Ain Alvela
Ajakirjanik
Juhan Särgava: palgastreiki oli oodata, kuid loosung "Kõik võrdseks!" kõlab hirmutavalt
Läinud nädalal kirjutas Maaleht toidutööstuste palgapoliitikast, millele vastukajana jagab oma seisukohti ka teenekas põllumees ja talupidaja, Eesti ühe suurema mahetootja OÜ Saidafarm juht Juhan Särgava.
Loe edasi
Vilja- ja tehnikafirma Baltic Agro seab end sisse uues esindushoones
Novembri alguses sai põllumajandustehnika, väetiste ja seemnete müüja Baltic Agro kätte oma vastse esindushoone Tallinn-Tartu maantee naabruses Rukki tee tehnopargis.
Loe edasi
Uudised
Toidutööstuste liinitööline keskmist palka ei näe
Niigi tühise kasumlikkusega majandavad toidutööstused on sunnitud palgasurvele järele andma, mistõttu peagi on tööjõukulude kasvu mõju märgata ka poodidesse ilmuvas senisest kallimas toidukraamis.
Loe edasi
Uudised
KALLIVÕITU ÜHENDUS | Palju maksab raudteeliiklus?
Rongiliiklus on väga kallis. Näiteks kui inimene sõidab Oravalt Koidulasse, siis pileti maksumus on vaid 10% sellest, mis sõit päriselt maksab, ülejäänu katab maksumaksja.
Loe edasi
Uudised
Urve Palo pahastele omavalitsusjuhtidele: brošüüride trükkimine pole netiühenduse metsataludeni viimisel riigi rahast toetatav
Riigikogu poolt kiire internetiühenduse nn viimase miili välja­ehitamiseks eraldatud 20 miljoni euro saaja leidmiseks tuleb riigihange. Selle võitja peab lairibavõrgu ehitama ka üksikute metsataludeni.
Loe edasi
Uudised
Relsid viivad Valgast Petserisse, aga kus on rongid?
Valga–Võru–Koidula raudteelõik on sisuliselt kasutusest väljas ja selle ajakohastamine seisab poliitilise tahte taga. Praegu seda tahet ei paista.
Loe edasi
Uudised
Hiiepaikade fotovõistlusele saab töid esitada keskööni
31. oktoobril kell 00.00 lõpeb tööde esitamine hiite foto- ehk kuvavõistlusele, mille eesmärk on jäädvustada põliseid looduslikke pühapaiku ning väärtustada nendega seotud loodus- ja kultuuripärandit.
Loe edasi
Uudised
Jõustuv teemaks toob topeltkoormise
Tuleva aasta algusest kehtestatakse veokitele, mis kaaluvad üle 3,5 tonni, avalikel teedel liiklemise eest keskmiselt 1000eurone aastamaks.
Loe edasi
Uudised
Looduslik kapital – tarbida nüüd või hoida ka tulevastele põlvedele?
Kultuuriteoreetik ja esseist Hasso Krull on seisukohal, et hävitustöö metsas on hetkel kellelegi rahaline tulu, aga tulevikus toodab see kahjumit, sest looduslik kapital on hävinenud. Loodusliku kapitali hävinemine pärandab tulevastele põlvedele üha suureneva võlakoorma.
Loe edasi
Uudised
Looduse fond: kaitsealune mets ei pruugi olla kaitstud
Eestimaa Looduse Fondi esimees Tarmo Tüüri ettepanekute ühise nimetajana võib välja tuua tõdemuse, et kaitse-eeskirjades sätestatud erisused enam tegelikku kaitset ei taga. Need tuleks põhjalikult üle vaadata ning lageraiet lubavad punktid välja rookida.
Loe edasi
Uudised
Kiire interneti pakkujate sekka kibeleb ka Elektrilevi
Siiani madalpinge elektrivõrkude haldamisega tegelenud Eesti Energia tütarfirma OÜ Elektrilevi plaanib pärast neljapäevast nõukogu otsust siseneda ka kiire lairibainterneti pakkujate turule.
Loe edasi
Uudised
Teadlane: kaitset vajab eelkõige põlismets, mida on Eestis vaid kaks protsenti
TÜ teaduri Anneli Palo hinnangul vajab praegu kaitset eelkõige põlismets oma ürgsel moel: kiidame küll, et üle poole Eestimaast on kaetud metsaga, aga põlismetsa kriteeriumitele vastab meie metsast praegu vaid 2% kogu metsamaast.
Loe edasi
Uudised
Turismiettevõtja: kui ainulaadsus kaob, läheb ka turist
Kolmapäeval riigikogus peetud keskkonnakonverentsil rääkis turismiettevõtja Marika Mann, et olemasolevat rikkust tuleks säilitada – ainult nii on võimalik üha rohkem turiste siia meelitada.
Loe edasi
Uudised
Keskkonnakaitsjad soovivad puidutöösturitega dialoogi: tselluloositehase asemele rahvuspark?
Keskkonnakaitsjad ootavad järjekindlalt puidutööstureid ümarlaua äärde, et näiteks arutada, kas planeeritava tselluloositehase asemel poleks mõttekam rajada Suure-Emajõe äärde hoopis rahvuspark.
Loe edasi
Uudised
Eestisse hiiliv Lidl on teised juba paanikasse ajanud, tehakse suuri laienemisplaane
Soodsama hinnaga kauplevad poeketid on asunud oma tegevust ümber korraldama, et tihenevas konkurentsis mitte sentimeetritki kaubanduspinda kaotada. Oluline mõjutaja on mõne aasta pärast siin alustav Lidl.
Loe edasi
Uudised
Põllumees ei usalda põlevkivituhka väetisena, kuni selle headust pole tõestatud
Eesti Energia keskkonnateenistuse arendusjuht Tõnis Meriste, kes reedel toimunud keskkonnapäeval juhtis aruteluvooru, märkis, et põlevkivienergeetika igipõline probleem on see, mida teha ülejääkidega – aheraine ja tuhaga, millest viimane oleks iseenesest väärt põlluramm.
Loe edasi
Uudised
Hajaenergeetika viib nutika elektri kolkakülla ja metsatallu
Eesti Energia arendusteenistuse projektijuht Kristel Neerot usub, et hajaenergeetika on lahti mõtestatud sääraselt: see on väikesemahuline energia tootmine selle tarbija juures viimase vajaduste rahuldamiseks.
Loe edasi
Uudised
Tuulikud siirduvad merele ja muutuvad järjest võimsamaks
Enefit Taastuvenergia juhatuse esimees Aavo Kärmas märkis, et taastuvenergeetika on Eesti Energia kõige seksikam ja kõige kiiresti arenevam valdkond, kusjuures taastuvenergia fookus on omakorda tuuleenergial.
Loe edasi
Meelelahutus
Olgu muuga kuidas on, laulusaade peab telepurgis olema
Läbi enam kui pool sajandit kestnud Eesti teleajaloo on kahtlemata kõige enam vaatajaid kogunud lauluvõistlused, mille formaat on aja jooksul küll seinast seina kõikunud, ent populaarsus mitme põlvkonna vältel püsinud haripunktis.
Loe edasi
Uudised
Kodupoed tulevad tagasi, keskused pakuvad rohkem lusti
Kaubanduspidu soosib linnades uute väikepoodide ja väga suurte meelelahutuskeskuste teket. Maal tegutsevad kaupmehed näevad ees kriisi, millest riigi sekkumiseta välja ei tule.
Loe edasi
Uudised
Narva jaamad on aasta pärast valmis kõik vanarehvid õliks tegema
Eesti Energia projektidirektor Veljo Aleksandrov märkis reedel toimunud energeetika- ja keskkonaseminaril alternatiivkütuste kasutamise arengutest ülevaadet andes, et tänapäeval on efektiivsus oluline nii tööstuses kui peresuhetes, vaid siis saab meie tegevus olla kestev.
Loe edasi
Uudised
Eesti Energia: Enefit on tõhusaim moodus põlevkivist energia välja pigistada
Eesti Energia sekundaarenergia valdkonnajuht Tarvi Thomberg rääkis eilsel keskkonnaseminaril, et kuigi põlevkivienergeetika pole hinna poolest just liidrite hulgas, siis Eestile on see oluline kohaliku ressursi kasutamise poolest ning valdkond on piirkonnas oluline tööandja.
Loe edasi
Uudised
Kaevandusvee settebasseinid siirduvad maa alla
Kalmer Sokman, kes tegeleb energeetikaettevõttes maavarade valdkonna keskkonnajuhtimisega, kinnitas Eesti Energia keskkonnaseminaril, et uus tehnoloogia, mis toetab senisest tõhusamat ja keskkonnahoidlikumat põlevkivi allmaakaevandamist, on settebasseinide rajamine ammendatud kamberblokkidesse.
Loe edasi
Uudised
Aasta lõpuks saab Eesti Energia Auvere jaama võtmed lõpuks kätte
Seitse aastat ettevõtet Enefit Energiatootmine juhatinud Tõnu Aasa sõnul on suisa kõmuliseks objektiks muutunud Auvere elektrijaam peaaegu valmis ja aasta lõpuks loodetakse n-ö võtmed kätte saada ja projektijuhid jõule pidama saata.
Loe edasi
Uudised
Kolme aasta pärast hakkab Narvas põlevkivi kaevandama kombain
Eesti Energia juhatuse liige Andres Vainola märkis tänasel keskkonnateemalisel konverentsil, et praegune Narva karjäär muutub järjest enam allmaakaevandusteks, kus peagi hakkab põlevkivi lahti lõikama spetsiaalne kombain.
Loe edasi
Uudised
Eile valitsuse heakskiidu saanud energiamajanduse arengukava näeb ideaalset energiaturgu
Eesti Energia juhatuse liikme Andres Vainola sõnul on uute tehnoloogiate kasutusele võtmine energiatootja põhiline moodus, kuidas keskkonnas väiksemat jalajälge saavutada.
Loe edasi
Uudised
Kas Põxit ähvardab Eestit ja meie energiatootmist?
Täna korraldab Eesti Energia Tallinnas vastses Eesti Filmimuuseumis keskkonnapäeva ühise nimetaja all "Suurem efektiivsus – väiksem jalajälg", mis lahtiseletatult tähendab energiatootmise keskkonnamõjude vähendamist tootlikkuse kasvatamise abil.
Loe edasi
Uudised
Prisma hakkab jõuliselt laienema. Avatakse paarkümmend supermarketit ja luuakse 400 uut töökohta
Soomlaste SOK kontserni kuuluv Prisma alustab veel sellel aastal jõulist laienemist, mille tulemusel peab viie aasta pärast praeguse kaheksa hüpermarketi asemel olema Eestimaal juba paarkümmend Prisma märgiga ostuparadiisi.
Loe edasi
Uudised
Tõlkija Agu Sisask pälvis Jaapani valitsuse tunnustuse
Jaapani suursaadik Tema Eksellents pr Yoko Yanagisawa andis möödunud neljapäeval oma Roosikrantsi tänava residentsis tõlkija ja literaat Agu Sisaskile Jaapani välisministri aukirja.
Loe edasi
Metsaleht
Tulevik – puidust saab energia niikuinii
Kindlasti on sellel seisukohal ka vastaseid, ent tõsi on see, et puitkütuste kui kodumaise taastuva ressursi kasutamisega vähendame sõltuvust suure keskkonnamõjuga fossiilsete kütuste tarbimisest ja energia impordist.
Loe edasi
Metsaleht
Ümarlaud: puiduenergia areng määratakse poliitikute tagatubades
Eile Tallinnas peetud seminari Puit energiaks aruteluvoorus tõdesid osalejad, et tulevik on kindlalt taastuvenergia päralt, aga kui suur osa näiteks kümnendi pärast on selles energias puidul, sõltub suuresti euroliidu keskkonnapoliitika suundadest.
Loe edasi
Metsaleht
Euroliit keskendub taastuvenergia säästlikkuse tagamisele
Keskkonnaministeeriumi energeetikanõunik Mart Raamat kinnitas tänasel seminaril "Puit energiaks!", et Eesti Euroopa Liidu eesistujana soovib, et bioenergia säästlikkuse kriteeriumite rakendamise põhiküsimused saaksid selgeks 18. detsembriks.
Loe edasi
Metsaleht
Riigimetsast võiks varuda kordades rohkem raiejäätmeid
Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) puiduturustusosakonna juhataja Ulvar Kaubi sõnul me praegu ei tea, palju me 2025. aastal metsa raiume, küll aga teame, mida oleme teinud ja seda aluseks võttes saab ka tulevikuks sihte seada.
Loe edasi
Metsaleht
Vedelad puidukütused on energeetika tulevik
Täna toimuval Erametsakeskuse puiduenergiateemalisel seminaril märkis Fortumi Bio Oil Business juht Kasperi Karhapää, et tänapäeval on energeetikaettevõtte põhiülesanne olla jätkusuutlik ja n-ö puidu vedelaks kütuseks muutmine seda tulevikus ka võimaldab.
Loe edasi
Metsaleht
Euroopa pelletiturul on tekkimas puudujääk
Täna Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses toimuval seminaril Puit energiaks ütles Euroopa Biomassi Assotsiatsiooni president Didzis Palejs, et pärast mullust madalseisu pelletitootmine kosub ja turul on tekkinud juba defitsiit.
Loe edasi
Metsaleht
Puit energiaks! Mis selles head on?
Üldiselt leitakse, et kohalikust puiduressursist energia tootmisel võidavad tarbijad, metsaomanikud ja riik tervikuna. See on metsandusspetsialistide seas valitsev valdav seisukoht.
Loe edasi
Uudised
Kas toetusmeede paneb päikese Eesti kohal kõvemini paistma?
Järgmisel aastal avaneb ennekõike maaelanikel võimalus saada Kredexist kuni 15 000 eurot toetust, et võtta kasutusele ammendamatu ja sisuliselt tasuta saada olev päikeseenergia.
Loe edasi
Uudised
Riik pakub maarahvale soodsa hinnaga päikeseenergiat
Juba järgmisel aastal avaneb ennekõike maaelanikel võimalus saada KredExist kuni 15 000 eurot toetust võtmaks kasutusele ammendamatu ja sisuliselt tasuta saadaolev päikeseenergia.
Loe edasi
Uudised
VÕITLUS PRÜGIGA | Maaomanikud ähvardavad tõkkepuude ja piirdetaradega
Maaomanikud on tigedad ja lubavad teeotsi sulgema hakata, sest just maa omanik peab oma kulu ja kirjadega koristama eramaale teab kelle poolt kuhjatud prügihunnikud. Omanikud leiavad, et see peaks olema kohaliku omavalitsuse ülesanne sest see on kogu ühiskonna probleem.
Loe edasi
Vaatlus
Meie tööstuspärand seisab enamasti kaitseta ja laokile jäetuna
Kui paljud mõisad Eestis on riikliku kaitse all ja väärtusena arvel, siis tootmishooned, mis oma algse funktsiooni minetanud, kipuvad üksteise järel võssa kasvama.
Loe edasi
Uudised
Ametkonnad ei tea, mis saab pärandkoosluste kaitsmisest aastal 2020
Kuigi viimastel aastatel on põllumehi harjutatud teadmisega, et 2020. aasta tulekuga kaovad harjumuspäraseks saanud toetused, on ometi mõned valdkonnad, millega toetust saamata lihtsalt keegi ei tegelekski.
Loe edasi
Uudised
Kümned seenelised said rõõmsal meelel korvid täis
Läinud pühapäeval viis Maaleht koos RMK rahva ja seenetarkadega kolm bussitäit seenehuvilisi Põhja-Kõrvemaa looduskaitseala piiril asuva Pikkjärve metsadesse seenetarkusi omandama ja sügisande korjama.
Loe edasi
Uudised
SUUR GALERII | Maalehe seeneretkel said huvilised korvid täis
Pühapäeval korraldas Maaleht koos RMK ja seeneteadlastega juba tavaks saanud sügisese seeneretke Kõrvemaa metsadesse.
Loe edasi
Metsaleht
Graanul Invest mõõdab saabuva puidukoguse automaatselt
Euroopa ühe suurima pelletitootja Graanul Investi Imavere tehases katsetatakse uudset puidu vastuvõtu süsteemi, mis põhineb koorma automaatsel mõõtmisel ja mille andmed ühilduvad e-veoselehega.
Loe edasi
Metsaleht
FOTOD | President Kaljulaid käis roosiaias mett võtmas
Täna pärastlõunal võtsid mesinikud juuni lõpus Kadrioru presidendilossi roosiaeda pandud kolm mesipuud lahti ja vaatasid, mis seal sees on. Oli palju mesilinde, aga suhteliselt vähe mett – ilmselt olnuks mesilastele parem, kui tarud asuksid rohkem päikselises kohas.
Loe edasi
Uudised
Põlislaaned lähevad range kaitse alla
Loodetavasti oskab loodus omapäi hästi toimetada ja Eestimaad katab, no ütleme 100 aasta pärast, 35 000 hektarit range kaitse all olevaid laane- ja salumetsi, mis on peaaegu kaks korda rohkem kui praegu.
Loe edasi
Uudised
Nutikas äri – firma ostab omanikelt mobiilimastiga maad
Ettevõte Live Nature avastas taipliku ja raudkindla, tõsi, päris pika vinnaga teenimisvõimaluse, mille jaoks pole vaja teha muud, kui maaomanik nõusse saada ja notari juurde lepingut vormistama viia.
Loe edasi
Uudised
PILTUUDIS: Kopli trammid pääsesid liinile
Eile õhtupoolikul tegi puhkpilliorkestrit ja esimesi trammilembeseid linlasi vedanud antiikne tramm renoveeritud Kopli suunalisel liinil esimese sõidu.
Loe edasi
Uudised
Kaubaks läheb tuhandeid tonne õunu, aga vaid paarsada kilo neist on eestimaised
Kaubanduses on kodumaine õun ka praegu täiesti olemas, ainult selle müügikogus jääb peaaegu kümme korda välismaisele õunale alla.
Loe edasi
Metsaleht
METSAKAJA
Parim metsamajandaja tuleb Läänemaalt. Soomes juhtub hirvlastega laju liiklusõnnetusi.
Loe edasi
Päevateema
Eesti õunakasvatajad kuulutavad piiritagusele ubinale sõja
Läinud nädalal sõlmisid OÜ Aran PM ja OÜ Chaga ühisrahastuse lepingu, millega omandasid eelkõige autoärimehena tuntud Toomas Rüütmanni kümne aasta eest rajatud 104 hektari suuruse musta sõstra ja õunaistanduse Pollis.
Loe edasi
Metsaleht
Eestis vajab metsatöö veel keeldu ja käsku
Soome ja Rootsi metsaekspertide sõnul on Skandinaavias viimastel aastatel liigutud reeglitevabama ja liberaalsema metsamajandamise suunas ning see ei ole teinud metsadele kahju. Pigem vastupidi, väidetakse.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Elusad tibud prügikastis
Nädala alguses lahvatas õõvastav skandaal tavalisse prügikonteinerisse loobitud elusate tibude tõttu. Loo muudab eriti koletuks tõsiasi, et selle teo taga on Põhjamaade üks juhtivaid toidutööstusettevõtteid.
Loe edasi
Uudised
Piret Torm-Kriis: ülemsootska on seto keele ja meele hoidja
Vastne seto ülemsootska Piret Torm-Kriis ootab Maalehte oma hubases valgetes ja rahvuslikes toonides pealinnakodus, mille välisukse kõrval lehvib Setomaa lipp ja tagatoast kostab vaikset leelomuusikat.
Loe edasi
Metsaleht
Baltimaade puuronijate meistriks krooniti ameeriklane
Augusti 12. ja 13. päeval peeti Pärnu rannapargis Balti riikide puuronimise meistrivõistlused, mille üldvõitjaks tuli hoopistükkis ameeriklane Steve Coates.
Loe edasi
Metsaleht
Milline puu võib ostutuda mõrtsukpuuks?
Arborist Heiki Hanso hoiatab, et kui meie otsustajad-ametnikud ei hakka kohe ja praegu linnapuude üle inventuuri korraldama, pole siingi kauge aeg, kui inimesed murduvate puude all surma saavad.
Loe edasi
Uudised
Parim metsamajandaja ei aja kasumit taga
Metsaomanikud valisid eelmisel nädalavahetusel enda seast parimaks metsamajandajaks Liidia Köstri, kelle metsad laiuvad paarikümnel hektaril Enniste talu maadel Lääne maakonnas.
Loe edasi
Uudised
Ehedana säilinud Pällo taluhäärber Lahemaal saab riikliku kaitse
Muinsuskaitseamet algatas Võsu vanima taluhäärberi riikliku kaitse alla võtmise, teised talu juurde kuuluvad hooned jäävad kaitsevööndisse, aga nende taastamiseks on vaja palju uuendusi.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Parimad metsaomanikud mõtlevad kauge maa taha
Läinud nädalavahetusel autasustas Eesti Erametsaliit Ruunaveres 2017. aasta parimaid, edukamaid ja hoolivamaid metsamajandajaid.
Loe edasi
Uudised
FOTOGALERII: Varbola linnuses said kokku Vene karu ja Winnetou
Terve eelmise nädala mürisesid Varbola iidse maalinna vallide vahel mootorsaed, sest eri rahvusest kujurid nikerdasid nende abil valmis kümneid puuskulptuure.
Loe edasi
Metsaleht
Peressaare kunagised asundust alude maad kattuvad metsaga
Lääne- ja Ida-Virumaa piiril, piirnedes põhjast Oonurme ja lõunast Avinurmega ning külgnedes läänest Tudusoo looduskaitsealaga, idast aga Muraka rabaga, asub Peressaare – 1700 hektarit kunagist asundustalude maad.
Loe edasi
Metsaleht
DROONIVIDEO: Metsauuenduse erinevad võtted ja mis sellest välja tuli
Ida- ja Lääne-Virumaa piiril Peresaares laiuvad suured, valdavalt inimtühjad alad, kus Eesti suurim erametsafirma Tornator Eesti majandab metsa 600 hektaril. Oluline osa selles töös on ka metsade uuendamisel.
Loe edasi
Metsaleht
VIDEO ja GRAAFIKA: Miks vajab Eesti uut puidukiu tehast?
Eestisse võimast puidurafineerimistehast kavandav OÜ Est-For Invest on valmis saanud tehast tutvustava videoklipi.
Loe edasi
Arvamus
Mida kõike välja visatakse
TUTTAV TUNNE: Kes roogib kunde laga? * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
Linnamesilased on taimemürkidest priid
Ajal, mil mõnes maakohas võib loodus taimemürkide tõttu silmale nähtamatust saastast pungil olla, tasub mesilased hoopis maalt linna kolida, kus õitsvad taimed on kemikaalidest priid.
Loe edasi
Uudised
VIDEO: Vaata, kuidas linnamesinik oma hoolealustega toimetab
Ajal, kui maakohtades ähvardavad mesilinde põldudele pritsitavad mürgid, on kaval mesilased linna kolida, sest seal pestitsiide ei kasutata.
Loe edasi
Arvamus
Odav õlu ja auklikud teed
TUTTAV TUNNE: Eesti lonkav õllekultuur * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Arvamus
Pealinna elanike arv muudkui suureneb
Rahvastikuregistri andmeil elab 1. augusti seisuga pealinnas 445 480 inimest, juulis kasvas Tallinna elanike arv 232 inimese võrra.
Loe edasi
Arvamus
Tapal võeti mingi kärata maha kümneid puid
Ajal, mil pealinnas ühe remmelga pärast vaata et sõda lahti lasti, lõigati Tapa keskuses maha kümneid sarnaseid puid.
Loe edasi
Arvamus
Tansupeo peaproov möödus lõõtsuva tuule ja külma vihma all
Täna pärastlõunal anti Kalevi staadionil avalöök XII noorte tantsupeole Koidu ja Hämariku ideed kanva etenduse peaprooviga, mis juba ka arvukalt pealtvaatajaid kogus, kuid esinejad külma vihma all lõdisema võttis.
Loe edasi
Metsaleht
Saksamaa Zellhof – moodsaim omataoline
Puitu kui biotooret tselluloosiks töötlevate tehaste rajamise puhul kardetakse ehk kõige rohkem haisu, veereostust ning piirkonna elukeskkonna üleüldist halvenemist. Metsaleht käis Saksamaal uurimas, kas juba töötav tehas haiseb ja reostab.
Loe edasi
Metsaleht
Kohalik rahvas kutsus Kalevi staadionil harjutavatele lastele politsei
Eile, kolmapäeva õhtul kutsusid Kalevi staadioni ümbruskonna elanikud peoks harjutavatele lastele politsei, sest planeeritust pikemaks veninud proov häiris nende öörahu ja vaikset olemist.
Loe edasi
Metsaleht
Kunagised asundustalude maad kattuvad metsaga
Lääne- ja Ida-Virumaa kokkupuutekohas, piirnedes põhjast Oonurme ja lõunast Avinurmega ning külgnedes läänest Tudusoo looduskaitsealaga, idast aga Muraka rabaga, asub Peressaare – 1700 hektarit kunagist asundustalude maad.
Loe edasi
Uudised
Ilmub uus praktilisi nõuandeid jagav ajakiri Maaleht Looduses
Juba järgmisel kolmapäeval, 12. juulil, jõuab meie toimetuselt kõikidesse perioodika müügikohtadesse praktilisi nõuandeid jagav uus ajakiri Maaleht Looduses.
Loe edasi
Metsaleht
Kaitskem puid! Päriselt!
Mul on üks ettepanek neile, kes end tõsiuskseteks looduskaitsjateks peavad. Võtke palun ette – praegu on suveaeg, soe ja mõnus –, sõitke kusagile metsanoorendikule ning pidage seal vahti, et sõralised metsaasukad värskelt istutatud kuuse- ja männitaimi nahka ei pistaks.
Loe edasi
Metsaleht
METSAKAJA
Puidutööstus AS Toftan avas mai lõpus Võrumaal Sõmerpalu vallas Varese külas uue saeveski Toftan 2, mille rajamine läks maksma 32 miljonit eurot.
Loe edasi
Metsaleht
Kõige rohkem ehitatakse neljatoalisi eluruume
2016. aastal kasutusloa saanud eluruumidest moodustavad suurima osa ehk 28% neljatoalised eluruumid. 2016. aastal sai kasutusloa 1312 neljatoalist eluruumi.
Loe edasi
Päevateema
Ajalooline rehielamu vaarub kodumaa 100. sünnipäeval hävingu piiril
Riikliku kaitse all oleva, kuid ajahambast puretud ja laguneva Hinni talukompleksi saatus kergitab laiema küsimuse – kuidas me üldse hoolitseme rahvusliku kultuuripärandi osaks oleva taluarhitektuuri säilitamise eest.
Loe edasi
Metsaleht
Paju lahing vol. 2 Õismäel
Äkki peaks Õismäe remmelga saatust arutatama Euroopa Liidu eesistumise ajal? Või ÜRO peaassamblees? Või NATO tippkohtumisel?
Loe edasi
Metsaleht
Erametsad vajavad kolm miljonit metsataime praegusest rohkem
Keskkonnaministeeriumis valmis kultiveerimismaterjali toodangu analüüs ja metsataimede kasutusvajaduse prognoos, mille kohaselt kasutati möödunud aastal met­sade uuendamiseks ligi 29 miljonit metsataime.
Loe edasi
Metsaleht
Jahinduse hea tava paneb rõhku koostööle maaomanikega
Mais toimunud Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) üldkoosolekul otsustasid jahimehed Eesti jahinduse head tava täiendada kahe maaomandit puudutava sättega.
Loe edasi
Metsaleht
Ainult täna ja homme saab veel küsida toetust noore metsa hooldamiseks ja kahjustatud metsa taastamiseks
Erametsakeskus võtab veel täna ja homme vastu metsameetme ehk metsaala arengu ja metsade elujõulisuse parandamise investeeringutoetuse taotlusi.
Loe edasi
Metsaleht
DEBATT: Kes veavad majandusarengut maal?
EMPLi konverentsil toimus ka debativoor seadusandjate, riigiametnike ja puidutöösturite vahel.
Loe edasi