Bianca Mikovitš
Ajakirjanik
Uudised
VTA: Taanis müügilt korjatud M.V.Wooli tooted Eestis müüki ei lähe
Tallinna Halduskohtu otsusega tohib M.V.Wooli laost välja viia vaid sisseostetud pakendatud toorainet ning tegevus peab toimuma VTA kontrolli all.Muu hulgas on seal ka Taanist tagasi tulnud kalatooted.
Loe edasi
Reportaaž
Elu maakoguduses: kirik peab püsima, jutlustada võib ka inglitele
Kuulduste kohaselt on Valgast mõnikümmend kilomeetrit eemal Hargla kirikus viimastel pühapäevadel peetud jutlusi inglitele. Huvitav, mitu neist välja peab jääma, kui üks ajakirjanik sisse tahab tulla?
Loe edasi
Uudised
Toad valgeks! Maapere sai võrguettevõttelt 25 000eurose säästupakkumise
Tartust pooletunnise autosõidu kaugusele jääva maamaja elektriga varustamine kehtiva hinnakirja alusel on nii kallis, et mõistlikum on maale mitte kolida või vormistada pere ettevõtteks.
Loe edasi
Tarbija
Eaka metsaomaniku Hiiumaa metsas oli plaanis veel suurem röövraie. “Tädi pidi ära surema. Ei uskunud enne kui nägi.”
Rootsis elav eakas metsaomanik ei uskunud, et Eestis võib keegi tema hoitud põlismetsa lihtsalt ära varastada enne, kui nägi juhtunut oma silmaga. See ei pidanud aga olema ainus lank, raieks oli tähistatud veel sama omaniku 7-8 hektarit kaugemal asuvat metsa.
Loe edasi
Uudised
Mingit möödasõitu ei olnud, veok oli risti teel. Signe Lahteinil polnud võimalustki
Pea poolteist aastat tagasi saatejuht Signe Lahteini surmaga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustas oma üle­gabariidilise koormaga vastassuunda kaldunud kogenematu veokijuht. Lahtein sõitis otse haagise ratastesse.
Loe edasi
Reportaaž
Millest räägivad naised kell 6 hommikul sünnipäevalauas? Ja seda kord või mitu kuus?
See uskumatu arv on 17. Täpselt nii palju aastaid on ühes Eesti külas naised käinud üksteist sünnipäevahommikutel üles laulmas, et siis kohe ka väike pidu ära pidada. Kuidas nad küll jaksavad?
Loe edasi
Uudised
Kose-Risti rahva üllatus - Tallinna-Tartu uuel maanteel ei olegi bussipeatuseid
Uuele trassile bussipeatusi ei tule. Vanad bussipeatused praegusele teele jäävad alles, aga tõenäosus, et liinibussid sinna keerama hakkavad, on ka asjasse puutuvate ametnike hinnangul üsna väike.
Loe edasi
Päevateema
Kolekeele meistriklass: vald saatis välja kirja, millest keegi aru ei saanud
Ühe kempsu ehitamise soov päädis vallamajast saabunud, paarikümnele paragrahvile ja dokumendile viitava kirjaga, mille mõttest mitukümmend inimest ei suutnud aru saada.
Loe edasi
Elu
Hingehoidja Estonia katastroofist: tekkis tunne, et tean isiklikult pooli hukkunuid
Estonia huku järgsel hommikul andis vaimulik Naatan Haamer Mustla koolis ära ühe tunni ja ütles siis õppealajuhatajale, et peab lahkuma. “Ehk saan seal abiks olla,” arvas ta, istus koos perega autosse ning oli keskpäevaks Tallinna sadamas.
Loe edasi
Elu
Eestist viie lapsega välja saadetud Rein Mets: on asju, millest pole siiani avalikult räägitud
Värskes elulooraamatus “Ülestõus” toob kunagine usulis-poliitilise liikumise Elu Sõna juht Rein Mets välja seiku 30 aasta tagant. “See on šokeeriv raamat,” kinnitab Mets. “On asju, millest pole siiani räägitud, kuid mida eesti rahvas peab teadma.”
Loe edasi
Uudised
Martin Repinski paneb Konju kitsefarmi müüki
“Kõige tähtsam on see, et ettevõte edasi toimiks. Kasumit ma taga ei aja,” sõnab Martin Repinski, kes on otsustanud müüki panna talle kuuluva Eesti suurima kitsefarmi.
Loe edasi
Elu
Murdeline 1939: igaüks tuli päästma ja lubas helget tulevikku
80 aastat tagasi alanud II maailmasõda viis Albert Teppandi (97) võitlema Nõukogude sõjaväkke ja Elmar Vakra (93) Saksa armeesse. Mehed meenutavad, kuidas Eestisse baasid tulid, sõda lähemale nihkus ja rahvas taipama hakkas, et iseseisvus ongi läinud.
Loe edasi
Elu
HÄÄLETAMINE | Lindgreni-raamatute pärlid: vali oma lemmik
Ehk on neist Astrid Lindgreni ütlustest nii mõnigi mingil eluhetkel meenunud ja sassis mõtteid paika seada aidanud. Või tekitanud lihtsalt lõbusa meeleolu. Milline neist sinu lemmik on?
Loe edasi
Elu
Nii head iirlased, et isegi šotlased tulid kuulama
Nädalavahetusel võõrustas Käsmu külake 7000 folgihuvilist, kes olid sel korral iiri muusika lainel ja võinuks sinna jäädagi. Või nagu ütles Üllar Saaremäe: “Ei saa aru, miks seda juba varem ei tehtud!”
Loe edasi
Tarbija
GALERII | Iiriteemalise Viru Folgi suurim küsimus: miks me seda varem ei teinud?
Reedel alanud Viru Folk startis juba esimesel õhtul sellise hooga, et saab vaid nõustuda Üllar Saaremäega, kes on juba mitu korda imestanud, miks ei ole iirlased juba varem Käsmu kutset saanud.
Loe edasi
Arvamus
Bianca Mikovitš: jälle üks hea päästeplaan omadega karil
Kui tahate aktiivseid maaelu entusiaste näost roheliseks ajada, siis rääkige neile mõnest riiklikust plaanist, mis peaks maaelu kohemaid õitsele aitama, külaelanikud rikkaks ja õnnelikuks tegema.
Loe edasi
Tarbija
LIHTSALT JA SELGELT | Kuidas valitakse Setomaal ülemsootskat ja kes selleks saada võib
Ülemsootskat on Setomaal valitud aastast 1994 ning korra kohaselt kestab valitsusaeg ühe aasta. Kord ülemsootskaks valitu võib aga uuesti kandideerida ja nii on mitmeid, kes olnud sel auväärsel kohal mitmel aastal.
Loe edasi
Tarbija
PUUST JA PUNASEKS | Kuidas valitakse Setomaal ülemsootskat
Ülemsootskat on Setomaal valitud aastast 1994 ning korra kohaselt kestab valitsusaeg ühe aasta. Kord ülemsootskaks valitu võib aga uuesti kandideerida ja nii on mitmeid, kes olnud sel auväärsel kohal mitmel aastal.
Loe edasi
Elu
FOTOD | Setomaal peeti kuningriigi päeva ja valiti uus ülemsootska
Mööda Setomaa külasid rändav kuningriigi päev peeti tänavu Obinitsa külje all Küllatüva külas. Uueks ülemsootskaks valiti napi häälteenamusega Rein Järvelill.
Loe edasi
Tarbija
Pulga talu peremees Martin Krupp: igas külas peab olema keegi, kelle tegemisi algul imeks pannakse!
Mõnedki Saaremaal Pulga tallu lambaid ja herefordi tõugu veiseid vaatama tulnud inimesed avastasid väikse üllatusega, et asjatundlikke selgitusi loomade ning nende karjatamise kohta jagab tuntud pankrotihaldur Martin Krupp.
Loe edasi
Tarbija
Avatud talude päev Pihtla õlleköögis: "Ärge ainult kraane tõmmake!"
Suur hulk avatud talude päeva huvilisi oli lõunaks kohal Pihtla õlleköögis, kus meister Alo Väli pidi ronima kõrgele õlleseadmete vahele, et kõik ikka jutust osa saaks.
Loe edasi
Tarbija
Avatud talude päev Pihtla pruulikojas: “Sa ei saa, sa oled autoga!”
Pihtla pruulikoda Saaremaal pakub avatud talude päeval rabarberisiidrit, pastöriseerimata koduõlut ning rabarberikalja.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Saaremaa nunnad avasid huvilistele tavaliselt varjatud paigad
Tänavu on avatud talude päevadel lahti ka Püha Eelkäija Skiita Saaremaal ning külastajad on lubatud ka sellistesse kohtadesse, kus argiselt toimetavad vaid õed ise. Esimese paari tunniga saabus sadakond huvilist.
Loe edasi
Tarbija
Saarlased võtsid Henn Põlluaasa pihtide vahele: kas nüüd hakkame kampaania käigus kibuvitsa hävitama?
Neljapäeval väisas Saaremaa Kõljala küla aasta küla valimise komisjon, mille esimees on riigikogu esimees Henn Põlluaas.
Loe edasi
Juubelipidu
Juubelipidu, kust ei tahetud enam ära minna
Tantsu- ja laulu­pidu “Minu arm” läheb ajalukku erakordse suursündmusena, kuhu tuli nii palju rahvast, et kõik soovijad ei mahtunudki ära.
Loe edasi
Päevateema
Eksperiment paljastab: “kodumaine maasikas” voolab Pärnu, Tartu ja Tallinna turule otse Riiast
Maaleht vaatles kaks ööd järjest hulgimüügi sõlmpunktis Riia keskturul Eesti kaubikuid ning ajakirjanikud nägid oma silmaga, kuidas järgmisel hommikul Tartus ja Pärnus osa kaubast eestimaise nime all letile seati.
Loe edasi
Päevateema
Rahvarõiva kiirabi: tantsijatel kaovad nööbid, rebenevad püksid ja kingad
„Nööpe! Kõige rohkem kaotavad tantsijad nööpe!“Rahvarõivaste spetsialist Reet Piiri kõlistab nööbikotti ja otsib sealt kiiresti hädalisele härrale vasekarva läikiva nööbi, mis on teistega täpselt ühtmoodi. Nii kui ühel on nööp ees, tuleb kohe uus.
Loe edasi
Juubelipidu
Rahvapidu “Minu arm” seisab stardijoonel, liblikad kõhus
Päikest ja vihma saanud tantsijad, hääli juba proovis viimseni pingu­tanud lauljad ning nende endast kõik välja pannud juhendajad ja abilised astuvad laupäeval ühiselt lauluväljaku poole ajaloo suurimas rongkäigus.
Loe edasi
Elu
Mart Laar: süda värises tallesabana, kui ütlesin, et peame laulu- ja tantsupeo siiski ära
“Jaaaaaa!!!” kaikus üle lauluväljaku vastuseks kultuuriminister Paul-Eerik Rummo rõõmsale hüüdele, et eks läinud ju seitsmendal noortepeol kõik hästi korda. Osalistel polnud siis aimugi, et tegelikult oli kogu noortepidude tulevik toona noateral seisnud.
Loe edasi
Elu
Erakordne rahe ja paduvihm Türil: tunni-kahega sadas alla kolmveerand kuunormist
Täna hommikul liikus üle Eesti edelast kirdesse äikesepilvede vöönd, mis ei säästnud vihmast pea ühtegi Eesti kanti.
Loe edasi
Uudised
Esimest korda ajaloos pääseb rahvas Osmussaare tuletorni
Eelmisel nädalal avati külastajatele esimest korda ajaloos ametlikult Osmussaare tuletorn, kus külastajad kohe piletijärjekorra moodustasid.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Esimest korda ajaloos avati külastajatele Osmussaare majakas
Reedel avati ametlikult külastajatele Osmussaare tuletorn, kus esimesed külastajad moodustasid kohe piletijärjekorra.
Loe edasi
Tarbija
Minu sõber Jüri Aarma ja mõnda vahvat meie elus
Meie ühised lehelood Jüriga hakkasid tegemise käigus teinekord elama omaette elu, meenutab koos hiljuti traagiliselt hukkunud Jüri Aarmaga hulga intervjuusid teinud Bianca Mikovitš.
Loe edasi
Elu
Tanel Padari tärmin: beebi ja bakalaureus neljakümnendaks eluaastaks
20 aastat laval olnud muusik Tanel Padar ütleb intervjuus Maalehele, et isegi siis, kui on antud paar tuhat kontserti, tuleb elus ette asju, mis põlve värisema võtavad.
Loe edasi
Elu
Karl Madis: välisreisid keelati ära pärast saksofoni ostmist
“Seda mäletavad vähesed, aga Karavan on Eurovisioonil käinud,” sõnab Karl Madis. See juhtus 1994. aastal Eesti esimesel ülesastumisel Eurovisioonil, kui laval oli Silvi Vrait lauluga “Nagu merelaine” ning viieliikmeline Karavani koosseis laulis talle tausta.
Loe edasi
Päevateema
Henn Põlluaasaga Aafrikas: efekt oli võimas, mulje kustumatu!
Ehk oleks lugejatel huvitav teada, kui lahke ja viisakas on meid kenasti käituma õhutav riigikogu esimees Henn Põlluaas päriselus ise?
Loe edasi
Elu
Vaimulik Marko Tiitus: Andrese ja Krõõda ajad suhetes on läbi
Viljandi praost ja Viljandi Jaani kiriku vaimulik Marko Tiitus ütleb, et inimestes pole kadunud soov ja ootus ajatute ning igavikuliste kogemuste järele, kuid see kõnetus peab olema varasemaga võrreldes palju isiklikum.
Loe edasi
Päevateema
VALIMISED | Kes täidab kõik need lubadused?
Pärnumaal tegid valijad ajalugu ning andsid selge signaali, et enim loodetakse EKRE-le ja Reformierakonnale.
Loe edasi
Päevateema
VALIMISED | Staažikas valimiskomisjoni liige: 1953. aasta jäi kahjuks vahele
Pärnumaal Surju valimisjaoskonna komisjonis töötab Vaike Nõmmiste (88), kes esimest korda oli selles ametis 1951. aastal. Komisjoni esimees Elve Tilk ütles, et Vaike palutakse alati appi, sest ta on aktiivne ja tore.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Parkla puupüsti täis, sissesõit lipuehtes! Mis toimub kuulsas Vändra 5. jaoskonnas?
Värskes Eesti Ekspressis kirjutas Eero Epner mahuka loo Vändra vallas asuvast valimisjaoskonnast nr.5, kus rahvas sugugi valimas käia ei taha. Valimispäeval oli seal parkla silmini masinaid täis.
Loe edasi
Tarbija
Kas Eesti rekord? See naine on olnud valimiskomisjonide liige 68 aastat
Surju valimisjaoskonna komisjonis annab valijatele sedeleid Vaike Nõmmiste (88), kes oli esimest korda komisjonis 1951. aastal.
Loe edasi
Tarbija
Surju valimisjaoskond: siseneme etenduse teise vaatusse!
Keskpäevaks oli koos eel- ja e-häältega Pärnumaal Surju valimisjaoskonnas valiku teinud üle poole nimekirja kuuluvatest kodanikest.
Loe edasi
Tarbija
Uuendus – tänavu ei pea valimiskast enam kardinate taga olema
Kui varasemalt on valik tehtud kardinate taga, siis nüüdsest ei pea see enam nii olema ja valida ei tule suletud ruumis.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO | Maarahvas kriitiline: no küll seekord lubavad! Muudkui lubavad!
Valimispäeval arutatakse veel omavahel kampaaniat ja seda, mille järgi valikud tehti. Suurt lootust muutustele ei näi olevat.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Läks lahti: esimene valija saabus rolleriga Iklast punktipealt kell üheksa
Eesti kõige edelapoolsemas valimisjaoskonnas Pärnumaal Treimani rahvamajas läks tööks kohe, kui kell sai üheksa – saabus Arvo Iklast, kes on jaoskonnas juba aastaid olnud esimene valija ning keda seetõttu naljatamisi stammkundeks nimetatakse.
Loe edasi
Uudised
Kõige agaramalt on hääletanud tartlased, tallinlased ja hiidlased
Teisipäevaõhtuse seisuga oli oma hääle andnud 258 665 valijat, mis on kolmandik valijate üld­arvust. Elektrooniliselt on antud 188 897 häält, jaoskondades 69 768 häält.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD: Toompeal said üle aastate kokku neli noort, kes 30 aasta eest rahvuslipu heiskasid
24. veebruari hommikul kohtusid Toompeal Helen Lepalaan, Sille Tamm, Madis Laansalu ja Rauno Tagel, kes telekaamerate ees 30ne aasta eest rahvuslipu Pika Hermanni torni heiskasid.
Loe edasi
Tarbija
24. veebruar 1989 aasta ajalehtedes
Napid mustvalged teated ajalehtedes meenutavad, millistes oludes tookord lipuheiskamist oodati.
Loe edasi
Elu
30 AASTAT TAGASI | Eesti rahvuslipu heiskamine otsustati kiiresti ja üksmeelselt
Nii suurt rahvahulka, nagu 1989. aasta 24. veebruari varahommikul Toompeale lipuheiskamisele kogunes, pole seal nähtud varem ega hiljem. Inimesed seisid, silmad märjad, ja teadsid – seda päeva ei unusta nad mitte kunagi.
Loe edasi
Elu
Päevalillepõld Saaremaal
Talunik Kaido Kirstu päevalillepõld Saaremaal 2018. a. septembri alguses.
Loe edasi
Elu
Kihnu Jõnn 170: vaadake ette oma saleduskuuriga!
Kuu algul möödus kuulsa Kihnu metskapteni sünnist 170 aastat. Seda tähtsat sündmust pidas meeles isegi NO-teater – mis oligi hea ja õige, sest draamat on meremehe elus küllalt.
Loe edasi
Vaatlus
Kuul käinud astronaut Tallinnas: tajusin selgelt, et me ei ole seal üksi
Tänavu jõudis kinodesse film, mis rääkis Neil Armstrongi loo Kuule jõudmisest. Selle tuules on paslik meenutada kaheksandana Kuu pinnale astunud James Irwini ootamatut esinemist Oleviste kirikus 40 aastat tagasi.
Loe edasi
Vaatlus
Setod võtsid Kihnu majakas laulu üles
Kihnu majakas avati 8. detsembril peale suuremat rekonstruktsiooni. Evar Riitsaar, Kauksi Ülle ja Evelin Leima võtsid tornis üles laulu “Armas Setomaa“ ja lauldes vahepeal sekka ka armsast Kihnumaast.
Loe edasi
Uudised
Pärimustalu avamine Kihnus: paelu õnnõ kõikõlõ!
“Mis siin ikka istuda,” ütles EV100 juhtrühma esimees Toomas Kiho tabavalt ja viis punases kördis neiu tantsupõran­dale. Päev ise läkski Kihnu ajalukku just seetõttu, et kihnlased polnud käed rüpes istuma jäänud.
Loe edasi
Uudised
Kihnus avati tuletorn ja pärimustalu
Laupäeval taasavati pärast suuremat remonti Kihnu tuletorn ja ametlikult tegi uksed lahti Metsamaa pärimustalu.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD | Kihnus avati tuletorn ja pärimustalu, peaministrit tervitati erikingitusega
Sügisene piduüritus õnnestus kihnlastel ära teha napilt kahe suurema tormiilma vahel, mis lubas kohale tulla ka parajal hulgal külalistel.
Loe edasi
Tarbija
Mida tegi paavst talle Eestis kingitud õunapuuga?
Paavst Franciscus sai muude kingituste hulgas septembris Eestis veedetud päeval jooksul ka ühe õunapuu. Mida ta sellega tegi?
Loe edasi
Elu
Rääkimata lugu: Kalmer Tennosaar sattus Saaremaal kosmonaut German Titoviga peaaegu et hullumajja
Homme, 23. novembril saanuks 90aastaseks Kalmer Tennosaar, kelle tütar Liina rääkis Maalehele seni varjul püsinud loo, kuidas isa kosmonaut German Titoviga Saaremaal seikles ja peaaegu hullumajja lõksu sattunud oleks.
Loe edasi
Elu
GALERII MARDILAADALT | Kui palju on uut? Või tahabki rahvas hoopis „seda mida alati“?
Järjekorras XXII Mardilaat hakkab tasapisi hoogu koguma, vanad olijad istuvad rahulikult kohti soojaks, uued muretsevad — kas tullakse ja kui tullakse, kas siis ka kaupa tehakse?
Loe edasi
Tarbija
Est-For tegi valitsusele ettepaneku eriplaneeringu lõpetamise asemel lisada sinna Saarde ja Viru-Nigula vald
Est-For Invest tegi reedel valitsusele saadetud kirjas ettepaneku muuta riigi eriplaneeringu algatamise korraldust selliselt, et riigi eriplaneeringuala hõlmaks Pärnu maakonna Saarde valla ja Lääne-Virumaa Viru-Nigula valla territooriume.
Loe edasi
Päevateema
EKSPERIMENT: metsatallu paki saatmine läheb keeruliseks teisel päeval
“Ma täpselt ei näe, mis siia kirjutatud on,” kurdab eakas Läänemaa proua pakiteatega võideldes. “Aga minu meelest pean ma iga päeva eest maksma, kui nad pakki enda käes hoiavad!”
Loe edasi
Elu
INTERVJUU | Väikelinna jagu rahvast matnud vaimulik: ärge kartke lapsi matustele kaasa võtta
Kaarli koguduse vaimulik Jaak Aus on veerandsaja ametis oldud aasta jooksul läbi viinud ligi 4000 matust. Selle arvu sisse mahub kõiksugu juhtumeid ning ka tähelepanek, et eestlased on hakanud surma ja surnuid võõrastama.
Loe edasi
Elu
VIDEO JA FOTOD | Omalaadne näitus küsib: aga kui jõuame ajupesuski vihma käest räästa alla?
Maalehe fotograaf Sven Arbet ja tema keraamikust abikaasa, varem Maalehes kujundajana töötanud Merike Arbet avasid neljapäeval Kadrioru Pargi muuseumis näituse “Koleilus”.
Loe edasi
Elu
Sven ja Merike Arbeti näituse “Koleilus” avamine Kadriorus
Merike ja Sven Arbet avasid 25. oktoobril Kadriorus näituse “Koleilus”, kus on väljas keraamika ja lõuendile prinditud fotod. Näitus näeb elu hoopis uutest nurkadest ja üllatab mõnegi teose puhu põneva lahendusega.
Loe edasi
Elu
Laulja ja luuletaja Vally Ojavere: Vello Orumets tuli, ülakeha paljas... Palus, et ma teeks talle sõnad
“Tooli kõrval tool”, “Hüvasti, Maria!”, “Valged roosid”, “Nukuke”... Vally Ojavere on loonud üle 600 lauluteksti ja söövitanud end vähemalt osaga neist igaveseks eesti rahva kollektiivmällu.
Loe edasi
Uudised
Paavsti tõlgiks olnud isa Pedro: jõudsime isegi Eesti jalkast rääkida!
Tallinnas paavst Francis­cuse tõlgiks olnud kato­liku kiriku preester isa Pedro Cervio jõudis paavs­tiga vestelda muu hulgas Eesti jalgpallist ning nägi lähedalt, mis tundeid tekitas kirikupeas e-residendiks saamine, kirjutab homne Maaleht.
Loe edasi
Tarbija
VÄLKVIDEO | Milline oli paavsti pressikonverents teel Tallinnast Rooma ning millest räägiti
Ainsa pressikonverentsi Baltimaade visiidi kohta andis paavst teel Tallinnast Rooma, öeldes alustuseks, et reis kujunes pingeliseks.
Loe edasi
Reportaaž
Otsereportaaž paavsti lennukist: ja siis tuli tema, üleni valges!
Võimalus teha kaasa paavst Franciscuse kogu Baltimaade visiit osutus erakordseks kogemuseks, mis pühadusest ei nõretanud just ülearu.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO | Kuidas paistab paavsti esmane vastuvõtt lennuki tagatrepist väljuvale ajakirjanikule
Paavst maandus ning astus punasele vaibale. Ülejäänud rahvas väljus lennuki tagaosast.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD JA VIDEO LENNUKIST | Arrivederci, Leedu! Paavst on pardal ja alustas lendu Eestisse
Peatselt tõuseb Vilniusest õhku airBalticu erilend, mis toob Eestisse paavst Franciscuse.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO | Mis toimub paavsti lennutava airBalticu lennuki salongis sõidu ajal
Paavst Franciscus saabus Baltimaade visiidile Alitalia erilennuga, visiidil ja sealt koju lennutab teda tavakohaselt kohalik lennufirma.
Loe edasi
Tarbija
airBalticu erilend paavsti jaoks
Loe edasi
Tarbija
Missa väikeses Aglonas trumpas üle vastuvõtu Riias
Läti andis lahkelt inimestele paavst Franciscuse tuleku puhul vaba päeva. Inimesed tundsid sellest nii suurt rõõmu, et ei pistnud ninagi toast välja ja Riia tänavatel valitses kõrge külalise tulles kummituslik tühjus.
Loe edasi
Tarbija
Paavst Lätis | Algul tühjad tänavad Riias, siis tohutu rahvahulk Aglonas
Paavst Franciscus maandus täna hommikul Riia lennuväljal, kus pikka vastuvõttu ei korraldatud ning ainsad filmijad ja lehvitajad olid pressifotograafid ja lennujaama töötajad.
Loe edasi
Tarbija
Teine päev koos paavstiga: kui lähedal on piisavalt lähedal?
Kui alguses tundus programmi lugedes, et paavst Franciscus pöörab Baltimaades tähelepanu okupatsiooniaastatele ja tunneb kaasa kõigile, kes kannatanud, siis pole sisetunne alt vedanud. Leedu visiidi lõppu jäänud okupatsioonimuuseum andis omalt poolt võimsa lõppakordi.
Loe edasi
Tarbija
FOTOD ja VIDEOD | Paavst pidas suure pühapäevamissa Kaunases: inimesed ööbisid pargimurul, sajad tuhanded lootsid paavsti puudutada
Paavst Franciscus alustas eile oma Balti-turneed, kus käib läbi Leedu, Läti ja Eesti. Eile viibis ta Vilniuses, täna alustas ta päevaga Kaunases, kus pidas piduliku missa.
Loe edasi
Tarbija
30 000 inimest Vilniuse katedraali ees
Loe edasi
Tarbija
REPORTAAŽ | Paavst liigub Leedus nagu superstaar, press püüab tempoga toime tulla
Laupäeva hommikul algas paavsti visiit Balti riikidesse, millele saame heita pilgu nii lähedalt, kui üldse võimalik — paavsti reisi kajastavas meediameeskonnas lendab kaasa ka kaks Eesti ajakirjanikku.
Loe edasi
Tarbija
VIDEO ja FOTOD | Paavst Franciscus asus Eesti poole teele
Paavst Franciscus, kes tuleb 25 septembril Eestisse, alustas oma reisi laupäeva varahommikul Roomast. Esimese peatuse teeb katoliikliku maailma liider Vilniuses.
Loe edasi
Tarbija
Paavsti visiidi eelõhtu Vatikanis: kõik on stardivalmis, erilennuk lahkub Roomast varavalgel
Reedel anti Vatikanis paavst Franciscuse Baltikumi visiiti kajastavatele ajakirjanikele kätte pressimaterjalid ning laupäeva varahommikul asub arvukas delegatsioon Vilniuse poole teele.
Loe edasi
Tarbija
Noppeid omaaegsetest Johannes Paulus II visiidi kajastustest: oleme siin lennuväljal nagu lambad aedikus…
25 aasta eest Baltimaid külastanud Johannes Paulus II oodati väga — olukord oli veel tundlik, Leedust olid just võõrväed välja läinud, Eestist ja Lätist veel mitte. Iga tunnustus oli oluline.
Loe edasi
Tarbija
Väike tiir Vatikanis paavsti visiidi eelõhtul
21. septembril tehti viimased ettevalmistused enne äralendu Baltimaadesse, jagati ajakirjanikele piletid ja anti viimased juhtnöörid.
Loe edasi
Tarbija
Johannes Paulus II 1993.a. visiidi kajastused
Tagasivaade meediakajastustele Johannes Paulus II visiidist Tallinnasse 1993. aastal.
Loe edasi
Uudised
Maailma silmad pöörduvad Eestile
Paavst Franciscuse visiit Tallinnasse toob Eestile määratu ülemaailmse tähelepanu. Kuigi ka siin on huvi sündmuse vastu üha kasvanud, jääb meil peetav missa üheks väikseimaks üldse.
Loe edasi
Vaatlus
Suurpõgenemise mälestuspäev peaks olema riiklik tähtpäev
Välismaal Eesti kogukondi ühendav MTÜ Ülemaailmne Eestlaste Kesknõukogu on teinud ettepaneku 19. september ametlikult kuulutada suurpõgenemise mälestuspäevaks.
Loe edasi
Vaatlus
TRAAGILINE ÖÖ HARA LAHEL | Ema mõtles, et hüppab koos lapsega merre, siis aga, et ehk on elus veel õnne pääsemiseks…
Sel kuul hakkas ootamatult hargnema üks vana lugu, mille kaugem algus on kümnete aastate taga, lähem ots aga ulatub kevadesse ja räägib ühest õnnelikust pääsemisest.
Loe edasi
Juhtkiri
JUHTKIRI | Bianca Mikovitš: häda kui arengu mõõdik
Olen viimased kolm aastat püüdnud Ruhnu saarele minna ja iga kord äpardunult. Mulle sobival ajal on olnud piletid välja müüdud või laev katki.
Loe edasi
Vaatlus
Paavst Franciscuse lennukis toimub mõndagi huvitavat
Oma Baltimaade visiidil annab paavst Franciscus vaid ühe pressikonverentsi ja see leiab aset tema lennukis tagasiteel Tallinnast Rooma. Kes ja kuidas saavad kuulama, mis mõtete ja tunnetega kirikupea Eestist lahkub?
Loe edasi
Tarbija
Katoliku kirik avalikustas paavsti visiidi täpse programmi
Sel teisipäeval selgus paavst Franciscuse Baltimaade visiidi täpne programm. Eesti visiidi kõrghetkedeks on kohtumine Kaarli kirikus noortega, kuhu on praegu registreerunud 1500 noort ning missa Vabaduse väljakul.
Loe edasi
Tarbija
Paavsti visiit vallandas Eesti vastu välisajakirjanduse tormilise huvi
Septembrikuine paavst Franciscuse visiit Baltimaadesse on toonud Eesti katoliku kirikule marulise päringutetormi välisajakirjanduselt.
Loe edasi
Tarbija
Vatikan tutvustab paavsti visiidi eel Baltimaid: Eesti eristub kõigist riikidest, kus paavst Franciscus on siiani käinud
Katoliku kiriku uudiseid, televisiooni ja raadiot ühendav kanal EWTN avaldas dokumentaalfilmi, milles tutvustatakse paavsti visiidi eel Leedut, Lätit ja Eestit ning tuuakse välja neile riikidele iseloomulikke jooni.
Loe edasi
Maalehe reisid
Eestlased Šotimaa reisilt: näib, et oleme sama hästi kui kliimapagulased
Sel nädalal Šotimaal ringi sõitev Maalehe reisigrupp jälgib huviga kodumaalt tulevaid rindeteateid ning annab teada, et kuigi ilmad on tavalisest soojemad, tuleb ette paradiislikke olukordi, kus temperatuur on keset peäva 17 kraadi ning sajab ka tiba vihma.
Loe edasi
Maalehe reisid
MAALEHE REIS | 4. päev pildis: prognoosist hoolimata läks ilm jälle ilusaks
Soe ilm näib meie reisilisi soosivat, et mitte öelda jälitavat. Kodumaise ilmateatega võrreldes tundub asi siiski parem.
Loe edasi
Uudised
Maaleht Šotimaal: torupillide ja kiltide maa oskab alati kuidagi üllatada
“Ei õnnestunud siingi suvekuuma eest pageda,” pidid nentima Šotimaale saabunud Maalehe reisilised, kes leidsid eest krõbekuivad golfiväljakud ja ilma üle imestavad talunikud.
Loe edasi
Maalehe reisid
Lendluudpalli pealinn on päriselt olemas
Teatavasti on Edinburghiga seotud Harry Potteri looja J. K. Rowling, kes just selle linna kohvikutes alustas ja ka lõpetas võlurpoisi seikluste kirjapaneku.
Loe edasi
Elu
Ehk peab selleks olema paavst, et öelda välja mõni väga lihtne asi
Paavst Franciscuse tuleku eel pakuvad huvi ja jutuainet nii tema isik kui ka see, miks ta üldse Eestisse tuleb ja millega võiks siinseid inimesi kõnetada.
Loe edasi