Argo Ideon
Ajakirjanik
ARGO IDEONI KOLUMN | Eesti meditsiini kasutajasõbralikkus on kiviajast
Elu on palju mugavamaks läinud. Seda igal hetkel ei mõistagi, sest eilse ja tänase vahe ei ole väga suur. Kümne või 20 aasta lõikes vaadates taipad, kui suur see vahe on.
Loe edasi
Päevateema
Kuidas Eesti otsus vallandas NSV Liidu lagunemise
1988. aasta sündmustes osaleja, endine riigikohtunik Tõnu Anton ütleb, et Toompeal 30 aasta eest vastu võetud suveräänsusdeklaratsiooni valmistati ette aruka ettevaatlikkusega, kuid täie mõistmisega, millised on riskid ja kui prognoosimatu on Moskva reaktsioon.
Loe edasi
Vaatlus
ÜLEVAADE: üks erakond täitis justkui ühe, teine tervelt 800 valimislubadust
Neli kuud enne riigikogu valimisi on Eestis õhk jälle tulvil erakondade ideid ja valimislubadusi. Maaleht uuris, mida mäletavad parlamendis olevad parteid lubadustest, mida nad jagasid enne 2015. aasta valimisi.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Argo Ideon: koguda või kulutada?
Kohe kui sai selgeks, et Eestis elavad Euroopa kõige nigelamad pensioniraha kasvatajad, läks uue hooga lahti jutt, kas pole parem see raha hoopis inimestele vabaks anda.
Loe edasi
Intervjuu
Metsaaktivist Indrek Vainu: andke mulle kirves kätte, võin päris ilusaid asju teha!
Kohtumisel minister Janek Mäggiga oktoobris skandaali põhjustanud aktivist Indrek Vainu rääkis Maalehele, et aimab kavatsust taaselustada tselluloositehase Tartu lähedale rajamise plaan.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Kiirraudtee ehitus läheb kallimaks. Ja siis?
Hiljaaegu sai teatavaks, et paljuvaieldud Rail Balticu ettevalmistustes on jõutud eelprojekti valmimiseni ning selle järgi läheb raudtee Eestis asuv osa seniarvatuga võrreldes kallimaks.
Loe edasi
Uudised
Enamik vingumürgituste ohvreid pääseb õnnetusest napilt eluga
Tänavu on gaasiseadmetega juhtunud viis õnnetust ning hukkunud viis inimest. Traagilised juhtumid tekitasid gaasiseadmete hoolduses järjekorrad ning tõid nii massiliselt kõnesid, et hooldajad nimetavad olukorda paaniliseks.
Loe edasi
Elu
Enamik Eesti matusebüroosid on mõne töötajaga väikefirmad
Matuste korraldamise kohta kehtib vana kulunud tõde, et tegu on mitte väga suure, kuid stabiilse äriga.
Loe edasi
Elu
Nii korraldad lahkunule sobiva ja taskukohase matuse
Matuste korraldamine on küllaltki suur väljaminek, mida omavalitsuselt saadav toetus ei kata. Kokku on võimalik hoida, kui korraldada tagasihoidlikum tseremoonia ja peielaud, valida kirstumatuse asemel tuhastamine. Kuid on kulusid, millelt ei saa kokku hoida.
Loe edasi
Elu
Kui palju saab matusetoetust?
Riiklikku matusetoetust on Eestis korduvalt asutatud, siis kaotatud ja muudetud. Praegu riik küll ise toetust ei maksa, kuid jagab raha läbi omavalitsuste.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Tapva vingumürgituse ohtu saab ära hoida
Mis täpselt juhtus Tallinnas Kakumäel, kus ilmselt gaasiõnnetuses kaotasid elu kolm last – kaheaastane poiss ning seitsme- ja nelja-aastane tüdruk? See tuleb kindlasti selgeks teha.
Loe edasi
Uudised
Eurovalimistel on seekord oodata tõelist kirgede tormi
Eesti saab endale valida ühe esindaja rohkem kui varem, sest osa Suurbritanniast jäävaid kohti jagatakse ümber.
Loe edasi
Intervjuu
RB Rail endine tegevjuht Baiba Rubesa: kui üks inimene välja vahetada, siis probleemid ei kao, need jäävad alles
Balti riikide kiirraudtee-ühisfirma RB Rail endine tegevjuht Baiba Rubesa (64) rääkis Maalehe usutluses, et konflikt tema juhitud firma ja kolme riigi esindajate vahel algas tõsiselt umbes ühe aasta eest.
Loe edasi
Uudised
Olari Taal: Aivar Rehe eelistab selle asemel, et avalikkusele udujuttu ajada, olla vait
Hoiupanga juhina töötas Olari Taal koos hilisema Danske panga filiaali juhi Aivar Rehega, kelle vaikimist rahapesuskandaali asjus on nüüd imeks pandud.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Argo Ideon: kandideerimine on kõigile vaba
Riigikogu valimisteni on viis kuud. Hoovõtuaega on sellest jäänud veel kaks, siis jõuab kätte ametlike nimekirjade esitamine. Mäng nimedega, kes võiksid ühes või teises parteis hääli tuua, on juba nüüd tippu jõudnud.
Loe edasi
Intervjuu
Riigireformija Olari Taal: Eesti praegune riigikorraldus mõeldi välja siis, kui lehmi lüpsti käsitsi ja heina niideti vikatiga
Kunagine Hoiupanga juht, äritegelane Olari Taal (65) räägib Maalehe usutluses, et põhjaliku ja tänapäevase riigireformi saaks Eestis ära teha kaheksa aastaga.
Loe edasi
Intervjuu
Suurfirma Stora Enso juht: puid on metsas piisavalt
Põhjamaade ühe suurema puiduette­võtte Stora Enso juhatuse esimees Karl-Henrik Sundström rääkis Maa­lehele, et kõike seda, mida praegu saab valmistada fossiilsetest materjalidest, võib tulevikus teha puidust. Kuid see nõuab raha ja aega.
Loe edasi
Intervjuu
Kas Barutost tehakse järgmine maaeluminister?
Kui hakkad iga asja pärast kartma, põdema, kes siis seda Eesti elu edasi viib, leiab endine kuulus sumomaadleja Baruto ehk ettevõtja Kaido Höövelson (33), kes kavatseb kevadel Riigikogusse pürgida.
Loe edasi
Uudised
Omavalitsused põlgavad ettevõtlust? Hakkame raha jagama töökoha järgi!
Rahandusministeerium suhtub kahtlevalt ettevõtjate ettepanekusse anda pool omavalitsustele laekuvast maksu­rahast linna või valda, kus inimene töötab.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Telehooaja uus algus
On augusti lõpp ja algamas hooaeg kõigil aladel, mis pole seotud suviste tööde või lõbudega. Sealhulgas on kõikjal juttu telekanalite värsketest ettevõtmistest, uutest saatetiimidest, tuntud ekraaninägudest, kes uues projektis kaasa löömas.
Loe edasi
Intervjuu
Suursaadik: Venemaa ei tohiks muutuda meile tundmatuks maaks
Eesti suursaadik Venemaal 2015–2018 Arti Hilpus (45) ütles Maalehe intervjuus, et suhete madalseisust hoolimata tuleks näha vaeva selle nimel, et Eestis ei kasvaks üles põlvkond riigiametnikke, kel pole mingit suhtluskogemust Vene kolleegidega.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Argo Ideon: Narva väärib paremat
Eks väärib paremat ka Tallinn ja teisedki Eesti paigad, aga äsja on meediaprožektorid läbi valgustanud just piirilinna.
Loe edasi
Arvamus
Heinz Valk: tänasele maailmale tuleb läheneda külma peaga
Legendaarne "Ükskord me võidame niikuinii" kuulutaja Heinz Valk tõdes Maalehele, et inimloomuses on tahta, et midagi läheb paremaks.
Loe edasi
Arvamus
TOOMPEA KOGUNEMINE | Iseseisvuse taastajad kuulsid murelikke pidukõnesid
“Rahvast eirates tehtud otsused on kõik valed,” ütles omaaegne Ülemnõukogu liige Tõnu Anton täna Toompeal. Endine riigikohtunik Anton pidas 20. augusti klubi koosolekul põhiettekande “Kui vastupidav on demokraatia Eestis?”
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Argo Ideon: Eesti tuleviku kolmas kümme
Esmaspäeval möödub juba 27 aastat Eesti iseseisvuse taastamise otsusest, mille tegi toonane ülemnõukogu. Tänases Maalehes kõnelevad kolm sündmuste keskmes olnud poliitikut, Sirje Endre, Liia Hänni ja Marju Lauristin, milliseid karisid tuli viimasel hetkel ületada.
Loe edasi
Uudised
Maakond võib olla väike, aga ambitsioonid suured: seda näitab EASi toetuste statistika
Kõige rohkem EASi toetusi elaniku kohta on viie aasta jooksul läinud Jõgevamaale, kus suurim summa anti omalaadse Kosmopargi ehituseks, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Intervjuu
Tõnu Kaljuste: ideaalse elu poole püüdmise kramp on niivõrd suur, et pidevalt on kartus eksida
Dirigent Tõnu Kaljuste leiab, et võiksime Eestis rohkem teha otsuseid omaenda südametunnistuse järgi, mitte aga arvestada kogu aeg sellega, kuidas meeldida teistele.
Loe edasi
Kultuur
LUGEMISELAMUS | Sõjaaegsed pilapildid ja propaganda
Ajaloolase Eero Medijaineni raamat lahkab Teise maailmasõja lääneliitlaste keerulisi suhteid, seades keskpunkti Eesti ja teiste Baltimaade saatuse – aga ka Ida-Euroopa laiemalt.
Loe edasi
Arvamus
Argo Ideon: Sõda Gruusias – miks?
Viiepäevane sõda Venemaa ja Gruusia vahel näitas Moskvale, et relvajõu kasutamine maakaardi muutmiseks tõsisemaid vastumeetmeid kaasa ei too. See julgustas Putinit tegema hilisemaid samme Ukrainas.
Loe edasi
Arvamus
Urve Palo pagemine või põrumine?
SÕNA SEKKA: Pagemine või põrumine? * PANIN TÄHELE * TUTTAV TUNNE: Sõnulkirjeldamatu elamus * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Uudised
Firmade nimevahetus on tavaline, kuid jaburalt kallis - kulutatakse miljoneid
Töötu- ja haigekassade nimemuutuse plaane peavad isegi valitsuspoliitikud liiga kalliks, kuid nimevahetus ise on tavaline asi.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Trumpoloogide äge hoogtöö
Issanda päike läheb enne looja, kui analüütikud ja kommentaatorid jaksavad kõik selle läbi võtta, mis USA president Donald Trump nädala algul paari päevaga tegi ja ütles.
Loe edasi
Uudised
Palk üle 2000 euro, aga töötajaid ikka pole
Info- ja sidefirmades ületas keskmine palk mullu 2000 eurot ja palgad kasvasid kiirelt. Ometigi leidus seal hulk vabu kohti.
Loe edasi
Arvamus
Haldusreform pole kindlasti läbi, see ei lõpe kunagi
2017. aasta haldusterritoriaalsete muutuste tagajärgi hinnata on liiga vara, ent mõned õppetunnid on juba nähtaval.
Loe edasi
Arvamus
TAUSTALUGU | Kuidas poliitikud enam kui 15 aastat haldusreformiks üksmeelt ei leidnud
Miks õnnestus omavalitsuste liitmine 2017. aastal ära teha, kui varem näis see pea võimatu?
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Õnnelik sündmus Elva lähistel
Ajastul, mil iga teade võib jõuda hetkega maakera inimesteni ja uudissõnumist jääb kajama emotsioon, on kiusatus teha laialt kõlanud üksikjuhtumist kõikehõlmavaid üldistusi.
Loe edasi
Kultuur
Rokilegend Gunnar Graps UFOkogemusest: kõik oli valge, absoluutselt kõik oli näha
Lätis elav täheteadlane Amara Lynn Graps (57) meenutab Maalehele antud intervjuus oma onupoega ja Eesti raskeroki alusepanijat Gunnar Grapsi (1951–2004) ning räägib, kuidas peagi hakatakse asteroididelt vett kaevandama.
Loe edasi
Uudised
SUUR INTERVJUU Janek Mäggiga: viis, kuidas riik kodanikega suhtleb, on kiviajast
Maal on Eestis võimalik väga mõnusalt elada ja elataksegi, leiab riigihaldusminister Janek Mäggi, kes lühikesel ametiajal on jõudnud käia kuues maakonnas.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Majanduselu keeb täiega, tegelik elu võib tulla keerulisem
Eesti majandusele oli 2017 väga hea aasta. Majandus kasvas 4,9%, tööpuudus langes alla 6%, Eesti kaupu ja teenuseid eksporditi umbes miljardi euro eest rohkem kui sisse toodi.
Loe edasi
Uudised
Jätkuv palkade kasv ja rebimine töötajate pärast pühib nõrgemad ettevõtted pildilt
Eesti Pank seab keskmiseks palgakasvu ootuseks 6–7 protsenti aastas ning teistest kiiremini hakkavad kasvama madalad palgad.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Otsustamise okkalised rajad
Raske hinnata, kui populaarne võiks praegu Eestis olla BBC teleseriaal “Jah, härra minister”, mille stsenaariumi põhjal on kirjutatud ka raamat.
Loe edasi
Uudised
Avatud valitsemine kipub Eestis sumbuma paberitesse
Laia avalikkuse osalus valitsemisotsuste tegemises on Eestis saanud vormitäiteks, leiab asja uurinud Tartu Ülikooli teadur Kristiina Tõnnisson.
Loe edasi
Uudised
President Kaljulaid töötab sügisel Narvas kolmes jupis
Riigipea mullune lubadus oma kantseleiga Narva tööle minna on tõeks saamas.
Loe edasi
Uudised
SUUR INTERVJUU | Mailis Reps selgitab: lasteaiakohustuse eest vanemad raha ei maksa
Haridusminister Mailis Reps ütles Maalehele antud intervjuus, et vanematele ranget sundi laps lasteaeda viia olema ei saa. Omavalitsus koos riigiga peab pakkuma elupaigas lasteaiakohta.
Loe edasi
Uudised
Savisaare altkäemaksusaaga: 988 päeva, mis muutsid Eesti ühiskonda jäädavalt
Endine peaminister kaotas kohtuprotsessi käigus kogu oma senise mõju.
Loe edasi
Uudised
FOTOD JA VIDEO | Leedu uus mälestusmärk on valgusefektiga rõngas, mis ripub tänava kohal
15. juunil avatakse Kaunase kesklinnas suur holokaustiga seotud mälestusmärk, mis kujutab endast elava puu otsa kinnitatud, vilkuvate tuledega valgusspiraali.
Loe edasi
Uudised
Kaunases ülesseatava mälestusmärgi elemendid
Hollandi kunstniku Giny Vosi loodud valgusinstallatsioon meenutab inimesi, kes pääsesid sõjaaegsest juutide tapmisest Kaunases töötanud Hollandi konsuli abiga.
Loe edasi
Uudised
Peatselt Eestisse saabuv Hollandi kuningas peab visiidi üheks peateemaks põllumajandust
Maailma üks arenenuma toidusektoriga riike uurib võimalusi koostööks Eestiga põllumajandustehnoloogias.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Vastikult eluohtlik amet
Venemaa võimukriitiliste ajakirjanike mõrvamine on muutunud häbiväärselt tavaliseks.
Loe edasi
Uudised
Uus trend: ka eraettevõtted püüavad luua töökohti Tallinnast välja
Lisaks riigile hoiduvad töökohtade üksnes Tallinna koondamisest mitmed eraettevõtted.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Eesti valitsuse eriline russofoobia on lihtsalt müüt
Venemaa ettekääne selle kohta, et piirilepingut Eestiga ei saa ratifitseerida Eesti poole „russofoobse retoorika“ tõttu, põhineb üksnes Moskva kujutluspildil.
Loe edasi
Uudised
Tänu naftat tootvate riikide ebastabiilsusele me sel aastal madalat kütusehinda ei näe
Eestis ei ole nafta maailmaturu hinnatõus praeguseks täiel määral kohale jõudnud, kuid oodatav hinnatõus ei jäta majandust mõjutamata.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Töö kui riigi jagatav hüve
Töökoht on ressurss, mis võimaldab inimesele äraelamist. See käsitlus paneb Eesti riigi oma plaaniga tuhatkond avaliku sektori töökohta pealinnast välja kolima.
Loe edasi
Uudised
Töökohtade pealinnast äraviimise plaan venib ja ei näe eriti kolimise moodi välja
Praeguseks on jõutud Tallinnast välja viia ligi pooled plaanitud töökohtadest ning näiteks kultuuriministeerium pole jõudnud sellega veel üldse algust teha. Kogu projekti juhib nüüdseks juba kolmas minister.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Valitsus, kel pole poliitikaga tegemist?
Viimased Eesti ministrivahetused on saanud palju tähelepanu just seetõttu, et uute näol on tegu väljaspoolt poliitikat valitsuse liikmeks kerkinud inimestega. Ma kirjutan „kerkinud“, sest kuulumine ühe riigi valitsusse peaks ju olema inimese töises ja avalikus tegutsemises tipphetk.
Loe edasi
Uudised
UURING | Vene noored ei tunne enam Karl Marxi
Värske arvamusuuringu järgi ei tea neljandik Venemaa noortest midagi Karl Marxist, kelle hiiglaslikud pildid nende vanemate noorpõlves linnaväljakuid ehtisid.
Loe edasi
Vaatlus
Arvo Sirendi: Rüütel ei tegutsenud poliitilistel eesmärkidel, vaid hoidis maa-aadet
Omaaegse Maaliidu esimehe Arvo Sirendi sõnul ei nimeta keegi end maapoliitikuks, kuna vanematel maaelanikel on ükskõik, keda valida.
Loe edasi
Vaatlus
Arnold Rüütel: miks ei ole Eesti inimesed õnnelikud?
President Arnold Rüütel ütles oma juubelikonverentsi sõnavõtus, et ainult koos suudame Eesti teha maaks, kus me tunneme end õnnelikena.
Loe edasi
Vaatlus
Rein Ruutsoo: Karl Vaino diskrediteeris Eestis lõplikult nõukogude korra
President Rüütli juubelikonverentsil Karl Vaino aja vastupanukultuurist kõnelnud Rein Ruutsoo leiab, et kui oleksime end kõik ENSV ajal metsas varjanud, polnuks kellega laulvat revolutsiooni teha.
Loe edasi
Vaatlus
Arvo Sirendi: Rüütel on maa-aate hoidja
Omaaegne Maaliidu esimees Arvo Sirendi ütles lühiusutluses, et enam ei nimeta keegi end maapoliitikuks, kuna vanematel maaelanikel on ükskõik, keda valida.
Loe edasi
Vaatlus
Ants Veetõusme: juubelikonverents on 20. augusti klubi kingitus Rüütlile
Täna Tartus alanud Arnold Rüütli konverentsil ütles 20. augusti klubi president Ants Veetõusme, et see sündmus on sobiv juubelikingitus.
Loe edasi
Vaatlus
Indrek Toome Arnold Rüütlist: ega ta nüüd taganeja tüüp küll ei ole!
Indrek Toome, kes on Arnold Rüütel Eesti ajaloos?
Loe edasi
Vaatlus
Peaminister Ratas: Arnold Rüütel on mulle eeskujuks elus ja poliitikas
20. augusti klubi korraldusel algas täna Tartus Athena keskuses konverents “90 aastat Eesti elu,” mis on pühendatud Arnold Rüütli eelseisvale juubelisünnipäevale.
Loe edasi
Vaatlus
Auesimees Arnold Rüütel: ma ei tea, et EKRE oleks teinud vääraid otsuseid
Arnold Rüütel ütleb, et kuigi on asju, mida saaks paremini teha, seisab EKRE Eesti rahvuslike huvide eest ning see ongi toonud neile rahva laialdase toetuse.
Loe edasi
Vaatlus
Arnold Rüütel kaamera­silmas läbi keeruliste aegade
Täna 90. juubeli­sünnipäeva tähistav president Arnold Rüütel on oma elus näinud kolme suurt ajastut: sõjaeelset Eesti Vabariiki, nõukogude aega ja kaasaegset Eestit.
Loe edasi
Päevateema
ARNOLD RÜÜTEL 90: Elu ise on andnud kogu aeg tegevust. Puhkusereisile ei olegi jõudnud
• 10. mail 90aastaseks saava Arnold Rüütli sõnul on eestlased maailmas üks enim kannatanud rahvaid ning Mihhail Gorbatšovi perestroika ei suutnud meil mälust repressioone kustutada.• Rüütel leiab Eesti taasiseseisvumise kohta avaldatud meenutustes subjektiivsust, ta ootab ajaloolastelt selle ajajärgu terviklikku mõtestamist.• Viimasel ajal on president Rüütel vastanud eitavalt kutsetele osaleda üritustel kaugetes paikades. Päevade veetmine lennujaamades ei meeldi talle.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kuni asi töötab, on kõik hästi
Elektrijuhtme või veetoru seisukorra peale me iga päev ei mõtle, kuigi mõlemad on eluliselt tähtsad teenused. Valus tõde jõuab ruttu kohale siis, kui varustus katkema peaks. Ei jää muud üle, kui vähem tähtsad tegevused kõrvale lükata ja asuda ühendusi taastama.
Loe edasi
Vaatlus
Vene ja USA suhetes on tänavu juba kõnelnud relvad
Kui elada üksnes Venemaa meediapildis, võiks kohe asuda konserve varuma. Sedavõrd on eeter tulvil arutlusi Ameerikaga tuleva sõja kohta.
Loe edasi
Vaatlus
HOMSES MAALEHES | Maainimese kodukanti jõuab järgmistel valimistel rändav valimisjaoskond
Järgmise aasta kevadistel valimistel tekib enam võimalusi hääletada mobiilses jaoskonnas, mis eelhääletuse ajal tuleb päevaks-paariks kodulähedasse paika, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Uudised
Maainimese kodukanti ilmub rändav valimisjaoskond
Kevadel 2019 tekib valimistel enam võimalusi hääletada mobiilses jaoskonnas, mis eelhääletuse ajal tuleb päevaks-paariks kodulähedasse paika.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kõik on valimiste poole liikumises
Riigikogu valimised on järgmise aasta 3. märtsil. Aega justkui oleks, peaaegu üksteist kuud veel minna. Ent juba on näha, kuidas Eesti elu üha enam valimistele joondub.
Loe edasi
Päevateema
Päästeameti juht: kukkudes hukub rohkem inimesi kui liiklusõnnetustes
Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu rääkis Maalehele, et õnnetuste puhul on kõige tähtsam teha nii, et neid ei juhtukski. Igal aastal saab kukkudes viga kümneid tuhandeid inimesi, kuid ennetusega pole siiani tegeldud.
Loe edasi
Uudised
Eestile elatud elu: Andres Ammas 1962–2018
Kolmapäeval lahkunud poliitik ja ajakirjanik Andres Ammas pühendas oma elu Eesti asja edasiviimisele. Olgu koolmeistrina, ajalehe Lääne Elu asutaja ja peatoimetajana või üleriigilises poliitikas, paistis ta silma tasakaalukuse, südamlikkuse ja laia silmaringiga.
Loe edasi
Uudised
Nord Stream 2 esindaja Maalehele: alustame mais, kõik tööd valmivad sel ja järgmisel aastal
Uus Vene–Saksa gaasitoru kulgeb kava järgi 378 kilomeetri ulatuses Soome majandusvetes, kuid kulukas projekt ei ole veel kõiki lubasid kätte saanud.
Loe edasi
Vaatlus
Mida teha ühismeediaga, mis müüb sind naha ja karvadega maha?
Umbes pool Eesti elanikest on Facebooki kasutajad. Nende seas on nooremaid ja eakamaid inimesi, linlasi ja maaelanikke, kes justkui tasuta teenust kasutades selle eest ikkagi maksavad.
Loe edasi
Päevateema
Loomeinimesed 30 aastat hiljem: siis oli ühine vaenlane, nüüd oleme ise enda vaenlased
30 aastat tagasi toimus murranguline loomeliitude koosolek, mille enneolematu avameelsus raputas kogu Eestit. Maalehe toimetuses kogunenud kultuuritegelaste vestlusring leidis, et tänapäeva haritlaskond kannab endiselt suurt vastutust, kuid nende häält on vähe kuulda.
Loe edasi
Uudised
Keemiarünnak Inglismaal: kas Moskva sõnum äraandjatele?
Esimest korda on ühe NATO riigi pinnal kasutatud inimeste vastu sõjalist närvimürki. Suurbritannia peab juhtumit ülitõsiseks, Venemaa aga naeruvääristab süüdistusi.
Loe edasi
Uudised
VALIMISTULEMUSED | Putini suur võit lükkab Venemaal muutused teadmata tulevikku
Pühapäevaste Venemaa presidendivalimiste tulemused näitasid eelkõige üht: et praegusel võimul on riigis ohjad tugevasti peos.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Vananenud keeld
Tänavu on Eestis päris haruldane aasta – ei ühtegi valimist. Poliitikud ja riigitegelased peaksid sellisel aastal saama rahulikult töötada ja riiki juhtida.
Loe edasi
Vaatlus
Vana Stalini nostalgia on Venemaal moodi läinud
Jossif Stalini surmast möödus märtsikuus juba 65 aastat, ent Venemaal hakkab tema kultus võtma uusi mõõtmeid. Arvuka osa naabermaa elanike jaoks on tegu Vene ajaloo suurima kujuga.
Loe edasi
Uudised
Sularaha ei kao niipea kuhugi
Eestis kasutab igapäevasteks ostudeks sularaha umbes 11% elanikest, 2000. aastal tegi seda 68% inimestest. See on suur ja oluline muutus ning kooskõlas ka mõne teise lääneriigi arengutega.
Loe edasi
Uudised
ARGO IDEONI KOLUMN | Sularaha ei kao mitte kuhugi
Hiljuti ilmus Maalehes uudisnupp, et Eestis kasutab igapäevasteks ostudeks sularaha umbes 11% elanikest, kui 2000. aastal tegi seda 68% inimestest.
Loe edasi
Uudised
Roosna-Allikul tuleb taas rabarberifestival
Pühapäeval, 3. juunil toimub Järvamaal Roosna-Alliku mõisapargis teist korda rabarberifestival, mis ülistab selle kasuliku taime hõrku maitset Eesti kevadsuves.
Loe edasi