Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Haldusreformi tagajärg külades: infosulg ja keskus liiga kaugel
Külaelu on pärast haldusreformi muutunud ning enamik Eesti Külaliikumise Kodukant läbi viidud küsitlusele vastanutest enamik ehk 63% leiab, et see on muutunud keerulisemaks.
Loe edasi
Prangli liinil töötavat parvlaeva tabas taas rike
Seda, et parvlaevaühendus Prangli saarega ripub sõna otseses mõttes juuksekarva otsas, tõestas ka eilne päev, kui üks laeva peamasinatest taas rivist välja läks.
Loe edasi
ARVO KOKAKOOL | Selle sügise hitt on õuna-kohupiimapurukook
Retsept, mille järgi hobikokk Arvo Kassin maitsva õunakoogi küpsetas, on pärit Milvi retseptivihikust.
Loe edasi
Tugev tuul tekitab parvlaevaliikluses häireid
Öösel tõusnud torm, mille tuulepuhangud ulatuvad praegu saartel ja rannikul kuni 25 meetrini sekundis, on saarte ja mandri vahel liikuvad parvlaevad kaide äärde seisma sundinud.
Loe edasi
Uudised
Müstilised lood Saaremaal: laiul tekivad ja kaovad veised ning lambad, omanik ei tea midagi
Vilsandi lähedal Loona­laiul on aastaid elanud veisekari, kellest omanikul aimugi polnud. Varem on Eesti Energia juhatuse esimehele Hando Sutterile kuuluv ettevõte teatanud tuhan­de lamba kadumisest.
Loe edasi
Tervis
Korralik kätepesu hoiab nakkused eemal
Kontaktiga levivad nakkushaigused ja suur hulk piisknakkusi levivad peamiselt käte kaudu. Tõhusalt aitab neist hoiduda käte õige ja regulaarne pesemine.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Lahtine suvikõrvitsa-kanalihapirukas
Suvikõrvits on paljude jaoks sügisene lemmiktoit. Kuidas sellest koos kanalihaga maitsev lahtine pirukas valmistada, seda õpetab hobikokk Arvo Kassin.
Loe edasi
Tervis
Kes ja kui palju peaks talvel D-vitamiini võtma?
Päikesevalgust on järjest vähem ja UV-kiirgus pole enam kuigi intensiivne. Kuid just nende kahe mõjul tekib meie kehas D-vitamiin.
Loe edasi
Uudised
Kõik suveseened tulid korraga välja
Viimatine nädal on toonud kõikjalt üle Eesti teateid suurtest seenesaakidest, eriti palju on korjatud puravikke ning paiguti on alanud suurem riisikauputus.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO | Vanapaar tõi metsast koju seitse korvi- ja kotitäit kuuseriisikaid
Mõnel pool võib praegu seeni metsast koju tuua autokäruga, teisal jääb isegi korvipõhi lagedaks.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Pärnumaal põles maani maha äsja valminud matkaonn, kahtlustatakse süütamist
Kabli külastusalal populaarsel Oandu-Ikla matkateel asunud metsaonn langes tänavu tuleroaks juba teist korda. Matkaradu haldav Riigimetsa Majandamise Keskus majakest enam taastada ei kavatse.
Loe edasi
Uudised
Maaeluminister taotleb Euroopa Komisjonilt põua tõttu kannatanud põllumeestele erakorralist toetust
Eile, 30. augustil saatis maaeluminister Tarmo Tamm Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinikule Phil Hoganile kirja, kus kirjeldas Eesti põllumajanduse põuakahjusid ning viitas vajadusele töötada välja erimeetmed ja eraldada erakorralist toetust, et toetada põua tõttu kannatanud põllumajandussektorit.
Loe edasi
Uudised
ARVO KOKAKOOL | Mõnus pähklite ja rosinatega õunakook
Õunakoogi jaoks on olemas kümneid kui mitte sadu erinevaid retsepte. Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas valmistada õunakooki, mida armastatakse küpsetada Bulgaarias.
Loe edasi
Uudised
Ruhnu uus vallavanem: saareelu juhtimine on nagu malemäng, milles ei tohi ühtki nuppu kaotada
Ruhnu saar on 1. septembril tööd alustavale uuele vallavanemale Siim Avile küll võõras, kuid elu väikesaarel tuttav – aastatel 2011-2013 oli ta Piirissaare vallavanem.
Loe edasi
Tervis
Hapendatud toidud toetavad seedimist
Sügisene saagikoristus­aeg on väga sobilik igasuguste aiaviljade ja metsasaaduste hapendamiseks.
Loe edasi
Tervis
Geneetilise omapära võib ära tunda ka geenitestita
Kuulates oma keha ja teades geneetilisi soodumusi, saame tervise heaks palju ära teha ka ilma vereanalüüsi andmata ja geenitesti tegemata.
Loe edasi
Tervis
Seened nalja ei mõista. Mida teha ägedate mürgistuste korral?
Sügisel korviga metsa minnes tuleks arvestada, et peale ohtlike mürgiseente ohustab teie tervist ka vananenud seente viljakehade söömine.
Loe edasi
Tervis
Appi, laps tõi laagrist koju täid!
Kui suvelaagrist koju saabunud laps pead kratsib, tuleb kindlasti kontrollida, kas sügeluse põhjuseks pole mitte peatäid.
Loe edasi
Tervis
Elistvere loomapargi rebased naudivad külmutatud arbuusi, karu kehitab selle peale imestunult õlgu
Ilmaennustus lubab, et homsest annab kuumus järele ja õhutemperatuurid langevad talutavale tasemele. Lisaks inimestele saabub sellega kergendus ka meie ainsa loomaaia ning mitmete loomaparkide elanikele.
Loe edasi
Tervis
Augusti ilm jätkab kuiva ja sooja joont
Augustikuu tuleb tõenäoliselt keskmisest soojema õhutemperatuuri fooniga (keskmine +15,4..+17,5°C). Ülekaalus on kuivem ilm ning sajuhulk jääb keskmisest väiksemaks (keskmine 68..103 mm). Hoovihmade jaotus saab olema ebaühtlane.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Üheksa Jõgevamaa küla löövad väravad huvilistele valla
Sel nädalavahetusel, 4. ning 5. augustil avavad üksteist Jõgevamaa tegusat küla oma väravad, et tutvustada oma tegemisi.
Loe edasi
Tervis
MASSILINE SUREMINE PEIPSI JÄRVES | Kalade surma põhjuseks on erakordne kuumus
Viimastel päevadel on Peipsi ääres puhkajad täheldanud kaldaäärses vees ja kallastel hulgaliselt surnud kalu. Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna spetsialistid ning Eesti kalateadlased kinnitavad, et kalade massilise hukkumise taga on erakordselt kuum ilm.
Loe edasi
Tervis
TABELID | Eesti ilmarekordid läbi aegade
Riigi Ilmateenistus on agentuuri algusaegadest saadik kogunud andmeid selle kohta, kui palju kusagil sajab või mitte, millised on kõrgeimad ja madalamad temperatuurid, kui kõva tuul puhub ja kui mitu tundi päike end pilve tagant välja küünitab.
Loe edasi
Tervis
HÜVA NÕU | Valmistame riknema kippuvatest sibulatest hea maitselisandi
Kohe-kohe on käes sibulate koristamise aeg. Jagame nippe ja nõuandeid, kuidas kasvanud saagist kõige rohkem kasu sada ning sibulaid parimal moel säilitada.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Põuasel ajal sobib küpsetada krõbedaid liivarõngaid
"Vihma ei tule. Kõikjal kõrbeb, maapind muutub liivaseks. Proovime siis teha liivarõngaid," ütleb hobikokk Arvo Kassin ja õpetab, kuidas neid valmistada.
Loe edasi
Tervis
Paiguti on kaevud tühjad ja ühisveevärgi vee kasutamisel palutakse mõistvat suhtumist, kuid põud põhjaveevarusid ei ähvarda
"Kui vee-ettevõtte kasutuses olev veehaare on piisav, pole põhjavee kasutamisega mingeid probleeme," selgitab Eesti Vee-ettevõtete Liidu tegevdirektor Vahur Tarkmees.
Loe edasi
Tervis
Eestimaa külade lood tahetakse raamatusse kirja panna
Külad üle Eesti koguvad usinalt oma lugusid, et need ühel hetkel raamatuks vormida.
Loe edasi
Tervis
Maaelukomisjon ja põllumehed arutavad põuakahjude leevendamist
Riigikogu maaelukomisjon koguneb täna Jõgeval erakorralisele istungile, et arutada põllumajandusorganisatsioonide esindajatega pikast põuast tingitud probleeme ja võimalikke lahendusi olukorra leevendamiseks.
Loe edasi
Tervis
Eakad väldivad vee joomist kummalisel põhjusel
Kuuma ilmaga ärgatakse vara, päeval peetakse siestat ning õhtul tegutsetakse taas aktiivsemalt. Aga kas eakad ka palavusele vastavalt vett joovad?
Loe edasi
Tervis
KUMMALINE PÕHJUS | Miks eakad inimesed palava ilmaga vee joomist väldivad?
Kuuma ilmaga soovitatakse üle võtta vahemereline elustiil – ärgata hommikul vara, päeval pidada siestat ning õhtul taas aktiivsemalt tegutseda. Eakad inimesed, kes tööl ei käi, üldjuhul nii teevadki. Aga kas nad ka palavusele vastavalt ja piisavalt vett joovad?
Loe edasi
Tervis
VIDEO | Saaremaa karupojad sõidutati täna hommikul mandrile, et nad saaksid suuremas metsas uut elu alustada
25. juulil kell 23.49 teatati häirekeskusele, et paar päeva tagasi Saaremaal elumaja terrassile ilmunud karupojad on taas inimeste juurde tulnud.
Loe edasi
Uudised
Lootus, et Saaremaal koduhoovi tulnud karupojad suureks sirguvad, on üliväike
Reede õhtul ootamatult ühele Saaremaa koduõuele ilmunud kaks karupoega viidi küll päästjate poolt saare sügavaimasse metsa, kuid ometi on nende elu tõsises ohus.
Loe edasi
Uudised
Avatud talude päeval tehti rohkem kui 160 000 külastust
Tänavu külastati avatud talude päeva raames talusid, põllumajandustootmisi ja maaettevõtteid rohkem kui 160 000 korral. Eelmise aasta rekord ületati 40 000 külastusega.
Loe edasi
Uudised
AVATUD TALUDE PÄEV | Kas leiad ennast või oma sõpru fotodelt?
Nädalavahetusel oli imeilus suveilm ning märgatav hulk eestimaalasi võttis ette külakäigu avatud taludesse. Vaata fotosid - ehk leiad neilt iseennast või mõne oma tuttava, sõbra või sugulase!
Loe edasi
Uudised
PARIMAD PALAD | Linnarahvas jooksis taludele tormi, maainimesed rõõmustasid ja võtsid kõik lahkelt vastu
Avatud talude päev toimus küll eile, 22. juuli, kuid alguse said üritused paljudes kohtades üle Eesti juba päev varem.
Loe edasi
Uudised
KLIKI KAARDIL | Vabatahtliku abiga valmis töötav avatud talude kaart
"Üks abivalmis inimene, kel nimeks Taivo Pungas, lisas talud Google'i kaardile. Suur-suur tänu talle!" teatas Kertu Kärk maaeluministeeriumist.
Loe edasi
Uudised
Avatud talude huvilised on infosulus: ürituse kodulehekülg ja mobiilirakendus on rivist väljas
Huvi avatud talude külastamise vastu on täna varahommikust alates olnud nii suur, et ürituse koduleht ja taludesse teed juhatav mobiilirakendus NaviCup ei pidanud huviliste survele vastu.
Loe edasi
Uudised
Vaata kaardilt, kus praegu müristab ja välku lööb
Tänaseks prognoosis ilmateenistus, et juba varahommikul suureneb Kirde-Eestis äikeseoht ning päeva jooksul äikese tõenäosus suureneb.
Loe edasi
Uudised
Kuum teeb kurja: farmide läheduses levib sõnnikuhais
Eestit tabanud kuumalaine on endaga kaasa toonud probleemi, et loomafarmide läheduses levib tavapärasest tugevam sõnnikuhais. Ebameeldiv lõhn häirib paratamatult ümberkaudseid inimesi, mistõttu paluvad loomakasvatajad inimestelt mõistvat suhtumist.
Loe edasi
Uudised
Mõtled maale kolida? Tore! Tutvu oma unistuste kodukandi kogukonnaga juba pühapäeval
MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant soovitab 22.juulil toimuval avatud talude päeval julgelt ka kohaliku kogukonnaga tutvust teha.
Loe edasi
Uudised
Südasuvine kuumus toob valu ja villid, aga ka nohu ning kõhulahtisuse. Miks?
Ehkki väljas on vahemereliselt kuum suveilm ning tundub, et viirusi ei tohiks olla liikvel nii palju kui kevadel või suvel, kimbutavad puhkajaid erinevad tervisehädad.
Loe edasi
Uudised
Ruhnu lahkuv vallavanem: kui kogukond ei taha muutustega kaasa tulla, siis ühel hetkel tunned, et sein on ees
Viimaseks tilgaks Ruhnu vallavanema Jaan Urveti ametist lahkumisele 21. augustist oli hiljutine lugu purunenud parvlaevaga, mis saarelanike elu enam kui keeruliseks muutis ja väikesaarel valitsevad jõujooned paika pani.
Loe edasi
Uudised
Päikesepiste pärast on tänavu vajanud abi peamiselt napsutanud inimesed, kes palavaga välja tukkuma jäid
Nädalavahetusel purunes küll tänavune soojarekord, kuid sellest hoolimata töötavad kiirabiteenistused Eesti erinevais paigus tavapärases rütmis — kutseid on nii nagu suvel ikka, palav ilm ja päikesepaiste pole inimesi jalust niitnud, pigem teeb seda alkohol.
Loe edasi
Uudised
Ameeriklane otsib ammuse Orissaare leiva retsepti
Eesti ja eriti just Saaremaa sõbra Eric A. Johnsoni üks parimaid eesti-ainelisi maitseelamusi on pärit nõukogude aja lõpu Orissaarest. Nüüd on mees otsustanud selle maitse taas üles leida.
Loe edasi
Uudised
ARVO KOKAKOOL | Köögiviljapüreesupp suitsulihaga
Suvi on köögiviljade aeg. Ja suitsuliha lisab supile huvitava maitsenüansi. Hobikokku Arvo Kassin juhendab, kuidas sellist supi keeta.
Loe edasi
Tervis
Miks suvel kurk haigeks jääb
Palavik, nohu, kurk kangesti valus, kurdetakse soojal suveajal. Kas liikvel on mingi eriline tõbi?
Loe edasi
Tervis
Mesilaste pidamisega kaasneb kohustus mesitarud registreerida, ka siis, kui neid on vaid üks
Paljud inimesed ei tea, et isegi ühe mesitaru pidamisega kaasneb kohustus see tegevus registreerida.
Loe edasi
Tervis
Mis lahti? Inimesed haigestuvad soojal suveajal nohusse ja kurguvalusse
Nii paha on olla – palavik, nohu, kurk kangesti valus, kuuleme praegu sageli sõpru-tuttavaid kurtmas. Ja mitte ühte-kahte, vaid ikka mitmeid. Või oleme ise samasuguste nähtudega voodis siruli. Ometi on õues soe ja mõnus. Kas liikvel on mingi eriline tõbi?
Loe edasi
Tervis
Balti riikide põllumehed nõuavad Euroopa Komisjonilt otsetoetuste kiiremat ühtlustamist
Eesti, Läti ja Leedu põllumajanduse esindusorganisatsioonid saatsid sellel nädalal Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinikule Phil Hoganile ühise pöördumise, milles väljendatakse sügavat muret komisjoni ettepaneku üle vähendada aastatel 2021-2027 oluliselt maaelu arengu poliitika ELi poolseid eraldisi.
Loe edasi
Tervis
Täna kõmistab taevas äike, kaasnevad tugevad vihmahood ja rahe
Täna, 13. juulil on mitmel pool Eestis tugevat äikest oodata. Keskpäeva paiku suureneb äikeseoht Põhja- ja Kesk-Eestis, pärastlõunal ka mujal.
Loe edasi
Tervis
Muusikalitäht Ele Millistfer: häid tegijaid on mõlemas leeris, nii elukutseliste kui harrastusnäitlejate seas
„Ütlesin neile, et täna ei tule, sest mul on tervis kehv ja enne etendust on alati palju ringijooksmist. Aga nüüd üllatan neid," ütles Luke mõisa suveetenduse lavastaja Janno Puusepp esietenduse päeval.
Loe edasi
Tervis
FOTOD JA VIDEO | Professorist hobimesinik prognoosib presidendilossi mesitarudest kopsakat saaki
Kadriorus presidendilossi ees asuvast kolmest tarust toimunud meevõtu tulemus näitab, et saak tõotab tänavu tulla üle keskmise hea.
Loe edasi
Tervis
Mis kehas toimuma hakkab, kui allergiline inimene herilase käest nõelata saab?
Osad inimesed on putukahammustuse suhtes nii allergilised, et kui abi kiirelt ei saabu, võib mesilaselt või herilaselt saadud sutsakas nende elupäevad lõpetada.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Pajumäe mahetalu avab uue meierei
„Meie eesmärk on pakkuda veelgi kvaliteetsemat toitu meie tarbijatele ning selleks et püsida turul ja olla tarbijatele meele järgi, tuleb pidevalt ajaga kaasas käia ning tegeleda tootearendusega. See oli peamine põhjus, miks otsustasime vana meierei asemel ehitada uue," ütles Pajumäe noorperemees Viljar Veidenberg.
Loe edasi
Tervis
Aasta põllumehe kandidaate hindav žürii alustas ringsõitu Pärnumaalt
Tänavust aasta põllumehe kandidaatide külastamine algas Pärnumaalt Audru vallast Põhara külast, kus elab ning tegutseb tervavilja ja lihaveiseid kasvatav Jaanus Põldmaa.
Loe edasi
Tervis
Tuhalaane külavanem Hedvig Hansoni maja süütajast: muidu on ta tore mees, aga viin võtab mõistuse peast ära
Viljandimaal Tuhalaane külas on olukord praegu rahulik, hoolimata sellest, et reede öösel vastu laupäeva süütas purjus mees seal põlema laulja Hedvig Hansoni maja. Õnnetus oleks võinud lõppeda ema ja kahe lapse surmaga.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Poolesaja-aastane jahimeeste kokkutulek püsitas osalejate rekordi
Pärnumaal Pärlseljal 6.‒8. juulini toimunud üleriigilisel jahimeeste kokkutulekul „100 Pärnus“ osales kolme päeva jooksul ligi 6000 inimest.
Loe edasi
Tervis
Putukahammustuste suhtes allergilise inimese päästab kiire tegutsemine
Inimesed taluvad putukahammustusi erinevalt. Mõningane nahareaktsioon – vähene punetus, turse, kubel, sügelus – tekib üldiselt kõigil, kuid tavaliselt kaovad need nähud mõne tunni jooksul.
Loe edasi
Tervis
Mesilasi ja herilasi paaniliselt karta pole vaja, kuid allergikutel peab elupäästev süstal alati käepärast olema
Iga päev saab Eestis mõnelt sumisejalt nõelata üsna mitu inimest. Mõni ei pane sutsakat tähelegi, paljudel tekib putukamürgile toksiline ning üksikutel ka allergiline reaktsioon, mis teatud juhtudel võib olla eluohtlik. Kuidas neil asjadel vahet teha ning mida ette võtta?
Loe edasi
Tervis
Päikseline suvi ei pruugi D-vitamiini võtmise vajadust vähendada. Miks?
Tänavune päikeserikkus tekitab küsimuse, kas D-vitamiini, mille manustamisest viimastel aastatel palju räägitakse, peaks praegu purgist juurde võtma või mitte? Asja selgitab perearst Katrin Martinson.
Loe edasi
Tervis
Puukborrelioosi haigestumine on mullusega võrreldes kõvasti kasvanud
Arstid diagnoosisid puukborrelioosi tänavu esimese viie kuu jooksul 64,2 protsendi võrra enam kui mullu samal ajavahemikul. Kas tõesti on seda nakkust kandvate lülijalgsete hulk Eesti metsades sedavõrd palju suurenenud?
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Põllumehed annavad roosade silopallidega panuse rinnavähi varajaseks avastamiseks
Maanteede ääres põllul hakkab möödasõitjatele aina enam silma roosa kilega kaetud silopalle, mis tähendavad seda, et põllumehed on asunud toetama võitlust rinnavähiga.
Loe edasi
Tervis
Soojad talved soosivad metskitsede paljunemist ja kärntõve levikut
Milline on metssea, hundi, põdra ja teiste ulukite seisund? Kui palju peaks neid küttima? Neile küsimustele aitab vastata Keskkonnaagentuuri äsja ilmunud aruanne „Ulukiasurkondade seisund ja küttimissoovitus 2018“.
Loe edasi
Tervis
Metskurvitsale elupaiku küll jagub, kuid arvukus ikkagi langeb
Metskurvitsa ehk rahvasuus nepi nime all tuntud linnu arvukust on tavapäraste meetoditega keeruline hinnata seetõttu tuleb kasutada pisut erilisi võtteid.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Kardemonimaitseline eelkergitusega röstsai
Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas küpsetada kodus mõnusalt kardemonimaitselist saia, mida väga hästi rõstida kõlvab. Retsept on pärit raamatust "Eesti rahvatoite" (1981).
Loe edasi
Tervis
Seenehuvilised võivad sammud julgelt metsa poole seada - vihm on kukeseened kasvama pannud
Teateid kollastest kukeseentest on saabunud juba paar päeva mitmeist paigust - nii Viljandi-, Põlva-, Tartu- kui Setomaalt.
Loe edasi
Tervis
Riik ostab uue korra alusel eraomanikelt kõrge loodusväärtusega maid
Esimene uue töökorraldusega vormistatud tehing jõudis sel nädalal lõpule, kui RMK omandas metsa- ja lammikoosluste ning kauni kuldkinga kaitseks loodud kaitsealal asuva kinnistu, mille kasutamine on sihtkaitsevööndi režiimist tulenevalt oluliselt piiratud.
Loe edasi
Tervis
Ettevaatust! Juunis said neli inimest värskest kitsepiimast puukentsefaliidi
Juunikuus registreeriti neli puukentsefaliiti haigestumist, kus nakatumine toimus pärast kitse toorpiima söögiks tarvitamist.
Loe edasi
Tervis
Tuleval esmaspäeval algab tormijooks vähipüügilubadele
Esmaspäeva hommikul kell 9 algab kalastuskaartide müük vähipüügiks. Sel aastal on lubatud vähki püüda kõigis maakondades, välja arvatud Hiiumaal.
Loe edasi
Tervis
Lääne-Virumaa Aravuse kalakasvanduses avastati kalataud
Plaanilise proovivõtmise käigus tuvastas veterinaar- ja toiduamet Lääne-Virumaal Vinni vallas Aravuse külas asuvas kalakasvanduses kalade vereloomeorganite infektsioosse nekroosi tekitaja, mis ei kujuta ohtu inimese tervisele, kuid selle levik toob kaasa majandusliku kahju kalakasvatajatele.
Loe edasi
Tervis
Parimad maaeluerialade õppurid pälvisid ministri tänusõnad ja tunnustuse
Maaeluminister Tarmo Tamm tunnustas tänasel vastuvõtul parimaid maamajanduslike kutseõppeasutuste, Eesti Maaülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli keemia ja biotehnoloogia instituudi põllu- ja maamajandusvaldkonna erialade lõpetajaid. Tänuüritus toimus sel aastal juba 20. korda.
Loe edasi
Tervis
Pärnu linnavalitsus reklaamib tasuta bussisõitu odava alkoralliga
Esimesena Eestis käivitub Pärnu linnas ja maakonnas 1. juulist ühtne piletisüsteem, mida tutvustavas pressiteates ütleb linnavalitsus, et soodustusi kasutades saab näiteks käia Läti piiri ääres asuvas Iklas odavat alkoholi hankimas.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Surnud veised ärkavad kunstniku käe all uuele elule
Vastus küsimusele, kas teie soovite osta pulli- ja lehmapäid, pole üllatav – telefonist kostuv meeldiv meeshääl sõnab „Jah!“. Küll aga paneb esmalt pisut kulme kergitama ja seejärel tunnustavalt noogutama põhjus, miks ta neid kokku ostab.
Loe edasi
Tervis
VÄRSKE PILK TAVALISELE TOIDULE | Hernepasteedi Eesti ehk rahvusköögi värvid ja vormid kultuuris ning kunstis
Tartu Kunstikooli õpilased kujundasid reklaami ja piktograafia tundides eesti rahvusköögi toiduainetest meie rahvakultuuri elemente ja kunstiteoseid. On ju 2018. aasta Euroopas kultuuripärandi aasta.
Loe edasi
Tervis
ESMAKORDSELT AJALOOS | Eesti aerutajad stardivad maailma pikimal aerutamismaratonil
Täna, 27. juunil antakse Kanadas start 715 km pikkusele rahvusvahelise aerutamismaratonile Yukon River Quest, kus sajakonna võistkonna seas osaleb ka neli kaheliikmelist Eesti paatkonda ehk meie masters-klassi maratonaerutajate koondis.
Loe edasi
Tervis
Põllumajandussektori tulemused on viimase kolme aasta parimad
Lühiajastatistika järgi on põllumajandusettevõtete 2018. aasta esimese kvartali tulemus parem kui eelneva kolme aasta esimeses kvartalis, selgub maaeluministeeriumis valminud põllumajandussektori 2018. aasta esimese kvartali ülevaatest.
Loe edasi
Tervis
Kevadine põud on metsamarjasaagile paraja põntsu pannud, murakahuvilised peavad kiirustama
Mustikaid on kesiselt ja metsmaasikad kuivematel kohtadel kribalad, tuvastas Maaleht möödunud nädalavahetusel metsas käies. Kuidas on aga lood murakatega?
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Minibussi koduks ehitanud noor Eesti pere annab selle tasuta ära, kui ...
Juunikuu Maakodu kodulugu oli tavapärasest erilisem, sest me ei käinud külas mitte ühes kaunis Eesti talus, vaid püüdsime kinni noore pere, kes seikleb koduks ümber ehitatud minibussiga Euroopas.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Suvine lasanje hakklihaga
Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas valmistada lasanjet, mis sobib suvisesse menüüsse oivaliselt.
Loe edasi
Tervis
Lääne-Virumaal hukkus taas massiliselt mesilasi, proovidest leiti veterinaarravimi ja taimekaitsevahendi jääke
Põllumajandusametile on laekunud kaks teadet hukkunud mesilastest, üks Lääne-Virumaal ja teine Saaremaal.
Loe edasi
Tervis
Kartuliteadlane soovitab: ostke odavat ja head mullust eestimaist kartulit, mitte sissetoodud värsket, mis kallis ja tohletanud
Turu- ja kaupluselettidele on küll jõudnud katteloori all kasvatatud kohalik värske kartul, kuid selle hind on nii kõrge, et võtab hinge kinni. Välismaine varajane värske kartul on küll odavam, kuid suhteliselt kesise väljanägemisega.
Loe edasi
Tervis
Teadlaste sõnul teeb kliima põllumehe töö Eestis aina raskemaks
Eesti Maaülikoolis valminud värske analüüs kinnitab, et ilmastiku ekstreemsused on sagenenud, mis omakorda kasvatab riski, et Eesti põllumajandustootjad peavad tulevikus toime tulema senisest karmima keskkonnaga.
Loe edasi
Tervis
VIDEO | Millal sa viimati päevavanuseid pardipoegi nägid? Vaata, kui armsad!
Mõned päevad enne jaani nägid hobikokk Arvo Kassini lindlas ilmavalgust india jooksupardi tibud.
Loe edasi
Tervis
Kesknädal pakub mõnusat suvesooja, nädalavahetus kipub aga taas külmaks
Esmaspäeval (25.06.) madalrõhkkond hääbub tasapisi, kui selle lohk jääb Eesti kohale.
Loe edasi
Tervis
Hiiumaa kuivatatud lestaribadest sai suveniir
Täna, 14. juunil avalikustas Eesti Rahva Muuseum tänavu kevadel välja kuulutatud toidusuveniiri konkursi tulemused. Esimese koha pälvis Hiiumaa toode Kuivatet lesta ribad (Stonefish OÜ), teise koha Ruuge mahe kasesiirup (Kasekunst OÜ) ja kolmanda koha Kanepiõli (Perfect Plant OÜ).
Loe edasi
Tervis
Alkohol on mürk ka väikeses koguses
Hoolimata sellest, et alkoholi tervistkahjustavast toimest räägitakse-kirjutatakse palju, ei näita vägijookide liigpruukimine vaibumise märke.
Loe edasi
Tervis
Tänavune jaanipäev looduses võib mööduda ilma lõketeta, kalmistutel tohib küünlaid siiski süüdata
Kuna looduses on praegu äärmiselt tuleohtlik aeg, mida näitavad ka viimaste nädalate jooksul sagenenud suured metsa- ja maastikutulekahjud, kutsus päästeameti vastutav korrapidaja eile kokku üleriigilise staabi.
Loe edasi
Tervis
Vähikatk teeb jõevähi püügile Karujärves lõpu
Tänavuse aasta alguses avastati Saaremaalt Karujärvest hulk surnud jõevähke, kellel laborianalüüsidega tuvastati vähikatk. Selleks et vähikatk mujale ei laieneks, on jõevähipüük sellest järvest nüüd keelatud.
Loe edasi
Tervis
KAART | Vaata, milliseid tuletorne suvel külastada saab
Juba sel nädalavahetusel täitub paljude sörulaste ja nende külaliste kauaaegne unistus – esimese tuletornina Saaremaal avab 16. juunil külastajatele uksed Sõrve tuletorn.
Loe edasi
Tervis
Kohus: Tartu linna kaebus tselluloositehase eriplaneeringu algatamise kohta on ennatlik ning linnal puudub kaebeõigus
Tartu linn vaidlustas Vabariigi Valitsuse 12.05.2017 korralduse, millega otsustati algatada Viljandi ja Tartu maakonnas riigi eriplaneering puidurafineerimistehase ja selle toimimiseks vajaliku taristu kavandamiseks ning eriplaneeringu keskkonnamõju strateegiliseks hindamiseks.
Loe edasi
Tervis
HARULDASED KAADRID | Lahemaal jäi videosse metskitsi ründav ilves
Möödunud laupäeval püüdis loodusvaatlejate kaamerasilm Lahemaa rahvuspargis kinni esialgu põllu jalutavad metskitsed, kuid seejärel ilmus ootamatult kaadrisse õhtusööki jahtiv ilves.
Loe edasi
Tervis
Põllumajandusamet hakkab sagedamini kontrollima, kui palju ja kuidas rapsikasvatajad tegelikult taimekaitsevahendeid kasutavad
Põllumajandusamet kontrollib suvel suurendatud tähelepanuga taimekaitsevahendite kasutamist rapsikasvatuses. Õitsva rapsi kasvuaegne kontroll hõlmab ka proovivõtmisi, et analüüsitulemustega välja selgitada taimekaitsevahendite tegelik kasutamine.
Loe edasi
Elu
Mart Poom MMi eel: suured tegijad on valmis võitlema nagu gladiaatorid, aga jalgpallis on kõik võimalik
Ta kamandati kohe esimesel treeningul väravasse ja sinna ta jäi. Karjääri kõrghetkel oli ta väga-väga kuulus, kuid jäi tagasihoidlikuks ja südamlikuks. Tema mõju Eesti jalgpallile on tohutu. Järgmised neli nädalat kulutab Mart Poom aga hulga aega jalgpalli MMile.
Loe edasi
Tervis
Karuputkemürgiga kokku puutunu peab päikesest hoiduma
Terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliin 16 662 on registreerinud juba sellesuvise esimese karuputkemürgistuse.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Anija mõisas tegutsevad süütajatest vandaalid
Laupäeva, 3. juuni õhtust alates lõhub ning süütab keegi kuritahtlik inimene Anija mõisa läheduses asuval õpperajal infotahvleid ja muid rajatisi. Rüüstajat pole siiani tabada õnnestunud.
Loe edasi
Tervis
Ehitusekspert: Kastre keksukastide rajamise projekti eelarve on ülepaisutatud
Hoolimata sellest, et Kastre valda lastele kümne keksukasti rajamise kulutatavad 21 000 eurot tundub paljude meelest hiiglaslik summa ning projekti eelarvet esialgu ei avaldatud, on kuluread on nüüdseks selged ja ehitusekspert kinnitab, et eelarve on küll ülepaisutatud, kuid mitte skandaalne.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Kastre valla küladesse rajatakse 21 000 euroga keksukastid, täpsemat rahakasutust ei selgitata
Kastre valla lastele kümne keksukasti rajamiseks kulutatakse 21 000 eurot avalikku raha. Milleks täpselt see kulub, on paraku selgusetu.
Loe edasi