Bianca Mikovitš
Ajakirjanik
FOTOD: Jäneda lillepäevadel on saadaval hulgaliselt ampleid ja roose
Nädalavahetusel toimuvad Jäneda aia- ja lillepäevad tõi avapäeval kaupmeeste rõõmuks kohale suure hulga ostjaid, kellest paljud olid olnud oste tegemas ka Türi lillelaadal.
Loe edasi
Reportaaž
Eestlased hoiavad Lätist toidu- ja tarbekaupu tuues sadu eurosid kokku
Läti põhjaosa kauplustes on eestlased muutunud nii sagedasteks klientideks, et paljudel on sealsete poodide kliendi­kaardid. Odavamalt tuuakse koormate kaupa nii liha, uksehingi kui ka tsementi.
Loe edasi
Reportaaž
FOTOD: 40. Türi lillelaat pakub süüa, riideid, käsitööd ning ka taimed on olemas
Reedel alanud Türi lillelaat palju üllatusi ei paku, kuid enamik varasemast tuttavaid kaupmehi on kohal ning müük kogub hoogu.
Loe edasi
Reportaaž
Päev presidendi sabas: minust nad sinna kirmaskile maha jäid
Õigupoolest oli Maalehel eelmisel kolmapäeval plaan kaasa teha ainult presidendi käik idapiirile, kuid kohtumised setudega muutusid nii hoogsaks, et üsna rumal olnuks poole pealt lahkuda.
Loe edasi
Reportaaž
Presidendi lennukas päev kagunurgas: setodega juba igav ei hakka!
Selle nädala kolmapäeva veetis Kersti Kaljulaid Setomaal, kus peale piiri külastamist sootska saatel ringkäigu tegi.
Loe edasi
Reportaaž
FOTOD: President Kaljulaid idapiiril: oleme hästi kaitstud ka täna, kuid tulevikus veel paremini
Täna külastas president Kersti Kaljulaid Eesti idapiiri, kus on valmimas 1,7 km tarastatud katselõik, mille eeskujul ehitatakse välja ülejäänud Eesti-Vene maismaapiir.
Loe edasi
Uudised
President käis patrullkäigul Eesti–Vene piiril
Kolmapäeval külastas president Kersti Kaljulaid Eesti idapiiri, kus on valmimas 1,7 km tarastatud katselõik, mille eeskujul ehita­takse välja ülejäänud Eesti–Vene maismaapiir.
Loe edasi
Uudised
Eesti mehed rändasid paika, kuhu peaaegu ei saagi minna
Eelmisel kuul külastas rühm eestlastest ettevõttejuhte ja vaimulikke Athose mungariiki, kuhu juba üle tuhande aasta pole astunud ühegi naise jalg.
Loe edasi
Turism
Värske räim teeb inimesed rõõmsaks
Lääne-Eestis käib räimeralli, millest ka kaugema kandi inimesed võivad ürituste kaudu osa saada.
Loe edasi
Turg
Turuhoone tehti valmis, trepid unustati sootuks
Hiljutisel reisil India Goa osariigi pealinna Panjimi võis näha turuhoonet, millest kohalikud enam midagi teada ei taha.
Loe edasi
Turg
FOTOD: Lustakas räimeretk Kihnus saareliste maitsete ja mõningate eriliste müüginõksudega
Nädalavahetusel toimunud Kihnu teine räimeretk andis võimaluse külastada kohalikke talusid ja proovida parimaid suitsuräimi, räimerulle ning koduleiba.
Loe edasi
Uudised
Rahvas ründab talusid: avatud talude päeval külastab üht farmi tuhatkond inimest
Juulis toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on registreerunud juba 249 talu ja põllumajandustootmist. Suure huvi tõttu pikendatakse registreerimise tähtaega nädala võrra.
Loe edasi
Uudised
Vald ja RMK otsivad võimalust ratastoolis mehele kodu alles jätta
Oma RMK-le kuuluva elukoha müüki panekust naabritelt kuulnud külamehe pea kohal on taevas selginema hakanud – anti lootust, et riigiasutus leiab koos vallaga võimaluse, mis mehele kodu alles jätab.
Loe edasi
Elu
Metropoliit Kornelius: igatsen Eestit, kus inimeste vahel vahet ei tehta
Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Kornelius ütleb ülestõusmispühadele vastu minnes, et Eestis jääb puudu sõnadest, mis on ajendatud armastusest ning inimesi sildistatakse liialt kergekäeliselt.
Loe edasi
Uudised
Pehme maa traktorit ei kandnud, aga niita kästi ikkagi
Alam-Pedja looduskaitsealal ligi 700 hektaril tegutsev looduskaitseühing Kotkas on sattunud olukorda, kus riik nõuab neilt kohustuste täitmist ise selleks tingimusi loomata.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Vett, vilet või mõlemat?
Tänase Maalehe avaloos paotab veeteadlane Kai Künnis-Beres ust veetootjate köögipoolele – selgub, et seal käib elu, millest valjusti rääkida ei tihata, ja suured investeeringud (ning nendega koos inimeste jaoks paratamatult kerkinud veehind) ei tagagi masinavärgi muretut ja ladusat tööd.
Loe edasi
Päevateema
Ürgsed bakterid ummistavad veefiltreid
Veeteadlane Kai Künnis-Beres ütleb, et põhjavee mikrobioloogiliste uuringutega tuleks alustada võimalikult ruttu, sest kuni neid uuringuid süvitsi ei tehta, ei saagi teada, miks kallid veefiltrid muutuvad Eesti tingimustes bakteritele pesaks.
Loe edasi
Uudised
Ratastoolis mees kuulis naabrilt, et RMK pani tema kodu müüki
Lääne-Virumaal Altja külas asuv metsavahikordon pandi avalikule enampakkumisele selles majas aastakümneid elanud ratastoolis mehele ütlemata.
Loe edasi
Elu
Oskar, Oskar! Miks sa küll söögitegemist ei salli?
Kevade tulekul korraldas Maaleht Oskar Lutsule pühendatud kena talupeo, kus selgus, et kirjanikuhärra kirjeldusi järgides laua katmine on igavene vaev.
Loe edasi
Kultuur
Parem kajutis merehaige, kui et soolvees rikkuda parim kleit!
Enam kui 70 aasta eest pakkis seltskond eestlasi väikesesse purjekasse lapsed ja vanaemad ning sooritas hulljulge retke üle Atlandi Ameerikasse.
Loe edasi
Uudised
Rariteetne lipp läks kaduma otse vardast
Veebruari lõpus kirjutas Maaleht kunagi toomkiriku rõdu seest leitud suuremõõtmelisest lipust, millel oli olnud ka väiksem paariline. Värske info heidab selle saatusele pisut valgust.
Loe edasi
Uudised
Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise
Keskkonnainspektsioonil õnnestus erandliku menetluse abil tõestada hundi salaküttimine juhtumi juures, kus surnud looma ei leitudki.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Hundid maal, imelikud linnas
“Hunte on Eestis nii palju, et oksele ajab,” ütles hiljuti südametäiega üks jahimees. Juurde rääkis, et on küllalt näinud võsavillemeid oma Raplamaa talust mööda lippamas, ning oletas, et üksikute huntide osakaal on seni arvatust palju suurem.
Loe edasi
Uudised
Hundijaht läbi – üks pool rahul, teine pahur
Lõppenud hundijahi hooajal kütiti Eestis 114 hunti. Jahimeeste hinnangul võiks koostöö arvukuse hindamiseks olla parem ning lubasid võiks saada lihtsamalt ümber jagada.
Loe edasi
Uudised
Lauskontroll Repinski farmis: kõik kitsed loeti üle
Eelmise nädala teisipäeval kontrollisid Konju kitsefarmi volitatud veterinaararst ja veterinaaramet, kolmapäeval tööinspektsioon ja migratsiooniametnikud koos politseinikega.
Loe edasi
Uudised
Kahepäevane lauskontroll Repinski kitsefarmis: kohal veterinaaramet, migratsiooniamet, tööinspektsioon ja politsei
Eelmise nädala teisipäeval kontrollisid Repinski kitsefarmi volitatud veterinaararst ja veterinaaramet, kolmapäeval tööinspektsioon ja migratsiooniametnikud koos politseinikega.
Loe edasi
Uudised
Vastseliinas algab palverändurite maja ehitus
Eestis harukordne palverändurite maja aitab hoone valmides sisse elada kunagiste ja praeguste palve­rändurite eluviisi ning mõttemaailma.
Loe edasi
Uudised
Ülempreester Andreas Põld: vaimuliku pooleta paastumine on pigem dieet või kaalujälgimine
Värska püha Georgiuse koguduse ja Saatse püha Paraskeva kogudusi teeniv ülempreester Andreas Põld ütleb, et parim paastumine on selline, mida teised kõrvalt ei märka.
Loe edasi
Uudised
Kukruse memmest sai ERMi blogilugejate lemmik
“Täna on ERMi blogi sünnipäev. Esimese juubeli puhul on paslik teha vahekokkuvõte ning alustuseks rääkida arvudest,” kirjutab koguhoidja Siret Saar postituses, mis kannab pealkirja “Käed on kirjutamiseks, silmad lugemiseks. Eesti Rahva Muuseumi blogi — 5!”
Loe edasi
Uudised
Poegivat lehma ründas kiskja, hukkusid nii vasikas kui veis
Muhu saarel juhtus jaanuaris ehmatav lugu, kui poegivat veist ründas kiskja, kelle hingele jäävad nii vasikas kui lehm.
Loe edasi
Uudised
Lapsena õues: kõige keerulisem oli karupükstelt lume kloppimine
Nõukogude ajal kasvanud laste üks rõõme olid karupüksid, mida kooti kodus ise või telliti teeninduskooperatiivist.
Loe edasi
Uudised
Luiged rõõmustavad: Kassari vabanes tapjaliinidest
Veel aasta tagasi algas Hiiumaal Kassaris kevade kõrgepingeliini elu jätnud luikede lugemisega. Nüüdseks on liinid maakaabli vastu vahetatud.
Loe edasi
Uudised
Võhandu jõe Reo silla juures kaob mugav võimalus paate veest välja tõsta
Sel suvel peaks maanteeameti plaani järgi minema remonti Põlva ja Värska vahelise maantee Soohara-Verioramõisa ja Verioramõisa-Niitsiku lõik, et teha sõitmine mugavamaks ja liiklus ohutumaks. Praegused plaanid tekitavad aga vastasseisu veeturismi ettevõtjate ja maanteeameti vahel.
Loe edasi
Uudised
Kiriku peidikust leiti salapärane hiigelsuur trikoloor
Toomkiriku rõdu seest leitud lippu varjutab saladuseloor – mis otstarbeks võis olla vaja trikoloori, mille küljepikkus ulatub nelja meetrini?
Loe edasi
Vaatlus
Naine võta Narvast, kodu raja Ida-Virumaale, aega teeni Eesti kaitseväes
Aleksandr Gavrilov (23) on oma perest esimene ja siiani ainus, kellel on Eesti pass. Vanemad ja õde on tema üle uhked, usuvad, et nii on maailm avatum ja võimalused suuremad.
Loe edasi
Intervjuu
“Sitta kah!” tõi Maalehte, ja Valgetäht tuligi
Presidendilt Valgetähe V klassi teenetemärgi saanud Silja Lättemäe alustas Maalehes huumoritoimetajana, aga oma tõelise kutsumuse tundis ära saalitäie talunikega vastamisi olles.
Loe edasi
Intervjuu
FOTOD: Info- ja pakkumisterohke turismimess ootab külastajaid
Täna avas uksed järjekorras juba 26. turisimess, mis sel aastal pakub lisaks headele reisipakkumistele ka mitmesuguseid reisiteemalisi loenguid ja arutelusid.
Loe edasi
Päevateema
Hundid murdsid pealinna külje all poni
Metssigade asemel on huntide uueks kõhutäiteks saanud metskitsed, kelle sabas liikudes on võsavillemid jõudnud maastikele, kus nad üha enam inimestele silma jäävad.
Loe edasi
Uudised
Raskeveokite all ägav Pärnu maantee saab 2+1 lisalõigud
Sel suvel algavad tööd, et tuua Tallinna–Pärnu–Ikla maantee liiklusse leevendust lisaradade näol, kuid teed kogupikkuses neljarajaliseks ehitada plaanis ei ole.
Loe edasi
Arvamus
Midagi on jäädavalt kadunud
SÕNA SEKKA: Kui haritlane vihastab * PANIN TÄHELE: Tähenärimisest ka rõõmu * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
Külasädemed õpivad end läbipõlemisest päästma
Kodukant Harjumaa tuli välja algatusega, mis õpetab vabatahtlikke tegutsema külades ja külaseltsides nii, et tegutsemisrõõm säiliks ja koorem konti ei murraks.
Loe edasi
Elu
Puhvaikad sõid meie lambanahksed kasukad välja
See, mis kunagi oli argine, on tänapäeval erakordne – kui vanaemad said veel ise kodus kasuka õmmeldud, siis praegu käib lihtne nahaparkiminegi üle jõu.
Loe edasi
Uudised
Aasta küla 2017 valimine saab hoo sisse
Alates sellest nädalast on kõigil Eesti maakondadel võimalus oma tublimaid külakogukondi tunnustada ja esile tõsta ning aidata valida aasta küla 2017.
Loe edasi
Vaatlus
KredEx toetaks KORTERMAJADE lammutamist enamgi
Raha tondilosside lammutamiseks hakkas riik andma 2015. aasta algul ning summasid selleks tööks esialgu jagub.
Loe edasi
Päevateema
Kaks vaadet Eesti elule - Jüri Toompealt ja Anne Järvamaalt
Kuidas suhtuvad haldusreformi, valimistesse, väljarändesse, eetikasse ning palgaküsimusse Toompea inimene ja maainimene? Jüri Ratas: riik on tugev siis, kui inimesi elab ka väljaspool keskusi. Korruptsioon ja vale pole ministrile lubatud. Maanaise sõnum: elu muutub, kui inimest ei peeta enam tööriistaks.
Loe edasi
Elu
Nüüd oleks aeg lõpuks ka korralik laud katta
Ajal mil jõulud on kenasti läbi saanud ja kohustuslikud toidud figuuri kiuste söödud, on aeg aasta lõpuks parimate asjatundlike näpunäidete kohaselt korralik laud katta.
Loe edasi
Uudised
Ehi nii, et hing heliseks
Kokkuvõtvalt: kui valgus võidab pimeduse, tuleb seda väärikalt tähistada; kolhoosiaegsetest veterinaaridest võiks seriaali vändata; ehime kuuse ja õpetame teistele ka.
Loe edasi
Uudised
Tuleks lundki, saaks süldikeeduks vett!
Kokkuvõtvalt: Väike-Pakri saar, naturaalmajandus, jäätunud sadam, tormivangis ajakirjanik.
Loe edasi
Uudised
Soojad sokid jõudsid Lõuna-Osseetiasse
Vabatahtlike annetustest novembris kogutud soojad sokid õnnestus läbi mitme sekelduse toimetada Lõuna-Osseetia pealinna Tshinvalisse.
Loe edasi
Vaatlus
Mandariinisööjate ja pähklipurustajate meistriklass
Neil suurtel papagoidel oleks jõulud nagu aasta läbi: kausis troopilised viljad ning üll esinduslikud värvi­kirevad rüüd, millega oled igal peol täht.
Loe edasi
Elu
Ausat inimest käiakse raha eest vaatamas
Ise midagi aimamata, valmistas Maire Forsel hubases Saaremaa lapikojas uudispommi, mis kaheks nädalaks halvas ettevõtte töö ja paiskas ta siiani kestvasse meediakeerisesse.
Loe edasi
Elu
Millega on Martin Repinski ministrina täpsemalt tegelenud?
Laupäeval Maalehele intervjuu andnud Martin Repinski rääkis, et on jõudnud hakata tegelema mitme südamelähedase teemaga, mida varem pole erinevatel põhjustel lauale toodud, kuigi on põllumeestele olulised.
Loe edasi
Elu
Uusi paljastusi ennetades: Repinski räägib ise kõik ära
Minister Repinski avab laupäeval Maalehele antud intervjuus uute skandaalide tagamaad, rääkides oma seotusest kahtlase kindlusjuhtumiga ning selgitab, miks ammuse kriminaalasjaga ise välja ei tulnud.
Loe edasi
Uudised
Linnainimesed ei taha kergliiklusteid karudega jagada
Kõige karurikkamad piirkonnad Eestis on Lääne- ja Ida-Virumaa ning Jõgevamaa, kuid kõige enam teateid karude tehtud pahandustest on tulnud Harjumaalt.
Loe edasi
Intervjuu
Martin Repinski: ükski inimene ei saa öelda, et tööd farmis tegi, kuid palka ei saanud
Maalehe ajakirjanikele pühapäeval Konju kitsefarmi uksed avanud maaeluminister Martin Repinski lükkab tagasi petmissüüdistused ning paneb kahtlused lahvatanud skandaalis vähemalt osaliselt konkurentide arvele.
Loe edasi
Elu
Urmas Viilma: maailma jõujooned muutuvad ja kirik reageerib sellele
EELK peapiiskopi Urmas Viilma sõnul tajub kirik maailma muutumist ja polariseerumist ning peab olema valmis, et uues olukorras olla kohal just seal, kus teda vajatakse.
Loe edasi
Uudised
Enim lõhet püüti mullu Jägala jõest
Eesti Mereinstituudi analüüs näitab, et parim lõhejõgi oli mullu Jägala jõgi, kust harrastajad püüdsid 71 kg lõhet. Teisele kohale tuli Selja ja kolmandale Pirita jõgi.
Loe edasi
Uudised
MAALEHT KONJUS: mis toimub Eesti suurimas kitsefarmis?
Maaeluminister Martin Repinski avas Maalehele pühapäeva pärastlõunal Konju kitsefarmi uksed ning näitas puhtusest säravaid tootmisruume ning lauta, kus polnud ühtki ämblikuvõrku.
Loe edasi
Uudised
VÄRSKES MAALEHES: Rahvaküsitlus tehakse ära rahvaga või ilma
Valdade liitumistega seotud rahvaküsitlused on üliväikese osalejate arvuga ning tekitavad küsimusi ja kahtlusi nende mõttekuses.
Loe edasi
Uudised
Rahvaküsitlus tehakse ära rahvaga või ilma
Valdade liitumistega seotud rahvaküsitlused on üliväikese osalejate arvuga ning tekitavad küsimusi ja kahtlusi nende mõttekuses.
Loe edasi
Uudised
Meeleheitel pere: osavate müügimeeste võrku langenud eakas lähedane tellib kõik, mida pakutakse ja püüab siis asju peita
“Vanema generatsiooni esindajad, keda on kasvatatud viisakateks inimesteks, kuulavad mistahes müügijutu ära. Ja aega neil on,” kirjutab Maalehe lugeja, kelle lähedane on pere arutu ostlemisega meeleheitele viinud.
Loe edasi
Uudised
Tarbijakaitse: Telefonimüügil suulisest kokkuleppest ei piisa
Agressiivse telefonimüügi või jõuliste postimüügikataloogide reklaamide suhtes aitab julgus pakkumisele ära öelda ja vajadusel kasutada õigust lepingust taganeda.
Loe edasi
Turism
MADEIRALE tahaks veel minna!
Atlandi ookeani lainete vahel asuv Madeira saarestik, mille suurim saar kannab sama nime, võlus Maalehe reisiselle esimesest silmapilgust, nii et paljud tahavad sinna veel minna.
Loe edasi
Päevateema
Eakad postimüügi küüsis: mul pole seda vaja, aga soodne oli!
Postimüügist kaupade tellimisse sukeldunud vanemaealiste hulgas on riskigrupp, kel kaob pind jalge alt ning tekib tuhin osta üha uusi esemeid – kõik näib nii vajalik ning järelmaksuga ostes esialgu ka taskukohane.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Mõistlik inimene ikka varub
Kui paljud teavad, et on olemas matkaviljaveski? Meenutab veidi hakklihamasinat, selle saab metsas mõne oksa külge kruvida ja siis rahumeeli vilja jahvatada. Tore asi, kallivõitu küll, aga odavamad veskid ei tee korralikku jahu.
Loe edasi
Meelelahutus
TELEKAJA: Ja hällist sirutus välja ablas kämmal
Tsivilisatsiooni häll Etioopia jõudis ETV ekraani kaudu sel kolmapäeval ehedalt nende kodudesse, kes vaatasid dokumentaalfilmi “Turu majandus”. Võimalik, et see on kõige enamate altkäemaksude toel tehtud film riigitelevisioonis üldse – Etioo­pias asjad suure ranguse ja paberimajanduse katte all käivadki nii.
Loe edasi
Meelelahutus
Taavi Rõivas: Ärma talust oli Eesti riigile palju kasu
Peaminister Taavi Rõivas ei soovi anda hinnangut Ärma talu toetustesaagale, kuid leiab, et ei maksa alahinnata kasu, mida president Ilves Eestile tõi, avades koduuksed kõrgetele külalistele, ning peab õigeks, et riik kannab oma presidentide eest hoolt.
Loe edasi
Uudised
Ulukifarmidele tehakse lõpp?
Keskkonnaministeerium plaanib edaspidi Eestis kaotada ulukifarmid, et vähendada looduslike alade tarastamist ning tagada metsloomade vaba liikumine.
Loe edasi
Uudised
Harald Nugiseks tuli kuldsena kodukooli tagasi
Laupa põhikoolis avati reedel kooli kunagise vilistlase Harald Nugiseksi kuldne büst.
Loe edasi
Turism
Nii palju jahinaisi on harva korraga ühel pildil
Seitsmendat korda peetud suurulukijaht “Jahis ainult naised” toimus tänavu Kullavere jahiseltsi maadel Jõgevamaal.
Loe edasi
Turg
Pahased talunikud tegid endale salaturu
Madeira saare pealinnas Funchalis tegutsev kallite hindadega turg vihastas kohalikud talunikud nii välja, et nad tegid mägedesse salajase turu.
Loe edasi
Intervjuu
Taavi Rõivas: kui see kedagi rõõmustab, võin ka madalas veetasemes süüdi olla
Peaminister Taavi Rõivas ei soovi anda hinnangut Ärma talu toetustesaagale, kuid leiab, et ei maksa alahinnata kasu, mida president Ilves Eestile tõi, avades koduuksed kõrgetele külalistele, ning peab õigeks, et riik kannab oma presidentide eest hoolt.
Loe edasi
Intervjuu
Jahis ainult naised: räägivad nii veenvalt, et lind lendab pähe
Kullavere jahiseltsi maadel toimus seitsmendat korda suurulukijaht „Jahis ainult naised“, kus ajujahis osales korraga Eesti jaoks tavatu hulk naiskütte.
Loe edasi
Intervjuu
FOTOD: Harald Nugiseks tuli kuldsena kodukooli tagasi
Laupa põhikoolis avati reedel kooli kunagise vilistlase Harald Nugiseksi kuldne büst.
Loe edasi
Turism
Cristiano juba ootaski
Tänavu suvel uuenduskuuri läbinud Cristiano Ronaldo muuseum vutistaari kodusaarel Madeiral annab nüüd moodsal moel võimaluse Portugali koondise parima väravakütiga kohtumiseks.
Loe edasi
Turism
VIDEO: Tugev tuul uputas välibasseini täielikult ning muutis seal ujumise ohtlikuks
Reisi lahkumiseelsel päeval alanud tugev tuul kustutas lootuse ookeani ujuma pääseda – lained lajatasid hirmsa jõuga vastu kaldarinnatist ning uputasid välibasseini sootuks.
Loe edasi
Turism
Reisijad jäid troopilise tormi kätte: omavalitsus sulges matkarajad, lennud suunati mujale
Päev enne kojulendu oli määratud matkaks kohalikel matkaradadel. Hetk enne väljasõitu said matkajad teada, et kõik rajad on suletud.
Loe edasi
Turism
Santa Maria hiivab ankru, delfiinid hüppavad ja Valli päästab grupi naiste au
Reisi kuuendal päeval jagunes reisiseltskond mitmeks grupiks, millest suurim sõitis Kolumbuse laeva Santa Maria järgi tehtud alusega merele.
Loe edasi
Turism
Jalutajad sattusid tervendavale liivarannale, mis ravib reumat ja liigeseid
Reisi viiendal päeval võttis osa rahvast ette sõidu Madeira saarest 40km eemal asuvale 5000 elanikuga Porto Santo saarekesele, mida on nimetatud ka Madeira väikeseks liivaseks õeks.
Loe edasi
Turism
MAALEHT MADEIRAL: Atland võtab su prillid ja su püksid!
„Aeg on läinud nii kiiresti, et pole jõudnud veel korralikult kellegagi tuttavakski saada,“ imestasid paar reisiselli viiendal päeval lõunalauas.
Loe edasi
Turism
Tohoh! Ongi Ronaldo ise!
Üks uuemaid ka madeiralastele endile väga meeldiv koht on Funchalis Cristiano Ronaldo muuseum, kus on mõeldud välja efektne virtuaaltrikk, kus Ronaldo ise tuleb külastaja kõrvale seisma.
Loe edasi
Turism
Kes on see Laura Silva ja mis on tal tegemist süldi ja loorberiga?
Mõnel juhul lähevad kokku kaks nime, mille lihtsa kõla taga on midagi hoopis muud.
Loe edasi
Turism
Päevaküsimus: kas puhkuse ajal hotellirõdult paistev kõplaja segab või rahustab?
Tundub rumal küsimus? Aga küsida võib ju kõike, eriti, kui see teema jutuainet pakub.
Loe edasi
Turism
Madeiralt ei pääse üllatumata keegi
Sel nädalal rändavad Maalehe reisisellid Portugali koosseisu kuuluval Madeira saarel, mis oskas üllatada juba esimestel päevadel.
Loe edasi
Turism
MAALEHT MADEIRAL: Vorstipuu, pudeliharjapuu, elevandijalapuud ja tilgake madeirat kõige selle peale
Aiandushuvilisi toob Madeirale kuuldus saarel valitsevast igavesest kevadest ja lopsakatest aedadest. See kõik võib olla aga liigagi külluslik.
Loe edasi
Turism
FOTOD: Esimene päev Madeiral: džiibiga mäkke, jahmatavad aiad ja mitte ühtki ämblikku ega madu
Saabumine Madeirale tõmbas mitmelgi näo naerule – just seda soojust ja lopsakate taimede rohkust siit otsima tuldigi.
Loe edasi
Uudised
Laimjalas seisab nüüd Debora Vaarandi pronkskuju
Eelmise nädala lõpus avati Debora Vaarandi 100. sünniaastapäeva tähistamiseks Saaremaal Laimjala vallas poetessi mälestuskuju, mille autorid on Simson Seakülast ja Paul Mänd.
Loe edasi
Uudised
Metropoliit Stefanus: see situatsioon pole kiriklik
Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku metropoliit Stefanus ütleb, et vastasseis Eestis tegutseva teise õigeusu kirikuga teeb talle meelehärmi ning koostöö poole tuleks vähemalt püüda.
Loe edasi
Uudised
Debora Vaarandi 100: Laimjala rahva värvikad meenutused Trulli Tepsist
Laimjala rahvas meenutas 1. oktoobril rahvamajas Debora Vaarandit ehk Trulli Tepsit nagu teda külas tookord tunti.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Saaremaa valsil on nüüd vorm — Laimjalas avati Debora Vaarandi kuju
Laupäeval avati Debora Vaarandi 100. sünnipäeva tähistamiseks Laimjala vallas poetessi mälestuskuju, mille autorid on Simson Seakülast ja Paul Mänd.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Seitsmes tund Virtsu sadamas: lootust on, Ionas sai kai äärest minema
Reedel kl.13 katkes tugeva tuule tõttu praamiühendus Virtsu ja Kuivastu vahel ning inimesed on sellest ajast saadik sadamas ootamas, et tuul nõrgeneks.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Tehke tööd või minge koju!
Riigikogu esimees Eiki Nestor on kogu suve ringi käinud ning hästi aeglaselt ja selgelt sõnu välja öeldes seletanud, et Riigikogu valib presidendi ära, sest see ongi Riigikogu töö. Nüüd selgub, et aeglasest rääkimisest oli kasu, tõde on kohale jõudnud, Nestoril õigus ja Riigikogu teebki (3. oktoobril) oma töö ära.
Loe edasi
Vaatlus
Särisev Piirissaar: pool on läind ja pool on alles
Mais alanud põlengud on pinges­tanud Piirissaare vanausuliste omavahelisi suhteid ja teinud sellest Eesti ühe kuumima usutüli, kus on alust kahtlus­tada kuri­tahtlikku majade süütamist.
Loe edasi
Kultuur
Kihnu tuleb üks viiulimees ... ja 99 veel lisaks
Nädala lõpus läheb Kihnus lahti suurem viiulimängimine, kuhu ruumi tulla kõigil, kellele viiul hästi pihku istub või hingelähedane on. Selle muusikutehulga peale peaks saama vabalt igaüks jalad villi tantsida.
Loe edasi