Rein Raudvere
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: täpseimad ennustajad on selgunud
Maaleht.ee korraldatud ilmaennustamise mitmevõistluse võitis Erki Freiberg Kohilast, kes kogus viiest võimalikust neli punkti.
Loe edasi
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: kui kaua näeme päikesepaistet sel nädalavahetusel?
Esmaspäeval alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: kui kaua (tundi ja minutit) näeme Eesti keskmisena sel nädalavahetusel päikest paistmas?
Loe edasi
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: kui palju on sooja kevadisel pööripäeval kevadpealinnas?
Esmaspäeval alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: kui palju on sooja kevadisel pööripäeval kell 12 kevadpealinnas Türil?
Loe edasi
Veekogud jäävad tänavu kevadisest suurveest täitumata
Jõed ja järved vajaksid olematu kevadise suurvee asemel oma veevarude hoidmiseks vihmasadusid.
Loe edasi
Tartlane tänab oma perearsti: ta päästis mind väga raskest olukorrast
Eakas tartlane Helvi Moora on ütlemata tänulik oma perearstile dr Urve Pissarevile, kes võtab haigeid vastu Tartu Kesklinna Perearstikeskuses.
Loe edasi
Keltsa minekuni on veel aega
Keskmiselt on Jõgeva ümbruse taliviljapõldudel maa üles sulanud 10. aprilli paiku.
Loe edasi
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: kas pööripäeva hommikul on lumi maas?
Esmaspäeval alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: milline on lumikatte suurim paksus sentimeetrites pööripäeva, 20. märtsi hommikul kell 8 Ilmateenistuse vaatlusjaamades?
Loe edasi
Uudised
Märts järgib sooja talve eeskuju
Vaatamata kartustele, et talv võib oma olematud külmad ja lume tagasi teha esimesel kevadkuul, on ka märts seni jätkanud soojalainel. Suure kevadeni läheb siiski veel aega.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Tartu botaanikaaed võtab kevadet vastu tulbinäitusega
Täna avatud näitusel saab imetleda ligemale 40 tulbisorti.
Loe edasi
Uudised
Õpilasfirma mõtles välja magnetilised saunalinad
Kolm noort koolipoissi tahavad oma geniaalse leiutisega maailma turgusid vallutada.
Loe edasi
Uudised
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: milline tuleb kõige madalam temperatuur?
Eile alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: Milline on selle nädala allesjäänud päevade (alates täna keskpäevast kuni pühapäeva hilisõhtuni välja) kõige madalam õhutemperatuur Eestis, mis mõõdetakse Ilmateenistuse ametlikes vaatlusjaamades?
Loe edasi
Uudised
Märtsi esimene kolmandik jätkas soojalainel
Ilmateenistuse andmeil oli märtsi esimese dekaadi Eesti keskmine õhutemperatuur täpselt 0 ehk siis 0,0 kraadi.
Loe edasi
Uudised
Pane end proovile ja hakka ilma ennustama! Maaleht.ee kutsub osa võtma ilmaennustamise viievõistlusest
Ilmaennustamine on põnev tegevus ja enamasti tegeleme me sellega iga päev. Kuigi ilmateated teevad meie eest suurema töö ära, siis vähemalt hommikuti ärkamise järel aknast välja kiigates püüavad paljud meist maha saada ka oma pisikese ennustusega algavaks päevaks. Iseendale. Intuitsioon, sisetunne on vahetevahel ametlikust prognoosist täpsemgi ja pole ju mõtet asjata näiteks vihmavarju kotis tassida.
Loe edasi
Uudised
Hea valem, mis toob koolidesse uusi õpetajaid
Programmi “Noored kooli” kaudu Setumaale Meremäe kooli õpetajateks tulnud Fee Tamm ja Joosep Norma leiavad, et esimest aastat laste ette astuval õpetajal on kõige julgustavam alustada väikesest maakoolist.
Loe edasi
Uudised
Taimekasvatuse instituudi maamure leidis lahenduse
Vald soovis Jõgeval asuva ETKI põllu müüa, riik lubas selle maa vallalt välja osta.
Loe edasi
Elu
Vapper vanaema seljatas kurja haiguse annetajate toel
“Kui terveks sain, läksin Põlvas Maarja kirikusse, kus ma aeg-ajalt pühapäeviti käin, ja panin küünla, et tänada annetajaid, sest nimeliselt ma kõiki neid häid inimesi ju ei tea,” kõneleb 50aastane Anika Mõrd.
Loe edasi
Maamajandus
Sojauba valmistub meie põldudel imetegudeks
“Eesti võib tõesti soja­maaks saada,” usub Lea Narits, kes koos Enn Kaljo ja Maia Raud­sepinguga aretasid Eesti esimese sojaoasordi ‘Laulema’ ning pälvisid krahv Bergi nimelise innovatsioonipreemia.
Loe edasi
Maamajandus
Vutifarm ootab munadepühi
Tartumaal Vara vallas Alajõe külas asuvas Järveotsa vutifarmis on praegusel tipphooajal 20 000 munejat lindu, lisaks teist sama palju lihatõugu vutte.
Loe edasi
Uudised
ILMAPROGNOOS: Kevad käes? Või tuleb sama logisev kui talv?
Maalehe ilmatargad üle Eesti vaatasid oma märkmeid ja ennustavad nüüd, milline tuleb kevad sel aastal nende kodupaikades. Kokku pakume kümmekond tarka pilku saabuvatele kuudele.
Loe edasi
Uudised
Omavalitsuste sundühendamised kütavad jätkuvalt kirgi
Valitsus tegi hiljuti ühinemisettepaneku 51 omavalitsusele, kus elab vähem kui 5000 elanikku. Tegemist on sundliitmisega, mis paljudele omavalitsustele ei ole vastuvõetav.
Loe edasi
Uudised
Keila linn ja Paldiski pole sundliitmisega nõus
Valitsuse hiljutine ettepanek sundühendada Keila vald, Paldiski linn, Vasalemma ja Padise vald Keila linnaga tekitab neis omavalitsustes tõsist rahulolematust. Maaleht avaldab Keila ja Paldiski linnapeade seisukohad.
Loe edasi
Elu
Kunagine staarlüpsja Leida Peips: olen tähelepanust väsinud
Kunagine kuulus esilüpsja Leida Peips tähistas veebruari alguses 80. sünnipäeva. Juubilari käis oma lugejate nimel õnnitlemas ka Maaleht.
Loe edasi
Elu
Tartu pani sõdurpoiste koduskäimiseks nädalavahetustel sõitma eribussi
Reedel õhtu eel väljub linnaloa saanud noormeestele buss Võrust Tartusse ja pühapäeva õhtul viib nad teenistusse tagasi.
Loe edasi
Probleem
Ostjatele ahvatlevad maatükid seavad ohtu sordiaretuse nii Jõgeval kui Sakus
Eesti Taimekasvatuse Instituuti ähvardab Jõgeva vallas ligemale 120 hektarist põllumaast ilma jäämine, mis muudab küsitavaks teadustöö jätkamise tulevikus. Kui Jõgeva teadlased oma maadega hädas, Saku omadel esialgu maid veel jagub. Nende ohuks võib saada pealinna lähedus, mis meelitab kohale kinnisvarahaisid.
Loe edasi
Maamajandus
Piimatootjad rajavad Imaverre koogitehase
Tulundusühistusse Farm In koondunud piimaühistud tahavad kindlustada oma tehases toodetud rapsikoogiga piimakarjale pidevalt esmaklassilise kvaliteediga proteiinsööda.
Loe edasi
Päevateema
Väikesed külapoed vaaguvad elu ja surma piiril
Elanikest tühjenevad külad, linnas tööl käimine ja sealt toidukraami ostmine ning suur maksukoormus löövad valusalt pisikesi külapoode. Eesti lõunapiiri lähedal on aga nende niigi üha kesisemale toimetulekule löögi andnud viinaralli Lätimaale.
Loe edasi
Uudised
Haldusreform toob kaasa veerand miljonit aadressimuutust
Uued aadressid vajavad harjumist, osaga on aga üsna võimatu harjuda. Näiteks kui aadressis tuleb kaks korda kirjutada “Paide linn”.
Loe edasi
Uudised
Võitlus Võnnu nime eest jätkub
Kuigi valitsus kinnitas Tartumaal ühinevate Haaslava, Mäksa ja Võnnu valdade tulevaseks nimeks Kastre, ei ole see paljudele vastuvõetav, sest kolme valda ühendab ajalooline kihelkonnanimi – Võnnu.
Loe edasi
Uudised
Taheva vald ootab küladesse uusi elanikke
Valgamaal Taheva vallas on hulganisti tühje kortereid ja maju, mis ootavad neid, kes otsivad võimalusi maale kodu soetada.
Loe edasi
Uudised
Talv veab seanahka. Mis saab edasi?
Kuigi kõvemad külmad on möödas, tuleb ilmatark Margus Arge sõnul jaanuaris-veebruaris veel üksikuid külma­laineid. Sünoptikute arvates võib aga ilm märtsis talvist nägu näidata.
Loe edasi
Vaatlus
Valla toel valmis KORTERMAJAS pensionäride ühiskodu
Elvalanna Olga Tarto kauane unistus pensionäride ühiskodust täitus Mehikoormas, kus Meeksi vald tegi korda ja sisustas eakatele koos elamiseks tühjalt seisnud viietoalise korteri.
Loe edasi
Vaatlus
Koikküla KORTERMAJAS kardetakse talve kui vanakuradit
“Kohe hirm on alati talve ees,” tunnistab Valgamaal Taheva vallas Koikkülas pooltühjas kortermajas elav Viive Künnapuu, kes kõige enam pelgab tühjas naaberkorteris veetorude lõhkikülmumist.
Loe edasi
Uudised
Riigikohtu otsus ei pannud tõrksaid valdu meelt muutma
“Oleme algusest peale olnud sundliitmise vastu, oleme seda ka Riigikohtu otsuse järel,” kinnitab Lüganuse vallavanem Viktor Rauam, lootes, et valitsus neid ühegi teise omavalitsusega ka ei sundliida.
Loe edasi
Ilm
2017 – hulk ümmargusi tähtpäevi
Eesti kõige kõnekam ilmaga seotud tähtpäev on tõenäoliselt see, et augustis möödub 50 aastat sajandi tormist.
Loe edasi
Arvamus
Külavaheküsitlus
Mis võiks teie kandis uuel aastal muutuda?
Loe edasi
Ilm
Ilmataat pakkus tänavugi krutskeid
Tuulekeeris tõstis lapse õhku, Soomaal sõitsid jõulude eel jääpurjekad, lumest sai õunu korjata. Need on vaid mõned ilmataadi tembud lõppeval aastal.
Loe edasi
Uudised
Igor Taro: maavanemana saan rohkem korda saata kui ajakirjanikuna
Südasuvel Põlva maavanemaks saanud Igor Taro on arvestanud sellega, et ta jääb maavalitsuste kadumisel viimaseks maavanemaks.
Loe edasi
Uudised
Padari vanavaraküün kui omalaadne talumuuseum
Tänavu mõjukaima maaelu edendaja tiitli pälvinud Ivari Padari suur armastus on ajalugu ja vanavara kogumine. Vanavara kogub ta Võru külje alla Navi külla isatalu lähedale ostetud Koroli tallu.
Loe edasi
Uudised
Ants Väärsi tänab uue invabussi ostuks annetanuid
Põlvamaal Laheda vallas elav Ants Väärsi on aastaid pakkunud ümbruskonna valdade elanikele invatakso teenust.
Loe edasi
Uudised
Pikajärve mõisast sai Cantervilla loss
“Me ei ole siin restaureerinud ega taastanud, vaid mõisa uuesti üles ehitanud varemetele, see on meie pere elutöö,” vaatab üle 20 aasta Cantervilla lossi nime all tuntud Pikajärve mõisa pidanud Relvo Värton ajas tagasi.
Loe edasi
Mõjukad 2016
MÕJUKAD 2016: IVARI PADAR: kui teinekord ka pressilt sisse saad, siis võta suhkruvett ja ela üle
Mõjukaim maaelu edendaja Ivari Padar on kaks korda olnud põllumajandusminister ja korra rahandusminister. Hea suhtlejana ning kannatliku seletajana on ta pälvinud ka pressisõbra tiitli.
Loe edasi
Uudised
Õnnelikuks teevad kodu, abikaasa, lapsed ja töö
​Oma elu ja kodukohaga rahulolu poolest järgnevad Tartumaale Võrumaa, Harjumaa ja Pärnumaa inimesed.
Loe edasi
Uudised
Vallad kisklevad uute nimede pärast
Tulevasele vallale nime panek on peaaegu ainus asi, mis omavalitsuste liitumiste juures inimeste meeli tõeliselt erutab.
Loe edasi
Uudised
UUS VALITSUS: suhkrumaks, koolilõunad, maakoolid
Valitsus plaanib alates 2018. aastast kehtestada magustatud jookidele maksu, mis tooks riigi kukrusse 24 miljonit eurot aastas, tõsta koolitoiduks eraldatud summa ühe euroni õpilase kohta päevas ning kavandab toetusi väikeste maagümnaasiumide eluspüsimiseks, kuid Alatskivi keskkooli jaoks on see hiljaks jäänud.
Loe edasi
Uudised
Sündiva valitsuse lubatud toetused väikestele maagümnaasiumidele Alatskivi keskkooli enam ei päästa
Loodav valitsus kavandab toetusi väikeste maagümnaasiumide eluspüsimiseks, kuid Alatskivi keskkooli jaoks on see hiljaks jäänud, sest rahapuuduse pärast on keskkooliosa sulgemisotsus juba vastu võetud ja tänavu enam 10. klassi lapsi vastu ei võetud.
Loe edasi
Uudised
Emajõe vesi jahutab Tartus maju
Baltimaade esimene kaugjahutusjaam Tartus kasutab hoonete jahutuse tootmiseks tööstuslike jahutusseadmete kõrval ka Emajõe külma vett.
Loe edasi
Uudised
SOOME-UGRI ÜHISKEEL – utoopia või mitte?
​Tegelikult on soome-ugri tehiskeel juba olemas. Selle lõi kümmekonna aasta eest udmurdi teadlane ja kirjanik Aleksei Arzamazov, kes ise nimetab seda keelt soome-ugri esperantoks.
Loe edasi
Uudised
Valdade ühinemisel ootab ühenimelisi külasid ees nimemuutus
Vastavalt kohanimeseadusele ei või vallas olla mitut üht nime kandvat küla. Kõige suuremaks nimenuputamiseks läheb ilmselt Saaremaal.
Loe edasi
Uudised
Ilmatargad: ei maksa hirmutada viimase saja aasta külmima talvega
Maalehe ilmatargad on hoopis seda meelt, et eelolev talv tuleb pigem pehmepoolne. Küll aga lubavad nad lund rohkem, kui seda oli paaril eelmisel talvel. Loodetavasti tulevad ka jõulud valged ja Tartu maratonigi saab ära pidada.
Loe edasi
Maamajandus
Erik Paalman võitis viljelusvõistlusel kaks esikohta
​Esimest korda viljelusvõistlusel teistega mõõtu võtnud Räpina valla noor teraviljakasvataja Erik Paalman sai oma Paali Seemnekeskuse OÜ võistluspõldudel talinisu ja taliodraga kõigist parema tulemuse.
Loe edasi
Uudised
Ühinemisläbirääkimised on jõudnud otsustavasse järku
Aasta lõpuks peab ühinevatel omavalitsustel olema valitsusele esitatud ühinemisleping. Seni on ühinemisotsuse vastu võtnud kaheksa omavalitsuse volikogud, tulemusena sünnib kaks uut valda.
Loe edasi
Uudised
Maaülikoolis peetakse taimekaitsekonverentsi
Tähistamaks Eesti Taimekaitse Seltsi 95. sünnipäeva saab täna maaülikoolis teoks teadus-praktiline konverents, kus räägitakse taimekaitsealastest uuringutest nii maaülikoolis kui ka teistes meie teadusasutustes.
Loe edasi
Uudised
Eksperiment jääb ära, Leie kooli ähvardab sulgemine
Haridusuuendaja Anzori Barkalaja käis enam kui aasta tagasi välja idee kujundada Leie põhikool õpetajate harjutuskooliks. Vallavalitsus tahab aga kooli kinni panna ja teha sinna hoopis hooldekodu.
Loe edasi
Uudised
Võrumaa legendaarne majandijuht Heino Kuusik saab mälestuspingi
Täna, Heino Kuusiku 85. sünniaastapäeval avatakse Võru vallamaja ees kuulsale Võrumaa põllumehele ja omavalitsustegelasele mälestuspink.
Loe edasi
Uudised
Voore noortekülas on kodude ehitamine alanud
Jõgevamaal Saare valla Voore noortekülas käib praegu ehitus kahel krundil.
Loe edasi
Uudised
Kas valdade ühinemisel tuleb hakata ka samanimelisi talunimesid muutma?
Maalehe veebiväljaandelt küsiti, mida talunimedega haldusreformi käigus ette võetakse. Tiigi, Liiva, Pärna, Tamme, Kase jne talusid on igas vallas, aga kui vallad kokku pannakse, kas siis ei tohi rohkem kui üks Tiigi talu jääda?
Loe edasi
Uudised
Suuri riigiasutusi on teisteski riikides pealinnast kaugel
Eestis räägitakse üsna palju riigiasutuste kolimisest pealinnast välja maakondadesse. Tegemist ei ole millegi ainulaadsega, näiteks Suurbritannia riikliku ilmateenistuse peakorter asub Londonist enam kui veerand tuhande kilomeetri kaugusel.
Loe edasi
Uudised
Mis saab, kui ühinenud valda jääb mitu ühesuguse nimega küla?
Loodavas Mulgi vallas on praegu kaks Mulgi küla, üks neist Halliste, teine Abja vallas. Valdade ühinemisel peab vähemalt üks neist oma senisest nimest loobuma.
Loe edasi
Uudised
Tabivere tuulikus pruulitakse nüüd õlut
Noored mehed tegid korda aastaid tühjana seisnud Tabivere tuuliku Jõgevamaal ning hakkasid seal õlut pruulima.
Loe edasi
Arvamus
Ajad muutuvad ning meie koos nendega
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Arvamus
Loodava Mulgi valla keskuse asukoht jääb tulevase vallavolikogu otsustada
Kuna Mulgimaal ühinemist kavandavad omavalitsused – Abja, Karksi, Mõisaküla ja Halliste – ei suuda omavahel kokku leppida, kuhu tuleb tekkiva Mulgi valla keskus, jäetakse see tulevase vallavolikogu otsustada.
Loe edasi
Arvamus
Oktoobri esimene dekaad oli jahe, kuiv ja tuuline
Ilmateenistuse andmeil oli oktoobrikuu esimese kümnepäevaku Eesti keskmine õhutemperatuur normist kraadi võrra jahedam.
Loe edasi
Arvamus
LendTeater tuli Fääri saartelt tagasi hiilgava ideega
Nädalavahetusel Põhjamaade ja Balti riikide harrastusteatrite festivalil (NEATA) käinud LendTeater sai nähtust ja kogetust sedavõrd innustust, et korraldab aasta pärast ka Eestis sarnase festivali.
Loe edasi
Arvamus
Ilmatark: Vananaistesuvi võiks nüüd ehk saabuda
Maalehe ilmatark Arvo Saidla Raplamaalt usub, et sel nädalal saame mõnda aega nautida vananaistesuve.
Loe edasi
Arvamus
Küberkaitse õppesuund tõi Põltsamaa Ühisgümnaasiumile aasta haridusteo tiitli
Õpetajate päeva järgselt 8. oktoobril Jõhvi kontserdimajas toimunud Aasta Õpetaja auhinnagalal „Eestimaa õpib ja tänab“ võttis auhinna vastu teo algataja ja koordinaator Tiia Mikson.
Loe edasi
Arvamus
Meie turisminduse suur väljakutse: kuidas tuua turiste Eestisse ka pärast suve?
Täna ja homme Tartus peetav turismikonverents keskendub sellele, kuidas tuua innovatsiooni ja uusi ärimudeleid meie turismitööstuse igapäeva, et turismitulusid kasvatada.
Loe edasi
Arvamus
Jõed ja järved kipuvad jälle veevaeseks jääma
Kui kuu-poolteist tagasi olid meie veekogud suviste suurte vihmade järel vett täis, mõni kippus isegi üle ajama, siis nüüdseks on paljud neist sügise kohta üsna kõhnaks kuivanud.
Loe edasi
Arvamus
Kas Eesti Rahva Muuseumil saab juba neljapäevaks esimesed 10 000 külastajat täis?
Üleeile, laupäeval 8. oktoobril sündis ERMi uus päevarekord – 1541 piletiga külalist.
Loe edasi
Arvamus
Aasta põllumehed: poliitikud kaitsevad maaelu hääbumise eest vaid sõnades
Ülenurmel asuv Eesti Põllumajandusmuuseum tähistas läinud laupäeval oma 35. tegevusaastat mitmekesise peokavaga. Vestlusringis arutlenud aasta põllumehed nentisid, et tänavusele saagiaastale vajutas märja pitseri ilm.
Loe edasi
Arvamus
PÄEVAPILT: Maasikaaeg jätkub ka oktoobris
Kuigi käes on oktoober, pole maasikate aeg veel läbi.
Loe edasi
Arvamus
Rõõmustav! Sündide arv jätkab kasvu
Tänavu registreeriti Eestis kaheksa esimese kuuga 293 sündi rohkem kui mullu sama ajaga.
Loe edasi
Päevateema
Ain Kallis: päris täpseks ei muutu ilmaprognoos kunagi
Paljudele ei mahu pähe, et ajal mil inimene on juba Kuul käinud, ei osata Maa-pealset ilma endiselt kuigi kaugele ette ennustada. On see siis tõesti nii ilmvõimatu? Ilmateadlane Ain Kallis püüab asjasse selgust tuua.
Loe edasi
Uudised
Poes Eesti õunu pole, kuid ekspordiks jagub
​Poodidesse õnnestub oma õuntega pääseda vähestel, enamasti vaid neil Eesti õunakasvatajatel, kel on kvaliteetseid ubinaid pakkuda suures koguses ja kevadeni välja.
Loe edasi
Uudised
Eesti Rahva Muuseumi näitusesaalid rabavad ekraanide rohkusega
Täna õhtul pidulikult avatava ERMi uue näitusemaja ekspositsioonid võivad eakamatele külastajatele tunduda esmapilgul silmale väsitavad, kuna pea igal sammul jääb silma mõni värviline ja liikuv ekraanipilt. Noorem generatsioon enamasti aga just lustib seda.
Loe edasi
Uudised
Igast leivalabidast ERM huvitatud ei ole
Täna avatavas ERMi uhkes näitustemajas on panipaikades nüüd piisavalt ruumi uutele museaalidele, kuid sõel selleks saada on tihe.
Loe edasi
Uudised
Eesti Rahva Muuseumi raskeim eksponaat on vana aurumasin
Täna avatavasse ERMi uude peahoonesse leidis esimese eksponaadina oma püsikoha juba läinud aasta suvel 1918. aastast pärit aurulokomobiil Lanz.
Loe edasi
Uudised
Eesti rahva suurim vara on nüüd klaasist kodus
Täna avatatakse Raadil uus Eesti Rahva Muuseum. Et sinna kogutud hiiglaslik varandus hästi hoitud saaks, selle nimel teevad südamega tööd enam kui sada inimest.
Loe edasi
Uudised
Millal siis sügis tegelikult ikkagi algas?
Neljapäeval alanud astronoomilise sügise täpse alguskellaajaga on omajagu segadust olnud.
Loe edasi
Uudised
Eestimaa lõunatipust presidenti valima
Võrumaa Mõniste valla valijamees Tõnu Lindeberg loodab, et täna valitakse Eestile president ära. Tühja sedelit ta kindlasti hääletuskasti ei pane, seda ka sel juhul, kui teise hääletusvooru jõuaksid talle vähem sobivad kandidaadid.
Loe edasi
Uudised
Ilmatark: Sügis kestab pikalt
Täna on pööripäev ja kell 17.21 algab astronoomiline sügis.
Loe edasi
Uudised
Tänavu on jõhvikaga kehvasti
Jõhvikakorjajad kurdavad kui ühest suust, et marju on seekord vähe. Vaid Lääne-Eestis on pilt veidi etem.
Loe edasi
Uudised
Mõniste muuseum taastas külapoe
1928. aastal kauplemist alustanud külapoes müüakse tünniheeringat, kristallkümmelit ja muidki toonasele ajale iseloomulikke kaupu.
Loe edasi
Uudised
Viljandi järvest saab angerjaküttide paradiis
Kalafanaatik Taavi Kobin on võtnud oma südameasjaks lasta kodulinna Viljandi järve 50 000 angerjamaimu, raha nende ostuks kogub ta annetustega.
Loe edasi
Maamajandus
Lihaveised panid kapsad nahka
Kullide pere Haanja vallas on hädas naaberküla taluniku lihaveistega, kes lahti pääsenuna on nende köögiviljamaad mitmel aastal rüüstanud.
Loe edasi
Uudised
Jõgeva koolipoiss võitis oma pilvepildiga üleilmse fotovõistluse
​Maailma meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) korraldatud pilvefotokonkursi finaalis kogus kõige enam toetushääli Jõgevamaa gümnaasiumi 12. klassi noormehe Kairo Kiitsaku pilt “Imelised lained taevas”.
Loe edasi
Uudised
59. aastat õpetaja: ma pole kunagi lastele valetanud
​On ülimalt tõenäoline, et Eesti staažikaim õpetaja on Linda Kender, kes järjepanu lapsi õpetanud 58 aastat, sealjuures Võrumaal Krabi koolis aastast 1962.
Loe edasi
Uudised
FOTOD ja VIDEO: Baltic Vianco pidas kümnendat sünnipäeva
Võrumaal Rõuge vallas Sännas veiste ekspordiga tegeleva Baltic Vianco OÜ kaudu on kümne aastaga müüdud üle 120 000 looma.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumehed ägavad lakkamatu vihma käes
​Viljapõllud on mädad ja kombainid vajuvad sisse, kurdavad Viljandimaa ja Ida-Eesti põllumehed. Lakkamatu vihma tõttu võib toiduvili põllule jääda.
Loe edasi
Uudised
​ILMATARGAD: ka sügis tuleb sajune
Sellist kuldset ja kuiva sügist nagu mullu pole tänavu loota. Pigem näitab ilmataat vastupidist nägu, leiavad ilmatargad.
Loe edasi
Uudised
Pool elust vallavanema ametis
Laheda vallavanem Sirje Tobreluts Põlvamaalt on Eestis kõige pikema staažiga omavalitsusjuht.
Loe edasi
Uudised
HOMSES MAALEHES: Eesti välguteadlane tunneb Inglismaal puudust kodusest äikesest
Suurbritannia ilmateenistuses töötav noor Eesti teadlane Sven-Erik Enno tunneb puudust kodusest äikesest, sest saareriigis lööb välku ja müristab harva.
Loe edasi
Ilm
Jõgeva koolipoiss sihib üleilmse fotokonkursi võitu
​Maailma meteoroloogiaorganisatsiooni (WMO) korraldatud pilvefotokonkursil pääses Jõgeva noormehe Kairo Kiitsaku pilvepilt 50 parima hulka. Praegu käib rahvahääletus, kus selguvad võidupildid.
Loe edasi
Intervjuu
Noor eestlane Sven-Erik Enno uurib Inglismaal välku
Suurbritannia ilmateenistuses töötav noor Eesti teadlane Sven-Erik Enno tunneb puudust kodusest äikesest, sest saareriigis lööb välku ja müristab harva.
Loe edasi