Ivar Soopan
Ajakirjanik
Arvamus
Ivar Soopan: Praegused PISA testide lahendajad on need, kes kujundavad meie riigi tegemisi tulevikus
Iga kolme aasta järel oleme üldrahvalikult enda üle väga uhked. Vähemalt loodan, et nii on, sest oleme järjepidevalt PISA tulemustes maailma parimate seas.
Loe edasi
Tarbija
Hiiumaa võimalikku marutaudijuhtumit enam uurida ei saa, sest rebasekorjus kadus
Nelja päeva eest nähti Hiiumaal marutaudile iseloomulike nähtudega rebast, kuid kinnitust selle kohta enam ei saa. Veterinaar- ja Toiduameti hinnangul polnud tegu marutaudijuhtumiga.
Loe edasi
Uudised
Oht või võimalus? Hiina rahvameditsiin murrab teed tavameditsiini kõrvale
Euroopa teadlased on mures, sest Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) tunnustas traditsioonilise Hiina meditsiini ravimeetodeid, mis valdavalt ei ole teaduspõhised. Kes sellest võidab ja kuidas see puudutab patsiente?
Loe edasi
Uudised
Mart Järviku teekond kuristiku ääreni
Nädalaga tuure kogunud skandaal maaeluminister Mart Järviku ümber jõudis avastuseni, et ministri tegevus võib kahju tuua riigile, aga kasu tema lapsepõlvesõbrale ning nüüdseks endisele nõunikule.
Loe edasi
Tarbija
Ravimiamet: Töötame selle nimel, et mõnes piirkonnas reformi järel apteegiteenus ei katkeks
Apteegireformi ehk ravimiseaduse muudatuste rakendumisel järgmise aasta aprillis võib mõnes piirkonnas apteegiteenus katkeda, maapiirkondades vastavad praeguseks uutele nõuetele 52% apteeke.
Loe edasi
Tarbija
Kellele kuuluvad apteegid ehk ligi 500 apteegist vastab reformiga rakenduvatele nõuetele kolmandik
Eile otsustas valitsuskoalitsiooni töörühma avada ravimiseaduse muudatused uuesti aruteluks, mis tähendab, et apteegireform sellisel kujul rakenduda ei pruugi.
Loe edasi
Uudised
Apteegireform läks jälle umbsõlme
Kuigi sotsiaalministeerium ja ravimiamet on korduvalt kinnitanud, et ravimiseadus rakendub järgmise aasta aprillis, vähendas valitsus seda lootust ja avas muudatused uuesti aruteluks.
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO | Nagu jalgpall, aga autodega – Läänemaa mehed tegid Eesti esimese autopalliklubi
Brittide kultuslikus autosaates Top Gear mängiti kord autopalli – aeti autodega taga hiiglaslikku palli, et see väravasse toimetada. Läänemaa mehed Avo Kivinukk ja Rene Puda MTÜ-st Autopalliklubi pakuvad nüüd Eestis esimest korda kõigile soovijatele võimalust samamoodi kihutada ja palli taga ajada.
Loe edasi
Tarbija
Enamikku rõivaid valmistatakse mürkidest mõjutatud puuvillast
Rõivaste üks enimkasutatud kangamaterjal on puuvill, mida on kahte eri sorti. Enamik maailma kiirmoefirmasid kasutab odavat puuvilla, mille kasvatamiseks on tarvitatud mürgiseid taimekaitse- ja putukatõrjevahendeid.
Loe edasi
Tarbija
Bangladeshis valmistatud rõivaste lõppkvaliteet ei olene mitte tehasest, vaid tellijast
Kiirmoe kaubamärgid toodavad rõivaid seal, kus on kõige odavam, aga rõivaste lõppkvaliteet ei olene mitte tehasest, vaid tellijast.
Loe edasi
Tarbija
Bangladeshi ja Hiina rõivatehased lasevad mürgise reovee otse loodusesse
Eestis on väärtustava taaskasutuse eestvedaja Reet Aus, kes on näinud seestpoolt neid samu vabrikuid, kus paljudele maailma tuntud moebrändidele rõivaid valmistatakse.
Loe edasi
Tarbija
TOKSLISED RIIDED | Labor selgitab: kus ja milliseid katseid läbi viidi
Loe edasi
Tarbija
TOKSLISED RIIDED: Reet Aus selgitab, kuidas mürk püsktesse saab
Loe edasi
Tarbija
TOKSILISED RIIDED: Reet Aus valib teksaseid, mida Maalehe eksperimendis testida
Loe edasi
Päevateema
MAALEHE EKSPERIMENT: kas ja kui palju on meie teksades raskmetalle?
Maaleht ostis Eestis kiirmoefirmade Zara ja H&Mi kauplustest kaks paari teksapükse, et selgitada, kas neis on tervisele ohtlikke raskmetalle. Selleks kutsusime appi Tallinna Tehnikaülikooli keemilise analüüsi labori, mis on selliste analüüside tegemiseks akrediteeritud.
Loe edasi
Arvamus
Ivar Soopan: maa ümberhindamine tähendab varjatud kinnisvaramaksu
Veider, et ühes olulises valdkonnas elame siiani nagu 2001. aastal. Siis oli Eestis viimane maa korraline hindamine ning tookord paika pandud kriteeriumide ja hinnaloogika järgi teenivad omavalitsused praegugi oma eelarvesse maamaksu.
Loe edasi
Kaameraga maal
KAAMERAGA MAAL | 280 sorti viinamarju kasvatav 85-aastane Läänemaa mees teeb aiandusajalugu
See on Saunja lahe äärne talumaa, mitte Lõuna-Euroopa viinamarjakasvandus. 85-aastane Raimu Aas on siin 20 aastat katsetanud, millised viinamarjasordid on siinses kliimas elujõulised ja viljakandvad.
Loe edasi
Elu
Raivo Vare: kus on kasvu piirid? Kas me tahaksime Eestisse kümmet miljonit turisti?
Maailma majanduse hea seis on suurendanud Eesti turismitulu, kuid edulainel olles ja naeratades selja taha vaadates võib märkamata jääda, et lennatakse kas just katastroofi, aga keeruliste aegade suunas.
Loe edasi
Reportaaž
Kui poleks näinud, ei usuks – Läänemaal kasvab 280 viinamarjasorti
85aastane mees on hobiaiandusega tegelnud 70 aastat. On see ikka hobi, kui viljapuuaias on 900 sorti ja pargis 150 liiki puid?
Loe edasi
Arvamus
Ivar Soopan postiteenusest: kas riigifirma peab ilmtingimata kasumis olema?
Septembri alguses andis konkurentsiamet Eesti Postile loa vähendada postkontorite arvu. Kui universaalset postiteenust pakkuv riigiettevõte soovib, võib ta järgmisest aastast 267 asemel lahti jätta 215 kontorit – 52 võrra vähem.
Loe edasi
Kaameraga maal
KAAMERAGA MAAL | Traktor närib Haapsalu rooväljadesse kauneid mustreid
Haapsalu rahvas elab sotsiaalmeedias kaasa ühele mehele, kes joonistab linna ümbritsevasse roostikku laugjaid sõõre, korjab roo seest prügi ja annab oma edusammudest rahvale teada. See töö pole ilu, vaid ikka asja pärast.
Loe edasi
Päevateema
OHTLIKUD KODUD: päästjad nägid ette kümmekonna inimese surma
Päästjad on nagu oraaklid. Kodunõustamisel astuvad nad räämas tuppa, mille asukate eluviis ütleb otsesõnu: kui see kodu ei lange varsti tuleroaks, siis on tegu imega. Mõne päeva pärast ongi maja leekides...
Loe edasi
Uudised
Pensionireformi saladus: mis saab nende pensionist, kes jätkavad teises sambas?
Teisest pensionisambast raha välja­võtmise võimalus paneb proovile inimeste kaine mõistuse. Reformi mõjust pole täit aimu selle arhitektidel ega kriitikutel ja tagajärjed avalduvad alles aastate pärast.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO | “Haapsalu legendi” kuulsaimat versiooni etendatakse taas
Eile oli piiskopilinnuses vabaõhulavastuse “Haapsalu legend” läbimäng, kus kõik veel paigas polnud ja lavastajad jagasid viimaseid nõuandeid, aga vaatemängulise etenduse üldpilti sai juba näha.
Loe edasi
Maamajandus
Noortele kuni kaks hektarit maad – üks unustusse vajunud maaelu päästmise plaan
Noortele maa jagamine ja uusasundused - abinõud, millest koosneb maaeluministeeriumi plaan meelitada eestlased tagasi maale - märgib järjekordset suurprojekti, mille sarnaseid on algatatud varemgi. Edutult.
Loe edasi
Elu
SUUR LUGU | Üks põrutav elamus teise järel – Evald Okase muuseumis on see tavaline
See pole lihtne muuseum, vaid maailmatasemel kunsti näitav ja loov suur maailm keset väikest Haapsalu. Igal suvel on Evald Okase muuseum teinud Haapsalust tähtsa kunstilinna.
Loe edasi
Juhtkiri
JUHTKIRI | Eestlane laenuga tagasi koju
Loe edasi
Päevateema
SUUR PÄÄSTEPLAAN: EKRE valmistub rahvast välismaalt ning linnadest riigi raha toel maale kolima
EKRE on loobunud valitsuses eraldi nn tagasirändeagentuuri loomisest, ent tegeleb strateegiaga, mis peaks inimesed välismaalt ja Eesti linnadest maale elama meelitama soodsate pikaajaliste laenude ja käenduste abil.
Loe edasi
Uudised
Alkoholimaitsja argipäev – treening hoiab vormis ja purju ei jää
Kui jook lõhnab nagu põhjaranniku kalalaev, on see siis hea või halb? Ainsa eestlasena rahvusvahelises kange alkoholi hindamise žüriis töötav Aare Karolin on lonksanud sadu jooke ja need siis välja sülitanud.
Loe edasi
Päevateema
Kaitseliidu ülem Meelis Kiili viimasel tööpäeval: Venemaa mustas nimekirjas olemine on nagu autiitel
Kaitseliidu juhi kohalt lahkunud kindralmajor Meelis Kiili viib oma kogemused NATO strateegilisse sõjalisse staapi. Seal kaitseb ta Eesti huvisid alliansi idapiiril, mida ta ise enam kunagi ületada ei saa.
Loe edasi
Tarbija
Humana: kiirmood on muutnud rõivaste kvaliteeti ja kasutusaega
Kiirmoe pealetung ja rõivaste kvaliteedi langus mõjutab tarbija harjumusi, mille tulemusel kannavad inimesed rõivaid lühemat aega kui aastate eest, märkis Humana Sorteerimiskeskuse juht.
Loe edasi
Arvamus
Ivar Soopan: mullast oled sa võetud ja tekstiili saad maetud
Esimest korda sain päris teksariiet näha ja katsuda 1980ndate keskpaigas. Ühele meie küla poisile tõi meremehest sugulane teksajaki.
Loe edasi
Probleem
Suur allahindlus, uus kollektsioon... Kiirmood toodab prügimägesid
Eesti on kaetud taaskasutuspoodidega, milles ringleb iga nädal sadu tonne riideid. Taaskasutus on üks võimalusi vähendada arutut moetarbimist ja jäätmeteket, kuid suur osa jõuab sealtki põletusahju.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO | Ameerika autode näitust ja rongkäiku uudistasid tuhanded inimesed
Nädalavahetusel toimus Haapsalus American Beauty Car Show. Piiskopilinnuses ja kõikjal Haapsalu tänavail sai vaadata sadu ameerika sõidukeid. Pühapäeval liikusid autod läbi linna Kiltsi lennuväljale, kus peeti kiirendusvõistlust.
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO | Rahuliku Haapsalu tänavaid täitsid kümnete kiirabiautode huilgavad sireenid
Eile Haapsalus alanud Eesti Kiirabi Liidu 180 osalejaga simulatsiooniõppus jätkus täna rongkäiguga läbi linna ning õppustega promenaadil, piiskopilinnuses ja raudteemuuseumis.
Loe edasi
Intervjuu
Kõrgete hindadega Eesti: leedulastest teenime küll rohkem, aga osta suudame vähem
Ühe keskmise kartuli omahind on kuus senti, aga õlis praetuna saab selle eest küsida 2.50. Kõik tahavad ratsa rikkaks saada. Eesti kipub olema ostujõu mõttes kallis riik.
Loe edasi
Tarbija
Suur osa noori suhtub ajateenistusest kõrvalehoidmisse mõistvalt
Riigikaitse üks alustalasid on ajateenistus ja selle läbinute osakaal. Üllatavalt suur hulk noorepoolseid inimesi peab aga ajateenistusest kõrvalehoidmist normaalseks.
Loe edasi
Uudised
Halb üllatus sõja korral Eestist lahkujatele – piir suletakse
Uuringu kohaselt kavatseb kindlasti või tõenäoliselt ligi 200 000 elanikku sõjaolukorras Eestist lahkuda. See ei pruugi aga õnnestuda, sest sõjaseisukorra ajal on riigil õigus piir sulgeda.
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO | Täna taasavatud Haapsalu piiskopilinnuse muuseumi vaateplatvormilt avanevad lummavad vaated
Haapsalu piiskopilinnuses on uue ilme saanud muuseumi siseruumid ja sealne kollektsioon, aga närvikõdi pakub müüridele kinnitatud trepikäik.
Loe edasi
Elu
INTERAKTIIVNE KAART | Võta ette suvine reis mööda rannikut vägevate tuletornide tippu
Tänavu juunikuu alguseks oli Eestis külastajatele avatud 12 tuletorni – kõik pika ajalooga ehitised. Siin on spikker, mis aitab need läbi sõita, hakates tulema põhjapoolseimast.
Loe edasi
Arvamus
Ivar Soopan: alkoholipoliitika on rapsimisega põhja käinud
Eesti on lame nagu lihalõikelaud, aga elu veereb nagu Ameerika mägedes. Tuleb uus seltskond valitsema, tehakse äkkpöördeid ja keeratakse vinti peale või maha, aga seda kõike ülemäärase jõuga. Masinavärgi hammasrattad peavad vaevu vastu ja viirulisest vindist saab sile raud.
Loe edasi
Uudised
Uuring kaitsetahtest: sõjaohu korral pühiks suur osa noori Eesti tolmu jalgelt
Kui Eestile tungitaks kallale, kaaluks siit lahkumist viiendik eestimaalastest, ent suur vahe on eri vanuses inimeste kaitse­valmiduses. 20–29 aasta vanustest lahkuks lausa 42%, eakad jääks aga kodumaale.
Loe edasi
Päevateema
Naised ihkavad linna: tuhanded mehed on jäänud maal pruudita ja laste arv aina väheneb
Kui tahame rahvana kesta, peaks pereloomevanuses naiste arv olema meeste omaga enam-vähem võrdne, aga just selles vanuserühmas on naisi meestest vähem. Pruudipõud on eriti suur maal, kus paljudesse küladesse on jäänud elama vaid üksikud mehed.
Loe edasi
Arvamus
Ivar Soopan: teki alla ei piilu, aga sirmi taha küll
Pruudi- või peiupõud ei ole tegelikult väärikad sõnad, et kirjeldada nii tähtsat teemat, kui seda on pisikese rahva püsimajäämine.
Loe edasi
Elu
Gustav Ernesaksa lapselaps vanaisast: see oli ebanormaalselt sage maletamine, mis toimus
Eia, nagu lapselapsed teda kutsusid, oli vaikne ja tagasihoidlik mees, kelle andekus lubanuks olla ka kunstnik või kirjanik, ent temast sai eestlaste läbi aegade üks suuremaid superstaare – Gustav Ernesaks.
Loe edasi
Arvamus
Ivar Soopan: jama elektritootmises on üks suuremaid krahhe, mida Eestis nähtud
Rohkem kui tuhande Eesti Energia töötaja sundpuhkusele saatmine ja nende edasine tume tulevik on üks suuremaid sotsiaalseid ja majanduslikke krahhe, mida Eesti viimase kümnendi jooksul näinud. Või näeb.
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO: Itaalia veinipidu ja muusikafestival tõid Haapsallu tuhanded inimesed
Eile Haapsalus alganud Itaalia veinipidu jätkus täna veinide degusteerimisega vanalinna tänavail ja söögikohtades.
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO | Maaleht võrdles eri vanuses metsa sama vanade inimestega
Kolmandat põlve metsamees Mart Erik teab, et iga kaotatud inimelu kohta on kasvanud tuhandeid puid. Kas 6-aastane mets on mõttetu võsa? Aga 6-aastane laps? Vaadake ise!
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO: Imikust eakani – Maaleht võrdles eri vanuses metsa sama vana inimesega
Milline on ühe-, kuue- või 65-aastane mets võrreldes sama vana inimesega? Maaleht filmis kaheksat eri vanuses metsatukka ja viis sinna täpselt samas vanuses inimesed.
Loe edasi
Päevateema
Masendavad arvud: teedel sai surma 5000 suurulukit ja viga kümme inimest
Sõidukiga kokkupõrke tagajärel hukkunud metsloomade arv on kerkinud enneolematult suureks. Mullu sai teedel surma umbes 5000 suurulukit, väiksemate elu kaotanud metsloomade hulk on veel suurem.
Loe edasi
Päevateema
VIDEO ja FOTOD | RMK metsaistutuspäeval pandi maha üle 45 000 puu
Reedel kolmes kohas üle Eesti toimunud RMK istutuspäeval pani enam kui 1100 inimest kasvama planeeritust kaks korda rohkem, 45 000 noort puud. Vaata Maalehe videot Võõpstest, kus kuuseistikuid pani mulda ligi 300 inimest.
Loe edasi
Kaameraga maal
KAAMERAGA MAAL: RMK kliimakangelaste kokkutulek tõi kohale sadu metsaistutajaid
Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) kutsus eile kolme Eesti paika metsa istutama ja olema nn kliimakangelane.
Loe edasi
Kaameraga maal
KAAMERAGA MAAL | Saksa vabatahtlik ehitas Haapsallu psüühiliste erivajadustega inimestele paljajaluraja
Haapsalus, psüühilise erivajadusega inimeste Uuemõisa Kodus avati paljajalurada, mille ehitas Saksamaa vabatahtlik Anne Schiffers koos hooldekodu elanike ja abilistega.
Loe edasi
Kaameraga maal
KAAMERAGA MAAL | Jõuludeks väljarenditud kuused istutati Läänemaa mulda sirguma
Jõulukuusk ei pea ulatuma laeni ja seda ei pea pärast pühi prügikasti või lõkkesse viskama. Läinud jõuluperioodil jõudsid sadadesse kodudesse elusad kuusepuud. Maaleht käis külas Läänemaal tegutsevatel ettevõtjatel, kelle algatus võimaldab osta jõuluks elusa puu või seda rentida ning pärast tagastada ja maha istutada.
Loe edasi
Päevateema
Ärimehe tunnistus: Soome Anttila pettis Eesti riiki nelja miljoni euroga
1990ndatel Anttila postimüügi Eestisse toonud ja sellega kümneid miljoneid eurosid käivet teinud ärimees Tauno Tuula tunnistab nüüd, et Soome suurfirma jättis Eesti maksuametile makse tasumata umbes 20 miljonilt ja Läti riigile 25 miljonilt eurolt. Ja mis sama põrutav: Tuula sõnul jääb Eestil praegu saamata täpselt samamoodi sadu miljoneid eurosid makse kolmandate riikide veebikaubamajadest ostetavalt kaubalt.
Loe edasi
Päevateema
Mis juhtus Anttilaga ehk Eesti–Soome ärigigandi pöörane edu ja kuulsusetu lõpp
Oli algeliste kapitalismisugemetega 1992. aasta. Viljandi ärimees Tauno Tuula põrutas Soome ja tõi sealt esimesed Anttila postimüügikataloogid. Algas pööraselt edukas äri, millest said osa peaaegu kõik Eesti pered.
Loe edasi
Juhtkiri
JUHTKIRI | Ivar Soopan: Kuusik + Aab = Kuusik ja Aab
30 000 eurot, 27 000 eurot, 14 000 eurot. Need on summad, mis tekitanud avalikkuses küsimusi, kas rahvast esindavad inimesed, kellele nii kopsakat meelehead lubati või maksti, seda saada tohivad.
Loe edasi
Päevateema
Eestlased joovad miljonite liitrite kaupa kodumaist mineraalvett ja võtavad selles vanne
Maapõuest mineraalvee väljapumpamine on kaheksa aasta jooksul suurenenud peaaegu kolm korda, ainuüksi 2017. aastal võeti mineraalvett välja 4,4 miljoni liitri varasemast rohkem. Enamik juuakse ära kodumaal.
Loe edasi
Päevateema
VEEPUUDUS: Eestis on viis piirkonda, kus läheneb põhjaveekasutus kriitilisele piirile
Eestis jätkub põhjavett sajanditeks ja seda ammutatakse oluliselt vähem, kui on varu, ent eristuvad viis paika, kus põhjaveekasutus läheneb kriitilise piirini. Kas see tähendab, et neid paiku tabab veepuudus?
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO | Hirmsate fantaasiategelastega rongkäik avas Haapsalu õõvafilmide festivali
Sadakond kostümeeritud fantaasiategelast marssisid täna mootorrataste möirete saatel ja tänaval uudistavate linlaste pilkude all Haapsalu kultuurikeskusse, kus avati õudus- ja fantaasiafilmide festival HÕFF.
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO | Haapsalu piiskopilinnus muutub aina uhkemaks — muuseum taasavatakse 28. juunil
Haapsalu piiskopilinnuse muuseum on 2017. aasta suvest külastajatele suletud, ent nüüd on jäänud vaid kaks ja pool kuud ajani, mil keskaegne vaatamisväärsus uuendatud kujul avatakse.
Loe edasi
Uudised
Kauglugejad tulevad, gaasiga kütjate elu läheb mugavamaks
Selle aasta jooksul tuleb eramute, ühistute ja ettevõtete gaasikütteseadmetele paigaldada mõõtetäpsust suurendav kauglugeja. Tarbijale see nõue kulutusi ei too – seadme paigaldab võrguteenuse pakkuja.
Loe edasi
Tarbija
Pensionisüsteemi oleks vaja raha hoopis juurde leida, mitte seda välja võtta
LHV Varahalduse juhatuse liikme ja fondijuhi Joel Kukemelki sõnul jätab loodava valitsuse välja käidud plaan praegu õhku suure hulga küsimusi.
Loe edasi
Tarbija
Heido Vitsur soovitab II pensionisamba reformi katsetada kõigepealt jõukate peal
Võimalus võtta teise pensionisambasse kogutud raha välja paneb proovile enamiku Eesti täiskasvanud elanike arukuse. Valed otsused on lihtsad tulema, sest olevik tundub alati tulevikust tähtsam.
Loe edasi
Uudised
II pensionisamba reform toob suured muutused, loobujatel suureneb riiklik vanaduspension
II pensionisamba vabatahtlikuks muutmise juures on seni vähe räägitud sellest, kuidas reform mõjutab I pensioni­sammast. Kui inimene loobub II sambast, suureneb tema riiklik pension ehk I sammas.
Loe edasi
Uudised
VIDEO | Kevad maalilises Laikmaa majamuuseumi pargis
Lääne-Nigula vallas asuv Ants Laikmaa majamuuseum ja seda ümbritsev võimas park on mõnusalt fotogeenilised.
Loe edasi
Elu
Lõhe vaeste ja rikaste riikide elanike oodatava eluea vahel on tohutu
Kogu maailmas, eriti jõukates riikides, elavad naised keskmiselt kauem kui mehed. Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) tänavune statistika selgitab, kust tuleb vahe vaeste ja rikaste riikide elanike oodatavas elueas — vahe on lausa 18,1 aastat.
Loe edasi
Elu
ФОТО. Прогулки по рынкам мира: уникальные сувениры ремесленного центра Найроби
На ремесленном рынке столицы Кении можно увидеть, как за прилавками, уставленными всевозможными товарами, продавцы вырезают из старых шин подошвы для обуви, женщины мастерят какие-то местные украшения или шьют наряды, кто-то плетет корзины, скрепляя их кожаным ремешком, а кто-то занимается изготовлением дорогих сувениров из ценнейшего эбенового дерева.
Loe edasi
Kaameraga maal
MAALEHT NAIROBIS | Keenias on kilekotid rangelt keelatud. Kas Eestis oleks see võimalik?
Keenia oli veel mõne aasta eest kilekottide alla mattunud maa. Keskkonnareostus oli tohutult suur. Kõikvõimalikud kilekotid keelati aga järsult ja karmilt. Kas see oleks ka Eestis võimalik?
Loe edasi
Tarbija
FOTOLUGU | Nairobi käsitööturul valmib kogu kaup kohapeal ning hinnad pole odavate killast
Vanadest rehvidest lõikavad mehed plätudele taldu, naised meisterdavad ehteid, õmblevad rõivaid, mehed valmistavad punutiskotte ja õmblevad neile nahast ribasid, meisterdavad väärtuslikust ja vastupidavast eebenipuust suveniire.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Reportaaž lendavate käimlate maalt: karm kilekotikeeld toimib Keenias mööndustega
Tavapäraselt jaotan reisikoti mitmeks osaks ja pakin särgid, sokid-pesu, pesemisasjad ning teksad ja muud üleriided erinevatesse kilekottidesse. Hea suurest kotist üles leida. Seekord mitte, sest võin selle eest vangi minna.
Loe edasi
Arvamus
SÕNA SEKKA | Tasuta sisu eest 100 000 eurot
Raske öelda, mida tundis valitsus, kui 14. märtsil avalikustas PricewaterhouseCoopers Advisorsi ja statistikaameti uuringu aktsiisipoliitika mõjust Eesti majandusele.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Moeshow ja ootamatult ilmunud Kelly Sildaru — “külmad” eestlased tõmbasid Nairobis käima kuuma peo
Freestyle-suusataja Kelly Sildaru, moedisainer Reet Aus ja keskkonnaminister Siim Kiisler olid eile Nairobis ÜRO Keskkonnaassamblee peoõhtul tähed, kellega kümnete eri riikide pidulised soovisid ilmtingimata koos pildile jääda.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO NAIROBIST | Reet Aus ja Timbeter näitavad Keenias eestlaste geniaalseid ideid
Nairobis käib 193 riigi keskkonnaministri osavõtul ÜRO Keskkonnaassamblee. Selle üheks osaks on expo ehk näituseala, kus paljude maade roheliselt mõtlevad ettevõtted näitavad, et tegutseda saab keskkonnasäästlikult.
Loe edasi
Arvamus
Meedia võttis Nairobis minister Siim Kiisleri luubi alla
Keskkonnaminister Siim Kiisler oli esmaspäeval Nairobis ÜRO Keskkonnaassambleel maailma meedia keskpunktis — jutuks oli 193 riigi ühisdeklaratsioon, mis ei kujune aga päris selliseks, kui Kiisleri meeskond lootis.
Loe edasi
Arvamus
VIDEO | Meedia võttis minister Siim Kiisleri Nairobis luubi alla
Keskkonnaminister Siim Kiisler oli esmaspäeval Nairobis ÜRO Keskkonnaassambleel maailma meedia keskpunktis — jutuks oli 193 riigi ühisdeklaratsioon, mis ei kujune aga päris selliseks, kui Kiisleri meeskond lootis.
Loe edasi
Arvamus
Meedia võttis minister Siim Kiisleri Nairobis luubi alla
Keskkonnaminister Siim Kiisler oli täna Nairobis ÜRO Keskkonnaassambleel maailma meedia keskpunktis — jutuks oli 193 riigi ühisdeklaratsioon, mis ei kujune aga päris selliseks, kui Kiisleri meeskond lootis.
Loe edasi
Tarbija
Ivar Soopan Nairobist: Etioopia lennukatastroofis hukkus 22 ÜRO töötajat
Keenias Eesti keskkonnaministri Siim Kiisleri juhtimisel peetav ÜRO Keskkonnaassamblee avati leinaseisakuga — praegustel andmetel oli pühapäeval lennukatastroofi hukkunute seas 22 ÜRO töötajat, lisaks neid, kes olid teel Nairobi ÜRO konverentsile ja kelle täpne arv ei ole praegu teada.
Loe edasi
Probleem
Isa kiri pojale Keeniast: pärast meid võibki tulla veeuputus
“Selleks ajaks, kui oled minu eas, elad hoopis teistsuguses maailmas,” kirjutab Ivar Soopan oma väikesele pojale Keeniast. Seal on käimas ÜRO Keskkonnaassamblee, mis püüab leida maailma probleemidele lahendust.
Loe edasi
Tarbija
VALIMISED | Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal oli suurim võitja EKRE
Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal võitis seekordsed valimised Reformierakond ja selles suurt üllatust polnud, sest Reformierakond oli seal ka 2015. aastal valimiste võitja.
Loe edasi
Uudised
Maailma päästmine ehk kuidas Siim Kiisler 193 riigi ministrile ühislaulu kirjutas
Kujutage ette 193 inimesega ühendust, kus kõik räägivad eri keelt nii otseses kui ka ülekantud tähenduses. See on ÜRO Keskkonnaassamblee. Esimest korda on meie esindaja seda paabelit juhtimas.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO | Lihulas on peaaegu pooled inimesed juba valinud
E- ja eelvalmistega kokku olid kella 11-ks Lihulas valimas käinud juba peaaegu pooled valimisnimekirjadesse kantud inimesed.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO | Maarahvas kriitiline: no küll seekord lubavad! Muudkui lubavad!
Valimispäeval arutatakse veel omavahel kampaaniat ja seda, mille järgi valikud tehti. Suurt lootust muutustele ei näi olevat.
Loe edasi
Vaatlus
Maanteeamet soovitab lapsevanematel liinibussi oma turvatool kaasa võtta
Väikelapsega bussis sõites ei saa lapse­vanem liiklusõnnetuse korral lapse ohutust tagada sama heal tasemel nagu sõiduautos, sest bussides pole turvatooli. Maanteeamet soovitab selle endal kaasa võtta.
Loe edasi
Intervjuu
Circle K juht Kai Realo: ma ei oleks kunagi arvanud, et veganid meile nii aktiivselt survet avaldavad
Nõudlikud kliendid, kellele meele­pärane olla. 700 alluvat, kelle eest seista. Ojadena kütust müüv firma, mille kõige tulusam vedelik jookseb hoopis kohvimasina kraanist. Sellist ettevõtet juhib Kai Realo.
Loe edasi
Kaameraga maal
KAAMERAGA MAAL | Haarav spordiala, millest sa ilmselt palju kuulnud ei ole
Seda spordiala harrastab Eestis vaid sadakond last ja natuke üle 500 täiskasvanu. Maaleht käis Eesti esimesel laste ja noorte lukumaadluse võistlusel, kus selgus, et lapsed on sellest haaravast harrastusest vaimustuses.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD ja VIDEO | Sula ja suur autode hulk sulgesid Haapsalu-Noarootsi jäätee
Seoses sulailma ja ootamatult suure liikluskoormusega on Haapsalu–Noarootsi jäätee täna pealelõunast suletud, kuid Maaleht jõudis vaatamas käia, mis jääteel toimub.
Loe edasi
Uudised
Teehooldusesse on panustatud mullusega võrreldes neli korda rohkem, kuid liikumine on ikka raske
Erakordselt heitlik talveilm on nõudnud omavalitsustelt suuri kulutusi ja teehooldajailt võimete piiril töötamist. Lumikatte paksus erineb Eesti eri otstes poole meetri jagu.
Loe edasi
Uudised
POPID SIHTKOHAD: eestlaste reisikirg on võtnud enneolematud mõõtmed, aastas kulutati üle miljardi euro
Eesti elanike reisihimu on aastaga veelgi suurenenud – kui 2017 püstitasid välisreisid nelja aasta rekordi, siis mullu käidi piiritagust maa­ilma uudistamas veelgi rohkem. Märksa enam reisiti ka kodumaal.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO | Tung turismimessile on Pirita teele ummiku tekitanud
Turismimessile minnes tasub nii täna kui järgnevatel päevadel auto koju jätta ning ühistransporti kasutada.
Loe edasi
Tarbija
VIDEOD TURISMIMESSILT | Vaatamisväärsused ja toit käivad käsikäes
Lisaks sellele, mida turimismessil pakutavates sihtkohtades näha saab, tutvustatakse ka kohalikke sööke-jooke.
Loe edasi
Tarbija
VIDEOD TURISMIMESSILT | Kas Soome turistide hulk Eestis on tõesti vähenenud? Või siiski mitte?
Maalehe ajakirjanik Ivar Soopan veedab tänase päeva turismimessil Tourest 2019. Otseülekannetes teeb ta ülevaateid popimatest turismitrendidest, pakub kuulamiseks-vaatamiseks intervjuusid turimsiettevõtjatega ning annab aimu, milliseid reisiplaane eelolevaks aastaks teha.
Loe edasi
Kaameraga maal
VIDEO | Milles peitub Eesti võrkpalli võimsa edu saladus?
Eesti meeste ja naiste võrkpallikoondised pole korraga kunagi nii edukad olnud. Jalgpall ja korvpall on küll suurema harrastajate arvuga, kuid Euroopa parimate sekka on jõudnud praegu just meie võrkpallurid. Milles peitub edu võti ning kui palju võrkpalliharrastajaid Eestis üldse on?
Loe edasi
Vaatlus
LENNUKAS TÕUS: milles peitub võrkpalli võimsa edu saladus?
Eesti meeste ja naiste võrkpallikoondised pole korraga kunagi nii edukad olnud. Jalgpall ja korvpall on läbi aegade küll suurema harrastajate arvuga, aga Euroopa parimate sekka on jõudnud praegu võrkpallurid. Miks?
Loe edasi
Uudised
Selge seos: arstide ja õdede palgad tõusevad, väljaränne väheneb
Tervishoiutöötajate migratsioon on vähenenud 15 aasta madalaimale tasemele ja tänavu aprillis jõustuv uus töötajate palka kergitav kollektiivleping vähendab lahkuvate arstide-õdede arvu ilmselt veelgi.
Loe edasi
Tarbija
Mida teha, kui kaevust tuleb vee asemel „borši“?
Kõrge rauasisaldusega soist päritolu pruuni veega maadlevad juba ligi 20 aastat Läänemaal Salajõe küla elanikud. Seal pole asi ainult vee värvuses – Salajõel on kaevudes pigem boršisupp, mitte joogivesi.
Loe edasi