Viimased artiklid

23. märts 2017

Nippe kudujatele ja heegeldajatele

Kas olete poes silmitsenud pehmeid pontšosid ning mõelnud, kuidas need alt laienevad riideesemed kootud on?
23. märts 2017

Kirev sall toob kevade südamesse

Kõrretehnikas siidsalli tehes saate lasta loovusel lennata ning rõõmsates toonides sall teeb isegi sombusel päeval tuju heaks.
23. märts 2017

Kuus soovitust aiamööbli puhastamiseks

Kevadel tuuakse vana aiamööbel taas keldrist või kuurist välja, kuid kindlasti märkab omanik, et see vajab enne paika seadmist väikest või suuremat hooldust ja puhastust.
23. märts 2017

Märtsi lõpp – jõuamegi suveaega!

Sombune paastukuu on lõpusirgel ning toonud kaasa seletamatu kevade- igatsuse. Iga päev otsime märke kevadest, ning kui neid näeme, teeb see meeleolu helgeks.
23. märts 2017

Harilik rass peletab mutte

Rass on imeliste omadustega taim, mille toimest kirjutab isegi “Naksitrallide” raamat. Seal tõrjuti tema abil rotte.
23. märts 2017

Papptorust saab ajalehehoidiku

Paljude tarbeesemete ja dekoratiivvormide valmistamiseks saab kasutada tasuta materjali: kanga- ja põrandakatete papptorudest rulli- südamikke, mida tehakse erineva läbimõõduga ning seinapaksuse ja -pikkusega.
23. märts 2017

Broileriliha nõuab tarka tegutsemist

Küllap on kõige populaarsem linnulihatoode meie poelettidel broilerifilee. Sellega on lihtne tegutseda, kuid mõned kavalused aitavad veelgi maitsvamat tulemust saada.
23. märts 2017

Tarbeaed pottides, kaussides ja korvides

Käes on aeg, mil aknalauad täituvad idanevate ja tärkavate taimedega. Nüüd kuluvad külvide tegemiseks ära kõik olemasolevad nõud ning sobivaid anumaid leiab ka äraviskamisele määratud asjade hulgast, nagu soovitab Deborah Schneebeli-Morrell raamatus “Aiaviljad pisipinnal”.
23. märts 2017

PIIBUJUTT: Tartu rajoon

Oli ajastu, mil Tartumaast sai Tartu rajoon ja maakonna taludest kolhoosid. Kolhoosielu oli raske, sest normipäevatasu võis olla mõned kopikad.
23. märts 2017 2

Kõrge elektrivõrgutasu pärsib majanduse arengut 2

Suured kauplused teevad sooduspakkumisi, et teenida käibelt. Elektrilevis sooduspakkumisi ei tunta, kuigi elekter on samuti kaup, mis vajab kadude vähendamiseks kiiret realiseerimist.
23. märts 2017

KOLUMN: Magage rohkem

“Uni ei anna uuta kuube, magamine maani särki!” põrutas eestlane mõni põlvkond tagasi ja muudkui andis tööle – see tähendab iseendale – valu. Tõdemus “Vara tööle, hilja voodi, nõnda rikkus majja toodi” aitas ehk lihtsamini endast viimast võtta.
23. märts 2017 1

Tee tööd, kuluta palju aega, ole busy, siis tuleb ka...? 1

Varahommikuti mõnda kohvikusse sisenedes ei väsi imestamast, et juba on pudrutaldrikute kõrval sülearvutid ja tüdinud ilmel peetakse lõpmatuna näivaid koosolekuid, kus kogu Dilberti koomiksist tuttav opakavõitu kontorisläng välja kraamitakse.
23. märts 2017

Ajujaht plastilise aju mõistmiseks

Aju on plastiline ja suudab paljude hädadega ise hakkama saada. Aju muutub inimese sünnist surmani. Teades neid muutusi, on täiskasvanutel lihtsam mõista ka oma lapsi ning teisi inimesi.
23. märts 2017

Vigala Sass: hüpnoosiga allutasin neid, kes teiste vastu kurjad olid

Nii sain palju teada poiste omavahelistest suhetest. Enamik ei olnud võimelised naiste teemal juttu ajama, ainult need, kes juba naisi tunda olid saanud.
23. märts 2017

Õhulossi elektrivarustus põhineb tuuleenergial

Sergei Kraana: Pangas diskrimineeritakse naisi * Loosung * Karikatuur * Tõsi taga * Kukalt sügav mõte * Meeste naljad * Kiikse
23. märts 2017

SÕNA SEKKA: Narva nädal

Vaadates, millised poolt- ja vastukired keerlevad sisekaitseakadeemia (SKA) kolimise plaani ümber, on näha, et kuigi SKA võiks vabalt Narvaski asuda, toob konkreetne ümberpaigutamine kaasa väga palju vastuseisu ja miinusmärgiga emotsioone.
23. märts 2017

Tõde on valus kuulda, aga lapsed pooltõdesid ei usu

Tuttav tunne * Panin tähele * Sügav mõte
23. märts 2017 1

Vene disainer loob Haapsalus praktilisi puittooteid 1

Vahel juhtub nii, et enam ei saa ja ei taha vanaviisi. Nii läks Peterburis elanud Ilshat Garipoviga, kes kahe aasta eest kolis Eestisse ning tegutseb siin disainerina ja puit-toodete valmistajana.
23. märts 2017

“Isamaaline mees” ja “Lootuse päevad”

29. märtsi õhtul jõuab ETV ekraanile kaks 2013. aastal val­minud filmi: Arto Halo­neni “Isa- maaline mees” ja Ditte Haarløv Johnseni “Lootuse päevad”.
23. märts 2017

Telesoovitused

Reedeõhtuti ETV ekraanil uus ja kaasahaarav kriminaalsari “Öine administraator”, milles üht peaosalist kehastab armastatud näitleja Hugh Laurie.
23. märts 2017 39

Kui palju saan naabritelt oma eratee kasutamise eest hüvitist küsida? 39

Elan küla serval suhteliselt omaette, ehkki külatee käib läbi minu õue. Nüüd on meist tahapoole elama asunud uus pere, kes ostis ära vana talumaja ja on seda renoveerinud.
23. märts 2017 3

Teine Rahvakogu hakkab otsima lahendusi eakatele inimestele 3

Jätkusuutmatu pensionisüsteemi parandamiseks ja parema vanaduspõlve tagamiseks saab igaüks pakkuda ideid veel lähemad kaks nädalat.
23. märts 2017 2

JUHTKIRI: Sotsialismus massidesse? Tänan, ei! 2

Omand on püha ja puutumatu! Minu kodu on minu kindlus! Meie viimase veerandsajandi elu pärisosa. Põhitõed, mida oleme loomuldasa hakanud kivisse raiutuks pidama. Meie, kes me ju tuleme ajastust, kus miski ei olnud puutumatu, veel vähem püha.
23. märts 2017

Uuenenud teatrimaja ehk Vana mees sai uue ülikonna

Kui teatrimaja on 36aastane ning kui seda on teiste seas juhtinud Jaan Tooming, Kalju Komissarov, Jaak Allik, Peeter Tammearu ja Andres Lepik, on maja väärikas, aga parimas loomiseas. Viljandi Ugala teatris ja majas nii on. Käidud on teekond “Rahva sõjast” “Nähtamatu daamini”.
23. märts 2017 1

Külavaheküsitlus 1

Kas peate automaksu kehtestamist vajalikuks?
23. märts 2017 2

Taotlusest puudunud rist jättis ristikupõllu toetuseta 2

Eakas põllumees on hädas. “Kuidas ma pean taotlust täitma, et toetust saada?” küsib ta nõutult pärast vaideid ja kohtuotsust.
23. märts 2017

Idanurk rullub lahti läbi inimeste

Juhusest sündinud sõit Ida-Virumaale võttis ootamatult hoogsa pöörde, kui kohalikud inimesed hakkasid külalisele sealseid aardeid näitama.
23. märts 2017

Üleminek suvevaheajale

Kevad käes ja südames * Loosung * Nitševood * Paetisme * Tõrre põhjast * Karikatuur
23. märts 2017

Armastus Eesti rahvapärimuses 6.

Soovituslikus korras manitseb vanasõna ilu mitte patta panema – ehk siis lähtuma partnerivalikul eelkõige ikka praktilistest kaalutlustest, aga paljudest arhiivitekstidest selgub siiski, et partneri ilu jaoks jätkus silmi ka varasemate aegade abiellujatel, samuti ei olnud vähe oluline tulevase iseloom.
23. märts 2017

Võrtsjärv: Limnoloogia, Tondisaar, Suislepa

Võrtsjärv on nii suur järv, et mõjub natuke merena. “Pärast lõunat tuleb ilus valgus järve pealt, see on väga hele. Ma ei ütleks, et see mõjub rahustavalt, pigem kuidagi suurejooneliselt,” on öelnud järveuurija Juta Haberman.