Rein Raudvere
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Millal küll kevadsoe saabub? Märtsis veel mitte.
Märts on siiani olnud paljuaastasest keskmisest üsna palju külmem.
Loe edasi
FOTOD JA VIDEO | Minister Jevgeni Ossinovski hakkas geenidoonoriks ja loovutas kuus milliliitrit verd
Täna anti Tartus avalöök 100 000 uue geenidoonori kogumise projektile ja kell 11.32 andis esimesena geeniproovi tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
Loe edasi
Maalehe ilmatargad heidavad pilgu kevadesse: märtsis püsib lumi, kuid mida toovad aprill ja mai?
“Seda on muidugi väga raske ka ennustada, mis tuleb,” tunnistas Soomaal elav Maalehe ilmatark Indrek Hein veebruari keskel. “Mõtled küll ühtpidi, aga vahel viskab vanajumal sellist villast, et ohhoo.”
Loe edasi
Uudised
Hansaposti ja Hobby Halli ühinemine viib rohkem Eesti kaupa Soome
Kahe tuntud veebikaubamaja ühinemine kiirendab veelgi e-kaubanduse jõudsat kasvu, mis on postkontorid juba praegu kujundanud pakikontoriteks.
Loe edasi
Uudised
Kadri Simson: kohta pessimismiks ei ole – tasuta bussisõit tuleb!
Ehkki maarahvas on hakanud juba arvutama, kui palju nad tasuta bussisõiduga kokku suudaks hoida, ei taha ühistranspordikeskused sel teemal rääkidagi, sest paljud küsimused on siiani lahtised. Maaleht palus majandus- ja taristuminister Kadri Simsonilt mõnedele küsimustele vastuseid.
Loe edasi
Uudised
Kaugliinibussid on Põltsamaa hüljanud, Puhu ristis seevastu bussiuputus
Kui Põltsamaal peatub päevas vaid kaks bussi, millega Tallinna saab, siis paar kilomeetrit eemal Puhu ristis on peatus ette nähtud tervenisti 45 pealinna suunduval bussil ööpäevas. Põltsamaalased ei ole rahul, et kaugliinibussid enam linna sisse ei sõida.
Loe edasi
Arvamus
Kui palju tasuta bussisõit teie elu mõjutaks?
KÜLAVAHEKÜSITLUS
Loe edasi
Uudised
Tasuta bussisõiduni on jäänud 108 päeva, kuid ametnikud ei tea veel, kuidas see käima hakkab
Ehkki maarahvas on hakanud juba arvutama, kui palju nad tasuta bussisõiduga kokku suudaks hoida, ei taha ühistranspordikeskused sel teemal rääkidagi, sest paljud küsimused on siiani lahtised.
Loe edasi
Arvamus
Kuidas teil on õnnestunud viirushaigustest hoiduda?
KÜLAVAHEKÜSITLUS
Loe edasi
Uudised
Prügifirma küsib raha seitsme aasta taguse tühisõidu eest
Viljandimaa mees Tõnu Tamm on jonni täis. Ta polnud nõus prügiveofirmale maksma teenuse eest, mida ei kasutanud ja nüüd on tal seepärast juba inkassofirma kukil.
Loe edasi
Uudised
Puitbrikett on sel talvel suur defitsiit, turbabriketti aga enam ei toodetagi
Selle vähesegi puitbriketi hind, mis müüki jõuab, on sügisega võrreldes kõvasti kerkinud. Kallinenud on ka puidugraanulid ja küttepuud.
Loe edasi
Uudised
Tulekul on paukuv 30kraadine pakane
Ilmateenistuse kodulehe andmeil on alanud nädala keskpaigani Eesti kohal jäine arktiline õhumass ja kui ööl vastu homset võib õhutemperatuur sisemaal langeda 24 miinuskraadini, siis ööl vastu ülehomset tuleb valmis olla –28° tulekuks.
Loe edasi
Uudised
KRÕBE KÜLM | Ööl vastu reedet jõudis õige pakane (vähemalt -25 kraadi) Eestisse
Ilmateenistuse andmeil mõõdeti Mustvee külje all Tiirikojal täna öösel kell kolm külma 26,5 kraadi, mis on nüüd ka selle talve uueks külmarekordiks.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Hommik Tartu lasteaias algas presidendipaari kätlemistseremooniaga
Tartu Sireli lasteaia lapsed mängisid täna läbi Eesti riigi suurt sünnipäeva.
Loe edasi
Uudised
Võru mööblivabrikus pesitseb nüüd sada väikefirmat
Võru kunagise kuulsa mööblivabriku tühjaks jäänud hoonetesse loodud Kagu-Eesti Innovatsioonikeskus tähistab Eesti riigi juubelit sajanda äriettevõtte asumisega neisse rajatistesse.
Loe edasi
Uudised
Tänavuse talve krõbedaim külmalaine on alles tulekul
Maalehe ilmatargad ennustavad, et märtsi keskmise kümmepäevaku sisse mahub veel üks päris kõva külmalaine ja siis on talvega ka enam-vähem kõik.
Loe edasi
Maamajandus
Seemnetega kitsas käes ja hinnad on tõusnud
Põllud külvamata siiski ei jää, viimases hädas tehakse külvikorrad ringi ja külvatakse seda, mille seemet saada on või kasutatakse seemneks madalama idanevusega vilja.
Loe edasi
Maamajandus
VAATA KAARTI | Uskumatu! Kuidas saab Eestil nii palju keskpunkte olla?
Eesti keskpunkti tähistada tahtnud Vändra muusikakooli flöödiõpetaja Luule Põder avastas, et aastakümneid tagasi määratud geograafilised keskpunktid on nüüdseks nihkunud täiesti uutesse asukohtadesse ning varasemad arvutused enam ei kehti.
Loe edasi
Uudised
Maalehe ilmatargad ennustavad: tulemas on just see õige, meie kevad
Talv toob veel ühe külmalaine, siis võtab kevad ilmategemise üle. Kas ladusalt või vinduvalt, selles läheb ilmatarkade arvamus lahku, kuid sooja saame mullusega võrreldes rohkem.
Loe edasi
Uudised
Andmed Eesti keskpunkti kohta osutusid täiesti valeks
Eesti keskpunkti tähistada tahtnud naine avastas, et aastakümneid tagasi määratud geograafilised keskpunktid on nüüdseks nihkunud täiesti uutesse asukohtadesse ning varasemad arvutused enam ei kehti.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumehed rajavad Imaverre oma rapsitehase
Tehas töötleb aastas 42 000 tonni rapsiseemet, millest saadakse 26 000 tonni rapsikooki ja 15 000 tonni rapsiõli. Läinud nädala reedest on nurgakivi paigas, tootmiseni jõutakse hiljemalt tuleva aasta algul.
Loe edasi
Maamajandus
Anne Luik: tore, et mahepõllundust on märgatud!
Eesti Maaülikooli emeriitprofessor Anne Luik on üks esimesi teadlasi, kes hakkas 20 aastat tagasi uurima ja rakendama põllumajanduses keskkonnasõbralikke meetodeid.
Loe edasi
Maamajandus
Algas rahvahääletus: kas valla nimeks saab Kambja või Ülenurme?
Sundühendatud Ülenurme ja Kambja valdade Ülenurme pool pole rahul vallale antud Kambja nimega ja täna algas rahvaküsitlus valla nime asjus elanike arvamuse väljaselgitamiseks.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Täna pandi nurgakivi Imavere rapsitehasele
Piimatootjate ühistulisest rapsitöötlemistehasest hakkab aastas läbi käima 42 000 tonni rapsiseemet, millest saab 26 000 tonni rapsikooki ja 15 000 tonni rapsiõli.
Loe edasi
Turg
Kauplejad ja ostjad on turu lahtioleku aegades eri meelt
Tartu turu müüjad kirjutasid pöördumises turu juhtidele, et nad ei taha kaubelda kella kuueni õhtul ja soovivad tunni-paar varem koju minna, kuna õhtul pärast nelja on ostjaid vähe.
Loe edasi
Uudised
Juubelikingitused Eestile: 100 kurge, pärga, punupatsi...
Meie riigi 100. sünnipäeva kingikotist leiab eriilmelisi ja kohati isegi pööraseid ettevõtmisi.
Loe edasi
Uudised
GRAAFIK | Lapsi sünnib aina vähem ja vähem ...
Mullu registreeriti Eestis 13 520 lapse sünd, aasta varem oli sünde 400 võrra enam.
Loe edasi
Maamajandus
Loomade eest maksmata jätnule hautakse kättemaksu
Hiljuti kirjutasime Maalehes põllumeestest, kes olid Trust Alert OÜ-le loomi müünud, kuid raha nende eest ei saanud. Nüüd on selgunud uusi asjaolusid ning välja ilmunud veelgi võlanõudjaid.
Loe edasi
Maamajandus
Riigipalgalised töökohad tuuakse pealinnast maakondadesse tagasi
Alanud on riigipalgaliste töökohtade väljaviimine pealinnast maakondadesse. Maaleht uuris, kuidas see edeneb, sealhulgas kogu selle ettevõtmise veduril, rahandusministeeriumil.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti tudengid lennutavad riigi juubelikingituseks kosmosesse koguni kaks uut satelliiti
Satelliidid ESTCube-2 ja TTÜ100 plaanitakse saata Maa orbiidile aastatel 2018–2019. Tudengite kingitus Eestile kannab nime „Kosmosevabariik 100“.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Hea süldi kiituseks
Tänane Maaleht teeb omamoodi ajalugu, ülistades sülti. Jah, sedasama traditsioonilist Eesti sülti, mis ei puudu pea üheltki meie peolaualt, kindlasti sööme seda argipäevadelgi.
Loe edasi
Päevateema
Süldist saab eestlase identiteedi uus nurgakivi
Rahvuslik süldiarmastus saab hoogu juurde. Kingitusena Eesti riigi 100. sünnipäevaks kavatseb Rahvakultuuri Keskus kanda sülditegemise Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse.
Loe edasi
Päevateema
Käesoleva aastatuhande Eesti külmarekordil -36,7 on täna 15. sünnipäev
Alates aastast 2000 ei ole Eestis külma 36,7 kraadist rohkem olnud ja see siiani kehtiv rekord pandi kirja Jõgeval 11. jaanuaril 2003, seega täna 15 aasta eest.
Loe edasi
Päevateema
HOMSES MAALEHES | Kokkuostja viis veised minema, aga raha ei andnud
Trust Alert OÜ-le loomi müünud ja nende eest raha mitte saanud põllumehed on nõutud: kas ühiselt midagi ette võtta või leppida, et seda raha ei nähtagi.
Loe edasi
Arvamus
Külavaheküsitlus
Mis on looduses sel soojal talvel teisiti?
Loe edasi
Maamajandus
LOOMAPETTUS: Kokkuostja viis veised minema, aga raha ei andnud
Trust Alert OÜ-le loomi müünud ja nende eest raha mitte saanud põllumehed on nõutud: kas ühiselt midagi ette võtta või leppida, et seda raha ei nähtagi.
Loe edasi
Maamajandus
Naabermajja saatmiseks käib jõulukaart kõigepealt Tallinnas
Tartust või mõnest muust kohast posti pandud kirja naabruses asuvale sõbrale ei vii postkontorist kirjakandja kohe kohale, vaid see käib enne veel Tallinnas ära.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti Rahva Muuseumis käis tänavu üle veerand miljoni külastaja
Kõige rahvarohkem kuu muuseumirahva jaoks oli juuni, mil Eesti rahva varamut uudistas 32 191 inimest.
Loe edasi
Maamajandus
Jõgeva kunagise maavanema Priit Saksingu soodustuskelmuse kohtuasi lõpetati avaliku huvi puudumise tõttu
Tartu maakohus lõpetas riigitoetuste mitte-eesmärgipärases kasutamises süüdistatud Priit Saksingu ja kaassüüaluste kriminaalmenetluse, kuna puudus avalik huvi menetluse jätkamiseks.
Loe edasi
Uudised
Peipsi kolib Piirissaart uputades tasapisi lõunasse
Maapinna vajumine Peipsi lõunaosas võib ükskord viia selleni, et järv uputab Piirissaare. Ühe küla on lained seal juba neelanud ning lähikonnas on hulk vee alla jäänud saari.
Loe edasi
Uudised
Eesti Energia kattis OÜ Estonia uusima farmi katuse päikesepaneelidega
Eile avas Eesti Energia Järvamaal Taikse farmis elektrijaama, mis koosneb katusel asuvast 644 päikesepaneelist. Jaama ehitas energiahiid oma kulu ja kirjadega ja jääb seda ka hooldama.
Loe edasi
Ilm
2018 – aasta täis ümmargusi ilmatähtpäevi
Alanud aastal tähistavad oma leiutamise väärikat juubelit nii termomeeter kui ka baromeeter. Tänapäevalgi asendamatud mõlemad.
Loe edasi
Uudised
Alkoralli kui eestlaste massispordiala
Kui ettevõtlik Võrumaa mees Einar Visnapuu oktoobris 2015 Valka kunagises piiripunktis eestlaste esimese alkopoe avas, ei osanud ta arvata, et sellest saab niisugune edulugu, millest 2017. aastal vaat et alalõpmata räägitakse.
Loe edasi
Uudised
Maarahva pank korjab kliente
2. oktoobril alustas tegevust Coop Pank, mis lubas tuua igapäevased pangateenused Coopi kauplustesse üle Eesti.
Loe edasi
Uudised
Ilma päikeseta oleks veel kehvem tulemus olnud
Kohalike omavalitsuste volikogude valimistel 15. oktoobril osales vaid 53,3% inimestest, kel oli õigus oma kodanikukohust täita. Võrreldes eelmise korraga neli aastat tagasi, oli tagasilangus 4,7%.
Loe edasi
Uudised
Mis kinni ei jää, saab sundliidetud
Lõppeval aastal teoks saanud omavalitsuste ühinemine ehk siis haldusreform kujunes enamikule omavalitsustele sisuliselt sunniviisiliseks, kuna seaduse järgi tuli täita kriteerium, kus omavalitsuses elaks vähemalt 5000 inimest.
Loe edasi
Uudised
Jää lõpetas Koidula sõidud Piirissaarde
Kihnu Veeteede eilse teate järgi on seoses jää tekkega tänasest lõppenud Laaksaare ja Piirissaare vahel sõitva reisiparvlaeva Koidula hooaeg.
Loe edasi
Uudised
Piirissaarlane: kui meil poodi poleks, hakkaksime tigusid sööma
„Kui meil poodi poleks, sureksime kõik nälga. Hakkaksime siis vist tigusid sööma. Kurat, neid on siin palju!“ tunnistab Piirissaarel elav Lembit poetrepil Maalehele.
Loe edasi
Uudised
REPORTAAŽ | Inimesed kaovad talveks Piirissaarelt kui Egiptuse pääsukesed
Talvine Piirissaar on vaikne. Kui kirjade järgi elabki saarel saja inimese ringis, siis talvel on neid kohapeal kordades vähem. Saar elustub vaid suviti.
Loe edasi
Ilm
Taimede kasvuaeg jäi lühikeseks
Jõgeval oli viimase 95 aasta sees tänavusest jahedam kasvuaeg 24 aastat tagasi.
Loe edasi
Uudised
Märg sügis on kruusateedele väga palju kurja teinud
Hädas on nii teede korrashoiu eest vastu­tajad kui ka liiklejad, kelle vaatevinklist on väga vaja, et riik oma kruusateedesse rohkem panustaks.
Loe edasi
Maamajandus
Ühe pikaleveninud saaga lõpp: liikuv tapamaja hakkas viimaks tööle!
Ligemale viie aasta eest riigi rahaga Soomest ostetud liikuv tapamaja, mis siiani tulutult seisis, alustas tööd Võrumaal Nursis. Paraku siiski mitte Eesti eri paigus ringi liikuvana, nagu ostes sooviti.
Loe edasi
Maamajandus
Kunagist maavanemat Priit Saksingut kahtlustatakse soodustuskelmuses
Tartu maakohtu Jõgeva kohtumajas algas täna omaaegse poliitiku ja mitme suurettevõtte juhina töötanud Priit Saksingu kriminaalasja kohtulik arutamine. Peale Saksingu on süüdistatavate hulgas veel kolm inimest.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Liikuv tapamaja hakkas viimaks ometi tööle. Aga liikumatuna.
Ligemale viie aasta eest riigi rahadega ostetud liikuv ehk mobiilne tapamaja, mis siiani tulutult seisis, alustas tööd Võrumaal Nursis. Esialgu tapetakse seal lambaid, edaspidi ka veiseid.
Loe edasi
Maamajandus
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Ahvenauim lubas novembri lõpuks külmakraade
Maaleht kogus oktoobri lõpus ilmatarkadelt ennustusi. Vaatame nüüd, kas ennustused on seni vett pidanud ning mida võiks tuua detsember.
Loe edasi
Maamajandus
Nüüd on meil rohkem viljaveoautosid võtta
Kuigi põllumeestele vilja veoks teenuse pakkujaid tuleb järjest juurde, on enamikul viljakasvatajatest siiski ka endal veomasinad olemas.
Loe edasi
Maamajandus
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Alkoholihindade erinevused Lätis ja Eestis
Värskest graafikust näeb, mil määral erinevad alkoholihinnad Eestis ja Lätis praegu ning möödunud aasta kevadel.
Loe edasi
Maamajandus
Biolagunev kile võib meie põldudel ilma teha
Kui sojaoakatsed kilemultši tehnoloogiaga Eestis vilja kannavad, pole võimatu, et paljud põllumehed pööravad rapsi asemel peagi pilgu hoopis loodussõbralikuma sojaoa poole.
Loe edasi
Arvamus
Surmani sadulas: kuidas jääda ellu maal, vananedes ja kõnniteel
SÕNA SEKKA: Jalakäijate kaitseks * Panin tähele * TUTTAV TUNNE: Surmani rõõmsalt sadulas * Sügav mõte
Loe edasi
Maamajandus
Sada rukkipõldu saavad juubelileibadeks
Eelmisel reedel peetud lõikuspeol kuulus esimese juubelileiva viilu lõikamise au rukkikuningas Hans Kruusamäele, kes on üks meie suurim leivaviljakasvataja.
Loe edasi
Uudised
Alkorallil on selge uus siht: edasimüük oma kodust
Lätimaalt alkoholi toomine on aastaga võrreldes saanud veel suurema hoo ning lisandunud on selge äriplaan — üha rohkem tuuakse kaasa ka teistele ja müüakse odavamat viina kallimalt edasi.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Lõikuspeol lõigati lahti juubeliviljast küpsetatud esimene uudseleib
Põllumajandus-kaubanduskoja eilse meeleoluka lõikuspeo tipphetkeks kujunes rukkikuninga Hans Kruusamäe lõigatud esimene viil Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks küpsetatud uudseleivast.
Loe edasi
Uudised
MAAL JUHTUB | Vana tuulikut aitavad päästa erisugused kesvamärjukesed - näiteks Kollane Lumi
Juhuse tahtel hakkas päästeteenistuses töötanud Mart Mängli õlut pruulima ja juhuslikult oli kodukandis samal ajal pakkumisel ka tühjalt seisev Tabivere tuulik, kuhu pruulikoda püsti panna.
Loe edasi
Tehnika
Kuidas tahesõnnikut keskkonnasäästlikult laotada
Mulje, et pärast uute, lägapõhiste lüpsilautade võidukäiku tahe­sõnnikut enam ei teki, on ekslik. Nii poolvedel kui ka tahe sõnnik on loomakasvatuses täiesti olemas.
Loe edasi
Ilm
Peipsi on viimaks ometi vett täis
Kui põllumehed siunasid jahedat ja sajust suve ning sügist, siis Peipsi järv koos sealsete elukatega hoopis rõõmustas selle üle.
Loe edasi
Uudised
SUUR ÜLEVAADE: Nimed ja kabinetid uued, inimesed samad
Kolm nädalat pärast valimisi selginev pilt näitab, et praeguseks ametisse nimetatud vallavanematest, linnapeadest ja volikogude esimeestest 75 tuleb endistest omavalitsustest. Lisaks on enda senise ameti omavalitsusjuhi oma vastu vahetanud viis maavanemat.
Loe edasi
Uudised
Oktoober oli pööraselt märg ja lisaks ka jahe
Ilmateenistuse kokkuvõtted näitavad, et Eesti keskmine sajuhulk oli oktoobris 115 mm, mis on paljuaastasest keskmisest (73 mm) 58% enam.
Loe edasi
Uudised
Ülereguleeritud liikluskorraldus paneb bussijuhid vanduma
Moodsalt kitsad ring- ja tavaristmikud panevad bussijuhte manöövritel kurja vaeva nägema, paiguti on uuendused aga lausa ohtlikud.
Loe edasi
Uudised
GRAAFIK | Tänavune lumi pole sugugi varajane. Vaata, millal viimase tosina aasta jooksul Eestis esimene lumesadu on olnud
Ilmateenistuse andmetel tuli esimene lumi rekordiliselt vara 2013. aastal - 25. septembril.
Loe edasi
Uudised
Ilmatargad harvaesineval üksmeelel – seekordsed jõulud tulevad valged!
Viimase nädala sees on talv uksele koputanud ja siin-seal esimest lund puistanud. Maaleht uuris ilmatarkadelt, kas nüüd lähebki talveks ning millisena see meid ees ootab.
Loe edasi
Uudised
Viimaks ometi on vananaistesuvi käes!
Kuigi võis karta, et pidevad sajud ei lase vananaistesuvel tänavu tullagi, ilm muutus ja saame nüüd ometi seda kaunist aega nautida.
Loe edasi
Päevateema
Millist jahu jahvatavad kaks kõva kivi?
Tartumaal saatis sunniviisiliselt liidetud Ülenurme ja Kambja vallas mäekõrgune edu mõlema valla iseseisvusmeelseid jõudusid.
Loe edasi
Päevateema
Tartu linnavolikokku pääses vaid üks vallainimene
Ainsana Tähtvere vallast Tartu linna 49 voliniku sekka valitud Tähtvere vallavanem Rein Kokk lootis siiski rohkemate vallainimeste saamist volikokku.
Loe edasi
Maamajandus
Pidev sadu jätab loomad lageda taeva alla
Põllumehed ei saa sel sügisel kuidagi saaki kätte, kuid vihmadega on hädas ka ehitajad ning uute lautade valmimine venib.
Loe edasi
Uudised
Peipsiääre rahvalt kaob viimane otsebussiliin pealinna
Erkkollastes värvides Simple Expressi busse alates 1. detsembrist enam Tallinnast Alatskivile sõitmas ei näe, sest Eesti Buss OÜ sulgeb liini.
Loe edasi
Uudised
Demopäevalt otse kanasõnnikut laotama
Taheõnniku laoturite demopäeval Põlvamaal tekkis masinate vastu nii suur huvi, et üks masin sõidutati otse demopõllult tootmispõllule kanasõnnikut laotama.
Loe edasi
Arvamus
Külavaheküsitlus
Mis teile meenub oma esimesest õpetajast?
Loe edasi
Uudised
Maarahvas uue panga tulekul ootusärevuses
Maal ollakse oma esimestes hinnangutes uuele pangale vaoshoitud. Mis on ka niivõrd värske uudise puhul loomulik, sest enamasti ei olda sellega veel kursis. Samas on igati tunda ootusärevust.
Loe edasi
Uudised
TAGASIVAADE SEPTEMBRISSE | Taevataat uputas, ent pakkus ka suvist sooja
Ilmateenistuse andmeil oli septembrikuus Eesti keskmine õhutemperatuur 12,4 kraadi, mis ületab paljuaastast keskmist 0,9 kraadiga.
Loe edasi
Uudised
Praegu on paras aeg jõhvikale minna
Marjulised Eestimaa eri paigust kinnitavad nagu ühest suust, et jõhvikas ehk kuremari on tänavu ilus ja seda on rabades palju.
Loe edasi
Uudised
Viljakasvatajad kannavad pidevate vihmade tõttu suuri kahjusid
Kõige raskemas seisus on Ida- ja Lõuna-Eesti põllumehed, kus viljalõikuse ajal pole kuivi päevi peaaegu olnudki.
Loe edasi
Maamajandus
Külades püütakse päikest rahakotti
Üha rohkem maaettevõtjaid ja põllumehi on taibanud, et päikesest saab tulu lõigata ning päikeseenergiat püüdvaid paneele sigineb nagu seeni pärast vihma.
Loe edasi
Uudised
Eestimaad on tabanud oabuum. Milles uba?
Veel 2012. aastal külvasid Eesti põllumehed statistikaameti andmeil põlduba kõigest sajale hektarile, tänavu aga juba 27 000-le ehk 270 korda rohkem.
Loe edasi
Uudised
Kolme aasta eest maale kolinud pere: see oli õige otsus!
“Suurema koormusega töökohta oli raske leida,” viskas sakslane Stefan Wachsmann nalja, kui Maaleht 2014. aasta kevadel temal ja ta elukaaslasel Anul külas käis. Nad olid siis äsja Mulgimaale kodu ostnud.
Loe edasi