Argo Ideon
Ajakirjanik
ARGO IDEONI KOLUMN | Eesti valitsuse eriline russofoobia on lihtsalt müüt
Venemaa ettekääne selle kohta, et piirilepingut Eestiga ei saa ratifitseerida Eesti poole „russofoobse retoorika“ tõttu, põhineb üksnes Moskva kujutluspildil.
Loe edasi
Uudised
Tänu naftat tootvate riikide ebastabiilsusele me sel aastal madalat kütusehinda ei näe
Eestis ei ole nafta maailmaturu hinnatõus praeguseks täiel määral kohale jõudnud, kuid oodatav hinnatõus ei jäta majandust mõjutamata.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Töö kui riigi jagatav hüve
Töökoht on ressurss, mis võimaldab inimesele äraelamist. See käsitlus paneb Eesti riigi oma plaaniga tuhatkond avaliku sektori töökohta pealinnast välja kolima.
Loe edasi
Uudised
Töökohtade pealinnast äraviimise plaan venib ja ei näe eriti kolimise moodi välja
Praeguseks on jõutud Tallinnast välja viia ligi pooled plaanitud töökohtadest ning näiteks kultuuriministeerium pole jõudnud sellega veel üldse algust teha. Kogu projekti juhib nüüdseks juba kolmas minister.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Valitsus, kel pole poliitikaga tegemist?
Viimased Eesti ministrivahetused on saanud palju tähelepanu just seetõttu, et uute näol on tegu väljaspoolt poliitikat valitsuse liikmeks kerkinud inimestega. Ma kirjutan „kerkinud“, sest kuulumine ühe riigi valitsusse peaks ju olema inimese töises ja avalikus tegutsemises tipphetk.
Loe edasi
Uudised
UURING | Vene noored ei tunne enam Karl Marxi
Värske arvamusuuringu järgi ei tea neljandik Venemaa noortest midagi Karl Marxist, kelle hiiglaslikud pildid nende vanemate noorpõlves linnaväljakuid ehtisid.
Loe edasi
Vaatlus
Arvo Sirendi: Rüütel ei tegutsenud poliitilistel eesmärkidel, vaid hoidis maa-aadet
Omaaegse Maaliidu esimehe Arvo Sirendi sõnul ei nimeta keegi end maapoliitikuks, kuna vanematel maaelanikel on ükskõik, keda valida.
Loe edasi
Vaatlus
Arnold Rüütel: miks ei ole Eesti inimesed õnnelikud?
President Arnold Rüütel ütles oma juubelikonverentsi sõnavõtus, et ainult koos suudame Eesti teha maaks, kus me tunneme end õnnelikena.
Loe edasi
Vaatlus
Rein Ruutsoo: Karl Vaino diskrediteeris Eestis lõplikult nõukogude korra
President Rüütli juubelikonverentsil Karl Vaino aja vastupanukultuurist kõnelnud Rein Ruutsoo leiab, et kui oleksime end kõik ENSV ajal metsas varjanud, polnuks kellega laulvat revolutsiooni teha.
Loe edasi
Vaatlus
Arvo Sirendi: Rüütel on maa-aate hoidja
Omaaegne Maaliidu esimees Arvo Sirendi ütles lühiusutluses, et enam ei nimeta keegi end maapoliitikuks, kuna vanematel maaelanikel on ükskõik, keda valida.
Loe edasi
Vaatlus
Ants Veetõusme: juubelikonverents on 20. augusti klubi kingitus Rüütlile
Täna Tartus alanud Arnold Rüütli konverentsil ütles 20. augusti klubi president Ants Veetõusme, et see sündmus on sobiv juubelikingitus.
Loe edasi
Vaatlus
Indrek Toome Arnold Rüütlist: ega ta nüüd taganeja tüüp küll ei ole!
Indrek Toome, kes on Arnold Rüütel Eesti ajaloos?
Loe edasi
Vaatlus
Peaminister Ratas: Arnold Rüütel on mulle eeskujuks elus ja poliitikas
20. augusti klubi korraldusel algas täna Tartus Athena keskuses konverents “90 aastat Eesti elu,” mis on pühendatud Arnold Rüütli eelseisvale juubelisünnipäevale.
Loe edasi
Vaatlus
Auesimees Arnold Rüütel: ma ei tea, et EKRE oleks teinud vääraid otsuseid
Arnold Rüütel ütleb, et kuigi on asju, mida saaks paremini teha, seisab EKRE Eesti rahvuslike huvide eest ning see ongi toonud neile rahva laialdase toetuse.
Loe edasi
Vaatlus
Arnold Rüütel kaamera­silmas läbi keeruliste aegade
Täna 90. juubeli­sünnipäeva tähistav president Arnold Rüütel on oma elus näinud kolme suurt ajastut: sõjaeelset Eesti Vabariiki, nõukogude aega ja kaasaegset Eestit.
Loe edasi
Päevateema
ARNOLD RÜÜTEL 90: Elu ise on andnud kogu aeg tegevust. Puhkusereisile ei olegi jõudnud
• 10. mail 90aastaseks saava Arnold Rüütli sõnul on eestlased maailmas üks enim kannatanud rahvaid ning Mihhail Gorbatšovi perestroika ei suutnud meil mälust repressioone kustutada.• Rüütel leiab Eesti taasiseseisvumise kohta avaldatud meenutustes subjektiivsust, ta ootab ajaloolastelt selle ajajärgu terviklikku mõtestamist.• Viimasel ajal on president Rüütel vastanud eitavalt kutsetele osaleda üritustel kaugetes paikades. Päevade veetmine lennujaamades ei meeldi talle.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kuni asi töötab, on kõik hästi
Elektrijuhtme või veetoru seisukorra peale me iga päev ei mõtle, kuigi mõlemad on eluliselt tähtsad teenused. Valus tõde jõuab ruttu kohale siis, kui varustus katkema peaks. Ei jää muud üle, kui vähem tähtsad tegevused kõrvale lükata ja asuda ühendusi taastama.
Loe edasi
Vaatlus
Vene ja USA suhetes on tänavu juba kõnelnud relvad
Kui elada üksnes Venemaa meediapildis, võiks kohe asuda konserve varuma. Sedavõrd on eeter tulvil arutlusi Ameerikaga tuleva sõja kohta.
Loe edasi
Vaatlus
HOMSES MAALEHES | Maainimese kodukanti jõuab järgmistel valimistel rändav valimisjaoskond
Järgmise aasta kevadistel valimistel tekib enam võimalusi hääletada mobiilses jaoskonnas, mis eelhääletuse ajal tuleb päevaks-paariks kodulähedasse paika, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Uudised
Maainimese kodukanti ilmub rändav valimisjaoskond
Kevadel 2019 tekib valimistel enam võimalusi hääletada mobiilses jaoskonnas, mis eelhääletuse ajal tuleb päevaks-paariks kodulähedasse paika.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kõik on valimiste poole liikumises
Riigikogu valimised on järgmise aasta 3. märtsil. Aega justkui oleks, peaaegu üksteist kuud veel minna. Ent juba on näha, kuidas Eesti elu üha enam valimistele joondub.
Loe edasi
Päevateema
Päästeameti juht: kukkudes hukub rohkem inimesi kui liiklusõnnetustes
Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu rääkis Maalehele, et õnnetuste puhul on kõige tähtsam teha nii, et neid ei juhtukski. Igal aastal saab kukkudes viga kümneid tuhandeid inimesi, kuid ennetusega pole siiani tegeldud.
Loe edasi
Uudised
Eestile elatud elu: Andres Ammas 1962–2018
Kolmapäeval lahkunud poliitik ja ajakirjanik Andres Ammas pühendas oma elu Eesti asja edasiviimisele. Olgu koolmeistrina, ajalehe Lääne Elu asutaja ja peatoimetajana või üleriigilises poliitikas, paistis ta silma tasakaalukuse, südamlikkuse ja laia silmaringiga.
Loe edasi
Uudised
Nord Stream 2 esindaja Maalehele: alustame mais, kõik tööd valmivad sel ja järgmisel aastal
Uus Vene–Saksa gaasitoru kulgeb kava järgi 378 kilomeetri ulatuses Soome majandusvetes, kuid kulukas projekt ei ole veel kõiki lubasid kätte saanud.
Loe edasi
Vaatlus
Mida teha ühismeediaga, mis müüb sind naha ja karvadega maha?
Umbes pool Eesti elanikest on Facebooki kasutajad. Nende seas on nooremaid ja eakamaid inimesi, linlasi ja maaelanikke, kes justkui tasuta teenust kasutades selle eest ikkagi maksavad.
Loe edasi
Päevateema
Loomeinimesed 30 aastat hiljem: siis oli ühine vaenlane, nüüd oleme ise enda vaenlased
30 aastat tagasi toimus murranguline loomeliitude koosolek, mille enneolematu avameelsus raputas kogu Eestit. Maalehe toimetuses kogunenud kultuuritegelaste vestlusring leidis, et tänapäeva haritlaskond kannab endiselt suurt vastutust, kuid nende häält on vähe kuulda.
Loe edasi
Uudised
Keemiarünnak Inglismaal: kas Moskva sõnum äraandjatele?
Esimest korda on ühe NATO riigi pinnal kasutatud inimeste vastu sõjalist närvimürki. Suurbritannia peab juhtumit ülitõsiseks, Venemaa aga naeruvääristab süüdistusi.
Loe edasi
Uudised
VALIMISTULEMUSED | Putini suur võit lükkab Venemaal muutused teadmata tulevikku
Pühapäevaste Venemaa presidendivalimiste tulemused näitasid eelkõige üht: et praegusel võimul on riigis ohjad tugevasti peos.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Vananenud keeld
Tänavu on Eestis päris haruldane aasta – ei ühtegi valimist. Poliitikud ja riigitegelased peaksid sellisel aastal saama rahulikult töötada ja riiki juhtida.
Loe edasi
Vaatlus
Vana Stalini nostalgia on Venemaal moodi läinud
Jossif Stalini surmast möödus märtsikuus juba 65 aastat, ent Venemaal hakkab tema kultus võtma uusi mõõtmeid. Arvuka osa naabermaa elanike jaoks on tegu Vene ajaloo suurima kujuga.
Loe edasi
Uudised
Sularaha ei kao niipea kuhugi
Eestis kasutab igapäevasteks ostudeks sularaha umbes 11% elanikest, 2000. aastal tegi seda 68% inimestest. See on suur ja oluline muutus ning kooskõlas ka mõne teise lääneriigi arengutega.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Sularaha ei kao mitte kuhugi
Hiljuti ilmus Maalehes uudisnupp, et Eestis kasutab igapäevasteks ostudeks sularaha umbes 11% elanikest, kui 2000. aastal tegi seda 68% inimestest.
Loe edasi
Uudised
Roosna-Allikul tuleb taas rabarberifestival
Pühapäeval, 3. juunil toimub Järvamaal Roosna-Alliku mõisapargis teist korda rabarberifestival, mis ülistab selle kasuliku taime hõrku maitset Eesti kevadsuves.
Loe edasi
Uudised
18. märtsil vormistatakse Putin jälle Kremli peremeheks
Pole mingit kahtlust, et Venemaa järgmise presidendi nimi on taas Vladimir Putin.
Loe edasi
Uudised
HOMSES MAALEHES | Tiit Pruuli: Isamaa tagatoa koosolekute protokollid on kadunud, aga Brüsseli lennuki oksekott käsitsi kirjutatud nõuannetega peaminister Laarile alles
“Muidugi oli valitsuse juures igasuguseid huvigruppe, aga mingeid privileege ei saanud keegi,” ütleb kunagine Mart Laari nõunik Tiit Pruuli, rääkides värskes dokfilmis “Rodeo” kajastatud ajajärgust.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Pidu läheb edasi
Eesti Vabariigi 100. aastapäev sai tähistatud, kuid juubeliaasta jätkub. Põhjust oma riigi üle uhke olla on ka teise sajandi alguspäevadel küllaga.
Loe edasi
Uudised
Tiit Pruuli: tänu haritud eliidile ja kompromissitule ajakirjandusele ei tekkinud meil oligarhe
“Muidugi oli valitsuse juures igasuguseid huvigruppe, aga mingeid privileege ei saanud keegi,” ütleb kunagine Mart Laari nõunik Tiit Pruuli, rääkides värskes dok­filmis “Rodeo” kajastatud ajajärgust.
Loe edasi
Uudised
President Kaljulaid: hakkan kõnet mõtlema ja kirjutama aasta alguses
President Kersti Kaljulaid rääkis oma intervjuus "On selge, et selline imekaunis maalapp tühjaks ei jää", et vabariigi aastapäeva ning taasiseseisvumispäeva kõnede kirjutamisel ta teiste abi üldiselt ei kasuta.
Loe edasi
Uudised
Kersti Kaljulaid: on selge, et selline imekaunis maalapp tühjaks ei jää
President Kersti Kaljulaid ütles usutluses Maalehele Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva eel, et 15–20 aasta pärast näeme, kuidas mure meie maapiirkondade tühjenemise pärast oli tegelikult asjatu.
Loe edasi
Uudised
Uus seadus toob elukoha registreerimisel muutusi, kuid kahte ametlikku elukohta siiski määrata ei saa
2019. aasta algusest hakkab kehtima uus rahvastikuregistri seadus. Seal nähakse ette võimalus, et registrisse kantakse lisaks põhielukohale üks või ka mitu lisa-aadressi.
Loe edasi
Arvamus
Reisid ajas ja ruumis
SÕNA SEKKA: Enne reisi uuri tingimusi * TUTTAV TUNNE: Nõukaaja ihalus * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Arvamus
HOMSES MAALEHES | Rein Taagepera: eestlased on nii haritud, et ei taha enam lihtsamaid töid teha
Sel kuul oma 85. sünnipäeva tähistav professor Rein Taagepera rääkis Maalehele, et kui kuuleb eesti lapsi Eestis omavahel inglise keelt rääkimas, tundub talle, justkui terve Eesti oleks muutunud Välis-Eestiks.
Loe edasi
Uudised
Aeglane eestlane: kas naabrite pilked vastavad tõele
Sajandivanuse riiklusega eestlastel ei ole mingit põhjust häbeneda, kui me mõtlemiseks pikemalt aega võtame.
Loe edasi
Uudised
Rein Taagepera: lapsi kuulates tundub, nagu terve Eesti oleks muutunud Välis-Eestiks
Sel kuul oma 85. sünnipäeva tähistav professor Rein Taagepera rääkis Maalehele, et kui kuuleb eesti lapsi Eestis omavahel inglise keelt rääkimas, tundub talle, justkui terve Eesti oleks muutunud Välis-Eestiks.
Loe edasi
Uudised
INTERAKTIIVNE KAART | Vaata, kui palju suuremate omavalitsuste juhid palka saavad
Suurema omavalitsuse juhid on väärt ka rohkem tasu saama, selgub kohalike valimiste järgsest elust. Linnapea ja vallavanema kohti on nüüd Eestis vähem, ent tüüpiliselt on nad paremini makstud.
Loe edasi
Uudised
Hulk omavalitsusi tõstis pärast valimisi oma juhtide palka
Suurema omavalitsuse juhid on väärt ka rohkem tasu saama, selgub kohalike valimiste järgsest elust. Linnapea ja vallavanema kohti on nüüd Eestis vähem, ent tüüpiliselt on nad paremini makstud.
Loe edasi
Uudised
STALINI SURM | Tragikoomiline palagan diktaatori kirstu kõrval
Eesti kinodesse jõudnud "Stalini surm" on tulvil musta absurdihuumorit, kuid paneb ka mõtlema toonase aja valikute üle.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Maakri pilvelõhkuja katuselt paistab talvine Tallinn nagu peo peal
Mai algul valmib Tallinna südalinnas Maakri kvartal, mille keskmes on 30-korruseline ja maapinnast 110 meetrine kõrghoone. Maja katuselt avaneb hunnitu vaade jaanuarikuisele pealinnale.
Loe edasi
Uudised
Kaht elukohta peab vähemalt 5–6 protsenti Eesti inimestest
Eestis on umbes 70 000 inimest, kes elavad talvel ühes, suvel aga teises kohas, kinnitab Tartu Ülikooli inimgeograafia professor Rein Ahas.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Kellele ei sobi Boriss Nemtsovi väljak?
Teisipäeval, 9. jaanuaril hääletas USA pealinna, Washington DC munitsipaalnõukogu selle poolt, et tänavajupp, mis asub Venemaa saatkonna ees, hakkab kandma mõrvatud Vene opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi nime.
Loe edasi
Uudised
Vastalustanud omavalitsustes on juba ametist lahkumisi
Aasta lõpu seisuga olid kõik Eesti valimisjärgsed omavalitsused endale uued juhid valinud, ent juba on ka ametist lahkumisi ning jätkuvaid nimetülisid.
Loe edasi
Uudised
LUGEMISELAMUS | Linnuvaatleja, kalamees, totalitaarne ökomõtleja
Raamatukaante vahelt vaatab välja vastuolulise Soome loodusemehe Pentti Linkola pikk ja keeruline, kuid samas üdini lihtne elu.
Loe edasi
Uudised
Argo Ideon presidendi kõnest: hõissa, juubeliaasta! Kaljulaid kõneles eeskätt noortele
Rahvusliku ornamendi ja riigivapiga kaunistatud kõnepulti astudes punetasid punases mantlis president Kersti Kaljulaidi põsed väikese külmakraadiga, nagu Vabaduse väljakule kogunenud kuulajategi omad. “Igaühe unistus võib olla see, mis määrab tuleviku Eesti käekäigu,” sisendas riigipea televaatajassegi uuel aastal eneseusku.
Loe edasi
Arvamus
Töö ja raha
SÕNA SEKKA * TUTTAV TUNNE * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
SAJANDI SUURIM MAKSUREFORM: Keskmise palga saajad hakkavad nõrgemaid toetama
Aasta algul rakenduv tulumaksureform lubab küll väikesepalgalistele lisatulu, ent sunnib üle Eesti 130 000 inimest ragistama ajusid, kuidas uues süsteemis hakkama saada.
Loe edasi
Uudised
Soome jõululauas ahjuseast ei pääse
Olen elu jooksul sattunud jõulueinetama nii Soomes kui Rootsis ja saanud osa ka ehtsast ameerikalikust tänupüha kalkunisöömaajast.
Loe edasi
Uudised
Tants ID-kaardiga
Septembri algul lahvatas mitmekuine segadus ID-kaardi ümber.
Loe edasi
Uudised
Euroopa minister ei tohi kummikut karta
14. juulil pandi Eestisse saabunud Euroopa keskkonnaministrid koos delegatsioonidega bussidesse ning toimetati politsei­eskordi saatel joonelt metsa.
Loe edasi
Uudised
Eesistumise eelõhtulgi kostab veel kopsimist ja saagimist
Ettevalmistused Eesti esmakordseks eesistumiseks Euroopa Liidu nõukogus jõudsid haripunkti. Ümberehitused Eesti esinduses Brüsselis olid valminud, üle 300 inimese lisatööjõudu otsitud ja palgatud.
Loe edasi
Uudised
Eraldav piir peaks tulema märkamatu
Märtsikuu tõi uudiseid Euroopa Liidust lahkuma asutava Suurbritannia pealinnast. Peaminister Theresa May teatas Brüsselile, et nimetab konkreetse kuupäeva, mil Suurbritannia esitab n-ö ametliku lahkumisavalduse, ning selleks on 29. märts.
Loe edasi
Uudised
Raha täidab inimeste meeled
13. detsembril võttis Eesti parlament vastu 2018. aasta riigieelarve, mille kulud ja investeeringud on kokku 10,6 miljardit eurot ning tulud 10,3 miljardit.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Putini kirev meediatsirkus
Neljapäeval leidis aset Venemaa presidendi Vladimir Putini järjekordne “suur pressikonverents” – sündmus, kus naaberriigi juht vastab ajakirjanike küsimustele, ning seda saab ka otseülekandes jälgida.
Loe edasi
Uudised
Uue puidutehase rajajad ja teadlased näevad Eestile suurt majanduskasu
Tartumaale suurt puidurafinee­rimistehast plaanivad ärimehed põrkuvad ettevõtmises aktivistidele, kes peavad tehast valeks juba enne igasuguseid uuringuid.
Loe edasi
Uudised
Kuidas asjad meid valitsevad
Kaasaegse inimelu üks osa on lakkamatu võitlus asjadega, mis tahavad meie ellu tungida. Selles piiramisrõngas toimetulek nõuab julgust ja kavalust.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Sinine ja valge
“Kõik saab jälle endiseks ja ei ole midagi uut päikese all,” kirjutas Mika Waltari Soomes sajandi raamatuks valitud romaanis “Sinuhe, egiptlane”.
Loe edasi
Uudised
ONNEKSI OLKOON! Maailma parim Soome tähistab juubelit
Soome kohta on riigi 100. sünnipäeva eel mitmelgi puhul öeldud “maailma parim naaber”. Eestlastel on püha õigus hõimuvelledest nii arvata, kuigi maakeral võiks sellele tiitlile olla teisigi pretendente. Aga kes põhjanaabritest juubeli puhul Eestis esmalt meelde tulevad?
Loe edasi
Uudised
Omniva ühepoolne otsus avab tuhanded postkastid reklaamidele
Omniva otsusest lõpetada korteriühistutega ühepoolselt reklaamilepped pole kuulnud konkurentsiamet ega tarbijakaitseamet, kuigi postiettevõtte väitel tegutseb ta nendega kooskõlastatult.
Loe edasi
Uudised
Omniva ei nõustu enam reklaame kortermajades postkastide kõrvale korvi panema
Kõik aadressita reklaamid viib Omniva edaspidi otse majaelanike postkastidesse, teatas ettevõte Tallinna korteriühistutele saadetud läkituses.
Loe edasi
Uudised
TOIT | Google parandas oma kotletisaia ära
Tehnoloogiahiiglane Google tegi kasutajate nõudel uue variandi oma mobiiltelefonide operatsioonisüsteemis Android leiduvast juustuburgeri emotikonist.
Loe edasi
Uudised
VENEMAA | Lenini muumia mahamatmine luhtus taas
Oktoobripöörde aastapäeva eel kerkis Venemaal järjekordne arutelu Vladimir Lenini väljatõstmise üle Moskva mausoleumist. Midagi aga ei muutunud: balsameeritud bolševike iidol lebab endiselt marmorkattega hoones Punasel väljakul.
Loe edasi
Uudised
TIPPKOHTUMINE | Euroliidu juhid leppisid idariikidega kokku 20 üldsõnaliseks jäänud eesmärki
Euroopa Liidu ja Eesti juhid kujutasid läinud nädala idapartnerluse tippkohtumist Brüsselis edukana. Kokkuvõttes on aga raske öelda, kas seal erilisi tulemusi oligi.
Loe edasi
Uudised
Venemaa võttis Türgi tomatite impordikeelu maha
Vene võimud lubavad alates 1. novembrist taas Türgist tomateid sisse vedada.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Ega valitsus veini ei joo
"Vein on üks kõige tsiviliseeritumaid asju maailmas ja üks kõige loomulikumaid asju maailmas, mis on viidud suurima täiuslikkuseni," kirjutas Ernest Hemingway 1932. aastal raamatus "Surm pärastlõunal."
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Sentigi maksmata Eestile tiir peale?
Järgmise aasta juulist saab maakondlikel bussiliinidel tasuta sõita. See “tasuta” on siin muidugi suhtekorralduslik iseloomustus.
Loe edasi
Uudised
Kes tahaks saja aasta pikkust kodulaenu?
Paljudes riikides on võimalik eluasemelaenu saada nii, et laenatud summat laenuperioodi jooksul tagasi ei makstagi, tasutakse üksnes intresse. Eestis eelistavad inimesed pigem kiiret tagasimaksmist.
Loe edasi
Uudised
Tahad olla edukas? Võta lemmikloom!
Kui mõjukas avaliku elu tegelane on koos loomaga, siis näitab see teda enamasti soojema ja inimlikumana.
Loe edasi
Kultuur
LUGEMISELAMUS: Arnold Rüütli teekond karjapoisist presidendiks
Värskelt ilmunud elulooraamat president Arnold Rüütlist pakub rohkelt lugemisrõõmu inimestele, kes on tema tegemistele aastakümneid kaasa elanud.
Loe edasi
Kultuur
RAAMAT | Karjapoisist presidendiks
Peeter Ernits on kirjutanud Arnold Rüütlist oluliselt parema raamatu kui omal ajal Madis Salum, kuigi uue teose kaanepilt mõjub täpselt sama paraadlikult.
Loe edasi
Intervjuu
Vallavanem Siim Kallas: sotsiaalvaldkond on koht, kust taganeda pole enam kuskile
Viimsi uue vallavanema, endise peaministri Siim Kallase sõnul kasvab valla elanike arv üsna peatselt 30 000ni. Inimesi tõmbab Tallinna-lähedasse Viimsisse hea elukeskkond.
Loe edasi
Intervjuu
Koomik, kelle naljad meeldisid Vladimir Putinile
Reedel lahkunud Vene humorist Mihhail Zadornov (1948-2017) oli tuntud kui esineja, kel on alati varuks veel üks anekdoot kentsakatest ameeriklastest või Lääne elulaadis esinevaist veidrustest.
Loe edasi
Uudised
Jüri Adams: ministrid on ametnike ja kantslerite käpikud
Peagi 70. juubelisünnipäeva tähistav veteranpoliitik Jüri Adams leiab, et Eesti riik peaks tunnistama – suur osa inimesi elab mitmes kohas. “Sõnadel “maaelanik” ja “linnaelanik” ei ole ammu tegelikku sisu,” ütleb Adams.
Loe edasi
Mälu
Leonid Brežnev hukutas oma tervist ravimisõltuvuse küüsis
Sel reedel möödub 35 aastat Nõukogude Liidu stagnatsiooniaja juhi Leonid Brežnevi surmast, mis raputas toonast kommunistlikku võimusüsteemi.
Loe edasi
Uudised
Rail Balticu mõju: konnakotkas peab kolima, nahkhiired vajavad erilisi lampe
Eestit Euroopa riikidega ühendava kiirraudtee ehitus mõjutab meie loomaliike, alates hiirtest ja nugistest kaitsealuste kotkasteni välja.
Loe edasi
Uudised
RAAMAT | Kes olid need, kes Venemaa vussi ajasid?
Üht jalga keskajas hoidnud Vene impeerium jäi XX sajandi algul tsaarivalitsuse muutustepelguse lõksu. Kaks sõda – Vene-Jaapani ja I maailmasõda lõid pehkinud toed päris alt ära.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Valskuse oht omavalitsustes
Hulk aastaid on pealinnas aeg-ajalt koos käinud väike ring riigiasutuste inimesi. Need on ametnikud, kelle tegevusvälja kuulub korruptsioonivastane võitlus: justiitsministeeriumist, politseist, Riigikontrollist jm.
Loe edasi
Uudised
Korruptsioon omavalitsustes: antakse, võetakse, küsitakse
Vastvalitud omavalitsused saavad peagi rahandusministeeriumilt juhendi, kuidas ennetada korruptsiooni. 2016. aastal registreeriti Eesti omavalitsustes 11 korruptsioonijuhtumit, enim neist Tartumaal.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Pätt peab tööle hakkama
Avalikkuses vohav mõte, et taunitava teoga hakkama saanud inimene ei tohigi enam kusagil tööd teha, on täiega jabur.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Elagu kohalik võim!
Esmaspäeval pärast valimisi sumpasid valijad oma teeradadel kollastes, pruunides ja punastes sügislehtedes.
Loe edasi
Päevateema
Valimisliidud näitasid jõudu uue haldusjaotuse kiuste
Kohalikud valimised võitis häältearvestuses Keskerakond, kuid enamikus omavalitsustes sai esikoha hoopis valimisliidu nimekiri.
Loe edasi