Kadri Tramm
Maakodu peatoimetaja
Käbid kodu kaunistama
Käbi on tänuväärne looduslik materjal, millest saab meisterdada jõulukaunistusi. Väikestest roosinupu moodi lehisekäbidest võib traadiga meisterdada armsa lauakaunistuse.
Loe edasi
ÜKSIKASJALIK ÕPETUS | Jäta jõuluehted ostmata! Selle kaunistuse tegemiseks kulub vaid 15 senti (2. osa)
Kui koju on kogunenud poeskäikudelt hulgaliselt paberkotte, siis ei tasu neid niisama ahju pista või ära visata. 15sendisest paberkotist saab meisterdada vahvaid jõuluehteid.
Loe edasi
ÜKSIKASJALIK ÕPETUS | Jäta jõuluehted ostmata! Selle kaunistuse tegemiseks kulub vaid 15 senti (1. osa)
Kui teie koju on kogunenud poeskäikudelt hulgaliselt paberkotte, siis ei tasu neid niisama ahju pista või ära visata. 15sendisest paberkotist saab meisterdada vahvaid jõuluehteid ja-kaunistusi.
Loe edasi
Tarbija
LIHTNE ÕPETUS | Kas arvad ära, millest on tehtud pildil olev jõulutäht? See lihtsalt valmiv ja odav jõuluehe on vallutanud soomlaste kaunid kodud
Soome käsitöömeistrite seas on viimasel ajal ülipopulaarseks saanud riidepuudest valmistatud jõulutäht. Esiteks on seda lihtne teha, materjalid on odavad ja lõpptulemus uskumatult efektne!
Loe edasi
Tarbija
Koidu talus on igal jõuluehtel oma lugu
Koidu talu perenaine Monika Hale armastab jõule. Varakult hakkab ta koos lapsega kaunistusi meisterdama ja kodu ehtima. Monikal on imeline oskus tekitada oma Matsiranna lähedal asuvasse kodusse tõeline jõulutunne.
Loe edasi
Elu
FOTOD | Kandmata siidisukad, maonahast kontsakingad, avamata maitseained – perenaine leidis pööningult haruldaselt hästi säilinud eestiaegsed esemed
Hiljuti astus antiigipoe eAntiik uksest sisse proua, kes ütles, et leidis majapööningult neli väikest eestiaegset kohvrit ülihästi säilinud vanade asjadega. Ehkki kohvritest asja enam ei saanud, oli selle sisu haruldane ja väärtuslik.
Loe edasi
Tarbija
GALERII MARDILAADALT | Käsitööliste laulupidu ehk Mardilaat sai avapaugu
Juba enne Mardilaada avamist oli ukse taga pikk järjekord ja esimesed põhjanaabrite bussid jõudsid huvilistega pärale.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Meeletu torm laastas Räpina mõisapargi
Selle aasta suurim torm on teinud kõikjal Eestis suurt kahju. Räpina mõisapargis on olukord päris trööstitu.
Loe edasi
Tarbija
JUHTKIRI | Kaunite kodude ja aedade paraad
Tänavune sügis on pakkunud võrratut värvide pillerkaart ja maalinud puud-põõsad uskumatult kirevasse kostüümi. Päikesekollased lehesajus kased, lõkkena leegitsevad kikkapuud, sügavpunastes toonides kukeharjad, rääkimata vahtrapuudest – silm ei väsi seda värvide tantsu vaatamast.
Loe edasi
Tarbija
Kõik sai alguse vanast palkaidast ehk Armunud Kaberneeme kalurikülasse
Kui Irja ja Karl Sooväli viisteist aastat tagasi Kaberneeme kalurikülasse maatüki ostsid, oli see vaid tükk lagedat maad, mille servas seisis õnnetult vana kuurilobudik. Aastatega on nad loonud hubase ja kauni kodu, mille uksed on alati valla nende seitsmele lapsele ja üheksale lapselapsele.
Loe edasi
Tarbija
Kuidas endisest maapoest sai omanäoline kodu noorele perele
Marjen Beguni ja Viljar Bogdanovi ühine pesa Raplamaal Kuusiku kortermajas on ehe näide sellest, kuidas prügimäele teel olevast materjalist, teise ringi mööblist ja valgustitest saab luua hubase ja omanäolise kodu.
Loe edasi
Tarbija
JUHTKIRI | Ilu on inimese hinges
Nagu arvata võiski, tekitasid Maalehe ajakirjaniku Rein Siku reportaaž ja Sven Arbeti fotod Peipsi-äärsete aedade kujundusest meie väikeses toimetuses suurt elevust. Oleme ju kõik seal kandis käinud ja vilksamisi üht-teist näinud, kuid nii kirevat pildigaleriid ei osanud siiski oodata.
Loe edasi
Tarbija
Soome suurim sisustusmess pakkus silmailu ja mõtteainet
Septembris toimus Soome suurim sisustusmess Habitare 2019, mis jäi meelde julgete värvide, uudsete disainilahenduste ja loodushoidlike materjalide poolest.
Loe edasi
Arvamus
Jalakäija: on tekkinud tunne, et võiks hakata kiivrit kandma
Jalakäijana on mul viimastel päevadel olnud tunne, et võiks kiivri pähe panna. Liiga palju ehmatusi, liiga palju ohtlikke intsidente olen viimasel ajal kogenud ja näinud.
Loe edasi
Arvamus
Pootsi mõisas valmivad maailmaklassi marjaveinid
Põldsamite meespere – isa Ants ja pojad Marko, Vahur ja Ants juunior – on Pootsi mõisale eluvaimu sisse puhunud. Mõis on saanud nii seest kui ka väljast uue ilme ja muu hulgas valmivad selle võlvkeldris ühed Eesti parimad marjaveinid.
Loe edasi
Arvamus
JUHTKIRI | Maakodu 30!
Tänavu juulis saab Maakodu ajakiri 30aastaseks. Oleme Eesti vanim aia- ja sisustusajakiri. Maakodu kasvas välja kunagises Sotsialistlikus Põllumajanduses ilmunud väiketootmis- ja kodundusrubriigist. Iseseisva ajakirjana oleme ilmunud 1989. aastast.
Loe edasi
Arvamus
Maakodu rajas poolteise päevaga kauni aia
Maakodu ajakiri tähistas oma 30 aasta juubelit tänavu ainu­­laadsel moel. Peo asemel korraldasime suure heategevus­projekti ja rajasime erivajadustega inimestele kauni aia.
Loe edasi
Arvamus
Tahad teada, kuidas käib ehe elu Eesti väikesaartel? Loe Maakodu vastilmunud erinumbrist!
Maakodu juuninumber on eriline, sest see räägib saarte kodudest. Käisime kolmel saarel: Ruhnus, Kihnus ja Vormsil. Igal pool olid väga külalislahked pered, hoolitsetud kodud ja aiad. Uurisime, mis elu väikesaartel elatakse, millega tegeletakse ja mis mured inimestel on.
Loe edasi
Tarbija
Maakodu heategevusprojekt algab täna
Täna ja homme on Maakodu toimetus koos abilistega Pärnus, et teha teoks suur heategevusprojekt.
Loe edasi
Tarbija
Bulders, arhailine pärl keset küla
Ehkki saarel ei ela enam ammu ühtegi põlisruhnlast, võib Buldersi pererahvast Kristel ja Kaarel Lauku nimetada uue aja ruhnlasteks. Nad on elanud Ruhnus ligi poole oma elust, kasvatanud üles neli last ja hoiavad kogukonna vaimu erksana.
Loe edasi
Tarbija
“Tulin siia koristama, aga jäin hoopis elama”
Ariin Kollomi lapsepõlvesuved möödusid Ruhnu saarel, kuhu tema kunstnikest vanemad ostsid ligi pool sajandit tagasi talu. Maja seisis kümmekond aastat tühjana, kuni ühel päeval otsustas ta siia koristama tulla ja enam ära ei läinudki.
Loe edasi
Tarbija
Liise talu naerusuine perenaine
Asjata ei ütle Liise talu tunnuslause: naeratus kauba peale. Talu perenaine, alati naerusuine Luise-Maria Jõers on toimekas naine, kelle õlul on suvekuudel külaliste majutamine, poepidamine ja peale selle veel söögikoht.
Loe edasi
Tarbija
MINU ÄRI | Tütre ilmaletulekuga sündis äriidee
Linda Maisväli on noor ja habras naine, kes leidis äriidee tänu tütar Noorale. Et lapsel lennukis igav poleks, õmbles ema talle tegelusraamatu, mis osutus müügihitiks.
Loe edasi
Intervjuu
Ivar Tänak: Ott on enda kohta öelnud, et eks ta üks Saaremaa kadakas on — murrad maha, tõuseb jälle püsti ja kasvab edasi
"Praegu ei usu ise ka, et me sellega hakkama saime… (Ivari silmad lähevad niiskeks.) See on ääretult pikk ja raske teekond olnud. Närvikulu on olnud palju, kuid kordagi pole tulnud mõtet, et tõstame käed üles ja anname alla. Kogu aeg oleme edasi punnitanud," räägib värske maailmameistri isa Maalehele tänavu aprillis antud intervjuus.
Loe edasi
Intervjuu
Herilase petupesa
Võib ju küsida, miks peaks keegi midagi nii totrat üldse heegeldama, ent asjas on oma iva. Väidetavalt peletab petupesa herilasi ja jätab neile mulje, et keegi on nende koha juba hõivanud.
Loe edasi
Intervjuu
Mis on Fokini kõblas?
Eesti aiandusblogisid lugedes jäi silma tööriist, mida palju kiideti – Fokini kõblas. Otsustasin kummalise väljanägemisega töövahendi endalegi soetada ja proovida, kas jutt selle efektiivsusest ja headusest peab paika.
Loe edasi
Intervjuu
JUHTKIRI | Maakodu sünnipäevakink
Hoolsal aednikul on aknalaud taimelapsi täis ja ta ei malda oodata, millal saab aiamaal näpud mulda pista. Peas tiirleb hulganisti talve jooksul tekkinud mõtteid, kuidas koduaeda kujundada, mis lilli tänavu amplisse panna, mida tarbeaeda külvata, milliseid sorte eelistada.
Loe edasi
Intervjuu
Suvekodu mõisa jääkeldri müüridel
Arhitekt Toivo Tammiku ja tema pere tõid Huuksi mõisa aladele esivanematelt päranduseks saadud metsamaad. Ehkki ühest Eesti kunagisest suurejoonelisemast mõisast annavad veel aimu üksnes mõned lagunenud müürid, on see olnud Tammikute perele ligi paarkümmend aastat unistuste, aga heas mõttes ka hulluste elluviimise koht.
Loe edasi
Intervjuu
Igor Gräzin avameelselt depressioonist: selle haiguse kõrval on neerukivid köömes
Paarkümmend aastat depressiooniga võidelnud poliitik ja õppejõud Igor Gräzin ütleb, et see haigus ei lähe iseenesest üle, kuid sellega tuleb õppida koos elama.
Loe edasi
Intervjuu
JUHTKIRI | Milline tore talv!
Vanarahvas teadis juba ammu ennustada, et pärast kuuma ja päikeselist suve tuleb külm talv. Täpselt selline ta tuligi: parajalt pakast, ohtralt lund, pilvi ja päikest, rääkimata imelistest looduspiltidest.
Loe edasi
Tarbija
PRESIDENT TUNNUSTAB | Margus Oopkaup: see uudis lõi tummaks!
„See võtab täiesti sõnatuks, ma ei oska kohe midagi öelda,” ütleb vabakutseline näitleja ja mitme näitetrupi juhendaja Margus Oopkaup, kes pälvis presidendilt Eesti Punase Risti V klassi teenetemärgi.
Loe edasi
Uudised
88aastase vanaproua kootud käpikud filmist "Eia jõulud Tondikakul" on kuulsad üle ilma
Adele Falkenbergi värvilised käpikud säravad lastefilmi “Eia jõulud Tondikakul” tegelaste käes, neid kannab pool Tallinna Kalamaja noortest elanikest ja need on kuulsad väljaspool Eestitki.
Loe edasi
Päevateema
SUUR UJULATE ÜLEVAADE: siseujulad võitlevad rahapuuduse ja kasimata klientidega
Maalehe üle-eestiline siseujulate kasutamise ülevaade näitab, et lapsed ja täiskasvanud sõidavad kilomeetreid kodust eemale, et ujuma õppida või vette pääseda. Omavalitsustele tähendab basseinide ülalpidamine suurt kulu ja pidevat vaidlust nende ujujatega, kes ennast pesta ei soovi.
Loe edasi
Päevateema
Harri Poom taastab kaktuste kollektsiooni tuleõnnetuse kiuste ja annetajate abiga
Paar aastat tagasi hävitas tuli aednik Harri Poomi elutöö – liigirohke kaktusekogu. Nüüdseks on Saare-Tõrvaaugu aiandisse heade inimeste annetuste abiga kerkinud uus kaktusemaja.
Loe edasi
Päevateema
JUHTKIRI | Olen tänulik
Olen õnnelik inimene, sest töö on viinud mind kokku erakordsete inimestega. Need on inimesed meie ümber Eesti eri paigus.
Loe edasi
Elu
Harri Poom taastab kaktuste kollektsiooni
Paar aastat tagasi hävitas tuli aednik Harri Poomi elutöö – liigirohke kaktusekogu. Nüüdseks on Saare-Tõrvaaugu aiandisse heade inimeste annetuste abiga kerkinud uus kaktusemaja.
Loe edasi
Elu
MINU ÄRI | Valeria saatis just ookeani taha paki linase meestetuunikaga
Lapsena Siberis vanaema juures veedetud suvepuhkused ja tema säravvalge tikitud linane voodipesu jätsid Valeria Kaljuoru mällu kustumatu jälje. See ajendas teda armuma looduslikku tekstiili ja õmblema ainulaadset voodipesu.
Loe edasi
Elu
Portselanist jõulukaunistuse saab teha asjadest, mis köögikapis nagunii olemas
Jõulude ajal on rohkem aega meisterdada ja kodu kaunistada. Kõik ehte valmistamiseks vajalik on tavaliselt kodus köögikapis olemas.
Loe edasi
Elu
MINU ÄRI | Eesti kuulsaim präänikumeister elab Peipsi ääres
Piparkoogi- ja präänikumeister Natalja Rästas on glasuurimiskunsti õppinud Venemaa tuntud meistrite käe all. Filigraansete mustritega präänikud valmivad tal justkui muuseas, jutuajamise käigus.
Loe edasi
Elu
Nõukaaegsest suvilast sai imekaunis kodu
Väikeses Tartu külje aluses külas paistab silma tumepruuni puitvoodri ja valgete nurgalaudadega kaunis kodu. Tundub uskumatu, et veel viis aastat tagasi oli selle asemel lagunev tüüpprojekti järgi ehitatud nõukogudeaegne suvila.
Loe edasi
Elu
Lopsaka vertikaa laiaga elutuba
Kauneima elutoa tiitli saanud Triin Muugi kodu iseloomustavad jõulised värvid ja ise tehtud efektsed taimeseinad.
Loe edasi
Elu
JUHTKIRI | Kaunid kodud
Selle mahuka erinumbri tegemine algas toimetuse jaoks juba kevadel, kui kuulutasime välja konkursi “Meie kodu 2018” ja jäime pikisilmi kandidaatidelt kirju ootama.
Loe edasi
Maamajandus
Tänavused õunad ja marjad korjasid kõvasti kaalu, värvi ja suhkrut
Kuna suveilm oli lõunamaine, kasvasid ka marjad ja puuviljad nii, nagu elaksid nad lõunamaal.
Loe edasi
Arvamus
Michel Sittow Kumus - kunstisaal või lastesõim?
TUTTAV TUNNE: Kunstisaal või lastesõim? * SÕNA SEKKA: Usaldage mälestusi * PANIN TÄHELE * SÜGAV MÕTE
Loe edasi
Arvamus
Sajandi kinnisvarakuulutus: Vlassovid jätavad hüvasti armsaks saanud koduga, kus kunagi kummitas
Näitleja ja muusik Jüri Vlassov ning tema abikaasa Ilona Laur jõudsid otsusele, et maal elamise etapp nende elus on läbi, ja otsivad imekaunile Käspre talule uusi tegusaid omanikke.
Loe edasi
Tarbija
Ruhnu katamaraan täna tuule tõttu ei sõida
Ruhnlased ja saart külastavad turistid täna mandrile ei saa, sest tugeva tuule tõttu Runö reise ei tee.
Loe edasi
Tarbija
Las loodus kujundab
Juulikuu kuumalaine lajatas lagipähe. Päevasel ajal päikese käes aiatöid teha on võimatu ja peenarde kastmine ähvardab kaevu kuivaks tõmmata. On paras aeg varjulises kohas puhata ja mõnda head raamatut lugeda.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Otsi haamer välja! Imelihtne taimetrükk pakub ohtralt mängulusti
Juba ammu idanes peas mõte, et suvel tahan ära proovida taimetrüki, mille tegemiseks pole vaja muud kui haamrit.
Loe edasi
Tarbija
Ema ja tütre maaliline äri
Helje ja Kati Vaasi ettevõte Vaas & Vaas on tuntuks saanud graatsiliste pintslitõmmetega maalitud ja lustlikke tähendussõnu kandvate puidust esemetega. Iga nende toode on kordumatu, millesarnast teist ei leidu.
Loe edasi
Tarbija
Mugavusteta maaelu
Kui linnakorteris kasvanud laps vanasse maamajja külla tuli, keeldus ta kuivkäimlasse minemast. Kui ööliblikas sattus õhtul mööda tuba lendama, ei saanud ta paanikas magama jääda.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Noor Eesti pere ehitas minibussi koduks ja seikleb väikse pojaga Euroopas
Juunikuu Maakodu kodulugu on tavapärasest erilisem, sest me ei käinud külas mitte ühes kaunis Eesti talus, vaid püüdsime kinni noore pere, kes seikleb koduks ümber ehitatud kaubikbussiga Euroopas.
Loe edasi
Tarbija
Aiarahva varajane kevad
Kui läksin mai keskel aiandisse suvelilli hankima, olid kasvuhooned juba tühjaks ostetud. “Oleksite pidanud tulema enne emadepäeva. Aga midagi ehk veel leiate,” naeris müüja.
Loe edasi
Tarbija
HULLUMEELNE LUGU | Aiand on suvelilledest tühjaks ostetud, teises on otsa lõppenud tomatitaimed
Kui tavaliselt võib suvelilli ja ampleid osta aiandist ka juunikuus, siis tänavu on teisiti – soojad ilmad on pannud inimesi meeletutes kogustes suvelilli ja köögiviljataimi ostma.
Loe edasi
Elu
Lastehalvatuse tõttu lapsepõlve haiglas veetnud mees: ma ei tundnud oma ema ega isa
Kaheaastasena lastehalvatusse haigestunud praegune mööbliennistaja ja kunstnik Rein Meresaar mäletab lapsepõlvest vaid valget värvi, iseenda väljaheitega maalitud seina ja kojujõudmise hetke, mil ta ei osanud emale muud öelda kui мама.
Loe edasi
Uudised
Saare veised ei pea enam Türki sõitma ja Muhus saab peagi poest osta kohalikku lambaliha
Muhu Liha tulundusühistu plaanib lähiaastatel ehitada saarele tapamaja ja lihatööstuse, ent juba maist saab Liiva Coopi poest osta kohalikku lamba- ja veiseliha.
Loe edasi
Uudised
Uues Maakodus ootavad teid aegumatud aiatarkused
Mai on aiapidajatele kõige töömahukam kuu. Võib öelda, et aednikel on jalad aiamaal ja käed arvutiklaviatuuril – vajalikke nõuandeid on just praegu hädasti vaja.
Loe edasi
Uudised
FOTOD | Prügist teha saab teha kõike. Vaata!
Pärnu Uue Kunsti Muuseumis avati taaskasutuseteemaline näitus, kus õpilased ja kunstnikud näitavad, et äraviskamisele mõeldud prahist saab luua originaalseid ja ka praktilisi esemeid.
Loe edasi
Tarbija
Selle maja ülespanemiseks piisab naise loast
Soomes on väga populaarseks saanud stiilsed ja praktilised ratastel liikuvad saunavagunid, mille püstipanemiseks pole vaja ehitusluba.
Loe edasi
Tarbija
Vaata, kui palju maksab kõige kallim grill Soome aiandus- ja kodumessil
Aga just niipalju, et eestlane saaks selle eest osta üsna korraliku kasutatud auto, ehk 6995 eurot.
Loe edasi
Tarbija
Lopsakas aed kunagises merepõhjas
Perekond Oro kodu asub Tallinna lähedal, looduse kaitsva tiiva all suurte puude embuses. Kui väravast sisse astuda ja mööda jalgteed edasi kõndida, järgneb ühele aiaruumile teine ning kuidagi ei saa pilku ära kaunilt pügatud eri vormi ja värviga okaspuudelt, maitsekalt rajatud peenardelt ja puhkenurkadelt.
Loe edasi
Tarbija
Roosiaiaga talu metsatukas
Võimas suursugune sindelkatusega ja eriprojekti järgi ehitatud maja, mastaapne tagaaed ja veekogu, võrratud lilleklumbid ja koduloomad – kõik selle on loonud Järveotsa talu pererahvas, kes alustas 15 aastat tagasi nullist.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Neist kahest terrassist ja aiast tasub eeskuju võtta
Võimas suursugune sindelkatusega ja eriprojekti järgi ehitatud maja, mastaapne tagaaed ja veekogu, võrratud lilleklumbid ja koduloomad – kõik selle on loonud Järveotsa talu pererahvas, kes alustas 15 aastat tagasi nullist.
Loe edasi
Uudised
Vanad ja uued lillelaadad konkureerivad nii müüjate kui ostjate pärast
Tartu külje all asuv väike Tõrvandi korraldab suure laada ja tahab Türi lillelaadale kandadele astuda, kirjutab homne Maaleht. Ent suuremad muutused on tulemas ka seni lillelaatade võrdkujuks olnud Türi üritusel.
Loe edasi
Uudised
SUVI AIAS | Aasta oodatuim aiaajakiri on ilmunud!
Maakodu ajakirja kevadsuvine erinumber Suvi Aias on aiasõbra oodatud kaaslane. Värskest numbrist leiab iga rohenäpp algavaks aiahooajaks väärt nõuandeid.
Loe edasi
Uudised
Aed kui avali süda
Meile on ikka öeldud: küll teil on vahva töö – käite ilusates kodudes ja kaunites aedades, kohtute toredate töökate inimestega. Ei saa salata, see on suur privileeg, mida me kogu hingest naudime.
Loe edasi
Uudised
Põhupeenar on peaaegu hooldusvaba ja annab üllatavalt head saaki
Asjata pole öeldud, et Kännu talu pererahvas Margit Vähi ja Marko Kivisalu elavad põhust ja armastusest. Noored ehitavad põhupakkidest maja ja kasutavad juba kolmandat aastat seda tänuväärt materjali ka peenardena.
Loe edasi
Tarbija
Miks asub bussipeatus sellises kohas, kuhu pääseb jalgsi vaid eluga riskides? Keegi ei tea!
Maakodu peatoimetaja Kadri Tramm soovis möödunud laupäeval Peetrist, oma kodule kõige lähemal asuvast bussipeatuset Järvamaale Annasse sõita. Peatusse jõudmiseks tuli tal aga mitu korda tiheda liiklusega Tartu maanteed ületada.
Loe edasi
Tarbija
Tööle pandi ka väimehekandidaadid: nii valmisid sindelkatus, roosiaed ja isiklik saar
Võimas suursugune sindelkatusega ja eriprojekti järgi ehitatud maja, mastaapne tagaaed ja veekogu, võrratud lilleklumbid ja koduloomad – kõik selle on loonud Järveotsa talu pererahvas, kes alustas 15 aastat tagasi nullist.
Loe edasi
Tarbija
Vahemerelik köök vana lauda vundamendil
Vidrik ja Liina on elanud Pirital looduskaunis kohas ligi 17 aastat. Kunagi oli nende eluase puumajas, mille kõrval seisis vana laut. 2004. aastal, kui vana puumaja asemele sai püsti pandud uus ja suur eramu, hakkas vana laut silma häirima. Tasapisi liikus mõte väliköögi ehitamisele.
Loe edasi
Tarbija
Jonnakas hobiaednik rajas liivasesse merepõhja lopsaka aia
Kai ja Andres Oro rajatud aia asemel laiutasid kunagi nn pokud ja oli märg lodu. Jonni, ränga töö ja vaevaga rajasid nad kodu ja kauni aia, kus lustivad ka nende lapselapsed.
Loe edasi
Tarbija
JUHTKIRI: Kööki kokkama
Ühel päeval, kui bussiga töölt koju sõitsin, istusid mu ees kaks naist, kes rääkisid terve tee toidutegemisest.
Loe edasi
Tarbija
Asi läks käest: lihtsa suveköögi asemel kerkis vahemere stiilis kõrvalhoone
Liina ja Vidrik tahtsid vana lauda vundamendile ehitada lihtsa suveköögi, kuid koostöös sisustusarhitektidega läks asi heas mõttes käest ära ning valmis sai pisiasjadeni stiilne ja kõigi mugavustega kõrvalhoone.
Loe edasi
Tarbija
HOMSES MAALEHES | Rahvusliku kinda- ja sokimustri saab kätte vaid raha eest
Homne Maaleht kirjutab, et vaatamata digiajastule, ei ole Eestis ühtset, kõigile käsitööhuvilistele kättesaadavat rahvus­likku mustripanka. Kallitesse käsitööraamatutesse koondatud materjale ei tohi aga autoriõiguste tõttu loata levitada.
Loe edasi
Vaatlus
Kindakudujad hädas: rahvusmustri saab kätte vaid raha eest
Vaatamata digiajastule, ei ole Eestis ühtset, kõigile käsitööhuvilistele kättesaadavat rahvus­likku mustripanka. Käsitööraamatutesse koondatud materjale ei tohi aga autoriõiguste tõttu loata levitada.
Loe edasi
Vaatlus
Maakodu Eesti erinumber: kodune Kivi talu, Eesti disain ja käsitööd, parimate kiluvõileibade retsept
Veebruari Maakodu on kaanest kaaneni pühendatud Eesti 100. sünnipäevale. Meie staarideks on Kivi talu hakkaja noorpaar, nutikad Eesti disainerid ja käsitöölised ning aiaspetsialistid.
Loe edasi
Vaatlus
Meie Eesti ̵ üks ja ainus
Eesti Vabariik saab 24. veebruaril 100aastaseks. See on auväärne iga – terve sajand. Selle aja sisse mahub sõda ja 50 aastat võõrast võimu. Kuid sama tähtis kui oma riik on eestlastele läbi kõikide nende aastate olnud kodu.
Loe edasi
Vaatlus
Karge ja kordumatu Eesti disain
Eesti sünnipäevakuul on paslik uudistada, mida uut ja põnevat on tootnud meie disainerid ja käsitöölised.
Loe edasi
Vaatlus
FOTOD | Adami talu naiste stiilinäited. Naudi harmooniat ja karget ilu!
Külalistemajana tegutsev Adami talu asub Lahemaa lummava looduse rüpes Põhja-Eesti väikeses rannakülas Vainupeal. Ühel pool kohisemas meri ja ürgmets, teisel pool käänuline Vainupea jõgi ja sõnajalaorg.
Loe edasi
Vaatlus
FOTOLUGU | Jõulurahu Kaldmäe talus
Jõuluootus Kaldemäe talus on vaikne ja rahulik aeg, kuid ometi imederohke, sest neisse siin peres usutakse. Tohvide pere kodu leidmine ja siia elama asumine oli peaaegu et müstiline kokkusattumus, mida siiani meenutatakse.
Loe edasi
Tervis
FOTOD | Maota ja söögitoruta Sveni lugu pani haigekassas jää liikuma
Pärnu mees Sven Tombak jõi paar aastat tagasi tableti peale kogemata Torusiili, mis hävitas tema söögitoru ja mao. Ta ei saa enam suutäitki süüa ega juua, kogu ülejäänud elu sõltub sonditoitust.
Loe edasi
Tervis
Suveidüll südatalvel
Adami talu asub Lahemaa lummava looduse rüpes Põhja-Eesti väikeses rannakülas Vainupeal. Ühel pool kohisemas meri ja ürgmets, teisel pool käänuline Vainupea jõgi ja sõnajalaorg.
Loe edasi
Probleem
Söögitoru ja maota mees: et olen sellest eluga välja tulnud, siis loodan, et midagi peab veel ees olema
Pärnu mees Sven Tombak jõi paar aastat tagasi tableti peale kogemata Torusiili, mis hävitas tema söögitoru ja mao. Ta ei saa enam suutäitki süüa ega juua, kogu ülejäänud elu sõltub sonditoitust.
Loe edasi
Elu
ARVO KOKAKOOL | Maapoodide kehv kaubavalik juhatas 73aastase ehitaja kokandusradadele
Arvo Kassin on uskumatu mees. Ta avastas pensionile jäädes huvi toidutegemise ja kokanduse vastu ning on sellele kirglikult pühendunud.
Loe edasi
Elu
Kerisetagune seinakaunistus
Tumehall tuletõkkeplaat tundus olevat väärt lõuend, kuhu vaba pintslitõmbega maalida sauna veeres kasvavad kõrrelised.
Loe edasi
Elu
FOTOD | Tulekahjus hävinud maamajast sai iludus
Lihula kandis tegutsev firma Greencube ei ole pelgalt majatootja, vaid renoveerib ka vanu maamaju. Sel suvel taastasid nad Läänemaal tulekahjus kannatada saanud maamaja.
Loe edasi
Elu
PILDIGALERII | Parimad taaskasutusideed Maakodus 2017
Maakodu toimetus noppis välja parimad taaskasutuse ideed kodudest, mida oleme tänavu külastanud. Eestlased on leidlikud, vaadake ise!
Loe edasi
Elu
Maakodu erinumbri „Kaunis Maakodu“ lisatiraaž nüüd müügil!
Maakodu erinumber Eesti kõige kaunimatest kodudest ja aedadest lõppes ajakirjanduslettidel otsa. Lugejate rõõmuks saatsime müügile veel 1000 eksemplari vaid kord aastas ilmuvat ajakirja. Tasub kiirustada!
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Eestlaste uus ostuparadiis on Läti kaubanduskett Depo
Pole enam saladus, et lisaks alkoholile, kütusele ja toidukaupadele, käivad eestlased Lätist toomas ka ehitusmaterjale ja aiatarbeid. Ülipopulaarseks on kujunenud kaubanduskett Depo, mille lähim kauplus asub Valmieras.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Suure südamega naine kudus haiglabeebidele 70 paari sokke
Pärnus elav soomlanna Raija Hyttinen-Moisio otsustas Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks kinkida kodulinna haiglabeebidele 70 paari sokke.
Loe edasi