Kas olete mõelnud, miks lehmade sõrad on pidevalt haiged ja kuidas vähendada udarapõletikke? Üks võimalus on oma põrandad puhtaks teha. Puhas laudapõrand tagab puhtamad asemed, sõrad, sabad ja udarad. Sellega ennetate hügieenist tulenevaid sõrahaigusi ja udarapõletikke ning toetate tervislikku ja loomulikku lehmade käitumist, mis aitab tõhusamalt kindlaks teha nende viljakust. Kahjuks ei olnud seni veel head puhastuslahendust tavalistele betoonpõrandatele.

Seetõttu töötaski Lely välja uue seadme Discovery 120 Collector – revolutsioonilise roboti, mis on mõeldud just tavalistele betoonpõrandatele. Discovery 120 Collector korjab läga endasse, selle asemel et seda lihtsalt laiali kraapida. Tulemus ei ole mitte ainult puhtam põrand, vaid tervemad sõrad, kuna lehmad ei pea enam kõndima läbi skreeperi tekitatud paksu lägakihi, mis põhjustab sõrgadele kogunedes põletikke.

Foto: Lely

Discovery 120 Collector korjab läga põrandalt ära, selle asemel et seda edasi lükata. Vajadusel vedeldab läga veega ja korjab vaakumpumba abil enda sisse. Kokku korjatud läga väljutatakse mahalaadimispunktis.

Discovery 120 Collector pritsib vett nii esi- kui ka tagaküljelt. Eest vett pritsides saab paremad tulemused läga korjamiseks ja tagant pritsides jäetakse maha märg põrand, millega tekib parem haarduvus sõraga. Vett hoiustatakse kahes veekotis masina lägamahutis. Lägamahuti täitumisel veekotid tühjenevad, mistõttu vabaneb lisaruumi lägale. Seetõttu on Discovery 120 Collector väga kompaktne seade. Lehmad saavad sellest kergesti mööda ja oma kõrguse tõttu saab Discovery sõita eraldusväravate alt läbi.

Discovery 120 Collector navigeerib iseseisvalt, kasutades sisseehitatud andureid. Trosse, nurgarattaid ja kõrgendatud koridore, nagu skreeperitega, ei ole Discoveryt kasutades vaja.

• Suur kogus allapanu lägakanalis

• Jäätunud allapanu ja läga segu

• Suurtes kogustes liiva ja põhku

• Enam kui 3-kraadine põranda kalle