaneku töökorraldust muuta. Seni oleme võimaldanud töötajatele puhkepause vastavalt võimalustele ning vaheajale läheb töötaja siis, kui tunneb selleks vajadust.
Loe edasi
EV 100 peret
Sünnitusel osalemine võib mehele parajaks katsumuseks olla, nii füüsiliselt kui vaimselt
Tartu ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudis kaitstud magistritöös uuris Käthlin Vahtel, millised on meeste kogemused perekeskse sünnitusabiga.
Loe edasi
EV 100 peret
Selgusid tulevase ühise põllumajanduspoliitika kitsaskohad
Avaliku konsultatsiooni tulemustest nähtub, et põllumajanduspoliitikat juhitakse kõige tõhusamalt ELi tasandil, keskendudes põhiküsimustele, nagu põllumajandustootjate toetus ja keskkonnakaitse.
Loe edasi
EV 100 peret
Idülliline ärataja suvehommikusse: pontsakad kohupiimasõrnikud
Suvi on parim aeg idülliliste hommikute nautimiseks, taustaks aeglaselt ärkav taevas ja linnulaul. Need on suve kuldhetked, mille muudab veelgi täiuslikumaks tervislik ja hoole ning armastusega kaetud hommikulaud.
Loe edasi
EV 100 peret
Eestimaa Looduse Fond kutsub ühisele heinateole
Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsub 20.-23. juulil kõiki looduse- ja pärandkultuurisõpru Alam-Pedja looduskaitsealal toimuvasse suvekooli, kus haruldasel puisniidul tehakse käsitsi heina ning toimuvad loengud, Ööülikooli rännak, loodusretk ja pärimusmuusikaõhtu.
Loe edasi
EV 100 peret
Maaeluministri ettekanne Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitee saadikutele tekitas elava arutelu
Minister Tarmo Tamm tutvustas eile, 11. juulil Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitees Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete põllumajanduses ning vastas arvukatele küsimustele.
Loe edasi
EV 100 peret
FOTOD: Neeme rannakülas on pood, kes rahvaga räägib
Külapoodi asutades pani Tõnu Vaher oma paberitesse kirja mõtte, et sellest võiks kujuneda külaelu keskus.
Loe edasi
EV 100 peret
Riik toetab kahte jäätmekäitluse projekti 1,2 miljoni euroga
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) otsustas toetada kahte jäätmete korduskasutuseks ettevalmistamise ja ringlussevõtu projekti kokku 1,2 miljoni euroga. Toetusraha eraldatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF).
Loe edasi
EV 100 peret
Mäng juba läbi: kes praeguseks kalapüügivahendite parendamise toetuse taotlust pole esitada jõudnud, sel tuleb oodata järgmise aastani
Esmaspäeval, 10. juulil avas PRIA Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi meetme „Püügivahendi parendamise toetus“ taotlusvooru. Tänaseks on taotlusi laekunud suuremas summas kui vooru eelarve toetusi määrata võimaldab.
Loe edasi
EV 100 peret
Piimatööstuse müügitulu kasvas esimeses kvartalis kolmandiku võrra
Piimatööstuse müügitulu 2017. aasta esimeses kvartalis oli 90 miljonit eurot, mida on 31 protsenti rohkem võrreldes aasta varasemaga, selgub maaeluministeeriumis koostatud Eesti piimatöötlemise sektori 2017. aasta kolme kuu ülevaatest.
Loe edasi
EV 100 peret
Õiguskantsler: paljudes Eesti hooldekodudes pole tagatud inimväärsed elutingimused
Õiguskantsler Ülle Madise saatis Eesti sotsiaalpoliitika kujundajatele, omavalitsustele ja hooldekodudele märgukirja ettepanekutega suurendada tulevikus valdkonna rahastamist, et parandada hooldekodude elamistingimusi ja pakutavate teenuste kvaliteeti.
Loe edasi
EV 100 peret
FOTOD | Saaremaa seafarmis tuvastati sigade Aafrika katk, 3200 looma hukatakse
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) diagnoosis sigade Aafrika katku Saaremaal Orissaare vallas asuvas ligi 3200 seaga farmis. Nakkuse tõkestamiseks kehtestati taudipunktis karantiin, sead hukatakse ning seejärel hoone desinfitseeritakse.
Loe edasi