Bianca Mikovitš
Ajakirjanik
Arvamus
JUHTKIRI: Erakordselt ränk valearvestus
Saartelt on elu ja varaga riskides käidud üle jää nii kaua, kui inimesed on üldse saartel elanud. Neid lugusid, kuidas veriste sõrmedega ennast jääle on tõmmatud, autost vaevu välja saadud või hinge vaakudes ja külmast kangena esimese talu uksest sisse vajutud, räägitakse pigem omade ringis.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: No mis uudis see veel on?
Olen poliitikutelt viimasel poolteisel aastal korduvalt küsinud: kuidas te kavatsete aidata maapiirkonnas piirikaubanduse tõttu uksi sulgevaid poodnikke?
Loe edasi
Arvamus
HOMSES MAALEHES: Amfetamiinilõksust välja, omal käel. Isegi ei tea, kuidas
“Ma ei tea ise ka siiamaani, kuidas see mul õnnestus,” ütleb Võrumaa mees Rein, kes tuli omal käel välja viisteist aastat kestnud narkosõltuvusest.
Loe edasi
Intervjuu
ENDINE SÕLTLANE: Isegi kui oled end ise maha matnud, leidub väljapääs
“Ma ei tea ise ka siiamaani, kuidas see mul õnnestus,” ütleb Võrumaa mees Rein, kes tuli omal käel välja viisteist aastat kestnud narkosõltuvusest.
Loe edasi
Reportaaž
ÜKS VILDE ja lauatäis heas toonuses pruute
Kuidas katta lauda kirjanik Eduard Vildele, kes oli oma aja kohta peen mees, kuid kelle enda söömisharjumused olid üllatavad ning tegelased enamasti poolnäljas? Sajandivanused kokaraamatud aitavad rajale.
Loe edasi
Uudised
Mesilaste surmakarje kadus ümarlaudade suminasse
Juuli alguses tappis keelatud taimemürk Lääne-Virumaal vähemalt kaks miljonit Maire Valtini mesilast.
Loe edasi
Uudised
REISIKIREGA RAHVAS | Eestimaalased teevad keskmiselt kolm rahvusvahelist lennureisi aastas
Turkish Airlinesi Tallinna osakonna endise juhi Erkan Ince arvates on eestlastel on eriline kirg avastada kaugeid maid.
Loe edasi
Uudised
Külarahvas pani kohalike härrade jaoks poodi kogumiskasti
Üldlevinud arusaam õhutab advendiajal märkama neid ja eriti neid, kes omadega hammasrataste vahel. Väike-Rakke külas tehakse seda õige erilisel moel.
Loe edasi
Elu
Turkish Airlinesi Tallinna osakonna endine juht: eestlastel on eriline kirg avastada kaugeid maid
Neli aastat Tallinnas töötanud Turkish Airlinesi Eesti osakonna juht Erkan Ince vaimustus abikaasa Fethiyega põhjamaisest elulaadist sedavõrd, et otsustas jätta kodu Eestisse ka siis, kui töö ta edasi Iraaki viis.
Loe edasi
Elu
Paavsti soov muuta Meie Isa palve sõnastust tekitab Eestiski vastakaid arvamusi
Mõne päeva eest paavst Franciscuse poolt väljaöeldud soovitus muuta Meie Isa palve tõlget lõigus „ära saada meid kiusatusse“ tekitas kirikuringkondades suure tagasiside.
Loe edasi
Päevateema
Jahimehed: me ei suuda enam ühiskonnale seletada, et elu ja surm käivad looduses koos
Eesti Jahimeeste Seltsi president Margus Puust ütleb, et kuni Eesti metsades elavad päris ulukid, tuleb meie jahimeestel päriselt valdkonnaga tegelda, ning seda ka ajal, mil ühiskond eelistab pehmeid väärtusi.
Loe edasi
Päevateema
FOTOD SÜNDMUSEST | Talunik: need “mänguhoos kutsikad” vigastasid lehmi ja ajasid vasika jõkke
Heiki Valneri palju tähelepanu saanud blogipostitus väidab, et sel nädalal lasi politseipatrull Raplamaal maha mänguhoos kutsikad, kes ei kujutanud otsest ohtu veisekarjale ega inimestele. Talunik räägib, kuidas tema olukorda nägi.
Loe edasi
Päevateema
Tõnis Korts – oma mees nii parketil kui metsas
Alates 2011. aastast on Eesti Jahimeeste Seltsi tegevjuhina tegutsenud Tõnis Korts, kelle näpujälgi võib leida paljude oluliste dokumentide pealt.
Loe edasi
Päevateema
KRISTA HABAKUKK veab Eesti külaliikumist
Seekord saime Krista Habakuke pildistamiseks kätte rahandusministeeriumi ukselt, aga vabalt oleks see võinud olla maaeluministeerium või siseministeerium. Või ka Riigikogu.
Loe edasi
Päevateema
Sellest nädalast võib taas lõhet ja iherust püüda
Alates neljapäevast on Selja, Pirita, Vääna, Purtse ja Valgejões taas lubatud spinningu ja lendõngega lõhet ning meriforelli püüda — lõppeb nendele jõgedele kehtestatud kuuajaline püügikeeld.
Loe edasi
Päevateema
FOTOD | Käsitööliste laulupeona tuntud legendaarne mardilaat avas uksed
Mardilaat Saku Suurhallis on eheda eestimaise käsitöö väljapanek Eestis, kus pakutakse käsitöötooteid parimatelt meistritelt, toimuvad koolide ja kirjastuste esitlused, rahvarõiva nõuandekojast saab teavet rahvarõivaste kandmise ning hooldamise kohta ning avatud on mitmed meistrikojad.
Loe edasi
Päevateema
MAALEHE KATSE | Kas sibulat saab nutmata hakkida?
Kuna vihane Eesti sibul paneb pisara voolama, siis katsetasid Maalehe noakäsitlejad nelja nutust päästmise nippi.
Loe edasi
Päevateema
Riigikohus andis rohelise tule kõigile sundliitmistele, lõplikuks omavalitsuste arvuks jääb 79
Neljapäeval tegi Riigikohus veel neli otsust sundliitmise kohtusse kaevanud omavalitsuste osas ning jättis nende taotlused rahuldamata.
Loe edasi
Päevateema
Mõistatuslikud savinõud tõid laevaarheoloogile pahanduse
Kahe aasta eest suvel Naissaare lähedalt merest välja toodud ümara kujuga savinõud, mille otstarvet pole siiani suudetud tuvastada, tõid Vello Mässile väärteomenetluse.
Loe edasi
Maamajandus
Mesinikele on vaja tarutoetust
Mesinikud pöördusid valitsuse ja erakondade poole palvega eraldada riigieelarvest raha tarutoetusteks ning luua fond, mis aitaks katta taimekaitsevahendite väärkasutamisest tekkinud kahjud.
Loe edasi
Maamajandus
Kas sundliitmine võttis Koeru inimestel valimistuju ära?
Kui esimesel eelhääletuspäeval tuli valimisjaoskonda kohale 32 inimest, arvas valimiskomisjoni esimees Krista Lindermann, et nüüd on asi ikka päris vilets ning rahvas ei tahagi valima tulla.
Loe edasi
Maamajandus
Maakonda vahetavas Avinurmes on valimispäev esimene ilus päev kahe nädala jooksul
Uuest aastast liigub Avinurme vald koos Lohusuu vallaga Ida-Virumaa maakonnast Jõgeva maakonda ja saab üheskoos viie vallaga Mustvee vallaks.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Kuidas läheb eelmistel valimistel rekordkõrge aktiivsusega hiilanud Alajõe jaoskonnas?
Koos elektroonilisel ja eelhääletustel osalenutega oli Alajõe vallas keskpäevaks osalenud peaaegu 50 protsenti nimekirja kantuist ning valimiskomisjoni kinnitusel inimesi mitte ei tilgu, vaid lausa voolab hommikust saadik.
Loe edasi
Maamajandus
Valimised Kuremäel: uksed käivad, inimesi voolab, kuid kloostrielanike juurde minnakse tänavu kastiga
Illuka valla rahvas käib lisaks Kurtna valimisjaoskonnale valimas Kuremäe raamatukogu valimisjaoskonnas, kus komisjonil olid käed tööd täis uste avamisest alates.
Loe edasi
Maamajandus
Alutaguse jaoskonna nr 6 esimene valija oli esmahääletaja: tahtsin ikka jaoskonda tulla!
Illuka valla Kurtna valimisjaoskonda saabusid esimesed valijad täpselt kl 9.18 ning sellest alates hakkas inimesi tasapisi tulema.
Loe edasi
Maamajandus
Riigikohus tegi vahetult enne valimisi otsused mitmete omavalitsuste sundliitmise osas
Vahetult enne kohalike omavalitsuste valimisi jõudis riigikohus otsusele rea vallavolikogude kaebuste osas ning jättis valitsuse sundliitmisotsused jõusse.
Loe edasi
Maamajandus
EV 100 peret | Tõnissonide itaalia perekond kuulsa paisjärve ääres
"Kui küsitakse, miks me tahame maal elada, siis ei oskagi eriti vastata," sõnab Koit Tõnisson. "Aga kus me siis veel võikski elada kui mitte siin?"
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Lähme jahile. Hästi tasakesi
“Ainult linnast vaadates tundub, et mets on ilus ja rahulik koht,” ütles ulukiuurija Marko Kübarsepp vestluses Maalehe ajakirjanikuga.
Loe edasi
Arvamus
Pealinna tuntud prokurör Rainer Amur alustas tööd Kuressaares
Sel nädalal alustas Lääne ringkonnaprokuratuuri Kuressaare kontoris tööd uus Saaremaa prokurör Rainer Amur.
Loe edasi
EV 100 peret
Kristeli ja Koidu pere: kodus on hea!
Kui Lääne-Virumaal Palmse mõisa lähedal elavast Tõnissonide perest vändata tõsielusari, ei läheks ilmselt miski selles plaanipära­selt, aga kõik lõpeks kindla peale õnnelikult.
Loe edasi
EV 100 peret
VIDEO | Sügis toob majade juurde noored rebased. Mida nendega peale hakata?
Julged ja armsad noored rebased tunduvad õuekülalistena toredad just nii kaua, kuni hakkavad esikust asju varastama ja pere hästitoidetud kassi apla pilguga põrnitsema.
Loe edasi
EV 100 peret
Vene kultuuriviisa saamine muutus kagueestlastele üleöö keeruliseks
Tulenevalt viimase kolme nädala meelemuutusest Vene Föderatsiooni Tartu konsulaarametnike poolt on paljud viisataotlused viisa sihipärast kasutamist tõendavate lisadokumentide nõudmise tõttu tagastatud.
Loe edasi
Päevateema
Tellijad esimesest numbrist alates ning lehed ka kõik alles!
Raplamaal elavad Jaan ja Pille Pärnamets tegid eelmisel nädalal kõvasti tööd – vedasid pööningult alla kõik alleshoitud Maalehed. Sai mitu mehekõrgust kuhja.
Loe edasi
Päevateema
Siin need meie lapsed siis ongi!
Oli aasta 2008, Eestisse saabus Belgia kuningapaar. Kuningas Albert II viidi presidendiga vaatama ei mäleta enam mida, kuninganna Paola suundus Evelin Ilvesega Järvamaale Vodja kooli külastama.
Loe edasi
Reportaaž
Vilgas elu piiril: koidikud on siin...
Ajal mil Venemaal toimusid ilmatu suured sõjaväeõppused, käis elu Eesti–Vene kontrolljoonel omasoodu. Mõni mure muidugi on.
Loe edasi
Reportaaž
EV100 Peret | Liina Kuusemäe: "Mind visati 9-kuusena autost maha ja mind korjas üles sõdur, kes mu edasi tädile andis ning kelle juures ma elasin järgmised 9 aastat"
Liina ja Paul Kuusemäe tähistasid just oma 50. pulma-aastapäeva, mis puhul peeti maha suurem pidu. Mõlemad agarate tööinimestena aga pidusid armastavad ning neid igal hetkel ka peavad! Vaata videost, kuidaas nii Siberis töötanud Paul kui ka napilt pääsenud Liina oma siberlaste kokkutulekutest ning perest pajatavad. Loe ka nende perelugu SIIT.
Loe edasi
EV 100 peret
Liina ja Paul: olles elu ränga tööga üles ehitanud, ära unusta seda tähistada
“Alati kui on võimalus pidu pidada, tuleb seda teha,” ütlevad Liina ja Paul Kuusemäe – suure pere ema ja isa, kes oma elutee alguses näisid olevat saatuselt saanud õige kehvad kaardid.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kui tahetakse, leiab paanikaks põhjuse alati
Uudis ID-kaartide turvariskist vallandas uudiste ja kommentaaride laviini, mis esimese päeva lõpuks kasvas juba nii suureks infokogumiks, et algus kippus kaotsi minema.
Loe edasi
Uudised
ID-kaartide päästmisel aega ja vaeva ei säästeta
Eesti ID-kaartide kiipidel leitud turvarisk puudutab 750 000 ID-kaarti ning olukorra lahendamiseks on antud riigi infosüsteemide ametile vabadus palgata kõiki vajalikke spetsialiste.
Loe edasi
Uudised
GALERII | Obinitsa suvine suursündmus — hauad kaetud kui äkked, kalmistul tuhanded inimesed, meeleolu ülihea
Igal aastal 19. augustil peetakse Obinitsas usupüha, kuhu tullakse hoolimata ilmast ja sellest, mis nädalapäevale püha langeb. Mujal teatakse seda püha kõige enam tava järgi katta haudadel rikkalikud toidulauad.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kõik toimus minutitega: Osmussaarel 38 m/s tuulega võidelnud suvepäevalised jäid pöörase raju kätte
Laupäeva õhtul mõõdeti Osmussaarel tuulepuhangute kiiruseks 38 m/s, torm jõudis kohale nii kiiresti, et inimesed ei jõudnud isegi varju minna.
Loe edasi
Uudised
MAARAHVA MANIFEST: kes vastutab maaelu ja külakogukondade eest?
Pühapäeval Vana-Võidus vastu võetud Eesti külade XII maapäeva manifestis ootavad külade esindajad riigilt selget vastust küsimusele, kes vastutab Eestis tervikliku maaelu eest.
Loe edasi
Uudised
Külade parlament: alla me ei anna ja käega me ei löö
Nädalavahetusel toimub Viljandimaal XII Eesti külade maapäev “Eesti küla elab”, milles osaleb ligi 400 külade eestvedajat kõigist 15 maakonnast.
Loe edasi
Mälu
Lampkastis loksus merevesi, heinapallid lendasid, lapsed põgenesid langevate puude eest põllule
“Sellist asja ei unusta,” ütlevad inimesed, kes 6. ja 7. augustil 1967 kogesid Eestit räsinud marutuult, mille jälgede koristamiseks tuli Ukrainast kutsuda lausa tuhandeid töölisi.
Loe edasi
Päevateema
Kes keda mürgitab? Mesilaste surm lõi usu mahe-Eestisse kõikuma
Mesilased surnud, mesinikud vihased, põllumehed mornid – nii võib võtta kokku seisu pärast seda, kui sai ilmsiks, et Eestis on surnud miljoneid mesilasi taimekaitsevahendite väära kasutamise tõttu.
Loe edasi
Päevateema
Järvamaa mesinik: kui mürgistust polnud, millesse mesilased siis hulgakaupa surid?
Neljapäeval, 20. juulil andis põllumajandusamet teada, et Järvamaal juuli algul hukkunud mesilastest võetud proovidest taimekaitsevahendite jääke ei tuvastatud.
Loe edasi
Päevateema
Kurikuulus liikuv seapõleti viiakse Moldovasse
Seakatku rindel on uusi arenguid - esiteks on laualt pea kadunud plaan hakata katkusigu matma ning segastel aegadel kuulsaks saanud liikuv seapõleti viiakse meilt ära Moldovasse.
Loe edasi
Päevateema
Uus pööre: miljonid mesilased tappis keelatud aine põllule pritsimine
Laborist tulnud analüüside tulemused näitasid, et Lääne-Virumaa põldudel oli kasutatud taimekaitsevahendit, mis on mesilastele ohtlik ning mida poleks tohtinud rapsile pritsida.
Loe edasi
Päevateema
TÕDE SELGUNUD: Mesilaste hukkumise põhjustas ülemäärane taimekaitsevahendite kasutamine
Esialgsetel andmetel tuvastati kolmes proovis taimekaitsevahendite üle lubatud piirmäära kasutamine, mistõttu juhib põllumajandusamet tähelepanu taimekaitsevahendite nõuetekohase kasutamise olulisusele.
Loe edasi
Uudised
Tõde teada – miljonid mesilased surid keelatud taimekaitsevahendi tõttu
Käesoleva nädala keskel kinnitas põllumajandusameti kontrollibüroo, et viimastel nädalatel on Eestis mesilased massiliselt hukkunud taimekaitsevahendite kasutamise tõttu põldudel.
Loe edasi
Uudised
Kodusigadega kokkupuutuvatel inimestel marjametsa asja pole
Maaülikooli veterinaar­epidemioloogia professor Arvo Viltrop ütleb, et risk kodusigade naka­tumiseks on Eestis suurim suvekuudel. Paratamatult seab see farmitöölistele piiranguid.
Loe edasi
Uudised
Juba teises Lääne-Virumaa mesilas surevad massiliselt mesilased
Kolmapäeval hakkasid surema mesilased Mõdrikul asuvas mesilas, mis jääb linnulennult 5-6km eemale hiljutisest katastroofikohast Inju külas, kus hukkus üle paari miljoni mesilase.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Ja kavaldavad iseennastki üle
Mesinike hulgas ringlevad paar kuuldust, mis nende jaoks kõlavad peaaegu uskumatuna. Ühel juhul olla keegi välismaalasest farmer vabatahtlikult hüvitanud paarikümne mesilaspere hukkumise ja teisel juhul teinud seda veidi väiksemal määral üks eestlasest põllumees.
Loe edasi
Uudised
Miljonite mesilaste hukkumise põhjus võis olla taimekaitsevahend
Nädala eest leidis Lääne-Virumaa mesinik Maire Valtin tarude eest ja seest mitu miljonit surnud mesilast. Mesinikele teadaolevalt on see suurim mesilaste hukkumine Eestis.
Loe edasi
Uudised
Mesinike liit: oleme mesilaste hukkumisest korduvalt rääkinud ja saanud vaid üldsõnalisi vastuseid
Eesti Mesinike Liidu juhatuse liige Katrin Linask kirjutab liidu portaalis, et ametnike jutt üksikutest mesilaste hukkumistega seotud juhtumitest on üleliia optimistlik ning tegelik pilt sootuks teine.
Loe edasi
Uudised
Väikeses Tartumaa külas müüdi tort, mille kilo maksis 70 eurot
Pühapäeval peeti Tartumaal Rakke külas külapäeva, mille ühe osana oli kavas tordioksjon.
Loe edasi
Uudised
FOTOD ja VIDEO: Valtinite mesilas valitseb ebatavaline vaikus
Pühapäeval oli Valtinite mesilas ebatavaline vaikus. Enamik surnud mesilasi oli koristatud, kuid endiselt leidus neid tarude ees peotäite kaupa. Maire Valtini sõnul on ta saanud väga palju tagasisidet, helistatakse üle Eesti ja räägitakse juhtumitest, kus mesilased on äkitselt surnud.
Loe edasi
Uudised
Lääne-Virumaa mesiniku hinnangul surid miljonid mesilased mürgistusse
Eelmisel nädalal suri Lääne-Virumaal üleöö miljoneid mesilasi. Hukkunud mesilastelt ja ümberkaudsetelt põldudelt on analüüsid võetud ning lähipäevil loodetakse mesilaste massilises suremises selgust saada.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Väikese linna jagu jahimehi pidas Raplamaa metsas pidu
Toosikannu külastuskeskuses peetavale Eesti Jahimeeste Seltsi 37. kokkutulekule oli laupäevaks saabunud ligi 5000 osalejat.
Loe edasi
Uudised
Lääne-Virumaal surid üleöö miljonid mesilased
Sel nädalal surid Lääne-Virumaal äkitselt miljonid mesilased. Analüüsid mesilastelt ja ümberkaudsetelt põldudelt on võetud ning lähipäevil loodetakse mesilaste massilises suremises selgust saada.
Loe edasi
Uudised
4. päev Fääridel: vaalaliha, massturismi puudumise miinused ja erakordne Vestmanna
Neljanda päeva hommikul olid kõik väga entusiastlikud, sest hea reisikorraldaja jättis hommiku vabaks. Mõned jalatsid olid küll eelmise päeva vihmasest jalgpallimatšist veel niisked, kuid enamik rahvast oli valmis juba üheksa paiku hommikul külalistemajast linna poole suunduma.
Loe edasi
Uudised
Viimased nõuanded: mida kaasa võtta, millega arvestada
Fääri saartele saab ID-kaardiga, kuid Eesti gurpilt nõuti Tallinna lennujaamas passe. Pärast helistamist välisministeeriumisse, Taani saatkonda ja Fääri saartele lubati ka ID-kaardiga inimesed läbi, kuid lennujaamas kasutusel käsiraamat soovis passi. Seega said passiga inimesed ladusamalt ja ilma selgitusteta läbi.
Loe edasi
Uudised
3. päev Fääridel: mida pakub kohalik talunik bussitäiele külalistele?
Kolmas päev algas äreva ilmateatega, mis lubas vihma ja siis veel vihma. Sellega läks nii ja naa.
Loe edasi
Uudised
Kui ruumi on nii palju, miks kõik peavad siis üksteisel kukil elama?
„Mis mõttes on meie majad lähestikku,“ ei saanud esimene fäärlane kohe isegi küsimusest aru. Nad ise paistavad olevat väga harjunud, et kõik naabrid on käeulatuses ega pane seda tähelegi.
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Arvatavasti maailma kõige nunnum tegutsev vangla maailmas
Üks kõige erilisem vangla asub arvatavasti Fääri saartel. Juba selle nägemine tekitab soovi seal mõned päevad veeta.
Loe edasi
Uudised
Esimene päev Fääridel: lend, lambad, proovime kohalikke tahkeid ja vedelaid maitseid ning valmistume võitluseks
„Nooh...“ alati sõnaosavad Germalo giidid pidid korraks aja maha võtma ja järgi mõtlema.
Loe edasi
Uudised
Rekord: 180 inimest saarele toonud lennuk pääses hoobilt esiküljele
Maalehe pikaajaline koostööpartner Germalo pääses eelmisel aastal Fääri saartel kohaliku lehe esiküljele, sest tõi kohale ligi180 inimest ning nii suurt lennukit polnud saarel varem maandunud!
Loe edasi
Uudised
Konservatiivsus või rahapuudus: kuhu jäid lauluväljakul suured ekraanid?
Noored tõestasid läbi sotsiaalmeedia alternatiivset tantsupidu kokku kutsudes, et nemad elavad nutiajastus. Peo korraldajad aga eelistasid vanu väärtusi, seda vähemalt sõnades. Või siis polnud lihtsalt raha, et laiemalt mõelda.
Loe edasi
Intervjuu
Ekspert: tahate, et maaelu Eestis päriselt jätkuks? Kus on visioon?
Eestis elav rootslasest arhitekt ja regionaalarengu ekspert Ulf Johansson näeb siinse maaelu suurima augukaevajana lühiajalist poliitilist visiooni ja konarlikku dialoogi inimestega.
Loe edasi
Kultuur
Noored tõid sõnumi kohale – nemad teevad, nemad jäävad
XII noorte laulu- ja tantsupidu “Mina jään” astus uljalt senipeetud suurürituste auväärsesse ritta ega pea põrmugi häbenema – mis tehti, tehti hästi ja natuke veel lisakski.
Loe edasi
Kultuur
FOTOD: Tantsijad muutsid ärajäänud kontserdi võimsaks elamuseks
Omaalgatuslik tantsupidu Vabaduse väljakul näitas, et tantsijad on tõesti oskused viimseni lihvinud ning suudavad ridu hoida ka täpikesteta muruplatsil.
Loe edasi
Kultuur
Praktiline: tantsijate ja võimlejate tekstiilist tennised saab kõige kiiremini kuivaks praeahjus
Väikeste võimlejatega tantsupeol olev pereema Margit jagab praktilise nõuande, mis aitab kõige kiirmeini jalatseid kuivatada.
Loe edasi
Kultuur
Esimesed emotsioonid: kingad kipuvad tantsuhoos kaduma, aga vihm küll ei sega!
Tantsupeo peaproovi ajal taevaluugid ülalt tulevale survele vastu ei pidanud ning tihe vihm tegi peolised üsna märjaks.
Loe edasi
Kultuur
Paljudele valdadele on tänane rongkäik viimane uhke marss senise nime all
Haldusreform mõjutab kaudselt ka tänavust noortepidu – paljud vallad valmistuvad rongkäiguks erilise hoolega, et teha siis viimane ja võimalikult meeldejääv marss veel vana nime all.
Loe edasi
Uudised
Voose külla kerkib Eesti lugu jutustav nisumaja
Esimene nisuplaatidest seintega ja madala energiatarbega maja kerkib Harjumaale Voose külla. Lisaks uudsele ehitusmaterjalile ootab maja ka erilist sisustust.
Loe edasi
Kultuur
“Mina jään” tuleb noorusliku uljuse ja lustiga
Hoolega harjutanud lapsed on juustest varvasteni valmis panema endast välja kõik kolmel tantsupeokontserdil ja laulupeol, et “Mina jään” läheks ka ajalukku.
Loe edasi
Kultuur
Pisikesed peolised: kõik on väga tore ja ehk hakkab sadama ka!
Teisipäeval algasid esimesed tantsupeo proovid ning elu esimesest suurpeost said aimu ka kõige nooremad tantsulapsed.
Loe edasi
Kultuur
FOTOJUHEND: Ära lase head lõkkesütt raisku, pane liha maa alla küpsema
Viikingite moodi maa sees küpsetatud liha on pehme ja hõrk. Selle valmistamine eeldab ettevõtlikkust ja katsetamisjulgust, eelnevaid suuri kokandusteadmisi pole vaja.
Loe edasi
Elu
PILVEDE ALL: inimesed paluvad end teadlasel äikese kätte viia
Sõprade hulgas nooreks pilvevanaks kutsutud loodusteaduste doktorant Jüri Kamenik viib inimesi äikesejahile ja aitab pilvemustreid seletada. On ka neid, kes palunud end viia otse tornaado südamesse.
Loe edasi
Vaatlus
TEST: Teeme tuld. Ühegi tikuta
Matkajate ja sõjaväelaste varustusse kuulub tuletegemiseks nutikaid esemeid, millest mõni kulub ära ka tavalises maamajas või suvilas. Panime mõned vahendid proovile.
Loe edasi
Uudised
Pärnumaal murdis katk kõrge bioohutusega seafarmi
Veterinaar- ja toidu­amet (VTA) diagnoosis sigade Aafrika katku Pärnumaal Audru vallas asuvas ligi 3400 seaga Lõpe Agro OÜ Kihlepa farmis. Tänavu on see esimene avastatud katku­juhtum kodusigadel.
Loe edasi
Uudised
Seakatk on vallutanud pea kogu Eesti
Teadmine, et tappev taud jääb Eestisse aastateks, on asjaosaliste jaoks muutnud algse lahingus eesliinil oleku tunde igapäevaseks rutiinseks tegevuseks, mille lõppu pole veel näha.
Loe edasi
Uudised
REPLIIK: Miks puudeusku eestlased massiliselt prügi metsa veavad?
Eelmisel aastal koristas RMK metsa alt 254 tonni prügi. Kogus olnuks ilmselt suurem, kui kriitilisematesse kohtadesse poleks pandud kaameraid, mille vaateväljas ei juletud toodud kraami maha poetada.
Loe edasi
Uudised
ERILINE VÄLJASÕIT: Adavere lapsed käisid omakandimehe Jüri Saska kutsel mereväel külas
Adavere põhikooli õpilased külastasid esmaspäeval Eesti mereväge, kus neid võõrustas mereväe ülem mereväekapten Jüri Saska.
Loe edasi
Uudised
Šaakal sööb kas või pilliroogu, aga Eestist enam ei lahku
Eestis kanda kinnitanud šaakalite kohta tehtud uuringud näitavad, et võõrana sisse tulnu on lühikese ajaga omaks saanud ja võtab maid juurde.
Loe edasi
Uudised
HEAD INIMESED POLE ILMAST OTSAS: Külarahvas ehitas kokkukukkuvas osmikus elanud naisele maja
Võrumaal Järveres tulid aktiivsed külaelanikud appi naisele, kelle vana talumaja oli aastatega muutunud elamiskõlbmatuks.
Loe edasi
Uudised
Külma kevade järelmõjud: taimed õitsevad kõik korraga ja läbisegi
Pikalt oma võimalust oodanud taimed kasutavad saabunud sooja ning on lausa plahvatanud õitsema. Kui ka sina oled märganud hullumeelset õitsemist, saada meile sellest pilt veeb@maaleht.ee!
Loe edasi
Uudised
FOTOD: Jäneda lillepäevadel on saadaval hulgaliselt ampleid ja roose
Nädalavahetusel toimuvad Jäneda aia- ja lillepäevad tõi avapäeval kaupmeeste rõõmuks kohale suure hulga ostjaid, kellest paljud olid olnud oste tegemas ka Türi lillelaadal.
Loe edasi
Reportaaž
Eestlased hoiavad Lätist toidu- ja tarbekaupu tuues sadu eurosid kokku
Läti põhjaosa kauplustes on eestlased muutunud nii sagedasteks klientideks, et paljudel on sealsete poodide kliendi­kaardid. Odavamalt tuuakse koormate kaupa nii liha, uksehingi kui ka tsementi.
Loe edasi
Reportaaž
FOTOD: 40. Türi lillelaat pakub süüa, riideid, käsitööd ning ka taimed on olemas
Reedel alanud Türi lillelaat palju üllatusi ei paku, kuid enamik varasemast tuttavaid kaupmehi on kohal ning müük kogub hoogu.
Loe edasi
Reportaaž
Päev presidendi sabas: minust nad sinna kirmaskile maha jäid
Õigupoolest oli Maalehel eelmisel kolmapäeval plaan kaasa teha ainult presidendi käik idapiirile, kuid kohtumised setudega muutusid nii hoogsaks, et üsna rumal olnuks poole pealt lahkuda.
Loe edasi
Reportaaž
Presidendi lennukas päev kagunurgas: setodega juba igav ei hakka!
Selle nädala kolmapäeva veetis Kersti Kaljulaid Setomaal, kus peale piiri külastamist sootska saatel ringkäigu tegi.
Loe edasi
Reportaaž
FOTOD: President Kaljulaid idapiiril: oleme hästi kaitstud ka täna, kuid tulevikus veel paremini
Täna külastas president Kersti Kaljulaid Eesti idapiiri, kus on valmimas 1,7 km tarastatud katselõik, mille eeskujul ehitatakse välja ülejäänud Eesti-Vene maismaapiir.
Loe edasi
Uudised
President käis patrullkäigul Eesti–Vene piiril
Kolmapäeval külastas president Kersti Kaljulaid Eesti idapiiri, kus on valmimas 1,7 km tarastatud katselõik, mille eeskujul ehita­takse välja ülejäänud Eesti–Vene maismaapiir.
Loe edasi
Uudised
Eesti mehed rändasid paika, kuhu peaaegu ei saagi minna
Eelmisel kuul külastas rühm eestlastest ettevõttejuhte ja vaimulikke Athose mungariiki, kuhu juba üle tuhande aasta pole astunud ühegi naise jalg.
Loe edasi
Turism
Värske räim teeb inimesed rõõmsaks
Lääne-Eestis käib räimeralli, millest ka kaugema kandi inimesed võivad ürituste kaudu osa saada.
Loe edasi
Turg
Turuhoone tehti valmis, trepid unustati sootuks
Hiljutisel reisil India Goa osariigi pealinna Panjimi võis näha turuhoonet, millest kohalikud enam midagi teada ei taha.
Loe edasi
Turg
FOTOD: Lustakas räimeretk Kihnus saareliste maitsete ja mõningate eriliste müüginõksudega
Nädalavahetusel toimunud Kihnu teine räimeretk andis võimaluse külastada kohalikke talusid ja proovida parimaid suitsuräimi, räimerulle ning koduleiba.
Loe edasi