Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Uuring: palk suureneb ja toimetulek paraneb, kuid inimeste rahulolematus töötasuga kasvab ikkagi
Vaatamata palkade kasvule ja toimetuleku paranemisele on töötajate rahulolematus oma töötasuga aastaga kasvanud, selgub täna palgainfo agentuuri avaldatud uuringutulemustest.
Loe edasi
Loomakasvatuse üleminekutoetused jõuavad taotlejateni
12. juunil kinnitas PRIA ühikumäärad käesoleva aasta märtsis taotletud loomakasvatuse üleminekutoetuste maksmiseks, lähtudes maaeluministeeriumi eraldatud eelarvest ja nõuetekohastest taotlustest.
Loe edasi
Erametsaliit: puidurafineerimistehase rajamine stabiliseeriks puiduturgu
Eesti Erametsaliit toetab puidurafineerimistehase rajamist Eestisse, kuna paberipuidu töötlemine kodumaal lõpetaks selle puidusordi müügivõimaluste heitliku muutumise. Stabiilsem turg omakorda annaks metsaomanikele kindlustunnet metsas tegutseda ja jätkuvalt metsaomanik olla.
Loe edasi
VAATA: Linnud, loomad ja taimed, mis meile igapäevaelus täiesti tavalised tunduvad, on tegelikult ohtlikud invasiivsed võõrliigid
Euroopa Komisjoni hääletuse tulemusel täiendatakse Euroopa Liidu ühtset ohtlike invasiivsete võõrliikide nimekirja 12 liigiga, mida ei tohi edaspidi importida, transportida, turustada, pidada, paljundada ega loodusesse lasta.
Loe edasi
Miljonid eurooplased kutsuvad üles peatama eluskarja pikamaatransporti
Üle-euroopaline kampaania “Stop the Trucks”, millega toetatakse elusloomade pikamaatranspordi lõpetamist, sai suure toetuse osaliseks ning ületas eesmärgiks seatud miljoni allkirja piiri. Eestist koguti üle 2500 allkirja.
Loe edasi
Võidupühale eelnev tööpäev on kolme tunni võrra lühem
Sel aastal langeb võidupüha, mis on riigipüha, tööpäevale. Võidupühale, 23. juunile eelnevat tööpäeva on tööandja kohustatud lühendama kolme tunni võrra.
Loe edasi
Traktor vajus silovirnalt kummuli, juht jäi kabiini lõksu
19. juunil kell 14.03 teatati häirekeskusele abitus seisundist inimesest Tormas.
Loe edasi
Analüüs: erametsad vajavad 3 miljonit metsataime rohkem
Keskkonnaministeeriumis valmis kultiveerimismaterjali toodangu analüüs ja metsataimede kasutusvajaduse prognoos, mille kohaselt kasutati möödunud aastal metsade uuendamiseks ligi 29 miljonit metsataime, kuid selleks, et metsauuendamiseks taimi piisavas koguses jätkuks, peaks juurde kasvatama 3 miljonit taime.
Loe edasi
Eesti maasikapõldude levinuim haigus on närbumistõbi
Eestis on maasikakasvatuse maht aastate lõikes varieeruv, kuna kohalikule kliimale sobivate ja haiguskindlate sortide valik on piiratud.
Loe edasi
Hiljuti avatud Neeme külapoes käib nii palju kliente, et palgatakse uusi töötajaid
Kui kauplus-kohvik Harjumaal Jõelähtme vallas Neeme külas 15. aprillil uksed avas, teenindas kliente neli töötajat. Nüüd on neid juba 11 ja otsitakse juurdegi.
Loe edasi
Juulist jõustub uus kord, kuidas alaealisi tööle vormistada
Lugeja küsib: Kuulsin, et alaealise töölevõtmise nõusoleku taotlemise kord muutus. Plaanin juulis oma 13aastase sugulase tööle võtta ning tekkiski küsimus, kas nõusolek on vajalik ja kuidas nõusoleku taotlemine uue korra järgi käib?
Loe edasi
Riigikogu muudab kalapüügireegleid, et ohjeldada lätlastest harrastuspüüdjaid
Riigikogu keskkonnakomisjon saatis tänasele täiskogu istungile lõpphääletuseks kalapüügiseaduse ja keskkonnatasude seaduse muutmise seaduse eelnõu, mis loob valmisoleku päevapüükide reguleerimiseks, et muuhulgas piirata lätlastest harrastuspüüdjate tegevust.
Loe edasi
Eesti kodanike korduvate ID-kaartide taotlemiseks avati e-keskkond
15. juuni hilisõhtul võttis Politsei- ja Piirivalveamet kasutusele uue e-keskkonna Eesti kodanike korduvate ID-kaartide taotlemiseks. Samuti saab uues keskkonnas taotleda ID-kaarti alaealisele lapsele, kellele ei ole varem dokumenti antud.
Loe edasi
DROONIVIDEO: Inimesed hülgasid saare ja loodus võttis võimust
Hiinas väikesel Shengshani saarel asuv Houtouwan on nagu imedemaa – kunagine aktiivne kaluriküla hakkas 1990-ndatel elanikest tühjaks jooksma ja nüüd on loodus majad enda alla matnud.
Loe edasi
Kuidas kaitsta oma vara üleujutuste eest?
Tugevad vihmahood on toonud kaasa mitmeid üleujutusi, seekord on vihm ja äike liiga teinud pigem hoonetele.
Loe edasi
Nende nippide abil valmib grilliroogade kuningas – suus sulav steik
Kahtlemata on kõikide lihasõprade leksikonis tuttav sõna steik, mille all peetakse silmas mehist lihalõiku veiselihast. Kindel on aga see, et hõrgu ning mahlase steigi võib valmistada ka sealihast.
Loe edasi
Uudised
Soojad ilmad tulevad koos kurguvaluga
Arvatakse, et suvel jäävad puhkusele ka haigused. Tegelikult hakkavad mõned neist, eriti just ägedad kurgupõletikud ja kõhuviirused, hoopis kergemini külge kui talvel.
Loe edasi
Uudised
Vastseliina piiskopilinnuse lugu jutustavad ka surnud
Märtsis tuli Vana-Vastseliinas palverändurite maja ehitamisel päevavalgele ühishaud, millesse maetud inimesed on tapetud erakordselt julmalt. See on üsna haruldane leid.
Loe edasi
Uudised
OSTA ÄRA: "Bullerby lastest" maailmakuulsaks saanud talu otsib uut omanikku
Selles Sevedstorpis müüki pandud majas kasvas üles Rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni isa Samuel. Maailmakuulsaks said küla ja talu aga tänu Lindgreni sulest ilmunud "Bullerby lastele".
Loe edasi
Uudised
Seadusi eiravad mootorratturid rikuvad matkaradu ja tõsiste motomeeste mainet
Jõelähtme vallas Kalevi-Liival terrorismiohvrite matmispaigas kõrguvatest liivaluidetest on kujunenud kihutamispaik ekstreemsusi otsivatele mootorratturitele. Korrale kutsuda ei suuda neid keegi.
Loe edasi
Uudised
See lihtne nipp hoiab puugid sinust eemal. Proovi järele!
Raske on leida inimest, kes armastaks puuke. Kuid ometi on need ebameeldivad putukad osake loodusest ning me peame nendega kuidagi koos eksisteerima.
Loe edasi
Uudised
Kalateadlased märgistavad Liivi lahel ja Väinamerel ahvenaid
Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi kalateadlased asuvad Euroopa Liidu merendus- ja kalandusfondi toel Liivi lahel ja Väinamerel ahvenaid märgistama.
Loe edasi
Uudised
Ühistuline piimatööstus jätab Eestisse rohkem jõukust
Maaeluminister Tarmo Tamm ütles, et PRIA ekspertkomisjoni eilne ettepanek toetada uue piimatööstuse rajamisel E-Piima Tootmise projekti on suur samm piimatootjate ühistegevuse kaudu Eesti majanduse elavdamiseks.
Loe edasi
Uudised
Pääsuke aitab poes kodumaisest toorainest valmistatud kvaliteetse toidu üles leida
Eesti kõige tuntum toidumärgis pääsukesemärk on tarbijatele juba ligi kakskümmend aastat andnud väärtuslikku infot tootes kasutatud põhitooraine kodumaise päritolu kohta.
Loe edasi
Uudised
Looduskaitseliste piirangute eest küsis hüvitist üle 5200 metsaomaniku
Tänavu võttis Erametsakeskus Natura hüvitise taotlusi vastu aprillis, hilinemisega sai taotluse esitada kuni 19. maini. Selgunud on esialgsed andmed 2017. aasta taotlusvooru mahtude kohta.
Loe edasi
Uudised
Piimatööstuse suurprojektide hindamiskomisjon tegi ettepaneku toetada E-Piim Tootmine AS projekti
Eile kogunes Tartus PRIA keskuses toetuse abil rajatava ühistulise piimatööstuse suurprojektide hindamise komisjon, et kuulata ära toetuse taotlejate esindajad, analüüsida hindamiskriteeriumide abil kaht esitatud taotlust ja teha PRIAle ettepanek nende paremusjärjestuse kohta.
Loe edasi
Uudised
Harjumaal vajus lehm kraavi, vaja läks päästjate abi
Eile, 25. mail kell 17.23 teatati päästeameti Põhja päästekeskusele, et Kose vallas Võlle külas on lehm kraavi vajunud ja ei saa sealt välja.
Loe edasi
Uudised
Kalevi-Liiva terroriohvrite memoriaalil ringi paarutanud tsiklimehed: kust me pidime teadma, et ei tohi?!
Juunikuu teisel laupäeval toimub Harjumaal Jõelähtmes valla üks suve suurimaid spordivõistlusi, mille ettevalmistamine on tänu üleannetutele enduromeestele korraldajate jaoks tõsine katsumus.
Loe edasi
Uudised
Jahimehed lisasid jahinduse heale tavale maaomandit puudutavad sätted
25. mail toimunud Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) üldkoosolekul otsustasid jahimehed täiendada Eesti jahinduse head tava kahe maaomandit puudutava sättega.
Loe edasi
Uudised
Hooajatöödel võib tunnipalgana teenida kuni 15 eurot
Hooajaliste tööpakkumiste arv kerkinud rekordtasemele, kasvades eelmise aastaga võrreldes I kvartalis 22,8%. Tunnipalka pakuvad tööandjad tänavu hooajatöödel alates 2,80 eurost kuni 15 euroni.
Loe edasi
Uudised
Eesti Erametsaliit ja Erametsakeskus otsivad parimaid metsamajandajaid
Täna kuulutas Eesti Erametsaliit koostöös Erametsakeskusega välja konkursi parima metsamajandaja leidmiseks. Tublimaid osalejaid autasustatakse 12. augustil Raplamaal toimuval kogu pere metsapäeval.
Loe edasi
Uudised
Täna koguneb piimatööstuse suurprojektide hindamiskomisjon
25. mail tuleb Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) keskuses Tartus kokku piimatööstuse suurprojekti toetustaotluste hindamiskomisjon, mille ülesanne on teha PRIAle ettepanek projektide paremusjärjestuse kohta.
Loe edasi
Uudised
Sõidueksameid iseloomustavad pikad järjekorrad ja läbikukkumised
Maanteeamet on selle aasta esimese nelja kuuga vastu võtnud 10 902 sõidueksamit, mis on 358 eksamit rohkem kui eelmisel aastal samal perioodi.
Loe edasi
Uudised
Kultuuripreemia laureaadid protesteerivad Keila sundliitmise vastu
Põhjendamatu sundliitmise vastu seisva Keila linna kultuuripreemia laureaadid saatsid peaminister Jüri Ratasele pöördumise, milles kutsuvad teda seisma näoga rahva poole. Kirjale on alla kirjutanud 39 laureaati.
Loe edasi
Uudised
Igal aastal sama jama: karulaugu asemel süüakse mürgist piibelehte
"Taas on põhjust jagada postitust, mille eesmärgiks on meelde tuletada, et enne kui uue rohelise lehe suhu pistate, veenduge, et teate, millega tegu," kirjutatake terviseameti Facebooki lehel.
Loe edasi
Uudised
Pomerants: Soome lahe lõhe tuleb sõbralikult ära jagada
Eile hommikul külastas keskkonnaminister Marko Pomerants Helsingit, kus kohtus Soome põllumajanduse ja metsanduse ministri Jari Leppäga ning Soome parlamendi metsandus- ja põllumajanduskomitee liikmetega.
Loe edasi
Uudised
Uskumatu! Kümnendik eestimaalastest ei korista oma kodu mitte kunagi
Hiljuti läbi viidud uuringust selgus, et 5% Eesti elanikest koristavad oma kodu vaid kord aastas ning tervelt kümnendik inimestest ei tee seda mitte kunagi.
Loe edasi
Uudised
„Lööme külad lille“ kutsub Lahemaa külade hooneid ilusaks värvima
Keskkonnaameti, Kuusalu ja Vihula valdade koostöös sündis Eesti Vabariik 100 kingitus „Lööme külad lille“ ehk kohalike külade värvikampaania, mille käigus kutsutakse kohalikke elanikke oma kodusid kauniks värvima.
Loe edasi
Uudised
EV 100 tammikusse Tamsalus istutatakse esimesed puud
Homme, 25. mail kell 12 istutatakse Eesti riigi 100. sünnipäeva puhul rajatavasse esindusparki Tamsalus esimesed tammed. Riigi esindustammik saab valmis 2018. aastaks.
Loe edasi
Uudised
Lähipäevil sajab küll hoo- ja äikesevihma, kuid tuleoht metsades on endiselt väga suur
Kolmapäeval (24.05.) madalrõhkkond nõrgeneb, aga koondub Peipsi taha ja selle vahetus läheduses on meil hoovihma võimalus ikka suur, Kagu-Eestis pole päeval ka äike välistatud.
Loe edasi
Uudised
Juunist on väetistel ja taimekaitsevahenditel uus ohumärgistus
1. juunist 2017 lõppeb üleminekuaeg uuele ühtse klassifitseerimise, märgistamise ja pakendamise (CLP) määrusele. Sellest ajast peab väetise ja taimekaitsevahendite ning teiste võimalikku ohtu põhjustavate kemikaalide pakenditel olema kasutusel ainult uus märgistus.
Loe edasi
Uudised
Peipsi järvel toimuvad järjekordsed nakkevõrkude koristustalgud
Keskkonnainspektsiooni korraldusel algasid täna järjekordsed Peipsi järve koristustalgud, mille käigus eemaldatakse järvest sinna triivima jäänud ja veekogu risustavaid nakkevõrke.
Loe edasi
Uudised
Riigikontroll Rail Balticust: riikidevahelises kokkuleppes pole selgelt välja toodud, kui suur rahaline kohustus riigile võetakse
Riigikontrolör Alar Karis edastas täna Riigikogu liikmetele ülevaate, mis käsitleb parlamendis ratifitseerimisel olevat Eesti, Leedu ja Läti vahel sõlmitud Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkulepet.
Loe edasi
Uudised
LOO JÄLGEDES: Riik eraldab ujumise algõpetuseks viis korda rohkem raha, enamik lapsi saab ujumise selgeks
Möödunud aasta aprillis kirjutas Maaleht sellest, et riik ei anna raha ja lapsed ei õpi ujuma. Ujumise algõpetus on koolides küll kohustuslik, kuid riigieelarvest eraldatakse selleks nii vähe raha, et enamik lapsi ujumist selgeks ei saa.
Loe edasi
Uudised
Võrumaa ettevõtlusarengu 50 ettepanekut minister Mihhail Korbile
Riigihalduse minister Mihhail Korb saatis märtsis Eesti omavalitsustele ja arendusorganisatsioonidele kirja küsimusega, millised on ettevõtlustakistused ja kuidas ettevõtlust edendada piirkondades. Võrumaa omavalitsused, ettevõtted ja arendusorganisatsioonid kaardistasid Võrumaa ettevõtlustakistused, panid kirja lahendused ning saatsid ministrile üle 50 konkreetse ettepaneku.
Loe edasi
Uudised
Minister Tamm Maltal: põllumajanduspoliitikal on oluline osa kliimamuutustega toimetulekus
„Esmatähtis on tagada ühise põllumajanduspoliitika ajakohasus ning praeguste väljakutsetega tegelemine, kindlasti tuleb meil suurendada põllumajanduspoliitika panust kliimamuutustega toimetulekuks“, sõnas maaeluminister Tarmo Tamm 21.-23. mail toimunud Euroopa Liidu põllumajandusministrite mitteametlikul kohtumisel Maltal.
Loe edasi
Uudised
Ornitoloogiaühing kutsub kaldapääsukeste kolooniaid kaardistama
Eesti Ornitoloogiaühing (EOÜ) kutsub kõiki linnuhuvilisi sel pesitsushooajal märkama ja kaardistama kaldajärsakutes ja karjääride nõlvades pesitsevaid kaldapääsukesi. Selleks on avatud veebirakendus www.eoy.ee/riparia, kuhu saab kirja panna liigi pesitsusvaatlused ja täpsemad andmed koloonia kohta.
Loe edasi
Uudised
Neli võimalust, kuidas suvilasse kaablivaba internetiühendus tekitada
Ilmad lähevad üha soojemaks ning suvi on kohe saabumas. Pool aastat talvitunud suvilad saavad kevadel ja suvel uue hingamise, kui järjest rohkem inimesi linnast maale kolib. Mida aga teha, kui metsa või randa kaabliga internet ei ulatu?
Loe edasi
Uudised
Rainer Vakra erametsaliidule: metsaseaduse arutamisel ei ole mängus poliitikute isiklikud huvid
„Eesti metsa kaitsmine ja selle tuleviku eest seismine on osa meie ühisest olemisest ja identiteedist ning kõike muud kui päevapoliitika,“ ütles sotsiaademokraadist Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra.
Loe edasi
Uudised
Vaata, millised haigused viivad hauda kõige rohkem eestimaalasi
Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri andmetel oli Eestis eelmisel aastal 15 276 surmajuhtu, mida on 0,4 protsenti vähem kui aasta varem. Üle poole kõikidest surmadest – 8006, oli põhjustatud vereringeelundite haigustest, mis viisid meie seast 3253 meest ja 4753 naist.
Loe edasi
Uudised
Neljapäeva toob hoovihma, laupäev 24-kraadise õhusooja
Kolmapäeval (24.05.) madalrõhulohk küll kaugeneb, kuid on ikka takistuseks kõrgrõhkkonna tugevnemisele ning seetõttu kohatiste sajuhoogude võimalus püsib.
Loe edasi
Uudised
Pikaajaline tõrjetöö on edukas: karuputke võõrliike näeb Eestis üha vähem
Tänavu tehakse Sosnovski ja hiid-karuputke kolooniate tõrjet 2297 hektaril, kuid aasta-aastalt kasvab ka praktiliselt hävinud ja üksikute putketaimedega kolooniate hulk.
Loe edasi
Uudised
RMK kuulutab välja konkursi juhatuse esimehe ametikohale
Seoses praeguse juhatuse esimehe Aigar Kallase viieaastase ametiaja lõppemisega kuulutab RMK nõukogu välja konkursi juhatuse esimehe ametikohale.
Loe edasi
Uudised
Koha looduslikuks taastootmiseks paigutati Pärnu lahte kunstkoelmud
Koha on Pärnu lahe üheks tähtsaimaks tööndus- ja harrastuspüügi kalaks, kuid looduslikud kudetingimused on seal piiratud. Selle toetamiseks paigutati ka sel aastal TÜ Eesti Mereinstituudi abiga Pärnu lahte kunstkoelmud ja jälgitakse nende kasutamise efektiivsust.
Loe edasi
Uudised
Lõppes kevadine metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine Venemaaga piirnevatel aladel
Veterinaar- ja toiduamet lõpetas laupäeval kevadise rebaste ja kährikute suukaudse marutaudivastase vaktsineerimise riigipiiri aladel.
Loe edasi
Uudised
Vaata, kas sina oled veebipettuste eest kaitstud?
Me võime arvata, et tänaseks teavad kõik, kuidas end veebipettuste eest kaitsta, kuid tegelikkuses see pole nii. Tehnoloogiad ja petturite võtted arenevad pidevalt.
Loe edasi
Uudised
Kas autojuhina töötav inimene võib töö ajal autos suitsetada?
Lugeja küsib: Töötan autojuhina ja mul on küsimus - kas autojuhi kabiinis võib suitsetada?
Loe edasi
Uudised
Farmerid blokeerisid protesti märgiks juurdepääsu supermarketite ladudele
Peaaegu 300 farmerit üle kogu Norra parkisid möödunud reede hommikul alates kella kuuest kolmeks tunniks oma traktorid ristmikele niiviisi, et varustajad ei pääsenud supermarketi laohoonetele ligi.
Loe edasi
Uudised
Vabaõhumuuseum teeb ettevalmistusi nõukogudeaegse kolhoosimaja ehitamiseks
Täna täitub 60 aastat Eesti Vabaõhumuuseumi asutamisest. Juubelihooaja puhul on Pulga talus avatud näitus “Maja tuleb muuseumisse” ning koostöös Menu kirjastusega ilmunud kokaraamat “Eesti vana aja söök ja köök”. 2018. aastal asub Eesti Vabaõhumuuseum laiendama oma ekspositsiooni ja ehitama nõukogudeaegset kolhoosimaja.
Loe edasi
Uudised
Päästeamet tuletab meelde: praegu on tuleohtlik aeg
Ees ootab kuiv ja soe nädalalõpp ning päästeamet juhib veel kord tähelepanu sellele, et alates 14. aprillist on kogu riigis välja kuulutatud tuleohtlik aeg.
Loe edasi
Uudised
Kalamajja rajatakse esimene avaliku ühispeenar
21. mail toimub Kalamaja päevade raames kevadkülvi päev. Kohalikud elanikud on oodatud külvama ja istutama taimi Kalamaja esimesele avalikule ühispeenrale.
Loe edasi
Uudised
Sündmuste TOP 10: Vaata, kuhu sel nädalavahetusel Eestis minna
Sel nädalavahetusel toimuvad üle Eesti paljud põnevad laadad, kultuurisündmused ja spordivõistlused. EASi Turismiarenduskeskus koostas valiku kümnest üle Eesti toimuvast põnevamast üritusest, mida sel nädalavahetusel külastada.
Loe edasi
Uudised
Grillihooaja ABC: kuidas valmistada ideaalset liha
Selle kevade rekordsoe nädalavahetus on viimaks ometi silmapiiril, mistõttu on sobiv aeg teritada grillivardad ja kuulutada grillihooaeg avatuks.
Loe edasi
Uudised
Maainimesed, olge valvsad! Liikvel on vanametalliga kauplevad kelmid
Sotsiaaltöötaja ja politsei kiire sekkumine päästis suure tõenäosusega eile ühe Jõgevamaa inimese vanametalliga kauplevate kelmide ohvriks langemisest.
Loe edasi
Uudised
Toidu raiskamine: kaotsi läheb miljoneid tonne
Euroopa Liidus läheb igal aastal hinnanguliselt raisku 88 miljonit tonni toitu. Ühe inimese kohta teeb see 173 kilo.
Loe edasi
Uudised
Miks tuleb suvilate kindlustamisel maksta rohkem kui elumajade eest? Vaata!
Üldiselt kehtivad suvilate kindlustamisel tavapärased reeglid. Küll aga võivad kahjude tekkimise riskid olla suuremad, kuna inimesed ei ole suvilates pidevalt kohal ega asu kohe probleeme lahendama.
Loe edasi
Uudised
Vabaerakonna avalik pöördumine: ka saja aasta pärast kasvagu Eestis 80-aastased kuusikud
Vabaerakonna juhatus kutsub peaministrit ja keskkonnaministrit arvestama Eesti ühiskonnas välja kujunenud teravat avalikku vastasseisuga intensiivse metsamajanduse suhtes ja kuulama ekspertide hoiatusi metsade elurikkuse vähenemise ja puiduvaru pikaajaliselt jätkusuutmatu kasutamise suhtes, ning Eesti kui loodussäästliku riigi maine potentsiaalset kahjustamisohtu.
Loe edasi
Uudised
Orav ronis viienda korruse korterisse ja keeldus sealt lahkumast
Eile kell 15.40 teatati, et Tallinnas Mustamäel Kadaka teel on orav roninud läbi avatud akna kortermaja ühte viienda korruse korterisse ning keeldub sealt lahkumast.
Loe edasi
Uudised
Valitsus sai õiguse peatada metsaraie
Parlamendi keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra (SDE) tunnustas komisjoni metsaseaduse muudatuste asjaliku ja vastutustundliku arutamise eest, mis karmistas eelnõu varasemat sõnastust Eesti metsa kaitsmise ja hoidmise suunas.
Loe edasi
Uudised
Keskkonnakomisjon toetas täieliku raierahu kehtestamist loomade sigimisperioodil
Riigikogu keskkonnakomisjon toetas põhimõtet, et metsa uuendusraie tuleks keelustada loomade sigimisperioodil loomastiku ja ökoloogilise mitmekesisuse kaitseks.
Loe edasi
Uudised
Uuring: Eestimaalased tunnevad end remonditöödes koduselt
Eestis elavad inimesed tunnevad end mugavalt kodustes remonditöödes, eelistades mitmeid töid ise teha, näitab ehitusmaterjalitootja Sakret küsitlus.
Loe edasi
Uudised
Taimekaitsevahendit Vertimec 018 EC võib sel aastal avamaal kasutada erandkorras
Põllumajandusamet väljastas eriloa taimekaitsevahendi Vertimec 018 EC piiratud ja kontrollitud kasutuseks avamaa maasikal, avamaa kurgil ja avamaa rullkõrvitsal.
Loe edasi
Uudised
Üle kolmandiku omavalitsustest toetas valitsuse poolt tehtud ühinemisettepanekut
Veebruaris tegi valitsus ühinemisettepaneku kõikidele omavalitsustele, kes aasta alguseks ei täitnud haldusreformi 5000 elaniku kriteeriumi. Ettepanek puudutas 104 omavalitsust, kellest ettepanekuga nõustus 39 ja ei nõustunud 65 omavalitsust.
Loe edasi
Uudised
PRIA palub põllumeestel pindalatoetuste taotlemisega kiirustada
Pindalatoetuste taotluste esitamise põhiperiood kestab 22. maini, kuid 16. mai südaööks oli PRIAsse laekunud vaid pisut rohkem kui kolmandik eeldatavast taotluste hulgast. "Soovitame oma klientidel esitada taotlus esimesel võimalusel," palub PRIA.
Loe edasi
Uudised
Näpunäiteid, kuidas vasikaid automaatsöötjast võõrutada
Automaatsed vasikate söötmissüsteemid on olnud turul juba üsna pikalt ning nende populaarsus liikunud tõusvas joones.
Loe edasi
Uudised
Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks külvati 134 rukkipõldu
Põllumehed on kirja pannud 134 rukkipõldu, millelt on tänavu sügisel kavas lõigata saak Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva auks korraldatava aktsiooni “100 rukkipõldu ja miljon juubelileiba Eestile!” raames.
Loe edasi
Uudised
Liigirikkaim linnutorn oli tänavu Haapsalus
Laupäeval 13. mail toimus tornide linnuvaatluspäev, mil linnuvaatlejad selgitasid välja linnurikkaima vaatlustorni. 20 linnutorni konkurentsis võitis tänavu Haapsalu linnutorn, kus kohati 79 linnuliiki. Ühtekokku kuuldi-nähti 159 liiki linde.
Loe edasi
Uudised
RETSEPT: Vahemerehõngulised pancetta-tartaletid toorsuitsupeekoniga
Kokaraamatute autor Lia Virkus soovitab tervitada alanud piknikuhooaega pancetta-tartalettidega, mille täidise krooniks itaaliapärane toorsuitsupeekon, seltsiliseks helde käega kevadrohelist ja nagu Itaalias kombeks – juustu, juustu ja veel kord juustu.
Loe edasi
Uudised
Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia pälvis Agu Leivits
Keskkonnaminister Marko Pomerants andis täna botaanikaaias looduskaitsekuud avades selleaastasele laureaadile, pikaaegsele looduse uurijale ja kaitsjale, loomaökoloog Agu Leivitsale, üle Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia koos looduskaitse kuldmärgiga. Preemia suurus on 5000 eurot.
Loe edasi
Uudised
Kas ehitusplatsil ohutuse tagamiseks peab tööandja lisaks juhendamisele veel midagi tegema?
Lugeja küsib: "Töötame ehitusel ja tööjuht käskis panna ehitusplatsil üles fassaaditellingud. Meile tehti põgus ohutusalane juhendamine, näidati ohutusjuhendit ning veerand tundi räägiti ohutusabinõudest. Andsime allkirjad, aga ma pole kindel, et sellise juhendamisega kõik räägitu ja loetu meelde jäi.
Loe edasi
Uudised
Liivi lahel kontrollitakse kalapüüginõuete täitmist, jälgitakse veeliiklust ja mereohutust
Keskkonnainspektsioon ning politsei- ja piirivalveamet korraldavad sel teisipäeval ja kolmapäeval Liivi lahel järjekordse ühisoperatsiooni, mille käigus kontrollitakse kalapüüginõuete täitmist, eelkõige püüniste vahekaugusi ja mõrrasilma suurust. Lisaks jälgitakse veeliiklust ja üldist mereohutust.
Loe edasi
Uudised
Politsei toob sel nädalal fookusesse merepääste
20. mail tähistatakse Euroopa merepäeva, millega juhitakse tähelepanu merede ja ookeanide olulisusele meie igapäevaelus.
Loe edasi
Uudised
Töölepinguseadus annab lapsevanemale puhkuse aja valimisel eelise
15. mail tähistatakse rahvusvahelist perepäeva, mis on tänavu pühendatud töö- ja pereelu ühildamisele. Sestap tuletab tööinspektsioon meelde töölepingu seadusega lapsevanematele tagatud õigused puhkuse võtmisel.
Loe edasi
Uudised
Ilmateenistus: kevadiselt soe ilm saabub Eestisse reedel
Teisipäevaks (16.05.) vahetub õhumass üürikeseks jahedama vastu.
Loe edasi
Uudised
PEIDETUD PÄRLID: Viis saladuslikku Eestimaa lossi, kuhu nüüd saab sisse piiluda
EASi Turismiarenduskeskus pani kokku nimekirja viiest vähemtuntud kaunist mõisa- ja lossihoonest üle Eesti, mis on huvilistele oma uksed avanud ja mida sel suvel tasub külastada.
Loe edasi
Uudised
Jäädvusta ja jaga! Algab vana maja fotokonkurss
Vanaajamaja kutsub neljandat aastat foto- ja vanade majade huvilisi jäädvustama ja jagama emotsioone, mida pakuvad Eesti maapiirkondadele iseloomulikud vanad hooned.
Loe edasi