Lii Sammler
Maamajanduse vanemtoimetaja
Maamajandus
Viljelusvõistlusele registreerimine on alanud
Pilt põldudel muutub üha selgemaks ning viljelusvõistluse korraldajad ootavad osavõtjaid endast teada andma. Juba praegu on kirjas üks võistleja.
Loe edasi
Maamajandus
Virumaa põllumehed tegid oma seemnekeskuse
Viru Seeme on vastloodud seemnekaubandusettevõte, mille taga on kogemustega viljaseemnetootjad Jaak ja Ott Läänemets.
Loe edasi
Maamajandus
Maaelutoetuste tulevik: rohkem raha kogukonnale
Euroopa Parlamendi põllumajanduskomitee esimees Czesław Adam Siekierski ütles Maalehele, et rohkem tuleks suunata raha MAKi toetusteks.
Loe edasi
Maamajandus
Maamess: Masinamaailm pöördub Aasiasse
Kui uurida viimaste aastate traktorivalikut maamessil ja teistelgi põllumajandusnäitustel, ilmub välja järjest uusi Aasiast pärit traktorimarke. Turule on ilmunud ja juba tuttavaks saanud Jaapani Kubotad, lisandunud on uus müügihitt (mullu esikolmikus) Koreast TYM, järgmine uustulnuk on India päritolu Solis. „Jaapani traktor India hinnaga,“ kõlab Solise reklaamlause.
Loe edasi
Maamajandus
Maamess: Mis saab eurotoetustest?
Juba viiendat aastat on Maamessi sissejuhatuseks ja lahutamatuks osaks agrofoorum. Kui esimestel aastatel keskenduti peamiselt Läänemere probleemidele, siis tänavune vaatas küsivalt tulevikku.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Lootuste kevad
25aastaseks saav Maamess on näinud igasugu kevadeid. Kaks viimast olid suhteliselt nutused seetõttu, et nii liha, piima kui vilja hinnad olid põhjas ja toetused praktiliselt nullis – nagu ka põllumeeste pangaarved.
Loe edasi
Maamajandus
Kes on kauneim lihaveis?
Homme saab selgeks, kes on Eesti kauneim lihaveis. Maamessil peetakse näitus- konkurss noortele lihaveise lehmikutele ja pullidele.
Loe edasi
Külaskäik
Muuseum õpetab piima väärtustama ja juustu valmistama
Suurlinnades asuvad muuseumid leiavad kergemini külastajaid, ent väikestes kohtades peab muuseum pakkuma enamat kui vaid tumma ajalugu. Seda Eesti Piimandusmuuseum Imaveres teebki.
Loe edasi
Maamajandus
Sajast juubelipõllust on mõni puudu
Mullu kutsus rukkiselts viljakasvatajaid üles külvama sada rukkipõldu, millel kasvanud viljast küpsetatakse miljon leiba Eesti sajandaks sünnipäevaks. Praegu on põlde kirjas 86.
Loe edasi
Maamajandus
Metsaomanik saab toetust looduskaitseliste piirangute eest
22. aprillini saavad kaitsealade ja püsielupaikade sihtkaitsevööndi majandamise piiranguid taluma pidavad maaomanikud taotleda toetust 110 eurot hektari kohta sarnaselt Natura alaga.
Loe edasi
Maamajandus
Viljelusvõistlus toimub tänavu juba 13. korda
Maaleht, MES-i nõuandeteenistus ning Baltic Agro, Scandagra ning Oilseeds kuulutavad välja 13. viljelusvõistluse. Aega oma põllud võistlusele üles anda on 1. juunini.
Loe edasi
Maamajandus
Targad ja nutikad viljakasvatajad saavad taas kord võistelda
Kevadtööde aeg on käes ning viljakasvatajatel tuleb põllud üle vaadata, et leida need, millega tänavu viljelusvõistlusele tulla.
Loe edasi
Maamajandus
Siloteo alguseni on aega sada päeva
Kuigi põldudel on hakanud esimesed kevadtööd, on juba paras aeg mõelda silohooajale. Selleks jagasid teadmisi Alltech Eesti ja Inglismaa nõustaja Johnny Bax.
Loe edasi
Maamajandus
Loomakasvatusinstituut rääkis oma uurimustest
Iga aasta märtsis peab Eesti Maaülikooli veterinaarmeditsiini ja loomakasvatuse instituut konverentsi „Terve loom ja tervislik toit“. Tänavune konverents oli juba üheksas.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumehed ei saa endale saateautot lubada
Kohe on kevadtööde aeg käes ning suure põllutehnikaga ilma saateautota maanteel liikujaid taas ähvardamas trahvid. Põllumehed tahavad, et saateauto nõue tühistataks.
Loe edasi
Päevakorral
Talunik toetuste pantvangis
Jälle on käes aeg, mil loomapidaja peab muutumatu arvu loomi kolm kuud karjas pidama, kuna seda sätestavad toetuse saamise nõuded.
Loe edasi
Loomakasvatus
Talu, kus on viis perenaist ning lehmad saadavad SMSe
2016. aasta tulemuste eest parimaks lihaveisekasvatajaks tunnistatud Küüniniidu talus Valgamaal on neli tütart – nii et just paras koht naistepäeval külla minna.
Loe edasi
Taimekasvatus
Viljelusvõistlus tuleb 13. korda
Tänavu tuleb 13. viljelusvõistlus. Mitmevõistlus jätkub ning plaanis on analüüsida ka võistluspõldude mulda. Korraldajad – Maaleht, MESi nõuandeteenistus, Baltic Agro, Scandagra ja Oilseeds – pidasid plaane sel nädalal.
Loe edasi
Ettevõtlus
Tühjast kolhoosimajast sai asjalik majutuskoht
“Seni kuni on ehitust ja teeremonte, tuleme ots otsaga kokku,” kinnitab Epp Säga – energiline daam, kelle dirigeerimisel sai lagunenud kolhoosi­majast nägus majutusettevõte.
Loe edasi
Ettevõtlus
Tere müük ajab võlausaldajad ärevile
Maalehele teadolevalt on AS Tere müük Maag Grupile takerdunud pankade nõuete taha, mures on ka põllumehed, kellele Tere on võlgu mitu miljonit eurot.
Loe edasi
Ettevõtlus
FOTOD: Jatiina rääkis lahti kõik oma müüdava tehnika plussid
Ilusaid helerohelisi ja oranže põllumasinaid tutvustas Oilseeds Jatiina on tehnikapäevadel Märjamaa rahvamajas ja Tõrvandi esinduses. Kokku osales tehnikapäevadel ligi 150 põllumeest.
Loe edasi
Turg
Ka laisk perenaine saab pere toidetud
Pooltoodete ja valmistoodete valik on kauplustes päris hea. Supermarketitest saab neid osta nii külmutatult, pakitult kui kaalukaubana.
Loe edasi
Turg
Kõik uus masinate kohta toetustaotluste eel
Tänavu korraldasid masinamüügifirmad omaette seminare, kuna talvistel taimekasvatusseminaridel ei ole põhjalikus tootetutvustuseks aega.
Loe edasi
Maamajandus
Leningradi sigalast piimavabrikuks
Kui nõukogude ajal oli Eesti “kartulivabariik” ja “Leningradi sigala”, siis praeguseks on nende asemel tegu väga kõrge piimatoodanguga riigiga.
Loe edasi
Maamajandus
Viljakasvatusseminaride ralli lõpetas kolmapäeval Baltic Agro seminar Viljandi pärimusmuusika aidas
Nagu muudel seminaridel, tõusis ka Viljandis peateemaks oa ja herne kasvatus. Põhjus selles, et neid viljeletakse järjest rohkem, aga kvaliteetset saaki kasvatada veel ei osata.
Loe edasi
Maamajandus
Ministeerium jagas teenetemärke
Eesti Vabariigi aastapäeva eel tõstis maaeluministeerium tavakohaselt esile inimesi, kes on maaelu arengule kaasa aidanud.
Loe edasi
Maamajandus
Parim piimakarja kasvataja on tuntud üle Eesti
Parima piimatootja tiitli teenis eelmise aasta 12 tonni eest Kaiu LT OÜ juhataja Margus Muld.
Loe edasi
Maamajandus
Mitu peret ja mitut tõugu lihaveised
Maaelu Edendamise Sihtasutus (MES) valib igal aastal parima loomakasvataja. Eelmisel nädalal külastas valimiskomisjon kandidaatide farme. Parimaks lihaveisekasvatajaks valiti Küüniniidu OÜ.
Loe edasi
Arvamus
Nooruslikud ja trendikad
SÕNA SEKKA: E-riik küll, aga kasu ikka vähe * TUTTAV TUNNE: Esimese põlve tarkpead * PANIN TÄHELE * Sügav mõte
Loe edasi
Taimekasvatus
Seminariralli – kas põllumehed ka vastu peavad?
Kuigi põllumehed õpivad igal talvel, tundub õppepäevi ja seminare tänavu olevat rohkem kui kunagi varem ja ka osavõtt on rohke.
Loe edasi
Taimekasvatus
FOTOD: Maaelu Edendamise sihtasutus valib parimat loomakasvatajat
MES valib juba üle kümne aasta parimat piimakarjakasvatajat. Parima lihakarjakasvataja valimise tava on natuke noorem.
Loe edasi
Loomakasvatus
Parim piimatootja tuleb tippkarjade tabelist
22. veebruaril kuulutab Maaelu Edendamise Siht­asutus (MES) välja parima looma­kasvataja. Eelmisel nädalal külastas valimis­komisjon kandidaatide farme.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Eestlane ja koostöö
Eesti riigis on tavaline, et koostööga ei tulda toime. Ühistute kesist tekkimist ja toimimist põhjendatakse kõige sagedamini sellega, et kolhoosiajal tuli sundkorras n-ö koostööd teha ning see ju ei toiminud.
Loe edasi
Päevakorral
FOTOD: Enne väetise ostmist uuri põhjalikult oma mulda
Oilseeds grupp pidas oma talvised infopäevad Paides ja Tartus. Lisaks turu ja toodete tutvustamisele pakkusid seal esitatud ettekanded ka muud põnevat.
Loe edasi
Külaskäik
Põhust saab teha kõike – kaelkirjakust kaamasuutrani
Kui vahakujude muuseume ja -kujusid on üle maailma palju, siis Lätis Tukumsis asub üks hoopis haruldane muuseum – nimelt põhukujude oma.
Loe edasi
Loomakasvatus
Milline on piima õige omahind?
Maaülikool alustab uuringut piimatootmise efektiivsusest. Uuritakse kulukohti ja tulukuse parandamise võimalusi. Tekkima peaks ka piima omahinna valem.
Loe edasi
Loomakasvatus
Eesti viljakasvatajate hea tuttav Tom Bradhaw esines BASFi seminaril
Taimekasvatuse õppepäevad jätkuvad. Eelmisel nädalal pidasid seda väetisefirma Yara ning taimekaitsefirma BASF, andes põllumeestele, kes pole veel ERMi jõudnud, võimaluse seda uhket maja külastada.
Loe edasi
Turg
Mujal odavam ostelda kui Eestis
Arukad ning kokkuhoidlikud Eesti poodlejad sõidavad toitu ja majatarbeid ostma Soome ning alkoholi loomulikult Läti piirile.
Loe edasi
Maamajandus
Ilusat uba ja hernest on tänavu vähe
Viimastel aastatel on Eestis hakanud laiuma oa- ja hernepõllud, ent kui asi jõuab müügini, siis selgub, et kvaliteetset kaupa on vähevõitu.
Loe edasi
Turg
Kodutoidu laat – Peipsi rääbisest kiivimoosini
Kui Eesti toiduvõrgustikud Jänedal nõu pidasid, oli seal ka kohaliku toidu minilaat. Kodutoitu said osta nii üritusel osalejad kui ka kohalikud inimesed.
Loe edasi
Turg
Kas piimalehma ja lihaveise rohusöödal on vahet?
Enam ei usu vist keegi, et lihaveise kasvatamine lihtne on: et saadan vasika karjamaale ja pooleteise aasta pärast suure looma lihakombinaati. Ka neid on vaja korralikult sööta, pidada ning ravida.
Loe edasi
Turg
Aasta neljas neljapäev pole kuhugi kadunud
Loomatervisega tegeleva firma Dimela pikaaegne traditsioon, iga aasta neljandal neljapäeval peetav sümpoosion, on edukalt kandunud edasi ka ühinemisjärgse ettevõtte Dimedium tavadesse. Seekord peeti seda Eesti Rahva Muuseumis.
Loe edasi
Turg
FOTOD: Järva- ja Põlvamaa tantsumemme Milvi Nõmmiku juubelit tähistati rahvatantsupäevaga
Järvamaal peetakse igal aastal rahvatantsupäeva. Tänavune oli laupäeval, 28. jaanuaril Türi Kultuurimajas ja sellega tähistati Imavere tantsumemme Milvi Nõmmiku 80. juubelit, mis oligi täpselt just sel päeval.
Loe edasi
Turg
FOTOD: Piimatootjaid oodataks osalema teadusprojektis
Maaülikool otsib partnereid uuringuks, mis käsitleb piimatootmise efektiivsust – kulude täpsemat jälgimist, kulukohtade leidmist ja farmide tulukuse parandamist.
Loe edasi
Turg
Scandagra seminar läks täissaalile
Viljafirma Scandagra peab igal talvel ühe suure seminari, millest võtab osa ligi pooltuhat põllumeest. Viimastel aastatel on see olnud Lennuakadeemias.
Loe edasi
Maamajandus
Kohaliku toidu tootjad ehitavad lao
Toidutootjate hulk, kes müüvad oma saadusi otse tarbijatele, järjest kasvab. Nii vurab maa ja suuremate linnade vahet iga päev kümneid väikesi kaubikuid.
Loe edasi
Maamajandus
Loomade heaolu koolituse toetused siiski tulevad
Eelmisel nädalal sai paarsada põllumeest ehmatava kirja, et kuna neil puudub loomade heaolu koolitus, jäävad nad 75 eurost toetusest ilma. Tegelikult olid paljud neist koolituse läbinud.
Loe edasi
Maamajandus
Kohalikud toidu tootjad plaanivad haaret laiendada
Eile olid Jänedal koos kohaliku toidu võrgustikud, et teha uusi plaane, kuidas oma toodang veel paremini ja kasulikumalt tarbijateni viia. Selleks on kolm peamist varianti: talupoed, taluturud ja otse taludest müüjad, keda toetavad toiduvõrgustikud.
Loe edasi
Maamajandus
Põdravorst ja kama Berliinis
Täna annavad põllu-majandus-kaubanduskoja inimesed viimast lihvi Eesti toidu lettidele rahvusvahelisel toidumessil Berliinis.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Ilma põllu­majanduseta pole maaelu võimalik
Töökohad järjest intensiivsemaks muutuvas põllumajandussektoris vähenevad ja hõivatus põllumajanduses hakkab kukkuma alla kahe protsendi elanikkonnast.
Loe edasi
Inimene
Nõustaja Vaike Nõu iga nõu eest raha ei küsi
Mullune parim konsulent Vaike Nõu kirjutas edukaid projekte juba siis, kui tal ei tulnud pähegi, et temast võiks nõustaja saada.
Loe edasi
Päevakorral
Künnivõistlust plaanitakse suurelt
Sügisel peetavaid Eesti künnivõistlusi plaanitakse uhkemana kui varem, sest peakorraldajaks on maaülikool, kel võimalus kaasata nii teadlasi kui tudengeid. Nii hakkas ka ettevalmistus kohe aasta algul.
Loe edasi
Maamajandus
Talirapsi põllud on ohus ka tänavu
Mullune talv hävitas pooled talirapsi põllud. Et saada pilti, mida tegid eelmise nädala külmad ja mis tänavu ees ootab, võiks labidaga natuke põllul toimetada.
Loe edasi
Maamajandus
Piimahind: edasi üles või alla
Piima varumishind jõudis möödunud aastal olla nii vabalangemises kui teha ka äkilise tõusuralli.
Loe edasi
Maamajandus
Kriisiabi võib hakata küsima jaanuari lõpul
Erakorralist kriisiabi ehk nn kohandamistoetust saab hakata küsima juba mõne nädala pärast ning toetus makstakse välja kevade jooksul.
Loe edasi
Vaatlus
Pika õnne saladus: õige inimene, ühine töö ja teineteise hoidmine
“Teistmoodi jõulud,” kurdab Joosep Toots filmis “Suvi”. “Õlu tehakse pulmadeks, mitte jõuluks, siga tapetakse pulmadeks…” Ja kuigi 50–60 aasta eest Eestis jõule ei peetud, sättisid paljud paarid oma tähtpäeva just sellesse kanti.
Loe edasi
Vaatlus
HKScan Estonia töötajad on ostnud tooteid ja teenuseid oma kontraktorfarmidelt, mille omanikud on nad ise või nende sugulased
HKScan alustas 14. novembril sisejuurdlust oma Baltikumi äritegevuse üle, millega sooviti saada kindlust, et siin on järgitud hea juhtimistava põhimõtteid ja HKScani käitumisjuhiseid.
Loe edasi
Maamajandus
Uus maaeluminister: kui seakatku saaks käskkirjaga ära keelata, siis ma teeksin seda
Järjekordne maaeluminister Tarmo Tamm astus ametisse heal ajal: piimahind tõuseb, toetused on koalitsioonilepingus kirjas ning lahendust leidma hakkavad ka põllumeeste probleemid aktsiaseltsiga Tere.
Loe edasi
Maamajandus
PÄEVAPILT: Noored lihaveisepullid on katsealusteks
Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu (ETKÜ) teeb teadustööd ka lihaveistega. Juba mitmendat aastat korraldatakse parimatele noorpullidele söötmiskatse, milline tõug kuidas juurde võtab ja areneb.
Loe edasi
Maamajandus
Seemneliit pidas ümmargust sünnipäeva
Eestis hoolitseb kvaliteetse seemne tootmise eest seemneliit, mis tähistas eelmisel nädalal Pärnus kümnendat sõnnipäeva konverentsi ja piduliku õhtusöögiga.
Loe edasi
Maamajandus
Ametkonnad tunnistavad, et suvi oli tõesti vihmane
Maaleht kirjutas augustis sellest, et liigniiskuse tõttu ei saanud Eestis rohumaid niita tähtajaliselt ehk 31. juuliks. Kui see aga tegemata jäi, oli karta trahvi.
Loe edasi
Päevakorral
Põllumehed saavad hakata võlgu likvideerima
Esmaspäeval hakkas PRIA välja maksma tänavusi põllumajanduse otsetoetusi. Ameti kinnitusel saavad kaheksat liiki toetuste maksed tehtud detsembrikuus.
Loe edasi
Päevakorral
Et uuel aastal uued tuuled puhuma jääks
Tänavu lõi viimased seitse aastat vaiksena püsinud põllumajandussektor lainetama.
Loe edasi
Päevakorral
Talude arengut pidurdab maa kõrge hind
Talupidajate liit on hakanud põllumajandusküsimustes kõvema häälega kaasa rääkima, kusjuures vaade on suunatud kaugemale tulevikku, mitte ainult päevamuredele. Hiljuti peeti Türi kultuurimajas sisukas maateemaline kongress.
Loe edasi
Taimekasvatus
Tänavune viljelusvõistlus erines varasematest
2016. aasta viljelusvõistlust jäävad tähistama uudne hindamissüsteem ning ootamatud tulemused – nimelt läks viiest üldvõidust kolm Saaremaale.
Loe edasi
Taimekasvatus
Lätis rekordsaake ei kasvanud
Ilm ei hellitanud tänavu Eesti põllumehi ega ka naabreid. Nii olid Läti viljelusvõistluse tulemused sama kahvatud kui meil.
Loe edasi
Loomakasvatus
Läti oksjonimajas müüakse kaks tuhat lihaveist kuus
Kui Eestis käivad lihaveiste ostjad laudast lauta, siis mujal maailmas müüakse neid loomi peamiselt oksjonitel. “Mujal maailmas” tähendab ka Lätit.
Loe edasi
Külaskäik
Riia loomaaia filiaalis paljundatakse haruldusi
Novembrikuine pilt Riia loomaaia Liepājas asuvast filiaalist. Isakaru Tomas teeb katusel ringe ning hoiab silma peal laisalt pikutavatel karutüdrukutel. Kuna karupojad pole mingi defitsiit, peavad nad lastesaamisega mõne aasta vahele jätma ning saavad rahulikult talveunne suikuda.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Kaartide uputus
“Teie viipemaksega kaart on nüüd kohal! Teie uus kaart on viipemakse võimalusega…” Sellise kirja sain pangast mõni aeg tagasi.
Loe edasi
Arvamus
Põllumehed peavad hakkama sööti kasvatama
2016. aasta pindalatoetuste taotluste andmete alusel on selgunud, et Eestis tervikuna on püsirohumaa absoluutväärtus ja püsirohumaa suhe kogu põllumajandusmaasse vähenenud üle piirmäärade, teatab PRIA.
Loe edasi
Turg
Paides peeti laulu ja tantsuga laata
Paides on vahva komme pidada detsembri esimesel laupäeval üritust nimega “Jõulukroon”. See on kogupereüritus, kus nii laata, laulu kui tantsu.
Loe edasi
Mõjukad 2016
MÕJUKAD 2016: TANEL BULITKO tõstis esile aasta alguse piimakriis
Tänavu tõusis mõjukate edetabeli põllumajandusvaldkonnas komeedina viiendale kohale ETKÜ juhatuse esimees Tanel Bulitko. Mees, kelle nime mulluses tabelis seeski polnud.
Loe edasi
Mõjukad 2016
FOTOD: Saaremaa tegi viljelusvõistlusel puhta töö
Seda, mis novembri alguseks viljelusvõistluse uue skeemiga hindamisel selgus, ei osanud keegi ette näha. Nimelt läks viiest üldvõidust kolm Saaremaale.
Loe edasi
Intervjuu
Martin Repinski: ükski inimene ei saa öelda, et tööd farmis tegi, kuid palka ei saanud
Maalehe ajakirjanikele pühapäeval Konju kitsefarmi uksed avanud maaeluminister Martin Repinski lükkab tagasi petmissüüdistused ning paneb kahtlused lahvatanud skandaalis vähemalt osaliselt konkurentide arvele.
Loe edasi
Uudised
Kartulikelder paikneb Viljandimaal
Eesti kartuli saagikus on aastast aastasse paranenud, kuid vähenenud on kartulikasvatajate hulk.
Loe edasi
Uudised
Eesti viljaait asub Virumaal
Viljakasvatuses ruulivad Lääne-Virumaa, Tartumaa ja Viljandimaa. Teravilja osas ongi pingerida selline, kaunviljakasvatuses on esimene ja teine koht vahetatud.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Iga normaalne riik toetab oma põllumehi
Eile ametisse astunud uue valitsuse koalitsioonilepe sisaldab palju häid mõtteid. “Koalitsioonilepe on isegi liiga hea, et olla tõsi,” on arvanud maamehed ja isegi põllumajanduspoliitikud, julgemata välja käidud arve täiel määral uskuda.
Loe edasi
Uudised
Uus maaeluminister sattus maheskandaali
Eile asus ametisse valitsus, kus maaeluministri portfelli sai Keskerakonna poliitik Martin Repinski. Juba enne, kui mees jõudis tööle hakata, sattus ta skandaali keskmesse.
Loe edasi
Maamajandus
Uusi lautu kerkis isegi sügavaima kriisi aastal
Kuigi piimahind on olnud madal juba kaks aastat, leidub isegi tänavu põllumehi, kes on suutnud ehitada uusi lautu ja parandada loomade heaolu.
Loe edasi
Turg
Hollandlased armastavad pannkooke
Kui Eesti odavad toidupoed pakuvad samasugust standard­kaupa nagu teiste maade omad, siis Hollandi enda odavkett Albert Heijn keskendub kodu­maistele lemmikutele.
Loe edasi
Turg
FOTOD: Läti viljelusvõistlus tõi ühe võidu Eesti piiri äärde
Tänavu osales Läti viljelusvõistlusel „Zelta lauks“ 22 viljakasvatajat. Iseseisvuspäeva eelõhtul peeti Valmieras võistluse uhke lõputseremoonia.
Loe edasi
Turg
Eesti suurimast kitsekasvatajast saab maaeluminister. Kes ta selline on?
Nagu täna selgus, usaldatakse maaeluministri post 30-aastasele Keskerakonna poliitikule Martin Repinskile.
Loe edasi
Maamajandus
Mis juhtus HKScanis?
Põhjamaade lihatööstuskontsern HKScan alustas sel nädalal ettevõttesisest juurdlust oma Eesti, Läti ja Leedu ettevõtetes.
Loe edasi
Maamajandus
Viljelusvõistluse lõpukonverents ootab osa võtma
Tänavune viljelusvõistlus on läbi ja tulemused kokku arvutatud. Nüüd on aeg teha kokkuvõtteid.
Loe edasi
Uudised
Eesti juurtega rukis Kanada viskis
Sangaste krahv von Berg lahkus siit­ilmast pea 80 aastat tagasi pankrotistununa, kuid võimalik, et tema pojapoja aretatud rukki­sordist pruulitakse Kanadas meiegi kauplustes müüdavat viskit.
Loe edasi
Maamajandus
Millal on oodata põllumajandustoetusi?
Maaeluministeerium lubab raskustes põllumeestele erakorralise toetuse välja maksta 2017. aasta esimeses kvartalis, ühtse pindalatoetuse aga jõuludeks.
Loe edasi
Maamajandus
Piimamehe lahkumine
Paljude ebameeldivate asjadega elus on nii, et tükk aega loodetakse, ehk läheb paremaks, ja alles siis lepitakse sündinuga, kirjutasin ühes Maalehe juhtkirjas.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Viljelus­võistluse uued tuuled
Kui otsustada Eesti põllumajanduse üle viljelusvõistluse põhjal, ei paista küll mingit kriisi. Vastupidi – sellega läheb tõusvas joones.
Loe edasi
Ettevõtlus
Hobipeenrast kasvas välja lillekasvatustalu
Kaevandi Aia pikad lillepeenrad on lumevaiba all ning need sibulad ja juurikad, mis talve ei kannata, varjule viidud. Perenaine istub arvuti taga, otsib lillede kohta infot, täiendab kodulehte ja annab nõu.
Loe edasi
Päevakorral
Roomet Sõrmus: meeleavaldusi ei korraldata lõbu pärast
Viimaste aastate jooksul on EPKK koos põllumeeste esindus­organi­satsioonidega palju aktsioone teinud. Kas neist on ka kasu olnud?
Loe edasi
Maamajandus
Piimateemad foorumil: kas kriis naaseb?
Kuigi piimahinnad on tõusuteel, tuleb valmis olla järgmiseks kriisiks. Seetõttu arutletakse tänavusel Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja piimafoorumil eksporditeemadel.
Loe edasi
Maamajandus
Kelle rapsid talve üle elasid, neil läks hästi
Kui suvel Avo Samarüütli rapsipõldu vaatama läksime, lõi mees käega ja ütles, et põld on nii untsus, et seda küll vaadata ei tasu. Aga selle põlluga ta võitiski.
Loe edasi
Maamajandus
Parim õpilane usub, et maaelu läheb taas hinda
Räpina aianduskooli teise kursuse õpilane Reta Poolak kasvas üles Viljandimaal, eemal linnakärast, ja tal on kindel plaan maainimeseks jääda.
Loe edasi
Maamajandus
Taeva kaitsjatel on väga autoriteetne eestkõneleja – Rooma paavst
Täna jõustub Pariisi kliimakokkulepe. Sellega ajastas ka keskkonnakaitsevõrgustik Greenaccord oma rahvusvahelise meediafoorumi, mis tänavu keskendub Pariisi kokkuleppele.
Loe edasi