Ain Alvela
Metsalehe vastutav toimetaja
Erametsaliit peab säästlikku metsamajandamist väga tähtsaks
Eesti Erametsaliit, mille liikmete omandis on rohkem kui veerand Eesti erametsamaast, pidas 21. aprillil Tartus volinike koosolekut.
Loe edasi
Päevateema
Poolte kinnistute piirid kulgevad kaardil valesti
Maa-ameti kaardirakendustele kantud katastriüksuste piirid ei pruugi klappida looduses olevatega, kuna maareformi algusaastatel kanti suur osa piire katastrikaardile vaid vanu kaarte pliiatsiga ümber joonistades.
Loe edasi
Metsaleht
Inimene otsustab, robot teeb valmis
Läinud nädalal Tartus toimunud Eesti Metsaseltsi iga-aastasel metsanduse visioonikonverentsil maaliti küll rohkelt kohati ulmelisigi tulevikupilte, ent neist kõige tagasihoidlikumategi elluviimiseks on tarvis leida osapoolte ühisosa, mida napib.
Loe edasi
Metsaleht
Metsanduse tulevikku kujundades peame üksteisest aru saama
Presidendi majandusnõunik Heido Vitsur on seda meelt, et debatt metsanduses küll toimub, aga osapooled ei saa tihtilugu teineteisest aru.
Loe edasi
Metsaleht
Eesti metsad on valdavalt parimas kasvueas
Tänasel Tartus toimuval metsanduse visioonikonverentsil statistilise metsainventuuri (SMI) värsketest andmetest ülevaadet andes ütles Keskkonnaagentuuri juhtivspetsialist Allan Sims, et metsa pindala suurenemine on statistiliselt usaldusväärne.
Loe edasi
Metsaleht
Metsamasinad muutuvad järjest iseseisvamaks
Metsanduse visioonikonverentsil rääkis puidutööstuse innovatsioonilahendustega tegeleva OÜ Deskis juhataja Pille Kaas, et infotehnoloogia areng, ka metsanduse valdkonnas, on väga kiire, isegi kiirem, kui arvata oskame.
Loe edasi
Metsaleht
Säästev metsandus jääb aastakümneteks päevakorda
Tartu Ülikooli looduskaitsebioloogia juhtivteadur Asko Lõhmus märkis tänasel metsanduse visioonikonverentsil, et tuleviku uurimiseks on maailmas välja töötatud spetsiaalsed tehnikad, sh ka metsanduse visioonide uurimiseks.
Loe edasi
Metsaleht
Z-generatsioon valmistub tööturgu vallutama
Metsanduse valdkonna oskusi ja tööjõuvajadusi aastal 2037 tutvustasid konverentsil SA Kutsekoda OSKA raporti koostajad Eve Kitt ja Rain Leoma.
Loe edasi
Metsaleht
Kahekümne aasta pärast kannab keskkonnaminister "puusärki"
Täna Tartus toimuval metsanduse visioonikonverentsil arutletakse peateemana Eesti metsa kui meie suurima rikkuse ja metsamajanduse kui ühe tähtsaima majandusvaldkonna tuleviku üle ning seatakse sihte, kuidas tänased otsused mõjutavad meie metsade kestvust ka 20 ja 2x20 aasta pärast.
Loe edasi
Metsaleht
Vastsed tehased suurendavad puidutööstuse toormevajadust
Uute, puitu moel või teisel toorainena kasutavate tehaste rajamisega Eestisse kerkib loomuldasa küsimus, kuivõrd ohtlik on see meie metsade kestvusele ja kust hakkab edaspidi tulema nende tehaste tooraine.
Loe edasi
Metsaleht
Metsakaja
Esimene kohtumine avalike infoürituste sarjas Suure Emajõe piirkonda planeeritava puidurafineerimistehase asjus oli 12. aprillil. Poola tammepuu nimega Józef sai 2017. aasta Euroopa puu tiitli. Riigikogu täiskogu istungil toimus metsandusarutelu “Kus on metsas tasakaal”.
Loe edasi
Metsaleht
Tselluloosiekspert: Eesti puidust saab hea paberi
Eestisse ligemale miljard eurot maksma minevat puidutööstust kavandav Est-for Invest soovib palgata maailmatasemel tselluloositootmise asjatundjat Daniel Paalssonit, kes omal ajal nõustas ka Estonian Celli tehase rajamist.
Loe edasi
Metsaleht
FOTOD: Eestimaalane on kodumaise linnuliha usku
Praegu, tervisliku toitumise ajastul ülistatakse taevani kanaliha, tegelikult üldse linnuliha tarbimist, sest kanalihas on vähe rasva ja palju kasulikke valke.
Loe edasi
Uudised
Paldiski endine biodiislitehas muutub vedelkütuste terminaliks
Ettevõte Baltic Oil Service omandas kolme miljoni euro eest Paldiski Lõunasadamas asuva, juba 2010. aastal pankrotti läinud biokütusetehase, et laiendada naabruses asuvat mahutiparki.
Loe edasi
Tehnika
Tänavused traktoriuudised levivad Maamessi kaudu
Nagu ikka, seisavad ka tänavusel Maamessil aukohal uued traktorid, mõni ka säärane, mida siinmail pole varem nähtudki.
Loe edasi
Tehnika
ABB Eesti legendaarne juht siirdub pensionile
Veerandsada aastat Eesti tööstuse tippjuhtide seas üks käilakujusid olnud, siinset ja kogu Balti riikide ABB tootmisüksust juhtinud Bo Henriksson otsustab pensionile jääda.
Loe edasi
Metsaleht
Kodulähedane mets ühendab Küttide peres põlvkondi
Esivanemate poolt hinge istutatud metsaarmastus lõõmab Meelis Küti hinges suure leegina, ja kõik, kes temaga kokku puutuvad, saavad sellest osa, ilma et nad seda ise esiti taipavadki.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Riik soovib planeeringute peremeheks
Planeerimine kuulub selliste tegevuste hulka, millest inimene, kel sellega otsest pistmist pole, suuremat aru ei saa ja ega see teda huvitagi.
Loe edasi
Uudised
R.I.P. demokraatlik planeerimine Eestis (1995–2015)
Tunamullu muudetud planeerimisseadus kaotab demokraatial põhineva, iga kodanikku kaasava planeerimisprotsessi ning kehtestab senise kaasava planeerimise asemel teavitava planeerimise, mida sisuliselt ei saagi vaidlustada.
Loe edasi
Uudised
Viljandi haiglas disainitakse meditsiini
Eesti tervisetehnoloogiate klaster Connected Health kutsub tehnoloogia-, disaini- ja ettevõtlusinimesi väljasõidule Mulgimaa pealinna, et sealsete patsientide ja tervishoiupraktikute vajadustele vastavaid uuenduslikke lahendusi välja mõelda ja testida.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti euroliidu eesistumine farmeri tanumale pudrumägesid ei kuhja
Juulis võtab Eesti Maltalt üle Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise teatepulga, aga ametnikud tunnistavad, et mingit n-ö oma asja meil selle poolaasta jooksul vaevalt õnnestub ajada.
Loe edasi
Maamajandus
Aprill! Vasikaga bussi... ja kus siin WC on?
Lux Expressi staažikad bussijuhid meenutavad oma töös üsnagi tihti ettetulevaid vahvaid ja naljakaid lugusid, millest mõnigi jääb meelde pikkadeks aastateks.
Loe edasi
Maamajandus
Elektrilevi avaldas uue võrguteenuse hinnakirja
Alates 1. juulist kehtima hakkava uue hinnakirja kohaselt väheneb võrguteenuse hind koduklientidele keskmiselt neli ja ettevõtetele keskmiselt kaheksa protsenti.
Loe edasi
Maamajandus
Vesilennuki tänavale ehitatakse euroliidu IT-agentuuri peakorter
29. märtsil allkirjastasid Riigi Kinnisvara AS ja Fund Ehitus OÜ esindajad Euroopa Liidu IT-agentuuri peakorteri uue hoone ehituslepingu.
Loe edasi
Maamajandus
Puidukiu tehas oleks ka arvestatav elektritootja
Kui traditsiooniline tselluloosi tootmise tehnoloogia on tuntud kui väga energiamahukas tööstusvaldkond, siis nüüd Eestisse planeeritav puidukiu tehas toodab endale vajamineva energia ise ja jääb veel ülegi.
Loe edasi
Maamajandus
Tehnopoli kinos näeb täna õhtul maailmalõppu
Teaduspargi Tehnopol kinos linastub täna õhtul mitmeid auhindu pälvinud Kanada-Prantsusmaa ühistööna valminud linateos „Kõigest maailmalõpp".
Loe edasi
Metsaleht
Metsakaja
Eesti puidutööstusfirma OÜ Combiwood ostis Norra suuruselt teise liistutootja Barkeviki. Soome Loodusvarakeskuse andmeil raiuti Soomes rekordiline maht puitu.
Loe edasi
Metsaleht
Paras aeg puiduerialasid õppima minna
Kui puidukiu tootmise tehas ehk nn puidutööstuse miljardiprojekt teoks saab, siis vajab see paarsada kõrgeltharitud spetsialisti, kellest paljusid praegu Eestis ülepea ei koolitatagi.
Loe edasi
Metsaleht
Investori kannatus ja riiklik edumeelsus
Praegu on käes päevad, mis otsustavad puidurafineerimise tehase saatuse – tuleb see Eestisse või kusagile mujale.
Loe edasi
Metsaleht
Puidukiutehas peab asuma Emajõe ääres
Kui Eestisse üldse kunagi kallis ja võimas puidukiu tootmine rajatakse, siis tehakse see kusagile Tartu ümbrusse Emajõe lähistele.
Loe edasi
Metsaleht
Puidutööstuse lisandväärtus on kasvanud pea kümme korda
Kodumaine puidutööstus on lisaks Eesti majanduse ekspordiveduri rollile ka üks agaramaid tootmisvaldkondi, mis oma toorainele – puidule – lisandväärtust annab.
Loe edasi
Metsaleht
Natura toetuse taotlemine on kui tulu deklareerimine
Natura metsa toetuse voor on tänavu 4.–22. aprillini. Lihtsaim ja kiireim viis taotluse esitamiseks on kasutada e-PRIA portaali.
Loe edasi
Metsaleht
Püüa metsik linn pildile!
Fotokonkurss “Metsik linn” kutsub inimesi märkama ja pildistama linnaloodust.
Loe edasi
Metsaleht
Soome huntidele pannakse kaelarihmad
Soome Loodusvarakeskus alustab huntidele kaelarihmade panekut riigimaadel Kainuus, Pohjois-Karjalas, Pohjois-Savos ja Oulus.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Sotsialismus massidesse? Tänan, ei!
Omand on püha ja puutumatu! Minu kodu on minu kindlus! Meie viimase veerandsajandi elu pärisosa. Põhitõed, mida oleme loomuldasa hakanud kivisse raiutuks pidama. Meie, kes me ju tuleme ajastust, kus miski ei olnud puutumatu, veel vähem püha.
Loe edasi
Päevateema
Riik sirutab üha rohkem kätt eraomandi järele
Maa võõrandatakse või seatakse sellele piirangud enamasti ühiskondlikule huvile viidates, kusjuures pole sisulist vahet, kas tegu on superraudteega või väikeasulas kulgeva kergliiklusteega – maast, teinekord ka kodust tuleb loobuda niikuinii. Ja hinna üle nendel puhkudel suuremat ei vaielda.
Loe edasi
Maamajandus
Müüa soodsalt 14 toorpiimaautomaati
Ühistu Eesti Mahe lõpetas eelmisel aastal pankrotiga. Mahetootmise lõppu see siiski ei tähenda, kuna ökoturule ilmus uus tegija – MTÜ Organic Estonia, kes peab end nüüd tõestama hakkama.
Loe edasi
Maamajandus
Uus trend on osta korter kodust väljumata
Petlike, uduste või tegelikkust hoopis teisiti kuvavate kinnisvarakuulutuste aeg hakkab ka Eestis varsti otsa saama, sest 360 kraadi virtuaalvaadetetehnoloogiad võimaldavad klientidel objektidega detailselt tutvuda kodust väljumata.
Loe edasi
Maamajandus
FSC ootab kommentaare säästva metsanduse nõuetele
Eesti FSC (Forest Stewardship Council, eesti keeles Metsahoolekogu) avalikustas eile, 25. jaanuaril Eesti FSC säästva metsamajandamise standardi esimese versiooni, millele ootab kõigi huviliste kommentaare hiljemalt 25. märtsil.
Loe edasi
Tehnika
SAKSA TRAKTORID: Kevadel jõuab Eestisse võimas Fendt 1000 Vario
Maamessil esitletakse Fendti 1000. seeria traktorit, mille kuni 517 hobujõudu teeb sellest maailma võimsaima standardse traktori, mis on võimeline sõitma kiirusega 60 km/h.
Loe edasi
Tehnika
Kahetised numbrid raiemahu ja juurdekasvu kohta tekitavad segadust
Eestis raiutava metsa ja metsa juurdekasvu kohta leidub kahepidiseid andmeid, mis üksteisele küllaltki vastukäivad ja seetõttu ka lõputuid vaidlusi põhjustavad.
Loe edasi
Tehnika
Õpetlik video sõidukiomanikele - mis juhtub, kui sinu auto armatuurlaual süttib õlikannu tuluke?
Mis juhtub, kui su autol lööb süttima kollane õlikannu tuluke? Kas sõita edasi või jätta auto seisma? Kuidas autos õlitaset kontrollida? Milline mootoriõli su autos on? Kuhu mootoriõli valada?
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Piiritagune metsarikkus kasutusse
Uus metsaseadus peaks suurele protestijate hulgale vaatamata õige pea jõusse astuma. Protestimine piirdus enamalt kuusikute raievanuse vähendamise vastu sõna võtmisega, see aga on metsade kestvuse seisukohalt tegelikult köömes.
Loe edasi
Uudised
Põline metsamees: mets võiks metsa nägu jääda
Lääne-Virumaal elav metsaomanik Lembit Laks kuulub nende väheste sekka, kes pole suuremas vaimustuses metsaseaduse muudatusega kavandatavast raielankide suuruse piirangu kaotamisest.
Loe edasi
Meelelahutus
AK uus stuudiokujundus laseb diktoril lahedalt elada
Uudistesaade “Aktuaalne kaamera” ehk AK on kahtlemata rahvusliku televisiooni nurgakivi.
Loe edasi
Uudised
Elektrilevi langetab võrgutasu, aga kehtestab 0-tarbimisele püsitasu
Peagi peaks konkurentsiamet kinnitama Elektrilevi võrguteenuse hinnamuudatused, mille kohaselt hinna arvestuse tariif langeb, samas kehtestatakse püsitasu neile, kes elektrit ei tarbi või teevad seda vähe.
Loe edasi
Metsaleht
RMK olgu teistele heaks eeskujuks
Arvestades viimastel kuudel avalikkuses maad võtnud metsapoleemikat, on lubamatu riigimetsa majandajate apsakas Karula rahvuspargi maadel.
Loe edasi
Metsaleht
Riigimaksude kerkimine mängib juba taluvuse piiril
Metsa ülestöötamisega tegeleva OÜ Puiduhake.com omanik Erkki Naabel on seda meelt, et riiklik maksupoliitika soosib sahkerdamist ning surub ausaid ettevõtjaid konkurentsist välja.
Loe edasi
Metsaleht
Keila-Joa park saab korda, hakkepuit tuleb pealekauba
Keila vald asub aastaid suurema hoolitsuseta seisnud Keila-Joa mõisa parkmetsa korrastama, esialgu tehakse võsast puhtaks jõe lossipoolne kallas pindalaga kokku umbes 30 hektarit.
Loe edasi
Metsaleht
Ebaõiglus metsaomaniku suhtes soodustab äärmuslikku vastupanu
Kui Rakvere lähistel Rägavere vallas talu pidav Rait Vaher 2007. aastal oma metsast lendorava avastas ja haruldase looma kaitseks vabast tahtest vääriselupaiga teha laskis, ei osanud ta undki näha, et kümne aasta pärast selle tõttu kogu talu haamri alla läheb.
Loe edasi
Metsaleht
Metsakaja
Valitsus otsustas, et Natura erametsatoetust on võimalik käesolevast aastast taotleda ka neil erametsaomanikel, kes aitavad kaasa unikaalsete või ohus olevate loodusväärtuste kaitsmisele ka väljaspool Natura 2000 ala.
Loe edasi
Metsaleht
Karistused keskkonnarikkumiste eest muutuvad üha karmimaks
Keskkonnainspektsiooni eelmise aasta tegevusaruandest selgub, et kuigi rikkumisi pannakse aasta-aastalt kirja järjest vähem, on määratud trahvisumma viimase nelja aastaga kahekordistunud.
Loe edasi
Metsaleht
Hiiumaa tuulepargi äriedu sõltub euroliidu roheenergia statistikakaubanduse käekäigust
Kuigi Nelja Energia Hiiumaa põhjaranniku lähistele kavandatava tuulepargi keskkonnamõjude hinnang midagi negatiivset keskkonnale tuulikute püstitamises ei näe, sõltub äriprojekti edukus sellest, kas enne 2020. aastat jõutakse euroliidu statistikakaubanduse ree peale hüpata.
Loe edasi
Maamajandus
Poolest Eestist saab riigi toel viie aastaga mahemaa
Mahemajanduse programmi käivitamisega täitis valitsus oma esimese saja päeva lubaduse, mille ametisse astudes andis. Kedagi sundkorras mahedaks tegema siiski ei hakata.
Loe edasi
Maamajandus
Riik asub toetama mahe-Eesti arendamist
Valitsus andis läinud neljapäeval oma istungil toetuse maaeluminister Tarmo Tamme ettepanekule käivitada mahemajanduse tervikprogramm.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO: Väike aga tõhus hakkur hekseldab 6,5 tonni puitu tunnis
Arboristid, kes Keila-Joa mõisa juurde kuuluvas parkmetsas hooldusraiet teevad, korraldasid reedel otse tööplatsil kahe puiduhakkruri jõuproovi - üks, millel katsetuse käigus täitus alles esimene töötund ja teine, mis tööd teinud juba pea neli aastat.
Loe edasi
Maamajandus
Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler sootska Evar Riitsaar ei lepi Setomaa poolitamisega
Setomaal ei vaja Evar Riitsaar ega tema elukaaslane Kauksi Ülle eraldi tutvustamist. Mõlemad on tuntud ka laiemalt kui loomeinimesed, mõlemad on setode ja Setomaa, selle kandi ja kultuuri suured austajad ning propageerijad.
Loe edasi
Maamajandus
Metallitööstur Anti Puusepp saab presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi
Tänavu annab president Kersti Kaljulaid teenetemärgi teiste seas ka mitmele (maa)elu edendajale, inimesele, tänu kellele on kohalikul rahval laual leib ja leivakõrvane, silmis sära ja hinges särts, mis mis ka maakohas elada aitab ning rõõmu teeb.
Loe edasi
Maamajandus
Maanteeamet: Belarusid on arvele võetud nagu kord ja kohus
Maalehe järelpärimise peale korraldas maanteeamet analüüsi, selgitamaks välja, kust on pärit 29 mullu esmasena arvele võetud ammuse väljalaskeaastaga Belarus-traktorit.
Loe edasi
Arvamus
Panin tähele
Mujalt Eestisse tulnud inimesed räägivad kahest tähelepanekust, mis neil siin kiiresti silma hakkab.
Loe edasi
Arvamus
Kärgmaja kui ehituskunsti uus suund jõuab Eestist laia maailma
Ehitusega tegelev ettevõtte OÜ Greencube on lisaks sellele, et nende kärgmajade idee pääses Ajujahi TOP 30 hulka nüüd koostöös välisministeeriumi ja Tehnopoliga viimas oma Hexagoni ideed rahvusvahelisele tasandile.
Loe edasi
Arvamus
Veel ühest Tondi kasarmust saab korterelamu
AS-i Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv ettevõte AS Tondi Kvartal ja Tarrest LT OÜ sõlmisid lepingu Tondile Kristiine City´sse ajaloolise kasarmuhoone Marsi 6 rekonstrueerimiseks korterelamuks.
Loe edasi
Arvamus
Kalleim elamispind müüdi mullu 3,25 miljoni euro eest
Maa-amet sai hiljaaegu valmis 2016. aasta kinnisvaraturu statistilise ülevaate, millest nähtub, et kalleim mullu müügiks läinud eluruum maksis 3,25 miljonit eurot.
Loe edasi
Arvamus
Eestisse imbuvad mustalt salapärased Belarusid
Maaleht uuris eelmise aasta põllutraktorite esmaste registrikannete statistikat ja avastas, et lisaks paarikümnele uuele MTZ-traktorile on mullu arvele võetud ligi 30 „esmast“, mille valmistamisaeg jääb paberite järgi aastate taha.
Loe edasi
Arvamus
Kostivere Lihatööstus ei jõudnudki käivituda – pankrot tuli enne kätte
OÜ Kostivere Lihatööstus sai 2014. aastal Jõelähtme vallas valmis tipptehnoloogial põhineva vastse lihakombinaadi koos tapamajaga, aga turg läks nii nässu, et käima seda ei saadudki.
Loe edasi
Arvamus
Pankrotihaldur müüb 15 piimamüügiautomaati ja kaubamärki Eesti Mahe
Pankrotihaldur Katrin Prükk müüb oma kodulehel kolm aastat kasutuses olnud piimaautomaate koguhinnaga 55 000 eurot ja kaubamärki Eesti Mahe, mil hinnaks 10 000 eurot.
Loe edasi
Arvamus
Läinud aasta oli farmeri jaoks raske, aga traktoreid osteti rohkem kui tunamullu
Kui kahel varasemal aastal võeti Eestis uute põllumajandustraktorina arvele kõige rohkem New Hollandi masinaid, siis mullu osutus põllumeeste seas populaarseimaks John Deere´i traktorimark.
Loe edasi
Arvamus
Russalka tamm pürgib Euroopa aasta puu tiitli poole
Tänasest saab iga eestimaalane anda oma hääle, tõstmaks Russalka mälestusmärgi lähistel kasvav pea saja-aastane tamm Euroopa omapäraseima looga puude sekka.
Loe edasi
Arvamus
Kemikaaliseminar tutvustab REACH-määruse mõju ettevõtetele
Täna ja homme toimub Tallinnas rahvusvaheline seminar, mis toob Euroopa Kemikaaliameti ja kümne euroliidu riigi esindajad arutlema kemikaalide käitlemist reguleeriva REACH-määruse üle.
Loe edasi
Arvamus
Keel, kombed ja rahvasterändamine
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte * Vanasõna
Loe edasi
Maamajandus
Läinud aasta ostetuim traktor esindab John Deere’i perekonda
Kui kahel varasemal aastal võeti Eestis uue põllumajandustraktorina arvele kõige rohkem New Hollandi masinaid, siis mullu osutus põllumeeste seas populaarseimaks John Deere’i traktori-mark.
Loe edasi
Intervjuu
Metsaomanik Andres Olesk: looduskaitse põhineb paljuski hirmutamisel
Valgamaal puidufirmat juhtiv Andres Olesk usub, et vaatamata ühiskonnas maad võtnud murele meie metsavaru tuleviku pärast, on Eestimaa metsad siiski hoitud ja heades kätes.
Loe edasi
Metsaleht
Eesti Euroopa aasta puu kandidaat sündis Russalka hukkumise ajal
Tänavu esindab Eestit Euroopa aasta puu konkursil Kadriorus kasvav saja-aastane tamm, mille tõttu tuli Reidi tee esialgne planeering ümber teha.
Loe edasi
Metsaleht
Vallad annavad miljardile ja suurele paberitehasele rohelise tee
Suur hulk omavalitsusi, kelle maid läbib mõni suurem jõgi, elavnesid pärast miljard maksva tselluloositehase rajamise plaani teatavakssaamist ning hea meelega näeksid ettevõtet just enda kanti kerkimas.
Loe edasi
Metsaleht
Arenev Kohila võtaks vastu veel ühe tehase
Kohila vallavanem Heiki Hepner on seda meelt, et suure puidutööstuse rajamine Eesti mis tahes piirkonda on hea märk seni, kuni rangelt järgitakse keskkonnaohutust ja kohaliku kogukonna huve.
Loe edasi
Metsaleht
Metsakaja
Birma, Kambodža, Brasiilia ja Venemaa on maailma suurimad ebaseadusliku puidu tootjad. Metsakontsern Metsä Wood on otsustanud rajada Pärnusse vineeritehase. Soome suurimaid metsataimede kasvatajaid müüakse Leedu firmale. Soomes toodetakse saepurust bioetanooli.
Loe edasi
Metsaleht
Uus seadus lisab rangust ja toob leevendust
Keskkonnaministeeriumis 16. jaanuaril kogunenud metsandusnõukogus jõuti metsaseaduse muudatuste osas huvigruppidega üksmeelele ning seaduse muutmisega minnakse edasi.
Loe edasi
Uudised
Miljarditehase edu võti on sobiliku asukoha leidmine
Et siinmail aastaid äri ajanud puidutöösturite plaan rajada Eestimaale uhke ja moodne puidurafineerimise tehas ka teoks saaks, on ennekõike vaja lahendada keskkonnamõjude temaatika.
Loe edasi
Uudised
Kavandatav superpuidutööstus peab kergitama majandust ligi 1,4%
Metsatööstuses teada-tuntud nägudest koosnev investorite grupp soovib astuda siinmail enneolematu sammu ja rajada Eestisse miljard eurot maksva puidu biorafineerimise tehase, kus pole võõras ka nanotehnoloogia.
Loe edasi
Vaatlus
Lagunev KORTERMAJA tilpneb kui takjas kohaliku võimu hännas
Kinnisvaraspetsialistid ütlevad, et kaugemas maakohas on pooltühjas lagunevas majas korterile ostja leidmine õnnemäng või suisa lootusetu ettevõtmine, isegi kui selle eest küsida olematut hinda.
Loe edasi
Uudised
Kütid said hundid ohjesse
Eelmise hooaja intensiivne hundijaht langetas võsavillemite arvukust sedavõrd, et mullu oli huntide rüüsteretki lambakarjade seas kolmandiku võrra vähem kui 2015. aastal.
Loe edasi