Rein Raudvere
Ajakirjanik (Tartu toimetus)
FOTOD | Lõikuspeol lõigati lahti juubeliviljast küpsetatud esimene uudseleib
Põllumajandus-kaubanduskoja eilse meeleoluka lõikuspeo tipphetkeks kujunes rukkikuninga Hans Kruusamäe lõigatud esimene viil Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks küpsetatud uudseleivast.
Loe edasi
Uudised
MAAL JUHTUB | Vana tuulikut aitavad päästa erisugused kesvamärjukesed - näiteks Kollane Lumi
Juhuse tahtel hakkas päästeteenistuses töötanud Mart Mängli õlut pruulima ja juhuslikult oli kodukandis samal ajal pakkumisel ka tühjalt seisev Tabivere tuulik, kuhu pruulikoda püsti panna.
Loe edasi
Tehnika
Kuidas tahesõnnikut keskkonnasäästlikult laotada
Mulje, et pärast uute, lägapõhiste lüpsilautade võidukäiku tahe­sõnnikut enam ei teki, on ekslik. Nii poolvedel kui ka tahe sõnnik on loomakasvatuses täiesti olemas.
Loe edasi
Ilm
Peipsi on viimaks ometi vett täis
Kui põllumehed siunasid jahedat ja sajust suve ning sügist, siis Peipsi järv koos sealsete elukatega hoopis rõõmustas selle üle.
Loe edasi
Uudised
SUUR ÜLEVAADE: Nimed ja kabinetid uued, inimesed samad
Kolm nädalat pärast valimisi selginev pilt näitab, et praeguseks ametisse nimetatud vallavanematest, linnapeadest ja volikogude esimeestest 75 tuleb endistest omavalitsustest. Lisaks on enda senise ameti omavalitsusjuhi oma vastu vahetanud viis maavanemat.
Loe edasi
Uudised
Oktoober oli pööraselt märg ja lisaks ka jahe
Ilmateenistuse kokkuvõtted näitavad, et Eesti keskmine sajuhulk oli oktoobris 115 mm, mis on paljuaastasest keskmisest (73 mm) 58% enam.
Loe edasi
Uudised
Ülereguleeritud liikluskorraldus paneb bussijuhid vanduma
Moodsalt kitsad ring- ja tavaristmikud panevad bussijuhte manöövritel kurja vaeva nägema, paiguti on uuendused aga lausa ohtlikud.
Loe edasi
Uudised
GRAAFIK | Tänavune lumi pole sugugi varajane. Vaata, millal viimase tosina aasta jooksul Eestis esimene lumesadu on olnud
Ilmateenistuse andmetel tuli esimene lumi rekordiliselt vara 2013. aastal - 25. septembril.
Loe edasi
Uudised
Ilmatargad harvaesineval üksmeelel – seekordsed jõulud tulevad valged!
Viimase nädala sees on talv uksele koputanud ja siin-seal esimest lund puistanud. Maaleht uuris ilmatarkadelt, kas nüüd lähebki talveks ning millisena see meid ees ootab.
Loe edasi
Uudised
Viimaks ometi on vananaistesuvi käes!
Kuigi võis karta, et pidevad sajud ei lase vananaistesuvel tänavu tullagi, ilm muutus ja saame nüüd ometi seda kaunist aega nautida.
Loe edasi
Päevateema
Millist jahu jahvatavad kaks kõva kivi?
Tartumaal saatis sunniviisiliselt liidetud Ülenurme ja Kambja vallas mäekõrgune edu mõlema valla iseseisvusmeelseid jõudusid.
Loe edasi
Päevateema
Tartu linnavolikokku pääses vaid üks vallainimene
Ainsana Tähtvere vallast Tartu linna 49 voliniku sekka valitud Tähtvere vallavanem Rein Kokk lootis siiski rohkemate vallainimeste saamist volikokku.
Loe edasi
Maamajandus
Pidev sadu jätab loomad lageda taeva alla
Põllumehed ei saa sel sügisel kuidagi saaki kätte, kuid vihmadega on hädas ka ehitajad ning uute lautade valmimine venib.
Loe edasi
Uudised
Peipsiääre rahvalt kaob viimane otsebussiliin pealinna
Erkkollastes värvides Simple Expressi busse alates 1. detsembrist enam Tallinnast Alatskivile sõitmas ei näe, sest Eesti Buss OÜ sulgeb liini.
Loe edasi
Uudised
Demopäevalt otse kanasõnnikut laotama
Taheõnniku laoturite demopäeval Põlvamaal tekkis masinate vastu nii suur huvi, et üks masin sõidutati otse demopõllult tootmispõllule kanasõnnikut laotama.
Loe edasi
Arvamus
Külavaheküsitlus
Mis teile meenub oma esimesest õpetajast?
Loe edasi
Uudised
Maarahvas uue panga tulekul ootusärevuses
Maal ollakse oma esimestes hinnangutes uuele pangale vaoshoitud. Mis on ka niivõrd värske uudise puhul loomulik, sest enamasti ei olda sellega veel kursis. Samas on igati tunda ootusärevust.
Loe edasi
Uudised
TAGASIVAADE SEPTEMBRISSE | Taevataat uputas, ent pakkus ka suvist sooja
Ilmateenistuse andmeil oli septembrikuus Eesti keskmine õhutemperatuur 12,4 kraadi, mis ületab paljuaastast keskmist 0,9 kraadiga.
Loe edasi
Uudised
Praegu on paras aeg jõhvikale minna
Marjulised Eestimaa eri paigust kinnitavad nagu ühest suust, et jõhvikas ehk kuremari on tänavu ilus ja seda on rabades palju.
Loe edasi
Uudised
Viljakasvatajad kannavad pidevate vihmade tõttu suuri kahjusid
Kõige raskemas seisus on Ida- ja Lõuna-Eesti põllumehed, kus viljalõikuse ajal pole kuivi päevi peaaegu olnudki.
Loe edasi
Maamajandus
Külades püütakse päikest rahakotti
Üha rohkem maaettevõtjaid ja põllumehi on taibanud, et päikesest saab tulu lõigata ning päikeseenergiat püüdvaid paneele sigineb nagu seeni pärast vihma.
Loe edasi
Uudised
Eestimaad on tabanud oabuum. Milles uba?
Veel 2012. aastal külvasid Eesti põllumehed statistikaameti andmeil põlduba kõigest sajale hektarile, tänavu aga juba 27 000-le ehk 270 korda rohkem.
Loe edasi
Uudised
Kolme aasta eest maale kolinud pere: see oli õige otsus!
“Suurema koormusega töökohta oli raske leida,” viskas sakslane Stefan Wachsmann nalja, kui Maaleht 2014. aasta kevadel temal ja ta elukaaslasel Anul külas käis. Nad olid siis äsja Mulgimaale kodu ostnud.
Loe edasi
Päevateema
Lehmale mõeldakse, lüpsja peale mitte
24. augusti Maalehes kurtis mitu põllumajandusettevõtte juhti, et nad ei leia isegi 1000eurose netopalga eest enam töötajaid, mistõttu on sunnitud võõrtööjõudu kasutama. Artikkel on tekitanud omajagu poleemikat ja pahameeltki.
Loe edasi
Maamajandus
Torma lehmad lüpsavad rekordeid
Torma POÜ lehm Volga tõstis Eesti päevalüpsi rekordi 87,1 kiloni. Päevalüpside ede- tabeli esikümnes on tervelt pooled lehmad Tormast ning sealt on pärit ka esikolmik.
Loe edasi
Maamajandus
Sellesuvised vihmad valmistasid enam meelehärmi just kagu-eestlastele
Kõige suurema sajukoguse, kohati ligemale kaks kuunormi, on viimase nädala sees endale kaela saanud Kagu-Eesti.
Loe edasi
Uudised
Sügisennustus: vähemalt september tuleb soe
Enamik Maalehe ilma­tarku on seda meelt, et september on veel suvise näoga ja sügis algab alles oktoobris.
Loe edasi
Uudised
Kas tänavuse aasta kuumarekord jõuab täna 30 kraadini?
Täna on tõenäoliselt viimane võimalus, et tänavu mõõdetaks kusagil esimest korda vähemalt 30 kraadi sooja. Viimase tosina aasta sees on Eesti õhutemperatuuri maksimum ehk kuumarekord vaid ühel suvel jäänud 30 kraadist allapoole.
Loe edasi
Ilm
Eesti kuumarekordil täitub veerand sajandit
11. augustil 1992 Võrus mõõdetud 35,6 kraadi püsib Eesti absoluutse soojarekordina siiani.
Loe edasi
Uudised
Ühistu pani Leevil poe kinni, külaelu entusiastid tegid uuesti lahti
Viis ettevõtlikku Veriora valla Leevi küla peret lõid osaühingu ja avasid Leevi kaupluse taas kümme päeva pärast seda, kui Põlva tarbijate ühistu selle kinni pani.
Loe edasi
Uudised
ÜKS KÜSIMUS: Miks tänane äikesetorm ära jäi?
Vastab ilmateenistuse sünoptik Taimi Paljak:
Loe edasi
Uudised
Kiretu statistika: külmale juulile järgneb jahe august!
Viimased neli kuud ühtejutti, aprillist alates, on Eesti ilm olnud normist jahedam. Kuna suurt suve pole veel olnudki, jääb ainuke lootus, et ehk saabub see nüüd augustis.
Loe edasi
Uudised
Metsad on seentest veel tühjavõitu
Nädala alguseni kestnud vilu suvi pole lasknud seentel täit kasvuhoogu sisse saada. Seeneteadlased loodavad, et august toob niiskust ja enam sooja ning siis on rohkem põhjust seenelegi sõita.
Loe edasi
Uudised
Eesti naise ujumaskäimine külmas vees pani fäärlasedki pead vangutama
Maalehe teise Fääri reisi kolmandal päeval sai kangelasteoga hakkama Ene Kaart Tartumaalt, kui käis külmas Põhja-Atlandi ookeanivees ujumas.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Ilm on Fääri saartel alati lahutamatu reisikaaslane
Üleeile õhtul Fääri saartele jõudnud Maalehe lugejate teise reisi eilne esimene täispikk ekskursioonipäev möödus peaaegu õhtuni kestnud lakkamatus vihmasajus. Nii sai koheselt kinnitust ka tõsiasi, et ilm on neil saartel alati lahutamatu reisikaaslane.
Loe edasi
Uudised
Maalehe lugejad jätkavad Fääride avastamist
Eile alustas Fääri saartel ringreisi uus Maalehe lugejate seltskond, kelle hulgas on ka kolm õnnelikku lehetellijat, kes võitsid reisi loosiga.
Loe edasi
Uudised
Loksast on haldusreformis saanud ühtaegu nii märklaud kui mõõdupuu
Valitsus otsustas 12 sundliitmist lõpule viia, kuus ära jätta ja nelja suhtes jõuda seisukohale pärast jaaniaega.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Eesti kauneimad lehmad on Olivia ja Marga
Täna Ülenurmel Eesti Põllumajandusmuuseumis toimunud näitus-konkursil Viss 2017 pärjati eesti holsteini tõugu loomadest võitja-tiitliga lehm Olivia ja eesti punast tõugu loomade seast lehm Marga. Mõlema tõu vissid annavad piima Tartu Agro Rahinge farmis.
Loe edasi
Ilm
Jaaniõhtu ilm on nagu loterii – võib tulla vihma, aga võib ka päike paista
Jaaniõhtul on alati lõkke ümber ka ilmataat, kelle tujudest sõltub peoliste meele- olu paljuski. Milliste kavatsustega ta meid seekord proovile panna tahab?
Loe edasi
Maamajandus
Kriisiajal piimatootmise lõpetanud lehmapidajad taasalustada ei julge
Piima hind tõuseb, loomakasvatajad saavad top-up’i ning uuendused Eesti piimatööstustes on tulekul. Kas kriisiajal piimatootmisega lõpparve teinud kahetsevad nüüd oma otsust?
Loe edasi
Uudised
Jaak Aab: valitsus võib valdade sundliitmised otsustada juba täna
Kui kohalikud valitsejad on olnud omavalitsuste ühendamise vastu, siis on nad suutnud kaasa tõmmata ka sealsed elanikud, leiab tulevane riigihalduse minister Jaak Aab.
Loe edasi
Uudised
Rahvast nörritab kava lõpetada postkontorites lehemüük
Omniva kaubamärgi all tegutsev riigifirma Eesti Post põhjendab perioodika üksikmüügi lõpetamist vähese nõudlusega, mis ei too neile tulu.
Loe edasi
Uudised
Mis saab sajast tühjaks jäävast vallamajast?
Omavalitsuste ühinemise käigus jääb üle Eesti tühjaks sadakond vallamaja. Kuigi nende saatus on enamasti jäetud uute volikogude otsustada, on ärksamad kogukonnad asunud juba neile otstarvet otsima.
Loe edasi
Uudised
Põlvamaal otsitakse lahendusi suletavate poodide jätkamiseks
Aprillis ehmatas Põlva tarbijate ühistu Leevi, Ruusa ja Linte elanikke otsusega nende poed suvel sulgeda. Rahva vastuseisust hoolimata pole siiani täit selgust, mis saab edasi.
Loe edasi
Elu
Kuuse-taadi viimane läkitus Maalehele
Looduse kauneimal õitsemise ajal meie seast lahkunud legendaarne ilmatark Elmar Kuus ehk Kuuse-taat meenutab oma viimases läkituses Maalehele, kuidas ta ilmaseletamiseni välja jõudis.
Loe edasi
Elu
PULL LUGU PALAL: Pull pandi piimavankri ette
Kõigile hea tuju tekitamiseks jäädvustati kunagine külamehe nali Palal piimavankrit vedava pulli kujuna.
Loe edasi
Uudised
Kuidas kasvatada lapsest ettevõtja?
Paljud firmajuhid on just tänu keskkooli ajal õpilasfirmas tegutsemisele saanud innustust ja julgust ettevõtlusmaailma siseneda.
Loe edasi
Uudised
Tarvastu kool kingib Eestile juubeliks 100 järve jooksu
Viljandimaa Tarvastu gümnaasiumi algatus kulmineerub üle-eestilise teatejooksuga ümber Eesti suurima sisejärve – Võrtsjärve.
Loe edasi
Uudised
Palal leitakse, et sundliitmine viiks piirkonna ääremaastumisele
Jõgevamaa 1100 elanikuga Pala valla ühendamine Tartumaa Alatskivi, Peipsiääre ja Vara valla ning Kallaste linnaga ei ole põhjendatud, vajalik ega otstarbekas, leiab Pala vallavolikogu oma esmaspäeval üksmeelselt vastu võetud otsuses. Samas peetakse otstarbekaks, et vald läheks üle Tartumaa koosseisu, kus jätkaks siis iseseisva omavalitsusena.
Loe edasi
Uudised
Sadakonnast omavalitsusest 65 ütles sundliitmisele kindla “ei”
Sundühendamisele vastu seisjad põhjendavad oma otsust sellega, et saavad praegugi igati hakkama. Sunniga tehtavates omavalitsustes nähakse kunstlikke moodustisi, mis lõhuvad kogukonnatunnet ja süvendavad ääremaastumist.
Loe edasi
Maamajandus
Rukis võib ka muruna silmailu pakkuda
Meil austatakse rukist leivaviljana, aga mujal maailmas külvatakse seda muudel eesmärkidel koguni rohkem kui terade saamiseks. Isegi muruks.
Loe edasi
Uudised
Maalehe ilmatargad uurivad: kas taevataat soosib päevitajaid või põllumehi?
Soomaa ilmatark lubab kuuma ja Raplamaa oma keskmist suve, Võrumaa mees aga mullusest hulga paremat viljalõikusaega. Ilmatarkade koondhinne suvele: peaaegu 4 ehk “hea”. Juuni meid suure soojaga veel ei kostita. Tänavugi on parim suvekuu juuli. Vihma tuleb, aga parasjagu.
Loe edasi
Maamajandus
Innovatsioon põllul: mais ja uba külvatakse biolaguneva kile alla
Kile väljakatkumine mullast on teadupärast väga vastik töö. ETKI aga katsetab kilet, mida ei pea hiljem koristama – see laguneb päikese toimel ise mõne kuuga.
Loe edasi
Hüva nõu
Puitterrassid vajavad kevaditi hooldust
Terrassiomanike igakevadine mure on, kuidas ja millega oma puitterrassi õigesti puhastada vanast õlist, mustusest ning mil moel anda värskem nägu halliks muutunud puidule.
Loe edasi
Hüva nõu
FOTOD: Eesti tornaadod jõudsid Tartusse
Täna esitlesid Tartu Lõunakeskuse raamatupoes Apollo oma äsja ilmunud raamatut „Eesti tornaadod“ selle autorid Andres Tarand ja Ain Kallis.
Loe edasi
Hüva nõu
Sootskad korjasid Petserist püha kloostri tamme alt tõrusid
Tõrudest tahetakse kasvatada istikud, et neid siis Setumaa eri nurkadesse kasvama panna.
Loe edasi
Hüva nõu
„Maale elama“ messi tänavu ei tule
Kodanikualgatuse „Maale elama“ eestvedajate sõnul jätavad nad tänavuse aasta messi korraldamisega vahele.
Loe edasi
Hüva nõu
Nadi kevad ei ole teraviljakülvi paljudel veel koguni alustada lasknud
Kuigi käes juba aprilli lõpp, ei ole enamus põllumehi isegi Lõuna-Eestis, kus kevad tavaliselt varem pärale jõuab, ühtegi hektarit teravilja külvata saanud.
Loe edasi
Hüva nõu
Leevil võideldakse kaupluse sulgemise vastu
Veriora valla Leevi ja ümbruskonna elanikud on andnud juba üle 300 allkirja protestimaks Põlva Tarbijate Ühistu otsuse vastu sulgeda neile vajalik Leevi pood.
Loe edasi
Hüva nõu
Pala valla rahvas hääletas ülekaalukalt naabervaldadega sundliitmise vastu
Ühinemise vastu Alatskivi valla, Kallaste linna, Peipsiääre valla ja Vara vallaga hääletas 78% hääletanuist.
Loe edasi
Uudised
Leevil võideldakse poe sulgemise vastu
Veriora valla Leevi ja ümbruskonna elanikud on andnud juba üle 300 allkirja, protestimaks Põlva Tarbijate Ühistu otsuse vastu sulgeda neile vajalik Leevi pood.
Loe edasi
Uudised
Maamessil käis 43 510 külastajat
Tänavusel maamessil ei sündinud küll uut külastajate rekordit, mullusele kõigi aegade rekordile jäi see alla 750 võrra.
Loe edasi
Uudised
Eile möödus 17 aastat Eesti aprillikuu soojarekordist
24. aprillil 2000 Kundas mõõdetud +27,6 kraadi püsib siiani Eesti aprillikuu õhutemperatuuri soojarekordina.
Loe edasi
Uudised
Pajusi Teater kinnitab: „Kunagi ei saa turul õiget hinda“
Laupäeval tuleb Jõgevamaal tegutsev Pajusi Teater välja järjekordse esietendusega, kui Aidu Kooli saalis näidatakse tragikoomilist tükki „Kunagi ei saa turul õiget hinda“.
Loe edasi
Uudised
Sündimus kukub jätkuvalt
Tänavu registreeriti Eestis kolme esimese kuuga 254 sündi vähem kui mullu sama ajaga.
Loe edasi
Uudised
Mai toob viimaks ometi ehk suvesoojagi
Kui uskuda ilmaportaale, siis mai alguses peaks senini vinduv kevade läbi saama ja õhusooja päeviti juba kümnest kraadist enam olema.
Loe edasi
Maamajandus
Iludusvõistluse võitsid Olivia ja Heldur
Maamessil selgitati välja kauneimad lihatõugu noorveised tõugude kaupa nii lehmikute kui ka pullide seast.
Loe edasi
Maamajandus
Maamessil valiti missiks Olivia, misteriks Heldur
Noorte lihaveise lehmikute ja pullide näitus-konkursil pälvis tiitli „Lihaveiste miss 2017“ limusiini tõugu lehmik Olivia, kelle omanikuks on Topi Mõis OÜ. Parimaks noorpulliks ehk misteriks valiti Heldur, kes on simmentali tõugu ja kelle omanikuks on Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu.
Loe edasi
Maamajandus
Maamess: Juhus esimest korda maamessil
Kui 25. juubelit pidaval maamessil on rohkesti firmasid, kes enamikel kordadel messil osalenud, siis nende kõrval on ka uustulnukaid. Mitte juhuslikult on nende seas ka Juhus.
Loe edasi
Maamajandus
Maalehe loterii peavõit maamessil läks Harjumaale
Teise messipäeva lõuna paiku, mil pool messist hakkas läbi saama, tõmbas Evelin Mitt Harjumaalt Sauelt Maalehe loosikastist välja loterii peavõidu – Maalehe tellimuse terveks aastaks.
Loe edasi
Maamajandus
Maamess: Arvi Tammeli firma on kõigil maamessidel käinud
Maamessi korraldajate andmeil on kõigil 25 messil osalenud vaid kaks asutust või ettevõtet -- maaülikool ning põllumajandustehnikat müüv AS A. Tammel.
Loe edasi
Uudised
Sügisest suletakse üheksa kooli
Osas praegustes gümnaasiumides kaob gümnaasiumiõpe. Samas on saabuvast õppeaastast loota viie uue erakooli avamist.
Loe edasi
Uudised
Koolide tulevik: loovainetes hindeid ei panda?
Kuna muusikas, kunstis, tööõpetuses ja kehalises kasvatuses on õpilaste anded erinevad, ei tasuks vähem andekaid seepärast ka kehva hindega karistada, leitakse Tartus.
Loe edasi
Vaatlus
Vene noored Eestis mõtlevad tulevikule: ei kavatse end siduda mõne teise riigiga
Maaleht küsitles vene rahvusest noori nii Tallinnas, Ida-Virus kui Lõuna-Eestis, et teada saada, mida nad Eesti elust arvavad.
Loe edasi
Uudised
Maamess peab esimest suuremat juubelit
Täna algav Maamess on juba kahe­kümne viies ja oma ekspositsiooniga on välja tulnud pool tuhat firmat kümnest riigist. Esimesest Tartu põllumajandusnäitusest 1993. aastal võttis osa 46 ettevõtet.
Loe edasi
Uudised
Millal päriselt soojaks läheb?
Paari päeva eest jahedaks keeranud ilm ei taha niipea meelt muuta ja paarkümmend soojakraadi jääb tänavusel jürikuul vist vaid unistuseks.
Loe edasi
Uudised
Millal saab tolmuvabaks riigitee, mis pingereas 367. kohal?
Suisa Viljandi külje all Metskülla viiva kruusatee lähedal elavad inimesed on juba aastaid sõdinud maanteeametiga, et see riigile kuuluv tee mustkatte alla viidaks. Paraku langevad nad ses pingereas aina tahapoole.
Loe edasi
Uudised
Poolsada küla Eestis soovib mõne teise valla alla minna
Vallavõimud ei taha aga enamasti külasid oma rüpest ära lasta, sest kardavad elanikke kaotada ja sundliitmist teiste valdadega.
Loe edasi
Maamajandus
Aeg on käes: elu mullas käib ja hirved maiustavad rapsiga
Iga päevaga võib Eestimaa põldudel näha aina suuremat liiklust, sest kevad sunnib takka.
Loe edasi
Uudised
Eestlase turps tahab maailma vallutada
Tartu Ülikooli teadlane keemiadoktor Jüri Liiv leiutas turbal põhineva turpsi – ainulaadse keemiavaba maheväetise, mis paneb taimed kiiremini kasvama ja on ühtaegu ka mullaparandaja.
Loe edasi
Uudised
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: täpseimad ennustajad on selgunud
Maaleht.ee korraldatud ilmaennustamise mitmevõistluse võitis Erki Freiberg Kohilast, kes kogus viiest võimalikust neli punkti.
Loe edasi
Uudised
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: kui kaua näeme päikesepaistet sel nädalavahetusel?
Esmaspäeval alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: kui kaua (tundi ja minutit) näeme Eesti keskmisena sel nädalavahetusel päikest paistmas?
Loe edasi
Uudised
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: kui palju on sooja kevadisel pööripäeval kevadpealinnas?
Esmaspäeval alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: kui palju on sooja kevadisel pööripäeval kell 12 kevadpealinnas Türil?
Loe edasi
Uudised
Veekogud jäävad tänavu kevadisest suurveest täitumata
Jõed ja järved vajaksid olematu kevadise suurvee asemel oma veevarude hoidmiseks vihmasadusid.
Loe edasi
Uudised
Tartlane tänab oma perearsti: ta päästis mind väga raskest olukorrast
Eakas tartlane Helvi Moora on ütlemata tänulik oma perearstile dr Urve Pissarevile, kes võtab haigeid vastu Tartu Kesklinna Perearstikeskuses.
Loe edasi
Uudised
Keltsa minekuni on veel aega
Keskmiselt on Jõgeva ümbruse taliviljapõldudel maa üles sulanud 10. aprilli paiku.
Loe edasi
Uudised
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: kas pööripäeva hommikul on lumi maas?
Esmaspäeval alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: milline on lumikatte suurim paksus sentimeetrites pööripäeva, 20. märtsi hommikul kell 8 Ilmateenistuse vaatlusjaamades?
Loe edasi
Uudised
Märts järgib sooja talve eeskuju
Vaatamata kartustele, et talv võib oma olematud külmad ja lume tagasi teha esimesel kevadkuul, on ka märts seni jätkanud soojalainel. Suure kevadeni läheb siiski veel aega.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Tartu botaanikaaed võtab kevadet vastu tulbinäitusega
Täna avatud näitusel saab imetleda ligemale 40 tulbisorti.
Loe edasi
Uudised
Õpilasfirma mõtles välja magnetilised saunalinad
Kolm noort koolipoissi tahavad oma geniaalse leiutisega maailma turgusid vallutada.
Loe edasi
Uudised
Maaleht.ee ilmaennustamise viievõistlus: milline tuleb kõige madalam temperatuur?
Eile alanud ja teadaolevalt Eesti esimese ilmaennustamise mitmevõistluse tänane küsimus: Milline on selle nädala allesjäänud päevade (alates täna keskpäevast kuni pühapäeva hilisõhtuni välja) kõige madalam õhutemperatuur Eestis, mis mõõdetakse Ilmateenistuse ametlikes vaatlusjaamades?
Loe edasi
Uudised
Märtsi esimene kolmandik jätkas soojalainel
Ilmateenistuse andmeil oli märtsi esimese dekaadi Eesti keskmine õhutemperatuur täpselt 0 ehk siis 0,0 kraadi.
Loe edasi
Uudised
Pane end proovile ja hakka ilma ennustama! Maaleht.ee kutsub osa võtma ilmaennustamise viievõistlusest
Ilmaennustamine on põnev tegevus ja enamasti tegeleme me sellega iga päev. Kuigi ilmateated teevad meie eest suurema töö ära, siis vähemalt hommikuti ärkamise järel aknast välja kiigates püüavad paljud meist maha saada ka oma pisikese ennustusega algavaks päevaks. Iseendale. Intuitsioon, sisetunne on vahetevahel ametlikust prognoosist täpsemgi ja pole ju mõtet asjata näiteks vihmavarju kotis tassida.
Loe edasi
Uudised
Hea valem, mis toob koolidesse uusi õpetajaid
Programmi “Noored kooli” kaudu Setumaale Meremäe kooli õpetajateks tulnud Fee Tamm ja Joosep Norma leiavad, et esimest aastat laste ette astuval õpetajal on kõige julgustavam alustada väikesest maakoolist.
Loe edasi