Silja Lättemäe
Ajakirjanik
FOTOD | Sel nädalavahetusel peetavalt Türi lillelaadalt leiab mõistlikud hinnad ja rikkaliku kaubavaliku
Juba avamispäevast oli Türi lillelaat kui rahvaste paabel – kauplejaid oli lisaks kodumaistele müüjatele ka Lätist ja Leedust. Ostlejate rivis aga tunglesid eestlaste kõrval ka soomlased ja rootslased.
Loe edasi
Noortalunike heitlus Türi lillelaadal: viljakoti kaalumine ja lehma mõõtmine
Türi lillelaadal võistlesid terve reedese päeva üle paarikümne noortaluniku, kes võtsid mõõtu kümnel alal - nii lüpsimasinatel kui traktoriroolis.
Loe edasi
Tulekahjust kosunud Nurmiko õilmitseb Türi lillelaadal
Täna avatud Türi lillelaadal on oma lillede ja amplitega esindatud ka Nurmiko aiand, kes on aastavahetuse tulekahjust juba kosunud, jätkates taas lillekasvatajate rivis.
Loe edasi
Oluline uuendus: perehüvitisi saab peagi tellida iseteenindusbüroost
Sel sügisel avab sotsiaalkindlustusamet e-teeninduse ehk internetipõhise iseteenindusbüroo, kus inimesed saavad hallata sotsiaalkindlustusameti pakutavaid teenuseid ja toetusi.
Loe edasi
Maamajandus
Pindalatoetuste taotlusi saab esitada 21. maini
Kõigi pindalapõhiste toetuste saamiseks on võimalik taotlusi esitada kuni 21. maini elektrooniliselt põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) e-teenuse keskkonna kaudu.
Loe edasi
Maamajandus
Kiirustage! Pindalatoetuste saamiseks saab taotlusi esitada 21. maini
Kõigi pindalapõhiste toetuste saamiseks on võimalik esitada taotlusi kuni 21. maini elektrooniliselt Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) e-teenuse keskkonna kaudu.
Loe edasi
Maamajandus
Lembit Paal puhus Rutikvere meiereile elu sisse
Aasta põllumees 2016 Lembit Paal avas Jõgevamaal Rutikveres 90aastase meierei, mille ta suure ajaloohuvilisena on peamiselt omal jõul taastanud.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Aasta põllumees puhus Rutikvere meiereile uue elu sisse
Aasta põllumees 2016 Lembit Paal avab sel laupäeval Jõgevamaal Rutikveres 90 aastase meirei, mille ta suure ajaloohuvilisena on peamiselt omal jõul taastanud.
Loe edasi
Päevakorral
Andre Veskioja: hindan väga teadlaste ja põllumeeste koostööd
Alates maikuust juhib Eesti Taime­kasvatuse Instituuti Andre Veskioja, kes loodab selle väärika teadusasutuse veelgi kõrgemale tasemele viia.
Loe edasi
Maamajandus
Raamatupidaja viskas tabelid nurka, hakkas kokaks ja lõi Eesti parima toiduaine
Parima toiduaine, Mamma kõrvitsa-kohupiimapannkookide retsepti koostas raamatupidajast hobikokk Margot Adra Raplamaalt, tuues kolm aumärki Saarioinen Eesti tööstusele.
Loe edasi
Maamajandus
Kaskema pere jätkab legendaarse maasikakasvataja elutööd
Tänavu talvel mootorsaanisõidul traagiliselt hukkunud Valdis Kaskema lesk Helen on koos pojaga võtnud Eesti ühe suurema maasikakasvatuse juhtimise oma õlule.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Rahva lemmiktoiduks on tänavu maheda maitsega pirnipüree
Tänavusel parima toiduaine konkursil valis rahvas oma lemmikuks Saaremaa tööstuses valminud sügavkülmutatud pirnipüree kuubikud, mis pälvis kuldmärgi ka väike-ettevõtjate toodangu seast.
Loe edasi
Maamajandus
Parim toit läbi aastakümnete on rukkileib
Eesti Toiduainetööstuse aastakonverentsil kuulutati viimase 25 aasta parimaks toiduaineks Leiburi Rukkipala, mis pälvis Grand Prix' eripreemia.
Loe edasi
Maamajandus
Täna valitakse välja Eesti kõigi aegade parim toit
Kas see on mõni piimatoode või hoopis päts leiba, räim, kilu või midagi muud, selgub täna Tallinnas peetaval Eesti toiduainetööstuse aastakonverentsil, kus kuulutatakse välja veerand sajandi parim toiduaine.
Loe edasi
Maamajandus
Kasemahlatootja: ei ole aega pikalt rääkida, puud ootavad lüpsmist
Lõuna-Eesti künklikel maastikel on hakkajad inimesed kasemahla kogumiseks sidunud ühte lüpsisüsteemi mitusada puud.
Loe edasi
Maamajandus
Jaanihanso talu siidrid vallutasid maailma kõige salapärasema restorani
Kodumaistest õuntest kvaliteetsiidri valmistaja Alvar Roosimaa toodang jõuab nii Euroopa kui USA turule, murdmaks müüti, justkui kõlbaks meie koduaedade õunasaak sügiseti vaid komposti visata.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumeeste kõvem tiitel ootab jagamist
Taas algab konkurss “Aasta põllumees”, mis avab võimaluse tutvustada ettevõtlikke ja innovaatilisi põllumajandustootjaid.
Loe edasi
Maamajandus
Ukrainas oled agronoom, Eesti talus hinnatud sulane
Kui suurfarmid kasutavad välistööjõudu juba aastaid, siis nüüdseks on ka väiksemad talud üle Eesti palganud appi Ukraina töölisi, kuna talupidajatel pole samuti enam kedagi laudatööle võtta.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumajanduse tippjuht Margus Muld: soovin maaeluministri kandidaadile Mart Järvikule rohkem talupojamõistust!
Aasta põllumees 2017 ja tänavu põllumajanduse tippjuhiks valitud Margus Muld teatas Maalehele, et ehkki ta majandab Trigon Dairy Farmingu tegevjuhina ühe oma farmiga Kaius Raplamaal, ei tunne ta paraku teist Raplamaa meest, EKREIKE koalitsiooni poolt maaeluministri kandidaadiks esitatud Mart Järvikut.
Loe edasi