Rein Raudvere
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
Uudised
Uuenduse ehmatav tulemus: varutud diislikütus võib mahutis kevadeks taimeõliks muutuda
Põllumehi, kes vana kombe kohaselt järgmiseks kevadeks juba nüüd sügisel diislikütuse ära ostsid, rabas teade, et see ei pruugi siis enam kasutuskõblik olla, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Uudised
Riik tahab suure osa teid oma kaelast valdade haldusesse lükata
Niigi oma teedega püsti hädas olevatele valdadele ja linna­dele tahetakse üle anda ligi 3000 km jagu riigiteid.
Loe edasi
Uudised
Kas 1- ja 2sendised kaovad Eestis käibelt?
Kui eelmise aasta oktoobris tehtud Eurobaromeetri küsitluse andmeil toetas Eestis ümardamist 61% inimestest, siis aasta hiljem, 2018. aasta oktoobris tehtud sama küsitlus näitas, et toetus 1- ja 2sendiste kaotamisele on veelgi kasvanud – nüüd on see 71%.
Loe edasi
Maamajandus
Peatöövõtja andis rapsikoogitehase kahekordselt kohtusse, tellija omakorda lõpetas lepingu
Rapsikoogitehase ehituse tellinud piimatootjate osaühingu Farm In Productionsi ja ehituse peatöövõtja Wesico Projecti OÜ tülitsemine viis koostöö lõppemiseni paar nädalat enne tehase valmimist.
Loe edasi
Vaatlus
SUUR MÜNDITEST: Eesti euromünte jääb rahakotis aina vähemaks
Viie aasta eest selgitas Maaleht suures metallrahatestis, et meil ringlevate müntide hulgas on ülejäänud euroala riikide omi Eesti omadest rohkem. Testi korrates selgus, et mündiareen on vahepeal kirevamaks muutunud.
Loe edasi
Uudised
Tallinn asub otsustavalt piirama lehepuhurite kasutamist
Kui Tartu linnajuhid laiutavad vaid käsi ega näe lahendust lehepuhurite kasutamisel kaasnevale müraterrorile ning tolmu üleskeerutamisele, siis Tallinnas on tõsiselt kaalumisel puhurite keelamine nii kevadel, suvel kui ka talvel.
Loe edasi
Maamajandus
Kunagisest neljakümne neljast Eesti poldrist on töökorras üheksa
50 aasta eest valminud Valguta polder oli sõjajärgse Eesti esimene ja toimib siiani. 1980ndate lõpus oli töökorras 44 poldrit, praegu töötab kõigest üheksa. Majanduslikult ei tasu ära, öeldakse.
Loe edasi
Päevateema
Röögatu hinnatõus: küta millega iganes, enamasti maksad kuni kolmandiku rohkem
Küttematerjalide hinnad on tänavu märkimisväärselt tõusnud, sealhulgas püstitab uusi rekordeid iga kuuga ka kõige tavalisem küttepuu.
Loe edasi
Päevakorral
VILJELUSVÕISTLUS | Katrin Tootsman: läga teeb igale põllule head
Ainus tavaviljeleja, kes tänavusel võistlusel suviviljaga osales, oli Paunvere Agro. Kuivast suvest hoolimata andis varane oder ‘Aukusti’ võistluspõllult saagi kuus tonni hektarilt.
Loe edasi
Päevakorral
VILJELUSVÕISTLUS | Luunja Mõis: leivanumber on rukis
Aastaid rukkiga esikolmikus olnud ja “igavese teise” aunimetuse pälvinud OÜ Luunja Mõis kasvatas tänavu kõigist teistest kopsakama saagi – 9,6 t/ha.
Loe edasi
Uudised
Omavalitsused uuendustest sotsiaaltranpordis: inimeste vedamiseks on vaja autot, mitte uut logistikakeskust
Ministeeriumi plaan sotsiaaltransporti vajavad inimesed kokku koguda ja viia korraga näiteks Tartusse arsti juurde, pole reaalne, leiavad pilootprojektis osalevad Viljandi maakonna omavalitsused.
Loe edasi
Uudised
Hiiglaslik kotkas terroriseerib maaperet: mis saab, kui õue pealt kana võtta ei ole? Kas võtab lapse?
Zerna ökotalu pere Põlvamaal Räpina vallas Võukülas on hirmul merikotka pärast, kes nende koduõuel peremehetseb ning ka suurema saagiga jõudu proovib.
Loe edasi
Mälu
Sõda Ukrainas ning soov kogeda midagi põnevat ja seikluslikku ärgitab Kaitseliitu astuma
Eesti vanim ja suurim jõustruktuur – vabatahtlikke riigikaitsjaid koondav Kaitseliit – saab 11. novembril 100aastaseks. Millega kaitseliitlased tänapäeval tegelevad?
Loe edasi
Maamajandus
VILJELUSVÕISTLUS | Katrin Tootsman teab väga täpselt, mida põllul teeb
Ainus tavaviljeleja, kes osales tänavusel võistlusel suviviljaga, oli Paunvere Agro. Kuivast suvest hoolimata andis varane oder ‘Aukusti’ võistluspõllult kuus tonni teri hektarilt.
Loe edasi
Uudised
Ilmatark Enno Kalde: esimene lumi näitab talve kohta mõndagi
Praegune esimene lumi näitab ilmatargale, et talv toob tuult ja tormi, kuid ka paari nädala jagu krõpsumaid külmakraade.
Loe edasi
Uudised
Huntide küttimislube jagatakse nüüdsest ohjamisalade kaupa
1. novembril algaval huntide küttimishooajal on suurimaks muutuseks see, et senise maakondliku printsiibi asemel jaotatakse lube ja korraldatakse jahti vastavalt ohjamisaladele, mida on üle Eesti kokku 20.
Loe edasi
Uudised
Professionaal lehepuhuritest ja vähempakkumistest: mida odavam, seda viletsamini puhub ja valjemini röögib
Linnainimesed tahaksid piirata lehepuhuritega töötamist, sest masinate mürast on saanud aastaringne nuhtlus, nendega puhutakse lundki treppidelt ja tolmu kõnniteedelt.
Loe edasi
Ilm
Kaunis suvi tõi suitsupääsukestele titebuumi
Tänu soodsale ilmastikule kasvatas enamik Eestis pesitsevaid linnuliike tänavu üles enam poegi kui läinud aastal.
Loe edasi
Päevateema
Maalehe ilmatarkade suur talveprognoos: pakane tabab Eestit uue aasta algul
Kui kevadel ja suvel olid Maalehe ilmatargad oma ennustustes üsna üksmeelsed ja ka haruldaselt täpsed, siis eesseisva talve ennustamisel lähevad arvamused lahku.
Loe edasi
Uudised
Põuane suvi kuivatas kobraste kodud, sügisel on oodata suuremat tammiehitust ja üleujutusi
Konnad, kalad, koprad ja teised veeloomad ootavad pikisilmi suuri sadusid. Madal veeseis või kuivaks jäänud kraavid ja ojad on neile palju katsumusi valmistanud.
Loe edasi
Maamajandus
Ainus kulu on seemne ostmine - võimas uus silotaim sorgo vallutab Eestit
Eesti põllumehed otsivad kasvatamiseks usinasti uusi põllukultuure. Kanep on juba laialt levinud, hoogu on sisse saamas soja, esimesi katsetusi tehakse sorgoga.
Loe edasi
Maamajandus
Taimi Paljak head närvi nõudvast sünoptikuametist: arusaadav, et inimene tahab teada, kas täpselt tema pea kohal sajab või mitte
Ilmateenistuse juhtivsünoptik Taimi Paljak peab Maalehele ennustuste kirjutamist väga suureks vastutuseks, kuna põllumehe ja aiapidaja jaoks on ilm ülimalt oluline.
Loe edasi
Uudised
Rottide rünnak Viljandimaal võinuks peaaegu tulekahjuga lõppeda
Rotid ei ole mitte ainult vargapoisid, kes viljasalves laamendavad vaid nad võivad, – ja see pole üldse haruldane – elektrikaablit närides majagi põlema panna.
Loe edasi
Uudised
Kunstnik Anu Raud: haldusreform on minu jaoks üks valulisemaid küsimusi
Enim üllatab Anu Rauda maad võtnud suurusehullustus, mille käigus sõber Mark Soosaar Manijal koos kitsede ja lammastega osutus äkki linnaelanikuks, vanad rahvakultuuri kandvad kohanimed aga ebavajalikuks.
Loe edasi
Uudised
Maalehe suur küsitlus: haldusreformijärgne elu on läinud raskemalt, kui avalikult välja öeldakse
Kui teated, nagu Paide linnas põles soo või talumaja, on vaid haldusreformi üks harjumist vajav pool, siis lisaks pole kümned külad rahul neile määratud maakonnaga ning ka kogukondlik ühtsustunne on saanud reformi käigus suure hoobi.
Loe edasi
Uudised
HALDUSREFORM | Volikogu ei tahtnud külakomisjoni
Kui paljudes ühinenud omavalitsustes on volikogud külade paremaks kaasamiseks suures haldusüksuses moodustanud külaelukomisjoni, siis Valga vallas lükati selline eelnõu tagasi.
Loe edasi
Uudised
HALDUSREFORM | Pärnu hakkas kohe enda kasuks kokkuleppeid rikkuma
Pärnu linna, Paikuse ja Audru valdade ühinemislepingut, mis pidanuks neljaks üleminekuaastaks andma kindlustunde kokkulepitus, on juba asutud muutma ja seda linna seatud tingimustel.
Loe edasi
Ilm
Parem Ilm läheb kevadel valimisi võitma
Ei ole vist etemat valimislubadust, kui lubada kõiki rahuldavat ilma. Niivõrd suure eesmärgi nimel oleks peaaegu et hakanud hääli püüdma koguni kaks sama nimega – Parem Ilm – erakonda.
Loe edasi
Maamajandus
Kes viljahinna varakult lukku lõi, sai mööda pükse
Paljud põllumehed on kevadel fikseerinud viljahinnad, mis on hulga odavamad, kui praegu pakutakse, ja saavad rahaliselt vastu pükse. Veelgi hullem on aga neil, kes lubasid müüa rohkem, kui saaki said.
Loe edasi
Uudised
Hunte nähakse üha rohkem elamute ümber, Järvamaal sammus üks neist otse majja
Kui kuulata karjakasvatajaid, siis on varem haruldane võimalus hunti kohata muutunud vaat et igapäevaseks nuhtluseks. Järvamaal aga tuli hunt hiljuti lausa maja esikusse koera murdma.
Loe edasi
Uudised
Ajaleht aastast 1928: põllul uputab ja põllumehed täidavad keerulisi ankeete, valitsuskomisjon ei tea, mida peale hakata
"Tänavune suvi rikkus viljapõlde ja heinamaid veeuputusega, sügisel aga ujutas põllutööministeerium ikaldusest kannatanud talus veel paberiuputusega üle," kirjutab ajaleht Kaja aastal 1928.
Loe edasi
Maamajandus
Söödanappus sunnib enne talve loomi tapale viima
Loomade müügiga on paljudel kiire, sest karjamaa on tühi, loomad kipuvad sealt välja ja juba peab söötma talvevarusid, mida ühel on niigi vaid kolmeks kuuks, teisel jõuludeni.
Loe edasi
Maamajandus
Kas tänavusest suvest saab tõesti meie kõige soojem suvi?
Homme selgub, kas augustikuuga lõppev meteoroloogiline suvi, mis on kõigil kolmel kuul olnud pikaajalisest keskmisest soojem, suudab lüüa senist palavaima suve tiitlikandjat, suve 2010.
Loe edasi
Arvamus
Mis võiks uuel õppeaastal varasemaga võrreldes teisiti olla?
KÜLAVAHEKÜSITLUSHaridusministeerium soovib kaotada põhikooli lõpueksamid ja tasemetööd.
Loe edasi
Uudised
Kogemus tõestab: biolisandiga bensiin 95 ummistab saagide ja muruniidukite karburaatoreid
Maikuust saati biolisandit sisaldav bensiin 95 sunnib väiketehnika kasutajaid mõtlema mõne teise kütuse kasutamisele. See on küll kallim, kuid hilisemast remondist kokkuvõttes odavam.
Loe edasi
Ilm
Kas palav suvi toob ka sooja sügise?
Ilmatargad ja sünoptikud lubavad tänases Maalehes sooja sügist. Kas see ongi kuumade suvede järel iseloomulik?
Loe edasi
Uudised
Maalehe ilmatargad sügisest: praegust suvesooja hakkame veel taga nutma
Mai algul lubasid Maalehe ilmatargad meile tõeliselt suurt ja ilusat suve ning nii ka läks. Nüüd uurisime ilmatarkadelt, millist sügist on oodata.
Loe edasi
Maamajandus
Kuiv ja kuum suvi paneb ka kalakasvatajad ahastama
Kui viljakasvatajad oskavad saamata jäänud teraviljatonne juba kokku arvutada, siis vesiviljelejad hukkunud või loodetud juurdekasvust vähemaks jäänud kalatonne veel mitte.
Loe edasi
Maamajandus
Maaeluministeerium: eriolukorda põllumajanduses pole ka naaberriikides välja kuulutatud
Meedias ja ka põllumeeste seas ringleb kuuldus, et seoses põua ja kuumusega on meie naaberriikides välja kuulutatud eriolukord põllumajanduses. Maaeluministeeriumi sõnul on tegu eksliku kuuldusega.
Loe edasi
Maamajandus
31 päeva kestnud suvekuumus sai läbi ning rekordeid ei sündinud
12. juulil alanud palavad päevad lõppesid laupäeval 11. augustil ja kestsid ühtejärge 31 päeva. Suvel 2010 pidas palavus vastu kaks päeva kauem.
Loe edasi
Ilm
Kuumusel pole tänavu otsa ega äärt
Alles sai pikalt kestnud kuumalaine otsa, kui täna on juba uus kohal. Sedapuhku küll korraks.
Loe edasi
Maamajandus
Viljakasvataja ei saa mängida vaid ühe kaardiga
Mitme erineva alaga tegelemine aitab põllumehel riske hajutada. Kui üks äri kipub ilma või turu tõttu kehvaks jääma, siis harva tuleb ette, et sama juhtub ka teisega.
Loe edasi
Arvamus
Külavaheküsitlus: kuidas suure kuumusega hakkama saate?
Eestis on alates 15. juulist õhutemperatuur iga päev 30 soojakraadi juures püsinud.
Loe edasi
Uudised
Turgu solkivate petumee müüjate äri pöörleb täistuuridel
​​​​​Mee päritolumaa valesti märgistamine nn petturmesinike poolt eestimaise pähe on meie ausatele mesinikele teravaim probleem, kuid turusolkijate tõkestamiseks jäävad mesinike endi käed lühikeseks.
Loe edasi
Maamajandus
SARIKAPIDU: Imavere rapsitehase ehitus hakkab valmima
Augusti keskpaigast hakkab Imavere õlikultuuride töötlemise tehas rapsiseemet vastu võtma ja hoiustama, töötlemiseni jõutakse veebruaris.
Loe edasi
Maamajandus
Hoidke piip ja prillid! Täna on aasta keskmiselt kõige soojem päev
Tartu Ülikooli klimatoloogiaprofessori Jaak Jaaguse rehkenduse järgi on viimase ligemale 70 aasta keskmiselt kõige soojem ööpäev Eestis just täna, 26. juulil.
Loe edasi
Päevateema
Sünoptik Taimi Paljak: kuuma haripunkt seisab meil veel ees!
Juba mais alanud suvi on paar viimast nädalat pakkunud suisa kuuma ilma. Maaleht uuris Riigi Ilmateenistuse juhtivsünoptikult Taimi Paljakult, mis meile sellise imelise suve on toonud ja mis saab edasi.
Loe edasi
Päevateema
SUUR ÜLEVAADE | Millega tegelevad praegu endised valla- ja linnajuhid
Kui vähem kui aasta eest oli meil 213 omavalitsust, siis nüüd on alles 79. Mis on saanud endistest vallavanematest? On nad endale väärilist rakendust leidnud?
Loe edasi
Maamajandus
Adavere Agro tegi vissivõistluste ajalugu
Kui viimased kümmekond aastat on konkursi “Eesti viss” kinni pannud enamasti Tartu Agro, siis seekord tõusis esikohale uus tegija – Adavere Agro.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Vissi tiitlid võitsid Jasmiin ja Mehu
Täna Ülenurmel põllumajandusmuuseumis peetud Eesti kaunimate lehmade näitus-konkursil Viss 2018 pälvis eesti holsteini tõugu lehmadest tiitli Mehu Adavere Agrost ja eesti punast tõugu lehmadest Jasmiin Kõpu PM OÜst.
Loe edasi
Päevateema
MIS NEIST SAANUD ON: Suur uuring näitab, et haldusreform paiskas vallavanemad laiali Austraaliani välja
Ühendatud või sundühendatud 185 omavalitsuse juhist säilitas töökoha alla veerandi. Paljud endised juhid said linnas või vallas muu tööotsa, teised alles otsivad tööd, kasvatavad kanu või puhkavad saadud hüvitise toel.
Loe edasi
Päevateema
MIDA TALVEL SÖÖME? | Põllumehed: sellist aastat pole varem olnud!
“Sellist aastat pole varem olnud,” ütlevad põllumehed seitsme nädala pikkuse põua kohta. Keegi neist ei söanda ennustada, kas jaanipäeva vihm päästis toidulaua või mitte.
Loe edasi
Uudised
Viljandimaa laudas sirgub koos lehmadega 500 pääsupoega
Kui valitaks kõige linnusõbralikum põllumees, oleks tiitlipretendendiks Aarne Ots Viljandimaalt, kelle juhatada olevates lautades kasvab suvega üles vähemalt 500 pääsupoega.
Loe edasi
Ilm
Seekordne jaaniõhtu tõotab pea kõikjal tulla kuiv ja sääsevaene
Kui jaanilaupäeval võib siin-seal sabistada nõrka vihma, siis õhtul peaks enamasti igal pool ilma vihmavarju või keebita hakkama saama.
Loe edasi
Ilm
Ilmataat on ebaõiglane: osa Eestist sai eile korralikult kastetud, osa jäi ikka kuivale
Eilsete hoovihmadega sadas kõige rohkem vett maha Valgas, seevastu vaid kaste eest tuli seda Vilsandil.
Loe edasi
Kultuur
Targu Talita käsiraamat aitab ilma ennustada
Targu Talita kuues käsiraamat “Igapäevased ilmatarkused” on teejuhiks ilmahuvilistele. Näiteks saab teada, mida tähendab laussaju ajal loodesse pöörav tuul ning kuidas mõista pilvi.
Loe edasi
Uudised
Kas kehtestada põllurahu? Põllulinde jääb aina vähemaks
Põllulinde jääb iga aastaga üha vähemaks ning seetõttu on võitluslikumad linnukaitsjad sarnaselt raierahuga metsades lindude pesitsemise ajal välja käinud mõtte kehtestada põllurahu.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Päikesekülluses kasvanud Eesti maasikad on supermagusad ja superkallid
Välismaised maasikad on meie kauplustes ja turgudel aastaringselt müügil, nüüd on neile täienduseks saabunud ka eestimaised avamaamaasikad. Kui palju maasikmarjad maksavad ja kuidas need maitsevad?
Loe edasi
Turg
Turg aitab geograafiat meeles pidada
Iseäranis kevadine turg on hea indikaator, kuidas kevad ja suvi meile riigiti aina lähemale tulevad. Kuni ükskord suvel on käes see hetk, mil turulettidel on meie oma maasikad!
Loe edasi
Maamajandus
Eesti kalakasvandused takerduvad saastetasudesse
Mullu müüsid Eesti vesiviljelusettevõtted rekordkoguse kalu, 870 tonni ja 3,7 miljoni euro väärtuses. Seda võiks olla rohkemgi, kui ei rakendataks kummalisi piiranguid, näiteks saastetasu.
Loe edasi
Maamajandus
Miks oldi maal tasuta bussisõidu või siis selle tasuliselt jätkamise poolt?
Tänane Maaleht annab teada, et enamikes maakondades on ühistranspordikeskused või siis saartel vallavalitsused otsustanud 1. juulist kehtestada tasuta bussisõidu ehk 0 eurot maksva bussipileti. Lisame loole siinkohal pikemad selgitused erinevatest piirkondadest.
Loe edasi
Maamajandus
Põud kimbutab: kellel isegi tärgata õnnestus, seda ähvardab närbumine
Soe ja erakordselt kuiv lehekuu meeldib küll puhkajatele ja jäätisemüüjatele, kuid valmistab tuska viljakasvatajatele, kel külvid põua kätte jäämas.
Loe edasi
Uudised
Tasuta bussisõit: enamik Eestist hakkab pakkuma priiküüti, paar maakonda veel mõtlevad
Kuu aja pärast hakkab suures osas Eestis kehtima tasuta bussiliiklus, mis ei tee inimestel maakonniti vahet – seal, kus saab tasuta sõita, kehtib see õigus ka neile, kes on pärit teisest maakonnast.
Loe edasi
Ilm
Kas ilmatarkuses lähtuda uuest või vanast kalendrist?
Kuigi kalendrireformist on möödas juba sada aastat, pole siiani ühest arusaama, kas vanarahva tarkusi ilmaennustamisel arvestada uue või vana kalendri järgi.
Loe edasi
Uudised
Ohtlike ainete rohkus Emajões teeb tselluloositehasetagi muret
Keskkonnaagentuuri äsjase uurimuse põhjal on Emajões üle piirnormi mitme pestitsiidi jääke, leiti isegi kaua keelatud DDTd.
Loe edasi
Uudised
MAALEHE ILMATARGAD ARUTLEVAD | Kas suvi tuleb koos sääseuputusega või ilma?
Maaleht uuris ilmatarkadelt, kuidas tänavusel suvel sääskedega olema saab - palju, parajalt või vähevõitu?
Loe edasi
Maamajandus
Riigilõivu järsk tõus hirmutab seemnekasvatajaid
Seemnekasvatajate tegevust mõjutavatest seadustest valmistab põllumeestele kõige enam meelehärmi riigilõivude tõstmine.
Loe edasi
Uudised
Maalehe ilmatargad ennustavad täiesti erilist suve
Maalehe ilmatargad ei usu, et tänavune suvi juba maikuus kõik endast välja pani. Üsna üksmeelselt leiavad nad, et ka päris suvi tuleb soe ja päikeseline.
Loe edasi
Uudised
Klaaspurgid. Miks nende eest raha tagasi ei saa ja miks sinna uusi kurke ei panda?
Klaaspurkidele praegu pakendimaks ei kehti ja inimesed ei oska nendega midagi peale hakata – ära visata kahju, säilitamiseks pole aga ruumi. Võimalik, et edaspidi lähevad aga purgidki taaskasutusse.
Loe edasi
Uudised
Väheke uskumatu, kuid keskmiselt oli aprill soojapoolne
Ilmateenistuse kokkuvõtte põhjal oli äsja lõppenud aprillikuu Eesti keskmine õhutemperatuur 5,7°C, mis on 1,1 kraadi normist ehk siis paljuaastasest keskmisest kõrgem.
Loe edasi
Uudised
Andrus Ansip: seda suurt tehast Tartu külje alla ei tule, see on kindel!
Euroopa Komisjoni asepresident ja digivolinik Andrus Ansip leiab, et kui puidurafineermistehase projekti algatajad tahavad ideega jätkata, peaksid nad uurima, kas Eestis on üleüldse kohta, kuhu tehas võiks mahtuda.
Loe edasi
Maamajandus
Mahetootmine ja väetised – kas ikka vastandid?
Ka mahepõldudel näeb üha sagedamini väetisekülvikuid ja pritse. See aga ei tähenda sugugi pettust, vaid näitab mahefarmeri uuendusmeelsust.
Loe edasi
Uudised
Nõuka-aegsed maaparandussüsteemid hakkavad üles ütlema, uputus ootab nii mõndagi maaomanikku
Maaomanikele üllatuslikult võib seni kuiv maa muutuda märjaks alaks, sest aastakümnete eest rajatud ja hooldamata maaparandussüsteemide eluiga on otsa saanud, kirjutab ülehomne Maaleht.
Loe edasi
Uudised
Tartus hakkasid kuldtähed õitsema – varsti läheb soojaks!
Täna hommikul võis tähelepanelik jalutaja Tartus Emajõe-äärses pargis märgata selle kevade esimesi õitsvaid kuldtähti.
Loe edasi
Maamajandus
Uskumatu täpsus – pulli kaalu arvas ära koguni kaks täppispakkujat!
Maamessist on kujunenud lihaveisekasvatajate kohtumispaik. Lisaks noorte lihaveiste näitus-konkursile ja pullioksjonile pakkus pinget pulli kaalu äraarvamise mäng.
Loe edasi
Maamajandus
MAAMESS: põllumehed said Tartus võimu enda kätte
Teisipäeval andis Tartu linnapea Urmas Klaas maanädala puhul võimu nädala lõpuni maameestele.
Loe edasi
Uudised
Maainimeste porimure: raha remondiks napib
Teed tahenevad, kuid märg sügis ja külmunud pinnase aeglane sulamine muutsid tänavu kruusateed ajuti nii hulluks, et sõitjad kippusid neile kinni jääma. Raha parandamiseks napib.
Loe edasi
Uudised
PILT SELGE | Mis toimub Vändra metsas Pärnumaal?
Vändra kultuurimajas pandi püsti ümbruskonna piltnike loodusfotode näitus „Vändra metsas Pärnumaal”.
Loe edasi
Maamajandus
Viljakasvatajad küsivad luba hanejahiks
Kuigi põllumeestele antakse hüvitist sügisel ilma tõttu külvamata jäänud viljapõldude eest, on haneliste kevadel tekitatud kahju suuremgi. Põldude kaitseks soovivad nad pidada heidutusjahti.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti ilmateadlased kutsuvad vastloodud seltsi ka ilmahuvilisi
23. märtsil sündinud Eesti Meteoroloogia Selts koondab ilma- ja kliimateadlasi, professionaalseid meteorolooge ning sügava ilmahuviga inimesi.
Loe edasi
Uudised
Eestis toodetud rasvapallidest saavad osa ka Soome linnud
Eelmise talvega võrreldes on linnutoitude müük tänavu tunduvalt kasvanud ning välja on riputatud sadu tuhandeid peamiselt Poolast pärit rasvapalle. Eestis toodetud linnutoit läheb suures osas Soome.
Loe edasi
Uudised
Kas tõesti on nädala pärast kohal paarikümnekraadine suvesoojus?
Täna hommikul ilmaportaale uurides ootas ees rabav, ent meeldiv üllatus - juba nädala pärast saabub meie maile soojalaine, mis tipneb prognooside kohaselt mõneski paigas koguni paarikümne plusskraadiga.
Loe edasi
Uudised
Lindudele söödeti tänavu sadu tuhandeid rasvapalle
Eelmise talvega võrreldes on linnutoitude müük tänavu tunduvalt kasvanud.
Loe edasi
Uudised
Tänavune talv säilitas vitamiinidest tulvil jõhvikaid rabamätastel nagu sügavkülmas
Miks ka mitte! Praegu on ideaalne aeg jõhvikale minna, marjarabad on jäätunud ja võrreldes märja sügisega, mil sood olid vett täis, on jõhvikaid palju lihtsam korjata.
Loe edasi
Uudised
Riigikogu võttis üksikjuhtumipõhise seaduse üksmeelselt vastu ehk kuidas puidurafineerimistehas „oma” seaduse sai
Avalikke dokumente uurides saab hea ülevaate, milliste arutelude järel sai riigikogus seaduse jõu eelnõu nr 411, mis seadustas, et Tartu ümbrusse puidurafineerimistehase püstitamiseks algatatava eriplaneeringu koostamise ja selle mõjude hindamise eest võib tasuda isik, kelle huvides seda tehakse.
Loe edasi
Uudised
Õrnad taimed seljatasid nii suure ehitusfirma kui ka advokaadibüroo
Suurfirma Lemminkäinen Eesti AS ei saa rajada Loo aleviku lähedale lubjakivikarjääri, sest alal asub aasnelkide ja kuninga-kuuskjala kaitseala, kus kaevandada ei tohi. Taimede kasvuõigust kinnitas kohus.
Loe edasi