Silja Lättemäe
Ajakirjanik
Arvamus
SÕNA SEKKA | Silja Lättemäe: pikem ja tervem elu
Parim investeering on oma tervise hoidmine, toob tänases Maalehes esile tervise- ja tööminister Riina Sikkut. “Seega haiguste ennetus ja nende õigeaegne avastamine, eriti laste puhul, aitab meid selles suunas edasi,” ütleb minister.
Loe edasi
Päevateema
Eriarstiabi järjekordadest pole pääsu ei järgmisel aastal, ülejärgmisel ega...
Järjekorrad eriarstide juurde püsivad pikad ning nende lühendamiseks selget lahendust ei paista. Uuest aastast suurendab riik aga laste ravi mahte, et lapsed ei peaks arstile pääsemist ootama üle nädala.
Loe edasi
Päevakorral
Olev Saveli: tõuaretus on töö tuleviku heaks
Noorte õpetamisel võiks loomakasvatuse kui ühe edukama tootmisharu olulisust rohkem esile tõsta, soovitab maaülikooli emeriitprofessor Olev Saveli.
Loe edasi
Uudised
Nunnut tšintšiljat laatadel enam ei näe, küll aga ohjeldamatult madusid
Maaeluministeeriumi uue määruse kohaselt võib meie näitustel ja laatadel näidata kas või madusid, sisalikke ja eesleid, aga tšintšilja ehk villakhiire näitamine on keelatud.
Loe edasi
Turg
Maroko turul on hapukurgi asemel soolatud sidrun
Kui eurooplane Maroko turul hinna üle tingima ei hakka, siis ta lausa solvab kohalikku kaupmeest.
Loe edasi
Uudised
Kas teadsid? Retseptiravimi saad 20 eurot odavamalt
Ehkki aasta lõpuks on paljude inimeste jaoks retseptiravimid tunduvalt odavnenud, ei soovita haigekassa ravimeid liiga suures koguses ette osta.
Loe edasi
Uudised
Legendaarne loomakasvatuse professor Olev Saveli peab juubelit
Eesti Maaülikooli emeriitprofessor ja Eesti Tõuloomakasvatuse Liidu president Olev Saveli saab täna, 26. novembril 80-aastaseks.
Loe edasi
Turism
MAALEHE REIS | Aladini imelambiga värvikas Marokos
Maaleht viis koostöös Germalo reisibürooga lugejad novembri algul nädalasele ringreisile Marokosse – riiki, mille sooja kliimat, palmialleesid, värvikirevust ja idamaist võlu niipea ei unusta.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Silja Lättemäe: tükk sealiha on osa tervislikust toidust
Ükski eestlaste püha ei möödu korraliku lihasööminguta. Jõuludeks ja aastavahetuseks on laual seapraad hapukapsaga ja verivorstid, jaanipäeval grillvorstid. Oleme tõepoolest lihausku rahvas.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti kana lendab peagi hiinlase toidulauale
Eelmisel nädalal all­kirjastati Hiina ja Eesti vahel linnulihaprotokoll, mis loob eelkõige HKScan Estoniale võimaluse hakata Hiinasse linnuliha eksportima.
Loe edasi
Maamajandus
Maailmas juuakse piima aina vähem, kasvab aga jogurti ja juustu söömine
Ülemaailmse piimandusalase nõustamisorganisatsiooni GIRA esindaja Cristophe Lafougere innustab: kasutage ekspordivõimalusi, sest maailm vajab üha rohkem piimarasva.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO JA FOTOD | Omalaadne näitus küsib: aga kui jõuame ajupesuski vihma käest räästa alla?
Maalehe fotograaf Sven Arbet ja tema keraamikust abikaasa, varem Maalehes kujundajana töötanud Merike Arbet avasid neljapäeval Kadrioru Pargi muuseumis näituse “Koleilus”.
Loe edasi
Maamajandus
Sven ja Merike Arbeti näituse “Koleilus” avamine Kadriorus
Merike ja Sven Arbet avasid 25. oktoobril Kadriorus näituse “Koleilus”, kus on väljas keraamika ja lõuendile prinditud fotod. Näitus näeb elu hoopis uutest nurkadest ja üllatab mõnegi teose puhu põneva lahendusega.
Loe edasi
Maamajandus
Aasta põllumees 2018 on piimatootja Jaan Metsamaa
Teisipäeval kuulutati riigikogu konverentsisaalis auhinnatseremoonial aasta põllumeheks Harjumaa piimatootja Jaan Metsamaa ASist Metsaküla Piim.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Aasta põllumehe tiitli pälvis Harjumaa piimatootja Jaan Metsamaa
Täna kuulutati konkursi „Aasta põllumees“ võitjaks Harjumaa piimatootja Jaan Metsamaa aktsiaseltsist Metsaküla Piim. Võitja pälvis ajaloolise „Külvaja“ kuju koopia.
Loe edasi
Maamajandus
Rahvapõllumees 2018 on Põlvamaa kitsekasvataja Anne Grünberg
Üvasi talu perenaine ja maitsvate grilljuustude valmistaja Anne Grünberg pälvis Aasta Põllumehe konverentsil tiitli "Rahvapõllumees 2018".
Loe edasi
Maamajandus
Aitame kõik valida sobivaima rahvapõllumehe!
Tänavusele Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursile „Aasta põllumees 2018“ esitasid maamajanduslikud organisatsioonid kümme väärikat kandidaati kaheksast maakonnast.
Loe edasi
Uudised
Miks 120 000 inimesel ei ole püsivat ravikindlustust?
Tervise- ja tööminister Riina Sikkut toob esile, et peagi hakkab haigekassa teavitama inimesi, kel ravikindlustus on katkemas, ja andma teavet ravikindlustuse saamise võimalustest.
Loe edasi
Päevakorral
Hääleta, kellest võiks saada rahvapõllumees 2018!
Tänavuse konkursi võitja – aasta põllumees 2018 – selgub konverentsil “Aasta põllumees”, mis peetakse 23. oktoobril Riigikogu konverentsisaalis. Maalehe veebis aga saavad kõik valida rahvapõllumehe.
Loe edasi
Päevakorral
Aasta põllumees 2017 Margus Muld: plaanime paar tuhat lehma juurde võtta
Trigon Dairy Farming Estonia juhatuse esimees Margus Muld kinnitab, et firma plaanib piimanduses paari aastaga jõudsalt laieneda ja tõusta 5300 lüpsilehmaga Baltimaade suurimaks piimatootjaks.
Loe edasi
Päevakorral
Võitja selgitab “Aasta põllumehe” žürii
Traditsiooniliselt külastab konkursi ”Aasta põllumees” žürii kõiki esitatud kandidaate ja tutvub nende tegemistega kohapeal, enne kui tähtis otsus langetatakse.
Loe edasi
Päevakorral
KONKURSS AASTA PÕLLUMEES | Juustupiimatootja Teet Kallakmaa vasikad elavad igludes
Parim piimakarjakasvataja Teet Kallakmaa viib oma ettevõttesse uuendusi sisse selle nimel, et lehmad lüpsaksid üha kvaliteetsemat piima.
Loe edasi
Uudised
46 miljonit raviraha ajab eriarstid tülli ja patsiendid segadusse
Tervise-ja tööminister Riina Sikkut kinnitab, et vaatamata vaidlustele haigekassa eriarstiteenuste hankes ei jää kannatajaks pooleks patsiendid, kes pääsevad kindlasti eelregistreeritud vastuvõttudele.
Loe edasi
Päevakorral
KONKURSS AASTA PÕLLUMEES | Kanepi Aiandi õiteilu kaunistab meie linnaväljakuid
Margus Vahtramäe kasvatab koos perega Kanepi aiandis üle 400 000 istiku ja potilille ning on oma taimevalikuga jõudnud linnade haljastuses üheks põhitegijaks.
Loe edasi
Päevakorral
AASTA PÕLLUMEES | Pealinna lähistel sünnivad piimarekordid
ASi Metsaküla Piim juhataja Jaan Metsamaa on renoveerinud oma laudakompleksi ja tõstnud lehmade piimatoodangu üle 11 tonni lehma kohta. Eeskujuliku laudamajanduse tõttu kipuvad noored siia nii praktikale kui tööle.
Loe edasi
Maamajandus
Saaremaa seakasvataja rajas Raplamaale Frank Kutteri lihatööstuse
Kunagise pankrotistunud lihatööstuse asemel uhkeldab Kehtna vallas nüüd OÜ Frank Kutter uhiuus lihatööstus, paisates müüki ligi sada erinevat lihatoodet.
Loe edasi
Maamajandus
Raul Maripuu: kriis seakasvatuses kestab juba viiendat aastat
Saaremaal 30 000 siga kasvatav Raul Maripuu tõdeb, et lihatööstuse rajamisega on seakasvatajatel lootust oma tegevust vähemalt nulli piires hoida, sest kogu sektor on juba aastaid virelenud madalseisus.
Loe edasi
Maamajandus
Peeter Ernits: erandid ja äärmused kuulutatakse normiks ja kõik, kes sellega nõus pole, sunnitakse karistuse kartuses vaikima
Keskerakonnast lahkunud ja EKREsse astunud riigikogulane, endine Maalehe peatoimetaja Peeter Ernits selgitas, et erakonda vahetama sundis teda see, et tänastes oludes on EKRE ainus erakond, mis seisab kindlalt Eesti suveräänsuse ja traditsiooniliste väärtuste eest.
Loe edasi
Uudised
Euroopa fond jagab noortele nutikate ideede eest raha
Eestis elavad 17–30-aastased noored võivad saada programmist Euroopa Solidaarsuskorpus tuge kuni 6500 eurot, kui pakuvad oma kodukandi elu edendamiseks välja nutika idee ja suudavad selle ka ellu viia.
Loe edasi