Ain Alvela
Metsalehe vastutav toimetaja
Püüa metsik linn pildile!
Fotokonkurss “Metsik linn” kutsub inimesi märkama ja pildistama linnaloodust.
Loe edasi
Soome huntidele pannakse kaelarihmad
Soome Loodusvarakeskus alustab huntidele kaelarihmade panekut riigimaadel Kainuus, Pohjois-Karjalas, Pohjois-Savos ja Oulus.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Sotsialismus massidesse? Tänan, ei!
Omand on püha ja puutumatu! Minu kodu on minu kindlus! Meie viimase veerandsajandi elu pärisosa. Põhitõed, mida oleme loomuldasa hakanud kivisse raiutuks pidama. Meie, kes me ju tuleme ajastust, kus miski ei olnud puutumatu, veel vähem püha.
Loe edasi
Päevateema
Riik sirutab üha rohkem kätt eraomandi järele
Maa võõrandatakse või seatakse sellele piirangud enamasti ühiskondlikule huvile viidates, kusjuures pole sisulist vahet, kas tegu on superraudteega või väikeasulas kulgeva kergliiklusteega – maast, teinekord ka kodust tuleb loobuda niikuinii. Ja hinna üle nendel puhkudel suuremat ei vaielda.
Loe edasi
Maamajandus
Müüa soodsalt 14 toorpiimaautomaati
Ühistu Eesti Mahe lõpetas eelmisel aastal pankrotiga. Mahetootmise lõppu see siiski ei tähenda, kuna ökoturule ilmus uus tegija – MTÜ Organic Estonia, kes peab end nüüd tõestama hakkama.
Loe edasi
Maamajandus
Uus trend on osta korter kodust väljumata
Petlike, uduste või tegelikkust hoopis teisiti kuvavate kinnisvarakuulutuste aeg hakkab ka Eestis varsti otsa saama, sest 360 kraadi virtuaalvaadetetehnoloogiad võimaldavad klientidel objektidega detailselt tutvuda kodust väljumata.
Loe edasi
Maamajandus
FSC ootab kommentaare säästva metsanduse nõuetele
Eesti FSC (Forest Stewardship Council, eesti keeles Metsahoolekogu) avalikustas eile, 25. jaanuaril Eesti FSC säästva metsamajandamise standardi esimese versiooni, millele ootab kõigi huviliste kommentaare hiljemalt 25. märtsil.
Loe edasi
Tehnika
SAKSA TRAKTORID: Kevadel jõuab Eestisse võimas Fendt 1000 Vario
Maamessil esitletakse Fendti 1000. seeria traktorit, mille kuni 517 hobujõudu teeb sellest maailma võimsaima standardse traktori, mis on võimeline sõitma kiirusega 60 km/h.
Loe edasi
Tehnika
Kahetised numbrid raiemahu ja juurdekasvu kohta tekitavad segadust
Eestis raiutava metsa ja metsa juurdekasvu kohta leidub kahepidiseid andmeid, mis üksteisele küllaltki vastukäivad ja seetõttu ka lõputuid vaidlusi põhjustavad.
Loe edasi
Tehnika
Õpetlik video sõidukiomanikele - mis juhtub, kui sinu auto armatuurlaual süttib õlikannu tuluke?
Mis juhtub, kui su autol lööb süttima kollane õlikannu tuluke? Kas sõita edasi või jätta auto seisma? Kuidas autos õlitaset kontrollida? Milline mootoriõli su autos on? Kuhu mootoriõli valada?
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Piiritagune metsarikkus kasutusse
Uus metsaseadus peaks suurele protestijate hulgale vaatamata õige pea jõusse astuma. Protestimine piirdus enamalt kuusikute raievanuse vähendamise vastu sõna võtmisega, see aga on metsade kestvuse seisukohalt tegelikult köömes.
Loe edasi
Uudised
Põline metsamees: mets võiks metsa nägu jääda
Lääne-Virumaal elav metsaomanik Lembit Laks kuulub nende väheste sekka, kes pole suuremas vaimustuses metsaseaduse muudatusega kavandatavast raielankide suuruse piirangu kaotamisest.
Loe edasi
Meelelahutus
AK uus stuudiokujundus laseb diktoril lahedalt elada
Uudistesaade “Aktuaalne kaamera” ehk AK on kahtlemata rahvusliku televisiooni nurgakivi.
Loe edasi
Uudised
Elektrilevi langetab võrgutasu, aga kehtestab 0-tarbimisele püsitasu
Peagi peaks konkurentsiamet kinnitama Elektrilevi võrguteenuse hinnamuudatused, mille kohaselt hinna arvestuse tariif langeb, samas kehtestatakse püsitasu neile, kes elektrit ei tarbi või teevad seda vähe.
Loe edasi
Metsaleht
RMK olgu teistele heaks eeskujuks
Arvestades viimastel kuudel avalikkuses maad võtnud metsapoleemikat, on lubamatu riigimetsa majandajate apsakas Karula rahvuspargi maadel.
Loe edasi
Metsaleht
Riigimaksude kerkimine mängib juba taluvuse piiril
Metsa ülestöötamisega tegeleva OÜ Puiduhake.com omanik Erkki Naabel on seda meelt, et riiklik maksupoliitika soosib sahkerdamist ning surub ausaid ettevõtjaid konkurentsist välja.
Loe edasi
Metsaleht
Keila-Joa park saab korda, hakkepuit tuleb pealekauba
Keila vald asub aastaid suurema hoolitsuseta seisnud Keila-Joa mõisa parkmetsa korrastama, esialgu tehakse võsast puhtaks jõe lossipoolne kallas pindalaga kokku umbes 30 hektarit.
Loe edasi
Metsaleht
Ebaõiglus metsaomaniku suhtes soodustab äärmuslikku vastupanu
Kui Rakvere lähistel Rägavere vallas talu pidav Rait Vaher 2007. aastal oma metsast lendorava avastas ja haruldase looma kaitseks vabast tahtest vääriselupaiga teha laskis, ei osanud ta undki näha, et kümne aasta pärast selle tõttu kogu talu haamri alla läheb.
Loe edasi
Metsaleht
Metsakaja
Valitsus otsustas, et Natura erametsatoetust on võimalik käesolevast aastast taotleda ka neil erametsaomanikel, kes aitavad kaasa unikaalsete või ohus olevate loodusväärtuste kaitsmisele ka väljaspool Natura 2000 ala.
Loe edasi
Metsaleht
Karistused keskkonnarikkumiste eest muutuvad üha karmimaks
Keskkonnainspektsiooni eelmise aasta tegevusaruandest selgub, et kuigi rikkumisi pannakse aasta-aastalt kirja järjest vähem, on määratud trahvisumma viimase nelja aastaga kahekordistunud.
Loe edasi
Metsaleht
Hiiumaa tuulepargi äriedu sõltub euroliidu roheenergia statistikakaubanduse käekäigust
Kuigi Nelja Energia Hiiumaa põhjaranniku lähistele kavandatava tuulepargi keskkonnamõjude hinnang midagi negatiivset keskkonnale tuulikute püstitamises ei näe, sõltub äriprojekti edukus sellest, kas enne 2020. aastat jõutakse euroliidu statistikakaubanduse ree peale hüpata.
Loe edasi
Maamajandus
Poolest Eestist saab riigi toel viie aastaga mahemaa
Mahemajanduse programmi käivitamisega täitis valitsus oma esimese saja päeva lubaduse, mille ametisse astudes andis. Kedagi sundkorras mahedaks tegema siiski ei hakata.
Loe edasi
Maamajandus
Riik asub toetama mahe-Eesti arendamist
Valitsus andis läinud neljapäeval oma istungil toetuse maaeluminister Tarmo Tamme ettepanekule käivitada mahemajanduse tervikprogramm.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO: Väike aga tõhus hakkur hekseldab 6,5 tonni puitu tunnis
Arboristid, kes Keila-Joa mõisa juurde kuuluvas parkmetsas hooldusraiet teevad, korraldasid reedel otse tööplatsil kahe puiduhakkruri jõuproovi - üks, millel katsetuse käigus täitus alles esimene töötund ja teine, mis tööd teinud juba pea neli aastat.
Loe edasi
Maamajandus
Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler sootska Evar Riitsaar ei lepi Setomaa poolitamisega
Setomaal ei vaja Evar Riitsaar ega tema elukaaslane Kauksi Ülle eraldi tutvustamist. Mõlemad on tuntud ka laiemalt kui loomeinimesed, mõlemad on setode ja Setomaa, selle kandi ja kultuuri suured austajad ning propageerijad.
Loe edasi
Maamajandus
Metallitööstur Anti Puusepp saab presidendilt Valgetähe IV klassi teenetemärgi
Tänavu annab president Kersti Kaljulaid teenetemärgi teiste seas ka mitmele (maa)elu edendajale, inimesele, tänu kellele on kohalikul rahval laual leib ja leivakõrvane, silmis sära ja hinges särts, mis mis ka maakohas elada aitab ning rõõmu teeb.
Loe edasi
Maamajandus
Maanteeamet: Belarusid on arvele võetud nagu kord ja kohus
Maalehe järelpärimise peale korraldas maanteeamet analüüsi, selgitamaks välja, kust on pärit 29 mullu esmasena arvele võetud ammuse väljalaskeaastaga Belarus-traktorit.
Loe edasi
Arvamus
Panin tähele
Mujalt Eestisse tulnud inimesed räägivad kahest tähelepanekust, mis neil siin kiiresti silma hakkab.
Loe edasi
Arvamus
Kärgmaja kui ehituskunsti uus suund jõuab Eestist laia maailma
Ehitusega tegelev ettevõtte OÜ Greencube on lisaks sellele, et nende kärgmajade idee pääses Ajujahi TOP 30 hulka nüüd koostöös välisministeeriumi ja Tehnopoliga viimas oma Hexagoni ideed rahvusvahelisele tasandile.
Loe edasi
Arvamus
Veel ühest Tondi kasarmust saab korterelamu
AS-i Pro Kapital Grupp kontserni kuuluv ettevõte AS Tondi Kvartal ja Tarrest LT OÜ sõlmisid lepingu Tondile Kristiine City´sse ajaloolise kasarmuhoone Marsi 6 rekonstrueerimiseks korterelamuks.
Loe edasi
Arvamus
Kalleim elamispind müüdi mullu 3,25 miljoni euro eest
Maa-amet sai hiljaaegu valmis 2016. aasta kinnisvaraturu statistilise ülevaate, millest nähtub, et kalleim mullu müügiks läinud eluruum maksis 3,25 miljonit eurot.
Loe edasi
Arvamus
Eestisse imbuvad mustalt salapärased Belarusid
Maaleht uuris eelmise aasta põllutraktorite esmaste registrikannete statistikat ja avastas, et lisaks paarikümnele uuele MTZ-traktorile on mullu arvele võetud ligi 30 „esmast“, mille valmistamisaeg jääb paberite järgi aastate taha.
Loe edasi
Arvamus
Kostivere Lihatööstus ei jõudnudki käivituda – pankrot tuli enne kätte
OÜ Kostivere Lihatööstus sai 2014. aastal Jõelähtme vallas valmis tipptehnoloogial põhineva vastse lihakombinaadi koos tapamajaga, aga turg läks nii nässu, et käima seda ei saadudki.
Loe edasi
Arvamus
Pankrotihaldur müüb 15 piimamüügiautomaati ja kaubamärki Eesti Mahe
Pankrotihaldur Katrin Prükk müüb oma kodulehel kolm aastat kasutuses olnud piimaautomaate koguhinnaga 55 000 eurot ja kaubamärki Eesti Mahe, mil hinnaks 10 000 eurot.
Loe edasi
Arvamus
Läinud aasta oli farmeri jaoks raske, aga traktoreid osteti rohkem kui tunamullu
Kui kahel varasemal aastal võeti Eestis uute põllumajandustraktorina arvele kõige rohkem New Hollandi masinaid, siis mullu osutus põllumeeste seas populaarseimaks John Deere´i traktorimark.
Loe edasi
Arvamus
Russalka tamm pürgib Euroopa aasta puu tiitli poole
Tänasest saab iga eestimaalane anda oma hääle, tõstmaks Russalka mälestusmärgi lähistel kasvav pea saja-aastane tamm Euroopa omapäraseima looga puude sekka.
Loe edasi
Arvamus
Kemikaaliseminar tutvustab REACH-määruse mõju ettevõtetele
Täna ja homme toimub Tallinnas rahvusvaheline seminar, mis toob Euroopa Kemikaaliameti ja kümne euroliidu riigi esindajad arutlema kemikaalide käitlemist reguleeriva REACH-määruse üle.
Loe edasi
Arvamus
Keel, kombed ja rahvasterändamine
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte * Vanasõna
Loe edasi
Maamajandus
Läinud aasta ostetuim traktor esindab John Deere’i perekonda
Kui kahel varasemal aastal võeti Eestis uue põllumajandustraktorina arvele kõige rohkem New Hollandi masinaid, siis mullu osutus põllumeeste seas populaarseimaks John Deere’i traktori-mark.
Loe edasi
Intervjuu
Metsaomanik Andres Olesk: looduskaitse põhineb paljuski hirmutamisel
Valgamaal puidufirmat juhtiv Andres Olesk usub, et vaatamata ühiskonnas maad võtnud murele meie metsavaru tuleviku pärast, on Eestimaa metsad siiski hoitud ja heades kätes.
Loe edasi
Metsaleht
Eesti Euroopa aasta puu kandidaat sündis Russalka hukkumise ajal
Tänavu esindab Eestit Euroopa aasta puu konkursil Kadriorus kasvav saja-aastane tamm, mille tõttu tuli Reidi tee esialgne planeering ümber teha.
Loe edasi
Metsaleht
Vallad annavad miljardile ja suurele paberitehasele rohelise tee
Suur hulk omavalitsusi, kelle maid läbib mõni suurem jõgi, elavnesid pärast miljard maksva tselluloositehase rajamise plaani teatavakssaamist ning hea meelega näeksid ettevõtet just enda kanti kerkimas.
Loe edasi
Metsaleht
Arenev Kohila võtaks vastu veel ühe tehase
Kohila vallavanem Heiki Hepner on seda meelt, et suure puidutööstuse rajamine Eesti mis tahes piirkonda on hea märk seni, kuni rangelt järgitakse keskkonnaohutust ja kohaliku kogukonna huve.
Loe edasi
Metsaleht
Metsakaja
Birma, Kambodža, Brasiilia ja Venemaa on maailma suurimad ebaseadusliku puidu tootjad. Metsakontsern Metsä Wood on otsustanud rajada Pärnusse vineeritehase. Soome suurimaid metsataimede kasvatajaid müüakse Leedu firmale. Soomes toodetakse saepurust bioetanooli.
Loe edasi
Metsaleht
Uus seadus lisab rangust ja toob leevendust
Keskkonnaministeeriumis 16. jaanuaril kogunenud metsandusnõukogus jõuti metsaseaduse muudatuste osas huvigruppidega üksmeelele ning seaduse muutmisega minnakse edasi.
Loe edasi
Uudised
Miljarditehase edu võti on sobiliku asukoha leidmine
Et siinmail aastaid äri ajanud puidutöösturite plaan rajada Eestimaale uhke ja moodne puidurafineerimise tehas ka teoks saaks, on ennekõike vaja lahendada keskkonnamõjude temaatika.
Loe edasi
Uudised
Kavandatav superpuidutööstus peab kergitama majandust ligi 1,4%
Metsatööstuses teada-tuntud nägudest koosnev investorite grupp soovib astuda siinmail enneolematu sammu ja rajada Eestisse miljard eurot maksva puidu biorafineerimise tehase, kus pole võõras ka nanotehnoloogia.
Loe edasi
Vaatlus
Lagunev KORTERMAJA tilpneb kui takjas kohaliku võimu hännas
Kinnisvaraspetsialistid ütlevad, et kaugemas maakohas on pooltühjas lagunevas majas korterile ostja leidmine õnnemäng või suisa lootusetu ettevõtmine, isegi kui selle eest küsida olematut hinda.
Loe edasi
Uudised
Kütid said hundid ohjesse
Eelmise hooaja intensiivne hundijaht langetas võsavillemite arvukust sedavõrd, et mullu oli huntide rüüsteretki lambakarjade seas kolmandiku võrra vähem kui 2015. aastal.
Loe edasi
Arvamus
Tegu on tehtud ja tagasi seda ei pööra
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Arvamus
Pirita renoveeritud keskus sai vastse omaniku
Tallinnas 1980. aastal toimunud olümpiamängude purjeregeti ajaks ehitatud Pirita omaaegse kaubakeskuse ja linnaosavalitsuse hoone sai tänavu põhjalikult remonditud ning nüüdsest on keskuse omanik Baltic Horizon Fund.
Loe edasi
Uudised
Blogipidaja Leili Mihkelson oma metsa masinaid ei luba
“Metsaga sinasõber” näib olevat parim väljend, iseloomustamaks aastaid Maalehele looduslugusid kirjutanud Leili Mihkelsoni. Tema ellusuhtumine rajaneb põhimõttele – ennekõike tuleb metsale anda, alles siis saab võtta.
Loe edasi
Vaatlus
Metssigade kurb saatus – päevas läheb looja karja 50 isendit
Metsakärssadel on praegu jooksuaeg. Suured kihvadega relvastatud kuldid peavad omavahel võitlust emisekarjade pärast. Kes võidab, saab õiguse kogu karjale tited teha. Ent kauaks...?
Loe edasi
Arvamus
TUTTAV TUNNE: Info ei anna mingit infot
Ma olen poes kaupa valides juba ammu mõelnud, et miks küll sunnitakse toidutööstusi kirjutama oma toodete pakenditele nõnda palju infot, mida kardetavasti keegi niikuinii ei loe.
Loe edasi
Uudised
Üleminek Maagile oleks Terele parim
Maag Grupp kinnitab, vaatamata suuremate võlausaldajate skepsisele, et on tõsiselt huvitatud Tere piimatööstuse ostust ning kõik Tere ja selle omanikfirma Elveda võlad saavad tasutud.
Loe edasi
Mõjukad 2016
MÕJUKAD 2016: MATI POLLI – mõjukus läbi suure metsaomandi
Juba ainuüksi suure metsaomanikuna on Mati Polli panus Eesti maaelu arengusse märkimisväärne – kui äri kõrvale jätta, on see justkui rahvuslik missioon.
Loe edasi
Uudised
Oliver Kruuda ei saanud suhkrutrahvi tagasi
31. oktoobril jõustunud kohtuotsuse järgi ei saa Oliver Kruuda firma Luterma tagasi 2004. aastal 15 500 tonni üleliigse suhkru kiirmüügist tekkinud üheksa miljoni euro suurust kahjusummat.
Loe edasi
Maamajandus
Puurikana muneb nagu masin, õrrekana on märksa loomingulisem
Suure tõenäosusega on iga eestimaalase tänavusel jõululaual ka mõni munaroog, sest siinsed inimesed on viimastel aastatel hakanud senisest kõvasti rohkem mune sööma.
Loe edasi
Metsaleht
Uus metsa-aasta tõotab tulla põnev
Peagi otsa saav aasta on metsandusega seotud inimeste jaoks möödunud energiapuidu üle peetava poleemika tähe all.
Loe edasi
Metsaleht
Ahto Kaasik on Hiie sõber, hiiesõbralik on ka MTÜ Animäe Kaitseks
SA Hiite Maja tunnustas laupäeval hiiesõbralike tegude tegijaid, aasta hiie sõbra tiitli pälvis Ahto Kaasik, hiiesõbralikuks hinnati ka Tõdva naabruses asuva Animäe-nimelise pühapaiga kaitsjad.
Loe edasi
Metsaleht
Mikk Sarv: rääkigem üksteisega, kivide, puude ja päikesega
Eesti maaelu väärtustaja ja pärimuskultuuri hoidja Mikk Sarv teab, et hingerahu andvat elutarkust tuleb ammutada kõigist võimalikest allikatest, alates kodutanuma veerel kasvava vana pärnaga ning lõpetades Kuuga.
Loe edasi
Metsaleht
EESTI METSAKAJA 2016
Metsaleht võtab kokku olulisemad sündmused metsa- ja keskkonnavaldkondades 2016. aastal.
Loe edasi
Uudised
Pärnumaal laiuvad suurimad metsad, kust puitu raiuda
Eestis on majandusmetsi enim Pärnumaal ja seal raiutakse metsa kõige rohkem. Lageraiete osakaalu poolest järgneb Ida-Virumaa, kuigi seal ka uuendatakse metsi kõige rohkem.
Loe edasi
Uudised
Kõige rohkem mesilinde lendab õielt õiele Saaremaal
Mesilasi peetakse kõikjal Eestis, kõige rohkem mesitarusid oli statistika kohaselt mullu siiski Saaremaal – 3400, enim mett kogusid aga hoopis Võrumaa mesilased – 96,4 tonni.
Loe edasi
Maamajandus
Esimene aasta traktor on teada
Itaalias peetud EIMA põllumajandusmessil kuulutas žürii välja aasta parimad, ilusamad, mugavamad ja moodsamad traktorid. Tiitli aasta traktor 2017 pälvis Case IH Optum 300 CVX.
Loe edasi
Metsaleht
Energiapuidu tulevik euroametnike laual
Euroopa Liidus näeb prognoos ette, et 2020. aastal moodustab pool toodetud taastuvenergia lõpptarbimisest bioenergia, kusjuures 70% sellest leiab kasutust soojamajanduses.
Loe edasi
Metsaleht
Jahimehed ja maaomanikud ei suuda leida ühist keelt
Kolm aastat tagasi kehtima hakanud jahiseadus peaks nüüdseks olema paika loksunud ja kõikide asjaosaliste töömaile selguse toonud, kuid paraku leidub selles vallas ikka veel palju lahtisi otsi.
Loe edasi
Metsaleht
Metsakaja
UPM Kymmene Otepää vineeritehases käivitus viimaste aastate suurim välisinvesteering Lõuna-Eestis. Venemaa investeerimisfirma tegi ostupakkumise palkmajade valmistaja Honkarakenne Oy aktsiatele. AS Toftan avas Võrumaal Sõmerpalu vallas võimsa ning tootliku peenpalgi-saeveski.
Loe edasi
Metsaleht
VÄRSKES MAALEHES: Toomas Tool sihib Tere piimatööstust
Lisaks Maag Grupile näitab Oliver Kruuda piimandusimpeeriumi ülesostmise vastu huvi ka ärimees Toomas Tool ja tema huviorbiiti kuuluv Läti piima­tööstus Tukuma Piens.
Loe edasi
Metsaleht
Tallinna ja Muuga laht on reostunud ja kalade elutingimused kehvad
Eesti Maaülikooli teadlased viisid Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastuse toel läbi Eesti rannikumere reostuse hindamise, kasutades selleks kalade bioloogiliste kahjustuste hindamise metoodikat.
Loe edasi
Metsaleht
Eestisse rajatakse Apollo looduskaitseala
Hiiumaa lähistel asuva Apollo meremadaliku looduskaitseala moodustatakse Euroopas väärtustatud mereelupaikade ja rändlindude elupaiga kaitseks. Pärast kaitseala moodustamist tehakse Euroopa Komisjonile ettepanek lisada kaitseala Natura võrgustikku Apollo loodus- ja linnualana.
Loe edasi
Uudised
Toomas Tool sihib Tere piimatööstust
Lisaks Maag Grupile näitab Oliver Kruuda piimandusimpeeriumi ülesostmise vastu huvi ka ärimees Toomas Tool ja tema huviorbiiti kuuluv Läti piima­tööstus Tukuma Piens.
Loe edasi
Arvamus
Ettevaatust, päkapikud ja vampiirid!
Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Metsaleht
Bioenergeetika annab puidutööstusele hoogu
Tänavu on kogu Eesti puidutööstuse sektor sammumas selgelt tõusuteel – tootmismaht on kasvanud sisuliselt kõikides olulisemates valdkondades, oodatakse, et hoogu lisab ka bioenergeetika areng.
Loe edasi
Maamajandus
Parim kutseõpetaja ühendab metsanduse ja koolmeistriameti
Maaelu Edendamise Sihtasutuse aasta parima õpetaja tiitli pälvis Luua metsanduskooli metsakahjustuste, metsatüpoloogia ja dendropatoloogia vanemõpetaja Erle Tüür.
Loe edasi
Maamajandus
Pool sajandit Eesti Looduskaitse Seltsi
Eesti Looduskaitse Selts tähistab täna oma 50. juubelit Tartus Eesti Rahva Muuseumis konverentsiga “Kuidas hoida Eestit, meie loodust ja kultuuri”.
Loe edasi
Maamajandus
Kuidas säästa viljakuivatit tuleroaks langemisest?
Agrofirmasid kummitab igal sügisel oht, et nende viljakuivati leekidesse mattub, tänavugi on registreeritud mitu sellist juhtumit.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD: Metsaomanikud pidasid Vardi jahiseltsi mail ühisjahti
Eile peeti Raplamaal Vardi. Erametsaseltsi ja kohaliku jahiseltsi maadel erametsaomanike ühisjahti – eesmärk oli küttida hunti, metskitse, metssiga või põtra, kahe aju peale õnnestus tabada üks põdra pullvasikas.
Loe edasi
Maamajandus
Uunikumbussid rivistusid Noblessneris väljanäitusele
Neljapäevast pühapäevani saab Noblessneri valukoja vanade seinte vahel tutvust teha ainulaadsete autobussidega, mil mõnel vanust rohkem kui pool sajandit.
Loe edasi