Triinu Laan
triinu.laan@maaleht.ee
Tasub teada
ARST annab nõu: Mida teha, kui kukkudes põlve põrutad?
Ilm on viimastel päevadel külmaks läinud ja teed-tänavad on libedaks muutunud ning kukkumine on kerge tulema. Tallinna kiirabi peaarsti Raul Adlase sõnul ei ole küll viimaste päevade jooksul kiirabi vajanud isikute arv suurenenud – eile oli see viis inimest, üleeile üheksa päevas.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Harjumaal rappis karu silopalle
Hobuseid ja veiseid kasvatava Lendermäe talu perenaine Sanna Turu avastas täna hommikul, et loomasöödaks varutud silopallid olid põllul katki rebitud. Perenaine ise kahtlustab, et tegemist on karu tööga.
Loe edasi
Arvamus
REPLIIK: Süstlavahetuspunkt peab olema seal, kus on kõige rohkem süstijaid
Olen hämmastusega jälginud arutelu, mis on kerinud Sitsi tänavale loodud süstlavahetuspunkti üle.
Loe edasi
Tasub teada
FOTOD | "Põgenesime sauna katuse alla, kui kask kukkus kaks meetrit eemale"
"See oli ikka kole vaatepilt," tunnistas Rassi külaseltsi liige Elor Ilmet laupäevaõhtust tormi kirjeldades.
Loe edasi
Tasub teada
FOTOD | Kanaema haudus välja kaksikud tibud
Möödunud laupäeval haudujat kana vaatama minnes tabas Padise vallas elavat Veronika Jakobit paras üllatus, kui ta linnu alt kaksikud tibud leidis.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD | Uue-Hendriku talus võis näha paabulindu ja süüa pardimunast pannkooke
Hiiumaa ainsa lindla, Uue-Hendriku talu, peremees Tiit Männamaa ei oska peast öelda, palju tal neid tiivulisi hoolealuseid on. "Seda peab paberitest järele vaatama, aga umbes 700 ringis võiks neid olla," rääkis ta avatud talude päeval huvilistele oma linde tutvustades. Erinevaid linnutõuge on tal paarikümne ringis.
Loe edasi
Elu
Igor Mangi horoskoop: kas midagi läheb täppi ka?
On avalik saladus, et Maalehe kõige ostetumad numbrid on need, kus ilmub astroloog Igor Mangi horoskoop uueks aastaks. Nii ka tänavu, mil tegime Eesti ajakirjanduses rekordilise tiraaži - aasta alguse esimest numbrit trükiti 101 900 eksemplari. Aga kui täppi austatud astroloogi ennustused siis lähevad?
Loe edasi
Maamajandus
PÄEVAPILT: Voore Mõisas sündisid kolmikud vasikad
Piimakarjakasvatusega tegelevas Voore Mõisas sündisid eile farmi ajaloos esimest korda kolmikud pullvasikad.
Loe edasi
Maamajandus
Loomakasvatuses on kokkuostuhinnad tõusuteel
Piima kokkuostuhind on mullusega võrreldes tõusnud 40 protsenti ja sigade keskmine kokkuostuhind 12 protsenti.
Loe edasi
Maamajandus
Viljelusvõistlusele registreerimise tähtaega pikendati
Hilise kevade tõttu pikendasid viljelusvõistluse korraldajad võistlusele registreerimise tähtaega 9. juunini.
Loe edasi
Maamajandus
Indrek Aigro valiti Euroopa teraviljaturu ekspertkogu liikmeks
Eesti Põllumandus-Kaubanduskoja ettepanekul valiti Indrek Aigro Euroopa teraviljaturu ekspertkogu liikmeks.
Loe edasi
Maamajandus
VIDEO: Pardipojad ei pääse Kadrioru pargi kanalist välja
Lugeja saatis video, kus on näha väikseid abituid pardipoegi Kadrioru pargi kanalis, kes üritavad järsust kiviseinast üles ronida, kuid kukuvad ikka ja jälle tagasi vette.
Loe edasi
Maamajandus
FOTOD: Saaremaal valitakse saare kauneimat lehma
Paarkümmend aastat tagasi organiseerisid kolm kanget Saare naist - Kati Nõu, Maiva Vahe ja Anne Zeemann - esimese Saarte Vissi võistluse. Tänavu peetakse võistlust juba 23. korda. Võitjateks osutusid: maakarja viss Ünna Saare Maakari OÜ-st, eesti holsteini viss Kiire (noorte lehmade grupist) Rauni POÜ-st ja eesti punane viss Sirelii (täiskasvanute grupist) Kärla PÜ-st.
Loe edasi
Maamajandus
Leedu seafarmis tuvastati taas sigade Aafrika katk
Eile tuvastati Leedus Panevežyse lähedal kahe seaga väikefarmis selle aasta teine sigade Aafrika katku puhang kodusigadel, mis annab märku suveperioodi tõsisemast ohust viiruse levikuks metsast farmi.
Loe edasi
Tasub teada
Ekspert: keeruline on rästiku käest ühe korragi salvata saada
Täna erutas lugejate meeli lugu Saaremaal mitu päeva kadunud olnud mehest, kellel haiglas avastati 40 puuki ja kolm kuni viis maohammustust.
Loe edasi
Tasub teada
Kersti Kracht liitub valimiste ajaks EKREga: olen ettevõtjana pettunud, kuidas riik meid kohtleb
Sügisel toimuvatel kohalike omavalitsuste valimistel on EKRE nimekirjas ka ettevõtja Kersti Kracht. "Kuna seisan soodsa ettevõtlus- ja maksukeskkonna eest, siis ainuke erakond, kes täna ettevõtjate peale mõtleb on EKRE.Maksukoormuse tõus on mikro- ja väikeettevõtjatele seoses nende kobareelnõudega lihtsalt hävitav," lausus Kracht Maalehe veebile.
Loe edasi
Tasub teada
Miks Eestis ei ole teine ülestõusmispüha riigipüha?
Paljudes riikides on ülestõusmispühad ka riigipühad, kuid selle pikkus erineb riigiti. Eestis on riigipühaks kuulutatud ülestõusmispühadele eelnev suur reede ja ülestõusmispühade esimene püha. Mitmel pool Euroopas on riigipüha ka ülestõusmispühade teine püha, kuid riigikogus on sellekohased ettepanekud korduvalt tagasi lükatud põhjendusega, et Eestis on kirik ja riik lahus ning Eesti ei ole kristlik riik.
Loe edasi
Maamajandus
Konsulendid hakkavad linnupidajaid nõustama
Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) konsulendid hakkavad koostöös veterinaar- ja toiduametiga linnupidajaid nõustama, kuidas konkreetselt ühes või teises majapidamises uusi bioohutuse alaseid nõudeid täita.
Loe edasi
Tasub teada
Mida hakata peale keedetud munadega?
Munade värvimine on üks tore tegevus, aga mida nendega peale hakata kui pühad otsa saavad?
Loe edasi
Tasub teada
Millest saavad alguse globaalse kliimapoliitika otsused?
Märtsikuu viimastel päevadel toimus järjekorras juba 45. valitsustevahelise kliimamuutuste paneeli (IPCC) kohtumine. Kuivõrd eelmise kohtumisel lepiti kokku kahe kliimamuutuste mõju ja seoseid kirjeldava aruande koostamises, siis sedakorda oli arutluse all erinevate riikide ootused nende aruannete sisule ja ülesehitusele.
Loe edasi
Maamajandus
Väikesed põllumajandusettevõtted saavad hakata toetust taotlema
Täna avas PRIA väikeste põllumajandusettevõtete arendamise toetuse taotluste elektroonilise eeltäitmise e-PRIAs. 24. aprillist 2. maini saab taotlused uues e-PRIAs ära esitada.
Loe edasi
Maamajandus
Homme läheb Tartus võim üle maameestele
Homme kuulutatakse Tartu raekoja platsil avatuks maanädal, mis kulmineerub Maamessiga.
Loe edasi
Tasub teada
Erkki-Sven Tüür vastuseks Mart Helmele: Hiiumaal elades on eriti sügavas tähenduses kodumaal elamise tunne
Mart Helme väitis Postimehes Eesti kultuurist rääkides, et "Kaljuste, Pärt ja Järvid on nõukogudeaegsel vundamendil seisvad inimesed. Suur osa meie kultuurist seisab nõukogudeaegsel vundamendil. Pärt, Järvi, Erkki-Sven Tüür on suurema osa ajast elanud välismaal. Nad ei ela ju Eestis!"
Loe edasi
Tasub teada
Maaelu arengukavast saab edaspidi toetada ka Tori hobumajanduskeskust
Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Eesti maaelu arengukava 2014-2020 muudatused, sh eelarve muudatused kokku ligikaudu 14,5 miljoni euro ulatuses. Olulisemate muudatusena luuakse võimalus Tori hobumajanduskeskuse toetamiseks ning põllumajanduse suurandmete pikaajalise programmi rahastamiseks arengukava eelarvest.
Loe edasi
Tasub teada
Brexit võib tuua kaasa täiesti uue olukorra Euroopa põllumajandussektoris
Brexit võib anda ränga hoobi Iirimaa põllumajandusele, kardab teisipäeval Eestis käinud Iirimaa põllumajandusminister Michael Creed. Maaeluminister Tarmo Tamme hinnangul võib see endaga kaasa tuua täiesti uue olukorra Euroopa turul.
Loe edasi
Tasub teada
Arvo Pärdi Keskuse uue hoone ehitus saab alguse
Mainekate Hispaania arhitektide projekteeritud hoone ehitus läheb maksma 6,69 miljonit eurot ning kestab plaani järgi 14 kuud. Uue maja valmimine teeb võimalikuks avada keskus kõigile huvilistele ning tutvustada Arvo Pärdi loomepärandit nii omamaisele publikule kui ka Eesti külalistele mitmekülgse programmiga. Arvo Pärdi Keskus avab uksed 2018. aasta sügisel.
Loe edasi
Maamajandus
Kodulinnud gripiohus, linnukasvatajad probleemi ees
Euroopas leviv linnugripp seab kodulindude pidamisele piirangud: 1. aprillist on lindude pidamine lubatud siseruumides, kuhu ei pääse ligi metslinnud.
Loe edasi
Tasub teada
Jõhvi kohtumaja kimbutab salapärane lehk
Jõhvi kohtumajas levib juba teist nädalat salapärane gaasisarnane lehk, mis mõjub inimeste tervisele ning mille tõttu on majas tehtud töötajate ümberpaigutusi.
Loe edasi
Maamajandus
Avatud talude päevale on registreerunud 80 talu ja põllumajandustootjat
23. juulil kolmandat korda toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on registreerunud juba 80 talu ja põllumajandustootjat. Registreerida on võimalik kuni 1. maini.
Loe edasi
Elu
Lembit Ulfsaki ja Leonhard Lapini koolitöö: nugade-kahvlite hoidja
1959. aastal tööõpetuse tunnis valmistasid tollased 5. klassi õpilased, Lembit Ulfsak ning Leonhard Lapin koolitööna nugade-kahvlite hoidja, mis on praegu tallel Eesti Rahva Muuseumis.
Loe edasi
Elu
Eesti ühe salapäraseima tänavakunstniku Edward von Lõnguse teost saab näha Kumus
Tänavu veebruarist alates võib Eesti Kunstimuuseumi püsinäituse seinal märgata Eesti ühe salapärasema tänavakunstniku Edward von Lõnguse teost “Mälupilt”.
Loe edasi
Tasub teada
Mida pilved meile räägivad?
Igal aastal 23. märtsil tähistatakse üle maailma meteoroloogiapäeva - mitte ainult professionaalide, vaid ka lihtsalt ilmasõprade seas. Keskkonnaagentuur tähistab seda täna Tallinnas oma ruumides konverentsiga „Avastades pilvi“.
Loe edasi
Tasub teada
Viru pataljoni aega teenima läinud tüdrukutest pooled loobusid
Möödunud reedel andis Viru jalaväepataljonis näkku peksnud rahevihma ja lipumaste kõigutanud marutuule kiuste sõduri truudusvande 157 ajateenijat − teiste seas kaks noort naist.
Loe edasi
Tasub teada
Euroopa Liidu riigid mures leetrite leviku pärast
Kuigi Eesti on WHO poolt nimetatud nende riikide hulka, kus on suudetud leetritesse ja punetistesse haigestumine elimineerida, ei ole leetritesse haigestumise oht Euroopas sugugi kadunud.
Loe edasi
Maamajandus
Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ühinevad
Täna Türil kogunenud Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja üldkoosolek kiitis heaks Eesti Põllumeeste Keskliidu ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja ühinemise. Ühinemise tulemusena MTÜ Eesti Põllumeeste Keskliit lõpeb ning kogu tema vara ja liikmed lähevad üle kojale.
Loe edasi
Tasub teada
Eerik Kumari nimeline looduskaitsepreemia ootab nominente
Keskkonnaministeerium palub 17. aprillini esitada ettepanekuid Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja Eesti looduskaitse märkide kandidaatidele.
Loe edasi
Maamajandus
Suvivikk ’Rae kohalik’ on lisatud ametlikult sordilehte
Eesti põllumajanduskultuuride geneetilise ressursi kogumise, säilitamise ja hindamise komisjoni koosolekul otsustati, et suvivikk ’Rae kohalik’ on geneetiline ressurss. Põllumajandusamet tegi otsuse võtta see geneetiliste ressursside säilitamiseks ettenähtud sordina sordilehte. Nüüd on suviviki ’Rae kohalik’ seemet võimalik turustada lihtsustatud tingimustel.
Loe edasi
Tasub teada
Hobuseomanik sai süüdistuse looma julmas kohtlemises
Hobuseomanikust naine sai süüdistuse looma julmas kohtlemises, kuna kriminaaluurimine tuvastas, et ta oli oma hobuse jätnud nälgima ja vajaliku ravita.
Loe edasi
Tasub teada
Kas inglise keel tõrjub eesti keele välja?
Tallinna Kuristiku gümnaasiumis õpetatakse geograafiat, ajalugu, ühiskonna- ja meediaõpetust inglise keeles.
Loe edasi
Tasub teada
Maaeluminister tutvub Peipsi kalandusega
Maaeluminister Tarmo Tamm kohtub täna Jõgevamaal Kasepääl Peipsi järve kutseliste kalurite ja kalandusettevõtjatega, et arutada järve kalavarude majandamist, toodangu väärindamist ja piirkonna ettevõtluse arendamist.
Loe edasi
Tasub teada
Nahkhiirlaste kaitseks loodi tegevuskava
Keskkonnaamet kinnitas nahkhiirlaste kaitse tegevuskava 12 Eestis esineva nahkhiireliigi kaitse korraldamiseks ning arvukuse hoidmiseks. Kõik Eestis elavad liigid kuuluvad looduskaitseseaduse alusel II kaitsekategooriasse.
Loe edasi
Tasub teada
Terve Hiiumaa peale on ainult üks koduõde
Koduõde käib abistamas neid, kes ise enam liikuda ei saa. OÜ TNP Konsultatsioonid juhiabi Mari Rickberg selgitas, et koduõde teeb koduvisiite raviarsti korraldusel kuni kliendi täieliku tervenemiseni.
Loe edasi
Tasub teada
USKUMATU EDU: Kadrina Keskkooli PISA testi tulemused on Eestist ja muust ilmast üle
Eesti eksamikeskus Innove andis Kadrina Keskkoolile teada, et nende PISA testi tulemid ületasid nii muu ilma, Eesti kui ka maakonna tulemusi.
Loe edasi
Tasub teada
Mis on tänavune parim valmistoit, parim köögiviljatoode ja parim toit lastele
Eesti Parima Toiduaine konkursil pälvis parima valmistoidu tiitli Joel Ostrati küllusliku maitse ja sisuga Suitsuliha vormikas ning köögiviljatoodete kategoorias Balsnacki Muhedik maasika-mustika-mustsõstra-banaani smuuti. Lisaks anti välja Parim Toit Lastele hõbemärk, mille pälvis Salvesti Põnni ökoloogiline maasikasmuuti.
Loe edasi
Tasub teada
Grippi niidab jalust lapsi ja vanureid
Möödunud nädala pöördus ülemiste hingamisteede viirusnakkustesse haigestumise tõttu arstide poole 4203 inimest. Haigestunute hulk vähenes eelneva nädalaga võrreldes 18 protsenti, ligi 49 protsenti haigestunutest olid lapsed.
Loe edasi
Tasub teada
Jahimeestest on tehtud metssigade lihunikud
Keskkonnaamet kehtestas möödunud jahiaastal sigade Aafrika katku ohjamiseks metssigade kohustuslikud küttimismahud seitsmes maakonnas, sealhulgas Saaremaal. Saare jahimeestel tuli küttida vähemalt 4400 metssiga. Kokku suudeti maakonnas lasta 4460 siga.
Loe edasi
Tasub teada
Laiu ainus püsielanik tunneb üksindust
Enam kui 20 aastat tagasi Kesselaiule kolinud ja möödunud suvel leseks jäänud saare ainuke püsielanik Elsa Vatter koges lõppeval talvel seninägematut üksindust.
Loe edasi
Tasub teada
Selgusid aasta parim kondiitri- ja pagaritoode
Täna Tallinna Teeninduskoolis toimunud Eesti Parima Toiduaine konkursil võidutses pagaritoodete kategoorias Eesti Pagari Pagariröst täistera ja kondiitritoodete kategoorias Kalevi Tuljak tume šokolaad täidisega. Võidutooted saavad õiguse kanda edaspidi pakendil vastavalt tunnustust Eesti Parim Pagaritoode 2017 ja Eesti Parim Kondiitritoode 2017.
Loe edasi
Tasub teada
Parimaks piimatooteks kuulutati Saaremaa Piimatööstuse Juust Old Saare
Eesti Parima Toiduaine konkursi tänasel hindamispäeval valiti kolmeteistkümne osaleva toote seast aasta parimaks piimatooteks Saaremaa Piimatööstuse kauaküpsenud Old Saare juust.
Loe edasi
Tasub teada
Kohaliku omavalitsuse roll elanikkonnakaitses kasvab
Täna alanud Linnade ja Valdade Päevadel arutletakse ühe teemana kohaliku omavalitsuse vastupanuvõimet ning elanikkonnakaitse korraldamist kriisisituatsioonis. Siseminister Andres Anvelt rõhutas, et Eesti valmisoleku kõige erinevamateks kriisideks tagab kõigi osapoolte tihe koostöö.
Loe edasi
Tasub teada
Laupäevast on Peipsi järvejääle minek keelatud
Laupäeval, 18. märtsil kehtestatakse jäälemineku keeld kogu Peipsi järve ulatuses, sest soojade ilmadega on jää muutunud hapraks ja sellel liikumine on ohtlik.
Loe edasi
Tasub teada
Jahimehed küttisid lõppenud jahihooajal 17 415 metssiga
Lisaks kütitud isenditele läksid küttimiskohustuse täitmisel arvesse ka kõik jahimaalt leitud surnud või hukatud katkukahtlusega isendid, nii et metssea asurkond vähenes möödunud jahiaasta jooksul 18 338 isendi võrra ning sellega võib üleriigilise küttimiskohustuse (18 272) täidetuks lugeda.
Loe edasi
Tasub teada
Uuring: suurem osa tarbijatest ei võta probleemide korral midagi ette
Äsja valminud uuring tarbijakaitse olukorrast Eestis näitab, et tarbijate teadlikkus oma õiguste kohta on suurenenud. Samuti leiavad tarbijad, et üha enam on tarbijaõigustega kursis ka kauplejad, samas jääb siiski suur osa tarbijaid toote või teenusega seonduva probleemi lahendamise suhtes passiivseks.
Loe edasi
Maamajandus
Kas mahetootmine on tavatootmisest keskkonnasõbralikum?
Kuigi mahetoit ja -põllundus seostub ilmselt paljudele automaatselt keskkonnasõbralikuma tootmise ja täisväärtusliku toiduga, sõltuvad nende voorused rangelt kontekstist, selgub kõiki teemakohaseid vaheanalüüse hõlmanud suuruuringust.
Loe edasi
Tasub teada
Majanduskomisjon otsustas lükata biokütuse nõude aasta võrra edasi
Riigikogu majanduskomisjon otsustas pärast kohtumist huvigruppidega, et müüjate kohustus lisada bensiini ja diislikütusesse biolisandit lükatakse aasta võrra edasi – seega kohustus tekib järgmise aasta mais. Samas ei muudeta vedelkütuse seaduse eelnõu eesmärki, et 2020. aastaks peab biolisandi osakaal olema tarbimisse lubatud kütuses vähemalt 10 protsenti.
Loe edasi
Tasub teada
Eestlased on mures arstiabi kättesaadavuse pärast
Suurem osa Eesti elanikest hindab arstiabi kvaliteeti heaks ning elanike teadlikkus tervisevaldkonna e-teenustest kasvab. Samas on aastatega veidi langenud inimeste rahulolu arstiabi kättesaadavusega, selgus sotsiaalministeeriumi ja haigekassa tellitud iga-aastasest uuringust „Eesti elanike hinnangud tervisele ja arstiabile 2016“.
Loe edasi
Tasub teada
Euroopa toiduliit: toidumaksude mõju inimeste tervisele on küsitav
Euroopa Komisjoni uuring näitas, et toidumaksud vähendavad küll maksustatud toote tarbimist, kuid maksude mõju inimeste tervisenäitajatele on küsitav.
Loe edasi
Tasub teada
Hülged kogunevad Väinamere jääl
Märtsi esimesel nädalal tuli Hiiumaa ja mandri vahel liikuva parvlaeva Leiger reisijatelt mitmeid teateid, et laevalt on märgatud jääl pikutavaid hülgeid.
Loe edasi
Tasub teada
Võistlus tõstab esile eestikeelseid ettevõttenimesid
Täna algab ettevõttenime võistlus “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi“, mille eesmärk on väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid ning juhtida inimeste tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele.
Loe edasi
Tasub teada
Saarlased lasid metssigu rohkem kui nõutud
Jahindusaasta lõpu ehk 1. märtsi seisuga oli Saare maakonnas kütitud 4465 siga, mis on 65 võrra rohkem kui keskkonnaameti etteantud miinimumkohustus.
Loe edasi
Maamajandus
Põllumajanduslike majapidamiste arv jätkab vähenemist
Möödunud aasta põllumajanduse struktuuriuuringu andmetel oli Eestis 16 700 vähemalt ühehektarise põllumajandusmaaga või põhiliselt müügiks tootvat põllumajanduslikku majapidamist, mida on ligi 2500 majapidamist vähem kui kolm aastat tagasi
Loe edasi
Tasub teada
Eesti keelt ja kultuuri on võimalik õppida vähemalt 24 riigis
Eesti Instituut küsis Välis-Eesti koolide õpetajatelt, kuidas tähistada emakeelepäeva.
Loe edasi
Tasub teada
Lugeja küsib: kuidas kaupluses ohutult viilutajat kasutada?
Lugeja küsib: Ostsin poest sinki, mida palusin müüjal viilutada. Viilutamisel lõikas müüja endale sõrme. Kui tuttavate seas sellest juttu tuli, ütlesid nad, et on õige tihti lihatoodete letis näha plaasterdatud näpuga töötajaid. Kas nende viilutajatega töötamine on tõesti nii ohtlik?
Loe edasi
Tasub teada
Londoni raamatumessil antakse Eestile üle tuleva aasta peakülalise teatepulk
Londonis toimub sel nädalal, 14.–16. märtsini iga-aastane suur raamatumess. Eesti jaoks on olulisim, et neljapäeval antakse Baltimaadele, nende seas Eestile ametlikult üle tuleva aasta Londoni raamatumessi peakülalise teatepulk.
Loe edasi
Tasub teada
Eestlannast sai kelgukoeraspordi maailmameister
Paldiskis tervitati pühapäeval Rootsist, kelgukoerte maailmameistrivõistlustelt koju jõudnud Ülle Aaslav-Kaasikut, kes saavutas oma kolme koeraga maailmameistri tiitli polaardistantsil, mis oli kavas esimest korda.
Loe edasi
Tasub teada
Kodanikuliikumine: kaitseminister Tsahkna läheb Nursipalu küsimuses seadustega vastuollu
Läinud nädalal kinnitas kaitseminister Margus Tsahkna, et vastuoluline Nursipalu polügoon ehitatakse igal juhul valmis.
Loe edasi
Tasub teada
Kevad paneb karud liikuma, mesinikel tasub valvel olla
Käes on karude taliuinakust virgumise aeg. Pika talve maganud pruunkarud on ärgates näljased ning võivad toiduotsinguil sattuda ka inimese lähedusse.
Loe edasi
Tasub teada
Lõppenud jahihooajal kütiti Eestis 114 hunti
Möödunud aasta 1. novembrist kuni 28. veebruarini kestnud hundijahil tabasid jahimehed üle Eesti 114 hunti, mis on kehtestatud küttimislimiidist kolm isendit vähem.
Loe edasi
Maamajandus
Amet tuletab meelde: Venemaalt ei ole lubatud põllukultuuride ja köögiviljade seemneid Eestisse tuua
Mõnedest riikidest väljastpoolt Euroopa Liitu, näiteks Venemaalt, Ukrainast ja Valgevenest, ei ole lubatud Eestisse tuua köögivilja- ja põllukultuuride seemneid.
Loe edasi
Tasub teada
Patsiente on palju, haiglavoodeid üha vähem
Tänavune viirustehooaeg on suurhaiglad pannud üle vaatama oma voodikohtade mahutatavuse. Maalehele kurtis üks Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ravil viibinud patsient, et teda viidi ruumipuuduse tõttu ühest osakonnast teise.
Loe edasi
Uudised
Haiglavoodeid on üha vähem
Tänavune viiruste­hooaeg on suurhaiglad pannud üle vaatama oma voodikohtade arvu.
Loe edasi
Maamajandus
Talumees nõuab ametilt 10 000 eurot valuraha
Lääne-Saare valla Koki küla mees Tõnu Anger saatis veterinaar- ja toiduametile protestikirja, milles vastustab ameti tegevuse temalt lammaste äravõtmisel ning nõuab sellest tingitud tervisekahjustuste hüvitiseks 10 000 eurot.
Loe edasi
Tasub teada
Idapiiri ehitusse investeeritakse tänavu üle 22 miljoni euro
Täna tegi siseminister valitsuskabinetis vahekokkuvõtte Eesti idapiiri ehitustöödest, plaanide kohaselt investeeritakse sel aastal piiriehitusse üle 22 miljoni euro.
Loe edasi
Tasub teada
Ilm pole küll liu laskmiseks sobiv, aga vastlapäevakombeid on teisigi
Tänane ilm pole küll vastlapäevale kohane - maa on vesine, ja kohati sajab vihma. Õhtupoolikul pilvisus tiheneb ja sadu muutub lääne poolt alates laialdasemaks. Puhub kagu- ja lõunatuul 5-10, saartel ja rannikul puhanguti kuni 15 m/s. Õhutemperatuur on +2..+8°C.
Loe edasi
Tasub teada
Väikesadamad saavad viis miljonit eurot toetust
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo kinnitas väikesadamate võrgustiku väljaarendamise toetamise tingimused, mille tulemusel toetab riik viie miljoni euroga 25 väikesadama arendamist.
Loe edasi
Maamajandus
e-PRIAs saab juba täita investeeringutoetuse taotlusi
27. veebruarist 5. märtsini saavad põllumajandusettevõtjad e-PRIA elektroonilises kliendiportaalis eeltäita põllumajandusettevõtte tulemuslikkuse parandamise investeeringutoetuse taotlusi. 6.-13. märtsini saab taotlused ära esitada.
Loe edasi
Tasub teada
Jurist vastab: mida puhkuste planeerimisel arvestada?
Lugeja küsib: Ettevõttes on puhkuste ajakava koostamise aeg. Kuidas puhkuseid planeerida ning millega tuleb arvestada?
Loe edasi
Maamajandus
Põllumehed ja loomapidajad saavad 49,2 miljonit eurot maaelu arengukava keskkonnatoetusi
Veebruarikuus jõudis PRIA lõpule 2016.a taotletud maaelu arengukava (MAK) keskkonnatoetuste määramisega põllumeestele ja loomakasvatajatele, kokku said 6088 taotlejat 49 202 573 eurot.
Loe edasi
Tasub teada
India ettevõte rajab Jüri alevikku ravimitehase
India päritolu ravimikontsern Bravo Grupp on otsustanud Eestisse Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskusesse investeerida 500 000 eurot. “See on praegu teostamisel,” selgitas arenduskeskuse juhatuse liige Riin Ehin.
Loe edasi
Tasub teada
Liitumata vallad peavad tõestama võimet ise hakkama saada
Rahandusministeeriumilt sundliitmise hoiatuse saanud omavalitsustel on aega 15. maini, et tõestada ministeeriumile oma haldussuutlikkust või sõlmida ühinemiskokkulepe.
Loe edasi
Tasub teada
Rapla Ühisgümnaasiumi noored toetasid ravitoitu vajavaid lapsi
Rapla Ühisgümnaasiumi õpilased tegid SA TÜK Lastefondile Üleannetuse kampaania raames 1500 euro suuruse annetuse, mis koguti heategevusliku moeetendusega.
Loe edasi
Tasub teada
Politsekoer Dexter lahendas müsteeriumi „Kuhu kadus 3202-eurone konjak?“
Täna öösel lõhuti Tartus ühe kaupluse aknaklaas ja varastati 3202 eurot maksev konjak. Kuumadel jälgedel järgnes kuriteos kahtlustatavale politseikoer Dexter, kes juhatas korrakaitsjad Pepleri tänava majaõuele.
Loe edasi
Tasub teada
OTSUSTATUD: kuusikute raievanust alandatakse
Metsaseaduse olulisemate muudatustena alandatakse viljakate kasvukohatüüpide kuusikute raievanust ja soovitakse soodustada lageraiele alternatiivsete raieliikide – turberaiete ja valikraie – kasutamist, leevendades nendele seatud piiranguid.
Loe edasi