Sellest kõigest räägib huvilistele astroloog Igor Mang 3. jaanuari õhtul Nordea kontserdimajas „Maagilisel õhtul Igor Mangiga”.

Juba praegu soostus tuntud astroloog kergitama tulevalt aastalt veidike saladusekatet: kuna järgmine aasta on maakoera aasta, tõusevad esile konservatiivsed eluväärtused.

„Inimesed lähtuvad sellest, millest kiiresti ja praktilist kasu saab, idealism võib ilmneda pigem alles aasta lõpus,” ütles Mang.

3. jaanuari õhtul räägib astroloog ka oma töömeetoditest aastaprognoosi tegemisel, sellest, kuhu ta tavaliselt seda tegema sõidab ja kellega kohtub. „Juba septembris hakkan ma närveerima, kas see ikka õigeks ajaks valmis saab, sest kaks kuud kulub mul ära prognoosi koostamisel,” tunnistas ta.

Kindlasti saab kohtumisõhtul teada, mida toob uus aasta kaasa kaheteistkümne tähemärgi esindajatele, põhjalikumalt saab sellest lugeda aga järgmisel päeval, 4. jaanuari Maalehes ilmuvast horoskoobist.

Igor Mang lubab Nordea kontserdimajas anda huvilistele ka soovitusi elukaaslase valikuks. „Näiteks Jäära tähemärgi esindaja sobib kokku Amburi või Lõviga,” tutvustas Mang ja rääkis, et tema poole pöördus kord üks ema, kes palus kuulsal astroloogil koostada oma tütre kahele peigmehele astroloogilise kaardi, kuna tütar ei osanud nende vahel valida. Tänu Mangi kaardile langetas neiu valiku.

„Muidugi on tõsiteadlastest kulmukortsutajaid, kes ütlevad, et astroloogiat kui sellist pole olemas. Samal ajal, miks see pole ligemale kümne tuhande aasta jooksul välja surnud, kui ta libateadus on,” arutles Maalehe ajakirjanik ja näitleja Jüri Aarma, kes on Mangi maagilise õhtu juht.

„Tänapäeva moodsas keelepruugis on tegu pigem innovaatilise õhtuga, kus kõik on aktiivsed osalejad, seepärast ei julge mina end ka õhtu juhiks nimetada, vaid pigem vahendajaks, küsimuste esitajaks, ja kui vaja, siis nende võimendajaks, ka neile, mis saalist tulevad,” täpsustas Aarma.

„Meil on lisaks kokkulepe, et inimesed võivad saata Igorile oma küsimused kirjalikult, kui ei julge neid suuliselt esitada,” lubas Jüri Aarma.

Aarma teeb ka tagasivaate möödunud aastale, suurematele ja tähtsamatele sündmustele ning sellele, mida Igor Mang neist ette nägi.

Õhtu muusikalised vahepalad on Triinu Taulilt.

Maalehe veebilehelt saab vaadata 3. jaanuari õhtut tutvustavat videot, milles Igor Mang ja Jüri Aarma annavad pisut aimu sellest, mis ees ootab.