Argo Ideon
Ajakirjanik
ARGO IDEONI KOLUMN | Tere tulemast, inimesed valimisplakatitelt!
Tänavaäärne valimisplakat saabub me ellu kindla regulaarsusega, nagu jõulud või sünnipäev.
Loe edasi
Uudised
RÄNNE SÜÜRIAST KAHANEB | Euroopasse tullakse peamiselt Ukrainast, mitte Aasiast ega Aafrikast
Seaduslik Euroopa Liidu riikidesse kolimine on kasvanud eriti viimasel paaril aastal, uute elamislubade hulk välismaalastele ületab juba kolm miljonit aastas. Sisserände sihtriik on muutunud, mõjutades ka Eestit.
Loe edasi
Uudised
Puid kasvatatakse põllul nagu köögivilja. On see ka Eesti metsade tulevik?
Eesti Maaülikooli professor Veiko Uri sõnul on soojema kliimaga aladel juba praegu olemas puupõllud, kus puud istutatakse masinatega ridadesse, seal toimub keemiline umbrohu­tõrje, väetamine.
Loe edasi
Uudised
Karl Vaino lapselaps Anton toimetab Moskvas nagu kellavärk
Maalehele antud pikas intervjuus räägib Balti Venemaa Uurimise Keskuse juht Vladimir Juškin ajakirjanik Argo Ideonile muu hulgas ka Venemaa uue põlvkonna poliitikust Anton Vainost.
Loe edasi
Arvamus
Argo Ideon: 2019 saab olema täiesti erakordne valimisaasta
Alanud aasta on Eestis tavatu selle poolest, et kevadel tulevad pea ühekorraga kahed valimised: riigikokku 3. märtsil ja europarlamenti 26. mail. Ühtlasi on ebatavalised ka need valimised ise.
Loe edasi
Uudised
TOP20 Eesti | Argo Ideoni valik: buum, hukk, afäär, rakett, ralli, paanika, edu ja šokeerivad lahkumised
Otsa saab enneolematult soe juubeliaasta, kus majandus edenes mühinal. Ühtlasi teatasid eestlased, et ei taha vabrikuid naabriks. Valik ja järjestus: Argo Ideon.
Loe edasi
Uudised
TOP20 maailm | Argo Ideoni valik: päästmine, mürgitamine, häving, intsident ja muudetud geenidega inimlapsed
Need 20 uudist vapustasid, kõnetasid või avaldasid maailma arengutele suurt mõju. Valik ja järjestus Argo Ideon.
Loe edasi
Intervjuu
Vladimir Juškin: edukad inimesed lahkuvad Venemaalt
Balti Venemaa Uurimise Keskuse juht Vladimir Juškin räägib Maalehele, mis seisus asub naaberriik 2018. aasta lõpul. Ühe uue nähtusena on noored hakanud Putini üle nalja viskama, levivad anekdoodid, meemid, joonistused.
Loe edasi
Päevateema
Veiko Uri: kliimamuutus võib Eestisse tuua igasugu “kolle”
Maaülikooli professor Veiko Uri ütleb, et kliima soojenemine ei too Eestisse palmidega liivarandu, kuid juba nüüd on näha patogeenide ja haiguste saabumist lõuna poolt. Metsanduses võib üht-teist praegugi märgata.
Loe edasi
Päevateema
Riik tahab ebaausad e-residendid välistada
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Rene Tammisti (SDE) sõnul ei tehta välismaalase saamist Eesti e-residendiks lihtsamaks kui seni, aga mugavamaks küll.
Loe edasi
Intervjuu
President Ilves ÜRO rändepaktist: see on täiesti okei, meile ohutu
Rändedokument on üks heade kavatsuste deklaratsioon, millest nüüd on Euroopas saanud paremäärmuslike erakondade ratsu, kinnitas usutluses Maalehele Stanfordi Ülikooli teadur, president Toomas Hendrik Ilves.
Loe edasi
Intervjuu
ARGO IDEONI KOLUMN | Lühike õpetus, kuidas Paul Pinna tänavalt Eesti pass hankida
Järjekorras ootamine on nüri, aga muidu käib passitaotluse esitamine detsembris 2018 päris ladusalt.
Loe edasi
Intervjuu
Minister Tammist: e-residendiks saamine lihtsamaks ei lähe
Täna arutab valitsus kabinetinõupidamisel uut e-residentsuse programmi, millest kirjutas ka värske Maaleht. Järgneb lühiusutlus ettevõtlus– ja infotehnoloogiaminister Rene Tammistiga (SDE).
Loe edasi
Uudised
Palju või vähe? E-residendid on loonud Eestis üle 1100 töökoha
Nelja aasta eest käivitatud e-residentsuse programm, mille abil välismaalane saab Eestis firma avada, on sel aastal kõva hoo sisse saanud.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEON: Eesti jääb George H.W. Bushile palju tänu võlgu
Täna lahkunud president George H.W. Bush oli USA riigijuht Eesti iseseisvuse taastamise perioodil, kellele Eesti jääb palju tänu võlgu Ameerika ja ameeriklaste pideva toetuse eest.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Võltsitud toidul on arenguruumi
Nõukogude ajal oli Eestis müügil Stepivorst, mille kohta öeldi, et kui üritad seda pannil praadida, siis ei lähe vorst pruuniks, vaid jääb heledaks ning visiseb kummaliselt.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Argo Ideon: meresõda pole kellelegi vaja
Ajaloost on korduvalt näiteid, kus mõni väiksem intsident saab ettekäändeks suuremale vastasseisule ja sõjale. Teame kohanimesid nagu Gleiwitz ja Mainila, aga neid on muidugi palju rohkem.
Loe edasi
Intervjuu
Jüri Ratas: töötan iga päev selle nimel, et Jüri Mõisa sõnad tõeks ei saaks
"Olen öelnud, et mina ei ole peaminister valitsuses, mis ei võta vastu otsuseid ja mis tiksub. Kui koostöötahet ei ole ja otsuseid ei langetata, siis mina ei ole nõus seda asja kaasa tegema," ütleb peaminister Ratas usutluses Maalehele.
Loe edasi
Uudised
Kuni 400 inimest saab passi jaoks eesti keele tasuta selgeks
Järgmise aasta riigieelarves leidub esmakordselt raha selleks, et Eesti kodakondsuse tahtjad saaks tasuta eesti keelt õppida.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Allahindlus kui lõks, millega sulle ebavajalik kaela määritakse
Täna on eriti tähtis hoida pea külm ja jätta raskelt teenitud raha välja andmata träni eest, mida võib-olla kunagi ei kasuta.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Argo Ideon: kauge ja lähedane ÜRO
Ühinenud Rahvaste Organisatsioon on oluline maailmafoorum, kuid Eestis meenub selle olemasolu pigem siis, kui majavalitsusse on naabri peale juba kaevatud ja peaministrile kirjutada tundub liiga nõrk tase.
Loe edasi
Uudised
Võimukriis: tüli miilab Toompeal edasi
Jüri Ratase kaheaastasel valitsusel on veel vaid üks oluline töö jäänud: saavutada 2019. aasta riigieelarve vastuvõtmine.
Loe edasi
Uudised
Taasiseseisvunud Leedu esimene riigipea Vytautas Landsbergis: üks saatan pole teisest parem
Leedu esimene iseseisvuse taastamise järgne riigipea Vytautas Landsbergis (86) ütleb, et kommunismi kuritegudest tuleb kõnelda avatult ja mitte kohkuda vastuväite ees, et seeläbi pisendatakse natside kuritöid.
Loe edasi
Uudised
Valimistest saab poliitikastaaride tulevärk
Pärnumaal tuleb riigi­kogu valimistel tihe rebimine: kandideerib hulk üle-eestiliselt tuntud tegijaid, aga jagamisele läheb ilmselt üks koht senisest vähem.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Eesti meditsiini kasutajasõbralikkus on kiviajast
Elu on palju mugavamaks läinud. Seda igal hetkel ei mõistagi, sest eilse ja tänase vahe ei ole väga suur. Kümne või 20 aasta lõikes vaadates taipad, kui suur see vahe on.
Loe edasi
Päevateema
Kuidas Eesti otsus vallandas NSV Liidu lagunemise
1988. aasta sündmustes osaleja, endine riigikohtunik Tõnu Anton ütleb, et Toompeal 30 aasta eest vastu võetud suveräänsusdeklaratsiooni valmistati ette aruka ettevaatlikkusega, kuid täie mõistmisega, millised on riskid ja kui prognoosimatu on Moskva reaktsioon.
Loe edasi
Vaatlus
ÜLEVAADE: üks erakond täitis justkui ühe, teine tervelt 800 valimislubadust
Neli kuud enne riigikogu valimisi on Eestis õhk jälle tulvil erakondade ideid ja valimislubadusi. Maaleht uuris, mida mäletavad parlamendis olevad parteid lubadustest, mida nad jagasid enne 2015. aasta valimisi.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Argo Ideon: koguda või kulutada?
Kohe kui sai selgeks, et Eestis elavad Euroopa kõige nigelamad pensioniraha kasvatajad, läks uue hooga lahti jutt, kas pole parem see raha hoopis inimestele vabaks anda.
Loe edasi
Intervjuu
Metsaaktivist Indrek Vainu: andke mulle kirves kätte, võin päris ilusaid asju teha!
Kohtumisel minister Janek Mäggiga oktoobris skandaali põhjustanud aktivist Indrek Vainu rääkis Maalehele, et aimab kavatsust taaselustada tselluloositehase Tartu lähedale rajamise plaan.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Kiirraudtee ehitus läheb kallimaks. Ja siis?
Hiljaaegu sai teatavaks, et paljuvaieldud Rail Balticu ettevalmistustes on jõutud eelprojekti valmimiseni ning selle järgi läheb raudtee Eestis asuv osa seniarvatuga võrreldes kallimaks.
Loe edasi
Uudised
Enamik vingumürgituste ohvreid pääseb õnnetusest napilt eluga
Tänavu on gaasiseadmetega juhtunud viis õnnetust ning hukkunud viis inimest. Traagilised juhtumid tekitasid gaasiseadmete hoolduses järjekorrad ning tõid nii massiliselt kõnesid, et hooldajad nimetavad olukorda paaniliseks.
Loe edasi
Elu
Enamik Eesti matusebüroosid on mõne töötajaga väikefirmad
Matuste korraldamise kohta kehtib vana kulunud tõde, et tegu on mitte väga suure, kuid stabiilse äriga.
Loe edasi
Elu
Nii korraldad lahkunule sobiva ja taskukohase matuse
Matuste korraldamine on küllaltki suur väljaminek, mida omavalitsuselt saadav toetus ei kata. Kokku on võimalik hoida, kui korraldada tagasihoidlikum tseremoonia ja peielaud, valida kirstumatuse asemel tuhastamine. Kuid on kulusid, millelt ei saa kokku hoida.
Loe edasi
Elu
Kui palju saab matusetoetust?
Riiklikku matusetoetust on Eestis korduvalt asutatud, siis kaotatud ja muudetud. Praegu riik küll ise toetust ei maksa, kuid jagab raha läbi omavalitsuste.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Tapva vingumürgituse ohtu saab ära hoida
Mis täpselt juhtus Tallinnas Kakumäel, kus ilmselt gaasiõnnetuses kaotasid elu kolm last – kaheaastane poiss ning seitsme- ja nelja-aastane tüdruk? See tuleb kindlasti selgeks teha.
Loe edasi
Uudised
Eurovalimistel on seekord oodata tõelist kirgede tormi
Eesti saab endale valida ühe esindaja rohkem kui varem, sest osa Suurbritanniast jäävaid kohti jagatakse ümber.
Loe edasi
Intervjuu
RB Rail endine tegevjuht Baiba Rubesa: kui üks inimene välja vahetada, siis probleemid ei kao, need jäävad alles
Balti riikide kiirraudtee-ühisfirma RB Rail endine tegevjuht Baiba Rubesa (64) rääkis Maalehe usutluses, et konflikt tema juhitud firma ja kolme riigi esindajate vahel algas tõsiselt umbes ühe aasta eest.
Loe edasi
Uudised
Olari Taal: Aivar Rehe eelistab selle asemel, et avalikkusele udujuttu ajada, olla vait
Hoiupanga juhina töötas Olari Taal koos hilisema Danske panga filiaali juhi Aivar Rehega, kelle vaikimist rahapesuskandaali asjus on nüüd imeks pandud.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Argo Ideon: kandideerimine on kõigile vaba
Riigikogu valimisteni on viis kuud. Hoovõtuaega on sellest jäänud veel kaks, siis jõuab kätte ametlike nimekirjade esitamine. Mäng nimedega, kes võiksid ühes või teises parteis hääli tuua, on juba nüüd tippu jõudnud.
Loe edasi
Intervjuu
Riigireformija Olari Taal: Eesti praegune riigikorraldus mõeldi välja siis, kui lehmi lüpsti käsitsi ja heina niideti vikatiga
Kunagine Hoiupanga juht, äritegelane Olari Taal (65) räägib Maalehe usutluses, et põhjaliku ja tänapäevase riigireformi saaks Eestis ära teha kaheksa aastaga.
Loe edasi
Intervjuu
Suurfirma Stora Enso juht: puid on metsas piisavalt
Põhjamaade ühe suurema puiduette­võtte Stora Enso juhatuse esimees Karl-Henrik Sundström rääkis Maa­lehele, et kõike seda, mida praegu saab valmistada fossiilsetest materjalidest, võib tulevikus teha puidust. Kuid see nõuab raha ja aega.
Loe edasi
Intervjuu
Kas Barutost tehakse järgmine maaeluminister?
Kui hakkad iga asja pärast kartma, põdema, kes siis seda Eesti elu edasi viib, leiab endine kuulus sumomaadleja Baruto ehk ettevõtja Kaido Höövelson (33), kes kavatseb kevadel Riigikogusse pürgida.
Loe edasi
Uudised
Omavalitsused põlgavad ettevõtlust? Hakkame raha jagama töökoha järgi!
Rahandusministeerium suhtub kahtlevalt ettevõtjate ettepanekusse anda pool omavalitsustele laekuvast maksu­rahast linna või valda, kus inimene töötab.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Telehooaja uus algus
On augusti lõpp ja algamas hooaeg kõigil aladel, mis pole seotud suviste tööde või lõbudega. Sealhulgas on kõikjal juttu telekanalite värsketest ettevõtmistest, uutest saatetiimidest, tuntud ekraaninägudest, kes uues projektis kaasa löömas.
Loe edasi
Intervjuu
Suursaadik: Venemaa ei tohiks muutuda meile tundmatuks maaks
Eesti suursaadik Venemaal 2015–2018 Arti Hilpus (45) ütles Maalehe intervjuus, et suhete madalseisust hoolimata tuleks näha vaeva selle nimel, et Eestis ei kasvaks üles põlvkond riigiametnikke, kel pole mingit suhtluskogemust Vene kolleegidega.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Argo Ideon: Narva väärib paremat
Eks väärib paremat ka Tallinn ja teisedki Eesti paigad, aga äsja on meediaprožektorid läbi valgustanud just piirilinna.
Loe edasi
Arvamus
Heinz Valk: tänasele maailmale tuleb läheneda külma peaga
Legendaarne "Ükskord me võidame niikuinii" kuulutaja Heinz Valk tõdes Maalehele, et inimloomuses on tahta, et midagi läheb paremaks.
Loe edasi
Arvamus
TOOMPEA KOGUNEMINE | Iseseisvuse taastajad kuulsid murelikke pidukõnesid
“Rahvast eirates tehtud otsused on kõik valed,” ütles omaaegne Ülemnõukogu liige Tõnu Anton täna Toompeal. Endine riigikohtunik Anton pidas 20. augusti klubi koosolekul põhiettekande “Kui vastupidav on demokraatia Eestis?”
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Argo Ideon: Eesti tuleviku kolmas kümme
Esmaspäeval möödub juba 27 aastat Eesti iseseisvuse taastamise otsusest, mille tegi toonane ülemnõukogu. Tänases Maalehes kõnelevad kolm sündmuste keskmes olnud poliitikut, Sirje Endre, Liia Hänni ja Marju Lauristin, milliseid karisid tuli viimasel hetkel ületada.
Loe edasi
Uudised
Maakond võib olla väike, aga ambitsioonid suured: seda näitab EASi toetuste statistika
Kõige rohkem EASi toetusi elaniku kohta on viie aasta jooksul läinud Jõgevamaale, kus suurim summa anti omalaadse Kosmopargi ehituseks, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Intervjuu
Tõnu Kaljuste: ideaalse elu poole püüdmise kramp on niivõrd suur, et pidevalt on kartus eksida
Dirigent Tõnu Kaljuste leiab, et võiksime Eestis rohkem teha otsuseid omaenda südametunnistuse järgi, mitte aga arvestada kogu aeg sellega, kuidas meeldida teistele.
Loe edasi
Kultuur
LUGEMISELAMUS | Sõjaaegsed pilapildid ja propaganda
Ajaloolase Eero Medijaineni raamat lahkab Teise maailmasõja lääneliitlaste keerulisi suhteid, seades keskpunkti Eesti ja teiste Baltimaade saatuse – aga ka Ida-Euroopa laiemalt.
Loe edasi
Arvamus
Argo Ideon: Sõda Gruusias – miks?
Viiepäevane sõda Venemaa ja Gruusia vahel näitas Moskvale, et relvajõu kasutamine maakaardi muutmiseks tõsisemaid vastumeetmeid kaasa ei too. See julgustas Putinit tegema hilisemaid samme Ukrainas.
Loe edasi
Arvamus
Urve Palo pagemine või põrumine?
SÕNA SEKKA: Pagemine või põrumine? * PANIN TÄHELE * TUTTAV TUNNE: Sõnulkirjeldamatu elamus * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
Firmade nimevahetus on tavaline, kuid jaburalt kallis - kulutatakse miljoneid
Töötu- ja haigekassade nimemuutuse plaane peavad isegi valitsuspoliitikud liiga kalliks, kuid nimevahetus ise on tavaline asi.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Trumpoloogide äge hoogtöö
Issanda päike läheb enne looja, kui analüütikud ja kommentaatorid jaksavad kõik selle läbi võtta, mis USA president Donald Trump nädala algul paari päevaga tegi ja ütles.
Loe edasi
Uudised
Palk üle 2000 euro, aga töötajaid ikka pole
Info- ja sidefirmades ületas keskmine palk mullu 2000 eurot ja palgad kasvasid kiirelt. Ometigi leidus seal hulk vabu kohti.
Loe edasi
Arvamus
Haldusreform pole kindlasti läbi, see ei lõpe kunagi
2017. aasta haldusterritoriaalsete muutuste tagajärgi hinnata on liiga vara, ent mõned õppetunnid on juba nähtaval.
Loe edasi
Arvamus
TAUSTALUGU | Kuidas poliitikud enam kui 15 aastat haldusreformiks üksmeelt ei leidnud
Miks õnnestus omavalitsuste liitmine 2017. aastal ära teha, kui varem näis see pea võimatu?
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Õnnelik sündmus Elva lähistel
Ajastul, mil iga teade võib jõuda hetkega maakera inimesteni ja uudissõnumist jääb kajama emotsioon, on kiusatus teha laialt kõlanud üksikjuhtumist kõikehõlmavaid üldistusi.
Loe edasi
Kultuur
Rokilegend Gunnar Graps UFOkogemusest: kõik oli valge, absoluutselt kõik oli näha
Lätis elav täheteadlane Amara Lynn Graps (57) meenutab Maalehele antud intervjuus oma onupoega ja Eesti raskeroki alusepanijat Gunnar Grapsi (1951–2004) ning räägib, kuidas peagi hakatakse asteroididelt vett kaevandama.
Loe edasi
Uudised
SUUR INTERVJUU Janek Mäggiga: viis, kuidas riik kodanikega suhtleb, on kiviajast
Maal on Eestis võimalik väga mõnusalt elada ja elataksegi, leiab riigihaldusminister Janek Mäggi, kes lühikesel ametiajal on jõudnud käia kuues maakonnas.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Majanduselu keeb täiega, tegelik elu võib tulla keerulisem
Eesti majandusele oli 2017 väga hea aasta. Majandus kasvas 4,9%, tööpuudus langes alla 6%, Eesti kaupu ja teenuseid eksporditi umbes miljardi euro eest rohkem kui sisse toodi.
Loe edasi
Uudised
Jätkuv palkade kasv ja rebimine töötajate pärast pühib nõrgemad ettevõtted pildilt
Eesti Pank seab keskmiseks palgakasvu ootuseks 6–7 protsenti aastas ning teistest kiiremini hakkavad kasvama madalad palgad.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Otsustamise okkalised rajad
Raske hinnata, kui populaarne võiks praegu Eestis olla BBC teleseriaal “Jah, härra minister”, mille stsenaariumi põhjal on kirjutatud ka raamat.
Loe edasi
Uudised
Avatud valitsemine kipub Eestis sumbuma paberitesse
Laia avalikkuse osalus valitsemisotsuste tegemises on Eestis saanud vormitäiteks, leiab asja uurinud Tartu Ülikooli teadur Kristiina Tõnnisson.
Loe edasi
Uudised
President Kaljulaid töötab sügisel Narvas kolmes jupis
Riigipea mullune lubadus oma kantseleiga Narva tööle minna on tõeks saamas.
Loe edasi
Uudised
SUUR INTERVJUU | Mailis Reps selgitab: lasteaiakohustuse eest vanemad raha ei maksa
Haridusminister Mailis Reps ütles Maalehele antud intervjuus, et vanematele ranget sundi laps lasteaeda viia olema ei saa. Omavalitsus koos riigiga peab pakkuma elupaigas lasteaiakohta.
Loe edasi
Uudised
Savisaare altkäemaksusaaga: 988 päeva, mis muutsid Eesti ühiskonda jäädavalt
Endine peaminister kaotas kohtuprotsessi käigus kogu oma senise mõju.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO | Leedu uus mälestusmärk on valgusefektiga rõngas, mis ripub tänava kohal
15. juunil avatakse Kaunase kesklinnas suur holokaustiga seotud mälestusmärk, mis kujutab endast elava puu otsa kinnitatud, vilkuvate tuledega valgusspiraali.
Loe edasi
Uudised
Kaunases ülesseatava mälestusmärgi elemendid
Hollandi kunstniku Giny Vosi loodud valgusinstallatsioon meenutab inimesi, kes pääsesid sõjaaegsest juutide tapmisest Kaunases töötanud Hollandi konsuli abiga.
Loe edasi
Uudised
Peatselt Eestisse saabuv Hollandi kuningas peab visiidi üheks peateemaks põllumajandust
Maailma üks arenenuma toidusektoriga riike uurib võimalusi koostööks Eestiga põllumajandustehnoloogias.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Vastikult eluohtlik amet
Venemaa võimukriitiliste ajakirjanike mõrvamine on muutunud häbiväärselt tavaliseks.
Loe edasi
Uudised
Uus trend: ka eraettevõtted püüavad luua töökohti Tallinnast välja
Lisaks riigile hoiduvad töökohtade üksnes Tallinna koondamisest mitmed eraettevõtted.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Eesti valitsuse eriline russofoobia on lihtsalt müüt
Venemaa ettekääne selle kohta, et piirilepingut Eestiga ei saa ratifitseerida Eesti poole „russofoobse retoorika“ tõttu, põhineb üksnes Moskva kujutluspildil.
Loe edasi
Uudised
Tänu naftat tootvate riikide ebastabiilsusele me sel aastal madalat kütusehinda ei näe
Eestis ei ole nafta maailmaturu hinnatõus praeguseks täiel määral kohale jõudnud, kuid oodatav hinnatõus ei jäta majandust mõjutamata.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Töö kui riigi jagatav hüve
Töökoht on ressurss, mis võimaldab inimesele äraelamist. See käsitlus paneb Eesti riigi oma plaaniga tuhatkond avaliku sektori töökohta pealinnast välja kolima.
Loe edasi
Uudised
Töökohtade pealinnast äraviimise plaan venib ja ei näe eriti kolimise moodi välja
Praeguseks on jõutud Tallinnast välja viia ligi pooled plaanitud töökohtadest ning näiteks kultuuriministeerium pole jõudnud sellega veel üldse algust teha. Kogu projekti juhib nüüdseks juba kolmas minister.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Valitsus, kel pole poliitikaga tegemist?
Viimased Eesti ministrivahetused on saanud palju tähelepanu just seetõttu, et uute näol on tegu väljaspoolt poliitikat valitsuse liikmeks kerkinud inimestega. Ma kirjutan „kerkinud“, sest kuulumine ühe riigi valitsusse peaks ju olema inimese töises ja avalikus tegutsemises tipphetk.
Loe edasi
Uudised
UURING | Vene noored ei tunne enam Karl Marxi
Värske arvamusuuringu järgi ei tea neljandik Venemaa noortest midagi Karl Marxist, kelle hiiglaslikud pildid nende vanemate noorpõlves linnaväljakuid ehtisid.
Loe edasi
Vaatlus
Arvo Sirendi: Rüütel ei tegutsenud poliitilistel eesmärkidel, vaid hoidis maa-aadet
Omaaegse Maaliidu esimehe Arvo Sirendi sõnul ei nimeta keegi end maapoliitikuks, kuna vanematel maaelanikel on ükskõik, keda valida.
Loe edasi
Vaatlus
Arnold Rüütel: miks ei ole Eesti inimesed õnnelikud?
President Arnold Rüütel ütles oma juubelikonverentsi sõnavõtus, et ainult koos suudame Eesti teha maaks, kus me tunneme end õnnelikena.
Loe edasi