Kristel Kirss
Maakodu tegevtoimetaja
Õiterikast Kuremäe kloostriaeda väetavad õnnistused ja palved
Kuremäe vene õigeusu nunnakloostri ja Jumalaema Uinumise kiriku hoovi parterpeenrad meenutasid tänavu suvel sünnipäevatorti, kaunistuseks rõõmsavärvilised daaliad ja floksid.
Loe edasi
Villakerade veeretamine mõjub teraapiliselt ja kasvatab loomistungi
Aruküla VildiVilla pere­naine Maia Raudkivi-Vaikla soovitab kuuske ehtida oma kätega tehtud ja kordumatu välja­näge­misega vilditud kuulikestega.
Loe edasi
VIDEOÕPETUS | Viltimine on popp! Tee ise villaloorist kuuseehted
Villaloorist kuuseehteid teha on jõukohane kõigile, pealegi mõjub see teraapiliselt ja kasvatab loomistungi. Iga niimoodi valminud jõuluehe kannab tegija käekirja ja sobib hästi ka kingikotti.Jõuluehteid õpetas tegema Aruküla VildiVilla pere­naine Maia Raudkivi-Vaikla.
Loe edasi
GALERII | Haruldased käsitöönukud toovad jõulutunde lähemale
Kui jõulutunne ei tule ega tule, tasub läbi astuda Eesti suurimatest aianduskeskustest. Näiteks Hansaplantis häälestavad teid pühadelainele muinasjutud, mille tegelasteks on mudilastega samas kasvus ja ainulaadsed käsitöönukud.
Loe edasi
Elu
Must huumor ning head inimesed aitavad ka pärast isa lahkumist kaunist Kangru talu pidada
Aastate eest said Kaire ja Riho Roosipuu tänu õnnelikule juhusele Anija vallas Kangru talu, kus oma unistusi ellu viia. Koos loodud kodu sai hubane ja armas, paraku ei soosinud saatus nende ühiseid plaane.
Loe edasi
Tasub teada
Värskes Maakodu erinumbris Kaunis Maakodu | Kõik sai alguse vanast palkaidast ehk armunud Kaberneeme kalurikülasse
Kui Irja ja Karl Sooväli viisteist aastat tagasi Kaberneeme kalurikülasse maatüki ostsid, oli see vaid tükk lagedat maad, mille servas seisis õnnetult vana kuurilobudik. Aastatega on nad loonud hubase ja kauni kodu, mille uksed on alati valla nende seitsmele lapsele ja üheksale lapselapsele.
Loe edasi
Tasub teada
Pärnaõue talu pererahvas pole iseenda lõdvaks laskmisele mõeldagi jõudnudki
Raivo Pärn ja tema kaasa Pille Põld on teinud Pärnaõue talust kodu, kus on hea puhata. Seejuures pole nad iseenda lõdvaks laskmisele mõeldagi jõudnud.
Loe edasi
Elu
MAAKODU OKTOOBRINUMBRIS | Kestev armastus andis jõu kauni Aadu talu loomiseks
Aadu turismitalu on Saaremaal Vätta poolsaarel kadakate vahel nagu pärl. Seda pärli on toimekas pererahvas, Alge ja Jaan Rooso lihvinud kolmkümmend aastat.
Loe edasi
Elu
MEISTRIKOOL | Minimalistlik, paindlik ja veekindel seinakate
Neil, kes taluvad romantilist seinaviimistlust üksnes teiste eluruumides, tasub uudistada Hispaaniast pärit uudset seinakatet mikrotsementi.
Loe edasi
Elu
Airi Allvee kuldaväärt soovitused vanas majas elamiseks
Airi Allvee, kelle tähelend lauljana algas kord saatest “Kaks takti ette”, unistas kunagi kodust Suurejõel vanavanaisa ehitatud majas. Praeguseks on ta seal elanud juba 15 aastat.Kõigi nende aastate jooksul on ta oma esivanemate kodu hellalt hoidnud ja tasapisi tohterdanud justkui austust väärivat vanakest. Vaarvanemate kodumaja algupäraseks taastamine ja olemasoleva säilitamine on üks Airi eesmärke. Siinkohal jagame tema soovitusi vanas majas elamiseks.
Loe edasi
Elu
Loomingulise sisuga kupjaelamu, kus teatakse õnne valemit
Kus asub Kudjape rüütlimõis või mõisnikku teeninud kupja maja, Saaremaal naljalt ei teata. See-eest teatakse, kus elab kunstikire ja motovaimustusega Evestuste pere.
Loe edasi
Elu
Airi Allvee hoiab hellalt vanavanemate kodu
“Mu unistused on kõik sellised, mis täituvad pika vinnaga,” ütleb Airi Allvee. “Kord unistasin elust selles majas ja nüüd ma elangi siin.”
Loe edasi
Elu
MEISTRIKOOL | Krohvisegu on iidvana moodus seina kaunistada
Marmoripuru sisaldava krohviseguga saab sise- ja välisseinu muuta omanäoliseks kordumatu mustriga vaatamis­väärsuseks.
Loe edasi
Elu
Kristel Kirss: maas lebav paberitükk palus, et ta prügikasti visataks
Maakodu kauni kodu konkurss on täies hoos, juba oleme näinud hulka unustamatult ilusaid aedu ja terrasse. Konkursi saak pole sugugi veel salves, ootame kandideerima rohkemgi päris- ja suvekodusid.
Loe edasi
Elu
Ohoo! Uskumatud nipid varaste, usside ja tigudega võitlemiseks
Killustikku on teeradade rajamisest üle jäänud, aga te ei saa hoiustada seda oma aia piires? On olemas väga lihtne moodus, mis kivihunnikut kaitseb ja aitab vargust märgata.Kas olete kunagi kohanud ussitanud kukeseent? Vaevalt. Sellel on konkreetne põhjus.Süüakse tavaliselt viinamäe tigusid. Miks? Miks mitte süüa tavalisi tigusid? Me proovisime ja kirjutame teile, mis juhtus.
Loe edasi
Elu
Pere tuli Rootsist Raplamaale talu taastama: „Pärast maja ostmist oli selge, et ees ootab aastaid kestev tööpõld.”
Rootsis pereõnne leidnud Liisi Tiidre-Guilotte ruttab sageli meie muutliku ilmaga kodumaale, samal ajal kui paljud tema tuttavad põrutavad jahedast suvest soojale maale päikest püüdma.
Loe edasi
Elu
Vana kasvuhoone elu saab pikendada
Kui klaaskasvuhoone on vana ja laseb tuult läbi, sest mõnes klaasis on mõrad ja siin-seal praod, võib abi olla hõbedasest ehitusteibist.
Loe edasi
Elu
VÄRSKES MAAKODUS | Helilooja ja dirigent Erki Meistri looming sünnib mantelkorstna suitsuruumis
Koorijuht, dirigent ja kunstnik Erki Meister renoveeris Haapsalus igivana maja, mis peitis endas suurejoonelist mantelkorstent. Sellest sai kodu süda – söögiruum, korstna suitsuruumist aga peremehe loominguline pesa.
Loe edasi
Elu
Naiste tugikeskuse juhataja: olen väga tänulik tuntud vägivalduritest meestele, sest tänu nendele on kõik tagajalgadel ja teema laual
“Iga neljas mees on suhtes vägivaldne,” tõdeb Pärnu Naiste Tugikeskuse juhataja Margo Orupõld. Nende keskuses tuleb ühes kuus keskmiselt tegelda 20 uue kliendiga.
Loe edasi
Uudised
“Kui ta oleks ka joonud, siis oleksin surnud!” Pärast põrgulikku vägivalda suudab Haini aidata saatusekaaslasi
“Kui mu mees olnuks alkohoolik, siis oleksin ilmselt surnud,” usub viie lapse ema Haini Ilonen. Nüüdseks on ta vägivaldsest suhtest välja tulnud ning abistab naiste tugikeskuses kogemus­nõustajana saatusekaaslasi.
Loe edasi
Uudised
Maakodu rajas poolteise päevaga kauni aia
Maakodu ajakiri tähistas oma 30 aasta juubelit tänavu ainu­­laadsel moel. Peo asemel korraldasime suure heategevus­projekti ja rajasime erivajadustega inimestele kauni aia.
Loe edasi
Uudised
Lumiste talu ilunurgakestega aed
Ille Palu ja Kaido Aasa rajatud Lumiste talu iluaed ei paista külateele. Siiski on nende tööd vallas märgatud ja taluperet kauni aia eest kiidetud.
Loe edasi
Uudised
Mitte kusagil pole sel perel parem elada kui Kihnus kaluritalus
Käthlin ja Vallo Palu on loonud Rannametsa tallu Vallo vanemate kaitsva selja taha armsa kodu.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Nii värvirõõmsas kodus iga mees elama ei nõustuks
Meelika ja Romet Eensoo jätsid Tartu linna maha ja kolisid Ülenurme, et rajada endale enneolematult värviline kodu.
Loe edasi
Uudised
Õpetlik saareelu
Loe edasi
Uudised
VÄRSKES MAAKODUS | Maikeni muusikat ja loovust täis kodu
Kadri Koppel alias Maiken avab oma rootsipunase maja ukse külalistele rõõmsatujulisena, ümisedes Aretha Franklini üht tuntud laulu.
Loe edasi
Uudised
MAAKODU KAANELUGU | Maikeni unelmate kodu on muusikaga täidetud
Kadri Koppel alias Maiken avab oma rootsipunase maja ukse külalistele rõõmsas tujus, ümisedes üht Aretha Franklini tuntud laulu.
Loe edasi
Uudised
Milliste taimedega saab terrassile anda Vahemereliku ilme?
Trenditeadlikud terrassi- ja rõduhaljastajad toovad tänavu oma lillepottidesse söödavate viljadega taimed.
Loe edasi
Uudised
MEISTRIKOOL | Pühendumist vajav lubikrohv püsib ajas
Säästvad Ehituslahendused OÜ & Meistri koolitaja Kermo Jürmann õpetab, kuidas katta vana puitmaja seinad traditsioonilise naturaalse lubikrohviga ja mismoodi sellist pinda viimistleda.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Kuidas näeb just praegu välja miljonite kevadlillede paradiis Hollandis
“Tulite veidi vara. Avatud tualette on praegu Keukenhofis rohkem, kui avatud õisi,” teavitas eelmisel reedel Keukenhofi ja Amsterdami vahet sõitev bussijuht Nick kõiki lillemölluhuvilisi.
Loe edasi
Uudised
Eeskujuliku muru hooldamise nipid
Katrin Kaasiku kaunis aias lillepeenarde vahel on hämmastavalt eeskujulikud muruplatsid. Palusime temalt nõuandeid, kuidas nii kaunis muru saavutada.
Loe edasi
Uudised
Keraamiku värvirõõmus kevad
Keraamik Kadri Kaerma ootab varakevadest saadik kannatamatult, millal saab minna aiandist oma uutesse aiavaasidesse ja lillekastidesse suvelilli tooma. “Suur ootus on hinges,” tunnistab Kadri särasilmil.
Loe edasi
Uudised
MEISTRIKOOL | Aiamajake putukatele
Tore aiakujunduselement on putukatele ehitatud kodu, aga mitte ainult. Väike majake pakub varju mitmetele kasulikele putukatele.
Loe edasi
Uudised
Loominguliste roogade inkubaator
Menukate kokaraamatute autor Kristina Efert tunnistab, et teda on innustanud toiduretsepte katsetama lapsepõlvekodu köök ja selle puuküttega pliit.
Loe edasi
Uudised
Tegusa Liina Randpere avatud köök
Saatejuhi ja treenerina tuntud Liina Randpere on oma kodus rohkemat kui pelgalt perenaine. Tema köögis ei ole mööblitükki, mille kallal ta osavad käed poleks tegutsenud.
Loe edasi
Uudised
Köök unistuste maal
Pihlamarja talu helgesse mõnusa pliidisoojusega kööki armastavad koguneda kõik selle pere liikmed, sealhulgas neljajalgsed, rääkimata külla tulnud sõpradest.
Loe edasi
Uudised
JUHTKIRI | Supihooaeg alaku!
Vaimustus kevade peatsest saabumisest, aga ka tänavu märtsi algusse sattunud vastlatest täidab hinge rõõmuga. Enne veel, kui näeme aias esimesi lumikellukesi ja sinililli, saame põsed punaseks liugu lastes ning vastlakukleid ja kuuma hernesuppi süües.
Loe edasi
Uudised
MEISTRIKOOL | Kuidas plaatida köögiseina?
Köögiseina keraamiliste plaatidega katmine on igaühele jõukohane ja omamoodi teraapiline töö. Plaatimistöö nippe ja tarkusi jagab Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusvaldkonna juht Sven Kornak.
Loe edasi
Tasub teada
Soomlased söövad ritsikaleiba, Eestis seda niipea osta ei saa
Nädal tagasi avati pealinna ühes Prisma hüpermarketis Fazeri pagarikoda, kus erinevalt nende Soome analoogidest ei pakuta meie tarbijatele ritsikaleiba.
Loe edasi
Tasub teada
Luua mõisapargi Piparkoogimaja muutis omaniku elu ja saatust
Kanadas sündinud ja õppinud Madis Jürima tegi paarikümne aasta eest elus kannapöörde ning kolis oma esiisade kodumaale Eestisse. Saatuse kingitusena ootas teda siin Luua mõisa kavaleridemaja ja osa mõisaparki.
Loe edasi
Tasub teada
MEISTRIKOOL | Igaks tööks oma saag
Majapidamises läheb ikka aeg-ajalt vaja käsisaagi. Milline lõikeriist ja töö omavahel kõige paremini sobivad, sellesse aitab selgust tuua Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusvaldkonna juht Sven Kornak.
Loe edasi
Tasub teada
SISEKUJUNDUS | Ehe ja kodumaine
Nende jaoks, kes eelistavad eestimaist sisustuskaupa, on valminud uudse joonega tooteid. Loomingulised tuuled ja mood soosivad aina enam naturaalsust ja taaskasutust ning loodusest tuttavaid motiive ja värve.
Loe edasi
Tasub teada
MEISTRIKOOL | Pikendame töövahendite kasutusiga
Juhtub ikka, et remondi ajal tuleb töö mõneks ajaks pooleli jätta. Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusvaldkonna juht Sven Kornak õpetab, kuidas hoida töövahendeid, et neid saaks korduvalt kasutada.
Loe edasi
Tasub teada
Kolletele ja korstendele kehtestati rangemad nõuded
Korstnapühkija külaskäik võib majaomanikule tähendada ehmatust ja hiljem kohustuslikku remonti. Põhjus on karmistatud tuleohutusnõuetes, mis kehtivad nii uutele kui ka vanadele eramutele.
Loe edasi
Tasub teada
FLORIST SOOVITAB | Lihtne lauaseade, mis toob tuppa piduliku hõngu
Jõulud on florist Diana Heliste lemmikpüha, mil ta ehib oma kodu suure vaimustusega. Hüatsint ja ratsuritäht on jõululilled, mida ta oma kaunites seadetes sageli kasutab.
Loe edasi
Tasub teada
MEISTRIKOOL | Kamina ümbrus hõlpsalt tulekindlaks
Kui olete soetanud metallist kaminasüdamiku või Bullerjani ahju, on oluline muuta kolde ümbrus tulekindlaks. Kuidas seda oleks lihtne teha, teab seletada Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusvaldkonna juht Sven Kornak.
Loe edasi
Tasub teada
Padipõõsas on jõulurüüs. Selles kodus on pühad on teretulnud
Jõulud on floristist pereema Diana Heliste lemmikpüha, mil ta ehib oma kodu suure vaimustusega.
Loe edasi
Tasub teada
FOTOD | Jõuludesse armunud pere kodu paneb hinge helisema
Maakodu värskest numbrist leiavad lugemist nii need, kellele talvised pühad panevad hinge helisema, kui ka need, kes tahavad avaramat silmaringi või asjalikke nõuandeid.
Loe edasi
Elu
SUUR PIPARKOOGITAINATEST: klassika võidab kõhu kaudu südameid
Olgu tainasegus kakaod, tatra-, rukki- või nisujahu – Maalehe piparkoogitest tõestas, et ehe või teeb maitsega imet.
Loe edasi
Elu
FOTOD | Skandinaaviapärane ja omanäoline korter, kus hinnatakse käsitööd
Kaerepere kortermajja kolinud Nele Vainu sisustas oma perele heledates toonides ja käsitööga ehitud armsa kodu.
Loe edasi
Elu
Hea une tuba ja pesemiseks oma spaa
Kristi ja Kristjan Ansberg muutsid oma Supilinnas oleva uue kodu planeeringut kohe, kui olid selle ostnud. Korteri viiest toast jäi alles neli, kuid suuremat ruumi ja lisandus ka saun.
Loe edasi
Elu
Kortermajja ehitatud maakodu sisustamiseks veetis perenaine tapeedipoes terve päeva
Kaerepere kortermajja kolinud Nele Vainu sisustas oma perele heledates toonides ja käsitööga ehitud armsa kodu.
Loe edasi
Elu
FOTOD | Balletitantsija Ivar Eensoo süda kuulub maatõugu lammastele ja kiviaedadele
Ivar Eensoo on balletitantsijana publikut rõõmustades säranud paljudel lavadel. Nüüd teeb see teda veidi nukraks, kui on vaja esinemiste tõttu oma Mardi talust eemal olla.
Loe edasi
Elu
MINU ÄRI | Täiustatud kama, mis toob edu
Enamik meist on harjunud sööma kama suvel ja kuuma ilmaga. Viru-Järve talu peremees Ain Põder sööb ise ja soovitab teistelgi enda tehtud kamasegusid süüa iga päev.
Loe edasi
Elu
Balletitantsija uus armastus on kiviaedade ladumine ja maatõugu lambad
Ivar Eensoo on balletitantsijana publikut rõõmustades säranud paljudel lavadel. Nüüd teeb see teda veidi nukraks, kui on vaja esinemiste tõttu oma Mardi talust eemal olla.
Loe edasi
Elu
Sinisest sinisem õueala
Ise tehes sündivad asjad teevad kõige rohkem rõõmu. Sellise kogemuse said Maris Uudeküll ja Dmitri Okatov, kes ehitasid ja sisusustasid oma perele hubase terrassi.
Loe edasi
Elu
Tegutsemistuhina allikas Oja talu
Laur Paat ja Rutt Kuusik on loonud armsalt romantilise kodu, kus neil ja nende vurrudega vöödilisel Triibul on iga ilmaga hea olla.
Loe edasi
Elu
JUHTKIRI | Elulõng ja minevik
Olenemata ilmast ja aastaajast kiirustan igal õhtul pärast tööd oma hoovi terrassile. Katust asendab just sügisel meeletult õitsev metsik elulõng. Huvitav – see on ainus taim, mida unustasin sel põuasel suvel kasta. Ronitaim, mis suvel õisi ei näita, lokkas niigi ja pürgis aiamaja katusele.
Loe edasi
Elu
MEISTRIKOOL | Kui puitmaja vajab uut laudvoodrit
Enne talve jõuab maja puitfassaadile veel värskenduskuuri teha. Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusvaldkonna juht Sven Kornak õpetab kodule uut välisvoodrit panema.
Loe edasi
Elu
GALERII | Teoks tehtud unistusest sündinud kaunis kodu
Paljud täiskasvanud unistavad rajada kodu oma lapsepõlvemaale. Liivaku talu perenaine Asta Tiks tegi unistuse teoks.
Loe edasi
Elu
Vuugivahede värskendamiseks ei pea kogu vannitoa põrandat üles kaevama
Kas teid häirib, et vannitoa keraamiliste plaatide vuugid pudenevad ja näevad koledad välja? Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusosakonna juht Sven Kornak õpetab, mida sellisel juhul teha.
Loe edasi
Elu
MINU ÄRI | Lambad siin ja seal, isegi peenras ja laua peal
Mõnuste küla Ristema talu aidas, kus ilmselt kunagi magasid talu noorikud, on nüüd poosetavate lammastega talupood. Nende vaimukaid nägusid näeb nagidel, vaagnatel ja purkidel.
Loe edasi
Elu
Istuta toalilled ühte potti. Ja veel millisesse!
Segutünnist või plastikvannist saab toredalt suure lillepoti, kuhu mahub mitmeid erinevaid toalilli.
Loe edasi
Elu
Liivaku talu: lapsepõlvemaale rajatud avara vaatega kodu
Paljud täiskasvanud unistavad rajada kodu oma lapsepõlvemaale. Liivaku talu perenaine Asta Tiks tegi unistuse teoks. Nüüd on tal Võrumaa kuplite vahel ja mäekese otsas kaunis kodu.
Loe edasi
Elu
FOTOD | Seda suvemaja iseloomustavateks märksõnadeks on loovus ja nutikas taaskasutus
Oja talu hoovis oli kunagi suur ait, mis ajahambast puretuna viimastel aastatel pigem silma riivas. Nüüd on aida vundamendil armas suvemaja-väliköök, kus saab nautida vaba aega.
Loe edasi
Elu
Seitse korda mõõda, aga millega? Koduste mõõteriistade ABC
Millised mõõteriistad võiksid kodus olemas olla ja kuidas neid kõige nutikamalt kasutada? Vastust teab Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusosakonna juht Sven Kornak.
Loe edasi
Elu
FOTOD | Elu ilma muredeta on võimalik! Tõestus sellele peitub Orissaares asuvas kodus
Maakodu juulinumbri avalooga sisenete väga omapärasesse kodusse Orissaares, kus elavad kunstniku hingega Reine ja maadlustreener Tiit, keda elu pisiasjad ei häiri. Pigem vastupidi – nendest saadakse inspiratsiooni.
Loe edasi
Elu
Mõni tund vaeva ja mosaiigiga ehitud laud on terrassile viimiseks valmis
Kui teil on laud, mis vajaks värskenduskuuri, siis üks võimalus on katta lauaplaat mosaiiktehnikas. Kuidas seda teha, õpetab Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusvaldkonna juht Sven Kornak.
Loe edasi
Elu
Koristatud kodu on märk raisatud elust
Reine ja Tiit Uspenski pere kodu asub Orissaares ning selle tunneb ära maja ees kasvavate mändide järgi, mille tüved on kaetud kirjude kudumitega.
Loe edasi
Elu
Jaanipäeva heitlik ilm viis loova ja nutika suvemaja püstitamiseni
Oja talu hoovis oli kunagi suur ait, mis ajahambast puretuna viimastel aastatel pigem silma riivas. Nüüd on aida vundamendil armas suvemaja-väliköök, kus saab nautida vaba aega.
Loe edasi
Elu
Ränk sõltuvus: ei päevagi heegeldamata
Türi Lillelaada peakorraldaja Liivi Lintlom ei oska päevagi elada heegeldamata.
Loe edasi
Elu
Kassi ja roti saab sõpradeks treenida
Paljud usuvad, et rott ja kass ei ole võimelised koos elama. Rott Ami ja kass Blacky tõendavad vastupidist.
Loe edasi
Tasub teada
Bussijuht käratas esiistmel istunud lapse peale ja keelas tal vanematele helistada
“See bussiootus oli mu senise elu pikim pooltund! Helistasin ja helistasin, käed värisesid. Mõtetes liikusid hirmsad kujutluspildid…” meenutab väikesele tüdrukule Pärnu bussijaama bussi vastu läinud naine.
Loe edasi
Tasub teada
Kipsseina parandamine pole raketiteadus
Mööbli nihutamise või remondi tõttu seina tekkinud inetu auk rikub tuju, kui seda parandada ei oska.
Loe edasi
Tasub teada
FOTOD | Sellesse Pärnus asuvasse kodusse sisenejaid rabab avarus ja valgus
Kui Eleri ja Taivari pere uude kodusse kolis, vaatasid nad maja põhjalikult üle ja arutasid, kas üldse hakata remonti tegema.
Loe edasi
Tasub teada
HEA TEADA | Kuidas toa jaoks vajalik tapeedikulu välja arvutada?
Tapeedirullide levinud mõõtmed on pikkus 10,05 m ja laius 0,52 m. Vajaduse väljaarvutamiseks on vaja teada ruumi kõrgust ja ümbermõõtu.
Loe edasi
Tasub teada
Magusalt lõhnavad daamid küpsetasid Eesti sünnipäevaks kamast ja peedist tordi
Annika Otsa ja Helen Ella lõhnavad sageli magusalt, sest nende mõtteid ja päevi täidab töö Avella tordibutiigis.
Loe edasi
Tasub teada
Värske Maakoduga sukeldute kevadesse!
Taaskasutus on jätkuvalt moes ning selle teemaga on seotud enamik meie mainumbri lugudest.
Loe edasi
Tasub teada
Ootamatult omaks saanud kodu kiirgab lõputut valgust
Üürikorterist huvitava arhitektuuriga majja kolinud noorest perest said Pärnu jõeäärse kodu kolmandad omanikud.
Loe edasi
Tasub teada
Loodusega silmitsi | Nõrganärvilistel mitte vaadata! Fotograafile poseerivad maod
Nii mõnigi kardab madusid nii kohutavalt, et jookseb isegi teleri eest minema, kui seal peaks roomajat näidatama. Saaremaa hobifotograaf Allan Mehik lausa armastab madusid ning on juba mitmeid aastaid järjest suunanud oma kaamera just neile.
Loe edasi
Tasub teada
Tapeedipanek vajab eelteadmisi: loe ja vaata nippe!
Kuidas tapeet kõige kergemini ja ilusamini seinale saada? Küsimustele oskavad vastata Kehtna Kutsehariduskeskuse ehitusosakonna juht Sven Kornak ja kutseõpetaja Jüri Põld.
Loe edasi
Tasub teada
Moekas tapeet annab kodule näo
Krohvitud ja värvitud seinu ähvardab mustriliste tapeetide pealetung.
Loe edasi
Tasub teada
Arendavas mängumaja aias õpib laps elu tundma
Lastele rajatud õueala ja mängumaja aed arendab neid mitmekülgselt, teeb kogu perele rõõmu ja kaunistab kodu.
Loe edasi
Tasub teada
Loomingulise tarviku ehk redelriiuli tegemine on lihtne
Redelriiul on taime- ja aia­huvilise terrassil asendamatu abiline. Rõõmu teeb seegi, et seda on lihtne meisterdada.
Loe edasi
Tasub teada
Tamme ja kivi sõprus avaras köögis
Itaalia villat meenutav maja kerkis kohale, kus enne oli enne olnud kordoniks kutsutud metsavahimajake. Noor peremees Riho Alavee esindab selles talukohas kolmandat põlvkonda.
Loe edasi
Maamajandus
Sillaotsa talu vahetas tavalise põllunduse kanepiäri vastu
Maidla külas asuva Sillaotsa talu omanikud Aavo ja Ene Mitt leidsid enda jaoks uue ja põneva põllukultuuri, mis pakub neile tegevust aasta ringi.
Loe edasi
Maamajandus
Värskes Maakodus: rõõmsate perede ideerikkad köögid
Märtsikuu Maakodu lehekülgedele oleme koondanud inspireerivad köögid, nende sisustamislood ja nõuanded, mis kodu kõige tegevusrikkama ruumi sisustamise või toidu valmistamise juures ära kuluvad.
Loe edasi
Maamajandus
Reino Bürkland teeb mozarellast juustupärga
Hiina meditsiini spetsialistina tuntud Reino Bürklandi hobi on juustutegu. Selleks on ta asutanud Mõnuste juustukoja.
Loe edasi
Maamajandus
Loodusega silmitsi | Uskumatu ja meeldejääva jahil
Kihnu- Pärnu juurtega hobifotograaf Stiina Sepp sõidab sageli mandri ja kahe saare vahet - kaasas kaks saksa lambakoera ja fotokaamera.
Loe edasi
Maamajandus
VÕTA RETSEPT JA KATA LAUD | Kodumaisest kraamist hitid juubelilauale
Millega üllatada laua ümber kogunevaid lähedasi kodumaa 100. juubelil? Toome teieni sellele pidulikule perepeole laule sobivad road, mille valmistamiseks on kasutatud peamiselt kodumaiseid toiduaineid.
Loe edasi
Maamajandus
Noored ajasid sisustusfirmadel juhtme kokku. Olukorra päästis vanaonu
Ehkki Teet ja Merilin sisustasid oma Järvekülas asuva koduköögi juba neli aastat tagasi, näeb see ikka välja nagu uus.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Ajakirjanik Tuuli Jõesaar: ma ei aja kodukujunduses taga ühte kindlat stiili
"Teostan Kivi talus oma arusama sellest, kuidas üks talumaja ja kodu peaks välja nägema," ütleb Tuuli Jõesaar, kui koos abikaasa Otiga Maakodule oma kodu ukse avas.
Loe edasi
Maamajandus
Elu keset metsa: kõik omad ja ka külalised jäävad hubasesse kööki pidama
Riho Alavee ja Maria Lõssenko alustasid ühist pereelu kolm aastat tagasi, kui Maria pealinnast Varbolasse kolis. Esimene ruum, millest värskelt valminud majas unistati, oli avar ja moodne köök.
Loe edasi
Maamajandus
Reino Bürkland leidis tänu rõõmsate lehmade piimale endale toitva hobi
“Minu kirg on juust!” kinnitab Mõnuste külla perega kodu rajanud Reino Bürkland, kes leidis tänu rõõmsate lehmade piimale endale toitva hobi.
Loe edasi
Maamajandus
Loodusega silmitsi | Fotograaf Allan Mehiku hetked kühmnokk-luikedega
Avastasime Kuressaarest fotograafi, kes on metsikuid kühmnokk-luikesid kadestamisväärselt lähedalt näinud.
Loe edasi
Maamajandus
Karge ja kordumatu Eesti disain
Eesti sünnipäevakuul on paslik uudistada, mida uut ja põnevat on tootnud meie disainerid ja käsitöölised.
Loe edasi
Maamajandus
Kirjumirjud muinasjutud portselanil
Leelo Kivi-Vaheri maalitud nõud on rõõmsad ja kordumatud. Ta jumaldab värve. “Eriti punast, ja kollast... No ja siis veel sinist,” loetleb ta naerdes.
Loe edasi
Maamajandus
NATO vihmavarjuga Kivi talu
Kivi talu hoovivaikust lõhestavad paugud. Külalised võpatavad: appi, kas sõda on lahti? Perenaine Tuuli Jõesaar ei tee paukudest väljagi, nagu ei kuulekski.
Loe edasi