Argo Ideon
Ajakirjanik
Uudised
Teine Rahvakogu hakkab otsima lahendusi eakatele inimestele
Jätkusuutmatu pensionisüsteemi parandamiseks ja parema vanaduspõlve tagamiseks saab igaüks pakkuda ideid veel lähemad kaks nädalat.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Narva nädal
Vaadates, millised poolt- ja vastukired keerlevad sisekaitseakadeemia (SKA) kolimise plaani ümber, on näha, et kuigi SKA võiks vabalt Narvaski asuda, toob konkreetne ümberpaigutamine kaasa väga palju vastuseisu ja miinusmärgiga emotsioone.
Loe edasi
Uudised
Valitsemise keskpaik jõudis kätte
Poole peale jõudnud valimistsükkel näitas jälle, et valimisjärgselt tööd alustanud valitsus väsib Eestis umbes kahe aastaga ja jõuab kriisi.
Loe edasi
Uudised
Maarahvas kolib Harjumaale
Eestlane on juba kaua aega üha enam olnud linnarahvas, ning sama suund jätkub tõenäoliselt ka nähtavas tulevikus.
Loe edasi
Uudised
Heido Vitsur: Eesti saamine uuele majandustasemele vajab murrangut
Presidendi majandusnõuniku Heido Vitsuri sõnul hakkab meie odava ja haritud tööjõu konkurentsieelis kaduma. Eesti väljakutse on saada suurt lisandväärtust tootvaks majanduseks.
Loe edasi
Arvamus
Marx ja Engels, Brüssel ja New York
SÕNA SEKKA: Männiseemned New Yorki * TUTTAV TUNNE: Maja valmis, sussid püsti? * Panin tähele * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
TAAVI VESKIMÄGI: kui elektrit ei ole, siis ei ole midagi
Võrguettevõtte Elering juhi Taavi Veskimägi sõnul lahkub Eesti elektrisüsteem Venemaa küljest hiljemalt 2030. aastaks.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Jääaeg kestab
Vahepealse rändrahnubuumi tõttu tekkis huvi uurida, mis need on ja kuidas nad siia said. Lugesin veebis leiduvaid tekste ja sain teada, et ega meil siin Eestis väga pikki plaane teha olegi mõtet.
Loe edasi
Uudised
Kaduvate valdade hääl uutesse volikogudesse naljalt ei jõua
Seadus lubab ühinevates omavalitsustes korraldada sügisel valimised mitme väiksema ringkonna kaupa. Tegelikkuses enamik liitujaid seda võimalust ei kasuta.
Loe edasi
Elu
URMAS SUKLES: ega linnapea amet ole ju igavene
Haapsalu linnapea Urmas Sukles leiab Maalehe usutluses, et kui Läänemaa jääb kahe valla võrra väiksemaks, siis sellest on muidugi kahju, aga elame üle.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Pensionist üksi jääb väheks
Valitsuse otsused tulevaste pensionide kohta järgivad üldiselt sama ideoloogiat, mis võeti aluseks tulumaksuvaba miinimumi ümbertegemisel.
Loe edasi
Uudised
Nullkodakondsust selle Riigikogu ajal ei tule
Kõigile 1991. aastast siin elanud inimestele Eesti passe jagada lubanud Keskerakond on oma plaaniga parlamendis vähemuses.
Loe edasi
Uudised
Maailm Trumpi-epohhi künnisel
USA presidendi Donald Trumpi ajastu algab reedel segaste ootustega. Hoolimata tema rohketest usutlustest, avaldustest ja tviitidest, ei tea keegi täpselt, millist poliitikat Valge Maja ajama hakkab.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Vene keele uus tulemine
Kõik see, mis puudutab vene keele avalikku kasutamist Eestis, on alati olnud väga poliitiline küsimus. Sellel on lähiajaloost tulenevad põhjused ning tegelikult asuvad teema juured veelgi kaugemal minevikus.
Loe edasi
Päevateema
Vene keel naaseb Eesti ellu üha rohkem
Ühes uue valitsuse võimuletulekuga on rakendumas või ettevalmistamisel mitu algatust, mis laiendavad vene keele kasutamist Eesti avalikus elus. On see juhuslik kokkulangevus või selge suund?
Loe edasi
Päevateema
Reformierakonda asub juhtima Hanno Pevkur
Reformierakonna üldkogu valis täna uueks esimeheks Hanno Pevkuri, kes kogus e-hääletuse ja sedelitega hääletuse tulemusel 1048 häält. Kristen Michal sai 635 häält. Ekspeaminister Taavi Rõivas, kes ei kandideerinud, jõudis Reformierakonda juhtida vähem kui kolm aastat.
Loe edasi
Arvamus
Tegu on tehtud ja tagasi seda ei pööra
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Päevateema
Kaks vaadet Eesti elule - Jüri Toompealt ja Anne Järvamaalt
Kuidas suhtuvad haldusreformi, valimistesse, väljarändesse, eetikasse ning palgaküsimusse Toompea inimene ja maainimene? Jüri Ratas: riik on tugev siis, kui inimesi elab ka väljaspool keskusi. Korruptsioon ja vale pole ministrile lubatud. Maanaise sõnum: elu muutub, kui inimest ei peeta enam tööriistaks.
Loe edasi
Uudised
Maailmamure eestlase naha vahel
Kui lähtuda käibetõest, et meie rahvale on omane muretsemine, siis lõppev aasta tõi juurde just sellist hingekitsikust, mille allikad asuvad väljaspool Eestit.
Loe edasi
Uudised
Kersti Kaljulaid: Eestis ei ole hierarhiate kummardamine tavaks
President Kersti Kaljulaid ütleb Maalehe intervjuus, et Eesti ametnikud ja ka poliitikute nõunikud võivad ülemustega otsekoheselt suhelda.
Loe edasi
Uudised
President lubab: kätlemine vabariigi aastapäeval ei kao
Üks rahvast enim huvitavaid küsimusi on, kas vabariigi aastapäeval presidendi vastuvõtt ja kätlemine ikka tuleb.
Loe edasi
Uudised
KERSTI KALJULAID: eestlane on igaüks, kes end eestlaseks peab
President Kersti Kaljulaid ütleb Maalehe aastalõpuintervjuus, et Eesti Vabariik on vaba riik kõigile inimestele, kes siin elavad.
Loe edasi
Vaatlus
Maakassi ja linnakassi jõulud
Aastavahetuse eel on nii maa- kui linnakiisudel meeletult tegemist. Tuleb hankida ringisagivate inimhingede tähelepanu, iseteadlikult nurruda. Mõni kass poseerib ka piparkoogist portree tarvis.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Tsirkus saab kohe õnneks läbi
Maaeluminister Martin Repinski ametist lahkumise taustal tuli meelde hoopis 15 aasta tagune juhtum.
Loe edasi
Uudised
Eesti saab ELi eesistujana kümneid tuhandeid külalisi
Üksteist mitte­ametlikku Euroopa Liidu maade ministrite nõukogu istungit leiab 2017. aastal aset Tallinnas Kultuurikatla industriaalses miljöös.
Loe edasi
Uudised
VÄRSKES MAALEHES: Ukraina politoloog: sõda ei ole lõppenud
Ukraina politoloog Kateryna Kruk nentis Maalehele antud intervjuus, et pärast Donald Trumpi valimisvõitu on tema kodumaa nagu pimedas toas ilma valgusallikata, teadmatuses, mis järgmiseks juhtuma hakkab.
Loe edasi
Uudised
Saarlased on edukaimalt ministrikohti saanud
Pärast Eesti iseseisvuse taastamist võimul olnud põhiseaduslikes valitsustes on sünnikoha järgi kõige rohkem ministreid olnud Harjumaalt ja Tallinnast – kokku 49.
Loe edasi
Arvamus
Eestlusest enne ja nüüd
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Uudised
Ukraina politoloog: sõda ei ole lõppenud
Ukraina politoloog Kateryna Kruk nentis Maalehele antud intervjuus, et pärast Donald Trumpi valimisvõitu on tema kodumaa nagu pimedas toas ilma valgusallikata, teadmatuses, mis järgmiseks juhtuma hakkab.
Loe edasi
Uudised
JÜRGEN LIGI: Ratase valitsus hoiab kinni vaesest majandusest
​Eelmises valitsuses välisminister, 2010. aastal areneva Euroopa parimaks rahandusministriks loetud Jürgen Ligi (57) meelest pole usutavust ei uue võimuliidu välis- ega rahanduspoliitikal.
Loe edasi
Uudised
UUS VALITSUS: mis muutub
Kõige suurem ja tuntavam muutus tavakodaniku seisukohalt on uus üksikisiku tulude maksustamise süsteem. Uus valitsus lubab koalitsioonilepingus riigieelarve tasakaalu põhimõtet järgida. Siin tuleb aga tähele panna, et seda kavatsetakse teha “keskmisena”. Eesti kodakondsuse andmise aluspõhimõtteid Keskerakonna esimehe Jüri Ratase juhtimisel tegevust alustav võimuliit muutma ei hakka.
Loe edasi
Uudised
Võimuleping: Kodakondsuse alused jäävad, sisserännet ei suurendata
IRLi, Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide tulevase võimuliidu laupäeval avalikustatud koalitsioonilepe osutus lühikeseks 15-leheküljeliseks dokumendiks.
Loe edasi
Uudised
Ratase valitsus tahab avada laenukraanid
Keskerakonna, IRLi ja sotside koalitsiooniläbirääkimised on käinud tempokalt, ning suure tõenäosusega saab uue võimuliidu sünd nädala lõpus selgeks.
Loe edasi
Uudised
Trumpi edu tähendab ebakindlust NATO tulevikus
Kinnisvaramagnaat ja tõsi­elu­sarjastaar Donald Trump (70) võitis vastupidiselt ennustustele veenvalt USA presidendivalimised. Trumpist saab järgmise aasta jaanuaris USA 45. president.
Loe edasi
Uudised
Rõivas alla ja Ratas üles
Eesti jätkab nüüd mõnda aega umbusaldatud valitsusjuhiga, kuni uus võimuliit suudab tegevuskavas ja kohtade jaotuses kokku leppida. Lahtine on seegi, millised peaminister Rõivase umbusaldamist toetanud viiest parteist valitsusse lähevad.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Turbulentsidest raputatud aasta
Donald Trumpi võit USA presidendivalimistel ja Eesti valitsuskriis ei ole esmapilgul kuidagi seotud. Lihtsalt langesid ajaliselt kokku. Ometi on nende taustas sarnasusi. Rahulolematus senise võimuloleva eliidiga, kes teatud valijahulgale tundus asuvat rahvast kaugel. Et elavad seal kusagil kaugel mingit oma elu. Ajavad omi asju. Rahvast aga ei hooli.
Loe edasi
Arvamus
VANA KULD: "Tubli pioneer" - kuidas algas 11 aastat tagasi Jüri Ratase tipp-poliitiku karjäär
Laupäeval Paides toimunud Keskerakonna erakorralisel kongressil valiti uueks erakonna esimeheks Jüri Ratas, kes sai Eestis tuntuks Tallinna linnapeana.
Loe edasi
Arvamus
Väliste märkide järgi kaldub Keskerakond toetama Jüri Ratast
Keskerakonna esimehevalimistel on tänase Paide kongressi meeleolu selgelt Jüri Ratase meelne, kui uskuda marulist aplausi, mis kostis tema ilmumisel kõnepulti. Yana Toomi aplaus jäi seevastu üpris hõredaks, ning kostus peamiselt saali vasakult servast.
Loe edasi
Arvamus
Yana Toom taotleb Eesti kaitse- ja välispoliitika muutmist
Keskerakonna täna Paides toimuval kongressil puuduva esimehe Edgar Savisaare asemel poliitilise ettekande pidanud aseesimees, Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom kordas läinud aastal Tallinna kongressil kõlanud Savisaare etteheidet, et Eestit juhivad liiga noored inimesed.
Loe edasi
Arvamus
VÄRSKES MAALEHES: Tiit Madissoni arvates on praegune Eesti riigivõim rohkem naerukoht
Nii Nõukogude Liidus kui hiljem poliitilise süüdistusega kinni istunud Tiit Madisson (65) leiab intervjuus Maalehele, et tänapäeva Eestis ei julge inimesed enda eest seista ja kodanikujulgust pole sendi eestki.
Loe edasi
Arvamus
Naljadest ja moraalist hingedeajal
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
Loe edasi
Uudised
Kas sõjaohust rääkimine on hüsteeria või kasulik hoiatus?
Keerulises maailmas püsivat sõjaohtu ei saa olematuks vaikida, kuid hirmul on ka suured silmad. Igast segasest uudisest pole vaja otsida märki, et homme sõda algabki.
Loe edasi
Uudised
Tiit Madisson: praeguse võimu teod mulle ei sobi
Nii Nõukogude Liidus kui hiljem poliitilise süüdistusega kinni istunud Tiit Madisson (65) leiab, et tänapäeva Eestis ei julge inimesed enda eest seista ja kodanikujulgust pole sendi eestki.
Loe edasi
Päevateema
USA eestlasi jätavad valimised pigem leigeks
Kumbki USA presidendikandidaat – Hillary Clinton ega Donald Trump – pole näidanud erilist huvi Balti päritolu ameeriklaste vastu.
Loe edasi
Uudised
Keskerakond: Savisaare juhitool kõigub üha tõsisemalt
Läinud nädala Keskerakonna volikogu andis märku, et Edgar Savisaare 25aastane valitsusaeg omaloodud parteis võib siiski veel tänavu lõppeda.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Süüria – ohtlik püssirohutünn
Eestis on kuude kaupa avalikus fookuses püsinud kohalik poliitika. Kõigepealt presidendivalimised, ees seisab Savisaare kukutamise uus katse. Välisuudistes domineerib Donald Trumpi misogüüniat paljastav salvestus.
Loe edasi
Uudised
Pronksiöö: Ilves vaatas pronkskuju äraviimist pealt
Maaleht avaldab esimesena katke ajakirjanik Argo Ideoni peatselt ilmuvast raamatust “THI. President Ilvese Kadrioru aastad 2006–2016”.
Loe edasi
Uudised
Geenmuundatud puit Eestis niipea kasutusse ei jõua
​Helsingi ja Cambridge’i ülikoolide teadurid katsetasid üheskoos Soome Loodusvarade Keskusega Luke haavapuid, mille biomass kasvas 80% kiiremini kui harilikult. Abiks oli geenitehnoloogia.
Loe edasi
Uudised
Kuidas ma president Ilvesest raamatut kirjutasin
Toomas Hendrik Ilves ei ole kuigi lihtne intervjueeritav, isegi kui ta suhtub küsijasse igati soodsalt ja sõbralikult.
Loe edasi
Uudised
81 häält ütlesid, et Eestil on uus president
Kersti Kaljulaid sai parlamendis riigipeaks veenva häälteenamusega.
Loe edasi
Uudised
Riigikohtu esimees: haldusreformi kohtuotsusega venitamist ei tule
Riigikohtu esimees Priit Pikamäe ütleb, et haldusreformi põhiseaduspärasuse üle käivas vaidluses võib oodata teist ringi siis, kui valitsus on teinud ära liitmisotsused.
Loe edasi
Uudised
Selline presidendivalik läheb mööda ausast mängust
Uute kandidaatide otsingu asemel võinuks pigem vanade vahel täringut visata või liisku heita.
Loe edasi
Uudised
Kadri Simson: Savisaarel on võimalus mitte olla halb kaotaja
Simsoni sõnul ulatuvad garantiikirjade afääriga seotud nõuded partei vastu üle 800 000 euro, kuid erakonnal on vara palju rohkem.
Loe edasi
Uudised
Euroopa nomaadi kojutulek
Kersti Kaljulaidu (46) hoiti Luksemburgis valitsuse tegemata­jätmise tõttu justkui augutäitena. Nüüd näib, et teenetega euroametnik potsatab sealt otse Kadriorgu.
Loe edasi
Uudised
Argo Ideoni kommentaar: Rahva lemmik langes välja, avavooru võitis üllataja Jõks
Eesti ei ole veel valmis naispresidendiks, selgus valimiskogu esimese vooru tulemustest. Neli tugevamat kandidaati said hääli väga tasavägiselt, kuid teise vooru jõudsid Allar Jõks 83 ja Siim Kallas 81 häälega.
Loe edasi
Päevateema
Presidendivalimine: saatuslikud minutid kella nelja paiku
Laupäeva õhtupoolikul on selge, kas Kadriorgu läheb aukartustäratav rahvusvaheline kogemus, pehmete väärtustega väljakutsuja või omavalitsejate suur sõber. Või siis algab kõik otsast peale.
Loe edasi
Päevateema
MUST STSENAARIUM: Kui laupäeval jääb president valimata
Kehtiva presidendivalimise seaduse järgi tuleb juhul, kui vabariigi president jääb valimiskogus valimata, korraldada erakorralised presidendi­valimised Riigikogus 14 päeva jooksul. Vaata ka valimiskogu liikmete nimekirja!
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Üle podisev presidendikatel
Valimiskogu päevani Estonia Kontserdisaalis on Maalehe ilmudes jäänud nädal ja kaks päeva. Teisipäevase seisuga oli teada alla saja omavalitsuste esindaja, kuid laupäevaks peavad olema selged kõik 234. Kandidaatide meeskondadel jääb seega valimiskogu liikmete täies koosseisus “töötlemiseks” aega nädal.
Loe edasi
Uudised
Toetused on tugev põhjendus ELi kasuks
Euroliidu mainet Eestis toidavad suured toetussummad, mis jõuavad riigi igasse nurka. Briti referendumil sai, vastupidi, väljundi vimm aastakümneid kestnud pealemaksmise vastu.
Loe edasi
Uudised
Riigiasutuste kolimise plaan jõuab otsustajate lauale
Rahandusministeeriumi hinnangul võiks Tallinnast mujale kolida kuni 34 riigiasutust, mille töö iseloom võimaldab paiknemist väljaspool pealinna.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kuidas külv, nõnda lõikus
Neljandat korda saab meil president valitud valimiskogus ehk rahvapäraselt “põllul”. Kui saabki, sest mida rohkem on poliitmaastikul killunemist ja kemplemist, seda rohkem tuleb arvestada ka võimalusega, et ükski kandidaat ei kogu vajalikku 50% +1 häält nendest, kes valimiskogu teises voorus osalevad.
Loe edasi
Päevateema
Missugune president oleks Reps? Aga Kallas?
Kui valimiskogus peaks edu saatma Mailis Repsi, siis tema presidendiaeg tutvustaks meile suure tõenäosusega hoopis teistsugust Kadriorgu, kui oleme seni näinud. Kui Eesti järgmiseks presidendiks peaks saama Siim Kallas, on selge, et Kadriorg mängib järgmised viis aastat olulist rolli Eesti välissuhtluses ja julgeolekuaruteludes.
Loe edasi
Uudised
Siim Kallas: kriisi ajal vaatab rahvas presidendi poole
Oma Viimsis Haabneemes asuvas kodus antud usutluses ütleb Siim Kallas, et presidendi roll on olla loots ja vedada laevukene läbi karide, mis meil ees on.
Loe edasi
Arvamus
TUTTAV TUNNE: Nüüd võtame rahulikumalt
Iseseisvuse taastamise 25. aastapäeva tähistamine on nüüd läbi. Sai ikka suurejooneliselt ette võetud! Kes vähegi 1991. aasta augustis tegija oli, sai avalikult sõna ning mis kõige üllatavam – halbu hinnanguid meie vahepealse arengu kohta peaaegu ei näinud.
Loe edasi
Arvamus
Marju Lauristin: See on meie kõigi elude tähtsaim hetk!
"Minu ülesanne oli sellel, 20. augusti päeval väga suur, sest mina pidin ette kandma sellele suurele saalile iseseisvuse otsuse. Mitte ainult ette kandma vaid ka kaitsma, sest meil oli siin selline saadikurüm, kes tulistasid ikka kõvasti ja ma pidin ka viimase lahingu andma," meenutab toonane Ülemnõukogu asejuhataja Lauristin oma rolli kogu tähtsas protsessis.
Loe edasi
Uudised
Andres Ammas ülemnõukogust: vabadust oli rohkem kui praegu
Andres Ammas (54) on praeguses Riigikogus ainus poliitik, kes kuulus ka 20. augustil 1991 Eesti iseseisvuse taastamise poolt hääletanud ülemnõukogu koosseisu.*
Loe edasi
Päevateema
Mart Helme: kui Trumpi ei valita, läheb USAs kodusõjaks
Suure-Lähtru mõisa härrastemajas antud usutluses leiab EKRE presidendikandidaat Mart Helme, et Eesti julgeoleku tugisambad on alla käimas, aga praegused riigijuhid ei saa sellest aru.
Loe edasi
Päevateema
25 AASTAT TAGASI: Teet Kallas: palju paremini on läinud, kui me oskasime eeldada!
"Nädal pärast seda tuli järelreaktsioon - puht inimlikul tasemel, ma enne arvasin, et polnudki midagi hullu. Siis tuli välja, et kõik tuli välja üsna dramaatiliselt," meenutab toonane Ülemnõukogu saadik Kallas muigega toonaseid emotsioone.
Loe edasi
Päevateema
25 AASTAT TAGASI: Heino Kostabi: oli kiire, et Moskva olukorda ära kasutada!
"Muidugi olukord oli küllaltki segane ja määramatu, sest meil oli infovaegus. Me täpselt ei teadnud, mis toimub Moskvas ja Eesti Vabariigis ja seepärast tuli hankida informatsiooni kõrvaltiivast, kus asus välisministeerium," kirjeldab toonane Ülemnõukogu saadik Heino Kostabi, kui keeruline tegelikult oli otsuseid langetada.
Loe edasi
Päevateema
25 AASTAT TAGASI: Arnold Rüütel: Mul soovitati minna põranda alla!
"Ma sain 19.augustil hommikul kell 6 teada, et on välja kuulutatud putš. Soovitati mul lahkuda ja minna põranda alla, sest mind arreteeritakse," räägib toonane Ülemnõukogu esimees Rüütel ärevatest hetkedest putši hommikul.
Loe edasi
Päevateema
25 AASTAT TAGASI: Andrus Ristkok: öö läbi helises telefon ja kõik õnnitlesid!
"Mul varasemalt sellist kogemust pole olnud, oli kõik see kaks ja pool aastat väga tihe töö: valgest valgeni ja veel poole öönigi," meenutab toonane Ülemnõukogu saadik Ristkok kogu Ülemnõukogu perioodi.
Loe edasi
Päevateema
25 AASTAT TAGASI: Peet Kask: see oli nagu kivi langemine südamelt!
"Võttis kaks päeva aega, enne kui ta otsuseks vormus. Kõik ei saanud aru, kui ebatavaline võimalus, kui väike see võimaluse aken võib olla," kirjeldab tolleaegne Ülemnõukogu saadik Kask protsessi pikka kulgu Ülemnõukogus.
Loe edasi
Päevateema
25 AASTAT TAGASI: Jüri Kork: tulime siia taastama Eesti Vabariiki!
"Parlamenti kukkusin koos vendadega - meid on kokku kolm venda, kes me oleme olnud Eesti parlamendis. Ajendi siia tulekuks andis meile see, et meie pere peale oli tulnud kohustus olla Eesti lipu saladuse hoidjad," räägib toonane Ülemnõukogu liige Kork oma pere fenomenist.
Loe edasi
Päevateema
25 AASTAT TAGASI: Jüri Reinson: hiilisime kõigil võimalikel juhtudel CNNi vaatama!
"Mina kuulsin veel uudise kodus ära, aga kui ma õieti meenutan, ja nii veider kui see ka ei ole, jättis see mind kuidagi üsna rahulikuks ja ei lasknud rivist välja lüüa. Teadsin, et tuleme oma tööd tegema!" kirjeldab Reinson emotsioone, mis teda uudise kuulmisel valdasid.
Loe edasi
Päevateema
25 AASTAT TAGASI: Aavo Mölder: kõik oleneb igaühe enese tegevusest!
"Töötasin samal ajal ka põllundusettevõttes, kus töötan siiani. Olen tunnetanud kogu seda perioodi, mis reformidega hilisemas põllunduslikus ettevõttes ka juhtunud on. Eesti elu kindlasti on tunduvalt paremaks läinud vaatamata kõigile kriitilistele meeltele," võtab tolleaegne Ülemnõukogu saadik Aavo Mölder kokku kogu Eesti Vabariigi edusammud riiklikku taasiseseisvumist.
Loe edasi
Uudised
Allar Jõks: olen suuteline saavutama tulemusi
Kassisabas asuva puumaja katuseterrassil tehtud usutluses kinnitab Allar Jõks, et Eestit tuleb kaitsta lollide ja läbimõtlemata seaduste eest.
Loe edasi
Arvamus
Päikene paistab ja lollus lokkab
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte * Karikatuur
Loe edasi
Päevateema
MAILIS REPS: valimiskogu lööb poliitilise tagatoa segi ja see sobib
Oma metsatalus antud intervjuus kinnitab Mailis Reps valmisolekut esindada riiki jõuliselt igal tasandil, kuid kõige rohkem valutab ta südant käimasoleva haldusreformi pärast.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Isesõitev auto eksamit ei vaja
Tänavu juunikuus tekitas elevust teade, et Vene valitsus kavatseb 2035. aastaks leiutada teleportatsiooni. Keegi naljahammas teatas sotsiaalvõrgustikus, et õppis ülikiirelt mujale teleporteeruma juba lapsepõlves, kui ema kooli lastevanemate koosolekult tagasi jõudis.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Liitlasväed ja kohalik majandus
Lääne-Saksamaal Rheinland-Pfalzi liidumaal Prantsusmaa piiri lähedal asub Kaiserslauterni maakond. Raplamaa sõpruspiirkond muide. Läheduses valmib suurepärane riisling, ent üldiselt on tegu siiski maailmas vähetuntud kohaga.
Loe edasi
Arvamus
Kui läheb pea, tuleb ülejäänu ka järele
Sõna sekka * Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte * Karikatuur
Loe edasi
Uudised
Nadja Savtšenko teeb vahet Vene võimudel ja rahval
Endine Ukraina sõjaväepiloot Nadja Savtšenko ütles Strasbourgis, et ei soovi kellelegi sellist naabrit kui Venemaa. Vene rahvale soovib ta samas vabadust.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Toetuste kärpimist pole vaja karta
On üpris vähetõenäoline, et need eurotoetused, mis praegu kehtivas Euroopa Liidu eelarves ehk 2014.–2020. aasta finantsraamistikus juba kokku on lepitud, kuidagi muutuma peaksid. See on esialgne vastus võib-olla kõige praktilisemale ja päevakohasele küsimusele, mis Eestis läinudnädalase Suurbritannia referendumi järel on kerkinud.
Loe edasi
Päevateema
Kui suur on Brexiti doominoefekti oht Euroopas?
See on nagu Euroopa-meelsete õudusunenägu: pärast Briti referendumitulemust tõstavad hulgas riikides pead poliitikamaastiku serval asuvad parteid, kes tahaksid toimunu laineharjal võimu poole sõita.
Loe edasi
Päevateema
Nadja Savtšenko: ma tean, et vene rahvas ei usu kurjusesse
Maikuus Venemaalt vangistusest vabanenud Ukraina parlamendisaadik, endine sõjaväepiloot Nadežda Savtšenko ütles Maalehele, et soovib Venemaa inimestele vabadust.
Loe edasi
Uudised
Mis ühendab Trumpi ja Putinit?
Ameerika edukat presidendikandidaati Donald Trumpi seob Kremliga vastastikune kiitus. Ühisjooni leiab ka läbi mõrvatud pagulase ja kogenud kampaaniameistri.
Loe edasi
Uudised
HOMSES MAALEHES: Peeter Ernits leiab, et Tallinnas elatakse kui vati sees
Riigikogu liige, keskerakondlane Peeter Ernits räägib, et ta on hämmingus, kuidas Tallinnas elatakse justkui vati sees ja inimesed ei kujuta ettegi, mis maakondades toimub.
Loe edasi
Uudised
Peeter Ernits: Savisaar ei ole muutunud Brežneviks
Riigikogu liige, keskerakondlane Peeter Ernits räägib, et ta on hämmingus, kuidas Tallinnas elatakse justkui vati sees ja inimesed ei kujuta ettegi, mis maakondades toimub.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kümme aastat Lennartiga
Viimased kümme aastat oleme olnud Lennartita. Kuid samas on need ikkagi olnud ka kümme aastat Lennartiga. Sest igakevadise Lennart Meri konverentsi kaudu saab osa sellest kirevast välis- ja julgeolekupoliitika maailmast, mis kogu oma mitmekesisuses kõnetas Eesti esimest sõjajärgset presidenti.
Loe edasi
Uudised
Kas lääne lõpp või lihtsalt uus normaalsus?
“Trump võib võita,” leidis USA vabariiklane Tallinnas Lennart Meri konverentsi arutelus. USA demokraat vastas: “See mees on hull!”
Loe edasi