Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Lähed poodi uut pesumasinat ostma. Kas sa neile asjadele oled mõelnud?
Musta pesu eest ei suuda keegi põgeneda ja seepärast on igas majapidamises suureks abimeheks üks korralik pesumasin. Kuidas aga valida sadade erinevate masinate seast see sobiv?
Loe edasi
Teadlased selgitavad, miks me peaksime keskkonna säästmiseks panema rohkem puitu hoonetesse
Riigikogus oli eile esimesel lugemisel viimasel ajal palju kõmu tekitanud metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu.
Loe edasi
Need viis värvi teevad sind kõige õnnelikumaks
Värvitoonidel, mida oma kodus kasutad, on su meeleolule suurem mõju, kui arvata oskad. Eriti oluline mõju on seinavärvil.
Loe edasi
Vabaerakond: valitsus paneb Eesti metsa ohtlikult suure surve alla
Vabaerakond teeb täna ettepaneku Riigikogule metsaseaduse eelnõu tagasi lükata ja saata see koostajale tagasi täiendavaks läbitöötamiseks.
Loe edasi
Põllumajandusettevõtjad taotlesid investeeringutoetusteks üle 55 miljoni euro
Möödunud nädalal lõppes PRIAs põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamise investeeringutoetuse taotluste vastuvõtt – 509 ettevõtjat esitasid taotlusi kokku 55 625 681 euro saamiseks.
Loe edasi
Merikotkakaamera näitab tänavu tühja pesa
Silma looduskaitseala merikotkakaamera näitab tänavu tühja pesa, sest kotkapaar Uku ja Anna pesitsevad ilmselt mujal.
Loe edasi
Balti riigid tahavad seakatkuga võitlemiseks EL-ilt rohkem toetust
Eesti, Läti ja Leedu soovivad Euroopa Liidult saada täiendavat toetust seakatku vastu võitlemiseks ja haiguse tõttu kahju saanud seakasvatuse arenguks.
Loe edasi
EL taasalustab mahetoodete importi Norrast ja Islandilt
Norrast ja Islandilt pärit mahetooteid, sealhulgas Norra mahelõhet, võib taas Euroopa Liitu importida ja siin ELi mahepõllumajanduse eeskirju järgides turustada. Impordi jätkamine sai võimalikuks pärast asjaomaste määruste inkorporeerimist Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) lepingusse.
Loe edasi
"Eestis matkata on ohutu! Keegi ei taha metsas sind ära süüa."
Seiklussportlane Joosep Tammemäe jookseb ja ujub Eesti peatse juubeli auks metsades ja rabades maha 400 kilomeetrit.
Loe edasi
Ruhnlased on hädas kümnete saarel ringi hulkuvate kassidega
Möödunud nädalal sai Ruhnu vallavalitsus Kaarel Laugu ja Luise Jõersi kirjutatud pöördumise, milles palutakse kohalikul omavalitsusel hulkuvad kassid käsile võtta.
Loe edasi
VIDEO: Kaks viiesekundilist trikki, mis kokkamise ülilihtsaks teevad
Paprika puhastamine on sageli tüütu ja salatipealt ükshaaval lehtede koorimine samuti.
Loe edasi
Balti riikide maaelu- ja põllumajandusministrid kooskõlastasid positsioone EL ühise põllumajanduspoliitika asjus
Maaeluminister Tarmo Tamm, Läti põllumajandusminister Jānis Dūklavs ja Leedu põllumajandusminister Bronius Markauskas rääkisid eile ja täna Sangastes Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) tulevikust, sigade Aafrika katku levikust ning riikidevahelisest koostööst.
Loe edasi
Jahimeeste arvates vajab metskitsepopulatsioon ohjamist
Eesti metskitse populatsioon on viimastel aastatel oluliselt kasvanud ja vajaks lähiajal piiramist, leiti täna toimunud Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) liikmesorganisatsiooni juhtide koosolekul.
Loe edasi
Ainulaadne maitseelamus: pane hõrgu Pavlova ja ajatu Napoleoni kõrval lauale kelmikas ketšupikook
Varu vajaminevad koostisosad kapile, kinnita põllepaelad, haara mikser tugevasti pihku ja unusta marjane juustukook, hõrk Pavlova ning ajatu Napoleon, sest siit tuleb kelmikas ketšupikook!
Loe edasi
Eesti tipp-põllumehed arutlevad sektori arenguvõimaluste üle
Sel reedel, 24. märtsil kogunevad põllumajandussektori ettevõtjad ja valdkonna spetsialistid juba kaheteistkümnendat korda Olustveres, et analüüsida põllumajanduse hetkeolukorda nii laiemalt kui ka alamsektorite lõikes, rääkida ohtudest ja riskidest ning leida koos uusi võimalusi ja lahendusi sektori kasvuks.
Loe edasi
Maa-amet alustas ettevalmistusi suuremate linnade ja Lõuna-Eesti aeropildistamiseks
Maa-amet alustas käesoleval nädalal aeropildistamise ettevalmistustöödega, asudes Eesti lõunapoolsel alal ja suuremates linnades maastikku märgistama valgete kilest ruudukestega. Märgised on vajalikud aerofotode edasisel töötlemisel, mistõttu palutakse neid mitte rikkuda ega paigalt nihutada.
Loe edasi
Talv ei taha lahkuda: homme sajab lörtsi ja vihma
Kolmapäevaks (22.03.) kujuneb Põhja-Euroopa kohale kaheosaline ja kõrgetesse õhukihtidesse ulatuv madalrõhkkond ning selle lõunaserv ulatub üle Läänemere.
Loe edasi
Sillamäel võeti maha kogu mereäärne puudeallee
Sillamäel Mere puiesteel toimus mastaapne puudelangetus ning selle tulemusel muutus värskete meretuulte linna kõige äratuntavama paiga ilme kardinaalselt.
Loe edasi
Kilekottide kasutamisele pandi seadusega piir
Riigikogu kiitis 68 poolthäälega heaks valitsuse algatatud pakendiseaduse muutmise seaduse (358 SE), millega võetakse Eesti õigusesse üle nn kilekottide kasutamist piirav direktiiv.
Loe edasi
Põltsamaa linnavalitsus soovib elanike abiga linnuse vallikraavi kaladega täita
Põltsamaalased on juba pikka aega mures Põltsamaa linnust ümbritseva vallikraavi kinnikasvamise pärast. Kalateadlased soovitavad taimestiku vohamist ohjeldada kalade abil ning linnavalitsus ongi asja ette võtnud, avaldades oma kodulehel üleskutse, millega kutsub elanikke toetama valgeamuuride ostu.
Loe edasi
Õiguskantsler omavalitsuste sundliitmisest: ühegi küla elanike arvamus ei ole automaatselt siduv, küll aga on see oluline argument
Õiguskantsler Ülle Madise vastas Riigikogu liikmete Külliki Kübarsepa, Andres Herkeli, Ain Lutsepa, Krista Aru, Artur Talviku, Monika Haukanõmme, Andres Ammase ja Jüri Adamsi 20. veebruaril esitatud arupärimisele külade põhjendatud soovi kohta muuta omavalitsuslikku kuuluvust.
Loe edasi
Teraviljafoorumil on luubi all teraviljakasvatuse ökonoomika ja riskijuhtimine
Täna Türil toimuval Teraviljafoorumil 2017 analüüsitakse efektiivsuse tõstmise ja riskijuhtimise võimalusi Eesti teraviljakasvatuses.
Loe edasi
Emmaste ja Pühalepa ei alusta ühinemisläbirääkimisi
Emmaste ja Pühalepa volikogu juhid teatasid vastuseks Hiiu ja Käina valla juhtkomisjonide kutsele ühinemiste üle läbi rääkida, et ei alusta ühinemisläbirääkimisi.
Loe edasi
Miks tekib kodus tulekahju? Neli peamist tuleõnnetuste tekkepõhjust
Päästeameti andmetel toimus Eestis eelmisel aastal 787 elamutulekahju. Eesti Kindlustusseltside Liidu kogutud andmed näitavad tuleõnnetuste osas mõningast langustendentsi: 2016. aastal vähenes elumajade tuleõnnetustest tingitud kindlustusjuhtumite arv varasemaga võrreldes 12%, kuid neid on siiski palju: keskmiselt 2,1 tulekahju päevas.
Loe edasi
RETSEPT: Kuldne väejook, mis aitab kaotada kaalu ja ergutab immuunsust
Kevade alguse puhul valmistame ühe tõelise väejoogi, mis iidsete tarkuste kohaselt aitab puhastada maksa, kaotada kaalu ning ergutab immuunsust ja hoiab veresuhkru kontrolli all.
Loe edasi
Maaülikooli lahtiste uste päeval saab vasika isa tuvastamisel kätt proovida
Kolmapäeval, 22. märtsil toimub Eesti Maaülikoolis lahtiste uste päev, kus huvilised saavad maaülikooliga tutvuda läbi praktiliste töötubade.
Loe edasi
Maanteeamet vabandab kruusateede pärast: elanike nõudlus on märkimisväärselt suurem kui meie võimalused
Maanteeamet palub liiklejatelt kannatust väiksematel riigi kruusateedel sõitmisel, kuna saabunud kevadiste ilmade tõttu esineb neil olukordi, mil teed on sõiduautodega raskesti läbitavad.
Loe edasi
Lugeja küsib: mida teha, et pärast tööõnnetust haigusraha kätte saada?
Lugeja küsib: Minuga juhtus tööõnnetus, mistõttu olin kaks nädalat haiguslehel. Olen juba ammu tööl tagasi, aga haigusraha ei ole üle kantud. Küsisin haigekassast ja sealt öeldi, et mingi raport on puudu. Tööandja ütles, et tema ei saa raportit koostada, sest arsti teatist ei ole. Mida ma tegema pean, et haigusraha kätte saada?
Loe edasi
Kas oled mõelnud: kui kaugele hoonetest võib lõkke teha
Täna saabus kevad ja inimesed on juba varmad alustama koristustöödega aias.
Loe edasi
Tänavune talv oli tavalisest soojem ja kuivem
Täna kell 12.29 lõppeb kalendri järgi talvine aastaaeg ning annab teed kevadele.
Loe edasi
Neljapäevast läheb ilm soojemaks ja selgemaks
Teisipäeval (21.03.) liigub Shetlandi saarte lähistelt Norra mere kohale uus madalrõhkkond ja selle lohk liigub üle Eesti. Aeg-ajalt sajab lörtsi ja vihma. Lõuna- ja kagutuul tugevneb, pärastlõunal pöördub edelasse. Õhutemperatuur on öösel -1..+2, päeval 2..6°C.
Loe edasi
1. aprillist kehtivad kodulindude väljas pidamisele piirangud
Euroopas leviva lindude gripi tõttu kehtestab veterinaar- ja toiduamet välitingimustes kodulindude pidajatele piirangud.
Loe edasi
Tere kevad, tere roosa! Vaata, kuidas seda värvi sisekujunduses kasutada
Kui on olemas värv, mis pidevate trendide muutuses alati alles jääb, siis on see tuhm, pastelne roosa. Ei ole naiselikumat ega pehmemat tooni, mis ennast pidevalt kevadeti meelde tuletab.
Loe edasi
Pane käed külge ja aita Eesti rahva mõtted vaba sisse kududa
Eesti Vabaõhumuuseum algatab Eesti Vabariigi sajandaks aastapäevaks ajaloolise vaiba kudumise, milles kutsub osalema kõiki Eesti inimesi eale vaatamata.
Loe edasi
FOTOD: Kas roheline värv sobib igasse ruumi?
2017. aasta värv on kevadroheline. Vaata, kas ja kuidas see erinevatesse ruumidesse sobib.
Loe edasi
RETSEPT: Šokolaadikook üllatava sulajuustutäidisega
Luksuslik šokolaadikook on alati kindel valik, olgu sooviks positiivselt üllatada kallimat, perekonda, kolleege või sõpru.
Loe edasi
VIDEO: See nipp lubab sul külmkapist võetud või juba minuti pärast leivale määrida
Äsja külmkapist välja võetud või leivaviilule määrimine ei taha hästi õnnestuda - või on liiga kõva.
Loe edasi
Kevadine koristusaktsioon magamistoas. Millest alustada?
Kui peeglist vaatab igal hommikul vastu lumivalge jumega kummitus Casper, sõbrannade suust kuuleb üha tihemini sõnu „rand“ ja „vorm“ ning ämm küsib juba kolmandat korda, kuidas sul tomatite ettekasvatamine edeneb, siis võid olla üsna kindel, et märkamatult on taas saabunud kevad.
Loe edasi
Reipalt kevadele vastu: energiaküllased seemnepudrud
Kevadel saab loodus uue hingamise ja sellega ühes vajab ka meie organism taaskäivitust, millele aitavad eriti hästi kaasa kiudainetest, vitamiinidest ja mineraalidest tulvil seemned ning neist valmistatud pudrud.
Loe edasi
Maamajandus
Ministrid: Tori hobusekasvandus tuleb säilitada
Mõte luua Tori hobusekasvanduse baasil riigi osalusega sihtasutus – võistluste, näituste, oksjonite ja oskustebekeskus – hakkab ilmet võtma.
Loe edasi
Uudised
Ettevaatust: kassid toovad veistele parasiidi lauta
Eesti Maaülikoolis tehtud uurimustöö tulemusest võib järeldada, et praegused bioohutusnõuded meie veisefarmides ei ole piisavad, peatamaks toksoplasma levikut.
Loe edasi
Uudised
Põlvamaa rohelisema märgi sai külge rida uusi tooteid
Juba üheksandat aastat tunnustatakse Põlvamaa ettevõtjaid ja nende toodangut Põlvamaa rohelisema märgiga. Märtsi esimestel päevadel lisandus märgi kandjate hulka üks uus ettevõte ja nelja ettevõtja uued tooted.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Kuidas kangamuster värviga seinale maalida?
Juhendame, kuidas dekoratiivvärvidega kodus seinale efektne kangamuster tekitada.
Loe edasi
Uudised
Toidupoe arve väiksemaks? Kas ma pean nälgima?!
Selline esmareaktsioon on loomulik, sest kõik, mis me toidupoest ostame on ju vajalik. Vähemalt nii tundub.
Loe edasi
Uudised
Austraalias väljastati esimene litsents meditsiinilise kanepi kasvatamiseks
Austraalias anti esmakordselt litsents meditsiinilisel eesmärgil marihuaanat kasvatavale farmile, mille kaudu saavad raskeid haigusi põdevad inimesed esmakordselt leevendust siseriiklikult toodetud marihuaanast, vahendab ERR.
Loe edasi
Uudised
Kohalikud pärandipaigad tehakse õpilaste abiga korda
MTÜ Estlander kutsub kooliõpilasi laste- ja noortekultuuri teema-aasta ja ka aprillist algava Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise raames tegema isamaale väärika kingituse, korrastades kodukohas hooletusse jäänud pärandipaiku.
Loe edasi
Uudised
Päästeameti aumärgiga tunnustati 54 inimest
Täna andsid siseminister Andres Anvelt japPäästeameti peadirektor Kuno Tammearu üle päästeenistuse aumärgid, millega autasustatakse päästetöötajaid, samuti teisi Eesti kodanikke vapruse eest inimeste ja vara päästmisel ning silmapaistvate teenete eest päästetööde korraldamisel, tegemisel ja päästeteenistuse arendamisel.
Loe edasi
Uudised
Tuul vaibub, lähipäevadel sajab lund ja lörtsi
Kolmapäeval (8.03.) liigub madalrõhkkond üle Gotlandi põhja suunas. Meil sajab öösel selle idaservas öö esimesel poolel lund ja lörtsi.
Loe edasi
Uudised
Eestis alustatakse Põhjamaade kliimasse sobiva päikesepaneelidega teekatendi väljatöötamist
Tallinna Tehnikaülikool alustab koostöös maanteeametiga päikesepaneelidega varustatud teekatendi väljatöötamist.
Loe edasi
Uudised
Riigikogu võttis menetlusse eelnõu metsaseaduse muutmiseks
Riigikogu juhatuse otsusega võeti täna teiste hulgas menetlusse ka valitsuse 6. märtsil algatatud metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu (396 SE).
Loe edasi
Uudised
Aasta 2015: Eestis oli 2,31 miljonit hektarit metsa
Keskkonnaagentuuril on kokku pandud ülevaade Eesti metsavarude kohta 2015. aasta riikliku metsainventeerimise (SMI) alusel.
Loe edasi
Uudised
Loode-Eesti meretuulepargi keskkonnamõju hindamise aruanne jõuab avalike aruteludeni
Homme ja ülehomme toimuvad nii Hiiumaal Kärdlas kui Tallinnas Keskkonnaministeeriumis Eesti esimese meretuulepargi keskkonnamõju hindamise (KMH) aruande avalikud arutelud. Aruande valmimisele on eelnenud kümme aastat kestnud uuringud ning tihe koostöö kohaliku kogukonnaga.
Loe edasi
Uudised
Kohus karistas rahatrahviga mehi, kes kassid pesumasinasse keerlema panid
Pärnu maakohus mõistis täna rahalised karistused meestele, kes eksponeerisid oma sotsiaalmeedia kontol pesumasinas tiirlevaid kasse.
Loe edasi
Uudised
Nipid, millega meelitada lapsed kala ja köögivilju sööma
Kuigi kala sisaldab hulgaliselt omega-3-rasvhappeid, proteiini ning ka vajalikku D-vitamiini, areneb kalaarmastus paljudel alles hilisemas eas ja nii tulebki lastega sel teemal söögilauas lugematuid sõdasid pidada.
Loe edasi
Uudised
Tänavune talv oli soe, kuiv ja päikseline
Riigi Ilmateenistus on teinud kokkuvõtte talvekuude ilmast. Milline see oli? Kus oli lumi kõige paksem ja kus paistis päikest kõige vähem?
Loe edasi
Uudised
Põlvamaal on rikke tõttu elektrita 700 majapidamist
Põlvamaal on täna, 7. märtsi hommikul kaablirikke tõttu elektrita 700 majapidamist.
Loe edasi
Uudised
Ainulaadsed maailmas: kunstiteosed, mis sisaldavad miljoneid sõlmi
Krimmis elav režisöör ja näitleja Vladrimir Denštšikov valmistab imelisi makrameetehnikas ikoone, mille sarnaseid kusagil mujalt leida pole võimalik.
Loe edasi
Uudised
Filmitegijad otsivad võttepaigaks vana talumaja. Äkki sinu kodu sobib?
"Oleme planeerimas filmivõtteid Lõuna-Eestis. "Eia jõulud Tondikakul" on Eesti Vabariik 100 raames valmiv täispikk koguperefilm, mille võtted peaksid plaani järgi leidma aset 2018. aasta jaanuarist märtsini," kirjutab võttepaiku otsiv Kalev Smidt.
Loe edasi
Uudised
Ilmateenistus: õhtul on oodata ohtlikku tuisku
Eeloleval ööpäeval on elu ilmast mõjutatud nii maal kui merel - valmis tuleb olla tuisuilmaks.
Loe edasi
Uudised
Urmas Kruuse: maaeluminister on asunud lammutama väiketalusid
Maaeluminister Tarmo Tamm on asunud lammutama väiketalusid, vähendades talunike võimalusi puhkuse ja haigestumise ajal asendustaluniku võtmiseks, ütles endine maaeluminister ja praegune riigikogu maaelukomisjoni aseesimees Urmas Kruuse, kes kuulub Reformierakonda.
Loe edasi
Uudised
VÄIKE IME: Lehm sünnitas neli elujõulist vasikat
Kanadas Saskatchewanis Alida lähedal asuvas farmis andis viieaastane lehm elu nelikutest vasikatele, kes kõik on täiesti terved ja elujõulised.
Loe edasi
Uudised
Briti mees müüb pudelisse pakendatud värsket Šveitsi mäestikuõhku
Igaüks, kes on Šveitsi Alpides viibinud, teab, kui puhas ja värske sealne õhk tundub. Nüüd on üks nutikas ärimees seda pudelisse pakendama ja müüma asunud.
Loe edasi
Uudised
Vändras on käimas metsamajandajate sertifitseerimine
Vändra metsaühingu liikmetele on alati olnud oluline, et meie metsade keskkonnasõbraliku ja säästliku majandamise üks tulemus – kvaliteetne metsamaterjal, oleks lisaks siseturule konkurentsivõimeline ka eksporditurgudel.
Loe edasi
Uudised
Lugeja küsib: millist riskianalüüsi tööinspektorid aktsepteerivad?
Lugeja küsib: Alustasime just ettevõttega ja hakkasime tegema riskianalüüsi. Mõtlesime seda teha keskkonnas www.tööbik.ee. Kas tööinspektorid aktsepteerivad Tööbikus tehtud riskianalüüsi või peab veel midagi eraldi vormistama?
Loe edasi
Uudised
Kogukonnad soovivad maapiirkondade arengu kujundamisel suuremat hääleõigust
Eestis algasid kõnelused Euroopa Liidu maaelu arengu toetusmeetme LEADER tuleviku kujundamiseks aastateks 2021-2027 juba möödunud aastal.
Loe edasi
Uudised
Põllumehed soovivad käivitada riigi äriühingu, mis pakuks neile kriiside korral sissetulekut stabiliseerivaid võimalusi
Reedel, 3. märtsil toimunud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja teraviljatoimkonna koosolekul toimus põhjalik arutelu selle üle, milliseid riskijuhtimise meetmeid võiks tulevikus Eestis kasutada põllumajandustootjate sissetulekute stabiliseerimiseks.
Loe edasi
Uudised
Eesti veekogud vajavad senisest suuremat kaitset
Keskkonnaamet koostab Eesti veekogude seisundi parandamiseks veemajanduskava tegevuskava 2018.-2019. aastaks, kuhu on oodatud kõik asjakohased ettepanekud.
Loe edasi
Uudised
Loomade eestkostjad: kariloomi koheldakse pikamaatranspordil julmalt
Möödunud nädalal avaldasid kolm rahvusvahelist loomade eestkoste organisatsiooni šokeerivad kaadrid sellest, kuidas rikutakse Euroopa loomade heaolu tagavaid seadusi ja rahvusvahelisi kokkuleppeid põllumajandusloomade transpordil Euroopast Türki, Lähis-Idasse ja Põhja-Aafrikasse.
Loe edasi
Uudised
9 põhjust, miks ei tohi sõbrale raha laenata
Kellele poleks tuttav kõnekäänd, et kui soovid sõbrast vabaneda, laena talle raha. See ei pruugi alati nii minna, kuid esitame sulle mõned stsenaariumid, mis võivad juhtuda ja millele tasuks enne sõbrale raha laenamist mõelda.
Loe edasi
Uudised
Lõuna-Eestis hakkab täna lund sadama, puhub tugev tuul
Esmaspäeval (6.03.) on ülekaal Põhja-Euroopat katval külmal kõrgrõhkkonnal ja Põhja-Eestis on ilm sajuta.
Loe edasi
Uudised
Raadiosaatjat kandev sookurg on teel Etioopiast Eestisse
Etioopias talvitunud noor raaduisaatjaga varustatud sookurg Ahja 5 alustas teed koju Põlvamaale, tehes samal ajal teadusajalugu. Kurg püüti möödunud suvel 6. juulil Ahja küla juures.
Loe edasi
Uudised
Retseptiretk Aasiasse: vürtsikas-hapu tomatisupp krevettidega
Kui talvel päikesereisile pole võimalik minna, siis tuleb supipada tulele sättida, leemele vürtsi lisada ning soojendav maitseretk Aasiasse võibki alata.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Helgetes toonides kodu ei pea alati kriitvalge olema
Valge annab valgust ja ruumi. Ja seda värvi meeldib oma kodus kasutada paljudele.
Loe edasi
Uudised
Maaeluminister kohtub EL põllumajandus- ja kalandusministritega
Maaeluminister Tarmo Tamm osaleb täna, 6. märtsil Brüsselis toimuval Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu istungil.
Loe edasi
Uudised
HIRMUTAV: Enamik inimesi käib haigena tööl, et mitte sissetulekut kaotada
Hiljutises küsitluses tunnistas tervelt 92,5% vastanuist, et on haigena tööl käinud – enamasti on põhjused materiaalsed, kuid kümnendik küsitletuist leiab ka, et haigena koju jäädes jääks töö lihtsalt tegemata.
Loe edasi
Päevateema
Valus tõde vaese pere argipäevast: lapsed on mu peale tigedad, sest ma ei saa neile midagi lubada
Võõrandumine ja hoolimatus on tänapäeva Eestis omandanud enneolematu mõõtme. Jutt vaesusest ajab aga võimulolijaid iiveldama, nad ise ei koge vaesuse tõelisust kunagi. Nii arvavad lapsevanemad.
Loe edasi
Päevateema
Lihakool: millisest sealihatükist mida valmistada?
Sealiha kuulub traditsiooniliselt eestlaste toidulauale ning sealihast rääkides kerkib paljudel inimestel silme ette mahlane seapraad. Kuid tuleb silmas pidada, et sea lahtilõikamisel erinevateks tükkideks saadakse üsna erineva toiteväärtuse ja rasvasisaldusega sealihatükid.
Loe edasi
Päevateema
5 nippi, kuidas oma kodust internetti ergutada
Tehnilise Järelvalve Ameti poolt läbi viidud internetikiiruste mõõtmistulemused näitavad, et Eesti operaatorite 4G-võrgu katvus on üsna võrdne, ulatudes kõigi puhul üle 90%.
Loe edasi
Päevateema
TÕUSE JA SÄRA: Kaks tervislikku hommikupudru
Hommikupuder ei pea olema igav, sest põnevate marjade, taimsete piimade ja tervislike pähklite lisamisega on võimalik see muuta tõeliseks maitsete mürgliks.
Loe edasi
Päevateema
PÕNEV: Mune võib kanalas korvi asemel ka erilise põlle sisse koguda
Käsitööd ja isetegemist armastab naine nuputas välja heegeldatud põlle, mille pinda katavad väikesed taskud - igasse mahub üks kanamuna.
Loe edasi
Päevateema
HÄMMASTAV ÜMBERSÜND: Arhitekt muutis tolmuse tsemendivabriku moodsalt romantiliseks koduks
Kui arhitekt Ricardo Bofill 1973. aastal Barcelona lähedal vana tsemendivabriku avastas, nägi ta selles kohe tohutut potentsiaali. Sündis La fábrica, mis nüüd, 45 aastat hiljem, näeb välja hurmav.
Loe edasi
Päevateema
FOTO: Vastlakukkel peab juba teist sünnipäeva ja välimusel pole häda midagi
Täna möödub selle vastlakukli sünnist kaks aastat, kirjutab oma Facebooki kontol Marge Iidel.
Loe edasi
Päevateema
RETSEPT: Täiesti patuvaba šokolaadivaht
Talvel süüakse muust ajast enam rammusaid liharoogasid, hautatud kapsaid ning krõbeda koorikuga vorstikesi. Ja mis sobikski sellist külluslikku menüüd paremini lõpetama kui üks mõnusalt šokolaadine, ent suhkruvaba mousse.
Loe edasi
Päevateema
Pliidi sahtel polegi mõeldud pottide-pannide hoidmiseks? Aga milleks siis?
Enamasti kasutavad perenaised sahtlit, mis paikneb elektri- või gaasipliidil ahju või keeduplaatide all, pottide, pannide, küpsetusvormide, ahjupottide ja teiste köögitarvikute hoidmiseks. Kuid tegelikult on sahtli eesmärk hoopis teistsugune.
Loe edasi
Uudised
Maailma parim kogukond: meid on vähe, aga me teeme palju
Kokkuhoidvad ja tegusad kogukonnad tunduvad kõrvaltvaatajale väikeste imedena. Kuidas ja millise hinnaga sellised imed sünnivad? Seda teavad ainult inimesed, kes neid loovad ja püsti hoiavad.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Sel moel võid kassi riskivabalt õue hängima lubada
Elad linnas või alevikus, kuid soovid, et su kass ohutult väljas viibida saaks. Vaata vahvaid võimalusi, kuidas oma kiisule õueruum ehitada.
Loe edasi
Uudised
PESUPESEMINE: 6 nippi, mis riiete eluiga pikendavad
Tänapäevased pesumasinad võimaldavad nii pehmete loomade kui joogamattide pesemist, kuid lisades masina tarkusele kasutaja enda nipid, on võimalik lemmikkampsuni või lõhkiste teksapükste eluiga märkimisväärselt pikendada.
Loe edasi
Uudised
Kas voodipesuga on võimalik allergia vastu võidelda?
Kui oled allergik, siis ehk ei saa sa oma allergiaid täielikult ise kontrollida, küll aga saad hoolitseda selle eest, et miski sind ümbritsev neid vähemalt ei soodustaks. Ja usu või mitte, ka voodipesul on siin oma osa.
Loe edasi
Uudised
Maitsev kingitus Eesti Vabariigile: lumepallisupp ja veel 760 imelist rooga
Adeline Marie Emmeline Tannbaum oli sõjaeelse Eesti üks tuntumaid keeduasjatundjaid. Tema retseptide järgi valmistatud road ehivad mõnes peres vabariigi aastapäeva pidulauda praegugi.
Loe edasi
Uudised
RETSEPT: Selle toiduga peletad kesise Eestimaa talve lõplikult minema
Pärast rasket tööpäeva ei ole midagi mõnusamat kiiresti valmivast, kuid tervislikust ja maitsvast kõhutäiest, mille kreemine tekstuur jääb veel pikalt meelde. Just selline on itaallaste armastatud polenta.
Loe edasi
Uudised
Hobused võiksid ka Narvast Venemaale pääseda
Eesti–Vene piiril on vaid üks koht, mille kaudu saab hobuseid Eestist Venemaale ja tagasi transportida – Luhamaal. Samasugune võimalus Narvas teeks pika reisi suksudele palju lühemaks.
Loe edasi
Uudised
Tahad vähesel pinnal palju taimi kasvatada? Moodsa kerakujulise kasvuala joonised leiad siit
IKEA avaldas möödunud nädalal kõigile huvilistele vabaks kasutamiseks mõeldud ruumisäästva kasvuala joonised.
Loe edasi
Uudised
Sisekujundus: prantslaslik ja pehme angoora esitab väljakutse valgele
Tikkurila 2017. aasta värvitoon on stiilne angoora. Sellest õhkub ehtprantsuslikku komplikatsioonidest priid sarmi, mida vürtsitab oskus ajaga kaasas käia.
Loe edasi
Uudised
65 aastat vana nõudekollektsioon sai uued sinised toonid
Rahvusvahelist tähelepanu pälvinud ning klassikuks tituleeritud lauanõude kollektsioon “Teema” on vahetunud aastanumbri puhul saanud värske ilme kahe uue värvi näol - karge helesinine ja uudne täppidega tumesinine.
Loe edasi
Uudised
RETSEPT: Kelmikalt vürtsikas ja gurmeehõnguline ketšupisorbett
Toidublogija Liisi Laanemäe murrab müüdi ketšupist kui ainult mahlase burgeri, krõbeda kartuli või pelmeeni kaaslasest ning õpetab valmistama gurmeehõngulist ketšupisorbetti.
Loe edasi
Uudised
Eestlaste leiutatud nutikas koeravilla kogub investeerijate hulgas populaarsust
Sel kevadel peamiselt rikastele välisturgudele müügile jõudev ainulaadne nutilahendustega koeravilla on saanud juba enam kui 70 000 eurot eestlaste investeeringuid.
Loe edasi
Uudised
Plaanid osta uue madratsi? Valmista end enne poodi minekut ette
Hea öine uni on tervise seisukohalt oluline nii lühi- kui pikaajalises perspektiivis. Voodis peab olema madrats, mis toetab sinu keha füüsilisi vajadusi ja magamisharjumusi.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Multšiga saab aias päris toredaid asju korda saata
Multš pole võõras ühelegi aisahuvilisele. Multšiks kasutatavaid materjale leiab kõikjalt, vaid fantaasianappus võib sellele piirid seada.
Loe edasi
Uudised
Sõnumitega õunad - võib neid ikka süüa või on ubinad keemiat täis?
Enne sõbrapäeva ilmuvad üle kogu maailma, ka Eestis kauplustese müügile õunad, mille koorel ilutseb armas sõnum - "Ma armastan sind!".
Loe edasi