Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Tervislik maitseplahvatus: suhkru ja gluteenivaba röstitud tatramüsli
Kevade puhul lükka järgmine käik sisse, varu toortatart, vahtrasiirupit ja mustikapulbrit ning valmista üks maitsetest tulvil krõbe hommikune elamus, mis on nii suhkru- kui gluteenivaba.
Loe edasi
Tervislikud einevõileivad – kergem alternatiiv rammusale õhtusöögile
Einevõileivad võivad lisaks hommikusöögile olla ka mõnusalt kergeks kõhutäieks ka õhtusöögil.
Loe edasi
11 tegevust, mida teevad inimesed, kelle kodu on alati korras
Need väikesed nipid, mis tegelikult üldse palju aega ei võta, kindlustavad, et su kodu näeb alati hea välja ning ka lõhnab meeldivalt.
Loe edasi
Nutiteler pakub enamat kui lihtsalt saadete vaatamist
Tehnikamaailm areneb pidevalt ning sellega ühes ka telerid, mille arengu üheks osaks on Smart TV, mis võimaldab kasutajale palju enamat kui lihtsalt teleri vaatamist.
Loe edasi
Teaduslikult tõestatud: looduse keskel elavad naised kauem kui linnamüüride vahel
Möödunud aastal avaldati väljaandes Environmental Health Perspectives uuringutulemused, mis kinnitavad, et nende Ameerika naiste eluiga, kelle kodu on loodusest ümbritsetud, on märgatavalt pikem, võrreldes vähemrohelistes piirkondades elavate daamidega.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Kauplus lahti, kauplus kinni
Ühes Eesti otsas pannakse poode kinni, teises tehakse lahti. Elu loomulik käik. Kuid motiivid, miks kinni pannakse ja lahti tehakse, on erinevad ja see paneb mõtlema.
Loe edasi
Uudised
Kauplus tõi külla neli uut töökohta
Enam kui kaks aastat tagasi suletud kaupluse taasavamine on Jõe­lähtme vallas Neemel külaelanikele toonud tööd. Lisaks saab imekaunist taastatud poest osta kohapeal valmistatud kooke.
Loe edasi
Uudised
Lihtsad nipid, mis su kodu fotodel suurepäraseks muudavad
Oled otsustanud oma kodu müüki panna. Või seda lihtsalt niisama enda tarbeks pildistada. Jagame sulle mõned nõuanded, mille järgmist hiljem fotosid vaadates kahetsema ei pea. Lausa vastupidi - oled õnnelik, et neid kuulda võtsid.
Loe edasi
Uudised
RETSEPT: Tervistav kõhutäis rohelusse mähkunud kanafileest
Tärkav loodus ja positiivsest energiast pulbitsev kevad viib isu rändama millegi tervistavalt rohelise ja värske, kuid samal ajal toitva ning maitsva suunas.
Loe edasi
Uudised
Pekingi linnakeskuses kulgevad kõnniteed kelgurajana hoone katusel
Ümber Pekingis asuva ostukeskuse katuseaia kulgeb arhitekt Andrew Bombergi loodud lainetav kõnniteede kompleks, mida katab talvekuudel kunstlumi. Sestap saab neid kenasti kelgutamiseks kasutada.
Loe edasi
Uudised
Mida tähendavad saladuslikud numbrid linadel? Vaata järele!
Kõnekäänd ütleb, et me kulutame oma raha sinna, kus veedame suure osa oma ajast. Seetõttu polgie midagi imestada selle üle, et luksuslik voodipesu on kasvanud väga suureks äriks.
Loe edasi
Uudised
Neid juhiseid järgides ei saa mööbli viimistlemisega puusse panna
Mööbli värvimine-lakkimine-õlitamine, olgu siis uue või vana, võib tunduda lihtne töö. Ometi pole tulemus sageli see, mida ootad. Kui aga järgid neid juhiseid, on üsna kindel, et midagi hullu tuunimiseks valitud mööblitükiga juhtuda ei saa.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Ökoinnovaatiline Eesti idee
Kui minu vanaisa endale tooli tegi, siis teadis ta täpselt, mille peal istub. Kasetüvel, mis kasvas karjamaa kaugeimas nurgas. Kübetki liimi selles istumisaluses polnud. Ainult sae- ja noatöö ning tapid.
Loe edasi
Uudised
Eesti uudne idee: kõigile kaupadele olgu täpne koostis peale kirjutatud
Ametnikud on Eesti ELi eesistumise ajaks välja mõelnud ökoinnovaatilise lahenduse, mille ellurakendamine tooks inimestele sama palju kasu kui toiduainete koostisosade teadmine.
Loe edasi
Uudised
KASUTA VÕIMALUST: Eesti maaturismiettevõtted lükkavad ühiselt suvise puhkusehooaja käima
1. mail avavad sadakond maaturismiettevõtet oma uksed, et tutvustada heade pakkumiste ja eriprogrammiga põnevaid puhkamisvõimalusi kõikjal üle Eesti.
Loe edasi
Uudised
Täiuslik algus kevadele – jäine hõrgutis Kreeka jogurtist
Saabunud kevadet on hea tervitada omatehtud jäätisega, mis tekitab kodustes kindlasti palju elevust ja pakub kokkamislusti tervele perele.
Loe edasi
Uudised
Päästmise kiirus sõltub annetajate rahalisest toest
Inimesi, kes vabatahtlikult kaaskodanike turvalisuse eest seisavad, on tuhandeid. Eriti tuntav on nende panus abikaugetes piirkondades. Et aga turvatunne püsiks, on vaja lisaraha.
Loe edasi
Uudised
Puhaste ja kirgaste akende saladus peitub ... milles? Vaata järele!
Kuigi akende pesemiseks leiab kaupluseriiulilt terve rea vahendeid, ei olegi selleks tööks vaja midagi spetsiaalset.
Loe edasi
Uudised
Miks ei maksa ruuterit mikrolaineahju lähedusse paigutada? Kuhu ta siis panna, et WiFi-signaal leviks?
Oleme kõik kogenud ebameeldivusi, mis kaasnevad WiFi-ühenduse ootamatu katkemisega. Tele2 raadiovõrgu juhi Tanel Sarri sõnul on koduse WiFi-ruuteri paigaldamiseks õigeid ja valesid viise ning viimase korral võib veebilehtede laadimine võtta kauem aega.
Loe edasi
Uudised
Selgusid Eesti parimad mõisad. Vaata, keda ja mille eest tunnustati!
Täna, 11. aprilli pärastlõunal toimus Eesti Mõisate Ühenduse eestvedamisel Kadrioru lossis Eesti parimate mõisate pidulik tunnustamine.
Loe edasi
Uudised
Retsept luksuslikuks naudinguks: lumivalge šokolaadimousse
Valge šokolaadi mousse on Prantsusmaa juurtega õhuline magustoit, mille serveerimisel on vau-efekti saavutamine garanteeritud.
Loe edasi
Uudised
KANALIHAKOOL: millisest kanalihatükist mida valmistada
Kevade saabumine innustab toidusedelisse kergemaid roogasid valima, mis täidaksid kõhtu ja oleksid samal ajal maitsvad. Kanaliha sobib selleks suurepäraselt ja täidab imehästi toekama komponendi rolli salatites, tervislikus ahjuroas või maitsva šašlõkina grillihooaja avaüritusel.
Loe edasi
Päevateema
VÄGISI LINNA: vaimse erivajadusega inimesed tuuakse loodusest Lasnamäele
Suurte erihooldekodude elanikud ja töötajad on ärevuses, sest senised mammutasutused pannakse kinni ning kliendid kolitakse mujale, parematesse tingimustesse.
Loe edasi
Päevateema
Uuenenud tuleohutusnõuded lubavad püstitada senisest keerukamaid ja kõrgemaid puithooneid
Järgmise aasta alguses jõustuvad uuenenud tuleohutusnõuded ehitistele lubavad puitu senisest palju laiemalt kasutada ning püstitada senisest keerukamaid ja kõrgemaid puithooneid. Samuti saab senisest rohkem kasutada puitu nii sise – kui ka välisviimistluses.
Loe edasi
Päevateema
Kuidas päästa vana maja uute elektriseadmete tekitatud kahjude eest?
Majapidamistesse jõuab väga suur hulk kõrge võimsusega kodumasinaid ja seadmeid. Kui need kõik korraga sisse lülitada, siis vana juhtmestik ei pea koormusele vastu ja tulekahjud on kerged tekkima.
Loe edasi
Päevateema
KEVADINE TAPEEDIMOOD: Kõik, mis paistab silma moelavadelt, jõuab ka ruumikujundusse
Sisustuskauplused täiendavad oma tapeedivalikut erinevate moodsate mustrite ning värvidega pidevalt. Mis on praegu tapeedimoes kõige popim?
Loe edasi
Päevateema
Viis pisiasja, millega kardinaid valides arvestama peab
Kardinad on oluline osa ükskõik millise ruumi sisekujundusest ning nende valik võib kohati üsna keeruliseks osutuda. Kas võtta paneel- või roomakardinad, puuvill või kunstmaterjal, erksad mustrid või tagasihoidlikud värvid?
Loe edasi
Päevateema
Kaks maitsvat võileivaideed külluslikuks hommiku- või lõunaeineks
Hommikusöök võib olla sama rikkalik kui peened mitmekäigulised õhtusöögid. Seega võta aega ning premeeri end juba varastel hommikutundidel maitseküllaste einevõileibadega, mis ühtaegu on nii toitvad kui ka tervislikud.
Loe edasi
Päevateema
Kevadiselt kerge: vürtsikad kanakoivad ahjuköögiviljadega
Päike käib aina kõrgemalt ja koduköökides võtavad peagi kindla koha sisse kerged, krõmpsuvad ning kevadised road.
Loe edasi
Päevateema
Laudpõrandate puhastamisel on oluline järgida neid kolme nõuannet
Laudpõrand on olemas tõenäoliselt igas maamajas. Mõnel pool vana, aegade hämarsusest pärit, teisal uus. Kuidas sellist põrandat hooldada nii, et see kaua kestaks ja kaunis välja näeks?
Loe edasi
Päevateema
Põllumajandusamet: nõuete rikkumised kaupade ekspordil on sagenenud
Rahvusvahelises kaubavahetuses kasutatakse kaupade transpordiks väga laialdaselt puidust pakkematerjali. Rikkumised on tulenenud sellest, et ekspordil EList välja ei ole tähelepanu pööratud sihtriigi nõuetele, mis võib kaasa tuua sisseveokeelu, kauba tagasisaatmise või pakendite hävitamise ning kulud peab katma saatja.
Loe edasi
Päevateema
Neli soovitust: mida rehvivahetuse töökoda valides silmas pidada ja kuidas rehve hooldada
Aprill on rehvitöökodade jaoks üks kiiremaid kuid aastas, mil rehvivahetuse järjekorrad võivad ulatuda päevadesse.
Loe edasi
Päevateema
Veterinaar- ja toiduamet kinnitab: Eestisse ei ole embargo all olevatest ettevõtetest Brasiilia päritolu veise- või linnuliha toodud
Eestisse ei ole tarnitud Brasiilia päritolu veise- või linnuliha mitte ühestki neist neljast Brasiilia ettevõtetest, millel ei ole enam luba Euroopa Liitu oma kaupu eksportida.
Loe edasi
Päevateema
Hiidlased kutsuvad üles taotlema eesti süldile EL kvaliteedimärgist
Mis meid eristab lätlastest? Ei, mitte see, mida teie arvate! Hoopis asjaolu, et lätlastel on praeguseks juba pea kümme kohalikku toidutoodet tähistatud Euroopa Liidu garanteeritud toote (GTT) tähisega, rääkimata kolmest tähistatud alkoholist ja 16 tähistusest Leedus.
Loe edasi
Päevateema
Tulusid saab deklareerida veel selle töönädala lõpuni
Maksu- ja tolliametile (MTA) on oma eelmise aasta tuludeklaratsiooni esitanud juba 642 636 inimest. Enne 31. märtsil saabuvat tuludeklaratsiooni esitamise tähtaega lisandub veel eeldatavalt 25 000 deklaratsiooni.
Loe edasi
Päevateema
Interaktiivne kaart: jälgi lindude kevadrännet Eesti suunas
Eesti linnuteadlased on valmis saanud ülevaatliku kaardi, mis võimaldab jälgida talvitumast Eestisse tagasi lendavate lindude teekonda peaaegu reaalajas.
Loe edasi
Päevateema
Saaremaa firma tuleb turule uue kasemahlajoogiga
Möödunud aastal EAS-ilt kasemahla tootearenduseks toetust saanud Kihelkonna ettevõte Öselstuff OÜ on välja töötanud mitu kasemahla baasil valmistatud jooki.
Loe edasi
Päevateema
Kõrkkülas kerkib Eesti suurima lihaveisekasvataja ammelaut
Eesti suurim lihaveisekasvataja Saare Veisekasvatus OÜ alustas Kõrkkülas 864-kohalise ammelauda ehitamist, et tagada loomadele paremad poegimistingimused ja seeläbi kohaliku lihatööstuse aastaringne toorainega varustamine.
Loe edasi
Päevateema
Aprilli lõpus peetakse esimest üle-eestilist avatud kalasadamate päeva
29. aprillil toimub esimest korda üle-eestiline avatud kalasadamate päev. 11 sadamat kutsuvad endale külla, et tutvustada kalandust ja kalasadamate igapäevaelu.
Loe edasi
Päevateema
Kevad on visa tulema, reedel hakab taas lund sadama
Kolmapäeval (29.03.) on veidi mõjusam kõrgrõhuvöönd. Öö oli sajuta. Päeval lisandub läänekaarest niiskemat õhku ja mõnes kohas sajab nõrka lund ja lörtsi.
Loe edasi
Päevateema
RETSEPT: Hõrk šokolaadine banaanikeeks
Kargeid kevadhommikuid ei aita miski paremini päikeselisemaks muuta kui ahjusoe šokolaadine banaanikeeks.
Loe edasi
Uudised
Muinasvanem Lembitu ilmub taas linnamäele
Augustis saame täies elusuuruses näha oma muistset esivanemat. Tõsi küll, suvelavastuses, mis jutustab Madisepäeva lahinguga kaasnenud sündmustest.
Loe edasi
Uudised
Euroopa Komisjon: Eesti on ökoinnovatsiooni arengu poolest Euroopas esirinnas
Eesti keskkonnapoliitika rakendamise hindamise tulemustest selgub, et Eestis täidetakse keskkonnanõudeid võrdlemisi hästi ning eriti kiirelt on arenenud ökoinnovatsiooni valdkond, kuid probleeme on jäätmekäitluse ning tööstuse ressursimahukusega.
Loe edasi
Uudised
PÄEVAPILT: Milline näeb välja uus 50eurone rahatäht?
Uus 50eurone jõuab kogu euroalal ringlusse teisipäeval, 4. aprillil.
Loe edasi
Uudised
Lihatoodete uue tähistusega tahetakse sigade elu paremaks muuta
Taanis soovitakse tarbijate lihaeelistusi niiviisi suunama hakata, et nad valiksid hinna asemel selliselt märgistatud toote, mis kinnitab, et sead on kasvatatud heades tingimustes.
Loe edasi
Uudised
Väikeettevõtted saavad eksporditehinguid kindlustada varasemast lihtsamalt
KredEx Krediidikindlustus hakkab alustavatele eksportijatele ja väikeste ekspordimahtudega Eesti ettevõtetele pakkuma lihtsamat võimalust kindlustada end tellijate makseriskide vastu.
Loe edasi
Uudised
Eestimaa Looduse Fond kutsub konni üle tee aitama
Tänavused soojad ilmad võivad konnad juba aprilli esimeses pooles teedele tuua.
Loe edasi
Uudised
Suursaarte omavalitsusjuhid: saarte omavalitsused võiksid luua ühise omavalitsusliidu
Eile külastas Saaremaa Omavalitsute Liidu esimees ja Kuressaare linnapea Madis Kallas naabersaart Hiiumaad. Kohtumisel Hiiu vallavanema Reili Rannaga oli arutelu keskpunktis mõistagi haldusreform kui osa riigireformist ja selle saareline eripära.
Loe edasi
Uudised
Kui siga sööb kehva toitu, siis sööme seda sealiha süües ka meie
See, mida me loomadele söödame jõuab loomakasvatussaadusena meie enda toidulauale tagasi ja mistahes kõrvalekalded sigade toidusedelis väljenduvad kiiresti loomade terviseprobleemides ning toodete kvaliteedis, rõhutab loomasööda tootmise ja müügiga tegelev Scandagra Eesti AS söödatehnoloog Marge Malbe.
Loe edasi
Uudised
Tuhanded mobiil-ID sertifikaadid muutuvad laupäeval kehtetuks. Kas sina oled enda oma uuendanud?
1. aprillist muutuvad tuhanded SIM-kaardiga seotud mobiil-ID sertifikaadid kehtetuks, kuna politsei- ja piirivalveameti otsusel minnakse üle tugevama turvalisusega lahendusele. SK ID Solutionsi andmetel on tänase seisuga mobiil-ID sertifikaat uuendamata rohkem kui 4000 inimesel.
Loe edasi
Uudised
Arvad, et kass peab sind teenindajaks, kes süüa ette kannab? Tegelikult ta siiski armastab sind
Kasside suhted inimestega on üsna mitmetahulised. Ning sageli arvatakse, et kassid inimestest suurt ei hooli ning sotsiaalseid oskusi õpetada pole neile võimalik. Kuid tegelikult see siiski nii pole.
Loe edasi
Uudised
Linnugripi ohuga seotud piirangute tõttu võivad ka mahetootjad kodulinde sisetingimustes pidada
Veterinaar- ja toiduamet on kehtestanud, et alates 1. aprillist on keelatud Eestis kõigi põllumajandus- ja kodulindude pidamine välitingimustes.
Loe edasi
Uudised
Eestlaste muinasvanem Lembitu ilmub taas Lõhavere linnamäele
Augustis saame täies elusuuruses taas oma muistset esivanemat näha. Tõsi küll, näitlejate kehastatuna ja suvelavastuses, mis jutustab 800 aastat tagasi toimunud Madisepäeva lahinguga kaasnenud sündmustest.
Loe edasi
Uudised
Neid vigu teeme me kõik: 9 asja, millega sa kodu koristamise enda jaoks raskemaks muudad
Paljud meist ei armasta koristamist, sest see on üsna tüütu ja aeganõudev. Ometi teeme me teadmatusest vigu, mis kraamimise veelgi vaevarikkamaks muudavad. Millised on need vead, mida vältida?
Loe edasi
Uudised
Lugeja küsib: milliseid kaitsevahendeid tuleb mootorsaega töötamisel kasutada?
Lugeja küsib: Töötan palkmaju valmistavas ettevõttes ning kasutan töös sageli mootorsaagi. Milliseid isikukaitsevahendeid tuleb palkmaja ehitusel, eelkõige mootorsaega töötamisel kasutada?
Loe edasi
Uudised
Kevadine ilm sunnib mõtlema sõiduki rehvivahetusele
Talverehvide kohustuslik kasutusaeg on küll lõppenud, kuid talviste tee- ja ilmastikuolude jätkudes võib naastrehve kasutada 30. aprillini.
Loe edasi
Uudised
Mõnel pool Eestimaal saab veel kunstlumel suusatada
"Tehvandi spordikeskuses on jätkuvalt avatud heas korras kolmekilomeetrine kunstlumest valmistatud rada suusatamiseks nii klassika- kui vabatehnikas," teatati keskuse veebilehel täna, 27. märtsil.
Loe edasi
Uudised
Piimakarjakasvatajaid kutsutakse infopäevadele. Vaata, kus ja millal need toimuvad
Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS (EPJ) korraldab koostöös Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistuga (ETKÜ) piimakarjakasvatajatele ja jõudlusandmete kogujatele sel kevadel viis infopäeva.
Loe edasi
Uudised
Veterinaarravimitest kasutatakse kõige rohkem põletikuvastaseid aineid
2016. aastal müüs veterinaarravimeid üld- ja veterinaarapteekidele, vetrinaararstidele ning teistele asutustele kümme hulgimüüjat. Viimastel aastatel katavad kaks suurima turuosaga hulgimüüjat üle 70% kogu veterinaarravimite turust.
Loe edasi
Uudised
Maaeluministeerium plaanib pealinnast välja viia poolsada töökohta
Eelmisel nädala kabinetinõupidamisel arutas valitsus avaliku sektori 1000 töökoha Tallinnast väljaviimise plaani, mis puudutab umbes 40 riigiasutust, sealhulgas on maaeluministeeriumil kavas 2019. aastaks ümber paigutada 50 töökohta.
Loe edasi
Uudised
Rautsi talu teeb lahtise kartuliga müügirekordeid
Saaremaal Saiklas tegutsev Rautsi talu pani end proovile kõige kibedamas hinnakonkurentsis, varustades teist aastat COOP-i Kuressaare kauplusi pesemata lahtise kartuliga.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Vannitoad, mille värvivalik üllatab ka julgeid
Kas oled julge värvidega eksperimenteerija? Või püüad tagashoidlikumate toonide poole. Igatahes on vannituba see koht, kus oma unistusi ellu viia proovida võid - see ruum on piisavalt väike ning kannatab üldjuhul palju välja.
Loe edasi
Uudised
Lähed poodi uut pesumasinat ostma. Kas sa neile asjadele oled mõelnud?
Musta pesu eest ei suuda keegi põgeneda ja seepärast on igas majapidamises suureks abimeheks üks korralik pesumasin. Kuidas aga valida sadade erinevate masinate seast see sobiv?
Loe edasi
Uudised
Teadlased selgitavad, miks me peaksime keskkonna säästmiseks panema rohkem puitu hoonetesse
Riigikogus oli eile esimesel lugemisel viimasel ajal palju kõmu tekitanud metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu.
Loe edasi
Uudised
Need viis värvi teevad sind kõige õnnelikumaks
Värvitoonidel, mida oma kodus kasutad, on su meeleolule suurem mõju, kui arvata oskad. Eriti oluline mõju on seinavärvil.
Loe edasi
Uudised
Vabaerakond: valitsus paneb Eesti metsa ohtlikult suure surve alla
Vabaerakond teeb täna ettepaneku Riigikogule metsaseaduse eelnõu tagasi lükata ja saata see koostajale tagasi täiendavaks läbitöötamiseks.
Loe edasi
Uudised
Põllumajandusettevõtjad taotlesid investeeringutoetusteks üle 55 miljoni euro
Möödunud nädalal lõppes PRIAs põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamise investeeringutoetuse taotluste vastuvõtt – 509 ettevõtjat esitasid taotlusi kokku 55 625 681 euro saamiseks.
Loe edasi
Uudised
Merikotkakaamera näitab tänavu tühja pesa
Silma looduskaitseala merikotkakaamera näitab tänavu tühja pesa, sest kotkapaar Uku ja Anna pesitsevad ilmselt mujal.
Loe edasi
Uudised
Balti riigid tahavad seakatkuga võitlemiseks EL-ilt rohkem toetust
Eesti, Läti ja Leedu soovivad Euroopa Liidult saada täiendavat toetust seakatku vastu võitlemiseks ja haiguse tõttu kahju saanud seakasvatuse arenguks.
Loe edasi
Uudised
EL taasalustab mahetoodete importi Norrast ja Islandilt
Norrast ja Islandilt pärit mahetooteid, sealhulgas Norra mahelõhet, võib taas Euroopa Liitu importida ja siin ELi mahepõllumajanduse eeskirju järgides turustada. Impordi jätkamine sai võimalikuks pärast asjaomaste määruste inkorporeerimist Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) lepingusse.
Loe edasi
Uudised
"Eestis matkata on ohutu! Keegi ei taha metsas sind ära süüa."
Seiklussportlane Joosep Tammemäe jookseb ja ujub Eesti peatse juubeli auks metsades ja rabades maha 400 kilomeetrit.
Loe edasi
Uudised
Ruhnlased on hädas kümnete saarel ringi hulkuvate kassidega
Möödunud nädalal sai Ruhnu vallavalitsus Kaarel Laugu ja Luise Jõersi kirjutatud pöördumise, milles palutakse kohalikul omavalitsusel hulkuvad kassid käsile võtta.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Kaks viiesekundilist trikki, mis kokkamise ülilihtsaks teevad
Paprika puhastamine on sageli tüütu ja salatipealt ükshaaval lehtede koorimine samuti.
Loe edasi
Uudised
Balti riikide maaelu- ja põllumajandusministrid kooskõlastasid positsioone EL ühise põllumajanduspoliitika asjus
Maaeluminister Tarmo Tamm, Läti põllumajandusminister Jānis Dūklavs ja Leedu põllumajandusminister Bronius Markauskas rääkisid eile ja täna Sangastes Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikust, sigade Aafrika katku levikust ning riikidevahelisest koostööst.
Loe edasi
Uudised
Jahimeeste arvates vajab metskitsepopulatsioon ohjamist
Eesti metskitse populatsioon on viimastel aastatel oluliselt kasvanud ja vajaks lähiajal piiramist, leiti täna toimunud Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) liikmesorganisatsiooni juhtide koosolekul.
Loe edasi
Uudised
Ainulaadne maitseelamus: pane hõrgu Pavlova ja ajatu Napoleoni kõrval lauale kelmikas ketšupikook
Varu vajaminevad koostisosad kapile, kinnita põllepaelad, haara mikser tugevasti pihku ja unusta marjane juustukook, hõrk Pavlova ning ajatu Napoleon, sest siit tuleb kelmikas ketšupikook!
Loe edasi
Uudised
Eesti tipp-põllumehed arutlevad sektori arenguvõimaluste üle
Sel reedel, 24. märtsil kogunevad põllumajandussektori ettevõtjad ja valdkonna spetsialistid juba kaheteistkümnendat korda Olustveres, et analüüsida põllumajanduse hetkeolukorda nii laiemalt kui ka alamsektorite lõikes, rääkida ohtudest ja riskidest ning leida koos uusi võimalusi ja lahendusi sektori kasvuks.
Loe edasi
Uudised
Maa-amet alustas ettevalmistusi suuremate linnade ja Lõuna-Eesti aeropildistamiseks
Maa-amet alustas käesoleval nädalal aeropildistamise ettevalmistustöödega, asudes Eesti lõunapoolsel alal ja suuremates linnades maastikku märgistama valgete kilest ruudukestega. Märgised on vajalikud aerofotode edasisel töötlemisel, mistõttu palutakse neid mitte rikkuda ega paigalt nihutada.
Loe edasi
Uudised
Talv ei taha lahkuda: homme sajab lörtsi ja vihma
Kolmapäevaks (22.03.) kujuneb Põhja-Euroopa kohale kaheosaline ja kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhkkond ning selle lõunaserv ulatub üle Läänemere.
Loe edasi
Uudised
Sillamäel võeti maha kogu mereäärne puudeallee
Sillamäel Mere puiesteel toimus mastaapne puudelangetus ning selle tulemusel muutus värskete meretuulte linna kõige äratuntavama paiga ilme kardinaalselt.
Loe edasi
Uudised
Kilekottide kasutamisele pandi seadusega piir
Riigikogu kiitis 68 poolthäälega heaks valitsuse algatatud pakendiseaduse muutmise seaduse (358 SE), millega võetakse Eesti õigusesse üle nn kilekottide kasutamist piirav direktiiv.
Loe edasi
Uudised
Põltsamaa linnavalitsus soovib elanike abiga linnuse vallikraavi kaladega täita
Põltsamaalased on juba pikka aega mures Põltsamaa linnust ümbritseva vallikraavi kinnikasvamise pärast. Kalateadlased soovitavad taimestiku vohamist ohjeldada kalade abil ning linnavalitsus ongi asja ette võtnud, avaldades oma kodulehel üleskutse, millega kutsub elanikke toetama valgeamuuride ostu.
Loe edasi
Uudised
Õiguskantsler omavalitsuste sundliitmisest: ühegi küla elanike arvamus ei ole automaatselt siduv, küll aga on see oluline argument
Õiguskantsler Ülle Madise vastas Riigikogu liikmete Külliki Kübarsepa, Andres Herkeli, Ain Lutsepa, Krista Aru, Artur Talviku, Monika Haukanõmme, Andres Ammase ja Jüri Adamsi 20. veebruaril esitatud arupärimisele külade põhjendatud soovi kohta muuta omavalitsuslikku kuuluvust.
Loe edasi
Uudised
Teraviljafoorumil on luubi all teraviljakasvatuse ökonoomika ja riskijuhtimine
Täna Türil toimuval Teraviljafoorumil 2017 analüüsitakse efektiivsuse tõstmise ja riskijuhtimise võimalusi Eesti teraviljakasvatuses.
Loe edasi
Uudised
Emmaste ja Pühalepa ei alusta ühinemisläbirääkimisi
Emmaste ja Pühalepa volikogu juhid teatasid vastuseks Hiiu ja Käina valla juhtkomisjonide kutsele ühinemiste üle läbi rääkida, et ei alusta ühinemisläbirääkimisi.
Loe edasi
Uudised
Miks tekib kodus tulekahju? Neli peamist tuleõnnetuste tekkepõhjust
Päästeameti andmetel toimus Eestis eelmisel aastal 787 elamutulekahju. Eesti Kindlustusseltside Liidu kogutud andmed näitavad tuleõnnetuste osas mõningast langustendentsi: 2016. aastal vähenes elumajade tuleõnnetustest tingitud kindlustusjuhtumite arv varasemaga võrreldes 12%, kuid neid on siiski palju: keskmiselt 2,1 tulekahju päevas.
Loe edasi
Uudised
RETSEPT: Kuldne väejook, mis aitab kaotada kaalu ja ergutab immuunsust
Kevade alguse puhul valmistame ühe tõelise väejoogi, mis iidsete tarkuste kohaselt aitab puhastada maksa, kaotada kaalu ning ergutab immuunsust ja hoiab veresuhkru kontrolli all.
Loe edasi
Uudised
Maaülikooli lahtiste uste päeval saab vasika isa tuvastamisel kätt proovida
Kolmapäeval, 22. märtsil toimub Eesti Maaülikoolis lahtiste uste päev, kus huvilised saavad maaülikooliga tutvuda läbi praktiliste töötubade.
Loe edasi
Uudised
Maanteeamet vabandab kruusateede pärast: elanike nõudlus on märkimisväärselt suurem kui meie võimalused
Maanteeamet palub liiklejatelt kannatust väiksematel riigi kruusateedel sõitmisel, kuna saabunud kevadiste ilmade tõttu esineb neil olukordi, mil teed on sõiduautodega raskesti läbitavad.
Loe edasi
Uudised
Lugeja küsib: mida teha, et pärast tööõnnetust haigusraha kätte saada?
Lugeja küsib: Minuga juhtus tööõnnetus, mistõttu olin kaks nädalat haiguslehel. Olen juba ammu tööl tagasi, aga haigusraha ei ole üle kantud. Küsisin haigekassast ja sealt öeldi, et mingi raport on puudu. Tööandja ütles, et tema ei saa raportit koostada, sest arsti teatist ei ole. Mida ma tegema pean, et haigusraha kätte saada?
Loe edasi
Uudised
Kas oled mõelnud: kui kaugele hoonetest võib lõkke teha
Täna saabus kevad ja inimesed on juba varmad alustama koristustöödega aias.
Loe edasi
Uudised
Tänavune talv oli tavalisest soojem ja kuivem
Täna kell 12.29 lõppeb kalendri järgi talvine aastaaeg ning annab teed kevadele.
Loe edasi
Uudised
Neljapäevast läheb ilm soojemaks ja selgemaks
Teisipäeval (21.03.) liigub Shetlandi saarte lähistelt Norra mere kohale uus madalrõhkkond ja selle lohk liigub üle Eesti. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma. Lõuna- ja kagutuul tugevneb, pärastlõunal pöördub edelasse. Õhutemperatuur on öösel -1..+2, päeval 2..6°C.
Loe edasi
Uudised
1. aprillist kehtivad kodulindude väljas pidamisele piirangud
Euroopas leviva lindude gripi tõttu kehtestab veterinaar- ja toiduamet välitingimustes kodulindude pidajatele piirangud.
Loe edasi
Uudised
Tere kevad, tere roosa! Vaata, kuidas seda värvi sisekujunduses kasutada
Kui on olemas värv, mis pidevate trendide muutuses alati alles jääb, siis on see tuhm, pastelne roosa. Ei ole naiselikumat ega pehmemat tooni, mis ennast pidevalt kevadeti meelde tuletab.
Loe edasi
Uudised
Pane käed külge ja aita Eesti rahva mõtted vaba sisse kududa
Eesti Vabaõhumuuseum algatab Eesti Vabariigi sajandaks aastapäevaks ajaloolise vaiba kudumise, milles kutsub osalema kõiki Eesti inimesi eale vaatamata.
Loe edasi