Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Viljakoristusaeg on peagi käes. Kuidas vältida viljakuivatites juhtuvaid raskeid tööõnnetusi?
„Kõige traagilisemad õnnetused teraviljaga tegelemisel on toimunud vilja alla vajumise või jäämisega ja seetõttu lämbumisega,“ selgitab tööinspektsiooni konsultant Rein Reisberg. „Teravili ei ole kindel pind, millel kõndida ja kui viljamahuti on sügav, tekib oht vilja sisse vajuda.“
Loe edasi
Saaremaa on jätkuvalt populaarne vähipüügi piirkond
Esimesest augustist läheb üle Eesti lahti jõevähipüük. Kui eelnevatel aastatel olid enamikus maakondades kehtestatud vähipüügivahendite piirarvud, siis seekord taolisi arve paika pandud pole.
Loe edasi
Põranda õlitamisest võib alguse saada tulekahju
Eile põhjustas Tartumaal elumajas tulekahju põranda õlitamisel kasutatud kaltsude isesüttimine.
Loe edasi
Kas võõral põllul herneraksus käimine on normaalne?
Sotsiaalmeedias on vallandunud diskussioon selle üle, kas teeäärsetelt hernepõldudelt kaunade noppimine on vargus, mis väärib kohest ja kiiret hukkamõistu, või täiesti normaalne käitumisviis.
Loe edasi
Jahinaiste arv on tõusuteel: tullakse mitte moe pärast, vaid sisemise vajaduse sunnil
Jahiseltsidega ühineb Rootsis aina enam ja enam naisi - iga viies uus litsents antakse välja naisele. Ka Eestis võib jahinaiste arvu mõõta sadadega.
Loe edasi
Hiiumaa haigla ja Põhja-Eesti regionaalhaigla sõlmivad ühinemislepingu
Täna, 24. juulil sõlmivad SA Hiiumaa Haigla ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) poolt asutatud SA Hiiu Maakonnahaigla ühinemislepingu, mille tulemusena moodustub uus sihtasutus nimega SA Hiiumaa Haigla.
Loe edasi
Kahe aasta pärast pole Tšehhis enam ühtegi karusloomafarmi
Möödunud reedel kiitis Tšehhi senat ülekaalukalt heaks eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide täielikku keeldu alates 2019. aastast. Juuni alguses hääletas keelu poolt Tšehhi saadikutekoda. Seadus edastatakse nüüd presidendile, kes peab selle allkirjastama 15 päeva jooksul.
Loe edasi
Kõhule pai: südasuvine keefirismuuti ja kohupiimavorm
Lopsakatest viljadest pungil südasuvine marjahooaeg jõuab peatselt haripunkti, mistõttu on hea aeg lülitada end tervisesõbralike vahepalade ning magustoitude lainele.
Loe edasi
LOO JÄLGEDES: Koolide ujumisõpetus saab 2018. aastast miljon eurot lisaks
2016. aasta aprillis kirjutas Maaleht, et ujumise algõpetus on koolides kohustuslik, kuid riigieelarvest eraldatakse selleks nii vähe raha, et enamik lapsi ujumist selgeks ei saa. Puuduliku ujumisoskuse tõttu upub Eestis igal aastal mitukümmend last.
Loe edasi
Tamm: taimekaitse ja mesinduse vahel peab valitsema tasakaal
„Taimekaitse ja mesinduse vahel peab valitsema tasakaal. Ainult seaduste karmistamisest pole kasu, kui osapooled koostööd ei tee,” ütles maaeluminister Tarmo Tamm kohtumisel mesinike ja taimekaitsevahendite kasutajatega.
Loe edasi
Enamiku ebaseaduslike piiriületuste taga on hooletus
Poolaastaga avastasid piirivalvurid üle poolesaja ebaseadusliku piiriületuse, millest suurem osa juhtus hooletult Peipsil navigeerinud paadijuhtide või piiriäärset ala külastanud turistidega.
Loe edasi
Kolm kliimamuutusi leevendavat ettevõtet saavad riigilt suure toetuse
Keskkonnaministeerium toetab kolme ettevõtet, kelle tooted või teenused aitavad kliimamuutusi leevendada, kokku 56 750 euroga.
Loe edasi
Põllumajandussõidukid vabastatakse saateauto kasutamise kohustusest
Majandus- ja taristuminister Kadri Simson allkirjastas täna määruse, mille alusel saavad kuni 4,2 meetri laiused traktorid või liikurmasinad ning nende haakes olevad sõidukid teedel liikuda ilma saateautot kasutamata, kui sellega ei kaasne täiendavat ohtu kaasliiklejatele.
Loe edasi
FOTOD: Varbola linnusest varastati kuningas
Eile postitas Varbola linnuse teemapark Facebookis oma lehele fotodega illustreeritud teate, et üks neljast kuninga puuskulptuurist, mis linnust valvasid, on varastatud. Lisaks on vargad linnuses ka lõket teinud ja sinna prügi maha jätnud.
Loe edasi
Euroopa Toiduohutusamet kutsub tippteadlasi teaduskomisjonides osalema
Euroopa Toiduohutusamet (EFSA) kutsub teadlasi üles andma oma panust Euroopa toiduohutuse süsteemi ja ühinema EFSA teaduskomisjonide ja teaduskomiteega.
Loe edasi
Väikesaari toetatakse tänavu 638 000 euroga
Tänavu toetatakse riigieelarvest 16 väikesaarte elanikele osutatavate esmatähtsate teenuste kättesaadavust ja nende kvaliteeti parandavat projekti.
Loe edasi
Seto Külävüü kostipäiv kostitab huvilisi augustis
Üle Eesti toimub palju kohvikutepäevasid. Kostipäeval on Setomaal mitu eesmärki – tutvustada ja arendada toidukultuuri kohaliku kogukonna ringis, rakendada toitudes võimalikult palju piirkonna saadusi, külalistele soovitakse toidu kõrvale näidata maaelu tegemisi ja siinset kultuurielu.
Loe edasi
VIDEO: Tallinnas nähti eile üliharuldast valget varest
Majade vahelisel muruplatsil kohtas üks mustamäelane eile, 18. juulil albiinovarest. on looduses aga ülimalt haruldane leid — tema nägemise tõenäosus võrdub ehk lotovõidu omaga.
Loe edasi
Toiduliidu piimalehm jõudis suvepealinna
Toiduliidu piimakampaania maskotina mööda Eesti linnasid rändav piimalehma skulptuur võttis koha sisse Pärnu rannapargis ja jääb sinna suvepealinna elanike ning külastajaid rõõmustama kuni 24. juulini.
Loe edasi
Tarmo Tamm Brüsselis: meie põllumeeste elu lihtsamaks muutmine on järjepidev töö
17.–18. juulil toimus Brüsselis Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu, mida juhtisid maaeluminister Tarmo Tamm ja keskkonnaminister Siim Valmar Kiisler. Euroopa Liidu ministrid rõhutasid nõukogul, et Euroopa Liidu ühist põllumajanduspoliitikat (ÜPP) tuleb kindlasti lihtsustada ja kaasajastada.
Loe edasi
Avatud talusid aitavad üles leida kaks tasuta nutirakendust
Pühapäeval, 23. juulil toimuva avatud talude päeval osalevaid talusid aitavad leida nutirakendused LiveTeam ja Navicup.
Loe edasi
Kiisler kalandusnõukogus: meie eesmärk on kinnitada 2018. aasta püügivõimalused
Tänasel kalandus- ja põllumajandusnõukogu (AGRIFISH) istungil keskenduti 2018. aasta kalapüügivõimaluste aluspõhimõtete arutamisele. Eestil on eesistujana eesmärk võtta selle aasta jooksul vastu järgmise aasta püügivõimalused nii Läänemeres kui mujal.
Loe edasi
Vabaerakonna arvates on Eesti mesilased väärt oma seadust
Põllumajandusamet on viimase kahe nädala jooksul teada andud juba viiest mesilaste hukkumisega seotud kaebusest neljast maakonnast.
Loe edasi
Kas klienditeenindaja võib puhata siis, kui selleks vajadus ja võimalus on või kindlaksmääratud ajal?
Lugeja küsib: meie poe klienditeenindajad kaebavad füüsilist ülekoormust ja on teinud ettepaneku töökorraldust muuta. Seni oleme võimaldanud töötajatele puhkepause vastavalt võimalustele ning vaheajale läheb töötaja siis, kui tunneb selleks vajadust.
Loe edasi
Sünnitusel osalemine võib mehele parajaks katsumuseks olla, nii füüsiliselt kui vaimselt
Tartu ülikooli peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudis kaitstud magistritöös uuris Käthlin Vahtel, millised on meeste kogemused perekeskse sünnitusabiga.
Loe edasi
Selgusid tulevase ühise põllumajanduspoliitika kitsaskohad
Avaliku konsultatsiooni tulemustest nähtub, et põllumajanduspoliitikat juhitakse kõige tõhusamalt ELi tasandil, keskendudes põhiküsimustele, nagu põllumajandustootjate toetus ja keskkonnakaitse.
Loe edasi
Idülliline ärataja suvehommikusse: pontsakad kohupiimasõrnikud
Suvi on parim aeg idülliliste hommikute nautimiseks, taustaks aeglaselt ärkav taevas ja linnulaul. Need on suve kuldhetked, mille muudab veelgi täiuslikumaks tervislik ja hoole ning armastusega kaetud hommikulaud.
Loe edasi
Eestimaa Looduse Fond kutsub ühisele heinateole
Eestimaa Looduse Fond (ELF) kutsub 20.-23. juulil kõiki looduse- ja pärandkultuurisõpru Alam-Pedja looduskaitsealal toimuvasse suvekooli, kus haruldasel puisniidul tehakse käsitsi heina ning toimuvad loengud, Ööülikooli rännak, loodusretk ja pärimusmuusikaõhtu.
Loe edasi
Maaeluministri ettekanne Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitee saadikutele tekitas elava arutelu
Minister Tarmo Tamm tutvustas eile, 11. juulil Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitees Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete põllumajanduses ning vastas arvukatele küsimustele.
Loe edasi
FOTOD: Neeme rannakülas on pood, kes rahvaga räägib
Külapoodi asutades pani Tõnu Vaher oma paberitesse kirja mõtte, et sellest võiks kujuneda külaelu keskus.
Loe edasi
Riik toetab kahte jäätmekäitluse projekti 1,2 miljoni euroga
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) otsustas toetada kahte jäätmete korduskasutuseks ettevalmistamise ja ringlussevõtu projekti kokku 1,2 miljoni euroga. Toetusraha eraldatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF).
Loe edasi
Mäng juba läbi: kes praeguseks kalapüügivahendite parendamise toetuse taotlust pole esitada jõudnud, sel tuleb oodata järgmise aastani
Esmaspäeval, 10. juulil avas PRIA Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi meetme „Püügivahendi parendamise toetus“ taotlusvooru. Tänaseks on taotlusi laekunud suuremas summas kui vooru eelarve toetusi määrata võimaldab.
Loe edasi
Piimatööstuse müügitulu kasvas esimeses kvartalis kolmandiku võrra
Piimatööstuse müügitulu 2017. aasta esimeses kvartalis oli 90 miljonit eurot, mida on 31 protsenti rohkem võrreldes aasta varasemaga, selgub maaeluministeeriumis koostatud Eesti piimatöötlemise sektori 2017. aasta kolme kuu ülevaatest.
Loe edasi
Õiguskantsler: paljudes Eesti hooldekodudes pole tagatud inimväärsed elutingimused
Õiguskantsler Ülle Madise saatis Eesti sotsiaalpoliitika kujundajatele, omavalitsustele ja hooldekodudele märgukirja ettepanekutega suurendada tulevikus valdkonna rahastamist, et parandada hooldekodude elamistingimusi ja pakutavate teenuste kvaliteeti.
Loe edasi
FOTOD | Saaremaa seafarmis tuvastati sigade Aafrika katk, 3200 looma hukatakse
Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) diagnoosis sigade Aafrika katku Saaremaal Orissaare vallas asuvas ligi 3200 seaga farmis. Nakkuse tõkestamiseks kehtestati taudipunktis karantiin, sead hukatakse ning seejärel hoone desinfitseeritakse.
Loe edasi
Maaeluminister tutvustab täna Euroopa Parlamendis Eesti eesistumise prioriteete
Minister Tarmo Tamm viibib täna Brüsselis, kus tutvustab Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitees Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteete põllumajanduses.
Loe edasi
Kalurid saavad toetust kaasaegsemate püügivahendite soetamiseks
Alates 10. juulist saavad kalalaeva ja kalapüügiluba omavad kalurid taotleda PRIA vahendusel püügivahendi parendamise toetust.
Loe edasi
LUSTAKAS MAGUSTOIT: Suvised vahvlituutud kurgi-pirnikreemiga
Suvi on ideaalne aeg veidi lustakate magusroogade katsetamiseks, mida on mõnus näpu vahelt süüa ja mis maitsevad nii suurtele kui väikestele.
Loe edasi
5 moodust, kuidas oma pere jälle ühise söögilaua ümber tuua
Käigu pealt söömine või diivanil lösutades kõhu täis pugimine on peredes järjest sagedasemad nähtused. Kuidas saavutada, et kogu pere üheskoos laua äärde koguneks ja koos õhtust sööks?
Loe edasi
Ilmus uus raamat loomakasvatajatele - sõratervise atlas
Eesti Põllumajandusloomade Jõudluskontrolli AS (EPJ) on välja andnud sõratervise atlase, millest leiavad kasulikke nõuandeid kõik veisekasvatajad.
Loe edasi
HEA TEADA: Puurkaevu rajamiseks on vaja ehitusluba
Joogivee kvaliteedi säilimiseks ning kaevu kaitsmiseks tohib kaevu rajada vaid vastavat tegevusluba omav ettevõtja ehitusloa alusel.
Loe edasi
Uudised
Jahimeeste kokkutulekust võtab osa ka 11 hunti
Eeloleval nädalavahetusel leiab Raplamaal Toosikannul aset jahimeeste kokkutulek, mille teeb kõige muu kõrval eriliseks Eesti suurima ja parima hunditopiste kollektsiooni esmaesitlus.
Loe edasi
Uudised
Ilmub uus praktilisi nõuandeid jagav ajakiri Maaleht Looduses
Juba järgmisel kolmapäeval, 12. juulil, jõuab meie toimetuselt kõikidesse perioodika müügikohtadesse praktilisi nõuandeid jagav uus ajakiri Maaleht Looduses.
Loe edasi
Uudised
Erametsaomanikud saavad osa metsauuendusse investeeritud rahast tagasi küsida
Kevadel uuendustöid teinud metsaomanikud saavad osa oma metsa investeeritud rahast tagasi küsida. Erametsakeskus ootab metsa uuendamise toetuse taotlusi kuni 14. juulini. Toetust saab küsida maapinna ettevalmistamise, soetatud taimede ja nende istutamise ning kuni kolmeaastase metsauuenduse hooldamise eest.
Loe edasi
Uudised
Minister Tamm: põllumajanduse areng on oluline teema nii Euroopas kui Aafrikas
„Aafrika tohutu potentsiaal on muutumas järjest selgemaks, seda nii inimkapitali kui kaupade tooraine osas,” sõnas maaeluminister Tarmo Tamm 2. juulil Roomas toimunud Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu põllumajandusministrite kohtumisel.
Loe edasi
Uudised
Kaks suhkruvaba ja vitamiinidest pakatavat suvesmuutit, punane ja roheline
Üks õige suvine jook varustab keha vitamiinidega, muudab enesetunde reipaks ning suvehooajale kohaselt valmistab ka taljele rõõmu.
Loe edasi
Uudised
Vabatahtlikud merepäästjad tõid Vergis madalikule sõitnud jahi tervelt sadamasse
Reede, 30. juuni varahommikul Vergi sadama lähistel madalikule triivinud jahilt toimetati kuus inimest kuivale maale neli ja pool tundi pärast hädaabikutse jõudmist merevalvekeskusesse. Jaht päästeti madalikult lahti ja pukseeriti sadamasse laupäeva lõunaks.
Loe edasi
Uudised
"Põhjamaad" ei oleks saanud laulupeol ametlikult laulda
„Täna ongi täpselt 17 aastat isa surmast. Aastal 2000, 2. juulil ta lahkus,“ kirjutab oma Facebooki lehel armastatud helilooja tütar Ylle Rajasaar. Ning nimetab ilusaks eilse laste- ja noorte laulupeo hetke, kui ühendkooride esituses kanti plaanivälisena, lauljate endi initsiatiivil ette kõigile teada-tuntud „Laul Põhjamaast“, mille autoriks on Ülo Vinter.
Loe edasi
Uudised
Kas ja millistel tingimustel on tööandjal õigus töötaja puhkus katkestada?
Lugeja küsib: Töötan ühes toiduainetetööstuse ettevõttes mehaanikuna. Jäin peale jaanipäeva graafikujärgsele puhkusele. Plaanisin juulikuu teisel nädalal külastada oma õe peret Soomes, ostsin juba varakult välja laevapiletidki.
Loe edasi
Uudised
Otsid tööd? Õpi ehitajaks, ehitusturul on suur tööjõukriis
1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul on praegu selgelt puudu nii ehitajatest kui materjalidest ning algavate riiklike suurprojektidega läheb olukord veelgi hullemaks.
Loe edasi
Uudised
Kadriorus seisab kirju lehm, kellele lapsed turjale ronida saavad
Toiduliidu piimakampaania raames juba teist aastat mööda suvist Eestimaad tuuritav piimalehm on saanud värske ilme ja alustab oma teekonda laulupeo meeleolus Kadriorust.
Loe edasi
Uudised
Eesti Maaülikoolis on kõige suurem konkurss veterinaarias
Eesti Maaülikoolis on tänase seisuga kõrgeim konkurss (4,34 avaldust kohale) veterinaarmeditsiini õppekavale, millele järgneb loodusturismi õppekava (3,60) ja keskkonnakaitse õppekava (3,42).
Loe edasi
Uudised
Piimaühistute juhid soovivad jätkata arutelusid uue piimatootjate keskühistu rajamiseks
27. juunil toimus Saaremaal Aadu turismitalus Eesti piimandusühistute juhtide koostöö ümarlaud. Nõupidamisel osalesid piimandusühistu E-Piim nõukogu esimees Sulev Mölder ja nõukogu aseesimees Toivo Kens, MilkEst AS nõukogu esimees Märt Riisenberg ja nõukogu liige Tõnu Post.
Loe edasi
Uudised
Koputus põllumeestele südamele: säästke heinatöödel ettesattuvaid looma- ja linnupoegi
Keskkonnaamet kutsub loomadele talvesööta varuvaid põllumehi üles oma tööde tegemisel tähelepanelikkusele ning loodusega arvestamisele.
Loe edasi
Uudised
Reedel selgub, kes on tänavu Eesti parimad metsamehed
Juunikuu viimasel päeval kogunevad sajad metsandustöötajad Luua metsanduskooli, et välja selgitada parimate kutseoskustega metsamehed.
Loe edasi
Uudised
PLAAN: järgmisel aastal saab pindalatoetust taotleda vaid e-PRIAs
Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõuandeteenistuse korraldatud tasuta e-PRIA juhendamist kasutas sel aastal rekordarv inimesi. Praeguste plaanide kohaselt võetakse järgmisest aastast pindalatoetuse taotlusi vastu vaid e-PRIAs.
Loe edasi
Uudised
Valdav enamik pindala- ja keskkonnatoetuse taotlustest esitati e-PRIAs
2. maist 16.juunini sai PRIA-le esitada taotlusi hektaripõhiste pindalatoetuste ning maaelu arengukava loomatoetuste saamiseks. Sel perioodil laekus PRIAsse kokku 15 384 taotlust, neist 92 % e-PRIA vahendusel.
Loe edasi
Uudised
Toitumisnõustaja: eestlased söövad liiga palju liha
„Eesti inimese toidupüramiid on kahjuks tagurpidi, kus püramiidi alumise osa ehk vundamendi moodustavad sageli erinevad lihatooted, maiustused ja magustatud joogid – need toiduained ei ole vajalikud organismi baasvajaduste rahuldamiseks, Selgitab Rimi toitumisnõustaja Katri Merisalu.
Loe edasi
Uudised
Maaelu arengukavast toetatakse põllumajandusliku tootmise potentsiaali taastamist
Alates 2017. aasta sügisest saab maaelu arengukava 2014–2020 põllumajandusliku tootmise potentsiaali taastamise meetmest taotleda toetust elusloomade või mitmeaastaste taimede ostmiseks, samuti taimekahjustaja haigustekitajate tõrjumiseks pinnasest.
Loe edasi
Uudised
Tšehhis tuvastati metsseal sigade Aafrika katk
Sigade Aafrika katk levib Kesk-Euroopa suunas, täna diagnoositi sigade Aafrika katk Tšehhi metsseal. Tegemist on Tšehhi esimese sigade Aafrika katku juhtumiga, teatab veterinaar- ja toiduamet.
Loe edasi
Uudised
Teadlased püüavad aretada kuumakindlaid lihaveiseid
Enam kui pool maakeral kariloomadena peetavatest veistest elab kuumas ja niiskes kliimas. Geneetilisi meetodeid kasutades püüavad teadlased nüüd aretada loomi, kes ka rasketes tingimustes kasvades tippklassi lihaloomad oleksid.
Loe edasi
Uudised
Ilmateenistus on kogu Eestile äikese ja tuulepuhangute tõttu esimese astme hoiatuse andnud
Täna, 26. juunil puhub edelatuul puhanguti kuni 15, saartel ja läänerannikul kuni 17 m/s, teatab ilmateenistus. Lääne- ja Põhja-Eestis on lisaks äikest ja sellega kaasnevaid tugevaid vihmahooge. Õhutemperatuur on 14..17°C.
Loe edasi
Uudised
Austraalias jõudis müügile Eestis avastatud piimhappebakterit sisaldav toidulisand
Tartu ülikooli patenteeritud piimhappebakter Lactobacillus fermentum ME-3 kogub maailmas üha enam populaarsust. Siiani olid ME-3 sisaldavad toidulisandid müügil 12 riigis, aprillis jõudis uus toidulisand ka Austraalia turule.
Loe edasi
Uudised
Kuidas õigesti ja ohutult nahka kinnitunud puuki eemaldada?
Puugi eemaldamisel on peamiseks reegliks õrnus. Pigistada puuki ei tohi, sest nii võib nahale sattuda tema väljaheide ja sellega koos ka borrelioosi tekitav bakter.
Loe edasi
Uudised
Uuring: palk suureneb ja toimetulek paraneb, kuid inimeste rahulolematus töötasuga kasvab ikkagi
Vaatamata palkade kasvule ja toimetuleku paranemisele on töötajate rahulolematus oma töötasuga aastaga kasvanud, selgub täna palgainfo agentuuri avaldatud uuringutulemustest.
Loe edasi
Uudised
Loomakasvatuse üleminekutoetused jõuavad taotlejateni
12. juunil kinnitas PRIA ühikumäärad käesoleva aasta märtsis taotletud loomakasvatuse üleminekutoetuste maksmiseks, lähtudes maaeluministeeriumi eraldatud eelarvest ja nõuetekohastest taotlustest.
Loe edasi
Uudised
Erametsaliit: puidurafineerimistehase rajamine stabiliseeriks puiduturgu
Eesti Erametsaliit toetab puidurafineerimistehase rajamist Eestisse, kuna paberipuidu töötlemine kodumaal lõpetaks selle puidusordi müügivõimaluste heitliku muutumise. Stabiilsem turg omakorda annaks metsaomanikele kindlustunnet metsas tegutseda ja jätkuvalt metsaomanik olla.
Loe edasi
Uudised
VAATA: Linnud, loomad ja taimed, mis meile igapäevaelus täiesti tavalised tunduvad, on tegelikult ohtlikud invasiivsed võõrliigid
Euroopa Komisjoni hääletuse tulemusel täiendatakse Euroopa Liidu ühtset ohtlike invasiivsete võõrliikide nimekirja 12 liigiga, mida ei tohi edaspidi importida, transportida, turustada, pidada, paljundada ega loodusesse lasta.
Loe edasi
Uudised
Miljonid eurooplased kutsuvad üles peatama eluskarja pikamaatransporti
Üle-euroopaline kampaania “Stop the Trucks”, millega toetatakse elusloomade pikamaatranspordi lõpetamist, sai suure toetuse osaliseks ning ületas eesmärgiks seatud miljoni allkirja piiri. Eestist koguti üle 2500 allkirja.
Loe edasi
Uudised
Võidupühale eelnev tööpäev on kolme tunni võrra lühem
Sel aastal langeb võidupüha, mis on riigipüha, tööpäevale. Võidupühale, 23. juunile eelnevat tööpäeva on tööandja kohustatud lühendama kolme tunni võrra.
Loe edasi
Uudised
Traktor vajus silovirnalt kummuli, juht jäi kabiini lõksu
19. juunil kell 14.03 teatati häirekeskusele abitus seisundist inimesest Tormas.
Loe edasi
Uudised
Analüüs: erametsad vajavad 3 miljonit metsataime rohkem
Keskkonnaministeeriumis valmis kultiveerimismaterjali toodangu analüüs ja metsataimede kasutusvajaduse prognoos, mille kohaselt kasutati möödunud aastal metsade uuendamiseks ligi 29 miljonit metsataime, kuid selleks, et metsauuendamiseks taimi piisavas koguses jätkuks, peaks juurde kasvatama 3 miljonit taime.
Loe edasi
Uudised
Eesti maasikapõldude levinuim haigus on närbumistõbi
Eestis on maasikakasvatuse maht aastate lõikes varieeruv, kuna kohalikule kliimale sobivate ja haiguskindlate sortide valik on piiratud.
Loe edasi
Uudised
Hiljuti avatud Neeme külapoes käib nii palju kliente, et palgatakse uusi töötajaid
Kui kauplus-kohvik Harjumaal Jõelähtme vallas Neeme külas 15. aprillil uksed avas, teenindas kliente neli töötajat. Nüüd on neid juba 11 ja otsitakse juurdegi.
Loe edasi
Uudised
Juulist jõustub uus kord, kuidas alaealisi tööle vormistada
Lugeja küsib: Kuulsin, et alaealise töölevõtmise nõusoleku taotlemise kord muutus. Plaanin juulis oma 13aastase sugulase tööle võtta ning tekkiski küsimus, kas nõusolek on vajalik ja kuidas nõusoleku taotlemine uue korra järgi käib?
Loe edasi
Uudised
Riigikogu muudab kalapüügireegleid, et ohjeldada lätlastest harrastuspüüdjaid
Riigikogu keskkonnakomisjon saatis tänasele täiskogu istungile lõpphääletuseks kalapüügiseaduse ja keskkonnatasude seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis loob valmisoleku päevapüükide reguleerimiseks, et muuhulgas piirata lätlastest harrastuspüüdjate tegevust.
Loe edasi
Uudised
Eesti kodanike korduvate ID-kaartide taotlemiseks avati e-keskkond
15. juuni hilisõhtul võttis Politsei- ja Piirivalveamet kasutusele uue e-keskkonna Eesti kodanike korduvate ID-kaartide taotlemiseks. Samuti saab uues keskkonnas taotleda ID-kaarti alaealisele lapsele, kellele ei ole varem dokumenti antud.
Loe edasi
Uudised
DROONIVIDEO: Inimesed hülgasid saare ja loodus võttis võimust
Hiinas väikesel Shengshani saarel asuv Houtouwan on nagu imedemaa – kunagine aktiivne kaluriküla hakkas 1990-ndatel elanikest tühjaks jooksma ja nüüd on loodus majad enda alla matnud.
Loe edasi
Uudised
Neeme uhkuseks on külapood ja -rahvas
Külapoodi asutades pani Tõnu Vaher oma paberitesse kirja mõtte, et sellest võiks kujuneda külaelu keskus.
Loe edasi
Uudised
Kuidas kaitsta oma vara üleujutuste eest?
Tugevad vihmahood on toonud kaasa mitmeid üleujutusi, seekord on vihm ja äike liiga teinud pigem hoonetele.
Loe edasi
Uudised
Nende nippide abil valmib grilliroogade kuningas – suus sulav steik
Kahtlemata on kõikide lihasõprade leksikonis tuttav sõna steik, mille all peetakse silmas mehist lihalõiku veiselihast. Kindel on aga see, et hõrgu ning mahlase steigi võib valmistada ka sealihast.
Loe edasi
Uudised
Soojad ilmad tulevad koos kurguvaluga
Arvatakse, et suvel jäävad puhkusele ka haigused. Tegelikult hakkavad mõned neist, eriti just ägedad kurgupõletikud ja kõhuviirused, hoopis kergemini külge kui talvel.
Loe edasi
Uudised
Vastseliina piiskopilinnuse lugu jutustavad ka surnud
Märtsis tuli Vana-Vastseliinas palverändurite maja ehitamisel päevavalgele ühishaud, millesse maetud inimesed on tapetud erakordselt julmalt. See on üsna haruldane leid.
Loe edasi
Uudised
OSTA ÄRA: "Bullerby lastest" maailmakuulsaks saanud talu otsib uut omanikku
Selles Sevedstorpis müüki pandud majas kasvas üles Rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni isa Samuel. Maailmakuulsaks said küla ja talu aga tänu Lindgreni sulest ilmunud "Bullerby lastele".
Loe edasi
Uudised
Seadusi eiravad mootorratturid rikuvad matkaradu ja tõsiste motomeeste mainet
Jõelähtme vallas Kalevi-Liival terrorismiohvrite matmispaigas kõrguvatest liivaluidetest on kujunenud kihutamispaik ekstreemsusi otsivatele mootorratturitele. Korrale kutsuda ei suuda neid keegi.
Loe edasi
Uudised
See lihtne nipp hoiab puugid sinust eemal. Proovi järele!
Raske on leida inimest, kes armastaks puuke. Kuid ometi on need ebameeldivad putukad osake loodusest ning me peame nendega kuidagi koos eksisteerima.
Loe edasi
Uudised
Kalateadlased märgistavad Liivi lahel ja Väinamerel ahvenaid
Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi kalateadlased asuvad Euroopa Liidu merendus- ja kalandusfondi toel Liivi lahel ja Väinamerel ahvenaid märgistama.
Loe edasi
Uudised
Ühistuline piimatööstus jätab Eestisse rohkem jõukust
Maaeluminister Tarmo Tamm ütles, et PRIA ekspertkomisjoni eilne ettepanek toetada uue piimatööstuse rajamisel E-Piima Tootmise projekti on suur samm piimatootjate ühistegevuse kaudu Eesti majanduse elavdamiseks.
Loe edasi
Uudised
Pääsuke aitab poes kodumaisest toorainest valmistatud kvaliteetse toidu üles leida
Eesti kõige tuntum toidumärgis pääsukesemärk on tarbijatele juba ligi kakskümmend aastat andnud väärtuslikku infot tootes kasutatud põhitooraine kodumaise päritolu kohta.
Loe edasi
Uudised
Looduskaitseliste piirangute eest küsis hüvitist üle 5200 metsaomaniku
Tänavu võttis Erametsakeskus Natura hüvitise taotlusi vastu aprillis, hilinemisega sai taotluse esitada kuni 19. maini. Selgunud on esialgsed andmed 2017. aasta taotlusvooru mahtude kohta.
Loe edasi
Uudised
Piimatööstuse suurprojektide hindamiskomisjon tegi ettepaneku toetada E-Piim Tootmine AS projekti
Eile kogunes Tartus PRIA keskuses toetuse abil rajatava ühistulise piimatööstuse suurprojektide hindamise komisjon, et kuulata ära toetuse taotlejate esindajad, analüüsida hindamiskriteeriumide abil kaht esitatud taotlust ja teha PRIAle ettepanek nende paremusjärjestuse kohta.
Loe edasi