Bianca Mikovitš
Ajakirjanik
Elu
Kihnu Jõnn 170: vaadake ette oma saleduskuuriga!
Kuu algul möödus kuulsa Kihnu metskapteni sünnist 170 aastat. Seda tähtsat sündmust pidas meeles isegi NO-teater – mis oligi hea ja õige, sest draamat on meremehe elus küllalt.
Loe edasi
Vaatlus
Kuul käinud astronaut Tallinnas: tajusin selgelt, et me ei ole seal üksi
Tänavu jõudis kinodesse film, mis rääkis Neil Armstrongi loo Kuule jõudmisest. Selle tuules on paslik meenutada kaheksandana Kuu pinnale astunud James Irwini ootamatut esinemist Oleviste kirikus 40 aastat tagasi.
Loe edasi
Vaatlus
Setod võtsid Kihnu majakas laulu üles
Kihnu majakas avati 8. detsembril peale suuremat rekonstruktsiooni. Evar Riitsaar, Kauksi Ülle ja Evelin Leima võtsid tornis üles laulu “Armas Setomaa“ ja lauldes vahepeal sekka ka armsast Kihnumaast.
Loe edasi
Uudised
Pärimustalu avamine Kihnus: paelu õnnõ kõikõlõ!
“Mis siin ikka istuda,” ütles EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho tabavalt ja viis punases kördis neiu tantsupõran­dale. Päev ise läkski Kihnu ajalukku just seetõttu, et kihnlased polnud käed rüpes istuma jäänud.
Loe edasi
Uudised
Kihnus avati tuletorn ja pärimustalu
Laupäeval taasavati pärast suuremat remonti Kihnu tuletorn ja ametlikult tegi uksed lahti Metsamaa pärimustalu.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Kihnus avati tuletorn ja pärimustalu, peaministrit tervitati erikingitusega
Sügisene piduüritus õnnestus kihnlastel ära teha napilt kahe suurema tormiilma vahel, mis lubas kohale tulla ka parajal hulgal külalistel.
Loe edasi
Uudised
Mida tegi paavst talle Eestis kingitud õunapuuga?
Paavst Franciscus sai muude kingituste hulgas septembris Eestis veedetud päeval jooksul ka ühe õunapuu. Mida ta sellega tegi?
Loe edasi
Mälu
Rääkimata lugu: Kalmer Tennosaar sattus Saaremaal kosmonaut German Titoviga peaaegu et hullumajja
Homme, 23. novembril saanuks 90aastaseks Kalmer Tennosaar, kelle tütar Liina rääkis Maalehele seni varjul püsinud loo, kuidas isa kosmonaut German Titoviga Saaremaal seikles ja peaaegu hullumajja lõksu sattunud oleks.
Loe edasi
Mälu
GALERII MARDILAADALT | Kui palju on uut? Või tahabki rahvas hoopis „seda mida alati“?
Järjekorras XXII Mardilaat hakkab tasapisi hoogu koguma, vanad olijad istuvad rahulikult kohti soojaks, uued muretsevad — kas tullakse ja kui tullakse, kas siis ka kaupa tehakse?
Loe edasi
Mälu
Est-For tegi valitsusele ettepaneku eriplaneeringu lõpetamise asemel lisada sinna Saarde ja Viru-Nigula vald
Est-For Invest tegi reedel valitsusele saadetud kirjas ettepaneku muuta riigi eriplaneeringu algatamise korraldust selliselt, et riigi eriplaneeringuala hõlmaks Pärnu maakonna Saarde valla ja Lääne-Virumaa Viru-Nigula valla territooriume.
Loe edasi
Päevateema
EKSPERIMENT: metsatallu paki saatmine läheb keeruliseks teisel päeval
“Ma täpselt ei näe, mis siia kirjutatud on,” kurdab eakas Läänemaa proua pakiteatega võideldes. “Aga minu meelest pean ma iga päeva eest maksma, kui nad pakki enda käes hoiavad!”
Loe edasi
Elu
INTERVJUU | Väikelinna jagu rahvast matnud vaimulik: ärge kartke lapsi matustele kaasa võtta
Kaarli koguduse vaimulik Jaak Aus on veerandsaja ametis oldud aasta jooksul läbi viinud ligi 4000 matust. Selle arvu sisse mahub kõiksugu juhtumeid ning ka tähelepanek, et eestlased on hakanud surma ja surnuid võõrastama.
Loe edasi
Elu
VIDEO JA FOTOD | Omalaadne näitus küsib: aga kui jõuame ajupesuski vihma käest räästa alla?
Maalehe fotograaf Sven Arbet ja tema keraamikust abikaasa, varem Maalehes kujundajana töötanud Merike Arbet avasid neljapäeval Kadrioru Pargi muuseumis näituse “Koleilus”.
Loe edasi
Elu
Sven ja Merike Arbeti näituse “Koleilus” avamine Kadriorus
Merike ja Sven Arbet avasid 25. oktoobril Kadriorus näituse “Koleilus”, kus on väljas keraamika ja lõuendile prinditud fotod. Näitus näeb elu hoopis uutest nurkadest ja üllatab mõnegi teose puhu põneva lahendusega.
Loe edasi
Elu
Laulja ja luuletaja Vally Ojavere: Vello Orumets tuli, ülakeha paljas... Palus, et ma teeks talle sõnad
“Tooli kõrval tool”, “Hüvasti, Maria!”, “Valged roosid”, “Nukuke”... Vally Ojavere on loonud üle 600 lauluteksti ja söövitanud end vähemalt osaga neist igaveseks eesti rahva kollektiivmällu.
Loe edasi
Uudised
Paavsti tõlgiks olnud isa Pedro: jõudsime isegi Eesti jalkast rääkida!
Tallinnas paavst Francis­cuse tõlgiks olnud kato­liku kiriku preester isa Pedro Cervio jõudis paavs­tiga vestelda muu hulgas Eesti jalgpallist ning nägi lähedalt, mis tundeid tekitas kirikupeas e-residendiks saamine, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Uudised
VÄLKVIDEO | Milline oli paavsti pressikonverents teel Tallinnast Rooma ning millest räägiti
Ainsa pressikonverentsi Baltimaade visiidi kohta andis paavst teel Tallinnast Rooma, öeldes alustuseks, et reis kujunes pingeliseks.
Loe edasi
Reportaaž
Otsereportaaž paavsti lennukist: ja siis tuli tema, üleni valges!
Võimalus teha kaasa paavst Franciscuse kogu Baltimaade visiit osutus erakordseks kogemuseks, mis pühadusest ei nõretanud just ülearu.
Loe edasi
Reportaaž
VIDEO | Kuidas paistab paavsti esmane vastuvõtt lennuki tagatrepist väljuvale ajakirjanikule
Paavst maandus ning astus punasele vaibale. Ülejäänud rahvas väljus lennuki tagaosast.
Loe edasi
Reportaaž
FOTOD JA VIDEO LENNUKIST | Arrivederci, Leedu! Paavst on pardal ja alustas lendu Eestisse
Peatselt tõuseb Vilniusest õhku airBalticu erilend, mis toob Eestisse paavst Franciscuse.
Loe edasi
Reportaaž
VIDEO | Mis toimub paavsti lennutava airBalticu lennuki salongis sõidu ajal
Paavst Franciscus saabus Baltimaade visiidile Alitalia erilennuga, visiidil ja sealt koju lennutab teda tavakohaselt kohalik lennufirma.
Loe edasi
Reportaaž
airBalticu erilend paavsti jaoks
Loe edasi
Reportaaž
Missa väikeses Aglonas trumpas üle vastuvõtu Riias
Läti andis lahkelt inimestele paavst Franciscuse tuleku puhul vaba päeva. Inimesed tundsid sellest nii suurt rõõmu, et ei pistnud ninagi toast välja ja Riia tänavatel valitses kõrge külalise tulles kummituslik tühjus.
Loe edasi
Reportaaž
Paavst Lätis | Algul tühjad tänavad Riias, siis tohutu rahvahulk Aglonas
Paavst Franciscus maandus täna hommikul Riia lennuväljal, kus pikka vastuvõttu ei korraldatud ning ainsad filmijad ja lehvitajad olid pressifotograafid ja lennujaama töötajad.
Loe edasi
Reportaaž
Teine päev koos paavstiga: kui lähedal on piisavalt lähedal?
Kui alguses tundus programmi lugedes, et paavst Franciscus pöörab Baltimaades tähelepanu okupatsiooniaastatele ja tunneb kaasa kõigile, kes kannatanud, siis pole sisetunne alt vedanud. Leedu visiidi lõppu jäänud okupatsioonimuuseum andis omalt poolt võimsa lõppakordi.
Loe edasi
Reportaaž
FOTOD ja VIDEOD | Paavst pidas suure pühapäevamissa Kaunases: inimesed ööbisid pargimurul, sajad tuhanded lootsid paavsti puudutada
Paavst Franciscus alustas eile oma Balti-turneed, kus käib läbi Leedu, Läti ja Eesti. Eile viibis ta Vilniuses, täna alustas ta päevaga Kaunases, kus pidas piduliku missa.
Loe edasi
Reportaaž
30 000 inimest Vilniuse katedraali ees
Loe edasi
Reportaaž
REPORTAAŽ | Paavst liigub Leedus nagu superstaar, press püüab tempoga toime tulla
Laupäeva hommikul algas paavsti visiit Balti riikidesse, millele saame heita pilgu nii lähedalt, kui üldse võimalik — paavsti reisi kajastavas meediameeskonnas lendab kaasa ka kaks Eesti ajakirjanikku.
Loe edasi
Reportaaž
VIDEO ja FOTOD | Paavst Franciscus asus Eesti poole teele
Paavst Franciscus, kes tuleb 25 septembril Eestisse, alustas oma reisi laupäeva varahommikul Roomast. Esimese peatuse teeb katoliikliku maailma liider Vilniuses.
Loe edasi
Reportaaž
Paavsti visiidi eelõhtu Vatikanis: kõik on stardivalmis, erilennuk lahkub Roomast varavalgel
Reedel anti Vatikanis paavst Franciscuse Baltikumi visiiti kajastavatele ajakirjanikele kätte pressimaterjalid ning laupäeva varahommikul asub arvukas delegatsioon Vilniuse poole teele.
Loe edasi
Reportaaž
Noppeid omaaegsetest Johannes Paulus II visiidi kajastustest: oleme siin lennuväljal nagu lambad aedikus…
25 aasta eest Baltimaid külastanud Johannes Paulus II oodati väga — olukord oli veel tundlik, Leedust olid just võõrväed välja läinud, Eestist ja Lätist veel mitte. Iga tunnustus oli oluline.
Loe edasi
Reportaaž
Väike tiir Vatikanis paavsti visiidi eelõhtul
21. septembril tehti viimased ettevalmistused enne äralendu Baltimaadesse, jagati ajakirjanikele piletid ja anti viimased juhtnöörid.
Loe edasi
Reportaaž
Johannes Paulus II 1993.a. visiidi kajastused
Tagasivaade meediakajastustele Johannes Paulus II visiidist Tallinnasse 1993. aastal.
Loe edasi
Uudised
Maailma silmad pöörduvad Eestile
Paavst Franciscuse visiit Tallinnasse toob Eestile määratu ülemaailmse tähelepanu. Kuigi ka siin on huvi sündmuse vastu üha kasvanud, jääb meil peetav missa üheks väikseimaks üldse.
Loe edasi
Vaatlus
Suurpõgenemise mälestuspäev peaks olema riiklik tähtpäev
Välismaal Eesti kogukondi ühendav MTÜ Ülemaailmne Eestlaste Kesknõukogu on teinud ettepaneku 19. september ametlikult kuulutada suurpõgenemise mälestuspäevaks.
Loe edasi
Vaatlus
TRAAGILINE ÖÖ HARA LAHEL | Ema mõtles, et hüppab koos lapsega merre, siis aga, et ehk on elus veel õnne pääsemiseks…
Sel kuul hakkas ootamatult hargnema üks vana lugu, mille kaugem algus on kümnete aastate taga, lähem ots aga ulatub kevadesse ja räägib ühest õnnelikust pääsemisest.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Bianca Mikovitš: häda kui arengu mõõdik
Olen viimased kolm aastat püüdnud Ruhnu saarele minna ja iga kord äpardunult. Mulle sobival ajal on olnud piletid välja müüdud või laev katki.
Loe edasi
Vaatlus
Paavst Franciscuse lennukis toimub mõndagi huvitavat
Oma Baltimaade visiidil annab paavst Franciscus vaid ühe pressikonverentsi ja see leiab aset tema lennukis tagasiteel Tallinnast Rooma. Kes ja kuidas saavad kuulama, mis mõtete ja tunnetega kirikupea Eestist lahkub?
Loe edasi
Vaatlus
Katoliku kirik avalikustas paavsti visiidi täpse programmi
Sel teisipäeval selgus paavst Franciscuse Baltimaade visiidi täpne programm. Eesti visiidi kõrghetkedeks on kohtumine Kaarli kirikus noortega, kuhu on praegu registreerunud 1500 noort ning missa Vabaduse väljakul.
Loe edasi
Vaatlus
Paavsti visiit vallandas Eesti vastu välisajakirjanduse tormilise huvi
Septembrikuine paavst Franciscuse visiit Baltimaadesse on toonud Eesti katoliku kirikule marulise päringutetormi välisajakirjanduselt.
Loe edasi
Vaatlus
Vatikan tutvustab paavsti visiidi eel Baltimaid: Eesti eristub kõigist riikidest, kus paavst Franciscus on siiani käinud
Katoliku kiriku uudiseid, televisiooni ja raadiot ühendav kanal EWTN avaldas dokumentaalfilmi, milles tutvustatakse paavsti visiidi eel Leedut, Lätit ja Eestit ning tuuakse välja neile riikidele iseloomulikke jooni.
Loe edasi
Vaatlus
Eestlased Šotimaa reisilt: näib, et oleme sama hästi kui kliimapagulased
Sel nädalal Šotimaal ringi sõitev Maalehe reisigrupp jälgib huviga kodumaalt tulevaid rindeteateid ning annab teada, et kuigi ilmad on tavalisest soojemad, tuleb ette paradiislikke olukordi, kus temperatuur on keset peäva 17 kraadi ning sajab ka tiba vihma.
Loe edasi
Vaatlus
MAALEHE REIS | 4. päev pildis: prognoosist hoolimata läks ilm jälle ilusaks
Soe ilm näib meie reisilisi soosivat, et mitte öelda jälitavat. Kodumaise ilmateatega võrreldes tundub asi siiski parem.
Loe edasi
Uudised
Maaleht Šotimaal: torupillide ja kiltide maa oskab alati kuidagi üllatada
“Ei õnnestunud siingi suvekuuma eest pageda,” pidid nentima Šotimaale saabunud Maalehe reisilised, kes leidsid eest krõbekuivad golfiväljakud ja ilma üle imestavad talunikud.
Loe edasi
Uudised
Lendluudpalli pealinn on päriselt olemas
Teatavasti on Edinburghiga seotud Harry Potteri looja J. K. Rowling, kes just selle linna kohvikutes alustas ja ka lõpetas võlurpoisi seikluste kirjapaneku.
Loe edasi
Elu
Ehk peab selleks olema paavst, et öelda välja mõni väga lihtne asi
Paavst Franciscuse tuleku eel pakuvad huvi ja jutuainet nii tema isik kui ka see, miks ta üldse Eestisse tuleb ja millega võiks siinseid inimesi kõnetada.
Loe edasi
Elu
101. sünnipäeva tähistav Hiiumaa vanim elanik: tahaks suvel kõhu ka ikka korra meres märjaks teha
Täna tähistab oma 101. sünnipäeva Hiiumaa vanim inimene Liidia Piilberg.
Loe edasi
Elu
Martin Repinski jätab riigikogu ja asub tööle Jõhvi vallavanemana
Loe edasi
Elu
Martin Repinski lahkub riigikogust ja asub tööle Jõhvi vallavanemana: tundsin, et riigikogus on piisavalt tehtud, tahtsin edasi liikuda
Tänasel istungil valis Jõhvi valla volikogu vallavanemaks Martin Repinski, kelle poolt anti 12 häält. Kuus sedelit oli rikutud ning üks saadik ei võtnud hääletussedelit välja.
Loe edasi
Elu
Keeruta, lennuta! Kolhoosi jaanipeost ongi järel vaid “Saaremaa valss”
Kuuekümnendate alguses valmis Eesti Televisioonis muusikaline klipp, milles Georg Ots laulab hoogsalt “Saaremaa valssi”, suitsutab kala ja lõhnava kase all jookseb neiu. Võttepaik on tänini pea samal kujul alles, kuid Saaremaaga pole sel vähimatki pistmist. Neiu on ka vahepeal ära läinud.
Loe edasi
Elu
Peipsimaa külastuskeskuses saab heita pilgu käsitsi trükitud kangastest rõivastele
Pühapäeval toimub Peipsimaa külastuskeskuses Kolkjal Naboika ehk kangatrüki päev ning avatakse käsitsi trükitud kangastest rõivanäitus “Prostatovi jälgedes”.
Loe edasi
Uudised
Paavsti visiidi peakoordinaator: paavsti huvitavad väikesed eripalgelised riigid
Paavsti visiidi peakoordinaator Helle Helena Puusepp Eesti Apostelliku Administratsiooni poolt ütleb, et paavsti huvitavad eeskätt inimesed äärealadel, ning see on üks põhjus, miks ta külastab just Baltimaid.
Loe edasi
Uudised
Sissi ema Maris Benita: süda ütles enne finaali, et kõik on väga hästi ja suur võit juba olemas
“Eesti otsib superstaari” peavõidu sai televaatajate toel Uudo Sepp, kuid Sissi fänne see ei kõiguta — nemad jäävad oma valikule kindlaks ja on veendunud, et Sissit ootab ees hiilgav tulevik. Ka Sissi pere leiab, et suur võit on siiski saavutatud.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Raplamaa laudas puhkenud tulekahju võttis kurva pöörde
Raplamaa asuvas laudas puhkes täna hommikul tulekahju, milles hukkus ligi 40 vasikat.
Loe edasi
Elu
Uudo Sepa pere: ega meie ka ei teadnud, et ta niimoodi laulda oskab
Saaremaa noormehe teekonda super­staarisaates on saatnud kohtunik Mihkel Raua kommentaarid tema kahtlaselt avatud ja siira oleku kohta. Uudo pere ei ole siiani välja mõelnud, mida Raud sellega õigupoolest mõtleb – nad ongi ju sellised.
Loe edasi
Elu
Soisele alale rajatud uus piiri katselõik
Kagu-Eestisse maismaa piirile rajatud kokku 3,5km pikkusest katselõigust 300m ehitati sisuliselt mülkasse. Kapitaalne ja kallis ehitus oli talvel patrullide katsetada ning nüüd näidati seda ka avalikkusele.
Loe edasi
Elu
FOTOD JA VIDEO | PPA kergitas katet kallilt sohu ehitatud piirilahenduselt
„Riigi turvalisusele ei saa hinnasilti panna,“ arvasid politsei- ja piirivalveameti ametnikud, näidates ajakirjanikele soistes piirilõikudes asuvaid patrullradasid, mis on olnud aastakümneid raskesti läbitavad.
Loe edasi
Elu
Eve Kivi: 60 aastat kaamera ees. Suures plaanis
Noore neiuna näitlejakutsest unistanud Eve Kivi vaevalt oskas ette näha, millisesse pöörisesse valitud ala ta paiskab. 80 eluaastat on möödunud sellise tempoga, et neis on ainest mitme raamatu jagu.
Loe edasi
Tervis
Äkksurma üle elanud mees: ühel ööl jäi süda lihtsalt seisma
Eesti südamehaiguste riskiriik ning vahel surevad sportides ka pealtnäha terved inimesed. Selle mehe lugu on kui õpikunäide.
Loe edasi
Tervis
MAALEHE ARHIIVIST | Mis on 94aastase Leida Rammo elujõu saladus?
Aprillikuu 18. päeval tähistab oma 94. sünnipäeva armastatud näitleja Leida Rammo. Kolm aastat tagasi vahendas Maaleht üht teatridaamiga seotud saladust, mille nüüd taaskord avaldame.
Loe edasi
Mälu
Keelatud sinimustvalge tõi lootust, et poisid võivad Afganistanist pääseda
1988. aasta aprilli keskel toodi Tartus muinsuskaitsepäevadel esmakordselt tuhandete inimeste ette rahvusvärvid. Kaks nädalat hiljem pandi Raplas üks sinimustvalge lipuga tabatud poiss aresti ja teisele mõisteti trahv.
Loe edasi
Elu
EVE PÄRNASTE: kui ma vaatan toimuvat, siis "pettumus" on vähe öeldud
Eesti iseseisvumise nimel oma vabaduse kaalule pannud Eve Pärnaste imestab, kuidas on praeguseks saadud inimesed niikaugele, et nad aitavad oma hävingule ise kahe käega kaasa ega pane seda tähelegi.
Loe edasi
Uudised
Metskitsede hulk tõuseb hüpetega, neid on juba üle 100 000
Tänavu tulid tõsisemad külmad jaanuaris ning alles siis oli kitsedel põhjust hakata talveks varutud rasva kulutama. Kitsekarjade suurenemisega kasvab ka liiklusõnnetuste hulk.
Loe edasi
Uudised
KEVAD METSAS | Kaval halljänes jättis maha tubli tüki talvekasukat
Kuigi talv pöördus korraks tagasi, on loomad läinud kevadelainele. Nii oli üks Järvamaa halljänes endast maha jätnud tubli portsu talvist kasukat.
Loe edasi
Elu
Arne Hiob: inimeste kõiges ühele nõule sundimine on nagu süldi ja tordi segamine
Eesti üks parimaid Martin Lutheri tundjaid, Jaani kiriku vaimulik Arne Hiob aitab lahti arutada reformaatori omaaegseid ootamatuid sõnavõtte ning selgitab, kui palju alust on oodata Lutheri ennustatud peatset maailma-ajastu lõppu.
Loe edasi
Elu
LAHE VIDEO | Kevadine suurpuhastus? Noarootsi ninakaru lööb kasuka läikima
Noarootsis ühe pere lemmikuks olev koaati ehk ninakaru on roninud kraanikaussi ja võtnud ette korraliku puhastuse.
Loe edasi
Elu
Pahameel Valga ja Põlva sünnitusosakondade sulgemise vastu kasvab, tänavaaktsiooniga plaanivad liituda ka lätlased
Hiljutine teade Põlva ja Valga haigla sünnitusosakondade sulgemisest on toonud hääleka protestilaine, korjatakase allkirju, loodud on kaks gruppi Facebooki ning Valgas plaanitakse laupäeval tänavaaktsiooni.
Loe edasi
Elu
Egle Nurmsoo: päev nagu poksitrenn
Selveri müüja Egle Nurmsoo kandis Maalehe palvel ühe päeva aktiivsusmonitori. Müüja sõnul oli tegemist tavalisest lihtsama päevaga, kuid kogunenud kilomeetrite ja kaotatud kalorite hulk on siiski hämmastav.
Loe edasi
Elu
LIIGUTAV VIDEO | Eesti juurtega noormees laulis Stockholmis ülivõimsalt Tõnis Mägi "Koitu"
Veebruari algul kõlas Stockholmis EV100 pidustuste Estival avaüritusel Rootsi Kuningliku Muusikakõrgkooli Kungasaleni ehk Kuninga-nimelises kontserdisaalis väga mehises esituses Tõnis Mägi “Koit”.
Loe edasi
Elu
PAAVSTI VISIIT | Piiskop Philippe Jourdan: paavstid ei tee turismireise, eeskätt tahab paavst kohtuda rahvaga, toimub vähemalt üks kõigile avatud suur missa
Septembri keskel külastab Eestit paavst Franciscus, kelle visiidist rääkides ütleb piiskop Philippe Jourdan, et kuna paavst tuleb vaid üheks päevaks, siis väga mahukat programmi koostada ei saa. Huvi on aga suur ja kutseid eri kohtadesse palju.
Loe edasi
Elu
Maailm leinab tuntud usumeest, kelle omaaegne visiit Tallinnasse tõi Olevistesse rekordiliselt rahvast ja suure KGB operatsiooni: läbiotsimised kestsid aasta, konfiskeeriti isegi tualettpaberit
Eelmise nädala kolmapäeval suri 99-aasta vanusena Billy Graham, keda peetakse üheks maailma tuntuimaks kristlikuks jutlustajaks ning keda tunti ka kui USA presidentide vaimulikku nõustajat.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Erakordselt ränk valearvestus
Saartelt on elu ja varaga riskides käidud üle jää nii kaua, kui inimesed on üldse saartel elanud. Neid lugusid, kuidas veriste sõrmedega ennast jääle on tõmmatud, autost vaevu välja saadud või hinge vaakudes ja külmast kangena esimese talu uksest sisse vajutud, räägitakse pigem omade ringis.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: No mis uudis see veel on?
Olen poliitikutelt viimasel poolteisel aastal korduvalt küsinud: kuidas te kavatsete aidata maapiirkonnas piirikaubanduse tõttu uksi sulgevaid poodnikke?
Loe edasi
Arvamus
HOMSES MAALEHES: Amfetamiinilõksust välja, omal käel. Isegi ei tea, kuidas
“Ma ei tea ise ka siiamaani, kuidas see mul õnnestus,” ütleb Võrumaa mees Rein, kes tuli omal käel välja viisteist aastat kestnud narkosõltuvusest.
Loe edasi
Intervjuu
ENDINE SÕLTLANE: Isegi kui oled end ise maha matnud, leidub väljapääs
“Ma ei tea ise ka siiamaani, kuidas see mul õnnestus,” ütleb Võrumaa mees Rein, kes tuli omal käel välja viisteist aastat kestnud narkosõltuvusest.
Loe edasi
Reportaaž
ÜKS VILDE ja lauatäis heas toonuses pruute
Kuidas katta lauda kirjanik Eduard Vildele, kes oli oma aja kohta peen mees, kuid kelle enda söömisharjumused olid üllatavad ning tegelased enamasti poolnäljas? Sajandivanused kokaraamatud aitavad rajale.
Loe edasi
Uudised
Mesilaste surmakarje kadus ümarlaudade suminasse
Juuli alguses tappis keelatud taimemürk Lääne-Virumaal vähemalt kaks miljonit Maire Valtini mesilast.
Loe edasi
Uudised
REISIKIREGA RAHVAS | Eestimaalased teevad keskmiselt kolm rahvusvahelist lennureisi aastas
Turkish Airlinesi Tallinna osakonna endise juhi Erkan Ince arvates on eestlastel on eriline kirg avastada kaugeid maid.
Loe edasi
Uudised
Külarahvas pani kohalike härrade jaoks poodi kogumiskasti
Üldlevinud arusaam õhutab advendiajal märkama neid ja eriti neid, kes omadega hammasrataste vahel. Väike-Rakke külas tehakse seda õige erilisel moel.
Loe edasi
Elu
Turkish Airlinesi Tallinna osakonna endine juht: eestlastel on eriline kirg avastada kaugeid maid
Neli aastat Tallinnas töötanud Turkish Airlinesi Eesti osakonna juht Erkan Ince vaimustus abikaasa Fethiyega põhjamaisest elulaadist sedavõrd, et otsustas jätta kodu Eestisse ka siis, kui töö ta edasi Iraaki viis.
Loe edasi
Elu
Paavsti soov muuta Meie Isa palve sõnastust tekitab Eestiski vastakaid arvamusi
Mõne päeva eest paavst Franciscuse poolt väljaöeldud soovitus muuta Meie Isa palve tõlget lõigus „ära saada meid kiusatusse“ tekitas kirikuringkondades suure tagasiside.
Loe edasi
Päevateema
Jahimehed: me ei suuda enam ühiskonnale seletada, et elu ja surm käivad looduses koos
Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust ütleb, et kuni Eesti metsades elavad päris ulukid, tuleb meie jahimeestel päriselt valdkonnaga tegelda, ning seda ka ajal, mil ühiskond eelistab pehmeid väärtusi.
Loe edasi
Päevateema
FOTOD SÜNDMUSEST | Talunik: need “mänguhoos kutsikad” vigastasid lehmi ja ajasid vasika jõkke
Heiki Valneri palju tähelepanu saanud blogipostitus väidab, et sel nädalal lasi politseipatrull Raplamaal maha mänguhoos kutsikad, kes ei kujutanud otsest ohtu veisekarjale ega inimestele. Talunik räägib, kuidas tema olukorda nägi.
Loe edasi
Päevateema
Tõnis Korts – oma mees nii parketil kui metsas
Alates 2011. aastast on Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhina tegutsenud Tõnis Korts, kelle näpujälgi võib leida paljude oluliste dokumentide pealt.
Loe edasi
Päevateema
KRISTA HABAKUKK veab Eesti külaliikumist
Seekord saime Krista Habakuke pildistamiseks kätte rahandusministeeriumi ukselt, aga vabalt oleks see võinud olla maaeluministeerium või siseministeerium. Või ka Riigikogu.
Loe edasi
Päevateema
Sellest nädalast võib taas lõhet ja iherust püüda
Alates neljapäevast on Selja, Pirita, Vääna, Purtse ja Valgejões taas lubatud spinningu ja lendõngega lõhet ning meriforelli püüda — lõppeb nendele jõgedele kehtestatud kuuajaline püügikeeld.
Loe edasi
Päevateema
FOTOD | Käsitööliste laulupeona tuntud legendaarne mardilaat avas uksed
Mardilaat Saku Suurhallis on eheda eestimaise käsitöö väljapanek Eestis, kus pakutakse käsitöötooteid parimatelt meistritelt, toimuvad koolide ja kirjastuste esitlused, rahvarõiva nõuandekojast saab teavet rahvarõivaste kandmise ning hooldamise kohta ning avatud on mitmed meistrikojad.
Loe edasi
Päevateema
MAALEHE KATSE | Kas sibulat saab nutmata hakkida?
Kuna vihane Eesti sibul paneb pisara voolama, siis katsetasid Maalehe noakäsitlejad nelja nutust päästmise nippi.
Loe edasi
Päevateema
Riigikohus andis rohelise tule kõigile sundliitmistele, lõplikuks omavalitsuste arvuks jääb 79
Neljapäeval tegi Riigikohus veel neli otsust sundliitmise kohtusse kaevanud omavalitsuste osas ning jättis nende taotlused rahuldamata.
Loe edasi
Päevateema
Mõistatuslikud savinõud tõid laevaarheoloogile pahanduse
Kahe aasta eest suvel Naissaare lähedalt merest välja toodud ümara kujuga savinõud, mille otstarvet pole siiani suudetud tuvastada, tõid Vello Mässile väärteomenetluse.
Loe edasi
Maamajandus
Mesinikele on vaja tarutoetust
Mesinikud pöördusid valitsuse ja erakondade poole palvega eraldada riigieelarvest raha tarutoetusteks ning luua fond, mis aitaks katta taimekaitsevahendite väärkasutamisest tekkinud kahjud.
Loe edasi
Maamajandus
Kas sundliitmine võttis Koeru inimestel valimistuju ära?
Kui esimesel eelhääletuspäeval tuli valimisjaoskonda kohale 32 inimest, arvas valimiskomisjoni esimees Krista Lindermann, et nüüd on asi ikka päris vilets ning rahvas ei tahagi valima tulla.
Loe edasi
Maamajandus
Maakonda vahetavas Avinurmes on valimispäev esimene ilus päev kahe nädala jooksul
Uuest aastast liigub Avinurme vald koos Lohusuu vallaga Ida-Virumaa maakonnast Jõgeva maakonda ja saab üheskoos viie vallaga Mustvee vallaks.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Kuidas läheb eelmistel valimistel rekordkõrge aktiivsusega hiilanud Alajõe jaoskonnas?
Koos elektroonilisel ja eelhääletustel osalenutega oli Alajõe vallas keskpäevaks osalenud peaaegu 50 protsenti nimekirja kantuist ning valimiskomisjoni kinnitusel inimesi mitte ei tilgu, vaid lausa voolab hommikust saadik.
Loe edasi
Maamajandus
Valimised Kuremäel: uksed käivad, inimesi voolab, kuid kloostrielanike juurde minnakse tänavu kastiga
Illuka valla rahvas käib lisaks Kurtna valimisjaoskonnale valimas Kuremäe raamatukogu valimisjaoskonnas, kus komisjonil olid käed tööd täis uste avamisest alates.
Loe edasi
Maamajandus
Alutaguse jaoskonna nr 6 esimene valija oli esmahääletaja: tahtsin ikka jaoskonda tulla!
Illuka valla Kurtna valimisjaoskonda saabusid esimesed valijad täpselt kl 9.18 ning sellest alates hakkas inimesi tasapisi tulema.
Loe edasi
Maamajandus
Riigikohus tegi vahetult enne valimisi otsused mitmete omavalitsuste sundliitmise osas
Vahetult enne kohalike omavalitsuste valimisi jõudis riigikohus otsusele rea vallavolikogude kaebuste osas ning jättis valitsuse sundliitmisotsused jõusse.
Loe edasi