Isetegemise puhul on hea ka see, et alati saab valida sellise värvitooniga kanga, mis endale kõige rohkem meeldib ja sobib. Loomulikult on pimedal ajal eelistatud kõik läikivad esemed. Nii sai ka peokoti tarvis valitud lõng, kus litrid juba sees. Ja kuna on pidulik aeg, siis ei või unustada ka pitsi ning pärleid. Kui kott on niivõrd pilkupüüdev, ei pea kostüümi valimisega enam palju vaeva nägemagi.

Sellise koti saab valmis ühe õhtuga. Seda enam, kui ka aeg surub takka ning tuju peo ootuses juba ülemeelik.

Kott on kootud ühes tükis. Esmalt otsustage, kui suurt kotti soovite. Seejärel arvutage välja, kui palju läheb vaja esimese ning tagumise külje jaoks silmuseid ning ärge unustage ka seda osa, mis katab kotisuud.

Vardad number kolm ning kahekordne lõng lasevad tööl mõnusalt lennata. Soovi korral võite koti klapi lõpetada ovaalselt, aga kui liiga keeruliseks ei taha minna, võib selle ka sirgelt lõpetada.

Seejärel õmmelge kott pahemalt poolt kokku ning ongi aeg seda kaunistama asuda. Selliste tööde juures on hea kasutada ka neid ehteid, mida enam ei kanna. Koti sang on tehtud vanast pärlikeest, kuid selle võib asendada ka sobivas toonis paelaga.