Lii Sammler
Maamajanduse toimetaja
Uudised
Vabariigi algusajal oli Eesti eksportvõi legendaarne kogu Euraasias
Eesti Vabariik müüs aastatel 1920–1940 tuhandeid tonne võid Inglismaale ja Saksa­maale, ülemaailmsel võivõistlusel 1937. aastal tõusis Eesti või kõrgele teisele kohale Taani järel.
Loe edasi
Loomakasvatus
Kellest saab parim loomakasvataja?
Nagu igal aastal, valib Maaelu Edendamise Sihtasutus ka tänavu parimaid loomakasvatajaid. Kandidaate külastati eelmisel nädalal.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Palju õnne, põllumehed!
Fakt, et põllumees toodab inimestele eluks vajalikku toitu, on kõigile selge, kuigi aeg-ajalt kiputakse suurlinnade kaupluse- ja kaubarohkuses seda unustama.
Loe edasi
Külaskäik
Prantsuse ökofarmid tõusulaines
Prantsusmaal on võetud eesmärgiks kasvatada tulevikus 50% köögivilja ökoloogiliselt. Osa talumehi on sellega juba algust teinud.
Loe edasi
Külaskäik
Viljaturg pole praegu eriti lootustandev, hinnad püsivad madalal
Suured viljakaubandusega tegelevad firmad alustavad aastat konverentsiga, kuhu kutsutakse kokku silmaringi laiendamisest huvitatud põllumajandustootjad. Seekord oli neid pea terve Ugala teatri saalitäis.
Loe edasi
Tehnika
Aiandus areneb ürgaega ja pilvedesse
Aiandusnäitusel Sival sai aimu, et moodne puu- ja köögiviljakasvatus liigub kahte täiesti vastandlikku suunda: tagasi ajalukku ning edasi tipptehnoloogia kasutamisse.
Loe edasi
Turg
Ökoloogiliselt saab toota kõike
Prantsusmaa ökopoodide kett Le jardin de l’avenir annab kinnituse sellele, et ökoloogiliselt saab toota ja edukalt müüa tõepoolest kõike – aedviljast hügieenitarvete ja tualettpaberini.
Loe edasi
Turg
Naine, tänu kellele pole Eestis enam marutaudi
Presidendilt teenetemärgi saanud loomaarst Enel Niin peab oma tähtsamaks iseloomujooneks vastutustundlikkust. Seda nii Eestis marutaudi likvideerides, loomi ravides kui Rail Balticu trassi osas kaasa rääkides.
Loe edasi
Turg
Tõnu Post: usun, et pälvisin tunnustuse piimatootjana
Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi saab Eesti Vabariigi presidendilt teiste hulgas ka Kõljala POÜ juhatuse esimees Tõnu Post.
Loe edasi
Maamajandus
Uus trend: Euroopas on väiketalude hulk plahvatuslikult kasvanud
Kui Eestis on ühed Euroopa suurimad farmid ja oluliseks peetakse nende toetamisega põllumajandust konkurentsivõimelisemaks muuta, siis paljudes riikides on suund vastupidine – otsitakse võimalusi toetada väikefarme.
Loe edasi
Maamajandus
Maaeluministeerium palub abi fotode leidmiseks ajalooraamatusse
Maaeluministeerium soovib tähistada põllumajanduse ajalugu käsitleva raamatuga Eesti sünnipäeva.
Loe edasi
Maamajandus
Eelmine aasta põllumajanduses: 2016. aasta madalseisust välja
Nagu alati, on statistikaamet 25. jaanuariks kokku sättinud eelmise aasta põllumajandusstatistika. Huvitav on see, et kuigi fakt viletsast saagiaastast on üldteada, koristati 2017. aastal suurem viljasaak kui tunamullu.
Loe edasi
Maamajandus
GALERII | Tänavune Angers’ taimekasvatusnäitus keskendus aiandusele
Loire’i jõe org Lääne-Prantsusmaal on põline aianduspiirkond. Seetõttu peetakse selle keskuses Angers’ linnas igal talvel põllumajandusnäitust, mis tänavu keskendus aiandusele ja viinamarjakasvatusele.
Loe edasi
Maamajandus
Iirimaa söödamikseritega on lihtne töötada
Keenani söödamiksereid müüb Eestis Oilseeds Tehnika OÜ koostöös tootjafirma kohaliku esindaja Alltech Eestiga. Miksereid tutvustasid nad Mangeni PM OÜs peetud õppepäeval.
Loe edasi
Maamajandus
Igal lehmal võiks olla oma perearst nagu inimesel
Volitatud loomaarstide arvu vähenemine võib muuta väikeste ja keskmiste loomapidajate elu keerukamaks, sest nad ei pruugi enam teada, kust abi otsida. Loomaarstipraksiseid Eestis peaaegu pole.
Loe edasi
Maamajandus
Eestisse võib tulla lausa mitu suurt piimatööstust
Võimalus, et Eestisse tuleb uus kaasaegne piimatööstus, muutub järjest reaalsemaks. Eelmisel nädalal tutvustas ühistu E-Piim selle plaane. Eesti piimanduskorüfeedele näidatud pildid olid muljetavaldavad.
Loe edasi
Päevakorral
Toetusi on vaja nii tootjale kui ka tarbijale
Kuna peretalud on Eesti maaelu kestmisel asendamatud, on nende toetamine väga oluline, leiab ETKLi tegvjuht Kerli Ats, rõhutades aga, et samas pole vastandamine kunagi hea lahendus.
Loe edasi
Päevakorral
JUHTKIRI: Vaielgem targalt!
Alanud aasta tõotab tulla vaidluste- ja aruteluderohke.
Loe edasi
Külaskäik
Must või punane Aafrika
Keenia on enda promomiseks kõvasti vaeva näinud. Ühe PR-ettevõtmisena korraldasid nad 64. ülemaailmse künnivõistluse, mille külalistele näidati ka riigi maamajandust.
Loe edasi
Maamajandus
Mis saab põllumajandustoetustest?
Põllumajandus vajab toe­tusi, et toit linnarahvale liiga kalliks ei läheks. Samas peab Euroopa põllumajandustoetusi kahe aasta pärast vähendama. Arutelud, kuidas seda teha, muutuvad järjest teravamaks.
Loe edasi
Maamajandus
Loomakasvataja peab uuest aastast vähem tõendeid võtma
Alanud aasta toob loomakasvatajatele uuendusi paberimajanduses. Sisu seisab selles, et loomade ja toodangu müügiks on vaja ise vähem tõendeid võtta.
Loe edasi
Maamajandus
SUUR JUUSTUTEST | Maalehe tegijad eelistavad juustuklassikat
Eesti saab alanud aastal saja aastaseks ning talumeiereid kingivad sel puhul Eestile sada juustu.
Loe edasi
Maamajandus
Sada juustu varjundit
Eesti saab alanud aastal saja aastaseks ning talumeiereid kingivad sel puhul Eestile sada juustu.
Loe edasi
Uudised
Jõulumemm Helli tahaks, et kõik olekski päris
Jõuluvana on maailma kõige kuulsam ja toredam mees. Aga iga suurepärase mehe kõrval on ka suurepärane naine.
Loe edasi
Uudised
Rekordsaak juba käeulatuses, kui...
Suvel lubasid hästi kosunud viljapõllud uusi saagirekordeid loota, kuid augusti kahel nädalavahetusel möllanud maru lõhkus nii mõnedki ilusad põllud sootuks.
Loe edasi
Uudised
Laual on 15 miljonit piimatööstuse rajamiseks
PRIA otsustas, et 15 miljonit eurot toetust ühistulise tööstuse rajamiseks läheb E-Piim Tootmise ASile, kelle esitatud projekti pidas piimatööstuse suurprojektide hindamise komisjon parimaks.
Loe edasi
Uudised
Noorte puudutus tabab tuhandeid südameid
Juulikuu algas täiesti erilise sündmusega – noored korraldasid Facebooki abiga Vabaduse platsil ise tantsupeo.
Loe edasi
Uudised
Juubelirukis võrsub 134 põllul
Eesti Rukki Selts kutsus sügisel viljakasvatajaid üles külvama Eesti Vabariigi 100. aastapäeva auks sada rukkipõldu, millel kasvanud rukkist valmistatakse leib Eesti juubeli pidulauale.
Loe edasi
Uudised
Lõpuks aitavad ka omad: top-up ametlikult taastatud!
Kuigi Keskerakond sai võimule juba 2016. aasta lõpul ja lubas kohe ka seda, et üleminekutoetused taastatakse, said põllumehed selles kindlad olla alles siis, kui määrus valmis ja ministri allkiri all.
Loe edasi
Uudised
Lehmad kriisist kilbiga läbi
Kui veel 2016. aasta juulis said Eesti lehmapidajad piimakilo eest piima ületootmise ning sellele lisandunud Vene embargo tõttu ainult 16,5 senti, siis jaanuariks oli keskmine piima kokkuostuhind tõusnud 32–33 sendini.
Loe edasi
Uudised
Ministritooliga põllumajanduskaride vahel
Eelmise aasta lõpul sattus eksminister Martin Repinski kitsefarm teravdatud tähelepanu alla ja märtsis tehti tema ettevõttes lauskontroll. Kohal olid PRIA ja VTA esindajad, tööinspektsioon, migratsiooniamet ja politseinikud.
Loe edasi
Uudised
Kõljala POÜ sai eriti moodsa piimakarjalauda
Kõljala põllumajandusliku osaühingu uus piimakarjalaut sai valmis. Ettevõtte loomaarsti haridusega juht Tõnu Post otsis sinna kõige loomasõbralikumad lahendused, mis olemas on.
Loe edasi
Arvamus
Kas kirjaoskust polegi enam vaja?
SÕNA SEKKA: Kas kirjaoskust polegi enam vaja? * Valdek Alberi meretagune maailm
Loe edasi
Maamajandus
Et või leiva peale saada, on vaja kõrgemat piimarasva
Eesti piimanduse päästaks eksport. Parim ekspordiartikkel on juust, aga selle tegemine vajab rammusat piima. Piima rasva- ja valgusisaldus on viimastel kümnenditel langenud.
Loe edasi
Maamajandus
Künnitiim peaks olema nagu rallitiim
Möödunud nädalal maadlesid Eesti kündjad Keenia punase savi ja kuuma päikesega. Kohad jäid taas teise kümnesse. Samas jõuavad näiteks USA ja Horvaatia künnimehed igal aastal järjest parematele kohtadele.
Loe edasi
Maamajandus
Lihafoorum: kas Eesti liha vajaks ekspordiagentuuri?
Eesti lihatootmises on ainult kaks värvi, siga ja lihaveis, tõdeti Rakveres peetud lihafoorumil. Eesmärk on värve mitmekesistada.
Loe edasi
Maamajandus
Geneetiliselt muundatud organismid kütsid jälle kired taevani
Oktoobris kukkus tähtaeg, mil Euroopa Liidu riikide valitsused pidid otsustama, kas lubada oma territooriumil geneetiliselt muundatud maisi kasvatamist.
Loe edasi
Maamajandus
OTSEBLOGI | Maailmameistritiitlid kündmises läksid USA-sse ja Iirimaale, Eesti mehed teises kümnes
Maalehe ajakirjanik Lii Sammler sõitis koos Eesti võistlejatega 1., 2. ja 3. detsembril Keenias toimuvatele kündmise maailmameistrivõistlustele. Harjutamist ja kohaliku eluga tutvumist alustati juba nädal varem.
Loe edasi
Maamajandus
Tänasest hakkavad Eesti mehed Keenias võistlusteks kündmist harjutama
Selle nädala lõpus peetakse Keenias Nakuru ülikooli maadel 64. kündmise maailmameistrivõistlused, kus osalevad ka Eesti kündjad Jüri Lai ja Raido Kunila.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti künnimeistrid lendavad nädalaks Keeniasse maailmameistrivõistlustele
Detsembri esimesel nädalavahetusel peetakse Keenias kündmise maailmameistrivõistlused, millest võtab osa ligi kolmkümmend riiki, kus põlluharimist au sees peetakse.
Loe edasi
Maamajandus
Tudengite viljelusvõistluse võitis meeskond, kes oma põldu suvel ära ei unustanud
Paralleelselt päris viljelusvõistlusega peavad maaülikooli tudengid juba teist aastat oma viljelusvõistlust.
Loe edasi
Turg
Ka odavkettide seast tasub valida
Saksamaal on ka teisi kaubanduskette kui meile tuntud odavmüüjad Lidl ja Aldi. Näiteks Rewe. Väga sümpaatne, odav, suure valikuga ega jäta, erinevalt eelnimetatuist, sugugi hulgilao muljet.
Loe edasi
Päevakorral
Maaeluminister: põllumajanduses peab mõtlema kaugemale kui üks aasta
2017. aastat kokku võttes tulevad kõigepealt meelde raskete ilmaolu­dega seotud mured, kuid oli ka rohkelt võite. Minister Tarmo Tamm arvab, et Eesti põllumajandusel on potentsiaali enamaks, see tuleb vaid ära kasutada.
Loe edasi
Tehnika
Innovatsioon põllutehnikas: Bämbi-andur, peksusüsteemi regulaator ja anduriga lägapütt
Sellest, mida on uut põllumajandus­masinate maailmas, annavad kõige parema ülevaate näitused ja messid. Alati antakse seal välja ka innovat­sioonipreemiaid. Agri­technica jagas neid novembri keskel.
Loe edasi
Päevateema
Raul Rosenberg liigutab põllumajanduses suurt raha
Kuigi Eestis on teisigi arengufonde, pole nende juhtidest suurt midagi kuulda. MESi juha­tuse esimeest Raul Rosenbergi aga teatakse.
Loe edasi
Maamajandus
Jõulud ukse ees, aga vili ja oad põllul – mida nendega teha?
Ammuks see oli, kui uba tundus olevat meie põldudel uus ja kasulik vili. Tänavu jäi suur osa sellest aga koristamata. Lisaks saagi hävingule tuleb see uba kuidagi põllult ära saada, mis on lisakulu.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti tehnikatootjad Hannoveri messil
Päris uhke värk, et maailma 2800 põllu- ja metsatehnikat tootva firma hulgas olid selliste nimede kõrval nagu Claas või Husqvarna oma stendiga väljas ka kaks Eesti masinatootjat.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT HANNOVERIS | Agritechnica on Eesti põllumeeste lemmikmess
Tänaseks peaksid kõik Hannoveri messil käinud põllumehed elusalt ja tervelt kodus tagasi olema, sest laupäeva õhtul pani tehnikamess uksed kinni.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT HANNOVERIS | Mis on maailma põllumajanduses in
Hannoveri mess näitab lisaks muule infole ka seda, mis on hetkel maailma ja eriti Euroopa põllumajanduses oluline. Sellele viitab see, mille jaoks kasutatavaid masinaid on väljas eriti palju.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT HANNOVERIS | Messil näeb kohe ära, kes kui palju laieneda kavatseb
Hannoveri põllutehnikamess on indikaator selle kohta, millisel firmal on suuremad turuhõivamise plaanid. Need on ka messil suuremate stendide väljas.
Loe edasi
Maamajandus
Parim noortalunik kavatseb jääda Eesti põllumajandust edendama
Järvamaa kutsehariduskeskuse kolmanda kursuse õpilase Felix Lavrentjevi nimi hakkas kõlama pärast tema võitu maikuus toimunud noortalunike võistlusel. Sel põhjusel kirjutasid temast portreeloo nii Maaleht kui ka Järva Teataja ning noor põllumees esines ka Vikerraadio hommikuprogrammis.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT TEELT HANNOVERI | Poolas pole karjatamisperiood veel lõppenud
Kui autoga Saksamaale sõita, ei pääse üle ega ümber Poolast. Poola on vist üks väheseid kohti siinses Euroopa nurgas, kus on võimalik näha õues lehmakarju.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT HANNOVERIS | Euroopa suurim põllutehnikamess näitab suunda
Eelmisest pühapäevast järgmiseni toimub Saksamaal Hannoveris põllumajandustehnika mess Agritechnica 2017. See on üks Euroopa suurimaid põllutehnika messe ning peetakse üle aasta koos loomakasvatusmessiga Eurotier.
Loe edasi
Maamajandus
MAALEHT TEELT HANNOVERI | Just selline näeb välja looduskatastroof Leedus
Teadupärast kuulutas Leedu välja katastroofiaasta. Tundub, et mida ida ja põhja poole, seda tõsisem olukord on.
Loe edasi
Maamajandus
Viljelusvõistlus lõppes Türil
Tänavusel viljelusvõistlusel püstitati mitu uut võistluse saagirekordit: rukis 10,8 t/ha, tritik 10,8 t/ha, suvioder 8,2 t/ha, kaer 8 t/ha, maherukis 4,9 t/ha ja suviraps 3,7 t/ha.
Loe edasi
Maamajandus
Piimahind langeb
Piimafoorumil oli peamiseks teemaks piimahind.
Loe edasi
Maamajandus
Ekspert: kolmandiku piima müümine Leetu võib lõppeda halvasti
Eesti peaks tootma niši­tooteid ja kolmandiku piima müümine Leetu on halb lahendus, arvab ülemaailmse piimandusalase nõustamisorganisatsiooni GIRA esindaja Christophe Lafougere.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOGALERII JA TULEMUSED | Tänavune viljelusvõistlus oli justkui ekstreemsport
See, et niisuguse koristusperioodiga aastal nagu tänavu oli, saime viljelusvõistluse lõpuni veetud ning lisaks veel rekorditega, on tegelikult väike ime.
Loe edasi
Maamajandus
Kaja Piirfeldt on parim õpetaja ja ka tipptalunik
Noor, ilus, energiline ja praktik – mida veel tahta! Nii võiks iseloomustada tänavust parimat maamajanduseriala õpetajat Kaja Piirfeldti.
Loe edasi
Maamajandus
Viljakasvatajad võtavad aastat kokku
Täna toimub Türi kultuurimajas kümnendat korda peetava viljelusvõistluse lõpukonverents.
Loe edasi
Päevakorral
Viljeluskangelased, ärge unustage taustajõude!
Tänase Maamajanduse kangelased on viljakasvatajad, kes hoolimata ebanormaalsest ilmast kasvatasid rekordsaagid. Kuidas, rääkis igaüks ise eelmisel reedel viljelusvõistluse lõpukonverentsil.
Loe edasi
Päevakorral
Tanel Tõrvand korjas vaid auhinnakohti
Rapsiga esikoht ja üldvõit, tulukusega esikoht ning rukkiga teine – see on Tanel Tõrvandi skoor tänavuselt viljelusvõistluselt.
Loe edasi
Päevakorral
PRIA suletud sertifikaatidega ID-kaartide omanikele tähtaegades pikendust ei anna
PRIA soovitab mitmete põllumeestele vajalike toimingute jaoks kasutada e-PRIA-t. Lisaks annab enamik loomakasvatajad loomadega toimunud sündmustest ametile teada samuti ID-kaarti kasutades. Kuidas seda aga teha olukorras, kus ID-kaardi sertifikaadid on suletud?
Loe edasi
Maamajandus
Köögivilja külmunud mudast kätte ei saa
Erakordselt halbade ilmastikuolude tõttu on köögivilja- ja kartulikasvatajatel tuhandeid tonne saaki põllule jäänud, nii et mures tootjad paluvad ministrilt erakorralist kriisiabi.
Loe edasi
Turg
Pood, kust toidukapp täis osta. Palgapäeval
Mahlaveski talupood töötab Tallinnas kolmandat kuud. „Nulli veel jõudnud ei ole, aga turundame nii mis jaksame,” ütleb poe mänedžer Aare Rätsepp.
Loe edasi
Maamajandus
Viljakasvatajad: saatke need Itaalia linnukütid meie põldudele!
Linnukaitsjad on kaks nädalat teinud kõva lärmi hanede küttimise üle. Põllumehed on aga jahimeestele tänulikud, sest rändel olevad haned söövad ära kõik rohelise, mille kätte saavad.
Loe edasi
Maamajandus
VILJELUSVÕISTLUS: rekordisadu ja saagikadu
Tänavune vastuoluline saagiaasta peegeldub ka viljelusvõistluses. Paljude kultuuridega saadi nii kõrgeid saake nagu ei kunagi varem. Teisalt oli ka katkestajaid rohkem kui eales varem – võistluselt võeti maha tervelt 17 põldu.
Loe edasi
Maamajandus
Euroopa põllumajandusvolinik: otsetoetused on vajalikud, kuid järjest olulisem on keskkond
Euroopa ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) eelistused järgmisel eelarveperioodil, pärast 2020. aastat, erinevad paljuski praegustest.
Loe edasi
Maamajandus
Ohustatud tõugude pidajad hakkavad paremat toetust saama
Põllumajandusettevõtete tulemuslikkuse parandamise toetuse tingimusi muudetakse nii, et antakse eelistus põllumajandustootjatele, kes peavad ohustatud tõugu loomi.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Saagikaod ja saagirekordid
Praeguseks on meie põllumajandusmaastikul välja kujunenud mõneti vastuoluline seis. Ühelt poolt on pea veerand viljapõldudest koristamata ning teist sama palju sisse küntud või vägisi koristatud.
Loe edasi
Uudised
Miks idaeurooplased peavad sööma kehvemat toitu?
Mulje, et Soomest toodud kohv või Austriast ostetud apelsinimahl on parem kui Eestist ostetu, polegi üksnes tunne. Toidu erineva kvaliteedi teema on jõudnud Euroopa Komisjoni.
Loe edasi
Maamajandus
Võitjad on kõik, kes rapsi kätte said
Kuigi suvirapsi kasvatamine jääb vähemaks ning viljelusvõistlusel on viimastel aastatel osalenud vaid mõni põld, tuli tänavu rekordsaak ka sellega.
Loe edasi
Maamajandus
Tuule Grupp avas suure lihaveiste poegimislauda
Eelmisel nädalal avas Saare Veisekasvatuse OÜ uue ammelauda Kogulas. Kompleksi kuulub kaks lauta, mis mahutavad kokku 432 ammlehma ning 432 vasikat.
Loe edasi
Maamajandus
Leedus katastroof, Lätis toetused – aga Eestis?
Tänavune sügis on olnud nii vihmane, et Leedus kuulutati eelmisel nädalal välja looduskatastroof ning Läti valitsus kogub põllumeestelt kompensatsiooni- avaldusi. Mida teeb Eesti?
Loe edasi
Maamajandus
KAER: kes kätte sai, sai rekordsaagi
Kaera uus viljelusvõistluse rekordsaak on kaheksa tonni hektarilt ja see on tänavusest aastast Argo Musta nimel. Endine rekord 7,2 t/ha on pärit Erki Oidermaalt aastast 2014.
Loe edasi
Maamajandus
Üleilmsel foorumil esindab Eestit andekas noor toiduteadlane
Täna algas Brüsselis noorte põllumajandusentusiastide tippkohtumine Youth Ag-Summit, millele koguneb sada säravat noort talenti kogu maailmast, et leida lahendusi probleemile, kuidas kasvavat rahvastikku toita.
Loe edasi
Maamajandus
Läti masinafirmad seadsid messil esiplaanile vihmatehnika
Kui Eestis peetakse maamessi vaid kevadel, siis lätlastel on selline kaks korda aastas. Sel nädalavahetusel oli Riia lähedal Ramavas sügisene põllumajandusnäitus.
Loe edasi
Maamajandus
Demopäevalt otse kanasõnnikut laotama
Taheõnniku laoturite demopäeval Põlvamaal tekkis masinate vastu nii suur huvi, et üks masin sõidutati otse demopõllult tootmispõllule kanasõnnikut laotama.
Loe edasi
Maamajandus
Tänavu on viljakuivatite süttimise oht eriti suur
Sellesügisese koristusperioodi eripära on see, et vili tuleb põllult väga märjana. See tekitab vajaduse kasutada kuivatamisel tavapärasest kõrgemat temperatuuri, mis tekitab tuleohtlikke olukordi.
Loe edasi
Maamajandus
Mahevili on mullusest veerandi võrra kallim
Maheviljelejad kasvatavad kõige meelsamini kaera, suurim tava- ja mahevilja hinnavahe on aga hoopis rapsil.
Loe edasi
Maamajandus
Euroopa hakkab mesilastele holistiliselt lähenema
Euroopa Liidus koostatakse mesinduse ja keskkonna tervikprogrammi „European bee partnership“, selgus Euroopa toiduohutuse ameti (EFSA) esindajate pressikonverentsil Tallinnas.
Loe edasi
Maamajandus
Rukist tasus tänavu kasvatada
Tänavusel keerulisel vilja-aastal olid rekordimehed need, kes said põllud koristatud enne 12. augustit. Pärast seda hakkasid tormid ja sajud. Viljelusvõistluse parimatel rukkikasvatajatel see õnnestus.
Loe edasi
Maamajandus
Toidukuu lõpp pakub leiba ja õunu
Nädalavahetusel ja oktoobri alguses on Eesti toidu kuu raames ettevõtmisi, mis pakuvad kaasalöömislusti, maitseelamusi ja uusi teadmisi.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumehed võtavad ilusalt ilmalt viimast
Reedel mürisesid kombainid igal pool üle Eesti.
Loe edasi
Maamajandus
In memoriam loomakasvatusdoktor Mihkel Jalakas | Sünnitusabi andmisel ei tohigi eksida
Loe edasi
Maamajandus
Kümnes Saaremaa aasta põllumees on naine
Sarnaselt Maalehele valivad saarlased igal aastal ka oma aasta põllumehe. Tänavu sai selle au osaliseks Rauni POÜ juht Aive Kesküla.
Loe edasi
Maamajandus
Kas tahesõnnik on väiksem mure kui läga?
Eesti ja Läti põllumehed korraldavad reedel Põlvamaal tahesõnniku keskkonnasõbraliku käitlemise õppepäeva.
Loe edasi
Maamajandus
Kalanädal kutsub lapsi kalatoite sööma
September on Eesti toidu kuu ja alanud nädal on kuulutatud kalanädalaks.
Loe edasi
Maamajandus
Sirje Potisepp valiti toiduliidu juhatajaks tagasi
Eesti Toidutööstuse Liidu volikogu nimetas Sirje Potisepa juba viiendat korda liidu juhatajaks.
Loe edasi
Päevateema
Peatoimetaja käis suviti sulaseks
Maalehe lugeja ja tegijana tundub kummaline küsida, kes oli Olev Anton. Ometi pidin sellele küsimusele alles eelmisel nädalal vastust andma. Antonit kui legendaarset põllu­majandusajakirjanikku võiks ikka teada.
Loe edasi
Päevateema
FOTOD | Kuigi pool vilja veel võtmata, ootab peagi ees maisikoristus
Tänavusest maisiaastast räägiti Virumal Muuga PM-is Baltic Agro maisipäeval.
Loe edasi
Päevateema
Uutmoodi pritsimine aitab taimekaitsevahendeid paremini kasutada
Firmad Bayer ja Bosch allkirjastasid kolmeaastase koostöölepingu eesmärgiga töötada välja tehnoloogia Smart Spraying, et tõhustada taimekaitsevahendite kasutamist.
Loe edasi
Uudised
Katk ründas emiseid ja põrsaid
Kui siiani on sigade Aafrika katk tühjendanud peamiselt nuumasigalaid, siis sel nädalal läks asi väga hulluks, kuna taud jõudis OÜ Linnamäe Peekon poegimissigalasse.
Loe edasi
Maamajandus
Künnivõistlus: vanad meistrid vajavad noori konkurente
Eesti künnivõistlused võitis tavaadraga Indrek Zilensk ning pöördadraga Jüri Lai. Mõlemad on kogenud künnihundid. Seekord osales tavalisest rohkem ka noori kündjaid.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Hoidkem oma
Eesti Maakarja Selts (EKS) teeb tänuväärset tööd meie veiste ajaloolise genofondi säilitamiseks ning Eesti Rukki Selts ‘Sangaste’ rukki elushoidmiseks.
Loe edasi