Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Siseminister Katri Raik: mu ema elab tänu päästjatele
Teadaolevalt on tulekahjude tekkes suurteks riskideks alkohol, üksi elamine ja suitsetamine. Mõneti üllatuslik on aga see, et kodus kukkumise tõttu sureb Eestis rohkem inimesi, kui liiklus-, tule- ja veeõnnetustes.
Loe edasi
Oh seda rõõmu! Ida-Virumaal on lumeuputus
"Täna upume lumme, 40+ cm ning rajamasin teeb maratoniringidel tööd!" hõisatakse Facebookis Alutaguse suusamaratoni lehel.
Loe edasi
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Mis tegelikult Meenikunnos rabasse eksinud lastega juhtus?
Möödunud reede õhtul metsas eksinud laste juhtum on sotsiaalmeedias ja kommentaariumites küsimustelaviini põhjustanud: miks ja kuidas selline asi üldse juhtuda sai ning kas olukord oli tõsine või lapsed hädised?
Loe edasi
Koprauurija Nikolai Laanetu: küllap saaks kobras oma oranžid hambad hambapastaga heledamaks, aga ta ei vaata reklaami ega viitsi pastaga jantida
Enamik inimesi pole aasta loomaks valitud kobrast kunagi looduses näinud. Kas ja kus on kõige tõenäolisem teda kohata? Kas ta ennast üldse inimesele näole annab? Kopra elu-olu tutvustab Eesti üks parimaid kopraasjatundjaid, zooloog ja jahindusteadlane Nikolai Laanetu.
Loe edasi
Uudised
Rahva toel rajati Kehrasse toekas Vabadussõja mälestusmärk, Tallinna rist on endiselt kilerüüs
Kui Kehra lähedal Lahinguväljal avati paljude inimeste pingutusel ja toel Vabadussõja mälestusmärk, tervitas pealinnas asuv võidusammas Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva tavapärases kilerüüs.
Loe edasi
Uudised
Alaveres ilmastiku meelevallas elanud lehmakarjast saadeti enamik taevastele karjamaadele
Aastaid peavarju ja piisava söödata elanud hallide ja musta-valgekirjute veiste kari pääses vaevast - osad leidsid varjupaiga laudas, suurem osa viidi paraku siiski tapamajja.
Loe edasi
Tervis
Gripi levik sai hoo sisse
Jõulueelsel nädalal diagnoositi laboris sadakond gripijuhtu. Perearsti nõuandetelefonile helistati enim palaviku tõttu.
Loe edasi
Tervis
VIDEO | Uskumatu! Kõrvitsast saab teha ka kotlette
Hobikokk Arvo Kassin selgitab ja näitab, kuidas kõrvitast kotlette valmistada.
Loe edasi
Tervis
Tee ebaseadusik tapamajani on hoolega suletud
Harjumaal Mallavere külas asuvat selle tee lõpus illegaalne tapamaja. OMa silmaga Maalehel selles aga veenduda polenud võimalik, sest naaberkinnistu omanik on tee sulgenud ning omavoliline sisenemine ilma maaomaniku loata on ebaseaduslik.
Loe edasi
Uudised
Mõne inimese jaoks pole seadusi olemas: loomad tapetud, talu likvideeritud, asjaosalised paos
Veterinaarametnikud leidsid Harjumaal ühe talu lähedalt sigade sisikonnad ja tapetud veise. Kõik oma 65 veist ja laudad andis nende omanik pärast ameti kontrollkäiku välkkiirelt üle teisele looma­kasvatajale ning ise hoidub suhtlemisest.
Loe edasi
Uudised
TOP10 Maalehe veebis 2018: lugejate südamed vallutasid toit, ilm ja ebaseaduslikud ehitised
Maaleht ja Maaleht.ee kannavad küll sama nime, kuid käivad veidi erinevat sammu – üks ilmutab end kord nädalas, teine avaldab uudiseid iga päev.
Loe edasi
Uudised
KASULIK TEADA | Kui palju peab jooksma, et jõulupraad puusadelt maha lihvida?
Toiduga söödud ja elamiseks kulutatud energia peavad olema tasakaalus, vastasel juhul ähvardab meid kõhnumine või rasvumine.
Loe edasi
Reportaaž
Maalehe ajakirjanik vs. massirahutused: väänad ta kõhuli maha ja paned käerauad peale!
Ajakirjaniku soov end kaitseväes enne pühi proovile panna sai ootamatu boonuse võimaluse näol osaleda kumminuia kasutamise treeningul. Miks mitte? Jõulud ja julgeolek käivadki praegusel ajal käsikäes.
Loe edasi
Kultuur
LUGEMISELAMUS | ”Vastuvõtt ilma järjekorrata” – väärt raamat jõuluvana kingikotti
Arsti sulest ilmunud teos, mis kajastab klassikalise lääne meditsiini alustõdesid, on raamatukauplustes ja internetis pakutavate pseudoteaduslike tervisematerjalide tohutu voo taustal tõeliselt tähelepanuväärne.
Loe edasi
Kultuur
VEEL JÕUAD! | Tee kingitus sõjas kannatanud lastele
Jõulukingituste kogumise kampaania Jordaanias, Gruusias ja Indias põgenikelaagris viibivatele lastele jõuab lõpule homme õhtul. Kui kiiresti tegutsed, jõuad veel mõne sõja tõttu kannatava lapse jõulupühad pisut helgemaks muuta.
Loe edasi
Kultuur
VIDEO | Põlvamaal jäi kaamerasilma ette kolme kutsikaga ilveseemand
Ettevaatliku loomana tuntud ilves ei näidanud oma kolmikutest kutsikaid mitte kohe, vaid alles kolmandal korral.
Loe edasi
Tervis
Nohu – ravida või mitte, selles on küsimus
Apteekides on riiulid nohuravimeid täis. Mida võtta, mida jätta? Ja kas nohu on üldse vaja ravida või saab organism sellest ebameeldivast tervisehädast ise jagu?
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Kihiline kartulivorm hakkliha ja seentega
Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas valmistada kartuli-hakkliha-seenevormi.
Loe edasi
Tervis
Ülimenukas Tuglase seltsi Mardilaat lööb Helsingis taas uksed valla
Aastal, mil ürituse teemaks olid Saaremaa ja Hiiumaa, käis laadalt kahe päeva jooksul läbi 19 000 inimest. Eeloleval nädalavahetusel loodetakse Peipsiäärset piirkonda ja Vooremaad tutvustades kohale meelitada 15 000 külastajat.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Kõrvitsa ja kohupiima plaadikook
Sugisene aeg soosib köögis kõrvitsat. Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas teha kõrvitsa-kohupiima plaadikooki.
Loe edasi
Tervis
MEELDIV KOGEMUS | Uue passi saab kätte ülehelikiirusel
Kui aasta algul ja mais kirjutas Maaleht korduvalt sellest, et ID-kaardi või passi taotlemisel-kättesaamisel peab seisma hiigelpikkades järjekordades, siis nüüd võib igaüks, kel see protseduur ette võtta tuleb, õnnelikult ohata - ajad on muutunud ja asjad sujuvad.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Tartumaal Talvikese külas tehtud juust jõudis juustumaailma parimate sekka
Poest Andre Excellent nime kandvat juustu osta ei saa. Restoranideski leiab seda vähestest, Tallinnas vaid Hilton Park hotelli restoranist.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Linnapea Rakvere maailmakaardile viinud jõulukuuskedest: igal asjal on oma iga
Rakvere ebatraditsioonilised jõulukuused, mis jõudsid suurte uudisteagentuuride veebiväljaannetesse, tegid Virumaal asuva väikese linna maailmakuulsaks. Tänavu aga Virumaa pealinna keskväljakule uut ega huvitavat jõuluinstallatsiooni oodata pole. Miks sellest suurepärasest reklaamist loobuti?
Loe edasi
Tervis
Põllumehest mesilaste sõber ja aasta mesinik võlusid innovaatilisusega
Eesti Mesinike Liidu eesvedamisel valiti hiljuti aasta mesinik ja mesilaste sõber.
Loe edasi
Tervis
ISEGI KUI SOOVID, EI SAA | Vaktsineerima ärgitatakse, aga gripivaktsiini vajadust ei suudeta juba aastaid prognoosida
Inimesi kutsutakse end gripi vastu vaktsineerima ning terviseameti teatel on esimesed A-gripi viiruse juhud juba ka registreeritud. Kuid vaktsiiniga on lood kehvad - paljudes kohtade seda enam pole ega ka tule.
Loe edasi
Uudised
Audit lükkas perearstid tule alla, süüdlast otsitakse sotsiaalministeeriumi ja haigekassa poolt
Riigikontrolli seisukoht, et enam kui pooled patsiendid pöörduvad erakorralise meditsiini osakonda asjatult, kuna ei vaja vältimatut abi, on mesilastaruna kihama pannud nii perearstid kui ka patsiendid.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Mardilaada korraldaja: meis on säilinud rõõmus õhinapõhisus
Olgugi, et Mardilaat toimub tänavu juba 22. korda, on korraldusmeeskond laada ühe peakorraldaja Liivi Soova sõnul jätkuvalt elevil.
Loe edasi
Uudised
Argipäev erakorralise meditsiini osakonnas: mugavuspatsiendid, valetajad, pisitraumadega või umbjoobes patsiendid ...
Riigikontrolli audit selle kohta, kas meie haiglate erakorralise meditsini osakondades ravitakse neid, kelle tervislik seisund vajab vältimatut abi, tõi avalikkkuse ette faktid, mida neis osakondades töötav meidtsiinipersonal juba ammu teab.
Loe edasi
Uudised
SELGUS KÄES | Räpina pangaautomaadi kasutamist hõlbustanud trepi ehitaja: kõik ainult virisesid, me võtsime kätte ja tegime asja ära
Maaleht leidis üles mehed, kes ehitasid trepi, mis tegi Räpina vallamaja haldushoone seina sisse liiga kõrgele paigaldatud sularahaautomaadi kasutamise võimalikus ka lühemat kasvu inimestele.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Alaveres elab vasikatega lehmakari kesise sööda peal ja varisemisohtlikes hoonetes
Juba aastaid pole saladus, et Alavere lähedal otse Kose-Kehra maantee veeres peetavate veiste olukord on halb - loomadel puudub peavari ning ninaesine on aastaringselt enam kui kesine.
Loe edasi
Uudised
VIDEO JA FOTOD | Kurikuulus Räpina sularahaautomaat koliti uude kohta
Kui eile kinnitas Swedbank Maalehele, et Räpinas palju paksu pahandust põhjustanud sularahaautomaadi kolimist uude kohta alustatakse täna kell 11, siis kohapeal selgus, et selleks ajaks oli automaat juba teisaldatud ning järelejäänud avauski vallamaja haldushoone seinas kinni müüritud.
Loe edasi
Uudised
Kel kõrvad on, see kuulgu: Maalehe tervisenõuanded nüüd ka taskuhäälingus
Lisaks terviseteemalistele artiklitele pakub Maaleht nüüd internetis kuulatavat tervisesaadet.
Loe edasi
Uudised
Kes ehitas? Räpina pangaautomaadi juurde viiva trepi paigaldaja on teadmata
Mitu nädalat Räpinas kirgi kütnud pangaautomaadis ulatavad lühemad inimesed täna hommikust saadik tehinguid tegema tänu trepile, mis paigaldati automaadi juurde ööpimeduse varjus.
Loe edasi
Uudised
Räpina vallavanem: kaks nädalat olen selle õnnetu pangaautomaadi pärast inimeste käest sõimata saanud
Viimastel nädalatel on seni peamiselt aianduskooli järgi tuntud väike Räpina kuulsust kogunud Swedbanki pangaautomaadiga, mis paigaldatud vallamaja haldushoone seina sisse nii kõrgele, et lühemate inimeste tarvis on keegi tundmatu nüüd automaadini ronimiseks puust trepi ehitanud.
Loe edasi
Tervis
Gripi vastu aitab vaktsineerimine ja regulaarne kätepesu
Viimastel aastatel on gripisurmade ning raskete haigusjuhtude arv Eestis märgatavalt kasvanud, kuid endiselt peetakse grippi kergeks viirushaiguseks ning vaktsineerimise tase püsib madalal.
Loe edasi
Tervis
Hando Sutteri firmale kuuluvad šoti mägiveised peavad laiul üle elama veel ühe talve
Loonalaiule unustatud veisekari peab eelolevagi talve laiul veetma, sest loomade omanikul, Saaremaa Ökokülal, pole õnnestunud neid sealt kätte saada.
Loe edasi
Tervis
Maalehes välja käidud ettepanekut võeti kuulda: selge sõnumi konkursil pälvis eriauhinna Ott Tänaku kaardilugeja Martin Järveoja
"Martin Järveoja on aastal 2018 eesti keele esikõneleja, sest ükski teine eestlane ei kasuta oma emakeelt nii suure publiku kuuldes nagu tema," kirjutas hiljuti Maalehes kolumnist Hannes Rumm.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Napoleoni kook - kreemi valmistamine ja koogi kokkupanek
Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas Napoleoni koogikihtide vahele maitsev kreem valmis teha ja kook kokku panna. Retsept on pärit Nami-Nami veebilehelt.
Loe edasi
Tervis
Põllumehed ei suuda sõnnikuhoidlaid ehitada, veeseadus aga surub tähtaegadega peale
Veeseaduse järk-järguliselt jõustuvad sätted lühendavad sõnnikulaotamise tähtaega ja nõuavad põllumeestelt investeeringuid nii sõnnikuhoidlate ehitamiseks kui laotustehnoloogiatesse. Tänavu on vedelsõnniku põldudele laotamiseks on jäänud veel kuu aega.
Loe edasi
Tervis
FOTOD JA VIDEO | Aasta tagasi purunenud silda pole suudetud siiani korda teha
Mullu sügisel lagunes kaitseväe õppuste käigus Kuusalu vallas üle Soodla jõe viiv Oru sild, mida vaatamata algul optimistlikult jagatud lubadustele pole ikka veel ära parandatud.
Loe edasi
Tervis
TERVIST! | Gripi vastu aitavad võidelda kaks väga lihtsat asja. Kumb neist valida? Või kasutaks mõlemat?
Gripp on kergesti nakkav ja väga raske viirushaigus. Kas selle tõve vastu saab võidelda küüslaugu ja pitsi kangemaga või on hoopis tulusam ja tervisesõbralikum hoolega käsi pesta ning ennast vaktsineerida?
Loe edasi
Tervis
Saaremaa Ökoküla endine juht: minu ajal töötas loomade loendussüsteem laitmatult
Väide, et Hando Sutteri lambafarmis saadi loomade elektroonilise loendamise süsteem korralikult tööle alles kaks aastat tagasi, ei ole täpne, ütleb ettevõtte esimene ja kauaaegne juht Koit Kull.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Aive Mõttus: loomad surevad, riik toetab miljonitega
Tänases Maalehes rullub lugejate ees lahti uskumatuna näiv lugu. Justkui muinasjutt, mis võiks kõlada umbes sedaviisi.
Loe edasi
Päevateema
VOONAKESTE VAIKIMINE: Hando Sutteri farmid on korjanud 1,8 miljoni eest toetusi, igapäevaselt käib närutamine loomade ja inimeste arvelt
Saaremaa Ökoküla endiste töötajate kirjeldustest selgub, et riigiettevõtte Eesti Energia juhi Hando Sutteri erafarmis võeti sadu hektareid maid rendile toetuste saamiseks, lambad surid ja piinlesid parasiitide käes ning ületunde maksti töötajatele mustast kassast. Kohtusse tunnistama läinud endisele töötajale tegi tippjuht ähvarduskõne.
Loe edasi
Päevateema
ARVO KOKAKOOL | Pikad ja õhulised küüsalaugusaiad
Saiad, mille küpsetamise juhiseid hobikokk Arvo Kassin jagab, on krõbedad ja veidi rabedadki, kuid samas nii maistvad, et viivad keele alla. Retsept pärineb kogumikust "Kiiresti ja maistvalt".
Loe edasi
Päevateema
Nädala keskpaik tõotab kujuneda tormiseks, reedel võib lörtsi sadada
Eile, 24. septembril satelliidipildil Gröönimaa lõunaranniku lähistel nähtud madalrõhkkond sai ookeanilt sooja lisaks ja moodustas saadud energiaga uue osatsükloni, liikus sealt Islandi kohale ja muutub üha aktiivsemaks.
Loe edasi
Päevateema
ARVO KOKAKOOL | Peenralt potti: kartuli-naeri-porgandipüree
Sügisesel saagikoristusajal sobib potti panna värskeid köögivilju, arvab hobikokk Arvo Kassin ja juhendab, kuidas neist mõnus püree keeta.
Loe edasi
Päevateema
Haldusreformi tagajärg külades: infosulg ja keskus liiga kaugel
Külaelu on pärast haldusreformi muutunud ning enamik Eesti Külaliikumise Kodukant läbi viidud küsitlusele vastanutest enamik ehk 63% leiab, et see on muutunud keerulisemaks.
Loe edasi
Päevateema
Prangli liinil töötavat parvlaeva tabas taas rike
Seda, et parvlaevaühendus Prangli saarega ripub sõna otseses mõttes juuksekarva otsas, tõestas ka eilne päev, kui üks laeva peamasinatest taas rivist välja läks.
Loe edasi
Päevateema
ARVO KOKAKOOL | Selle sügise hitt on õuna-kohupiimapurukook
Retsept, mille järgi hobikokk Arvo Kassin maitsva õunakoogi küpsetas, on pärit Milvi retseptivihikust.
Loe edasi
Päevateema
Tugev tuul tekitab parvlaevaliikluses häireid
Öösel tõusnud torm, mille tuulepuhangud ulatuvad praegu saartel ja rannikul kuni 25 meetrini sekundis, on saarte ja mandri vahel liikuvad parvlaevad kaide äärde seisma sundinud.
Loe edasi
Uudised
Müstilised lood Saaremaal: laiul tekivad ja kaovad veised ning lambad, omanik ei tea midagi
Vilsandi lähedal Loona­laiul on aastaid elanud veisekari, kellest omanikul aimugi polnud. Varem on Eesti Energia juhatuse esimehele Hando Sutterile kuuluv ettevõte teatanud tuhan­de lamba kadumisest.
Loe edasi
Tervis
Korralik kätepesu hoiab nakkused eemal
Kontaktiga levivad nakkushaigused ja suur hulk piisknakkusi levivad peamiselt käte kaudu. Tõhusalt aitab neist hoiduda käte õige ja regulaarne pesemine.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Lahtine suvikõrvitsa-kanalihapirukas
Suvikõrvits on paljude jaoks sügisene lemmiktoit. Kuidas sellest koos kanalihaga maitsev lahtine pirukas valmistada, seda õpetab hobikokk Arvo Kassin.
Loe edasi
Tervis
Kes ja kui palju peaks talvel D-vitamiini võtma?
Päikesevalgust on järjest vähem ja UV-kiirgus pole enam kuigi intensiivne. Kuid just nende kahe mõjul tekib meie kehas D-vitamiin.
Loe edasi
Uudised
Kõik suveseened tulid korraga välja
Viimatine nädal on toonud kõikjalt üle Eesti teateid suurtest seenesaakidest, eriti palju on korjatud puravikke ning paiguti on alanud suurem riisikauputus.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO | Vanapaar tõi metsast koju seitse korvi- ja kotitäit kuuseriisikaid
Mõnel pool võib praegu seeni metsast koju tuua autokäruga, teisal jääb isegi korvipõhi lagedaks.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Pärnumaal põles maani maha äsja valminud matkaonn, kahtlustatakse süütamist
Kabli külastusalal populaarsel Oandu-Ikla matkateel asunud metsaonn langes tänavu tuleroaks juba teist korda. Matkaradu haldav Riigimetsa Majandamise Keskus majakest enam taastada ei kavatse.
Loe edasi
Uudised
Maaeluminister taotleb Euroopa Komisjonilt põua tõttu kannatanud põllumeestele erakorralist toetust
Eile, 30. augustil saatis maaeluminister Tarmo Tamm Euroopa Komisjoni põllumajandusvolinikule Phil Hoganile kirja, kus kirjeldas Eesti põllumajanduse põuakahjusid ning viitas vajadusele töötada välja erimeetmed ja eraldada erakorralist toetust, et toetada põua tõttu kannatanud põllumajandussektorit.
Loe edasi
Uudised
ARVO KOKAKOOL | Mõnus pähklite ja rosinatega õunakook
Õunakoogi jaoks on olemas kümneid kui mitte sadu erinevaid retsepte. Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas valmistada õunakooki, mida armastatakse küpsetada Bulgaarias.
Loe edasi
Uudised
Ruhnu uus vallavanem: saareelu juhtimine on nagu malemäng, milles ei tohi ühtki nuppu kaotada
Ruhnu saar on 1. septembril tööd alustavale uuele vallavanemale Siim Avile küll võõras, kuid elu väikesaarel tuttav – aastatel 2011-2013 oli ta Piirissaare vallavanem.
Loe edasi
Tervis
Hapendatud toidud toetavad seedimist
Sügisene saagikoristus­aeg on väga sobilik igasuguste aiaviljade ja metsasaaduste hapendamiseks.
Loe edasi
Tervis
Geneetilise omapära võib ära tunda ka geenitestita
Kuulates oma keha ja teades geneetilisi soodumusi, saame tervise heaks palju ära teha ka ilma vereanalüüsi andmata ja geenitesti tegemata.
Loe edasi
Tervis
Seened nalja ei mõista. Mida teha ägedate mürgistuste korral?
Sügisel korviga metsa minnes tuleks arvestada, et peale ohtlike mürgiseente ohustab teie tervist ka vananenud seente viljakehade söömine.
Loe edasi
Tervis
Appi, laps tõi laagrist koju täid!
Kui suvelaagrist koju saabunud laps pead kratsib, tuleb kindlasti kontrollida, kas sügeluse põhjuseks pole mitte peatäid.
Loe edasi
Tervis
Elistvere loomapargi rebased naudivad külmutatud arbuusi, karu kehitab selle peale imestunult õlgu
Ilmaennustus lubab, et homsest annab kuumus järele ja õhutemperatuurid langevad talutavale tasemele. Lisaks inimestele saabub sellega kergendus ka meie ainsa loomaaia ning mitmete loomaparkide elanikele.
Loe edasi
Tervis
Augusti ilm jätkab kuiva ja sooja joont
Augustikuu tuleb tõenäoliselt keskmisest soojema õhutemperatuuri fooniga (keskmine +15,4..+17,5°C). Ülekaalus on kuivem ilm ning sajuhulk jääb keskmisest väiksemaks (keskmine 68..103 mm). Hoovihmade jaotus saab olema ebaühtlane.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Üheksa Jõgevamaa küla löövad väravad huvilistele valla
Sel nädalavahetusel, 4. ning 5. augustil avavad üksteist Jõgevamaa tegusat küla oma väravad, et tutvustada oma tegemisi.
Loe edasi
Tervis
MASSILINE SUREMINE PEIPSI JÄRVES | Kalade surma põhjuseks on erakordne kuumus
Viimastel päevadel on Peipsi ääres puhkajad täheldanud kaldaäärses vees ja kallastel hulgaliselt surnud kalu. Keskkonnaministeeriumi kalavarude osakonna spetsialistid ning Eesti kalateadlased kinnitavad, et kalade massilise hukkumise taga on erakordselt kuum ilm.
Loe edasi
Tervis
TABELID | Eesti ilmarekordid läbi aegade
Riigi Ilmateenistus on agentuuri algusaegadest saadik kogunud andmeid selle kohta, kui palju kusagil sajab või mitte, millised on kõrgeimad ja madalamad temperatuurid, kui kõva tuul puhub ja kui mitu tundi päike end pilve tagant välja küünitab.
Loe edasi
Tervis
HÜVA NÕU | Valmistame riknema kippuvatest sibulatest hea maitselisandi
Kohe-kohe on käes sibulate koristamise aeg. Jagame nippe ja nõuandeid, kuidas kasvanud saagist kõige rohkem kasu sada ning sibulaid parimal moel säilitada.
Loe edasi
Tervis
ARVO KOKAKOOL | Põuasel ajal sobib küpsetada krõbedaid liivarõngaid
"Vihma ei tule. Kõikjal kõrbeb, maapind muutub liivaseks. Proovime siis teha liivarõngaid," ütleb hobikokk Arvo Kassin ja õpetab, kuidas neid valmistada.
Loe edasi
Tervis
Paiguti on kaevud tühjad ja ühisveevärgi vee kasutamisel palutakse mõistvat suhtumist, kuid põud põhjaveevarusid ei ähvarda
"Kui vee-ettevõtte kasutuses olev veehaare on piisav, pole põhjavee kasutamisega mingeid probleeme," selgitab Eesti Vee-ettevõtete Liidu tegevdirektor Vahur Tarkmees.
Loe edasi
Tervis
Eestimaa külade lood tahetakse raamatusse kirja panna
Külad üle Eesti koguvad usinalt oma lugusid, et need ühel hetkel raamatuks vormida.
Loe edasi
Tervis
Maaelukomisjon ja põllumehed arutavad põuakahjude leevendamist
Riigikogu maaelukomisjon koguneb täna Jõgeval erakorralisele istungile, et arutada põllumajandusorganisatsioonide esindajatega pikast põuast tingitud probleeme ja võimalikke lahendusi olukorra leevendamiseks.
Loe edasi
Tervis
Eakad väldivad vee joomist kummalisel põhjusel
Kuuma ilmaga ärgatakse vara, päeval peetakse siestat ning õhtul tegutsetakse taas aktiivsemalt. Aga kas eakad ka palavusele vastavalt vett joovad?
Loe edasi
Tervis
KUMMALINE PÕHJUS | Miks eakad inimesed palava ilmaga vee joomist väldivad?
Kuuma ilmaga soovitatakse üle võtta vahemereline elustiil – ärgata hommikul vara, päeval pidada siestat ning õhtul taas aktiivsemalt tegutseda. Eakad inimesed, kes tööl ei käi, üldjuhul nii teevadki. Aga kas nad ka palavusele vastavalt ja piisavalt vett joovad?
Loe edasi
Tervis
VIDEO | Saaremaa karupojad sõidutati täna hommikul mandrile, et nad saaksid suuremas metsas uut elu alustada
25. juulil kell 23.49 teatati häirekeskusele, et paar päeva tagasi Saaremaal elumaja terrassile ilmunud karupojad on taas inimeste juurde tulnud.
Loe edasi
Uudised
Lootus, et Saaremaal koduhoovi tulnud karupojad suureks sirguvad, on üliväike
Reede õhtul ootamatult ühele Saaremaa koduõuele ilmunud kaks karupoega viidi küll päästjate poolt saare sügavaimasse metsa, kuid ometi on nende elu tõsises ohus.
Loe edasi
Uudised
Avatud talude päeval tehti rohkem kui 160 000 külastust
Tänavu külastati avatud talude päeva raames talusid, põllumajandustootmisi ja maaettevõtteid rohkem kui 160 000 korral. Eelmise aasta rekord ületati 40 000 külastusega.
Loe edasi
Uudised
AVATUD TALUDE PÄEV | Kas leiad ennast või oma sõpru fotodelt?
Nädalavahetusel oli imeilus suveilm ning märgatav hulk eestimaalasi võttis ette külakäigu avatud taludesse. Vaata fotosid - ehk leiad neilt iseennast või mõne oma tuttava, sõbra või sugulase!
Loe edasi
Uudised
PARIMAD PALAD | Linnarahvas jooksis taludele tormi, maainimesed rõõmustasid ja võtsid kõik lahkelt vastu
Avatud talude päev toimus küll eile, 22. juuli, kuid alguse said üritused paljudes kohtades üle Eesti juba päev varem.
Loe edasi
Uudised
KLIKI KAARDIL | Vabatahtliku abiga valmis töötav avatud talude kaart
"Üks abivalmis inimene, kel nimeks Taivo Pungas, lisas talud Google'i kaardile. Suur-suur tänu talle!" teatas Kertu Kärk maaeluministeeriumist.
Loe edasi
Uudised
Avatud talude huvilised on infosulus: ürituse kodulehekülg ja mobiilirakendus on rivist väljas
Huvi avatud talude külastamise vastu on täna varahommikust alates olnud nii suur, et ürituse koduleht ja taludesse teed juhatav mobiilirakendus NaviCup ei pidanud huviliste survele vastu.
Loe edasi
Uudised
Vaata kaardilt, kus praegu müristab ja välku lööb
Tänaseks prognoosis ilmateenistus, et juba varahommikul suureneb Kirde-Eestis äikeseoht ning päeva jooksul äikese tõenäosus suureneb.
Loe edasi
Uudised
Kuum teeb kurja: farmide läheduses levib sõnnikuhais
Eestit tabanud kuumalaine on endaga kaasa toonud probleemi, et loomafarmide läheduses levib tavapärasest tugevam sõnnikuhais. Ebameeldiv lõhn häirib paratamatult ümberkaudseid inimesi, mistõttu paluvad loomakasvatajad inimestelt mõistvat suhtumist.
Loe edasi
Uudised
Mõtled maale kolida? Tore! Tutvu oma unistuste kodukandi kogukonnaga juba pühapäeval
MTÜ Eesti Külaliikumine Kodukant soovitab 22.juulil toimuval avatud talude päeval julgelt ka kohaliku kogukonnaga tutvust teha.
Loe edasi
Uudised
Südasuvine kuumus toob valu ja villid, aga ka nohu ning kõhulahtisuse. Miks?
Ehkki väljas on vahemereliselt kuum suveilm ning tundub, et viirusi ei tohiks olla liikvel nii palju kui kevadel või suvel, kimbutavad puhkajaid erinevad tervisehädad.
Loe edasi
Uudised
Ruhnu lahkuv vallavanem: kui kogukond ei taha muutustega kaasa tulla, siis ühel hetkel tunned, et sein on ees
Viimaseks tilgaks Ruhnu vallavanema Jaan Urveti ametist lahkumisele 21. augustist oli hiljutine lugu purunenud parvlaevaga, mis saarelanike elu enam kui keeruliseks muutis ja väikesaarel valitsevad jõujooned paika pani.
Loe edasi
Uudised
Päikesepiste pärast on tänavu vajanud abi peamiselt napsutanud inimesed, kes palavaga välja tukkuma jäid
Nädalavahetusel purunes küll tänavune soojarekord, kuid sellest hoolimata töötavad kiirabiteenistused Eesti erinevais paigus tavapärases rütmis — kutseid on nii nagu suvel ikka, palav ilm ja päikesepaiste pole inimesi jalust niitnud, pigem teeb seda alkohol.
Loe edasi
Uudised
Ameeriklane otsib ammuse Orissaare leiva retsepti
Eesti ja eriti just Saaremaa sõbra Eric A. Johnsoni üks parimaid eesti-ainelisi maitseelamusi on pärit nõukogude aja lõpu Orissaarest. Nüüd on mees otsustanud selle maitse taas üles leida.
Loe edasi
Uudised
ARVO KOKAKOOL | Köögiviljapüreesupp suitsulihaga
Suvi on köögiviljade aeg. Ja suitsuliha lisab supile huvitava maitsenüansi. Hobikokku Arvo Kassin juhendab, kuidas sellist supi keeta.
Loe edasi
Tervis
Miks suvel kurk haigeks jääb
Palavik, nohu, kurk kangesti valus, kurdetakse soojal suveajal. Kas liikvel on mingi eriline tõbi?
Loe edasi
Tervis
Mesilaste pidamisega kaasneb kohustus mesitarud registreerida, ka siis, kui neid on vaid üks
Paljud inimesed ei tea, et isegi ühe mesitaru pidamisega kaasneb kohustus see tegevus registreerida.
Loe edasi