Jaan Mettik
Maakodu toimetaja
Targu Talita
Miks kass võitleb potililledega ja kuidas teda talitseda?
Kuigi lilled ja loomad tunduvad kena teineteise täiendusena, pole see sugugi alati nii. Vahel võivad koduloomad, eriti kassid, teha kõik selleks, et vabaneda oma territooriumile toodud tülikatest taimedest.
Loe edasi
Targu Talita
Ettevaatust, külm! Aeg toataimed tuppa kolida
Ehkki sügis võib meid hellitada soojusega, koidab ka tänavu päev, mil suveks õue kolitud toataimed lihtsalt tuleb talveks tuppa tuua. Kui külm neist juba üle käib, pole pottide tuppa tõstmisel enam eriti suurt mõtet.
Loe edasi
Tasub teada
Kuidas elada üle esimesed sügiskülmad aias?
Sageli tuleb septembri alguses mingi külmalaine, mis kõik taimed ära võtab, kuid hiljem jagub soojust ja öökülmavaba aega veel pea mitmeks kuuks. Kuidas elada üle esimesed hallad, ilma et pärast seda laiutaks peenardel vaid must maa? Selleks et taimed paar miinus­kraadi üle elaksid, on mitu nippi, kuid ärge lootke, et need lahendused võimaldaksid teil suve lõppu mitu kuud edasi lükata.
Loe edasi
Targu Talita
Pistikuid võib lisaks kevadele ja suve algusele teha ka sügisel
Hilissuvi ja sügise algus on paslik aeg järgmisele hooajale ette mõeldes suvelilledest pistikute tegemiseks.
Loe edasi
Targu Talita
Kuidas ürdid talveks peenralt potti saada?
Talvel pole miski hinnalisem kui värske rohelus, ning kuigi tänapäeval on kauplustest kõike saada lausa aasta ringi, on eriti tore, kui rohelist saab võtta ka oma aknalaualt.
Loe edasi
Tasub teada
LAHENDAME MÕISTATUSE | Kuidas õun kalvadose pudelisse saab ja kuidas seda ise kodus teha
Igal sügisel, kui puude otsas pirnid ja õunad paisuma hakkavad, meenuvad mulle brändipudelitesse villitud pirnid ning õunad kalvadosepudelites. Olen alati juurelnud, kuidas need küll pudelitesse villitakse. Kas seda saaks ehk ka ise teha?
Loe edasi
Targu Talita
Toalill, mis kõlbab süüa. Päriselt ka!
Pole just palju toa- ja ilutaimi, mille kohta võib julgesti öelda: söödav.
Loe edasi
Tasub teada
SPETSIALIST SELGITAB | Kas õitsenud lillede õisikud tuleb tegelikult ka ära lõigata ja miks?
Võitlen oma aias igal suvel segaste tunnetega: kas peaks lillede ära õitsenud õied ja õievarred maha lõikama või mitte? Varasematel aastatel olen seda ikka teinud, kuid viimastel aastatel nagu enam väga ei viitsi ning ka ajakirjad ja internetifoorumid kinnitavad üha enam, et tegelikult pole selleks mingit vajadust. Kuidas oleks ikkagi kõige õigem?
Loe edasi
Tasub teada
NIPID | Kuidas päästa kastmata jäänud suvelilleampel?
Suvel juhtub ikka, et vahel tuleb mõneks ajaks ära sõita. Kahjuks kipuvad lillekastid ja amplid äraoleku ajal kuivaks jääma. Kas närbunud amplitaimi saab veel uuele elule turgutada?
Loe edasi
Elu
Salakavalatel emadepäevaõitel on omakasupüüdlikud eesmärgid
Kui inimese pilgu püüdmiseks on lilledel vaja vaid õis lahti lüüa, siis tõeliselt kasulike austajate meelitamiseks on õied tegelnud lausa tootearendusega, et midagi juhuse hooleks ei jääks.
Loe edasi
Elu
Kuidas laeni kasvanud draakonipuud tagasi lõigata?
Ülemäära kõrgeks kasvanud draakonipuud võib üsna julgelt kärpida.
Loe edasi
Elu
ASJATUNDJA VASTAB | Kolm küsimust: ohjamine, sõlmimine, paljundamine
Ilus ja ohtlik, aga ka natuke kasulik * Kokkusõlmitud puud * Papüürus-lõikheina paljundamine
Loe edasi
Elu
MÄRGATUD AIAS | Joogitaara eraldi prügikasti
Prügikastid ja kompostrid ei pea tingimata olema midagi igavat, proosalist ja räpast. Neile võib läheneda ka loominguliselt.
Loe edasi
Elu
LUGEJA KÜSIB | Kuidas talvitada külmaõrnu kivitaimlataimi?
Olen aastate jooksul kaotanud ridamisi mägitaimi; mis sest, et kirjade järgi peaksid need olema täiesti külmakindlad. Paaril viimasel aastal olen püüdnud taolisi taimi ka katta, kuid tulemus pole olnud palju parem. Kui olen kevadel katte maha võtnud, on sageli tulemuseks hallitanud tuustid. Kas peale potti istutamise ning kütmata koridori aknalauale toomise on veel mõni võimalus, kuidas selliseid hellikuid ületalve hoida?
Loe edasi
Tasub teada
Vaata, kuidas muuta puud talveks tormikindlaks!
Talvetormid võivad aias palju kahju teha ja eriti tõenäoline on see tänavu. Põua ajal või põuasele suvele järgneval talvel on veepuuduses vaevelnud puittaimede oksad ja tüved eriti haprad ning murduvad kergesti. Selleks et midagi sellist ei juhtuks, saab õnneks üht-teist ära teha.
Loe edasi
Tasub teada
Viigipuu - põhjamaa tubade kaunistaja, lõunamaa metsade uhkus
Viigipuudel on ajaloo jooksul olnud täita palju kohustusi metsloomade toitjast inimese hinge päästjani. Põhjamaalased tunnevad neid siiski eeskätt kui leplikke toataimi.
Loe edasi
Tasub teada
Kuld- ja hõbevanikud kasvavad ise aknalaual
Aastavahetuse paiku kaunistavad mõnedki meist oma toad kuldsete ja hõbedaste vanikutega. Ometi kasvavad paljudel kuld- ja hõbeköied kodus nagunii.
Loe edasi
Tasub teada
MÄRGATUD AIAS |Tööriistasein kodu iluks
Kodus kuuri, keldrit või pööningut koristades võib tihti leida toredaid vanu asju, millega pole midagi teha, kuid mida ära visata oleks ka kahju.
Loe edasi
Tasub teada
Igal maal oma jõulupuu ja jõuluõis
Eesti jõulukombestikku tundub lahutamatult kuuluvat kuuse ehtimise tava. Ent suures osas maailmast ei peeta jõulu­puuks sugugi kuuske ja puu ehtimise kombel pole üldse niivõrd kristlik, kuivõrd kristluse-eelne algupära.
Loe edasi
Tasub teada
JUHTKIRI | Aasta lõpeb ja elu läheb edasi
Aastaring on täis saamas. On aeg, mil inimesed teevad kokkuvõtteid. Nad koguvad ühte nurka kõik oma läinud aasta edukad sooritused ja teise ebaõnnestumised ning sellest sünnib peas bilanss, kas aasta oli edukas või mitte.
Loe edasi
Tasub teada
ENNEKUULMATU NIPP | Vaata, kus oleks parim hoiustada külvi ootavaid seemneid!
Olen korjanud sel suvel ridamisi nii köögiviljade kui suvelillede seemneid. Tahaksin jätta need talveks suvilasse. Mis neid ikka linna vedada, sest külvamiseks läheb ju ikka maal, kuid kas külm neid ära ei võta?
Loe edasi
Tasub teada
ASJATUNDJA VASTAB | Kaks küsimust: lillepotid mulda ja seemnepakid külmkappi
Korraldasin tänavu ümber oma püsikupeenrad ja üle jäid mõned hostad. Ära ei raatsinud visata, pistsin nad potti ning tõstsin suveks maja esitrepile.
Loe edasi
Tasub teada
ASJATUNDJA VASTAB | Kaks küsimust: puud tormikindlaks ja mägitaimed talvekindlaks
Ilusat ning muidu üsna terve välimusega puud nii igaks juhuks maha lõigata ka ei tahaks… Äkki saab midagi teha, et torm seda puud päris ära ei lõhuks? * Kas peale potti istutamise ning kütmata koridori aknalauale toomise on veel mõni võimalus, kuidas hellikuid ületalve hoida?
Loe edasi
Targu Talita
LUGEJA KÜSIB | Kuidas kasvatada bulbiinet - aaloe graatsilist sõsarat?
Kevadel soetasin turult taime nimega haruline bulbiine. Nüüd on sügis käes ning sooviksin abi selle taime kasvatamise ja kasutamise kohta.
Loe edasi
Tasub teada
Millised põnevad taimed annavad tuntud alkohoolsetele jookidele omapära? Vaata järele!
Isegi viinakuul ei tasu lasta end alkoholist ära petta. Seda enam, et nii mõnegi ahvatlevana tunduva joogi peamine tõmbenumber on umbrohi.
Loe edasi
Tasub teada
MIKS JA KUIDAS | Tuttavad joogid, mille sees kolm salakavalat viinarohtu
Isegi viinakuul ei tasu lasta end alkoholist ära petta. Seda enam, et nii mõnegi ahvatlevana tunduva joogi peamine tõmbenumber on umbrohi.
Loe edasi
Tasub teada
MÄRGATUD AIAS | Pikendame õite- ja saagiaega
Kasvuhoone ei pea sugugi olema kapitaalne vundamendiga püsi­ehitis, mis seisab aastast aastasse samas paigas. See võib olla ka kerge ja teisaldatav.
Loe edasi
Tasub teada
ASJATUNDJA VASTAB | Kaks küsimust: kartulimardikad ja õhujuured
Kuhu kadusid kartulimardikad? * Hädas õhujuurtega
Loe edasi
Tasub teada
NIPID | Kuidas aidata taimedel üle elada esimesed sügiskülmad?
Kuidas elada üle esimesed hallad, ilma et pärast seda laiutaks peenardel vaid must maa? Selleks et taimed paar miinus­kraadi üle elaksid, on mitu nippi, kuid ärge lootke, et need lahendused võimaldaksid teil suve lõppu mitu kuud edasi lükata.
Loe edasi
Targu Talita
Suurelehise hortensia võlud ja valud
Lapselapsed kinkisid mulle kevadel neli sinist, ilmselt suurelehist hortensiat. Kaks istutasin maha ja kaks jätsin pottidesse või täpsemalt istutasin kummalgi pool ust olevatesse aiavaasidesse. Kuna olen juba aastaid ilma igasuguste muredeta kasvatanud vana puishortensia sorti ’Annabelle’, olin täiesti kindel, et vähemalt need sinised hortensiad, mis maha sai istutatud, peaks kenasti talve üle elama.Kuid nüüd, mil sügis aina lähemale tuleb, hakkan iga päevaga üha rohkem kahtlema. Kas nad ikkagi elavad meil väljas talve üle?
Loe edasi
Targu Talita
Millised lillesibulad tuleb sügisel hoopis üles võtta?
Sugugi kõiki lillesibulaid ei tule sügisel maha istutada. Eksootilisematest paikadest pärit lillede sibulad, mugulad ja muud pabulad peab hoopistükkis üles võtma.
Loe edasi
Targu Talita
Kuidas veekogust lillepeenar teha? Vaata järele!
Valge vesiroos seostub millegi hapra, puhta ja metsikuga. Ometi on ta üsna vastupidav ega vaja kasvuks sugugi ainult jahedaid metsajärvi, vaid edeneb kenasti ka soojas aiatiigis.
Loe edasi
Targu Talita
Lillefestivali tippaiad Tornide väljakul
Tallinna lillefestival on juba aastaid kuulu­nud Eesti avalikku aianduspilti. Ka tänavustes näituseaedades oli nii mõndagi, mida tasuks meelde jätta või järele teha.
Loe edasi
Targu Talita
Eestis pukspuu nii ümaraks ei kasva, kuid pallid samblale saame ikka
Aiale huvitava struk­tuuri andmine ei pea olema raketi­teadus. Piisab vaid sambla­vai­bast ja põõsapallidest.
Loe edasi
Targu Talita
Mida teha külmaõrnade sibulate, mugulate ja muude pabulatega?
Sugugi kõiki lillesibulaid ei tule sügisel maha istutada. Eksootilisematest paikadest pärit lillede sibulad, mugulad ja muud pabulad peab hoopistükkis üles võtma.
Loe edasi
Targu Talita
ASJATUNDJA VASTAB | Kolm küsimust
Miks sel suvel ei õnnestunud lobeeliaid kasvatada? * Kuidas hoida lembeliiliat ületalve? * Kuidas elada üle esimesed külmad?
Loe edasi
Targu Talita
Uus suvi vanade lilledega: kuidas suvelilli ületalve hoida?
Eesti suvelillepeenardel ja lillekastides kasvab ridamisi taimi, mida meie peame küll üheaastasteks, kuid mis on oma troopilisel kodumaal tegelikult püsikud ning suisa puud või põõsad.
Loe edasi
Targu Talita
Ronitaimed võivad kasvada ka teistlaadi tugedel
Ronitaimi kasvatades ei tasu lasta tavapärastel toestusviisidel end piirata. Pange fantaasia lendama ja võite saada aeda ühekorraga nii ronitaimed kui ka aiaskulptuurid.
Loe edasi
Targu Talita
Ka tiigist võib saada lillepeenar
Valge vesiroos seostub millegi hapra, puhta ja metsikuga. Ometi on ta üsna vastupidav ega vaja kasvuks sugugi ainult jahedaid metsajärvi, vaid edeneb kenasti ka soojas aiatiigis.
Loe edasi
Targu Talita
Kas kuivanud amplit saab veel päästa?
Suvel juhtub ikka, et vahel tuleb mõneks ajaks ära sõita. Kahjuks kipuvad lillekastid ja amplid äraoleku ajal kuivaks jääma. Kas närbunud amplitaimi saab veel uuele elule turgutada?
Loe edasi
Targu Talita
Hõbelooriga toomingad elavad rahulikult edasi
Kuigi hõbedastesse udulooridesse mähkunud toomingaid ei märka sugugi igal aastal, pole selles loodusnähtuses tegelikult midagi erilist. Loore tekitab üks meie oma looduse pisiliblikaid, toominga võrgendikoi (Yponomeuta evonymellus).
Loe edasi
Targu Talita
Aeg äratada hernetondid varjusurmast
Igakord ei piisa higi ja vaevaga kasvatatud aiasaagi kaitsmiseks lukku keeratud väravast ega kõrgest plangust. Linnud tulevad sõstarde ja kirsside järele otse taevast.
Loe edasi
Targu Talita
Kolm küsimust
Kas kuivanud amplit saab veel päästa? Kas punane aaloe on märk taime saabuvast surmast? Kuidas vabaneda kollasest seenest lillepotis?
Loe edasi
Targu Talita
Tervis tuleb aias talla alt
Refleksoloogi või jalamasseerija juurde aja kinnipaneku asemel võib aeda rajada oma massaažiraja. Peale kasulikkuse näeb see ka põnev välja.
Loe edasi
Targu Talita
Kuidas meelitada aeda karvaseid ja sulelisi?
Aias peaks leiduma kohta nii inimestele kui ka igat masti pisielukatele. Peale selle, et nad teevad meie aiaelu huvitavamaks, on neist sageli kasu ka tolmeldamisel ja taimekaitses.
Loe edasi
Targu Talita
Plastpudeli uus elu
Piir kasuliku asja ja prügi vahel on üsna hägus. Tänane kasulik asi võib homme olla prügi, kuid vahel võib tänasest prügist teha ka üsna praktilise asja.
Loe edasi
Targu Talita
LUGEJA KÜSIB: miks maasikad ei viljunud?
Küsin nõu, millest võis olla tingitud 2017. aasta suvel maasikate tohutult suur õitsemine, kuid viljumist ei tulnud. Lisan siia ka foto: maasikad õitsesid kui lilleväli. Ja see ei olnud mitte üksnes minu aias, olen rääkinud veel teistega, ja sama lugu.
Loe edasi
Targu Talita
Aknalauaorhideed tasub kevadel üle vaadata
Kevad on aeg, mil võiks üle vaadata kõik oma toalilled, nende hulgas ka orhideed.
Loe edasi
Targu Talita
FOTOD | Mis ühendab Venemaa tsaar Peeter I ja maitsetaimepeenraid? Vaata järele!
Aianduse ajalugu ei tehta sugugi alati võimsates parkides maastikku kujundades või eksootilisi ilutaimi kasvatades. Vahel on aianduse ajaloo oluline osa ka köögiviljapeenar ja mesitaru.
Loe edasi
Targu Talita
Kõik taimed ei tee nalja
Taimede mürgisus on erineva mõjuga. Mõned mürktaimed tekitavad lihtsalt ebameeldiva enesetunde, teistega liiga vabalt ümberkäimine võib lõppeda surmaga.
Loe edasi
Targu Talita
Dinosaurustest vanemad osjad trendikas õiteta lillekastis
Lillekaste ei pea alati täitma petuuniate ja begooniatega ega üldse õitsvate taimedega.
Loe edasi
Targu Talita
Tark aednik paneb murupuru aia kasuks tööle
Muruniidus on jääde, mida tekib hulganisti kogu suve jooksul. Aiapidajat vaevab küsimus: kuhu see panna? Nutikas aednik paneb murulõikmed aia kasuks tööle.
Loe edasi
Targu Talita
Väike vanaproua rajas Prantsusmaa väärtuslikeima Emahundi aia
Ürgselt andekat aednikku ei takista hariduse ja kogemuste puudus ega isegi vanus. Liiati pidigi viimati nimetatu olema üksnes meeleseisund, mille oleme enesele ise valinud.
Loe edasi
Uudised
Orhidee: üks mehine naistepäevalill
Milline lill osta naistepäeval? Roos on liiga tavaline, nelk kuidagi labane, tulp aga odav... Valiks orhidee? Sest mis saab sellist eksootilist iludust kinkides viltu minna?
Loe edasi
Uudised
Pesakasti ehitamisesse saab kaasata kogu pere
Lindude pesakastid ei pea olema sugugi üksnes igavad kasti­kesed seinal või puutüvel. Nendegi kallal võib rakendada veidi fantaasiat. Ent seejuures peab meeles pidama, et tegemist on siiski eelkõige tarbe-, mitte iluasjaga.
Loe edasi
Uudised
Peeter I tõi oma mesilased Eestist
Aianduse ajalugu ei tehta sugugi alati võimsates parkides maastikku kujundades või eksootilisi ilutaimi kasvatades. Vahel on aianduse ajaloo oluline osa ka köögiviljapeenar ja mesitaru.
Loe edasi
Uudised
Kolm küsimust: käärid kätte ja taimede kallale
Kas kuukinga õievarre peaks pärast õitsemist maha lõikama? * Kuidas laeni kasvanud draakonipuud tagasi lõigata? * Märtsitööd köögiviljaaias
Loe edasi
Uudised
Skulptuursed tuled Hiina uueks aastaks
Talvist pimedat aega saab nii toas kui ka õues peletada laternatega, millest mõned on kaunid ka päevavalgel.
Loe edasi
Uudised
Eksootika eestimaises võtmes
Maailmas ringi käies kohtab väga põnevaid kujundusideid. Pahatihti ei sobi need meile üksüheseks ülevõtmiseks, kuid taimmaterjali valikut veidi kohendades saab enamasti asjast asja.
Loe edasi
Uudised
Malaisia suurlinnad ja puutumatu loodus
Aasia kagutipp – Malai poolsaar – peibutab turiste uskumatute kontrastidega. Siin on kõrvuti kihavad suurlinnad, metsikud vihmametsad ning kaunid liivarannad.
Loe edasi
Uudised
Kolm küsimust
Kuidas hoolitseda braiaamia eest? * Mis on ja kust on tegelikult pärit Peipsi sibul? * Kas paberit saab ja võib kompostida?
Loe edasi
Uudised
Kolm küsimust
Teie küsite, meie otsime asjatundjatelt vastused – nii võiks iseloomustada uut Maakodu rubriiki. Head lugejad, ootame teie aiandusteemalisi küsimusi aadressil maakodu@maakodu.ee. Võimalusel ja vajadusel lisage foto.
Loe edasi
Uudised
Linnud pudelisse sööma
Isegi tühjadel plastpudelitel on õigus uuele elule. Need võib loomulikult ka taarapunkti tooraineks viia, kuid pudelitest saab näiteks meisterdada lindude söögimaja.
Loe edasi
Uudised
Peotäis libedat, kamalutäis karvast
Paljude jaoks on saunamõnude lahutamatuks osaks viht ja vihtlemine. Sellega käivad kaasas kindlad kombed ning eri taimeliigid annavad igale vihale oma näo.
Loe edasi
Uudised
Kas sina oled ikka veel vihmaveetoru usku?
Nutikale aiapidajale võivad sügisvihmad pakkuda isegi rõõmu, selleks tuleb vihmaveetoru asendada vihmaketiga. Sellised lahendused on populaarsed Jaapanis.
Loe edasi
Uudised
Kolm küsimust
Teie küsite, meie otsime asjatundjatelt vastused – nii võiks iseloomustada uut Maakodu rubriiki. Head lugejad, ootame teie aiandusteemalisi küsimusi aadressil maakodu@maakodu.ee. Võimalusel ja vajadusel lisage foto.
Loe edasi
Uudised
Kui uksele koputab täkiline ardiisia ning jääb mitmeks aastaks
Aiaärid on juba välja pannud oma talvekollektsioonid. Jõulutaimede valikus on lisaks jõulutähtedele, asaleadele, jõulukaktustele ka täkiline ardiisia.
Loe edasi
Uudised
Vormi pügatud jõulupuu
Oksa- ja hekikäärid on aedniku asendamatud abilised ning nende abil saab koju tuua isegi jõulud. Ja just nii suured kui parasjagu tarvis.
Loe edasi
Uudised
Kas põõsa sidumiseks sobivad ka kokkusõlmitud sukkpüksid?
Vastus kõlab nii – jah, ikka, sidumiseks sobivad hästi kokkusõlmitud põlvikud või sukkpüksid. Need on pehmed ja elastsed ning sidemena ülimalt vastupidavad. Samuti tuleb varuda ka spetsiaalset varjutuskangast.
Loe edasi
Uudised
Kirisillutise kütkeis
Kui õied ja lehed lõpuks sügisele alla vannuvad, jäävad aeda värvi tooma vaid vähesed kirkatoonilised tüved ja oksad ning aiaehitised.
Loe edasi
Uudised
Hilissügisesed õied
Eesti looduses – ja isegi aianduses – pole olukord liaanidega, veel enam igihaljastega, eriti kiita. Ainus, kellele võib enam-vähem kindel olla, on luuderohi.
Loe edasi
Uudised
Näpunäited, kuidas hoolitseda fuksia eest
Öökülmade lähenedes tekib küsimus, kuidas peab toimima fuksiaga. "Minu fuksia on 30 aastat vanaks elanud sellisel viisil – sügisel lõikan kõik rohtse maha, tõstan potist välja ja viin prügikotiga kartulikeldrisse," kirjutab üks proua.
Loe edasi
Uudised
Paneme vee ketti
Nutikas aiapidaja või majaomanik saab silma- ja kõrvarõõmu ka kõige depressiivsemast sügisvihmast. Tuleb lihtsalt vihmaveetorud välja vahetada.
Loe edasi
Uudised
Armastusega Portugalist
Portugallased arvavad, et rahu ja õnne saab kogeda siis, kui püsida kodus ja kasvatada lambaid. Meiega Portugali reisinud inimesed on selle tõdemusega laias laastus nõus, aga rõõmustavad ka uute sõprade, maitstud söökide-jookide, nähtud aedade ja vaatamisväärsuste üle.
Loe edasi
Uudised
Pildikesi lillenäituselt
Aednikul on kaks õppimisvõimalust: oma kogemused ja teiste teod. Heaks kujundusideede allikaks on alati igat masti lillefestivalid.
Loe edasi
Uudised
Igal küünlal oma maja
Aedades ja parkides käies jääb alati silma midagi põnevat. Vahel on leitu nutikas ja väärib ka oma aias kasutusele võtmist, vahel aga tujutõstvalt inspireeriv, naljakas või inspireerivalt tobe.
Loe edasi
Uudised
Puuvõõrik – kahjur ja umbrohi
Puuvõõrikuga tasub eestlastel kohanema hakata, sest on üsna tõenäoline, et kliima soojenemise tagajärjel laieneb tema leviala meilegi.
Loe edasi
Uudised
Intervjuu ohtliku Marusjaga
Inimestel on kalduvus lahterdada loomi kasulikeks ja kahjulikeks või siis headeks ja halbadeks. Punakõrv-ilukilpkonn on olnud mõlemat.
Loe edasi
Uudised
Aed kõrte taga
Helle Väärsi aed Oandul on saanud Mekaks neile, kes peavad lugu ilukõrrelistest. Ometi leidub seal palju muudki põnevat.
Loe edasi
Uudised
Kohad, kus ei kasva isegi muru
Must ja värskelt haritud mullapind on ilus, kuid selle umbrohuvabana hoidmine on suur töö. Kui pinnast muru, peenarde või sillutisega katta ei saa või ei taha, tulevad appi pinnakattetaimed.
Loe edasi
Uudised
Oo, need päikesekerad, mida armastab ka kassipreili
Aprillis ja mai algul rõõmustavad meeli kollaste õitega põõsad. Nende puudumisel aga tee tutvust puukoolides pakutavaga, et istutada ka oma aeda vähemalt üks nendest võrratutest päikesekeradest.
Loe edasi
Uudised
Itaalia stiilis suvi la saarel
Külluslik ja toretsev Isola Bella saar koos suurejoonelise lossi ja aiaga võib meeldida või mitte, kuid külmaks ei jäta see paik kedagi.
Loe edasi
Uudised
Lillepeenra kirkaimad lehed
Kirinõgest nii põlatakse kui ka armastatakse, viimast õnneks siiski rohkem. Viimasel ajal on see taim ka Eestis end vaid toalille rollist välja murdnud ning leidnud koha suvelillepeenral.
Loe edasi
Uudised
Sügisel peenramulda panemata jäänud tulbisibulaid tuleks maa sulamiseni külmkapis hoida
Lugeja küsib: Tellisin endale tulbi- ja nartsissisibulad. Palun andke nõu, kas pean taimed ette ajatama või kuidas pean toimima, et nad kevadel õues peenral õitsema hakkaksid?
Loe edasi
Uudised
Söödav silmailu
Värvikad ja vormikad lehtköögiviljad toovad lusti nii aedvilja- kui lillepeenrasse. Nende kasvatamine on üldiselt lihtne: tuleb vaid jälgida, et muld oleks rammus ning piisavalt niiske.
Loe edasi
Uudised
Sibullillede ajatamisega kätt proovida ei julge? Pista hoopis umbrohi lillepotti
Sageli ei julge inimesed sibullillede ajatamisega katsetada. Sel juhul soovitan hakata kätt harjutama paiselehega (lad k Tussilago farfara).
Loe edasi
Uudised
Aiakujundus Šveitsi järverannal
Eestlased jõuavad kõikjale. Maakodu mullu­suvise Šveitsi reisi muutis erakordseks juba mitu aastat selles riigis elanud ja tegutsenud maastikuarhitekt Epp K. Erard. Meil õnnestus üht tema tööd oma silmaga näha.
Loe edasi
Uudised
Lilleõied laual
Talvised lillepoed pole sugugi igav vaatepilt, neis jätkub õitsvaid potililli igale taimesõbrale. Kahjuks ei saa aga neist kõigist teie kodu pikaajalist kaunistajat.
Loe edasi