Merike Pitk
Uudiste vanemtoimetaja
Elu
INTERAKTIIVNE MAIUSTE MARSS MINEVIKUST | On maitseid ja värve, mis ei unune
Mujal maailmas peaaegu tundmatu kommipakkide kinkimise komme on Eestis lapsi saatnud põlvkondade kaupa. Küllap on neidki, kel siiani mõne kunagise maiuse maitse suus või ehk kommipabergi alles. Vaata, kas minevikumaitsed tulevad meelde!
Loe edasi
Uudised
Ootus oli ränk, aga enam pole vigagi
Veebruari algul pahandasid saarlased, miks TS Laevade uus laev Tõll seisab kai ääres ja reisijaid teenindab ainult Vjatšeslav Leedolt renditud parvlaev Hiiumaa, järjekord sadamas aga aina kasvab.
Loe edasi
Uudised
Maiuste marss minevikust: on maitseid ja värve, mis ei unune
Mujal maailmas peaaegu tundmatu kommipakkide kinkimise komme on Eestis lapsi saatnud põlvkondade kaupa. Küllap on neidki, kel siiani mõne kunagise maiuse maitse suus või ehk kommipabergi alles.
Loe edasi
Tasub teada
OMAVALITSUSJUHTIDE TABEL | Nüüd on paigas kõik vallavanemad ja linnapead
Kui möödunud nädalal oli Eestis kaks valda veel vallavanemata, siis tänaseks on neilegi juhid leitud. Kuusalu vallas viis eilne vallavanema ametisse nimetamine aga selleni, et vastvalitud volikogu esimees ja aseesimees esitasid tagasiastumispalve.
Loe edasi
Uudised
Jüri Ratase sõit autokastis põhjustas seadusemuudatuse
Riigikogu võttis vastu seaduse, mis kiirendab väikesaarte nimetamist püsiasustusega väikesaarte registrisse. Ka lubab seadusemuudatus uuest aastast väikesaartel sõidutada inimesi veoauto kastis.
Loe edasi
Uudised
Vallavanema tooli taha kogunes pikk järjekord
Kuusalu ja Tartu valdade konkursid vallavanema leidmiseks tõid kohale kümneid kandidaate, kelle hulgas proovivad kätt ka endised vallavanemad.
Loe edasi
Uudised
Lõuna-Eesti Hooldekeskuse juhti kahtlustatakse soodustuskelmuses
Prokuratuur kahtlustab Eestisse mitmeid hooldekodusid rajanud Vambola Sipelgat soodustuskelmuse toimepanemises, mis seab ohtu Võisiku hooldekodu elanikele uute kodude tähtajaks valmimise.
Loe edasi
Elu
Korteripõuas omavalitsustele tuli riiklik üürimajade programm kõige halvemal ajal
Ettevõtlusminister Urve Palo algatusel hakkab riik andma kohalikele omavalitsustele toetust üürimajade ehitamiseks. Meede on juba avanenud, aga omavalitsused ei tõtta veel abi küsima.
Loe edasi
Uudised
SUUR ÜLEVAADE: Nimed ja kabinetid uued, inimesed samad
Kolm nädalat pärast valimisi selginev pilt näitab, et praeguseks ametisse nimetatud vallavanematest, linnapeadest ja volikogude esimeestest 75 tuleb endistest omavalitsustest. Lisaks on enda senise ameti omavalitsusjuhi oma vastu vahetanud viis maavanemat.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Tasuta sõit bussideta maal
Tallinlased on varsti juba viis aastat saanud tasuta bussisõitu nautida. Tulevast suvest on valitsuse plaani järgi see võimalus ka mujal elavatel inimestel.
Loe edasi
Uudised
Kes peavad ID-kaarti uuendama?
Riigi infosüsteemi amet (RIA) soovitab turvariskiga ID-kaardi omanikel hakata kaarti uuendama.
Loe edasi
Tasub teada
Euroopa suurimal keskkonnakonverentsil Tallinnas räägitakse linnaloodusest
Tänasest neljapäevani kestev keskkonnakonverents toob Tallinna Ülikooli üle Euroopa kokku üle 500 teadlase, eksperdi ja huvilise. Kolme konverentsipäeva jooksul keskendutakse sellele, kuidas looduse linna toomine ja looduselt õppimine linnade elukorralduses aitab kaasa inimeste heaolu tagamisele.
Loe edasi
Tasub teada
EV 100 peret | Enn Meri: Minust ei saaks Saaremaal lahti enam isegi mitte Punaarmee abiga
"Et minust nüüd lahti saada, peaks kutsuma appi Punaarmee, aga võibolla isegi see ei aita," ütleb ettevõtja Enn Meri, kes pidi kaheaastase poisikesena koos vanematega Saaremaalt Panga panga alt väikese kalapaadiga Rootsi põgenema.
Loe edasi
EV 100 peret
ENN MERI: Saaremaalt ei lähe ma enam kuhugi
Kaheaastase poisina Vene okupatsiooni eest koos perega Rootsi pagenud Enn Merist sai vabas Eestis Saaremaa suurimaid tööandjaid ja kodusaare patrioot.
Loe edasi
Uudised
Rivo Noorkõiv: uus omavalitsus eeldab uut kultuuri
Omavalitsuste nõustaja haldusreformis Rivo Noorkõiv ütleb, et uut suurt omavalitsust tuleb juhtida hoopis teistmoodi kui senist väikest valda. Selle paikaloksumine võib aga aega võtta paar volikogu koosseisu.
Loe edasi
Tasub teada
Saaremaal Tornimäel ja Orissaares valitakse omakandi inimesi
Enim ärevust neil valimistel on vast Saaremaal, ühinevad ju kõik Saaremaa omavalitsused üheks vallaks.
Loe edasi
Uudised
Praegused vallad kavatsevad uutes omavalitsustes seista enda eest
Kuigi paljusid omavalitsusi ootab ees sundliitmine, ei jätnud protestiks keegi neist valimisteks oma kandidaate üles seadmata. Vastupidi, loodi hulk valimisliite ja osaletakse innukalt.
Loe edasi
Uudised
Väikevalla hääl peab volikokku pääsema osavallakogu kaudu
Tänavu esmakordselt toimuvad paljudes ühinevates omavalitsustes ehk tulevastes osavaldades ka osavallakogude valimised.
Loe edasi
Uudised
Saaremaal suletakse Kõrkvere pood
Saaremaal suleb tarbijate ühistu 11. septembrist Pöide vallas asuva Kõrkvere poe, mis on tegutsenud alates 1936. aastast.
Loe edasi
Tasub teada
Saaremaal suletakse Kõrkvere pood
Saaremaal suleb tarbijate ühistu 11. septembrist Pöide vallas asuva Kõrkvere poe, mis on tegutsenud alates 1936. aastast.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Kes suretab külapoode?
“Üks maaelu sümboleid on surnud,” ütleb tänases Maalehes Pöide vallavanem Andres Hanso Kõrkvere poe sulgemise kohta. Õigesti ütleb.
Loe edasi
Uudised
Kas “päeva lõpuks” on vahet, kuidas me omavahel kõneleme?
Samal ajal kui kõneldav eesti keel näib muutuvat üha lõdvemaks ja lohakamaks, panevad õigekirjareeglid visalt vastu. Ka palju kirutud “pensioni” peame taas i-ga kirjutama.
Loe edasi
Uudised
Mis saab sajast tühjaks jäävast vallamajast?
Omavalitsuste ühinemise käigus jääb üle Eesti tühjaks sadakond vallamaja. Kuigi nende saatus on enamasti jäetud uute volikogude otsustada, on ärksamad kogukonnad asunud juba neile otstarvet otsima.
Loe edasi
Uudised
VÄGISI LINNA: vaimse erivajadusega inimesed tuuakse loodusest Lasnamäele
Suurte erihooldekodude elanikud ja töötajad on ärevuses, sest senised mammutasutused pannakse kinni ning kliendid kolitakse mujale, parematesse tingimustesse.
Loe edasi
Tasub teada
Valgetähe V klassi teenetemärgi kavaler Silja Lättemäe tunneb põllumajandust läbi ja lõhki
Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul pälvis Valgetähe V klassi teenetemärgi kauaaegne Maalehe ajakirjanik Silja Lättemäe.
Loe edasi
Uudised
Paldiskis läheb lõpuks kalajahutehase ehituseks
Tänavu sügisel valmiv kalajahu ja -õlitehas suudaks ära töödelda pea poole Eesti kalurite väljapüütavast kilu- ja räimesaagist.
Loe edasi
Tasub teada
Vallad on asunud korteriühistuid looma
Et hoida ära kolhoosimajade lagunemist on osa vallajuhte näidanud üles algatust korteriühistute loomisel.
Loe edasi
Tasub teada
Häädemeeste valda ostetakse suvituskortereid
Erinevalt paljudest endiste majandikeskuste paneelmajade asumitest Häädemeeste vallas tühjalt seisvaid "tondilosse" ei ole, ütles vallavalitsuse arendus- ja keskkonnanõunik Merle Looring.
Loe edasi
Tasub teada
Vallad hädas tühjade kortermajadega: keskküttega korterid leiavad paremini ostja
„Oleme viinud kokku vabade korterite otsijaid ja omanikke ning mõned korterid on leidnud ka uued omanikud,“ rääkis Lääne-Virumaa Laekvere vallavalitsuse majandusosakonna juhataja Andrus Läll, mida nende vald on ette võtnud pooltühjade kortermajade taasasustamiseks, lisades aga, et rohkem tahetakse kortereid üürile võtta, kuid omanikud pole sellest huvitatud, sest kardavad, et üürnikud tekitavad kommunaalteenuste võla.
Loe edasi
Elu
Põlva linna jagu lagunevaid KORTERMAJU ootab suure rahakotiga uusi elanikke või lammutamist
Maaleht uuris kõigist Eesti valdadest, kui palju on maapiirkondades probleemseid nõuka-aegseid kortermaju. Sellest lehenumbrist saate lugeda kaheksat lugu sellest, millised probleemid on nende tondilossidega ning milliseid positiivseid lahendusi on leitud.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA: Kolm on ühest parem
Pöide volikogu ütles oma viimase “ei” ühinemisele Suur-Saaremaa vallaga, kui otsustas eelmisel reedel teha liitumisettepaneku Orissaarele, Leisile ja Laimjalale.
Loe edasi
Tasub teada
Ruhnu valijamehel kulub presidendi valimiseks neli päeva
Ruhnu valla valijamees ja volikogu esimees Heiki Kukk sõitis mandrile juba eile, sest täna polnuks see enam võimalik. „Kell pool seitse tõusin üles ja kell 8 sõitis laev Ruhnust välja,“ sõnas ta Maalehele. Enne kella ühtteist oli Kukk juba mandril. Ööbimiskoha leidmisega tal oma sõnul ka probleemi polnud. „Igal ruhnlasel on mandril oma peidupaik olemas, nii ka mul.“
Loe edasi
Tasub teada
Mihkel Undrest Torgust: president peab olema päeva lõpuks valitud!
Saaremaa kaugeima nurga Torgu valla valijamees ja ühtlasi volikogu esimees Mihkel Undrest sõitis täna hommikul mandrile juba kella seitsmese praamiga. „Mul on Tallinnas ka muid asju ajada,“ põhjendas ta oma varajast tulekut.
Loe edasi
Uudised
Toomas Hendrik Ilvese kümnest presidendiaastast valmib raamat
Maalehe ajakirjaniku Argo Ideoni sulest ilmub seni kõige põhjalikum käsitlus president Toomas Hendrik Ilvesest.
Loe edasi
Uudised
Kas viis miljonit eurot veab Pöide Suur-Saaremaa külge?
Eelmisel nädalal lubas riigihalduse minister Arto Aas, et kui Saare­maal ja Hiiumaal tekiksid maakonnasuurused omavalitsused, saaksid nad täiendava preemia – saarlased viis ja hiidlased kaks miljonit eurot.
Loe edasi
Tasub teada
Kuressaares teeb ilma lest
Eelmise reede hommikupoolikul oli Kuressaare turul kõige parem minek värskel lestal.
Loe edasi
Tasub teada
HOMSES MAALEHES: Kuidas sel suvel Hiiumaale pääseb?
Ärevad teated praamirindelt, samuti hiidlaste endi sotsiaalmeedias kõlav pahameel paneb suvekülalisi Hiiumaale minekus kahtlema ning küsima, kas on mõtet üldse sel suvel saarele sõita.
Loe edasi
Uudised
Hiiumaale. Ujudes või sõudes?
Ärevad teated praamirindelt, samuti hiidlaste endi sotsiaalmeedias kõlav pahameel paneb suvekülalisi Hiiumaale minekus kahtlema ning küsima, kas on mõtet üldse sel suvel saarele sõita.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI: Farss parvlaevaliikluses
“Siis peaks Atonenile tulnukad appi tulema. No ufod. See oleks ainuke variant, kui ufod appi tuleks,” teatas rahvasuus praamikuningaks ristitud Vjatšeslav Leedo 2004. aasta märtsis usutluses Maalehele.
Loe edasi
Tasub teada
HOMSES MAALEHES: Vjatšeslav Leedo tahab Tallinna ehitada kaheksa maa-aluse korrusega hoone
Praamikuningaks nimetatud Vjatšeslav Leedol on nüüd südamel põllumajandus ja maaelu. Üks unistus on tal rajada pealinna Vabaduse väljaku lähedale kaheksa maa-aluse korrusega hoonekompleks.
Loe edasi
Uudised
Vjatšeslav Leedo: riik peaks maaelu säilitamiseks seadma soodsama maksu
Praamikuningaks nimetatud Vjatšeslav Leedol on nüüd südamel põllumajandus ja maaelu. Üks unistus on tal rajada pealinna Vabaduse väljaku lähedale kaheksa maa-aluse korrusega hoonekompleks.
Loe edasi
Uudised
Eesti kilu läheb Taani loomasöödaks
Loomadele läheb juba kolmandik Eestis püütud kilust ja räimest, peamiselt Taani karusloomakasvandustesse, aga ka Lätti, Leetu ja Eestissegi, ütles kalurite liidu esimees Mart Undrest.
Loe edasi