Aive Mõttus
aive.mottus@maaleht.ee
Tasub teada
Kuidas leevendada põlvevalu? Lahendus on imelihtne ja arsti ei olegi vaja
Põlvevalu leevendamiseks ei ole vaja tingimata arsti või apteegi külastust. Selgub, et valu aitab leevendada regulaarse kükitamisega.
Loe edasi
Tasub teada
Kas teadsite, et ostukeskustes tegutsevad kiirkliinikud, kuhu võib kiiresti pöörduda kergemate muredega?
Kiirkliinikud, kuhu saab tervisemurega pöörduda nii õhtuti, nädalavahetustel kui ka pühade ajal, toovad meditsiiniteenuse kohtadesse, kus inimesed oma iga­päevaseid asju ajavad.
Loe edasi
Tasub teada
Jõululauast tõustes tunned end maailma kõige paksema inimesena. Mida teha?
“Oeh, jälle!” on esimene mõte, kui kolmas taldrikutäis on pühadepraest tühjaks saanud. Jälle sõin liiga palju. Samamoodi nagu igal aastal.
Loe edasi
Tasub teada
TRENNIFANAATIKUTELE | "Kaelareegel" aitab otsustada, kas oled trenni jaoks piisavalt terve
Vähesed pääsevad ületalve ilma ühegi viiruseta. Kes on harjunud trenni tegema, sellel võib kerkida küsimus: kas tilkuva nina kumiseva peaga tasub ikka sporti teha? Siin on nipp, mis aitab otsustada!
Loe edasi
Tasub teada
Haiguse ajal tehtud trenn võib tervisele kasu asemel kahju tuua
Ilma ühegi nohu ja köhata jõuavad Eestimaa sügisest kevadesse väga vähesed inimesed. Ka need, kes iga päev liiguvad ja regulaarselt trenni teevad, ei ole ülemiste hingamisteede viirushaiguste eest kaitstud.
Loe edasi
Tasub teada
Talviste traumade esmaabi ABC: viinakompressi ei maksa haiget saanud kohale panna
Tark inimene valmistub talveks juba sügisel. Ning mõtleb läbi, kuidas ennast aidata, kui jääl libisedes ja kukkudes haiget juhtub saama, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Tasub teada
Müts pähe ja kindad kätte, siis püsib kurk terve! Vanaemade tarkusel on tõepõhi all
Peaaegu iga ema on külma ilmaga paljapäi õue tormavale lapsele järele hüüdnud: “Pane müts pähe, muidu jääd haigeks!” Ja tal on õigus.
Loe edasi
Tasub teada
KUULA | Kuidas aru saada, et laps tarvitab huuletubakat?
Paar nädalat tagasi märkasin ma täiesti juhuslikult ühe Eesti väikelinna kooli spordisaali prügikastis veidraid väikeseid padjakesi. Nägin neid esimest korda elus, aga saamaks aru, millega tegu, ei kulunud just kaua aega – võib-olla kümmekond sekundit. Millega tegemist?
Loe edasi
Tasub teada
“Tead, mul on jämesoolevähk.” Kui keeruline on seda avastada õigel ajal?
Tervis ja tervena elatud aastad on meie endi kätes rohkem, kui aimata oskame. Väga paljud inimesed aga neile antud võimalusi ei kasuta.
Loe edasi
Tasub teada
Kas köha on olemas?
“Köha ei ole olemas, on bronhiit,” seletas üks kõigeteadja inimesele, kes parajasti väga ägedate köhahoogude all kannatas. Kuidas asjad tegelikult on?
Loe edasi
Tasub teada
Gripp või külmetus?
Kuidas teha vahet, kas tegu on ülemiste hingamisteede viirushaiguse või hoopis tõsisema tõve – gripiga?
Loe edasi
Tasub teada
Gripivaktsiin on kohal. Millal on õige aeg vaktsineerida?
Sageli saavad just kiire elutempo ja ajapuudus takistuseks, miks paljud inimesed ennast gripi vastu ei vaktsineeri ning viiruse saabudes massiliselt haigestuvad.
Loe edasi
Tasub teada
Lapse hüperaktiivsuse taga võib peituda nägemishäire
Paljudel lastel jääb nägemishäire õigeaegselt tuvastamata, sest lapsevanem, kel endal nägemine korras, ei oska silmaprobleemi kahtlustada.
Loe edasi
Tasub teada
Seened võivad kõhu lahti teha ja närvisüsteemi kahjustada. Aga ka tappa
Kõige olulisem ja lihtsam tõde on see, et süüa tohib ainult selliseid seeni, mida kindlasti tunnete.
Loe edasi
Tasub teada
13 tõsiasja tüütust aknest
Ettekujutus, et akne kimbutab pelgalt noori, on petlik. Sageli juhtub hoopis, et esimesed kortsud ilmuvad enne, kui vistrikud kaovad.
Loe edasi
Tasub teada
Kuigi eesnäärmevähk areneb aeglaselt, ei jõua kõik mehed õigel ajal arsti juurde
Eesnäärmevähk on meestel kõige sagedamini esinev vähivorm. Miks on esmajuhtude arv viimastel aastatel oluliselt kasvanud ning kas ja kuidas selle tõvega võideldakse?
Loe edasi
Tasub teada
Ravimite reisile kaasa võtmiseks võib vaja minna luba
Ravimiameti loa vajadus oleneb kaasavõetavast ravimist, selle kogusest ning kohast, kuhu ja läbi milliste riikide reisitakse.
Loe edasi
Tasub teada
Ohatiseviirust ei saa välja ravida, ometi peab seda ravima
Herpesviirused, mis tekitavad huule-, vööt- ja genitaalohatist, on levinumad, kui arvata oskame. Vaid väiksel osal inimestel õnnestub elada oma elu neisse nakatumata.
Loe edasi
Tasub teada
Diabeediravi tulemuste eest ei vastuta riik, haigekassa ega perearst, vaid inimene ise
Miks mõned diabeedihaiged peavad ennast süstima, aga teistele piisab haiguse kontrolli all hoidmiseks eluviisi muutmisest ja tablettidest?
Loe edasi
Tasub teada
14 asja, mida peaks teadma kaalulangetusest
Igaüks, kes on kunagi püüdnud kaalu langetada, teab, kui raske see on. Tulemuse säilitamine on aga veelgi keerulisem. Vaid 20% neist, kes on suutnud üleliigsed kilod kaotada, püsivad saavutatud kaalus enam kui aasta. Kuid õige tegutsemise korral püsib sale joon pikalt, elupäevade lõpuni.
Loe edasi
Tasub teada
Viiekümneaastane naine läheb nii kuumaks kätte, et mees saadab ta arsti juurde
Üleminekuiga, millest ei pääse ükski naissoost inimene, pole mitte haigus, vaid elu seaduspärasus. Ometi võivad sellega kaasnevad muutused harjumuspärase elu mõnikord täiesti pea peale pöörata.
Loe edasi
Tasub teada
Kiirabi suvised väljakutsed: ravimid võtmata, liigne alkohol, hulljulged vettehüpped ja päikesepõletused
Suvepuhkuste ajal vajatakse kiirabi tavalisest enam traumade ja alkoholi tarvitamisega seotud hädade korral.
Loe edasi
Tasub teada
Erakorralise meditsiini osakonnad ägavad suure koormuse all
Mullu pöördus Eestis haiglate erakorralise meditsiini osakondadesse pool miljonit inimest, keskmiselt 1350 inimest päevas. See näitaja on viimaste aastate suurim.
Loe edasi
Tasub teada
Ratastoolis mehe ja tema pere päästis täbarast olukorrast hooleandja
Erafirma leidis õnnetuse tagajärjel halvatuks jäänud mehele koduse abilise nädalaga, vald ei suutnud mitme aasta jooksul pakkuda muud kui hooldekodusse minekut.
Loe edasi
Tasub teada
Normist enam arseeni leiti Tartumaa puurkaevude veest juhuslikult, selle sinna sattumise asjaolusid uuritakse
Terviseamet on Eestis pikka aega ühisveevärgi joogivee kvaliteeti jälginud, kuid hiljuti Peipsiääre vallas kolmes puurkaevus avastatud normist kõrgem arseeni tase tuli kõigile asjaosalistele üllatusena.
Loe edasi
Uudised
Sahara kõrbe tolm on teel Eestisse, päikeseloojangud saavad lähipäevil olema värvirikkad
Esimene suurem ports kõrbetolmu saabus Saharast Lõuna-Euroopasse juba eile, 22. aprillil. Eestisse jõuab see hiljemalt selleks neljapäevaks.
Loe edasi
Tasub teada
Kõva spordimehe aitas pärast ränka autoõnnetust taas liikuma kepikõnd
Viis kuud haiglavoodis lamanud endisele pikamaajooksjale ja triatleedile andis elujõu tagasi soomlaste leiutatud liikumisviis, mis nüüdseks on spordialana levinud üle kogu maailma.
Loe edasi
Uudised
Jumalaema kiriku põleng: niisugused asjad tegelikult ei hävi
Pariisi Jumalaema kirikus möllanud tulekahjus sai loetud tundidega tuhaks suur osa hoone tuhandeaastast ajalugu, täielikust hävingust jäi katederaali lahutama vaid 15–30 minutit.
Loe edasi
Tasub teada
Vaimulik Jaan Tammsalu: nii palju valgust pole Jumalaema kirikus kunagi olnud kui tänaöise põlengu ajal
„Kõige imelisem kokkupuude Pariisi Jumalaema kirikuga on minul olnud siinsamas Tallinnas Jaani kirikus,” meenutab vaimulik Jaan Tammsalu.
Loe edasi
Tasub teada
FOTOD | Kuidas on võimalik, et veebruaris ostetud tomatid veel aprilliski nii head välja näevad?
"Poeg tõi mulle veebruari keskel karbikese kirrs-ploomtomateid. Aga osa neist jäi seisma, ei maitsenud mulle. Ja nii nad seisid, toas aknalaual. Näevad head välja siiani. Kuidas see võimalik on?" küsis Harjumaal elav naine ning tundis huvi, millega neid tomateid pritsitakse, et nii kaua säilivad.
Loe edasi
Uudised
Doktor Ago Kõrgvee: EMO-s peaks visiiditasu olema 20-30 eurot, see ei tapa kedagi
"Kui inimene tuleb EMO uksest sisse mingi naljaka probleemiga, tuleks tal see teenus endal kinni maksta," leiab doktor Ago Kõrgvee, kelle meelest on praegune viie euro suurune visiiditasu nagunii lootusetult ajale jalgu jäänud.
Loe edasi
Tasub teada
Teise ringi kauplusest ostetud asjade taskutest-sahtlitest on leitud väikeseid varandusi - kuldsõrmuseid, raha...
Populaarses Facebooki-grupis #Kogumispäevik algatati mõni aeg tagasi küsitlus, mida head ja paremat grupi liikmed teise ringi kauplustest on leidnud. Spontaanselt hakati vastustes postitama ka rõõmsaid sõnumeid asjade kohta, mis koos ostetud kraamiga „kauba peale” saadud. Mõnel juhul on tegu olnud lausa väiksemat sorti varandusega.
Loe edasi
Uudised
Põltsamaa roosiaed ei kao kuhugi, küsimus on väikeses maasiilus
Nädalavahetusel levima hakanud uudis, et aastate eest väikesele riigimaa tükile rajatud Põltsamaa roosiaia pargirooside kollektsioon hävitatakse, tõi osapooled ühise laua taha lahendust leidma.
Loe edasi
Uudised
Poodides käib suur mööbeldamine - kärakas tuleb ostjate eest ära peita
Toidukauplustes üle terve Eesti käib juunis jõustuva seadusesätte täitmiseks usin ehitustöö: alkoholiriiulite varjamiseks valmivad seinad, nihutatakse riiuleid ja riputatakse kardinaid.
Loe edasi
Maamajandus
Kohtuotsus: glüfosaat tekitab vähki. Umbrohumürgi tootja seda ei tunnista
Mõned päevad tagasi kuulutati USA-s välja kohtuotsus mehe kasuks, kellel avaldunud vähktõve põhjustas väidetavalt firma Bayer tootevalikusse kuuluv Roundupi-nimeline umbrohutõrjevahend.
Loe edasi
Elu
VIDEOLUGU | Raudteejaamast jäi tüdrukule meelde, et kõik olid meeleheitel
Inge Pauska oli kuueaastane, kui ta koos emaga 70 aastat tagasi Valgamaalt Siberisse viidi. Ema pani küüditamise mälestused hiljem kaustikusse kirja.
Loe edasi
Tasub teada
Porgand on kasulik küll, aga halvenenud silmanägemist see siiski ei korrigeeri
Kui eluaastaid on juba üle neljakümne ning tähed arvutiekraanil või raamatulehekülgedel silme ees tasapisi tantsima kipuvad, pole silmanägemine siiski pöördumatult hukas.
Loe edasi
Uudised
Suusasangar Juha Mieto: praegusaegsed inimesed on ära hellitatud. Mina olen raudne mees!
"Juba viis aastat enne tippspordiga lõpparve tegemist hakkasin mõtlema, mis edasi saab. Haridust mul küll suuremat pole, ainult külakool, aga mõistus peab ikka endal peas olema," räägib legendaarne soomlane intervjuus Maalehele.
Loe edasi
Tasub teada
Tark inimene vaktsineerib, rumal põeb ja levitab nakkust
Leetrid pole maailmast kuhugi kadunud ning tõstavad taas pead. Kui täiskasvanud inimene ei tea, missuguste nakkushaiguste vastu teda lapsepõlves vaktsineeriti või millised neist ta läbi põdes, siis kuidas see välja selgitada?
Loe edasi
Uudised
Räägime lahti: miks põhjanaabrite suusatajad on nii kimpus astmaga?
Mõnede uuringute andmetel kannatavad peaaegu pooled murdmaasuusatajad koormusastma all, kuid paljud kriitikud väidavad, et diagnoos on neile külge luuletatud selleks, et oleks võimalus tarvitada sooritusvõimet parandavaid ravimeid.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Ootamatu kohtumine: arvasin, et koer, aga oli hoopis šaakal. Ja veel kaks!
Ajalooõpetajast loodusfotograaf läks metsa linde pildistama, kuid püüdis endalegi üllatuseks kaamerasse midagi hoopis kopsakamat – päise päeva ajal ringi luusiva tiine šaakaliemanda.
Loe edasi
Tasub teada
Öösel Osmussaarel maha sadanud paks lumi sundis naist ja kassi väljuma akna kaudu
Osmussaare saarevaht Rita Koppel ei suutnud hommikul ust avada ka kogu jõudu, ja seda pole saarenaisel mitte vähe, kokku võttes – ukse taha kogunenud hang oli liiga suur.
Loe edasi
Tasub teada
VALIMISED | Kes tuntud maaelutegelastest võrreldes eelmiste valimistega häältesaagis võitis ja kes kaotas? Kui palju?
Kui kõrvutada 2015. ja 2019. aasta Riigikogu valimistel maaelu-, omavalitsus- ja põllumajandusinimestele antud hääli, on näha, et mõni neist kaotas päris kõvasti, teine aga hoopis võitis.
Loe edasi
Tasub teada
Tervisetoimetaja selgitab: mis on veredoping ja kuidas seda manustatakse?
Eile lahvatas Seefeldis murdmaasuusatamise MM-il dopinguskandaal, millesse käigus on arreteeritud üheksa inimest, neist viis sportlast. Austria politsei sõnul on operatsiooni sisuks veredopinguga tegelenud organiseeritud grupeeringu paljastamine.
Loe edasi
Elu
Marrandi haaras Toomil nööbist: niimoodi kraavi ei kaevata!
Tammsaare "Tões ja õiguses" on muu hulgas mitut puhku juttu kuivenduskraavide kaevamisest. Hiljuti esilinastunud filmiski saab seda näha. Poliitik ja põllumees Jaanus Marrandi aga märkas suurteost vaadates midagi sellist, mis sundis teda vabariigi aastapäeva vastuvõtul režisöör Tanel Toomil nööbist haarama.
Loe edasi
Tasub teada
Noorte jaoks pole toidu kodumaine päritolu ostmisel mingiks argumendiks
18-29aastaste käitumine toidukaupade ostmisel erineb oluliselt vanemaealistest. Samuti pole neile nii oluline toidu kodumaine päritolu, pigem mõjutab ostmist pakendile märgitud säilivuskuupäev.
Loe edasi
Tasub teada
Käsmu külavanem Kristjan Altroff: presidendi kutse oli tunnustus merelisele mõtlemisele
"See kutse oli suur tunnustus Eesti Külaliikumisele Kodukant, mille raames on mul viimastel aastatel olnud võimalus toimetada," ütleb Käsmu külavanem Kristjan Altroff, kes osales Vabariigi presidendi vastuvõtul esmakordselt.
Loe edasi
Tasub teada
Anija vallavanem Arvi Karotam: vabariigi aastapäeva kontsert oli tõeliselt hea
Peatselt vallavanema ametist lahkuva Arvi Karotami sõnul oli eile Eesti Vabariigi 101. aastapäeva auks Estonia teatrimajas etendunud kontsert üle aastate selline, mis kandis endas head ja positiivset sõnumit.
Loe edasi
Tasub teada
Saarlased alustavad vabariigi aastapäeva koidikul "Tõe ja õiguse" vaatamisega
Laimjala kandis rahvas alustab isamaa 101. aastapäeva tähistamist üsna iseäralikul moel - pühapäeva hommikul kell 7.30 äsjalinastunud mängufilmi "Tõde ja õigus" ühisvaatamisega.
Loe edasi
Tasub teada
TEADUSLIKULT TÕESTATUD | Südamehaiguste riski hindamiseks saab kasutada lihtsat harjutust, millele ei kulu sentigi tervishoiuraha
Harvardi Ülikooli teadlased tegid kindlaks, et sportlikult aktiivsetel meestel, kes on võimelised tegema enam kui 40 kätekõverdust, on risk haigestuda südameveresoonkonna haigustesse tunduvalt madalam kui nende vedelamatel suguvendadel, kelle suutlikus piirdus kümne ja vähema kätekõverdusega.
Loe edasi
Tasub teada
Perearst Karmen Joller: ka üks tuberkuloosi haigestunud laps on liiga palju
Hiljuti avaldas ravimi­amet ravimite, sh vaktsiinide võimalike kõrvaltoimete raporti. Muu hulgas kirjeldatakse ka kolme tuberkuloosivastasel vaktsineerimisel ilmnenud tõsist kõrvaltoimejuhtumit. Üks vaktsineeritud lastest suri.
Loe edasi
Tasub teada
HEA TEADA | Paraadil ja presidendi vastuvõtul võib minestamise ära hoida kõdistamisega
Vabariigi aastapäev, sellega kaasnevad paraad ja kätlemisjärjekorrad pidulikel vastuvõttudel on ukse ees. Mõnele inimesele võib aga isamaa sünnipäeva ilusa mälestuse asemel meenutama jääda hoopis ootamatu minestamine.
Loe edasi
Tasub teada
Tuberkuloosivaktsiin põhjustas verevähki haigestunud imiku surma. Vastsündinute vaktsineerimise lõpetamine on siiski ennatlik ja väga ohtlik
Ravimiamet avaldas ravimite, sh vaktsiinide võimalike kõrvaltoimete raporti, kus muu hulgas kirjeldatakse kolme tuberkuloosivastasel vaktsineerimisel ilmnenud tõsist kõrvaltoimejuhtumit. Üks vaktsineeritud lastest suri.
Loe edasi
Tasub teada
EV 101 | Kirjudest käpikutest kelmi valimiseni, külavanema vastuvõtust rääkimata
Eesti Külaliikumine Kodukant kutsub inimesi tuleval nädalavahetusel maale - külades üle Eesti toimub vabariigi 101. sünnipäeva tähistamiseks hulganisti põnevad üritusi.
Loe edasi
Maamajandus
Krahv Bergi nimelise innovatsioonipreemia pälvis muldade kasutussobivuse kaardirakendus
Krahv Friedrich Georg Magnus von Bergi nimelise innovatsioonipreemia võitjaks valis maaelu ja -majanduse asjatundjate komisjon kaardirakenduse, mis on hea abivahend hindamaks millistele kultuuridele konkreetne põld sobib.
Loe edasi
Tasub teada
Kas kevad on tõesti tulnud? Paistab küll nii!
"Ilm nagu kevadel! Öösel meie ilma teinud madalrõhulohk eemaldub itta ja selle järel saab mõjusamaks Kesk-Euroopas paikneva ulatusliku kõrgrõhuala serv," teatab Riigi ilmateenistuse Facebooki leht.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti lehmade piimatoodang suureneb järjepidevalt
Kuigi piimalehmade arv on aastataguse ajaga võrreldes vähenenud 1108ja karjade arv 34 võrra, on piimatoodang kasvuteel.
Loe edasi
Tasub teada
Jäätmeseaduse vastu võtmata jätmine on toonud esimese tõsise tagasilöögi
Euroopa Komisjon algatas Eesti suhtes rikkumismenetluse seoses elektri- ja elektroonikaseadmetest tekkinud jäätmete ehk elektroonikaromude direktiivi puuduliku ülevõtmisega. Protsessi tulemuseks võib kujuneda 359 000 eurone trahv.
Loe edasi
Tasub teada
NAPP PÄÄSEMINE | Lumehunniku alla kinni jäänud eaka naise päästis kummaline telefonikõne
Pärnumaalt Kergust Raplamaale tehtud segane telefonikõne käivitas sündmuste ahela, mille tulemusel katuselt alla sadanud lumme mattunud vanaproua meedikute hoole alla jõudis.
Loe edasi
Uudised
Maalehe tellijapalgad läksid kõikjale üle Eesti
“Tõsiselt räägite või?” vastab Kristina Lauri küsimusega teatele, et just tema on inimene, kes võitis Maalehe tellimis­kampaaniaga viimase tellijapalga.
Loe edasi
Tasub teada
Laiast maailmast on kõige muu kõrval Eestisse jõudnud ka terviseärevus
Enamasti helistavad inimesed numbril 112 siis, kui on tekkinud tervisemure. Viimastel aastatel on aga kasvanud selliste kõnede arv, mida võib iseloomustada sõnaga „terviseärevus“. Miks?
Loe edasi
Tasub teada
Maalehe tellijapalga võitja: seda poleks küll osanud oodata!
„Tõsiselt räägite või?“ vastab Kristina Lauri küsimusega teatele, et just tema on inimene, kes võitis Maalehe tellimiskampaania raames viimase tellijapalga.
Loe edasi
Tasub teada
VIDEO | Kalad surevad jää all hapnikupuudusse, inimene neid aidata ei saa
Võrumaal Kängämäe sulus lõpeb paljude kalade ja vähkide elu tänavu talvel seetõttu, et nad ei saa jääkaane all piisavalt eluks vajalikku hapnikku. Kuid inimene looduse vastu ei saa.
Loe edasi
Tasub teada
PRESIDENT TUNNUSTAB | Mare Mätas on naine, kelleta ei toimu Kihnu saarel peaaegu mitte midagi
"Tänan! Ühe peatäie olen ma juba ära nutnud," kostab Maalehe õnnitluse peale telefonist kihnlase Mare Mätase rõõmus hääl, kui Maaleht teda Valgetähe V klassi teenetemärgi saamise puhul õnnitleb.
Loe edasi
Maamajandus
Hando Sutteri ettevõtetele määratud toetusi vähendati nõuete rikkumise tõttu viiendiku võrra
Möödunud aasta novembris Eesti Energia AS-i juhatuse esimehe Hando Sutteri suurosalusega Saaremaa Ökokülas ja sellega seotud mittetulundusühingus Ökoabi novembri keskel läbi viidud inventuur näitas, et ettevõtete karjadest on puudu enam kui 300 lammast, kelle kadumisest pole loomade registrit õigeaegselt teavitatud.
Loe edasi
Tasub teada
Leetrid on Eesti jaoks täiesti reaalne oht
Leetritesse haigestumine on Euroopas kahe viimase aasta jooksul mitu korda kasvanud, sellesse ülinakkavasse viirushaigusesse suri möödunud aasta esimeses pooles 57 inimest.
Loe edasi
Tasub teada
UUED ASJAOLUD | Tai jalgpallipoiste päästmises mängisid olulist rolli ravimid ja käerauad
Mullu juulis toimus hiiglaslik rahvusvaheline päästeoperatsioon, kui kolme päeva jooksul toodi Põhja-Tais Tham Luang Nang Noni koobastikust välja 12 sinna lõksu jäänud jalgpallipoissi ja nende treener. Sündmust kajastasid kogu maailma meediaväljaanded. Kuidas päästmine aga tegelikult võimalikuks sai, on alles nüüd avalikkuse ette jõudnud.
Loe edasi
Tasub teada
Siseminister Katri Raik: mu ema elab tänu päästjatele
Teadaolevalt on tulekahjude tekkes suurteks riskideks alkohol, üksi elamine ja suitsetamine. Mõneti üllatuslik on aga see, et kodus kukkumise tõttu sureb Eestis rohkem inimesi, kui liiklus-, tule- ja veeõnnetustes.
Loe edasi
Tasub teada
Oh seda rõõmu! Ida-Virumaal on lumeuputus
"Täna upume lumme, 40+ cm ning rajamasin teeb maratoniringidel tööd!" hõisatakse Facebookis Alutaguse suusamaratoni lehel.
Loe edasi
Tasub teada
INTERAKTIIVNE GRAAFIK | Mis tegelikult Meenikunnos rabasse eksinud lastega juhtus?
Möödunud reede õhtul metsas eksinud laste juhtum on sotsiaalmeedias ja kommentaariumites küsimustelaviini põhjustanud: miks ja kuidas selline asi üldse juhtuda sai ning kas olukord oli tõsine või lapsed hädised?
Loe edasi
Tasub teada
Koprauurija Nikolai Laanetu: küllap saaks kobras oma oranžid hambad hambapastaga heledamaks, aga ta ei vaata reklaami ega viitsi pastaga jantida
Enamik inimesi pole aasta loomaks valitud kobrast kunagi looduses näinud. Kas ja kus on kõige tõenäolisem teda kohata? Kas ta ennast üldse inimesele näole annab? Kopra elu-olu tutvustab Eesti üks parimaid kopraasjatundjaid, zooloog ja jahindusteadlane Nikolai Laanetu.
Loe edasi
Uudised
Rahva toel rajati Kehrasse toekas Vabadussõja mälestusmärk, Tallinna rist on endiselt kilerüüs
Kui Kehra lähedal Lahinguväljal avati paljude inimeste pingutusel ja toel Vabadussõja mälestusmärk, tervitas pealinnas asuv võidusammas Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva tavapärases kilerüüs.
Loe edasi
Maamajandus
Alaveres ilmastiku meelevallas elanud lehmakarjast saadeti enamik taevastele karjamaadele
Aastaid peavarju ja piisava söödata elanud hallide ja musta-valgekirjute veiste kari pääses vaevast - osad leidsid varjupaiga laudas, suurem osa viidi paraku siiski tapamajja.
Loe edasi
Tasub teada
Gripi levik sai hoo sisse
Jõulueelsel nädalal diagnoositi laboris sadakond gripijuhtu. Perearsti nõuandetelefonile helistati enim palaviku tõttu.
Loe edasi
Tasub teada
VIDEO | Uskumatu! Kõrvitsast saab teha ka kotlette
Hobikokk Arvo Kassin selgitab ja näitab, kuidas kõrvitast kotlette valmistada.
Loe edasi
Tasub teada
Tee ebaseadusik tapamajani on hoolega suletud
Harjumaal Mallavere külas asuvat selle tee lõpus illegaalne tapamaja. OMa silmaga Maalehel selles aga veenduda polenud võimalik, sest naaberkinnistu omanik on tee sulgenud ning omavoliline sisenemine ilma maaomaniku loata on ebaseaduslik.
Loe edasi
Uudised
Mõne inimese jaoks pole seadusi olemas: loomad tapetud, talu likvideeritud, asjaosalised paos
Veterinaarametnikud leidsid Harjumaal ühe talu lähedalt sigade sisikonnad ja tapetud veise. Kõik oma 65 veist ja laudad andis nende omanik pärast ameti kontrollkäiku välkkiirelt üle teisele looma­kasvatajale ning ise hoidub suhtlemisest.
Loe edasi
Uudised
TOP10 Maalehe veebis 2018: lugejate südamed vallutasid toit, ilm ja ebaseaduslikud ehitised
Maaleht ja Maaleht.ee kannavad küll sama nime, kuid käivad veidi erinevat sammu – üks ilmutab end kord nädalas, teine avaldab uudiseid iga päev.
Loe edasi
Uudised
KASULIK TEADA | Kui palju peab jooksma, et jõulupraad puusadelt maha lihvida?
Toiduga söödud ja elamiseks kulutatud energia peavad olema tasakaalus, vastasel juhul ähvardab meid kõhnumine või rasvumine.
Loe edasi
Uudised
Maalehe ajakirjanik vs. massirahutused: väänad ta kõhuli maha ja paned käerauad peale!
Ajakirjaniku soov end kaitseväes enne pühi proovile panna sai ootamatu boonuse võimaluse näol osaleda kumminuia kasutamise treeningul. Miks mitte? Jõulud ja julgeolek käivadki praegusel ajal käsikäes.
Loe edasi
Elu
LUGEMISELAMUS | ”Vastuvõtt ilma järjekorrata” – väärt raamat jõuluvana kingikotti
Arsti sulest ilmunud teos, mis kajastab klassikalise lääne meditsiini alustõdesid, on raamatukauplustes ja internetis pakutavate pseudoteaduslike tervisematerjalide tohutu voo taustal tõeliselt tähelepanuväärne.
Loe edasi
Tasub teada
VEEL JÕUAD! | Tee kingitus sõjas kannatanud lastele
Jõulukingituste kogumise kampaania Jordaanias, Gruusias ja Indias põgenikelaagris viibivatele lastele jõuab lõpule homme õhtul. Kui kiiresti tegutsed, jõuad veel mõne sõja tõttu kannatava lapse jõulupühad pisut helgemaks muuta.
Loe edasi
Tasub teada
VIDEO | Põlvamaal jäi kaamerasilma ette kolme kutsikaga ilveseemand
Ettevaatliku loomana tuntud ilves ei näidanud oma kolmikutest kutsikaid mitte kohe, vaid alles kolmandal korral.
Loe edasi
Tasub teada
Nohu – ravida või mitte, selles on küsimus
Apteekides on riiulid nohuravimeid täis. Mida võtta, mida jätta? Ja kas nohu on üldse vaja ravida või saab organism sellest ebameeldivast tervisehädast ise jagu?
Loe edasi
Tasub teada
ARVO KOKAKOOL | Kihiline kartulivorm hakkliha ja seentega
Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas valmistada kartuli-hakkliha-seenevormi.
Loe edasi
Tasub teada
Ülimenukas Tuglase seltsi Mardilaat lööb Helsingis taas uksed valla
Aastal, mil ürituse teemaks olid Saaremaa ja Hiiumaa, käis laadalt kahe päeva jooksul läbi 19 000 inimest. Eeloleval nädalavahetusel loodetakse Peipsiäärset piirkonda ja Vooremaad tutvustades kohale meelitada 15 000 külastajat.
Loe edasi
Tasub teada
ARVO KOKAKOOL | Kõrvitsa ja kohupiima plaadikook
Sugisene aeg soosib köögis kõrvitsat. Hobikokk Arvo Kassin juhendab, kuidas teha kõrvitsa-kohupiima plaadikooki.
Loe edasi
Arvamus
MEELDIV KOGEMUS | Uue passi saab kätte ülehelikiirusel
Kui aasta algul ja mais kirjutas Maaleht korduvalt sellest, et ID-kaardi või passi taotlemisel-kättesaamisel peab seisma hiigelpikkades järjekordades, siis nüüd võib igaüks, kel see protseduur ette võtta tuleb, õnnelikult ohata - ajad on muutunud ja asjad sujuvad.
Loe edasi
Tasub teada
FOTOD | Tartumaal Talvikese külas tehtud juust jõudis juustumaailma parimate sekka
Poest Andre Excellent nime kandvat juustu osta ei saa. Restoranideski leiab seda vähestest, Tallinnas vaid Hilton Park hotelli restoranist.
Loe edasi
Tasub teada
FOTOD | Linnapea Rakvere maailmakaardile viinud jõulukuuskedest: igal asjal on oma iga
Rakvere ebatraditsioonilised jõulukuused, mis jõudsid suurte uudisteagentuuride veebiväljaannetesse, tegid Virumaal asuva väikese linna maailmakuulsaks. Tänavu aga Virumaa pealinna keskväljakule uut ega huvitavat jõuluinstallatsiooni oodata pole. Miks sellest suurepärasest reklaamist loobuti?
Loe edasi
Maamajandus
Põllumehest mesilaste sõber ja aasta mesinik võlusid innovaatilisusega
Eesti Mesinike Liidu eesvedamisel valiti hiljuti aasta mesinik ja mesilaste sõber.
Loe edasi
Tasub teada
ISEGI KUI SOOVID, EI SAA | Vaktsineerima ärgitatakse, aga gripivaktsiini vajadust ei suudeta juba aastaid prognoosida
Inimesi kutsutakse end gripi vastu vaktsineerima ning terviseameti teatel on esimesed A-gripi viiruse juhud juba ka registreeritud. Kuid vaktsiiniga on lood kehvad - paljudes kohtade seda enam pole ega ka tule.
Loe edasi
Uudised
Audit lükkas perearstid tule alla, süüdlast otsitakse sotsiaalministeeriumi ja haigekassa poolt
Riigikontrolli seisukoht, et enam kui pooled patsiendid pöörduvad erakorralise meditsiini osakonda asjatult, kuna ei vaja vältimatut abi, on mesilastaruna kihama pannud nii perearstid kui ka patsiendid.
Loe edasi
Tasub teada
FOTOD | Mardilaada korraldaja: meis on säilinud rõõmus õhinapõhisus
Olgugi, et Mardilaat toimub tänavu juba 22. korda, on korraldusmeeskond laada ühe peakorraldaja Liivi Soova sõnul jätkuvalt elevil.
Loe edasi
Tasub teada
Argipäev erakorralise meditsiini osakonnas: mugavuspatsiendid, valetajad, pisitraumadega või umbjoobes patsiendid ...
Riigikontrolli audit selle kohta, kas meie haiglate erakorralise meditsini osakondades ravitakse neid, kelle tervislik seisund vajab vältimatut abi, tõi avalikkkuse ette faktid, mida neis osakondades töötav meidtsiinipersonal juba ammu teab.
Loe edasi