Lii Sammler
Maamajanduse toimetaja
FOTOD | Miks peenardes vohav nõges tee sees ei kõrveta, isegi kevadel ja värskena mitte?
Kuidas naadist pannkooke küpsetada, miks nõges tee sees ei kõrveta ning millised tüütud umbrohud sobivad imehästi smuutiks?
Loe edasi
Parimast võivalmistajast sai parim noortalunik
Türi lillelaadal võtsid mõõtu noortalunikud. Kümnest praktilisest alast koosneva kompleksvõistluse „Noortalunik 2018” võitis Meelis Lindret.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Kui palju linde on liiga palju?
Kui mullas või vees on toitainete jääke – näiteks lämmastikku ja fosforit – liiga palju, räägitakse sellest kohe ja keegi ei kahtle, et nii ongi. Pigem usutakse ja näidatakse näpuga põllumehe suunas.
Loe edasi
Külaskäik
Mees, kes taastas terve elektrijaama
Kuigi tundub, et oma lähinaabrist Lätist teame palju, ei väsi nad meid üllatamast. Näiteks on üks mees Eesti piirist vaevu 60 kilomeetri kaugusel taastanud terve ajaloolise hüdroelektrijaama.
Loe edasi
Päevakorral
Baierimaa minister: põllumees saab teha ainult majanduslikult põhjendatud otsuseid
Kui Eestis tarbijad alles mõtlevad, kas eelistada odavat või tervislikku, kodu­- maist ning mahedat toitu, siis Baieri­maa on tugevalt võtnud suuna tervis­likkusele, kasutades selleks nii riiklikke programme, toetusi kui digilahendusi.
Loe edasi
Maamajandus
Kolm aastat seakatku: mis see kaasa on toonud?
Sigade Aafrika katk jõudis Eestisse 2015. aastal ja on nüüdseks röövinud 42 000 sea elu.
Loe edasi
Maamajandus
Lõputu kohtuvaidlus: tuhanded sead hukati, aga omanik ei saanud hüvitiseks sentigi
Lääne-Virumaal Sponsumi OÜ farmis hukati sigade Aafrika katku tõttu 2016. aastal üle 4000 sea, ent kompensatsioon hukatud sigade eest jäeti maksmata. Ringkonnakohus otsustas, et toetusest ilma jätmine pole põhjendatud.
Loe edasi
Maamajandus
In Memoriam | Peeter Kibe. Legendid lahkuvad
Üks põlvkond põllumehi hakkab kaduma. Need on mehed, kes nõukogude ajal, sellest hoolimata või selle kiuste Eesti põllumajandusest eduloo tegid.
Loe edasi
Maamajandus
Avatud talude päev: labürint, linnupark ja seiklusrada
Neljandaks üle-eestiliseks avatud talude päevaks on hetkel kirjas üle 150 võõrustaja. Kes soovib veel liituda, saab seda teha 1. maini.
Loe edasi
Maamajandus
Väikese Eesti Maamess mahub Euroopa esikümnesse
Maamess on Põhja- ja Ida-Euroopa näituste seas oma koha sisse võtnud. Kui võrrelda külaliste arvu ja elanike hulka, võime olla lausa liidripositsioonil – messilt käis läbi 3,3 protsenti Eesti elanikkonnast.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Salalikud soodustused
Kunagi jooksis teleris seriaal “Väike maja preerias”. Seal pidas poodi perekond Olsen. Ühel hetkel teatas proua Olsen, et homme langetame hindu 10 protsenti.
Loe edasi
Maamajandus
MAAMESS: uuenduslikud messinaelad on tähistatud mesilastega
Tehnikanäitustel jagatakse innovatsiooni kuld- ja hõbemedaleid. Maamess toob uudised esile messinaeltena.
Loe edasi
Maamajandus
Sügisel põllule jäänud oast on kevadel kasu
Lõpuks läks lumi ära ja esimesed traktorid pääsesid kuivemates piirkondades põllule nädalavahetusel. Nädala alguse vihm seiskas töö taas.
Loe edasi
Maamajandus
MAAMESS: hakkab pulli saama!
Täna alanud Maamessi üks tõmbenumbreid on lihaveiste konkurss. Lisaks loomadele väärivad seal imetlust ka loomapidajad, kellel pooletonnine pull jalutab käekõrval nagu kutsikas.
Loe edasi
Inimene
Ann Riisenberg: elamurajoone ei tulegi ehitada farmi kõrvale
Põllumajandus-kaubanduskoja keskkonnavaldkonna juht Ann Riisenberg ütleb, et põllumajanduse ja keskkonna suhetes pole asjad kaugeltki nii, nagu nad välja paistavad.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Kiiret kevadet!
Täna on kõik viljakasvatajad põllul, sest teavad – kevad on tänavu kiire.
Loe edasi
Maamajandus
Läti kevadnäitus on nagu Maamessi soojendusbänd
Igal aastal kaks nädalat enne Maamessi peetakse Lätis põllumajandusnäitus Pavasaris ehk Kevad. See on sama pikk tava kui Tartu Maamesski – tänavune on juba 26.
Loe edasi
Maamajandus
Pullid tõid Eesti lehmad pjedestaalile
Eesti lehmad on jõudnud oma piimatoodanguga teisele kohale Euroopas. Selle põhjus on, et ETKÜ, mis tähistas veerandsajandi juubelit, on pakkunud liikmetele alati tipp-pullide spermat.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumehed õpivad itimeesteks
Täppisviljelus, isesõitvad masinad ja IT-lahendused põllumajanduses pole enam üksikute friikide teema. Põllumajandus on jõudnud sinnani, et põllutöölistest on saanud peaaegu itimehed.
Loe edasi
Maamajandus
Vasikas mingu aeda, mitte aia taha
Kuigi tänavu oli rõõmustavalt lumine ja külm talv, tõi see kaasa muret lihaveisekasvatajatele. Vestides vasikad ja kogenematud ammed on käimasoleva poegimishooja märksõnad.
Loe edasi
Maamajandus
Pindalatoetused ikka ebavõrdsed: kas taas Brüsselisse protestima?
Põllumehed on pahased: ehkki võrdsetest pindalatoetustest hakati rääkima juba 2004. aastal, ei paista neid veel järgmiselgi eelarveperioodil.
Loe edasi
Uudised
Vabariigi algusajal oli Eesti eksportvõi legendaarne kogu Euraasias
Eesti Vabariik müüs aastatel 1920–1940 tuhandeid tonne võid Inglismaale ja Saksa­maale, ülemaailmsel võivõistlusel 1937. aastal tõusis Eesti või kõrgele teisele kohale Taani järel.
Loe edasi
Loomakasvatus
Kellest saab parim loomakasvataja?
Nagu igal aastal, valib Maaelu Edendamise Sihtasutus ka tänavu parimaid loomakasvatajaid. Kandidaate külastati eelmisel nädalal.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Palju õnne, põllumehed!
Fakt, et põllumees toodab inimestele eluks vajalikku toitu, on kõigile selge, kuigi aeg-ajalt kiputakse suurlinnade kaupluse- ja kaubarohkuses seda unustama.
Loe edasi
Külaskäik
Prantsuse ökofarmid tõusulaines
Prantsusmaal on võetud eesmärgiks kasvatada tulevikus 50% köögivilja ökoloogiliselt. Osa talumehi on sellega juba algust teinud.
Loe edasi
Külaskäik
Viljaturg pole praegu eriti lootustandev, hinnad püsivad madalal
Suured viljakaubandusega tegelevad firmad alustavad aastat konverentsiga, kuhu kutsutakse kokku silmaringi laiendamisest huvitatud põllumajandustootjad. Seekord oli neid pea terve Ugala teatri saalitäis.
Loe edasi
Tehnika
Aiandus areneb ürgaega ja pilvedesse
Aiandusnäitusel Sival sai aimu, et moodne puu- ja köögiviljakasvatus liigub kahte täiesti vastandlikku suunda: tagasi ajalukku ning edasi tipptehnoloogia kasutamisse.
Loe edasi
Turg
Ökoloogiliselt saab toota kõike
Prantsusmaa ökopoodide kett Le jardin de l’avenir annab kinnituse sellele, et ökoloogiliselt saab toota ja edukalt müüa tõepoolest kõike – aedviljast hügieenitarvete ja tualettpaberini.
Loe edasi
Turg
Naine, tänu kellele pole Eestis enam marutaudi
Presidendilt teenetemärgi saanud loomaarst Enel Niin peab oma tähtsamaks iseloomujooneks vastutustundlikkust. Seda nii Eestis marutaudi likvideerides, loomi ravides kui Rail Balticu trassi osas kaasa rääkides.
Loe edasi
Turg
Tõnu Post: usun, et pälvisin tunnustuse piimatootjana
Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi saab Eesti Vabariigi presidendilt teiste hulgas ka Kõljala POÜ juhatuse esimees Tõnu Post.
Loe edasi
Maamajandus
Uus trend: Euroopas on väiketalude hulk plahvatuslikult kasvanud
Kui Eestis on ühed Euroopa suurimad farmid ja oluliseks peetakse nende toetamisega põllumajandust konkurentsivõimelisemaks muuta, siis paljudes riikides on suund vastupidine – otsitakse võimalusi toetada väikefarme.
Loe edasi
Maamajandus
Maaeluministeerium palub abi fotode leidmiseks ajalooraamatusse
Maaeluministeerium soovib tähistada põllumajanduse ajalugu käsitleva raamatuga Eesti sünnipäeva.
Loe edasi
Maamajandus
Eelmine aasta põllumajanduses: 2016. aasta madalseisust välja
Nagu alati, on statistikaamet 25. jaanuariks kokku sättinud eelmise aasta põllumajandusstatistika. Huvitav on see, et kuigi fakt viletsast saagiaastast on üldteada, koristati 2017. aastal suurem viljasaak kui tunamullu.
Loe edasi
Maamajandus
GALERII | Tänavune Angers’ taimekasvatusnäitus keskendus aiandusele
Loire’i jõe org Lääne-Prantsusmaal on põline aianduspiirkond. Seetõttu peetakse selle keskuses Angers’ linnas igal talvel põllumajandusnäitust, mis tänavu keskendus aiandusele ja viinamarjakasvatusele.
Loe edasi
Maamajandus
Iirimaa söödamikseritega on lihtne töötada
Keenani söödamiksereid müüb Eestis Oilseeds Tehnika OÜ koostöös tootjafirma kohaliku esindaja Alltech Eestiga. Miksereid tutvustasid nad Mangeni PM OÜs peetud õppepäeval.
Loe edasi
Maamajandus
Igal lehmal võiks olla oma perearst nagu inimesel
Volitatud loomaarstide arvu vähenemine võib muuta väikeste ja keskmiste loomapidajate elu keerukamaks, sest nad ei pruugi enam teada, kust abi otsida. Loomaarstipraksiseid Eestis peaaegu pole.
Loe edasi
Maamajandus
Eestisse võib tulla lausa mitu suurt piimatööstust
Võimalus, et Eestisse tuleb uus kaasaegne piimatööstus, muutub järjest reaalsemaks. Eelmisel nädalal tutvustas ühistu E-Piim selle plaane. Eesti piimanduskorüfeedele näidatud pildid olid muljetavaldavad.
Loe edasi
Päevakorral
Toetusi on vaja nii tootjale kui ka tarbijale
Kuna peretalud on Eesti maaelu kestmisel asendamatud, on nende toetamine väga oluline, leiab ETKLi tegvjuht Kerli Ats, rõhutades aga, et samas pole vastandamine kunagi hea lahendus.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Vaielgem targalt!
Alanud aasta tõotab tulla vaidluste- ja aruteluderohke.
Loe edasi
Külaskäik
Must või punane Aafrika
Keenia on enda promomiseks kõvasti vaeva näinud. Ühe PR-ettevõtmisena korraldasid nad 64. ülemaailmse künnivõistluse, mille külalistele näidati ka riigi maamajandust.
Loe edasi
Maamajandus
Mis saab põllumajandustoetustest?
Põllumajandus vajab toe­tusi, et toit linnarahvale liiga kalliks ei läheks. Samas peab Euroopa põllumajandustoetusi kahe aasta pärast vähendama. Arutelud, kuidas seda teha, muutuvad järjest teravamaks.
Loe edasi
Maamajandus
Loomakasvataja peab uuest aastast vähem tõendeid võtma
Alanud aasta toob loomakasvatajatele uuendusi paberimajanduses. Sisu seisab selles, et loomade ja toodangu müügiks on vaja ise vähem tõendeid võtta.
Loe edasi
Maamajandus
SUUR JUUSTUTEST | Maalehe tegijad eelistavad juustuklassikat
Eesti saab alanud aastal saja aastaseks ning talumeiereid kingivad sel puhul Eestile sada juustu.
Loe edasi
Maamajandus
Sada juustu varjundit
Eesti saab alanud aastal saja aastaseks ning talumeiereid kingivad sel puhul Eestile sada juustu.
Loe edasi
Uudised
Jõulumemm Helli tahaks, et kõik olekski päris
Jõuluvana on maailma kõige kuulsam ja toredam mees. Aga iga suurepärase mehe kõrval on ka suurepärane naine.
Loe edasi
Uudised
Rekordsaak juba käeulatuses, kui...
Suvel lubasid hästi kosunud viljapõllud uusi saagirekordeid loota, kuid augusti kahel nädalavahetusel möllanud maru lõhkus nii mõnedki ilusad põllud sootuks.
Loe edasi
Uudised
Laual on 15 miljonit piimatööstuse rajamiseks
PRIA otsustas, et 15 miljonit eurot toetust ühistulise tööstuse rajamiseks läheb E-Piim Tootmise ASile, kelle esitatud projekti pidas piimatööstuse suurprojektide hindamise komisjon parimaks.
Loe edasi
Uudised
Noorte puudutus tabab tuhandeid südameid
Juulikuu algas täiesti erilise sündmusega – noored korraldasid Facebooki abiga Vabaduse platsil ise tantsupeo.
Loe edasi
Uudised
Juubelirukis võrsub 134 põllul
Eesti Rukki Selts kutsus sügisel viljakasvatajaid üles külvama Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks sada rukkipõldu, millel kasvanud rukkist valmistatakse leib Eesti juubeli pidulauale.
Loe edasi
Uudised
Lõpuks aitavad ka omad: top-up ametlikult taastatud!
Kuigi Keskerakond sai võimule juba 2016. aasta lõpul ja lubas kohe ka seda, et üleminekutoetused taastatakse, said põllumehed selles kindlad olla alles siis, kui määrus valmis ja ministri allkiri all.
Loe edasi
Uudised
Lehmad kriisist kilbiga läbi
Kui veel 2016. aasta juulis said Eesti lehmapidajad piimakilo eest piima ületootmise ning sellele lisandunud Vene embargo tõttu ainult 16,5 senti, siis jaanuariks oli keskmine piima kokkuostuhind tõusnud 32–33 sendini.
Loe edasi
Uudised
Ministritooliga põllumajanduskaride vahel
Eelmise aasta lõpul sattus eksminister Martin Repinski kitsefarm teravdatud tähelepanu alla ja märtsis tehti tema ettevõttes lauskontroll. Kohal olid PRIA ja VTA esindajad, tööinspektsioon, migratsiooniamet ja politseinikud.
Loe edasi
Uudised
Kõljala POÜ sai eriti moodsa piimakarjalauda
Kõljala põllumajandusliku osaühingu uus piimakarjalaut sai valmis. Ettevõtte loomaarsti haridusega juht Tõnu Post otsis sinna kõige loomasõbralikumad lahendused, mis olemas on.
Loe edasi
Arvamus
Kas kirjaoskust polegi enam vaja?
SÕNA SEKKA: Kas kirjaoskust polegi enam vaja? * Valdek Alberi meretagune maailm
Loe edasi
Maamajandus
Et või leiva peale saada, on vaja kõrgemat piimarasva
Eesti piimanduse päästaks eksport. Parim ekspordiartikkel on juust, aga selle tegemine vajab rammusat piima. Piima rasva- ja valgusisaldus on viimastel kümnenditel langenud.
Loe edasi
Maamajandus
Künnitiim peaks olema nagu rallitiim
Möödunud nädalal maadlesid Eesti kündjad Keenia punase savi ja kuuma päikesega. Kohad jäid taas teise kümnesse. Samas jõuavad näiteks USA ja Horvaatia künnimehed igal aastal järjest parematele kohtadele.
Loe edasi
Maamajandus
Lihafoorum: kas Eesti liha vajaks ekspordiagentuuri?
Eesti lihatootmises on ainult kaks värvi, siga ja lihaveis, tõdeti Rakveres peetud lihafoorumil. Eesmärk on värve mitmekesistada.
Loe edasi
Maamajandus
Geneetiliselt muundatud organismid kütsid jälle kired taevani
Oktoobris kukkus tähtaeg, mil Euroopa Liidu riikide valitsused pidid otsustama, kas lubada oma territooriumil geneetiliselt muundatud maisi kasvatamist.
Loe edasi
Maamajandus
OTSEBLOGI | Maailmameistritiitlid kündmises läksid USA-sse ja Iirimaale, Eesti mehed teises kümnes
Maalehe ajakirjanik Lii Sammler sõitis koos Eesti võistlejatega 1., 2. ja 3. detsembril Keenias toimuvatele kündmise maailmameistrivõistlustele. Harjutamist ja kohaliku eluga tutvumist alustati juba nädal varem.
Loe edasi
Maamajandus
Tänasest hakkavad Eesti mehed Keenias võistlusteks kündmist harjutama
Selle nädala lõpus peetakse Keenias Nakuru ülikooli maadel 64. kündmise maailmameistrivõistlused, kus osalevad ka Eesti kündjad Jüri Lai ja Raido Kunila.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti künnimeistrid lendavad nädalaks Keeniasse maailmameistrivõistlustele
Detsembri esimesel nädalavahetusel peetakse Keenias kündmise maailmameistrivõistlused, millest võtab osa ligi kolmkümmend riiki, kus põlluharimist au sees peetakse.
Loe edasi
Maamajandus
Tudengite viljelusvõistluse võitis meeskond, kes oma põldu suvel ära ei unustanud
Paralleelselt päris viljelusvõistlusega peavad maaülikooli tudengid juba teist aastat oma viljelusvõistlust.
Loe edasi
Turg
Ka odavkettide seast tasub valida
Saksamaal on ka teisi kaubanduskette kui meile tuntud odavmüüjad Lidl ja Aldi. Näiteks Rewe. Väga sümpaatne, odav, suure valikuga ega jäta, erinevalt eelnimetatuist, sugugi hulgilao muljet.
Loe edasi
Päevakorral
Maaeluminister: põllumajanduses peab mõtlema kaugemale kui üks aasta
2017. aastat kokku võttes tulevad kõigepealt meelde raskete ilmaolu­dega seotud mured, kuid oli ka rohkelt võite. Minister Tarmo Tamm arvab, et Eesti põllumajandusel on potentsiaali enamaks, see tuleb vaid ära kasutada.
Loe edasi
Tehnika
Innovatsioon põllutehnikas: Bämbi-andur, peksusüsteemi regulaator ja anduriga lägapütt
Sellest, mida on uut põllumajandus­masinate maailmas, annavad kõige parema ülevaate näitused ja messid. Alati antakse seal välja ka innovat­sioonipreemiaid. Agri­technica jagas neid novembri keskel.
Loe edasi
Päevateema
Raul Rosenberg liigutab põllumajanduses suurt raha
Kuigi Eestis on teisigi arengufonde, pole nende juhtidest suurt midagi kuulda. MESi juha­tuse esimeest Raul Rosenbergi aga teatakse.
Loe edasi
Maamajandus
Jõulud ukse ees, aga vili ja oad põllul – mida nendega teha?
Ammuks see oli, kui uba tundus olevat meie põldudel uus ja kasulik vili. Tänavu jäi suur osa sellest aga koristamata. Lisaks saagi hävingule tuleb see uba kuidagi põllult ära saada, mis on lisakulu.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti tehnikatootjad Hannoveri messil
Päris uhke värk, et maailma 2800 põllu- ja metsatehnikat tootva firma hulgas olid selliste nimede kõrval nagu Claas või Husqvarna oma stendiga väljas ka kaks Eesti masinatootjat.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT HANNOVERIS | Agritechnica on Eesti põllumeeste lemmikmess
Tänaseks peaksid kõik Hannoveri messil käinud põllumehed elusalt ja tervelt kodus tagasi olema, sest laupäeva õhtul pani tehnikamess uksed kinni.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT HANNOVERIS | Mis on maailma põllumajanduses in
Hannoveri mess näitab lisaks muule infole ka seda, mis on hetkel maailma ja eriti Euroopa põllumajanduses oluline. Sellele viitab see, mille jaoks kasutatavaid masinaid on väljas eriti palju.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT HANNOVERIS | Messil näeb kohe ära, kes kui palju laieneda kavatseb
Hannoveri põllutehnikamess on indikaator selle kohta, millisel firmal on suuremad turuhõivamise plaanid. Need on ka messil suuremate stendide väljas.
Loe edasi
Maamajandus
Parim noortalunik kavatseb jääda Eesti põllumajandust edendama
Järvamaa kutsehariduskeskuse kolmanda kursuse õpilase Felix Lavrentjevi nimi hakkas kõlama pärast tema võitu maikuus toimunud noortalunike võistlusel. Sel põhjusel kirjutasid temast portreeloo nii Maaleht kui ka Järva Teataja ning noor põllumees esines ka Vikerraadio hommikuprogrammis.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT TEELT HANNOVERI | Poolas pole karjatamisperiood veel lõppenud
Kui autoga Saksamaale sõita, ei pääse üle ega ümber Poolast. Poola on vist üks väheseid kohti siinses Euroopa nurgas, kus on võimalik näha õues lehmakarju.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT HANNOVERIS | Euroopa suurim põllutehnikamess näitab suunda
Eelmisest pühapäevast järgmiseni toimub Saksamaal Hannoveris põllumajandustehnika mess Agritechnica 2017. See on üks Euroopa suurimaid põllutehnika messe ning peetakse üle aasta koos loomakasvatusmessiga Eurotier.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT TEELT HANNOVERI | Just selline näeb välja looduskatastroof Leedus
Teadupärast kuulutas Leedu välja katastroofiaasta. Tundub, et mida ida ja põhja poole, seda tõsisem olukord on.
Loe edasi
Maamajandus
Viljelusvõistlus lõppes Türil
Tänavusel viljelusvõistlusel püstitati mitu uut võistluse saagirekordit: rukis 10,8 t/ha, tritik 10,8 t/ha, suvioder 8,2 t/ha, kaer 8 t/ha, maherukis 4,9 t/ha ja suviraps 3,7 t/ha.
Loe edasi
Maamajandus
Piimahind langeb
Piimafoorumil oli peamiseks teemaks piimahind.
Loe edasi
Maamajandus
Ekspert: kolmandiku piima müümine Leetu võib lõppeda halvasti
Eesti peaks tootma niši­tooteid ja kolmandiku piima müümine Leetu on halb lahendus, arvab ülemaailmse piimandusalase nõustamisorganisatsiooni GIRA esindaja Christophe Lafougere.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOGALERII JA TULEMUSED | Tänavune viljelusvõistlus oli justkui ekstreemsport
See, et niisuguse koristusperioodiga aastal nagu tänavu oli, saime viljelusvõistluse lõpuni veetud ning lisaks veel rekorditega, on tegelikult väike ime.
Loe edasi
Maamajandus
Kaja Piirfeldt on parim õpetaja ja ka tipptalunik
Noor, ilus, energiline ja praktik – mida veel tahta! Nii võiks iseloomustada tänavust parimat maamajanduseriala õpetajat Kaja Piirfeldti.
Loe edasi
Maamajandus
Viljakasvatajad võtavad aastat kokku
Täna toimub Türi kultuurimajas kümnendat korda peetava viljelusvõistluse lõpukonverents.
Loe edasi
Päevakorral
Viljeluskangelased, ärge unustage taustajõude!
Tänase Maamajanduse kangelased on viljakasvatajad, kes hoolimata ebanormaalsest ilmast kasvatasid rekordsaagid. Kuidas, rääkis igaüks ise eelmisel reedel viljelusvõistluse lõpukonverentsil.
Loe edasi
Päevakorral
Tanel Tõrvand korjas vaid auhinnakohti
Rapsiga esikoht ja üldvõit, tulukusega esikoht ning rukkiga teine – see on Tanel Tõrvandi skoor tänavuselt viljelusvõistluselt.
Loe edasi
Päevakorral
PRIA suletud sertifikaatidega ID-kaartide omanikele tähtaegades pikendust ei anna
PRIA soovitab mitmete põllumeestele vajalike toimingute jaoks kasutada e-PRIA-t. Lisaks annab enamik loomakasvatajad loomadega toimunud sündmustest ametile teada samuti ID-kaarti kasutades. Kuidas seda aga teha olukorras, kus ID-kaardi sertifikaadid on suletud?
Loe edasi
Maamajandus
Köögivilja külmunud mudast kätte ei saa
Erakordselt halbade ilmastikuolude tõttu on köögivilja- ja kartulikasvatajatel tuhandeid tonne saaki põllule jäänud, nii et mures tootjad paluvad ministrilt erakorralist kriisiabi.
Loe edasi
Turg
Pood, kust toidukapp täis osta. Palgapäeval
Mahlaveski talupood töötab Tallinnas kolmandat kuud. „Nulli veel jõudnud ei ole, aga turundame nii mis jaksame,” ütleb poe mänedžer Aare Rätsepp.
Loe edasi
Maamajandus
Viljakasvatajad: saatke need Itaalia linnukütid meie põldudele!
Linnukaitsjad on kaks nädalat teinud kõva lärmi hanede küttimise üle. Põllumehed on aga jahimeestele tänulikud, sest rändel olevad haned söövad ära kõik rohelise, mille kätte saavad.
Loe edasi
Maamajandus
VILJELUSVÕISTLUS: rekordisadu ja saagikadu
Tänavune vastuoluline saagiaasta peegeldub ka viljelusvõistluses. Paljude kultuuridega saadi nii kõrgeid saake nagu ei kunagi varem. Teisalt oli ka katkestajaid rohkem kui eales varem – võistluselt võeti maha tervelt 17 põldu.
Loe edasi
Maamajandus
Euroopa põllumajandusvolinik: otsetoetused on vajalikud, kuid järjest olulisem on keskkond
Euroopa ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) eelistused järgmisel eelarveperioodil, pärast 2020. aastat, erinevad paljuski praegustest.
Loe edasi
Maamajandus
Ohustatud tõugude pidajad hakkavad paremat toetust saama
Põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamise toetuse tingimusi muudetakse nii, et antakse eelistus põllumajandustootjatele, kes peavad ohustatud tõugu loomi.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Saagikaod ja saagirekordid
Praeguseks on meie põllumajandusmaastikul välja kujunenud mõneti vastuoluline seis. Ühelt poolt on pea veerand viljapõldudest koristamata ning teist sama palju sisse küntud või vägisi koristatud.
Loe edasi